PZC Lot Erasmusflat Goes is bezegeld In Burghsluis is het altijd beter weer lmMp 1 RWS zet sloop seniorencomplex door Eerste zand voor strandje Baarland M. Ham in beeld als nieuwe bisschop "Till Him Alarm De Pagter Interieurs Luxueus zitcomfort Zitmeubelen en interieurstoffen van gerenommeerde Europese fabrikanten Herenstraat 9 Scgeersstraal 8 Middelburg ffl 0118-614455 Redactie: 0113-315649 www.pzc.nl E-mail:redactie pzc.nl postbus 31,4460 AA Goes HE''MiddS-zèeland: 0113-315520; Zeeuws-Vlaanderen: 0114-372770, Nationaal: 020-4562500. zaterdag 8 juli 2006 editie Bevelanden-Tholen jnnr Frank Balkenende GOES - De Erasmusflat in de Goese Polder gaat onherroepe lijk tegen de vlakte. Hoewel be woners en enkele instellingen daar bezwaar tegen hebben, is de discussie over behoud of sloop van het seniorencomplex volgens de Regionale Woning bouwvereniging Samenwerking ~""j) een gepasseerd station. De Goese Polder telt relatief weinig zorgvoorzieningen, ter wijl er veel ouderen wonen. Daarom willen RWS, Stichting .Woonzorg De Bevelanden en de 'gemeente Goes het hart van de wijk inrichten als woonzorgzo ne. De Erasmusflat en het ter rein erom heen vormen daarvan de ruggengraat. De woonzorgzo- loopt van De Spinne, waar i nieuw seniorencomplex is Lrrezen en straks een huisart senpraktijk wordt gevestigd, via Erasmusflat naar de apo- ek op de hoek Thorbecke- |aan/Troelstralaan. De Erasmusflat (135 apparte menten, 180 bewoners) gaat plat en maakt plaats voor een uit irie losse gebouwen bestaand ^orgcomplex, dat tevens de func tie van een wijkzorgcentrum 'krijgt. Volgens sectormanager Iwoonsercie H. Bekker van de :RWS is er geen weg meer terug. De dertig jaar oude Erasmusflat 'is niet levensloopbestendig te •maken, de geluids- en warmte- jisolatie slecht en de verdiepings- Je te laag. Bovendien is het technisch bijna onmogelijk van .twee appartementen er één te •maken. ,We richten ons nu alleen nog ip nieuwbouw, we zijn de dis- 'cussie over sloop of behoud voor bij." De RWS vormt sinds 1 juli het bestuur van de Humanisti sche Stichting Huisvesting Be jaarden (HSHB) en fungeert sinds die datum feitelijk als ver huurder. Het oude bestuur heeft het bestuursstokje overgedra gen aan de corporatie zodat zij vrijelijk aan het project kan wer ken. De RWS doet dat in samen spraak met de Huurdersvereni ging Erasmusflat. Tevens is er een klankbordgroep ingesteld, waarin ook tegenstanders van sloop meepraten, zoals woord voerder H. van der Lans van de huurderswerkgroep die eerder negentig handtekeningen voor behoud van de flat verzamelde. De tegenstanders vonden het zonde de flat te offeren voor nieuwbouw, omdat de apparte menten volgens hen groot ge noeg en praktisch ingedeeld zijn. Bovendien zien veel bewo ners tegen een verhuizing op. Van der Lans was gisteren niet bereikbaar voor een reactie. De drie nieuwe gebouwen tellen straks 150 woningen. Volgens Bekker verrijst er één gebouw aan de Kuyperlaan, op de plaats waar nu nog een voormalige ga ragebedrijf staat, dat momen teel onderdak biedt aan de wijk- infowinkel en een jongeren honk. Het tweede gebouw komt vrij dicht bij Erasmusflat, waarbij het volgens Bekker noodzake lijk zal zijn de gemeenschaps ruimte te slopen. De Erasmus flat blijft verder intact tot twee derde van de nieuwbouw klaar, zodat bewoners direct een nieuw appartement kunnen be trekken. De bouw begint in 2007/2008, de sloop van de flat in 2009. BAARLAND - Nog een week en Baarland heeft zijn strandje terug. Zowel toeristen die verblijven op camping Scheldeoord als dorpsbe woners kunnen dan in het zand zonnebaden aan de Westerschelde. Het is alweer zo'n vijftien jaar geleden dat dat nog kon. Begin jaren negentig verloor Baarland zijn strandje, dat in de jaren zestig was gecreëerd. Door bagger'werkzaamheden, nodig voor de verdieping van de rivier, werd de lokale costa overspoeld door slib. Het strand je veranderde in korte tijd in een modderpoel. Camping Scheldeoord en de gemeente Borsele laten het strandje nu terugkeren. Met de aanleg is een ton gemoeid, waarbij ze de kosten delen. Borsele vindt het leuk dat burgers bij Baarland weer op een strandje kunnen zonnen. Voor Scheldeoord is het een extra voorzie ning voor campinggasten. Het recreatiebedrijf investeert daarnaast in een paviljoen dat op de dijk wordt gebouwd. Gisteren gaven eigenaar P. Nordholt van Scheldeoord en wethou der M. Vermue-Vermue het startsein voor het karwei. Ze voerden de eerste kruiwagen zand aan. De aanleg verloopt daarna efficiën ter. De Goese zandhandel Faasse spuit het zand op met enkele zui gers. Het zand wordt gewonnen in een 'zuigvak'in de Everingen, ten wes ten van Ellewoutsdijk. Over een week is het strandje klaar en kan Baarland weer dichtbij huis bakken. foto Willem Mieras Bezwaren tegen bouw verworpen GOES - De gemeente Goes heeft de bezwaren van omwo nenden tegen de bouw van een appartementencomplex op de hoek Laan der Verenigde Naties/Kennedylaan in de Goese Polder afgewezen. De indieners hadden vooral moeite met het feit dat ze een gebouw voor hun neus krijgen, waar ze nu nog genieten van vrij uitzicht. De bouwplek is momenteel nog een gras veld. Het college vindt het verlies van dat uitzicht niet al te zwaar wegen, temeer omdat in het ontwerp rekening is ge houden met zichtlijnen. Marsaki, de projectontwikkelaar van drie woningbouwverenigingen, heeft namelijk geko zen voor een ovalen complex, waardoor meer buurtbewo ners langs het gebouw kunnen kijken. Het appartementengebouw krijgt drie lagen en herbergt twaalf koopappartementen. Er komt een lift in, zodat het geschikt is voor senioren, maar ook jongere kopers zijn welkom. Prijzen zijn nog niet bekend, maar volgens een woordvoer der van Marsaki worden het relatief goedkope apparte menten. Doel is nog dit jaar met de bouw te beginnen. In de loop van volgend jaar kunnen de nieuwe bewoners er dan hun intrek nemen. Zeilboot in nood VLISSINGEN - Een zeilboot is gistex-avond rond zeven uur in moeilijkheden geraakt, vlak voor het Badstrand van Vlissingen. De boot kreeg motorproblemen, waarna de bijna vijf me ter lange kiel vastliep op een zandplaat in de vaargeul. Het kwam bijna tot kapseizen. Strandwacht Albert Dijkstra alarmeerde een reddings boot uit Breskens, die snel ter plaatse was. „Zij hebben een sleepverbinding' aan de achterzijde gemaakt, waax'- door ze de boot snel konden vlottrekken. Het opkomend tij heeft ons nog een handje geholpen. Wij zijn er met een mechanicus naartoe gevaren, die de motor heeft geïnspec teerd." Na twintig minuten konden de twee eiwaren zeezeilers hun reis voortzetten. Iedereen bleef ongedeerd. Werkstraf voor fietsendief MIDDELBURG - De Middelburgse politierechter I. Wol- tring veroordeelde gisteren een 34-jarige inwoner van Goes conform de eis voor het stelen van fietsen tot veertig uur werkstraf. De Goesenaar stal 14 mei in Axel een damesfiets uit een achtertuin van een woning. Zes dagen later ging hij op herhaling. Dit keer had hij in Axel uit een voortuin een mountainbike weggenomen. Wat deed hij met de fietsen? „Ik ruilde ze om voor drugs", was het antwoord van de vex'dachte. BREDA - Rector Matthieu Ham van het priesterseminarie Boven donk in Hoeven maakt volgens kerkelijke leringen de grootste kans om Tiny Muskens op te vol gen als bisschop van Breda. Vol gens ingewijden kan de benoe ming al vandaag in Rome be kend worden gemaakt. gn februari heeft Muskens de jpaus om een bisschop-coadjutor igevraagd. Dat is een hulpbis schop van wie op voorhand vast- istaat dat hij de bisschop te l'zijner tijd zal opvolgen. Begin lapril deponeerde het Kathedra le Kapittel van het bisdom een I ivoordracht van drie priesters bij /de paus. Het kapittel acht hen alle drie 'waardig en geschikt' om binnen 'enkele jaren de nu 70-jarige Muskens op te volgen. Het zou •gaan om twee kandidaten van .binnen het bisdom en één van ibuiten het diocees Breda. In kerkelijke lering circuleren ■lijstjes met kandidaten. Mat- ithieu Ham heeft volgens ingewij den alles mee. Dat geldt niet in i de laatste plaats voor zijn leef tijd. Ham is 51, waarmee hij in j.het diocesane priesterbestand f'èen van de jonkies is, Behalve Kam worden ook Vincent I 'Schoenmakers, vicaris-generaal Ijvan Muskens, en pastoor Rud (•Smit uit Bergen op Zoom ge- fyioemd. (Advertentie) Advertentie Goes laat het zich smaken Blijven we thuis of pakken we de koffers? De PZC besteedt deze zomer zes weken lang aandacht aan vakantie in Zeeland. Verslaggevers schrijven over Zeeuwen die jarenlang hun vakantie doorbrengen in de eigen provincie. Ook aan bod komen de bijzondere hotelkamer, de knusse bed breakfast en het privéparadijsje in de achtertuin. Trossen los Als het in grote delen van Zeeland nog bewolkt is, klaart de lucht boven Burgh sluis al op. Soms belt Ad van den Boogaart uit Oosterland met zijn gsm vanaf zijn bootje in Burghsluis naar zijn vrouw thuis en dan zit zij onder de wol ken terwijl hij geniet van een lekker zonnetje. Vaak ligt de scheiding bij de Zeelandbrug. Zo plaatselijk kan dat zijn. Zes jaar geleden kochten Ad en Willy de Pandorra. Bij Ad zat het water in zijn bloed. Hij is op het water opgegroeid. Zijn va der en moeder hadden een bin nenvaartschip. Van oorspx-ong lagen ze zelf met hun schip al tijd in Kortgene, maar 33 jaar geleden verhuisden ze naar Oos terland. Alle vakanties van Ad en Willy hadden wel iets met het water te maken. Al was het dat ze met de caravan de oor sprong van de Rijn gingen opzoe ken. Toen de kinderen het huis uit gingen wilden ze een bootje. Ad: „Niet alleen om te varen, maar ook een beetje om te knut selen. Ik heb wel graag wat te doen. Ik ben er nog vaak aan be zig. Dan schroef ik er weer eens een radio in of ik pruts wat aan de motor. Steeds verbeteringen of veranderingen aanbrengen. En ik vis graag. Dus dat kwam ook goed uit." Niet dat het met de vangsten nou zo goed is. Voor al op de Oosterschelde is het de laatste jaren flink teruggelopen. Ad wijt het aan de aanleg van de stormvloedkering. Vroeger zaten er erg veel Belgen te vis sen. Nu zie je die niet meer; dat zegt volgens Ad genoeg. Af en toe vangt hij nog eens een zee baars of een wijting. Afgelopen zaterdag had hij een makreel en twee platvissen. Achtertuin Vissen is niet de favoriete bezig heid van zijn vrouw. Zij toert lie ver wat met de boot. Als ze een maal ten oosten van Bruinisse komen vindt ze het al prachtig. Bijvoorbeeld west-Brabant in via de Steenbergse Vliet. Maar ook andere provincies vindt Wil ly mooi om doorheen te varen. In Friesland vaar je zo bij de mensen door de achtertuin: Haringvlietplein 4 Zierikzee telefoon: 0111 456161 Leukste plekje: Ad en vooral Willy gaan graag naar de grens van Zeeland en Bra bant. Naar het haventje van de Heen, een kleine dorpshaven te bereiken via het Beneden- sas. Gewoon voor de gezellige sfeer, het knusse en kleinscha lige. Beste plek om te eten: En om het dan helemaal af te maken brengen ze graag een bezoek aan het restaurantje in dat zelfde haventje. Restaurant de Schapenput. Een goede keuken voor een schappelijke prijs, is het oor deel van Willy. Al voegt ze er aan toe dat het restaurantje in Burghsluis ook erg de moei te waard is. Met een grote boog omheen varen: Jachthavens waar de schepen vijf of zes rijen dik naast elkaar aan de steiger lig gen en waar het dus veel te druk is. Ad en Willy van den Boogaart liggen het liefst in kleine, knusse haventjes. „Dan is er in Zeeland met al die dijken heel wat minder te zien. Hier vaar je vaak van A naar B." Toch zijn er in Zeeland ook ge noeg leuke plekjes, vinden ze. Zo waren ze onlangs in de jacht haven die in de oude sluis bij het Goese Sas is gemaakt: „Wat is dat knus." Ad en Willy zoe ken het ook het liefst in dat soort haventjes, kleine haven tjes waar het nog rustig is. Als ze zes of zeven dik naast elkaar liggen of vijf sterren hebben, dan hoeft het voor hen niet. „Als je dat vakantie noemt." Daarom zijn ze ook zo tevreden in Burghsluis. Weg van alle drukte, een haventje waar nog van alles kan, niet te grootscha lig, en een prima restaurantje. En toch is er altijd wel wat te doen en levendigheid in de vorm van passerende wandelaars of fietsers. En als ze willen zijn ze zo aan het strand van Westen- schouwen. Soms zijn ze gewoon met z'n tweeën een dagje op de boot in de haven van Burghsluis. Dan is hij wat aan het rommelen en zit zij gezellig te lezen of kijkt ze eens naar de voorbijgangers die hoog boven hen op de dijk passe ren. Aan boord hebben ze alles, hun natje en hun droogje. Ze kunnen er koken, of ze stappen eens een restaurantje binnen als ze daar zin in hebben. Hun dagindeling aan boord ziet er meestal als volgt uit: na de koffie vertrekken ze voor een tochtje. Ze varen tot ongeveer één uur en proberen een leuk plekje te vinden. Dan volgt de lunch en daarna gaan de vouw- fietsjes aan de wal om het ge bied dat ze vanaf het water heb ben gezien nog eens'rustig van uit een ander gezichtsveld te be kijken. Zorgen Ad maakt zich wel eens zorgen over de veiligheid op het water als hij af en toe zijn medewater- sporters bekijkt. „Sommigen GOES - Veel mensen hebben zich de afgelopen twee dagen in Goes culinair laten verwennen tijdens het laatste deel van het nu stonden onder meer een car paccio van rundvlees met zee kraal en Zeeuwse spekjes, jonge tarbot op een bedje van evenement 'Smaek van Zee- zeegx-oenten en crème brülée land'. In de stadshaven maakten de beste koks van Goes hun lekker ste gerechten klaar. Op het me- van Zeeuwse bolus. Het evene ment is bedoeld om de mensen voor kennis te laten maken met de 'betere' Zeeuwse keuken. foto Dirk-Jan Gjeltema hebben niet eens een autokaart bij zich, laat staan een goede kaart van het vaarwater. En een vaarbewijs is ook geen garantie dat alles goed gaat. Ten eerste is dat alleen nodig voor bootjes langer dan 15 meter of als ze sneller gaan dan 20 kilometer per uur. Maar iedereen kan een vaarbewijs halen. En je moet toch het water en het weer in de gaten houden. Hoe vaak gaan ze niet het water op als er slecht weer wordt afgegeven? Mensen zouden echt meer op de veilig heid moeten letten. Kijk maar eens als je oversteekt van de Oos- terschelde naar west-Brabant. Als je dan die Rijn-Scheldever- binding ziet en hoe druk het daar is. En daar zitten ze ge woon tussen met hun bootjes." Het water blijft trekken voor Ad en Willy. Ad: „Het water raak ik nooit beu. Maar je moet wel wat om handen hebben. Zo'n polyester wastobbe is niks voor mij." René Schrier (Advertentie) Luxe viersterren-duinsuites van Hotel Bos Duin aan de Walcherse kust... SKfj ÏÏmmiLm^iïÉ Meer informatie? Kijk in het woonkatern van deze krant. (Advertentie) BBHBB I I ÉiSii "o i£77i ÏÏT- - ■- Bij een verhoogd cholesterol, worde Beeel pro-ectlv ven harte aanbevolen door de Nederlandse Hartstichting en vergoed* door Zorgveraekeraar VGZ. NederlandseVl/ Hartstichting zeeuwse almanak De Temeuzense deed geen oog meer dicht. De scharnie ren van de voordeur van haar buurman piepten zo hard, dat een fatsoenlijke nachtrust vol gens haar niet meer mogelijk was. En dus stopte ze een briefje in de bus van de buur man, want echt praten met el kaar doen ze niet. Of ie zijn scharnieren eens wilde smeren, luidde het ver zoek. De buurman had echter een heel andere kijk op de zaak, zo bleek uit zijn schrifte lijke antwoord. „Ik kan niet aan uw verzoek voldoen. Mijn piepende voordeur zie ik juist als een perfect inbraak- alam

Provinciale Zeeuwse Courant | 2006 | | pagina 53