25% Aphrodite's zonnige geboorteplaats KRETA Voordelig genieten!!! AMELAND www.skytours.nl Waardebon Waardebon Vraag antwoord LEZERSAANBIEDING zwaluwhdeve sauna beautyresqrt Tegen inlevering van deze bon: Even een moment van rust en ontspanning. Met o.a. een beautyfarm, een verwarmd zwembad, een prachtige hamam, restaurants, relaxruimtes, whirlpools en vele sauna's kunt u bij de Zwaluwhoeve heerlijk genieten. Voordeel arrangement korting pp een losse behandeling het Voordeel arrangement) Beautyresort de Zwaluwhoeve geldie tot 3d september 2d06 Voordeel arrangement Tegen inlevering van deze bon; ADVERTENTIE Ontvangst vanaf 11.00 uur met koffie of thee en iets lekkers Gebruik van alle saunafaciliteiten Vrij gebruik van shampoo, showergel en scrubzout Heerlijk Lunchbuffet dy i*~l /V "T" 1 O.b.v. beschikbaarheid kosteloos gebruik van de X 1 1 snelbruiner of shiatsumassagelounger v.L sauna beautyresort Afscheidscadeautje Prijs u ,bu p.p. de zwaluwhoeve i er 20d6 Zuiderzeestraatweg 1 DB Harderwijk Tel: □341-45 1993 www.zwaluwhdeve.nl ~^eer zon' Vaar in drie kwartier naar ons mooiste stukje buitenland. Voor een echte eiland vakantie Boeken of info: www.wvameland.nl/acties of bel (0519) 546 546 Ongerept Het schiereiland Akamas en aangren- In Akamas tref je zend binnenland geldt trouwens als nog herders die een van de meest ongerepte gebieden met hun kudden van Cyprus. Het landschap wordt er een nomadisch be- doorsneden door diverse canyons die staan leven. in Arizona niet zouden misstaan. Iri foto's John May deze regio tref je nog herders aan die Geen massatoerisme Cyprus ILIOS REIZEN (sgr cf) Tel: 0541 53 10 03 Het zomersei zoen op Cyprus duurt langer dan op de meeste an dere bestemmingen in de Middellandse zee: van half maart tot begin november. Het tijdsverschil met Cy prus is één uur (later). Luchtvaartmaatschappijen die directe vluchten naar Cyprus onderhouden zijn Cyprus Airways en Transavia. De vluchttijd is vier uur. Grotere touropera tors die het eiland aanbie den zijn onder meer: Evene- ments Reizen, Holland Inter national, Isropa, OAD, Poly- plan, Sudtours en Thomas Cook. Het verkeer rijdt er links. Alhoewel Cyprus lid is van de EU kan er voorals nog niet met de euro wor den betaald. Streefdatum is begin 2008. Huidig be taalmiddel: 1 Cypriotisch pond is ca. 1,70 euro. Voor meer informatie: Cyprus Verkeersbureau, Keizers gracht 635, 1017 DS Am sterdam. Tel: 020 - 624 43 58. www.visitcv- prus.orq.cv Redactie bijlagen: 0113-315680 wvvw.pzc.nl E-mail: redactie@pzc.nl Postbus 31,4460 AA Goes Advertentie-exploitatie: Noord- en Midden-Zeeland: 0113-315520 Zeeuws-Vlaanderen: 0114-372770 Nationaal: 020-4562500 zaterdag 8 juli 2006 Reizen i ational Tours Hoogtij op vakantie Wanneer vindt u de vakantie op haar best? Tijdens de reis hele maal in de stemming komen. Na een weekje, eindelijk eens lekker acclimatiseren. Die laatste paar dagen nog even volop genieten. Of staat u op een ander tijdstip in 3^ vakantiebloei? Stem mee in de Graadmeter. Ga naar de website van deze krant en klik op de rubriek Reizen. Plezierige prenten O De mooie vakantieplaatjes nog eens de revue laten passeren. Aan de hand van gemaakte foto's of in uw eigen gedachten. Dat is hoe u zich de vakantie herinnert volgens de laatste graadmeter. De uitslag: Foto's 65% Q In gedachten 25% Video 4% Q Aantekeningen (dagboek) 3% Gevonden voorwerpen 1% Souvenirs 1% (jj Op een andere manier 1% Alhoewel lid van de Europese Unie hoort Cyprus volgens de geleerden geografisch gezien bij Azië. Gelegen op het raakvlak van beide continenten heeft het eiland in ieder geval een van de langste seizoenen van het Middellandse-Zee- gebied. Tevens is het de geboorteplaats van de godin van de schoonheid en de liefde: Aphrodite. Bootjes klaar om te gebruiken in Pafos. foto Cypriotisch verkeersbureau Met de komst van internet lijkt het fenomeen privacy te verdwijnen. Woonkamerfeestjes zijn niet langer de uitgelegen momenten om de vakantiefoto's met familie en vrienden te delen. Alles wordt online gezet. Handig voor ie dereen die bestemmingen alvast wil bekijken voordat de vakantie begint. Maar het kan na tuurlijk ook bijzonder amusant zijn een kijkje in andermans vakantiekeuken te nemen. Steden: www.rf-s.nl Overzicht: www.vakantiefotos.eu Bonte mix: www.webshots.com Bestemmingen checken: www.picturesofplaces.com Bizarre vakantie: www.brewracinqframes.com ter van de eerste orde. Goed te begrij pen. Want het spierwitte strand dat door okergele rotsformaties wordt be schut, ligt erbij alsof Aphrodite (door de Romeinen aangeduid als Venus) ie der moment opnieuw haar opwinden de opwachting kan komen maken. Maar ook bij andere bewoners van de Olympus blijkt Cyprus in trek te zijn geweest. Zo liggen even ten oosten van Petra tou Romiou de deels geres taureerde overblijfselen van het Hei ligdom van Apollo, de Griekse god van de akkerbouw, later ook van ver gelding en genezing. Baden Een bezoek aan overblijfselen uit de oudheid op Cyprus hoeft overigens niet beperkt te blijven tot ontmoetin gen met verweerde tempelzuilen of armloze standbeelden van bevallige godinnen. Verscholen in het struweel üggen namelijk aan het noordwestelij ke schiereiland Akamas de Baden van Aphrodite. Hier kwam de godin dage lijks baden om haar beauty te behou den. Volgens de legende zal iedere vrouw die hier gaat baden, worden bedeeld met datgene waar Aphrodite haar roem aan te danken heeft. Schoon heid! Er zelf een bad nemen is op ei gen risico overigens, want een plaatse lijk suppoost heeft te taak om er op toe te zien dat dit niet gebeurd. Maar de man is niet altijd ter plekke. Is het met de mooie Nederlandse zomers van tegen woordig nog wel de moeite waard om een reis naar het buitenland te boeken? Grieta Spannenburg van Meteo Consult: 'De kans dat maxima van 25 tot 30 graden worden gehaald in juli en augustus is over het alge meen vrij groot in Nederland. In grote lijnen worden de Nederlandse zomers zonniger, war mer en droger. In de jaren zeventig en tachtig verregende sommige zomers bijna helemaal. Dat zien we nu minder gebeuren. En zo lijkt het er de laatste tien jaar op dat we meer een land- dan een zeeklimaat krijgen. Maar het blijft lastig om weersvoorspellingen te doen langer dan vijf dagen van tevoren. Meer dan tien dagen vooruit kijken is klimatologisch gokwerk. Zelf heb ik mijn vakantie in Neder land in september geboekt. Ik hoop op een mooie nazomer, maar dat blijft ook voor mij een gok.' Kijk ook op: www.weer.nl Heeft u ook een vraag? Mail naar redactie@wegenermultimedia.nl Voor meer vragen antwoorden: ga naar de website van deze en klik op de rubriek Reizen. hier in vogelvlucht een reis door de tijd. Waarbij achtereenvolgens de pe rioden van de Myceners, Phoeniciërs, Assyriërs, Egyptenaren, Perzen, Ro meinen, kruisridders, Venetianen, Os manen en Britten op spectaculaire wij ze aan je voorbijtrekken. Een reis dus langs alle beschavingen die in de loop der eeuwen hun stempel op Cyprus hebben gedrukt. Schuim van de zee Eveneens aan de zuidkust van Cyprus ligt de plaats waar de Griekse godin van de schoonheid en de liefde vol gens de overlevering ontstond 'uit het schuim van de zee'. De legendarische plaats waar zij aan land kwam, Petra tou Romiou. is nog altijd een trekpleis- door JOHN MAY Cyprus is het op twee na grootste eiland (na Sicilië en Sardinië) in de Middel landse Zee. Van oudsher ge situeerd op het kruispunt van bescha vingen, heeft een. stoet aan volkeren het eiland in de loop der eeuwen in be zit gehad. Met name omdat Cyprus rijk was aan koper ('kupros' in het Grieks). Er is geen betere plaats om de 8500 jaar ou de geschiedenis van Cyprus te leren kennen dan in 'The Time Elevator'. Deze attractie ligt in de havenplaats Li massol aan de zuidkust. Via een vierdi mensionale formule van 'beeld, ge luid, beweging en gevoel',; maak je met hun schapen en gei ten een nomadisch bestaan leiden. Goed uitgangspunt om deze omgeving te verkennen is de le vendige badplaats Pafos. Op de vele terrassen aan het bedrijvige haventje, dat wordt beschermd door een Veneti- aans fort, is het heerlijk toeven. De stranden zijn er zonovergoten. Het aanbod aan hotels en appartementen omvat alle prijsklassen en het bruisen de nachtleven gaat er door tot in de kleine uurtjes. De directe omgeving van Pafos is ver der bezaaid met opgravingen uit diver se voorbije perioden: van Dorisch tot Romeins. Achterland En dan is er het achterland van Aka mas. Dorpjes met namen als Loukrou- nou, Drouseia en Stroumpi liggen er achteloos tegen berghellingen aange plakt. Ga er een taverna binnen en be stel eens een schotel 'meze'. Een soort iis Cyprus (Grieks) tapas maar dan op zijn Cy priotisch. Met een fles ouzo onder handbereik begint zo'n dis steevast met groene en zwarte olij ven in een dressing van citroen, knof look, kruiden, korianderzaad en olie. Vervolgens komen dipsausjes als tahi- ni en taramosalata op tafel, vergezeld door een homp versgebakken brood. Dan zijn gerechtjes aan de beurt als za- latina (zult), marida (sardientjes) of barbouni (rode poon). Tegelijkertijd verschijnen er schoteltjes met hallou- mi (gebakken kaas), lounza (gerookt varkensvlees) of keftedes (gehaktballe- tjes). Je hoeft niet alles op te eten, maar één ding stellen de bewoners van Akamas wel op prijs. Van je meze moetje naar lokaal gebruik 'Siga Siga' genieten: of wel heel, heel 'langzaam'. Kan je daar na altijd nog bijkomen in de Baden van Aphrodite, als de suppoost er niet is.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2006 | | pagina 41