Spel huren is kinderspel I Jouw Ogen (30) I 34. Nynke Laverman - De Maisfrou (29) PZC Gooi eens een tractor om Wil Rundek heeft eigen karakter Muse wil steeds overtreffen Kennismaken met mento Vito is slaapverwekkend vt Gd DS to Duo Persil is toegankelijker zaterdag 8 juli 2006 1 Marco Borsato - Rood (1) 2 Shakira - Hips Don't Lie (2) 3.GnarlsBarkley-Crazy(4) 4, Sergio Mendes Ft The Black Eyed Peas- Mas Que Nada (14) 5 Mary J Blige And U2 - One (7) 6Juanes-La Camisa Negra (6) 7. pakito - Living On Video (8) 8 The Pussycat Dolls - Buttons (27) 9 Kelly Clarkson - Breakaway (9) 10 Nelly Furtado - Maneater (11 11 Ali B Ft Yes-r The Partysquad - Rampeneren (10) 12 Keane - Is It Any Wonder? (12) 13. Fort Minor - Where'd You Go (24) 14 Madonna - Get Together (17) 15 pedde Le Grand - Put Your Hands Up 4 Detroit 16. Ilse Delange - The Great Escape (18) 17. Infernal - From Paris To Berlin (19) 18. Elize - Into Your System (20) 19. Robbie Williams - Sin Sin Sin (16) 20. Rihanna-Sos(15) 21 James Blunt - Wisemen (21) 22. Red Hot Chili Peppers - Dani California (22) 23 Bob Sinclar Feat Steve Edwards - World, Hold On (children Of The Sky) (13) 24. G-spott - Sadness (34) 25. K3-Ya Ya Yippee (30) 26. Henkie - Lief Klein Konijntje (35) 27. Blof-Hemingway (32) 28 Christina Aguilera - Ain't No Other Man 29. Panic! At The Disco -1 Write Sins Not Tragedies) 30.Zoop-Zoop In India (36) 31. Beat Freakz - Somebody's Watching Me (26) 32. Ali B Ft Andre Hazes-Wij Hou den Van Oranje 2006 (3) 33. Meek Feat. Leo Sayer - Thunder In My Heart Again (33) 34 Soulvation -1 Wanna Be With You(39) 35 Do-Beautiful Thing 36 Sunblock Ft Robin Beck - First Time (28) 37. Nickelback - Savin' Me (25) 38. Pink-Who Knew (37) 39. Guus Meeuwis - Ik Wil Dat Ons Land Juicht (5) 40. Yes-r Ft Brace - Mammie (31 1. Ilse Delange - The Great Escape (II 2. Keane - Under The Iron Sea (2) 3. Red Hot Chili Peppers - Stadium Arcadium (3) 4.Madonna - I'm Going To Tell You A Secret (18) 1 5,JanSmit-Jansmit.com (12) 6. Juanes-Mi Sangre (6) 7. Blof - Umoja (4) 8 Do - Follow Me (8) 9. Shakira - Oral Fixation Vol. 2 (10) 10. Nelly Furtado - Loose (9) 11. Robbie Williams - Intensive Care 117) (12. Gnarls Barkley - St. Elsewhere 113) 13. The Pussycat Dolls - Pcd (19) 14 Mark Knopfler And Emmylou Haaris - All The Roadrunning (7) 15. The Cats - Those Were The Days la 16. Anouk - Anouk Is Alive (15) 17 Bruce Springsteen - We Shall Overcome - The Seeger Sessions 1 (14) 18. Katie Melua - Piece By Piece (16) 19. Sergio Mendes - Timeless (56) 20. Andrea Bocelli - Amore (1.1) 21. Postman - Green (24) 22. James Blunt - Back To Bedlam (23) 23.Johan-Thx Jhn (26) 24. India.arie-Testimony: Vol. 1 Life Relationship 25. Pink-I'm Not Dead (35) 26. Sean Paul - The Trinity (34) 27. Nick Simon - Nick Simon (40) 28. Kelly Clarkson - Breakaway (31) 29.Live-Songs From Black Moun tain (28) 30. Marianne Weber - Lichtjes In 31. Mary J. Blige - The Breakthrough (25) 32. Counting Crows - New Amster- dam -Live At Hmh 33. Lucie Silvas - Breathe In (21 35. Madonna - Confessions On A Dancefloor (43) 36. Corinne Bailey Rae - Corinne Bai ley Rae (37) i 37. Racoon - Another Day (39) 38. Rihanna - A Girl Like Me (44) 39. Busta Rhymes - The Big Bang !33) 40. Tool-10,000 Days (36) Tyra en Reese storten zich op de trouwjurken Reese Witherspoon en Tyra Banks storten zich op de trouwjurken. De actrice en het model gaan jurken ontwerpen voor het goede doel. De sterren creëren 'sprookjesjur ken die binnenkort geveild wor den via de website www.charity- lfolks.com. De opbrengsten van de jurken gaan naar de Ameri kaanse Kankerstichting. Via de website kunnen geïnteres seerden niet alleen bieden op de creatieve uitspattingen van Reese en Tyra, maar ook op een gesigneerd script van de film Brokeback Mountain en een ge signeerde jas die Samuel L. Jackson droeg in de film Shaft. Aangezien het om een lang lo pende veiling gaat, worden er opwww.charityfolks.com conti nu nieuwe items van bekendhe den aangeboden. GPD Zo ziet het beginscherm van Kooka Club eruit. Mijn games bevat de reeds gedownloade spelletjes. Eli c lke maand vijf nieuwe i computerspelletjes hu ren via internet. Met een abonnement op de Kooka Club kunnen kinderen de spelletjes zelf uitzoeken en downloaden. Nederland heeft de primeur. Het is letterlijk kinderspel. We kiezen uit het aanbod computerspelletjes in de Kooka Club willekeurig voor Dieren- pension. Het downloaden duurt tien, vijftien minuten maar dan kunnen .y/e 'simmen', zoals spe len in een gesimuleerde wereld, heet,. Even kiezen voor een sce^., narib, en,een moeilijkheids graad, en de pret kan beginnen. Voor we het weten, zitten we vir tueel schildpadden en konijnen te voeren. Het ziet eruit of je ge woon van een cd-rommetje speelt. De Kooka Club is een bedenksel van sofware-uitgever Mindsca- pe. „We zijn de uitdaging aange gaan om in deze tijd van snelle digitale ontwikkelingen kinde ren van drie tot twaalf jaar keu zemogelijkheden aan te bie den", verklaart directeur Johan van Dijk. Zo is het idee van abonnementen geboren. Voor 60 euro per jaar krijg je bijvoor beeld vijf kindvriendelijke ga mes per maand, maar er zijn meer varianten. Na een maand verder gaan met een spelletje kan ook, met behoud van het be haalde niveau. -VanDijk vindt het belangrijk kinderen te begeleiden naar zelf standig internetgebruik. „Dat helpt voorkomen dat ze met onli ne zaken bezig zijn, waarvan de ouders het bestaan niet eens we ten." In „het verlengde,d^ajyvan komt Mindscape later ook met een in- ternetbrowser;, zeg majgr een In ternet Explorer voor kinderen. Op Kooka Surf kunnen kinde ren alleen sites bezoeken waar voor Mindscape en de ouders het licht op groen zetten. Mindscape, dat claimt aanvoer der te zijn op de markt van kin- der-games, voert merken als Se samstraat, Disney, Noddy en Sehnappi. De merken en titels zijn ook gemakkelijk terug te vinden op de homepage van de Kooka Club. En eenmaal ge- download verschijnt een spelle tje in de balk Mijn games. Het aanbod behelst bij de start vijftig Nederlandse en Engelse titels. Maar hoe komt dat op on ze pc? Nieuwe abonnees krijgen toegang tot de club door een link te leggen met de server van Mindscape. Dat programma, de downloadmanager, is simpel te installeren via internet. Daarna verschijnt er een pictogram op het bureaublad. De games draaien via de down loadmanager. Zo blijft veel har de schijfruimte uitgespaard en de pc wordt niet vervuild. Die manager houdt ook in de gaten of de abonnee wel betaald heeft en hoeveel games er al zijn ge huurd. Op afstand worden de spelletjes aan en uit gezet. Voorwaarden Om alles optimaal te laten lo pen, zijn er enkele voorwaar den. De pc moet Windows XP aan boord hebben, een 3D grafi sche kaart met minimaal 32 Mb (aanbevolen 64), en 256 intern geheugen (aanbevolen 512 Mb). Uiteraard is een breedband-in- temet-verbinding onontbeer lijk. In de Kooka Club kunnen kinde ren helemaal hun eigen gang gaan. Onzichtbaar hebben de ouders de touwtjes in handen. Met een wachtwoord hebben ze toegang tot het 'account', zeg maar de abonnementsgegevens. „Ze bepalen tot welke spelletjes kinderen toegang krijgen en wanneer ze mogen spelen", legt Van Dijk uit. „Bovendien kun nen ze de toegang blokkeren tot overige programma's of bestan den op de pc." Dat de Kooka Club is opgericht, zal weinig kinderen kunnen ont gaan. Via de tv-zender, magazi nes en website van Jetix (voor heen Fox Kids) barst een hevige reclamecampagne los. De zen der claimt het best bekeken sta tion te zijn door jongeren van zes tot twaalf jaar. Bovendien is de website de populairste kids-sitemet 600.000 kinderen per maand. Maarten van de Rakt Systeemeisen: Intel Pentium Hl 866, 256 Mb intern geheugen (aanbevolen 512 Mb), 5 Gb ruim te op de harde schijf, Windows XP of Media Center Edition, 16 bit geluidskaart, 3D grafische kaart met minimaal 32 Mb (aan bevolen 64 Mb), Windows Me dia Player 10, Internet Explorer 6.0, breedband internet. Meer informatie: www.kookaclub.nl Het is het gelukkigste huwe lijk uit de amusementsin dustrie: de animatiefilms van Pixar en de daarvan afgeleide computerspelletjes. Ook de nieuwste Pixarfilm, Cars, heeft zijn eigen spel. Het is, zeker voor de doelgroep, prima te spelen. Maar een over treffende trap ten opzichte van de vorige Pixar-games is Cars zeker niet. Tegenover het won derschone Incredibles is het een stapje terug, zowel wat uiterlijk als spelplezier betreft. Het zal nauwelijks een verras sing zijn dat het hierbij vooral om racen draait. De speler kan de circuits afwerken, die een aardige combinatie vormen van asfalt, woestijnzand en Ameri kaanse ovals. Cars kan zich niet meten met echte racespellen. Logisch, want het richt zich op dezelfde, jonge, doelgroep als de film. Naast losse races moeten de au to's uit de film allerlei opdrach ten uitvoeren. Ook hier wordt weer veel gescheurd, maar er moet ook worden gezocht, over gespoten of worden omgegooid. Omgegooid? 's Nachts sluipen de vierwielige inwoners van Ra diator Springs de weilanden in om slapende tractoren met ge toeter zo te laten schrikken dat ze omvallen. Aan de speler de taak hetzelfde te doen, en niet gepakt te worden door de grote combine die de wacht houdt. Herman Stil Cars, the Game, leeftijd 3+, be stemd voor pc, PS2, PSP, NGC, NGB, NDS, Xbox, prijzen van 29, 99 tot 49,99 euro. Je hebt van die cd's die je maar moeilijk een plek kunt geven. Met muziek die een zwer vend bestaan leidt en zich niets lijkt aan te trekken van stijlen of grenzen. Er is van alles te her kennen op de nieuwe cd van Darko Rundek en zijn band, van jazz tot chanson en lome Balkan- muziek, maar een vast spoor is er niet. Dat zal ook niet de be doeling zijn, want het album van de gevluchte Kroaat staat volledig in het teken van migra tie, van vertrekken en ontdek ken, van heimwee en liefde. Dus zingt Rundek stukjes Duits, Frans, Kroatisch en Engels, houdt hij van Helga in Berlijn, droomt hij in Amsterdam van Zagreb en ondervindt hij de ge deelde eenzaamheid van het in ternet. Zijn wat gruizige stem krijgt gepast weerwerk van het Cargo Orkesten opgewekte bla zers, melancholieke viool en be scheiden effecten. Wat nog het meest opvalt is dat Rundek er in alle dertien nummers in slaagt een volkomen eigen geluid en bo venal karakter te late'n horen. Dick Laning Darko Rundek Cargo Orkes- tar - Mhm-A-Ha Oh Yeah Da-Da (Piranha). Speelduur: 57.52 min. Muse zal er nooit vanaf ko men: inspiratiebron Radio- head is zo diep' verweven in de band dat de gedachte aan Thom Yorke en de zijnen onvermijde lijk is bij het luisteren naar Mu- Toch is die volgelingenstatus niet de grootste valkuil van de band. Het is het onstilbare ver langen tot overtreffen. Muse moet altijd dramatischer en bombastischer. Dat verlangen is live fascinerend, maar op plaat krijgt het soms potsierlijke trek jes. Zeker op Black Holes And Other Revelations, waarop al leen de Muse-vreemde single Su- permassive Black Hole getuigt van zelfrelativering en de band puur om de bombast over the top lijkt te gaan. Radiohead gooide het in één klap over een totaal andere boeg, Muse melkt zijn kunsten volledig uit en moet oppassen geen karikatuur van zichzelf te worden. Muse - Black Holes And Other- Revelations (Warner) Speel duur: 44.51 min. Jamaica verblijdde de wereld niet alleen met ska en rock steady, het Caribische eiland was daarvóór ook de bakermat van mento. Deze bijna vergeten exotische muzieksoort, niet te verwarren met de van Trinidad afkomstige calypso, wordt wel de grootvader van de reggae ge noemd. De werkelijk prachtige verzamelaar Take Me To Jamai ca bevat materiaal uit de jaren vijftig van de vorige eeuw. Luis ter naar het heerlijk zwoele werk van de drie grote produ cers uit die gouden periode: Ken Khouri, Stanley Motta en Ivan Chin. Afrikaanse, maar ook Eu ropese roots zijn terug te horen in de erotische dansmuziek, ter wijl ook Amerikaanse jazz zijn sporen heeft nagelaten. Uitste kende cd ter kennismaking met mento. Peter van der Heide Diverse Artiesten - Take Me To Jamaica - The Story Of Jamai can Mento With Stanley Molta, Ivan Chin Ken Khouri From 1951 To 1958 (Pressure Sounds/Konkurrent) Speel duur: 76.26 min. De band Vito uit Cardiff be staat uit vijf leden die vol gens de platenmaatschappij hun sporen in de muziek ruim schoots hebben verdiend. Ze kie zen ervoor anoniem te blijven en beklemtonen zo dat Vito een eenheid is. Hun debuutalbum vormt ook een eenheid, zij het niet in de goede zin des woords. Make Good Ideas Disturbed be gint met een zalvende mannen stem a la Richard Burton in War Of The Worlds, die de luisteraar aanmoedigt te luisteren en te re laxen. „Dit album is gemaakt om u in een diepe en vreedzame slaap te doen geraken", gaat de stem verder. Dat lijkt aanvanke lijk bluf, want de eerste track Ultimate Shame begint inder daad weldadig sloom en traag met zang en gitaar, maar na een 'false stop' gaan de registers open met een knetterende gitaar partij van heb ik jou daar. Toch ligt het gevaar van knikkebollen op de loer. De rest van het al- Mk Aa bum volgt namelijk hetzelfde stramien, traag startende epi sche composities, hier en daar aangevuld met strijkers, blazers en elektronica. Het album sluit af met de stem van het begin. Wie dan nog zijn ogen open heeft, verdient een medaille. Peter Kuijt Vito - Make Good Ideas Distur bed (Flower Shop Recordings). Speelduur: 60.20 min. De nu al legendarische John Peel gaf meermalen zijn goedkeuring aan het Nederland se duo Persil. Over het algemeen kun je er dan vanuit gaan dat je met een kwaliteitsbandje te ma ken hebt. Comfort Noise is de tweede langspeler van Persil, na Duoto- ne uit 2004. Het concept is niet schrikbarend veranderd, afge zien van het feit dat de electro- pop tegenwoordig wat toeganke lijker is dan in het verleden. De meeste nummers zijn zo rond de drie minuten, de ideale lengte in radioland. Daarbij is het lo-fi-geluid grotendeels losgela ten. Drumsamples, groovende baslijnen en fuzzy gitaren bepa len het. geluid, evenals de aanste- I kelijk glooiende zanglijntjes van Martine Brinksma. In het Verenigd Koninkrijk en de Vere nigde Staten heeft Persil al een stevige voet aan de grond. Ne derland zal ongetwijfeld volgen. Ooit. Martin Groenewold Persil - Comfort Noise (Transfor med Dreams/Konkurrent) Speel duur: 39.10 min. Mijn games games Gedowoioad 3 Downloadbaar 2 i Abonnement geldig 'tof 22-07-06 18:27:07 Nieuwe games

Provinciale Zeeuwse Courant | 2006 | | pagina 39