KI Stelen identiteit is koud kunstje (K? Londen herdenkt aanslagen in vrees PZC Jqujule france Niks mis met toerisme in Zeeland PZC ©s hïïcMIIH.h.U.' 1 Topkwaliteit Tuurlijk bij: zerschoore.nl Kassabon en adres voor dief voldoende om rekening te plunderen Chronisch zieken verliezen strijd om afschaffen no-claimregeling HISTORISCHE BOUWMATERIALEN llios Reizen Inburgeringswet komt er toch Delta Milieu versterkt positie •rfoatocfo Wolkenvelden, af en toe zon en over wegend droog. Matige zuidwesten wind, kracht 4. Maxima 20 tot 22 gr. 248e jaargang no. 159 zaterdag 8 juli 2006 los nummer 1,80 1 Till 11\l! Inl-ll j'-M1"1*"'-''1™1 1 Hnnr Wendy van den Hurk MIDDELBURG - Als je de cijfers moet gelo ven, gaat het helemaal niet goed met het toe risme in Zeeland. Luister naar horeca en toe risten zelf en je krijgt een heel ander ver haal te horen. Jarenlang was Zeeland in de lift als favoriet vakantiegebied. Die tijd is voorbij, roepen onderzoekers al jaren. Een week geleden kwam het kenniscentrum toerisme en re creatie weer met nieuwe cijfers. Teleurstel lender dan ooit tevoren. In het aantal over nachtingen kelderde Zeeland vorig jaar van plek twee naar acht. Twaalf procent minder buitenlanders bezochten onze provincie, en met zestien procent torenden landgenoten daar zelfs nog bovenuit. Vooral van kampe ren zouden ze genoeg hebben. Maar ja, waar? Regio's wijzen elkaar aan als bron van achteruit hollende cijfers. Nee hoor, Tholen heeft niets te klagen. Walche ren niet, de overkant evenmin. De hotelier die spreekt van een goede bezetting, de koet- serij die een camping durft te beginnen, het vakantiehuis waarin tot september geen ka mer meer te boeken valt. Misschien zien ze meer Belgen en minder Duitsers, maar min der toeristen? Dat niet. Onderzoekers moe ten niet zo zeuren, vindt de toeristen branche. Hoewel ze zelf ook het één en an der op te merken heeft. Want provincie en gemeenten mogen zich best eens achter de oren krabben. Parkeerboetes en bekeurin gen voor te volle minicampings en een dutje in de camper jagen toeristen alleen maar weg. En bovendien, kan een colaatje niet wat goedkoper? Toeristen zelf hoor je daar niet over. Zo'n frisse lucht als hier kent Düs- seldorf niet en dan die mosselen... Ach, zij voelen zich toch wel welkom in Zeeland, pagina 23 toch kunnen wij best op tegen Turkije Hoor Jacqueline Steenwijk DEN HAAG - Het stelen van iemands identiteit om vervolgens diens bankreke ning te plunderen, is dood eenvoudig. Een dief heeft aan een kassabon van een pinbetaling en adresgege vens genoeg om een pas of creditcard op andermans naam te nemen. Dat zeggen beveiligingsdeskun- I digen. Banken erkennen het pro- i bleem. Op veel kassabonnen staat het complete bank- en pas nummer van een bankpas ver meld. De criminelen hoeven hun doelwit maar te volgen en ze hebben het adres en de naam van de betrokken persoon. Vaak is dan alleen nog maar een ge boortedatum of een sofinummer nodig om een nieuwe pas of cre ditcard aan te vragen. Met be hulp van de verhuisservice van TPG Post laten de dieven die vervolgens op een ander adres aankomen. Gedupeerden mer ken vaak pas na enige tijd wat er loos is. De Nederlandse Vereniging van Neckermann neemt ontslagen personeel terug SINT-JANSTEEN - Necker mann neemt ruim 30 van 75 on langs ontslagen medewerkers tot eind van dit jaar weer in dienst. Zij krijgen twaalfuurs- contracten. Het tijdelijke perso neel wordt ingezet om topdruk te op te vangen. i Eerder deze week was er commo- 1 tie onder de ex-werknemers over het voornemen van Necker mann om vlak na hun ontslag I Poolse uitzendkrachten in te hu ren die hun oude werkzaamhe den zouden gaan doen. Nu blijkt echter dat de postordergi gant na de ontslagronde niet zo maar uitzendkrachten mag aan nemen, maar eerst een baan moet aanbieden aan een ontsla gen werknemer. Ex-medewerkers die het aan bod van Neckermann weigeren, lopen de kans om op hun uit kering te worden gekort of deze zelfs te verliezen. Werklozen kunnen immers niet zo maar passend werk weigeren. De ontslagen personeelsleden mogen aan de slag met behoud van hun ontslagvergoeding. Het is echter niet de bedoeling dat zij weer een vast dienstverband krijgen. Banken erkent dat rekeninghou ders op deze manier worden op gelicht. Hoeveel Nederlanders inmiddels al op deze wijze zijn gedupeerd en hoeveel geld is ge stolen, wil NVB-woordvoerder Noordermeer niet zeggen. Uit rechterlijke uitspraken van vorig jaar blijkt dat gedupeer den al snel zo'n tienduizend eu ro per persoon verliezen. In Til burg wist een bende met behidp van gestolen bankafschriften en adresgegevens twintig inwoners op te lichten. Ze vroegen nieuwe passen en creditcards op de na men van de gedupeerden aan. Op die manier wisten ze 220.000 euro binnen te halen. Gedupeer den worden over het algemeen wel schadeloos gesteld door de banken. Het College Bescherming Per soonsgegevens spreekt van een toenemend probleem waar te weinig aandacht aan wordt be steed. Identiteitsdiefstal kan veel verder gaan dan alleen het leegroven van een bankreke ning. Wie bijvoorbeeld een sala risoverzicht in handen krijgt of een arbeidscontract, kan op an dermans naam bijvoorbeeld een auto kopen. Vaak gebruiken cri minelen ook een vervalst pas poort op naam van het slachtof fer. Het CBP vindt dat banken strenger moeten controleren en meer voorlichting moeten ge ven. Volgens het CBP is het op geven van een adres en pasnum mer vaak al voldoende voor de banken. Dat zijn gegevens die de dieven toch al hebben. De NVB betwist dit, maar zegt niet hoe de identiteit dan wel wordt vastgesteld. GPD pagina 4 dieven letten op brievenbussen Een vrouw legt een bloem op de herdenkingsplaats bij de Queen Mary's Gardens in Regent's Park. foto Luke MacGregor/RTR door Patrick Selbach LONDEN - Groot-Brittannië heeft gisteren massaal de 52 slachtoffers herdacht van de ter roristische aanslagen op het Londense openbaar vervoer op 7 juli 2005. Tijdens de ochtendspits bliezen toen vier aanhangers van de ra dicale islam zich op in drie me- trotreinen en een dubbeldekker. De herdenkingen hadden plaats temidden van wees voor nieuwe aanslagen, die volgens de mees te Britten onafwendbaar zijn, al dus peilingen in verscheidene Britse media. De Londense bur gemeester Ken Livingstone leg de samen met andere hoogwaar digheidsbekleders om tien voor tien (Nederlandse tijd) bloemen bij het station King's Cross. Op dat tijdstip vonden de explosies in de drie metrotreinen plaats. Het station was de plaats waai de vier daders afscheid van el kaar namen en elk met een rug zak vol explosieven op weg gin gen naar hun doel. De bom in de dubbeldekker ontplofte bijna een uur later op Travistock Square. Hier werden gisteroch tend eveneens bloemen gelegd. Politiecommissaris Sir Ian Blair liet op zijn beurt een ernstige waarschuwing horen. De waag is niet of er nieuwe aanvallen zullen komen maar of de Britse (Advertentie) Vandaag unieke veiling van Alles voor'n appel en 'n ei". B.v. 20 m2 marmer voor 100,-1 Voltaweg 7 - Middelburg - Ind.terrein Arnestein I Kijkdag 10-12.30 uur - Veiling 13-17.00 uur (Advertentie) De Cyprus specialist Geen massatoerisme Kijk in het i'eiskatérn voor meer informatie over Cyprus www.iuosreizen.nl Elke week in de zaterdagkrant I Reizen l Daar moetje naar toe. door Lianne Sleutjes DEN HAAG - De Staat hoeft chronisch zieken en gehandi capten geen jaarlijks extraatje te geven van 255 euro. Dit heeft de Haagse rechtbank gisteren bepaald in een kort geding dat veertien chronisch zieken had den aangespannen. Zij vinden de no-claimregeling in de zorg wet discriminerend. In zijn vonnis stelt de rechter echter dat hij geen oordeel mag geven over de billijkheid van de regeling. Het is volgens hem een politieke kwestie. Het is aan het parlement om hierin keuzes te maken. De rechter oordeelt ver der dat de no-claimregeling niet in strijd is met internationale verdragen, zoals de veertien ver zekerden aanvoerden. Hun advo caat beraadt zich nog of hij een bodemprocedure tegen de Staat aanspant. Verzekerden die geen ziekte kosten maken, kunnen in het nieuwe ziektekostenstelsel jaar lijks 255 euro terugkrijgen. Chronisch zieken maken altijd kosten, zij hebben geen keus. Voor hen gaat de no-claimre geling dus niet op. Zij kunnen nooit geld terugkrijgen zoals ge zonde mensen. Daarom eisten de veertien per jaar 255 euro van de Staat. Het kabinet heeft de no-claimkorting als bezui nigingsmaatregel ingevoerd om ervoor te zorgen dat burgers niet zo snel naar de dokter lo pen. Net als de oppositie in de Tweede Kamer willen de Raad voor Chronisch Zieken en Ge handicapten (CG-raad) en Zorg verzekeraars Nederland (ZN) van de regeling af. De CG-raad vindt de regeling discrimine rend, ZN vindt vooral de admini stratieve rompslomp bezwaar lijk. De verzekeraars zien meer in het invoeren van een eigen ri sico of een inkomensafhankelij ke regeling. GPD doorThea van Beek verplicht niet alleen alle alloch tone nieuwkomers tussen de 15 en 65 jaar tot een inburge- ringscursus. Ook de 500.000 oudkomers, die al lang in Ne derland wonen, moeten een taal- en cultuurcursus volgen. Dat laatste is omstreden. Vanwe ge de rechtsongelijkheid kan dat tot juridische problemen lei den. GPD pagina 3 soepele start kabinet Zie onze wekelijkse vacature-index zie pagina 6 katern 1 DEN HAAG - Een meerderheid van de Tweede Kamer is giste ren akkoord gegaan met de om streden inburgeringswet van mi nister Verdonk. Daarmee is de kans groter ge worden dat de wet alsnog op 1 januari 2007 van kracht wordt. De Raad van State moet zich nog buigen over een onderdeel in de wet. De Wet Inburgering (Advertentie) PARTNERS ECHTE MAKELAAk 0118 - 616617 Je eigen huis bouwen in Colijnsplaat autoriteiten die weten te voorko men, vertelde hij de Britse om roep BBC. Tot nog toe wist de politie volgens Blair drie aansla gen te verhinderen. Uit gisteren verschenen peilingen bleek dat de meeste Britten nieuwe aansla gen verwachten. Het hoogte punt van de herdenking was de landelijke stilte die om twaalf uur gedurende twee minuten in acht werd genomen. Daarvoor kwamen ook belangrijke evene menten als de tenniswedstrijden op Wimbledon stil te staan. Dui zenden personeelsleden van de Europese instellingen in Brussel legden uit respect de werkzaam heden stil. ANP Advertentie Ontwerpers zijn net mensen Delta Milieu, onderdeel van het Zeeuwse energiebedrijf Delta, neemt een deel van de activiteiten van Watco In dustrial Cleaning over. Watco Industrial Cleaning heeft vestigingen in Bergen op Zoom en Rotterdam. De zestig bij de overname betrokken werkne mers van Watco komen in dienst van de af de- 4 ifv? ling industriële reiniging van Delta Milieu. Varia: 2; Binnenland: 3: Feiten Meningen: 4; Buitenland: 5; Economie: 7; Radio Televisie: 8 en 9; Zeeland: 11, 13, 15, 16 en 17; Sport: 19, 20, 21 en 22; Reportage: 23, 24, 25, 26 en 27; Wonen: W1, W3 en W5; Trends; W7 en W9; Jong: W11; Reizen: W13 en W14. (Advertentie) Luxe viersterren-duinsuites van Hotel Bos Duin aan de Walcherse topt... jjjUA'óZ 'd'ilï Tmtfylvml ÏJÏL YIU1 VjiÊp Meer informatie? Kijk in het woonkatern van deze krant. (Advertentie) telefoon. Ipostjtankrekeningnummer O Noteert u mij voor een proefabonnement van 5 weken voor 14.95 It geet daarbij éénmalig toestemming voor automatische incasso van dit bedrag van mijn rekeningnummer Ik heb de laatste drie maanden geen pcoelabonnement gehad. C_) Noteert u mij voor een vast abonnement. De eerste twee weken ontvang ik de krant gratis. Daarna wil ik betalen: par maand met automatische incasso 20.551". Q por kwartaal met automatische incasso 59,75)' IZ1 per jaar met automatische incasso 229,20)". met gratis PZC-paraptu Kijk op www pre nt/abonneren, bel gratis 0800 0231231 of stuur dese bon naar P2C. afdeling lererssemce Antwoordnummer 713.4460 WB Goes het alfabet van Zeeland 1. McEwen (foto) 4.10.17 2. Bennati z.t. 3. Boonen 13.De Jongh ALG. KLASSEMENT Meer over de TOUR op de PZC-site: www.p7C.nl 1.Boonen 29.21.00 2. McEwen 0.12 3. Rogers 0.21 39. Boogerd 1.01

Provinciale Zeeuwse Courant | 2006 | | pagina 1