Alex Ward nog steeds broertje van Eindelijk finale voor Mauresmo PZC Tennisster Hinten mag de handen dichtknijpen Afzegging De Ruyck vanwege voetblessure agenda Door blessures geplaagde sprinter hoopt op herstel tijdens NK Zeeuws elftal in Nieuwdorp tegen Sparta Derde zege schipper Kol uitslagen Lafeber slaat een hole-in-one vrijdag 7 juli 2006 z21 j„.,Bnnland van Vliet goes - Brechje de Kuyck heeft och afgemeld voor het NK atle tiek morgen en zondag in Am sterdam. De atlete van het Arn- Use Ciko'86, afkomstig uit Halst, heeft een voetblessure. IDe 21-jarige De Ruyck zou de BOO meter lopen, maar moet rust houden. Ze heeft last van een pees in haar voet. „Het is onge veer hetzelfde als wat ik vorig seizoen had, maar toen was het in mijn andere voet", lichtte ze gisteren toe. „Op dit moment speelt die bles sure zo op, dat ik de dag na een training niet eens kan lopen. Ik had gehoopt het inlassen van rust uit te kunnen stellen tot na het NK, maar dat ging gewoon niet." Daniel Ward laat de 400 meter schieten. „Ik ben pas maandag teruggekomen uit Amerika en ben eigenlijk te moe om twee nummers te doen", vertelde hij. „Daarom loop ik alleen de 200 meter. Dat is minder inspan nend." Op de lange sprint is Ward één van de favorieten. In 2004 en 2005 werd de 22-jarige Hulstenaar tweede op dat num mer, beide keren achter Guus Hoogmoed. Dit jaar liep de Zeeuws-Vla ming in El Paso al 20,63, waar mee hij zich kandidaat stelde voor EK-deelname later dit jaar. Hij kon daar echter niet op tijd een dopingcontrole regelen, waardoor hij zich nog een keer zal moeten bewijzen. Ward; „Ik ga ervan uit dat ik tijdens het NK de limiet weer loop. Dan kan ik daarna meteen naar de dopingcontrole." Zeeuwse deelnemers. Mannen: Joost de Klerk (Phanos, 1500 me ter), Alex Ward (Prins Hendrik, 100 meter), Daniel Ward RKHAV 200 meter), Michiel Willaert (RK HAV, 100 en 200 meter). Vrouwen: Jisca Docters (Atletiek Maastrict, speerwerpen), Marije Jansen (Rotterdam Atletiek, 100 en 400 meter hordenEsther van den Pol (Phoenix, polsstok), Es ther Vemiue (Rotterdam Atletiek, 800 meter), Yvonne Wisse (200 me ter, 100 meter horden, hoogsprin gen). vrijdag 1 Tennis~ Open Souburgtoernooi. Locatie: ten nisvereniging Oost-Souburg. Aanvang: 9.00 uur. Nationaal ranglijsttoernooi. Locatie: tennisvereniging Oost-Souburg. Aan vang: 10.30 uur. Mosseltoernooi. Locatie: tennisvereni ging De Bru-Tèn te Bruinisse. Aanvang: 14.30 uur. Roompot Open. Locatie: tennisvereni ging De Puye te 's-Heer Hendrikskinder en. Aanvang: 18.00 uur. Rabo De Zwaantoernooi. Locatie: ten nisvereniging Gravelsteps te Schoondij- ke. Aanvang: 17.00 uur. Eendrachttoernooi. Locatie: tennis vereniging Eegedïma te Tholen. Aan vang: 19.15 uur. Open Vlastoernooi. Locatie: tennisver eniging De Eikenhof te Koewacht. Aan vang: 18.00 uur. ynnr Roeland van Vliet GOES - Alex Ward wordt nog al- y tijd gezien als 'het broertje van'. Last van dat stempel heeft de itwintigjarige Hulstenaar, die momenteel in Den Haag woont, niet. „De mensen weten al hoe goed het met Daniel gaat en ver- wachten dan van mij hetzelfde", legt de atleet uit. „Dat vergroot de druk op me, wat ik wel lek ker vind om goed te kunnen -.presteren." MS Maar van echt goed presteren - 2 verder komen dan de subtop i. van Nederland - is het bi] de spe cialist op de 100 meter nog nooit 3gekomen. De hoofdreden: blessu re» verstoren constant zijn trai- rjningsopbomv. Zelden is hij hele maal pijnvrij en daardoor komt het vaak niet van de finetuning, zoals hij dat noemt. Ward: „Wil jk net wat belangrijke testwed- strijden lopen, krijg ik weer last 3 van het een en ander. En dat breekt me dan in de rest van het seizoen net op. Ik mis dan net I wat scherpte." De laatste tijd heeft Ward, die uitkomt voor het Vughtse Prins Hendrik, vooral last van irrita ties aan zijn kuit- en scheen been. „Het gaat met vlagen", 1 ictelt hij. „Afgelopen winter ging het echt niet goed. Ik heb y toen ook het NK indoor moeten j laten schieten. Daarna ging het weer lange tijd goed, maar sinds drie weken doet het weer aardig l pijn Ik voel het de hele tijd, bi] m'n afzet en m'n landing. Maar ik kan er wel gewoon mee hard lopen. Er kan namelijk niks ka- pot gaan." En dus doet de Zeeuws-Vlaming Prijzenpot lokt wielrenners naar Ichoondijke morgen mee aan het Nederlands kampioenschap in Amsterdam. Daar wil hij, voor het eerst dit seizoen, eens een snelle tijd klok ken. „Vorig jaar had ik wel een redelijk seizoen. Ik haalde drie- tiende van mijn pr af. Dat staat nu op 10,76. Dit seizoen heb ik tot nu toe drie wedstrijden gelo pen, maar ik ben nog niet snel ler gegaan dan 11,06. Het zou goed zijn als ik dit seizoen weer mijn pr aanscherpte, liefst op het NK." Grote liefde De 100 meter is Wards grote lief de. Aan de 200 en 400 meter waagt hij zich voorlopig niet, terwijl zijn broer wel zijn accen ten verlegde naar die wat lange re nummers. Ward: „Het grappi ge is dat er al wat mensen zijn geweest die tegen mij gezegd hebben dat ik daar wel geschikt voor zou zijn. Troy Douglas, die mij soms bij Haag Atletiek bege leidt, ziet wel een 400-meterlo- per in mij. En ook Bob Kit chens, de coach van Daniel, riep het, toen ik vorig jaar bij hem in El Paso was. Ik heb lange benen en maak lange passen. Dat komt van pas op de wat langere num mers." Maar Ward vindt dat hij nog te veel verval heeft als hij wedstrij den van meer dan 100 meter loopt. „Misschien dat ik aan het eind van het seizoen eens kijk hoe ik het op een 200 of 400 me ter doe, maar niet nu. Mijn basis snelheid is daarvoor te laag en mijn conditie niet goed genoeg." Morgen houdt hij het dus bij de I Wielrennen 100 meter. „Als ik in de start blokken sta, zal ik het wel weer horen: 'in baan zoveel Alex Ward, de jongere broer van Da niël...' Ik ben eraan gewend. Maar het wordt wel steeds min der gezegd. Ik ben lid van de sprintselectie bij de neo-senio- ren en de mensen kennen mij nu onderhand ook." Zeilen zaterdag ,SCHOONDIJKE - Rudie Bu- :eijn uit Schoondijke roemt de .samenwerking met de WAOD. ti. Samen met die Belgische bond van vrije liefhebbers organi seert hij in zijn dorp al weer voor de achtste keer een wieler wedstrijd. Vandaag is het de beurt aan de veteranencategorie- en, maandag komen de A- en B- renners in actie. ^Schoondijke is één van de vele 'iorgamsaties die het financieel niet meer op kon brengen om "Teen wedstrijd voor KNWU-ren- jners te organiseren. Daarom werd de beslisisng genomen om [over te stappen naar de vrije ren- jners. In eerste instantie was het •een wedstrijd van de Wielertrim- lnjbond Zeeuws-Vlaanderen. iMaar dat was ook geen succes. jHet aantal deelnemers was bij :die bond ook behoorlijk terugge- {lopen en daarom zijn we naar een alternatief gaan zoeken", al- i dusBuzeijn. Dat werd na enkele igesprekken gevonden bij de a WAOD (Wielerbond Aangeslo pen Openbare Diensten). „Fa s' men met enkele andere organisa- ties uit de regio hebben we de r-koppen bij elkaar gestoken en swat leidde uiteindelijk tot een sa menwerking met een overkoepe lend klassement over een aantal •J Wedstrijden." J Op die manier ontstond de Ron- t; de van Zeeuws-Vlaanderen bij de WAOD. Eede, IJzendijke, (Hengstdijk, Schoondijke en in jtjfMn later stadium ook Hoofd- iplaat vonden elkaar voor dat ^Klassement. „Alle deelnemende Jorganisaties stopten een bedrag "1 de pot maar het merendeel )vam via Peter Mol van ZLM Verzekeringen waardoor we de 'enners een aantrekkelijke prij- 'ènpot konden bieden." lit jaar wordt inmiddels ook 'oor de achtste keer om dat klas- sement gestreden. Dit jaar zijn er vier wedstrijden die meetel- 'Uen. omdat IJzendijke is afge- ifijhaakt en Hoofdplaat op de ge- Wenste datum (zondag 16 juli) geen wedstrijd voor de A- en <ijB,-categorie kreeg toegewezen ftjVan de WAOD; Eede, Schoondij- s ke Hengstdijk en nogmaals Ee de bleven over. Vandaag wordt 11 Schoondijke afgetrapt met u een wedstrijd voor de verschil- 'enc'e veteranencategorieen, waarna maandag de A- en iff B,-renners in actie komen. Van- J daag wordt om 18.00 uur begon- tü [j£n> terwijl het startschot maan dag om 19.00 uur zal klinken. Amelie Mauresnio staat na haar zege op Maria Sjarapova morgen in de finale van Wimbledon tegenover Justine Henin-Hardenne. foto Gerry Penny/EPA van onze sportredactie LONDEN - Justine Henin-Hardenne en Amélie Mauresmo hebben de finale van Wimbledon bereikt. Het wordt een her haling van de eindstrijd van de Australi an Open in januari van dit jaar. Alleen is het te hopen dat het dit keer wat span nender wordt: in Melbourne gaf Henin geblesseerd op. Henin versloeg gisteren haar eeuwige ri vale Kim Clijsters (6-4 7-6) op het cen tre court. De Belgische meiden vochten een verbeten strijd uit, waar behalve de finale, ook de eer op het spel stond. Henin won al twaalf keer in onderlinge duels, Clijsters won tien keer, maar vaak in minder grote toernooien. „Ik ben teleurgesteld, maar ook blij. Dit was de beste partij die ik de laatste tijd tegen Justine heb gespeeld", reageerde Clijsters (23), die volgend jaar al met tennispensioen gaat. Voor Henin is het de tweede keer dat ze de finale van Wimbledon haalt, in 2001 verloor ze van Venus Williams. Diezelf de dag overleed haar opa. Henin: „Het wordt heel emotioneel voor me, het is nu precies vijf jaar geleden. Mijn opa was iemand waar ik heel veel van hield, dus ik ben extra gemotiveerd als ik daar morgen weer sta." Eindstrijd Mauresmo - de nummer één van de we reld - was in de halve finale te sterk voor Maria Sjarapova, de winnares van 2004. Ze had er drie sets voor nodig om de klus te klaren: 6-3 3-6 6-2. Maure smo stond voor de derde keer in de hal ve finales van Wimbledon, maar haalde nog nooit de eindstrijd. In een wat zenuwachtige slotfase maak te ze het af en sprong daarna van blijd schap hoog in de lucht. Voor Sjarapova (19) was het een grote tegenvaller, ze werd vorig jaar ook al uitgeschakeld in de halve finale. Ze verloor toen van Ve nus Williams. Rafael Nadal en Jarkko Nieminen speel den gisteren pas hun kwartfinale, nadat de partij woensdag door regen werd af gelast. Op baan 1 was de Spanjaard veel te sterk, hij won in drie sets: 6-3 6-4 6-4. Thiemo de Bakker bereikte de halve fi nale van het jeugdtoemooi van Wimble don. De nummer één van de wereld bij de jeugd versloeg gistermorgen Artur Chernov met 6-2 6-2. door Sven Bakker OOST-SOUBURG - Het met twee sterren gedoteerde natio naal ranglijsttoernooi in Oost- Souburg leek gisterochtend bij de vrouwen te worden beroofd van de nummers één en twee van de plaatsingslijst. Karen Rombouts en Floor Hinten arri veerden wegens problemen met het treinverkeer een uur te laat en zouden officieel moeten wor den gediskwalificeerd. De lucky losers stonden al klaar om te tennissen, alleen besloot de bondsgedelegeerde dat er sprake was van overmacht. Rom bouts en Hinten hadden, aldus de bondsgedelegeerde, er alles aan gedaan om toch op tijd te komen. Debby Haak, de tegenstandster van Hinten, weigerde in eerste instantie om te spelen, maar be sloot toch de baan op te gaan. Ze liet haar racket spreken, want Hinten werd met 6-3 6-2 verslagen. Rombouts voldeed wel aan de verwachtingen door met 6-2 6-1 van Milou Israël te winnen. Mirte de Bakker uit Ka- pelle werd uitgeschakeld. Ze ver loor in drie sets van Lyrrn Schön- hage: 1-6 6-3 7-5. Tijdens de wedstrijd tussen Jas per Hunting en Halvar Dil hoef de het publiek maar met de ogen te knipperen of Hunting had er alweer een game bij. De als eerste geplaatste titelverdedi ger stond zo goed en foutloos te spelen, dat zijn tegenstander Dil slechts één punt pakte in de hele eerste set. Dil, die in de Ver enigde Staten zijn middelbare opleiding genoot en nu hoog staat op de wereldranglijst tot en met achttien jaar, raakte ont zettend gefrustreerd van zijn foutloze tegenstander. Toch ging hij wel met een game naar huis, want op 6-0 5-0 maakte hij vier punten op zijn eigen servi ce, waardoor hij in totaal acht punten in de hele wedstrijd maakte. De als tweede geplaatste Sander van Dongen had het gisteren heel wat moeilijker om zich bij de laatste acht te plaatsen. Te genstander René Lindenbergh stond met name in de eerste set erg sterk te spelen, die hij dan ook met 6-2 winnend afsloot. Formaliteit De Goesenaar (19) zette goed druk en wist zich door de vast heid van Van Dongen heen te slaan. Ook in het tweede bedrijf door Jan Dagevos GOES - De voetbalwedstrijd van het Zeeuws elftal tegen Sparta heeft andermaal een nieuwe locatie gekregen. De ont moeting wordt zaterdag 15 juli in Nieuwdorp gespeeld. De aan vang is 16.00 uur. Aanvankelijk zou het duel bij Mevo in Zierikzee worden afge werkt, maar vanwege organisa torische problemen werd daar van afgezien. De wedstrijd werd daarop verplaatst naar Dom burg. Bij een inspectie afgelo pen week bleek het veld echter in een slechte staat te verkeren. „Ik wist niet wat ik zag", zegt Ton Uitterhoeve, één van de be geleiders van het Zeeuws elftal. „Andere jaren was het altijd pri ma in orde, maar nu was er hele maal niet gesproeid. Het gras zag er geel uit en de ondergrond was keihard." De organisatie besloot daarop in samenspraak met Sparta uit te wijken naar Nieuwdorp. Het aanvangstijdstip (16.00 uur) blijft gehandhaafd. De selectie van het Zeeuws elftal voor het duel met Sparta ziet er als volgt uit. Keepers: Danny de Vries (De Meeuwen), Dennis Won- dergem (Temeuzen). Verdediging: Peter de Jong (VC Vlissingen), Thomas Ragut (Hoek), Giovanni Siereveld (Kloetinge), Geert Bosschaart (Zeelandia Mid delburg), Joffrey Geldof (Kloetin ge). Middenveld: Björn Langeveld (Hoek), Gert-Jan Tiene (SKNWK), Ramazan Kesikbas (Hoek), Mat hijs Hage (Zierikzee), Mailc de Wolf (Temeuzen), Niels Kole (Kloe tinge), Perry Snoep (WHS), Ali Eryürük (Temeuzense Boys). Aan val: Dennis de Nooijer (RCS), Fer ry Alfons (Hoek) en Regilio Pinas (Kloetinge). Coaches: Paul Telussa en Kees Bastiaanse. COLIJNSPLAAT - De deelne mers aan de Deltaweek zijn gis teren op hun laatste bestem ming van het meerdaagse zeil- evenement gearriveerd. De zei lers voeren de Emelisserace van De Val naar Colijnsplaat, de uit valbasis voor de resterende wed strijden dit weekeinde. Zeeuw en vielen er niet in de prijzen. In de ORC 1 won schipper Kol met de Top Gear voor de derde keer deze week. De Stille Wilde van Cees van Leeuwen uit Helle- voetsluis sleepte in de ORC 2 zijn tweede zege van de week in 1 Motorcross Paardensport Tennis Open Souburgtoernooi. Locatie: ten nisvereniging Oost-Souburg. Aanvang: 9.00 uur. Nationaal ranglijsttoernooi. Halve fi nales. Locatie: tennisvereniging Oost- Souburg. Aanvang: 10.30 uur. Mosseltoernooi. Locatie: TV De Bru-Tèn te Bruinisse. Aanvang: 10.00. Roompot Open. Locatie: tennisvereni ging De Puye te 's-Heer Hendrikskinder en. Aanvang: 9.00 uur. Rabo De Zwaantoernooi. Locatie: Gravelsteps te Schoondijke. Aanvang: 10.00 uur. was het Lindenbergh die het spel grotendeels dicteerde, al moest hij die set wel met 6-4 aan een beter spelende Van Don gen laten. De derde set was nog slechts nog een formaliteit voor Van Dongen, de nummer 72 van Nederland: 6-1. Ook de andere Zeeuw in het hoofdschema, Dmitri van Hoof, werd uitgeschakeld. Met 7-5 6-4 verloor hij van de als derde inge schaalde Leon Lobach. On danks het goede spel van Van Hoof, kwam het niet tot een overwinning. „Wat wil je, als je de kansen die je krijgt niet af maakt", aldus Van Hoof. „Ik kwam direct met 3-0 achter, maar toen werd ik wakker en werd het niveau van de wed strijd alleen maar beter. Ik heb erg goed staan spelen, alleen was Leon net iets beter." de wacht. Hans Zuiderbaan met De Twee Gezusters was op nieuw de beste Zeeuw in de drukst bezette categorie. Hij werd vierde. In de ORC 3 waren er gisteren geen deelnemers. Een klasse lager ging schipper Baas in de Impulse met de over winning aan de haal. De Tres oor van Louis Willekens was het snelst bij de ronde en platbo dems, klasse C. Willem Schot man uit Den Haag was dat in de klasse D met de Strandloper. De zege in de ongemeten klasse ging naar Benno Hoefsloot uit Ede in de Furie. Eendrachttoernooi. Locatie", tennis vereniging Eegedima te Tholen, Aan vang: 10.00 uur. Open Vlastoernooi. Locatie: tennisver eniging De Eikenhof te Koewacht. Aan vang: 10.00 uur. Dikke Torentoernooi. Locatie: tennis vereniging Zierikzee. Aanvang: 10.30. Sloebertoernooi. Locatie: tennisvere niging Game'78 te Clinge. Aanvang: 10.30 uur. Rabo Sluuskilletoernooi. Locatie: ten nisvereniging Sluiskil. Aanvang: 10.30. Zeilen j Deltaweek. Zaterdagwedstrijden (Co- lijnsplaat-Colijnsplaat) zondag Driebanden koppeltoernooi. Finale, (tapperij 's Lands Welvaren, Kwaden- damme). Aanvang: 13.00 uur. L Ronde van Heinkenszand. 18.00 u amateurs 40+. 18 01: S/P-klasse. 19.00: amateurs B. 20.15: amateurs A. Ronde van Schoondijke. Onder auspi ciën van de Belgische bond WAOD. 18.00: G, G+, F2 (50 kilometer). 19.30: C/D (60 km). 19.32: F1, E, E+ (60 km). Tennis Deltaweek. Veronicarace, Zeeland- brugrace, Roompotrace en Vuilbaardra ce vanuit Colijnsplaat. Clubwedstrijd. Organisatie: MC De Sproeier, Wemeldinge. Locatie: Oude Polderweg, Wemeldinge. Aanvang: trai ningen 10.00 uur, wedstrijden: 12.00 Dressuur LR PC De Biezenruiters. 13.00 uur: B pony's en Ml en L2 paar den. 13.15 uur: B paarden. 13.45 uur: M1 pony's. 14.00 uur: M2 pony's. 14.15 uur: L1 paarden. 15.00 uur: Z1 paarden. 16.00 uur: LI pony's. 16.15 uur: L2 paar den. Locatie: manege Hippisch Cen trum Primeur, Brieversweg te Eede. Concours hippique LR PC De Gou we Reyers. Dressuur. 9.00 uur: Z1 po ny's en B paarden. 9.40 uur: Z1 paar den. 10.50 uur: Z2 paarden. 11.07 uur: B pony's. 13.00 uur: afdelingsdressuur viertallen. 13.30 uur: M2 paarden. 13.37 uur: M1 pony's. 14.22 uur: M1 paarden. 14.37 uur: L2 pony's. 14.45 uur: L1 paar den. 15.07 uur: L2 pony's. Springen pony's. 10.30 uur: klasse B, met aansluitend de klassen L, M en Z. Paarden: 14.00 uur: klasse B, met aan sluitend de klassen L en M. Locatie: ma nege De Eendracht, aan de Rijkebuurt weg te Vrouwenpolder. Straffan. European Open, Europese Tour. Stand na eerste ronde: 1. Dred ge (Wal), Fasth (Zwe) 65 slagen (-7), 3. Cabrera (Arg), Casey (Eng) 66,5. Colsae- rts (Bel), Dodd (Wal), O'Malley (Aus) 67, 23. Lafeber (Ned) 70, 61. Derksen (Ned) 72. Lucky Day 4053: 9-12-13-17-22-23-24- 29-33-35-37-44-45-53-55-61-65-72-73-76 (onder voorbehoud). Londen. Wimbledon. Vrouwen, hal ve finale: Mauresmo (Fra/1) - Sjarapo va (Rus/4) 6-3 3-6 6-2, Henin-Hardenne (Bel/3) - Clijsters (Bel/2) 6-4 7-6 (4), Mannen, kwartfinale: Nadal (Spa/2) - Nieminen (Fin/22) 6-3 6-4 6-4. Oost-Souburg. Nationaal ranglijst toernooi. Mannenenkelspel, twee de ronde: J. Hunting-H. Dil 6-0 6-1, T. de Jong-P. van Wilgen 6-4 2-6 6-2, M. Helmonds-M. van der Zweep wo., L. Lobach-D. van Hoof 7-5 6-4, C. Berkou- wer-H. Versteegen 6-4 6-1, M. Pluk-C. Dekker 6-2 7-5, G. ter Woorst-M. Bloem 6-3 6-2, S. van Dongen-R. Lindenbergh 2-6 6-4 6-1Vrouwenenkelspel, twee de ronde: K. Rombouts-M. Israël 6-2 6-1, J. Schoelink-J. van Blijswijk 6-0 6-4, M. Molenveld-E. de Jong 6-1 6-3, L. Schónhage-M. de Bakker 1-6 6-3 7-5, F. Claessen-M. Smolders 6-2 6-2, M. van de Ven-K. Evers 6-4 6-2,1. Spronk-E. Wa- Middelburger Mesu winnaar skeelerwedstrij d in Hoogeveen HOOGEVEEN - Erwin Mesu uit Middelburg heeft in Hoogeveen bij de C-rijders een wedstrijd van het Univé on Wheels circuit gewonnen. In een levendige wedstrijd werden de vele vluchtpogingen steeds verijdeld, totdat Mesu in de voorlaatste ronde aan de haal ging. Het bleek meteen de beslissende ontsnapping. Zijn ploeggenoot Olivier Goud uit Waarde probeerd in de slot- ronde beslag te leggen op de tweede plaats. Goud sprong weg, maar werd een tiental meters voor de streep alsnog bijgehaald. Hij zou uiteindelijk als zesde eindi gen. Niels Steenbakker uit Biggeker- ke, deze keer volledig in dienst van de ploeg rijdend, kwam als zevende over de finish. Hij ver scheen later nog aan de start bij de B-rijders, waar hij buiten me dedinging verdienstelijk mee reed. De vierde Zeeuw die in Hoo geveen aan de start verscheen was A-rijder Andries Minder- houd. De inwoner van Grijpskerke be gint steeds beter zijn draai te vinden en hield zich ook nu weer knap staande in het pelo ton. Open Souburgtoernooi. Finales. Loca tie: tennisvereniging Oost-Souburg. Aanvang: 9.00 uur. Nationaal ranglijsttoernooi. Locatie: tennisvereniging Oost-Souburg. Vrou wenfinale: 11.00Mannenfinale: 13.30. Mosseltoernooi. Finales. Locatie: ten nisvereniging De Bru-Tèn te Bruinisse. Aanvang: 10.00 uur. Roompot Open. Finales. Locatie: ten nisvereniging De Puye te 's-Heer Hen drikskinderen. Aanvang: 9.00 uur. Rabo De Zwaantoernooi. Finales. Lo catie: tennisvereniging Gravelsteps te Schoondijke. Aanvang: 10.00 uur. Eendrachttoernooi. Finales. Locatie: tennisvereniging Eegedima te Tholen. Aanvang: 10.00 uur. Open Vlastoernooi. Finales. Locatie: tennisvereniging De Eikenhof te Koe wacht. Aanvang: 10.00 uur. Dikke Torentoernooi. Locatie: tennis vereniging Zierikzee. Aanvang: 10.30 Sloebertoernooi. Locatie: tennisvere niging Game'78 te Clinge. Aanvang: 10.30 uur. Rabo Sluuskilletoernooi. Locatie: ten nisvereniging Sluiskil. Aanvang: 10.30 Arnetoernooi. Locatie: tennisvereni ging Arnemuiden. Aanvang: 10.30 uur. Open Wemeldinge dubbeltoernooi. Locatie: tennisvereniging Wemeldinge. Aanvang: 10.30 uur. Zeilen Deltaweek. Dagwedstrijden vanuit Co lijnsplaat. Sander Stiegelis wint in België KLOOSTERZANDE - Sander Stiegelis uit Kloosterzande heeft in het Belgische Sint Gil les-Waas zijn eerste koers bij de junioren gewonnen. De wielrenner, die lid is van Theo Middelkamp, klopte in de sprint zijn tien medevluchters. Christian Kik (Kruiningen) werd vierde, Ferdinand Boog aard (Vlissingen) eindigde als achtste in de sprint. canno 7-5 6-4, D. Haak-F. Hinten 6-3 6-2. Oost-Souburg. Open Souburgtoer nooi. HE3: M. Kapteijns-K. Janssen 6-0 3-1 opg., B. Dijkstra-C.J. van der Zweep 3-6 6-0 6-2. HE4: P. Roosegaarde-R. van Gassen 6-3 6-2, O. Molopodis-M. van der Windt 6-0 6-2. HE6: J. de Waele-J. Smit 6-4 6-3. DE3: M. van de Ven-F. Claessen 6-2 6-0, E. de Jong-F. van de Velde 6-4 6-0, M. de Bakker-S. de Schep per 6-2 6-0. DE4: 8. Zwanenburg-M. Flo- hil 7-5 4-6 6-4. Schoondijke. Rabo De Zwaantoer nooi. HD5: R. Dhont/E. Hensen-R. Kramer/J. Willemsen 6-2 7-6 HD6: E. Brenner/J. Geelen-W. Dieleman/L. Ver- paaien 7-5 6-2. HD7: D. Hinneman/P. Jo- ziassen-C. de Bruijne/M. Evers 2-6 6-4 6-3. DD6: N. Brenner/M. de Paepe-E. Blackman/M. van Espen 2-6 6-2 7-6. GD7: J. Dingemanse/M. Jansen-Y. Paridaen/B. de Coussemaeker 6-1 6-7 6-2. Koewacht. Open Vlastoernooi. HE5: H. van Broekhoven-J. de Koster 6-2 6-1. HE7: P. Verbist-S. Hoefnagels 6-3 6-4, E. Piessens-F. van Damme 7-5 6-3. HD6: K. van Dorsselaer/E. Marti- net-J. van Eenennaam/M. van Eenen- naam 6-4 6-3. DD7: I. van Dessel/A. Kint-T. Ducheine/R. Kerckhaert 6-3 6-4. Bochum. Voorronde World League, vrouwen: Nederland - Spanje 6-9 (2-4 2-1 1-1 1-3). Doelpunten Nederland: Smit 2, Hakhverdian 1, Van Belkum 1, Sijbering 1 en Guichelaar 1. Pragraten. Ronde van Oostenrijk. Vierde etappe, Kitzbiihel - Pragra ten: 1. Ghyllebert (Bel) 182 km in 5.06.42, 2. Pidgornii (Oek) 0.04, 3. Nibali (Ita) 0.19, 4. Verheyen (Bel) 0.56, 5. Trampusch (Oos) 0.57, 6 Marzano (Ita), 44. Veneberg 15.43, 47. Löwik. 91. Bo ven 27.17,105. Scheuneman. 118. Goes- innen, 120. Langeveld, 123. Rooijakkers 27.27,126. Wielinga 27.28 Algemeen klassement: 1. Pfannnber- ger (Oos) 17.51.47. 2. Danielson (VSt) 0.56, 3. Pidgronii 1.02, 4. Trampusch 1.06, 5. Rohregger (Oos) 1.27, 6 Marza no 2.28, 45. Löwik 21.26, 65. Veneberg 28.38, 70. Weilinga 30 45. 78. Rooijak kers 34.28, 82. Boven 36.27, 103. Lange veld 41.16, 123. Scheuneman 48.14, 129. Goesinnen 52.54. Westdorpe. Eindstand Drie Dorpen klassement over wedstrijden in Axel, Zuiddorpe en Westdorpe: 1. Gerwin de Regt (Nispen) 283, 2. Koen van de Velde (B) 262, 3. Ronald Roos (B) 247, 4. Dirk van Dam (Goes) 234, 5. Martijn Kromdijk (Wouw) 232. STRAFFAN - Professional gol fer Maarten Lafeber heeft giste ren tijdens de eerste ronde van het European Open een hole- in-one geslagen. De 31-jarige Eindhovenaar deed dit op de tweede hole van The K Club in het Ierse Straffen, een par-3 van 164 meter. Voor hem was het de elfde hole, omdat hij op hole 10 was ge start. Zijn ace werd omringd door twee bogeys. Het was de tweede hole-in-one van Lafeber op de Europese Tour. Een aan tal jaren geleden sloeg hij de eer ste tijdens het Scandinavian Masters. ANP

Provinciale Zeeuwse Courant | 2006 | | pagina 39