Blauwe streep zaait verwarring PZC PZC 1 uurtje werken per dag Publiek onderschat niveau van dweilbands ifAlvPArttf Uw tuinvakman voor: Zierikzee zoekt oplossing voor overlast Nieuwe Haven weekenddiensten Middelburgers vragen on aanpak tegen wildplasser 03 MÉ!J1EU\j<33 - Tuinontwerp - Tuinaanleo - Onderhoud - Bestratingen Kortom het adres voor uw tuin PZC heeft nog enkele wijken vrij in WAARDE Bezorgers gevraagd! vrijdag 7 juli 2006 b|- door Marcel Modde ZIERIKZEE - De blauwe stre pen in het nieuwe wegdek van de havenboulevard in Zierikzee zorgen voor verwarring onder automobilisten. De belijning suggereert het bestaan van een zone waarbinnen auto's met een parkeerschijf gratis een plekje kunnen zoeken. Die is er echter niet. Een oplossing om aan alle ver warring een einde te maken, is echter zo eenvoudig nog niet, zegt Van Tuil. De landschapsar chitect die bij de reconstructie van de Nieuwe Haven betrok ken is geweest, heeft de lijnen niet zomaar ingetekend. Ze sym boliseren de plek van de oude vloedplanken die vroeger wer den geplaatst bij extreem hoog water. De lijnen lopen tot aan de nog bestaande schotbalkspon- ningen in de gevels. Stippellijn Verder dan de strepen onderbre ken met grijze stenen zodat er een stippellijn ontstaat, wil de projectleider vanuit dat mari tiem historisch besef dan ook niet gaan. Zo lang die situatie blijft be staan, is de gemeente terughou dend met het uitschrijven van bekeuringen. Op de Nieuwe Ha ven mag formeel alleen worden geparkeerd door vergunninghou ders. Dat er desondanks toch automo bilisten (met name mensen uit de Randstad en Duitsers die va ker gebruik maken van een par keerschijf) denken dat het an ders is, stelt de gemeente voor een lastige situatie. Bij de ge meente zijn daarover meerdere vragen binnengekomen, aldus De Winter en Van Tuil. Advies De gemeente Schouwen-Duive- land heeft de politie advies ge vraagd over de juridische status van de. blauwe strepen. Volgens gemeentelijk projectleider P. van Tuil is zelfs de politie er 'niet helemaal helder over'. „Aan de ene kant wordt in het advies gesteld dat van de blau we streep, bedoeld of niet, een signalerende functie uitgaat. On der het mom van: dit betekent iets. Binnen dat kader komt ook het juridisch begrip 'kennelijke onduidelijkheid' om de hoek kij ken. Maar de politie verwijst ook naar ons verkeersregle ment. Die regels zijn gewoon glashelder en vormen ook de ju ridische basis bij een eventueel geschil", aldus Tuil. Verkeersambtenaar P. de Win ter legt uit dat er bij inrichting van een parkeerschijfzone meer komt kijken dan blauwe strepen op het wegdek. Elementair zijn de verkeersborden met de letter P en een pictogram van een schijfje. Tevens moeten de par keervakken zélf voorzien zijn van een blauwe lijn. Beide cru ciale duidingen ontbreken aan de Nieuwe Haven en dus is het voor De Winter zo klaar als een klontje: „Dit is absoluut geen blauwe zone." Van Tuil ver wacht dat binnen enkele dagen de knoop kan worden doorge hakt. Totdat er een oplossing komt, zullen er nauwelijks boe tes worden uitgeschreven. T erughoudendheid Die terughoudendheid houdt verband met een ander pro bleem dat zich in de praktijk voordoet. Passanten en bewo ners parkeren hun auto dikwijls buiten de vakken, in de lege ruimte achter de zitbanken en ondergrondse afvalcontainers. Dat rommelige beeld draagt vol gens Van Tuil bij aan de ondui delijkheid over het geldende par- keerregime. Die plekken wor den na de zomervakantie opge vuld met extra bolders en fiet senrekken. Tegen auto's die nu buiten de vakken parkeren en daarmee vaak deels op de rij baan staan, wordt overigens wel opgetreden, benadrukt Van Tuil. Sinds de reconstructie telt de Nieuwe Haven tien parkeer plaatsen meer dan in de situatie voorheen. door Ben van den Aarssen OUD-VOSSEMEER - Toppers als de Stadtse Blazers en de Merweboertjes stonden er in het verleden op het po dium. In de wereld van dweilbands neemt het door de plaatselijke Lamsöö- ren georganiseerde Open Zeeuwse kam pioenschap een bijzondere plaats in. Morgen vindt in het centrum van Oud-Vossemeer de negende editie van het evenement plaats. Verspreid over vier podia treden in totaal 14 bands voor het voetlicht. Behalve door het hoge mu zikale niveau onderscheidt de titelstrijd zich steevast door de creativiteit en origi naliteit van de deelnemende acts. „We hebben altijd een prachtige entourage." Aan het woord zijn Jaap van der Jagt en Ivo Slokkers, beide trompettist bij de Lamsöören en respectievelijk voorzitter en pr-man van de dweilband. Zo'n 180 bands in de wijde regio hebben ze aange schreven. Door de vroege schoolvakanties in het zuiden was de interesse om deel te ne men wat minder dan vorige jaren. Niette min is het duo trots op het affiche, met daarop onder andere de Stoeprakkers uit het naburige Nieuw-Vossemeer, die vo rig jaar beslag legde op de eerste plaats. Ook prominente bands uit het Zeeuwse als Te Zot (Goes) en de Hansweertse Scheldedweilers zijn aanwezig. Van de uit de regio Breda afkomstige Hé Hé Band wordt eveneens veel verwacht.Va- kantie of niet, de combinatie met de Ring- jaarmarkt en de Zevendorpentocht blijft volgens voorzitter van der Jagt een gou den sleutel. „Vosmeer zal weer vol zijn." Kunstje De Lamsöören keken destijds het kunstje af van het NK in Bemmel, een evenement waar ruim honderd dweilbands aan mee doen. Er werd in Oud-Vossemeer beschei den begonnen met slechts één podium en een handvol groepen. Inmiddels is de Open Zeeuwse een begrip, ook al vanwe ge de voor de regio afwijkende datum in de volle zomer. Veel dweilbands leiden na het carnaval een slapend bestaan. An dere, ambitieuzere bands, spelen echter het jaar rond en hebben ook een veelzij dig repertoire. Zoals de Lamsöören zelf, die circa 45 weken per jaar repeteren. Volgens Slokkers ligt het muzikale ni veau bij de titelstrijd in Oud-Vossemeer dan ook beduidend hoger dan bijvoor beeld met de vastenavend in Bergen op Zoom. „In het algemeen kun je stellen dat de muziek van dweilbands door het grote publiek wordt onderschat. Bijzonder is ook dat de Lamsöören sinds een vijftal jaar tekenen voor de organisa tie van de gelijktijdig gehouden Ringjaar- markt. De plaatselijke middenstandsvere niging ging ter ziele en kwam bij de zoek tocht naar een nieuwe kandidaat-organi sator uit bij de Vosmeerse dweilband. De Lamsöören reageerden positief en leve ren sindsdien meteen een bijdrage aan de leefbaarheid in de kern. „Als wij het niet oppakken, sterft het en verdwijnt er weer een leuk evenement uit het dorp." Met honderd kramen op de braderie, pak weg tweeduizend wandelaars en de nodi ge muziek staat Oud-Vossemeer weer aan de vooravond van de drukste dag van het jaar. Vanavond verzorgt de cover- De lijnen markeren - in maritiem blauw - de plaatsen waar vroeger bij hoog water de vloedplanken werden geplaatst. Veel mensen, met name toeristen, zien ze echter aan voor aanwijzingen dat ze zich in een gratis-parkerenzone bevinden. foto Marijke Folkertsma zaterdag 8 en zondag 9 juli 2006 CENTRAAL ALARMNUMMER 112 Huisartsen Huisartsenpost De Bevelanden 's Gravenpoiderseweg 114b, Goes, tel. 0900-1785 (geopend ma..t/m vr. van 18.00 tot 8.00 uur, in weekeinde of tij dens feestdagen, spreekuur volgens af spraak) Patiënten huisartsenpraktijk de Pij lers v, Dusseldorpstraat 3, Goes, tel. 0113-272000 Spreekuur zat. en zon. 10.00-10.30 en 17.00-17.30 uur. Tholen/St. Phlipsland Van vrijdag 17.00 tot maandag 8.00 uur: Huisartsenpraktijk Bergen op Zoom, Pa- raselsuslaan 2, tel. 0164 273855. Tandartsen Noord- en Zuid-Beveland A. Begovic, Dorpsstraat 20-a, Heïn- kenszand, tel. 06-53257131. Spreek uur 10.00-11.00 uur. Tholen en Bergen op Zoom (leden NMT): telefonisch contact opnemen met eigen tandarts. Apotheken Avond- en weekenddiensten wor den verzorgd door De Zeeuwse Apo theek, Stationspark 35, tel. (0113) 270620. Dierenartsen Dierenartsenpraktijk Mosselman, Verboom en Boer: Dierenartsenpraktijk Karelsellt Dijk, Stokman, van Anrooy: M.C. van Anrooij, Hoofdstraat 22 J gene. tel. (0113)302145, 'l| Praktijk voor gezelschapsdier* L. Huiskes-Cornelisse en M, Berre,-J Molenlaan 24, Yerseke, tel.( 01lji 572756. Spreekuur zat. 9.30-10 tm (7 Dierenkliniek Goes, kliniekvoc.-'v zelschapsdieren, C.W. Dreesmanalp M.A.R. van den Boomgaard, 'sGrji 't" polderseweg 92, Goes, tel.(01l3] 270072 (24 uurs spoeddienst).SnJ uur zat. 10.00 tot 15.00 uur. lij Dierenambulance Dierenambulance Bevelanden i«i I 0623466221. Tholen W. Brons, tel. (0166) 612596. WeetJ spreekuur Poortvliet, Kalfsdamsai.' zat van 8.30-9.00 uur en Tholen,64 markt 10. zat.van 11.00-12.00 uur Wijkverpleging Allévo. tel.(0113)249111. Stichting Thuiszorg Nederland tel. (0113) 229003. Stichting Woonzorg Bevelanfe tel. (0113)218290 RST Zorgverleners tel. 0342-405454 Verloskundigen Verloskundige Maatschap Go* vrij. 19.30-zon. 19.30 uur: M. Verschelling, tel. 0113 224099 I Bij geen gehoor via alarmcenttak Vlissingen, 0118414444. band De Annemiekes in de feesttent al vast de muzikale aftrap. Het dweilband festival staat traditioneel in het teken van een overkoepelend thema, dit jaar wild west. In het verleden speelden de dweilbands in op onderwerpen als cir cus, leger en koning winter. Creatief Behalve de muzikale titel is er daarom ook altijd een hoofdprijs voor creativi teit, zodat niet de beste band per se hoeft te winnen. Vanwege het thema moeten dit jaar van elke band bovendien drie le den de strijd aanbinden met de bekende rodeostier. Eén ding betreuren ze in Oud-Vossemeer: de concurrentie van de feestelijkheden in het iets verderop gele gen Sint-Annaland. Meer overleg zou volgens voorzitter Van der Jagt op zijn plaats zijn geweest. „Het is toch van de zotte dat in een streek waar relatief weinig gebeurd, twee groot schalige evenementen tegelijk plaatsvin den. We moeten zo snel mogelijk met el kaar om de tafel, om ervoor te zorgen dat zoiets nooit meer gebeurt." door Maurits Sep MIDDELBURG - Na het verwij deren van kauwgom en het va ker vegen van de Middelburgse straten komen nu ook de open bare toiletvoorzieningen op de agenda van de ondernemersvere niging en de gemeente Middel burg. Het gemeentebestuur wil alle maatregelen om de binnen stad te verbeteren op elkaar af stemmen. Het verzoek om een toiletwagen te plaatsen komt van de wijkbe- heergroep binnenstad. Die zou er in de weekeinden moeten staan om overlast van de wild plassers onder het uitgaanspu bliek tegen te gaan. De toiletwa- gen was al een alternatief; de eerste wens van de wijkbeheer- groep was verzinkbare urinoirs. Die zijn er niet gekomen omdat ze te duur zijn. Een toiletwagen is dat ook.i cludeert het college van biï| meester en wethouders. Vols deskundigen is het nana niet verstandig zo'n wagen a te zetten zonder toezicht. Bus dien moeten er aansluit™ worden gemaakt op elekca teit, water en riool. Ook andere openbare toilet™ zieningen zijn voorlopig duur. vindt het college. Plast; zen kosten niet alleen veel sjj het vinden van een goede piö| ook lastig en ze zijn kwetsj voor vandalisme. Dus hoewel het aanleggen J openbare toiletvoorzieningetj de Middelburgse binnen» één van de actiepunten is ïci coalitieprogramma van Pa CDA, WD en SGP, - een se» ere binnenstad en het teruglis gen van de overlast van nj plassen - komt het er voorl® niet van. Ons tuincenfrum I Wij hebber rog volop perkplanten er ratuurlijk.al uw verdere fulrberodigdheder Open dagelijks i^oo-is.oo'uur Kijk ook eens op www.tuineentrum-nieuwenhuijse.nl za 8.00-17 00 uur zondag gesloten rO-, 1.000 m'overdek! Grintweg 79, Yerseke Telefoon: 0113-572075 Help Afrika om zelf een menswaardig bestaan op te bouwen. Giro 8829 in Leiden Tel 071-5769476 ofwww.amref.nl Ca^REF flying doctors Tö Selfsupporting AfSó öVfeÊ-CÉG&ÊN DoWSOUDSTÉW v|lACHTwf\6t.NS LOttÉW kUWifk bikÉNSWiTDÊVCW Jan Peter leidt een noodhulpproject na een natuurramp. Hij hoeft niet na te denken over het bieden van hulp. En jij? |h/iET Bel 0900-9585 en help mee voor €5 per maand. A ARTSEN ZONDER GRENZB WWW.ARTSENZONDERGRENZEN.Nt Evenwicht tussen mens en natuur is onmisbaar voorf voortbestaan van al het leven op onze planeet. Maai: laatste honderd jaar is de balans wreed verstoet Greenpeace doet daar wat aan. Met educatie, onife zoek, lobby en, als dat niet helpt, met actie. Steun ons en word nu donateur. Via giro 44 of: naar www.greenpeace.nl Word dagbladbezorg(st)er van de PZC: een goede bijbaan voor jong en oud met prima verdienste en interessante extra's. Interesse? Neem dan (tijdens kantooruren) contact op met onze afdeling binnendienst op nummer: 0800 - 023 51 11 (gratis). Kijk voor meer informatie over vrije wijken op: www.deleukstebijbaan.nl. De minimumleeftijd voor een krantenwijk is 15 jaar. Kandidaat-bezorgers dienen zich bij aanmelding te identificeren. Indien van toepassing moet een tewerkstellingsvergunning worden overlegd. het alfabet van Zeeland

Provinciale Zeeuwse Courant | 2006 | | pagina 30