PZC Pers is geen scherprechter MUZIKALE ZOMERAVOND MET JAN VAYNE MARTIN MANS het alfabet van Zeeland Speciaal voor de lezers van de PZC wordt op vertoon van de bon een korting geboden. U betaalt voor een kaartje geen €15,= maar €10,=. Voor een kinderkaart geen €7,50 maar €5,=. Aanvang: 20.00 uur Voor info: www.martinmans.nl Van tevoren reserveren is ook mogelijk via: info@martinmans.nl of telefonisch op 0348-433 893. Op zaterdag 15 juli 2006 geven de vermaarde pianovirtu oos Jan Vayne en de bekende organist Martin Mans een zomeravondconcert in de St. Jacobskerk aan de Oude Markt 2 in Vlissingen. Zij bespelen het hoofdorgel in com binatie met een concertvleugel en brengen tal van impro visaties ten gehore over geestelijke en klassieke thema's. Bekende, grote meesters zoals Bach, Schubert, Boëllmann en Widor komen ook aan bod. Als hoogtepunt van de avond nemen zij samen plaats op de vleugelkruk en spelen onder andere 'The Entertainer' van Joplin en 'The Stars and Stripes forever' van De Sousa. Improviseren is beiden op het lijf geschreven en ze laten elk een staaltje van hun beste kunnen zien. Het contact tussen beide klavierbespelers werd enkele jaren geleden gelegd en heeft geleid tot een serie van twaalf dubbelconcerten in het hele land. Het concert begint om 20.00 uur. De toegang bedraagt €15,- aan de kerk. Op vertoon van de bijgevoegde bon wordt een korting op de entree gegeven van €5,- en voor kinderen t/m 11 jaar een korting van €2,50. Een kaart voor volwassenen bedraagt dan €10,- en voor kinderen t/m 11 jaar €5,-. PZGABÖNNEEVOÖRDEELBON Ja, ik wil graag naar Jan Vayne Martin Mans op zaterdag 15 juli in de ST. Jacobskerk in Vlissingen Naam: Voorletters: Aches: Postcode: Woonplaats: Telefoon: E-mail adres: Aantal kaarten: Abonneenummer: (5 per originele bon) (indien bekent) Neem deze ingevulde bon mee als u de kaarten afhaalt. Algemene voorwearden abonneevoordeel Niet in combinatie met andere aanbiedingen. Geen korting achteraf op reeds betaalde kaarten Alleen bonnen van krantenpapier worden in behandeling genomen PZC is niet verantwoordelijk en kan niet aansprakelijk worden gesteld voor het gebodene en de financiële en administratieve afwikkeling bij de deelnemende organisaties. Wijzigingen in de spelregels, data, aanvangstijden geldende prijzen zijn te allen tijde voorbehouden Prijzen worden uitgegeven zolang de voorraad strekt PZC BV gaat zorgvuldig om met persoonsgegevens. Zie het colofon van PZC voor meer informatie. vrijdag 7 juli 2006 Wie niet kon wachten tot 22 november kon de afgelopen dagen t het Forum van de PZC het politieke hart al luchten en vast iets;, gen over de vraag wie nu eigenlijk verantwoordelijk is voor heil. dat Ruud Lubbers in zijn vrije tijd aan de slag moest om een roe kabinet in elkaar te knutselen. Wij stelden de schuldvraag aani orde en vroegen of D66 juist heeft gehandeld door de overstap^ Balkenende II naar Balkenende UI af te dwingen. De reactiesw - talrijk en de meningen liepen, volgens de verwachtingen en geh^'l zoals het hoort bij dit soort kwesties, uiteen. „Nee, tuurlijk had D66 niet de schuld", laat K. Bakker weten, was hooguit een klokkenluider. En ik ben ze dankbaar want diti binet was ik kotsbeu. Wel vindt ik het een zege dat we nu vanjy van der Laan en van die vreselijke Bert Bakker af zijn." „CDA en WD waren niet van plan de blunderende en populist minister Verdonk te ontslaan. Daarom heeft Balkenende II der- van D66 verloren. Zo eenvoudig ligt het", meent Henk van den Berg. Chef vindt: Het enige waaraan D66 schuldig is, is aan hetont- i staan van een rompkabinet waaraan LPF gedoogsteun verleent,» ze rechtse kerk kan nu naar believen haar stokpaardjes berijde- de zwakken in de samenleving (dier, mens en milieu) nog koste':: en ongestraft een poot uitdraaien voordat we de kliek van Balke I de weg kunnen stemmen." L. de Vries ziet het heel anders: D66 is duidelijk schuldig in dit: toneelspel van een stelletje egotrippers. D66 heeft de laatste tijc ook de ene na de andere blunder begaan, en die partij bleef toé.: tijd ook op het pluche zitten (eigen belang op dat moment). Nu f speelde het egoterrorisme bij de D66 wel een heel belangrijke ril Op verzoek van deze kamer heeft Verdonk gezocht naar juridiséf mogelijkheden om Ayaan Hirsi Ah het Nederlanderschap te latei behouden en het is haar gelukt. Nu hebben de meeste fracties id n kamer hun gelijk gekregen, maar zoals gewoonlijk is dat niet ge-l noeg. D66 wilde nog meer na al die smadelijke verliezen in de ai lopen drie jaar. Nou, het is ze gelukt maar de prijs die ze ervoorï len betalen is het uiteindelijk allemaal niet waard. O, het is de schuld van het CDA en WD volgens Lousewies, omdat zij Verdc niet wilden opofferen. Ze kan het natuurlijk ook omdraaien. Zij hoefde Verdonk niet op te offeren voor het eigen Ego." Frustratie „Wie anders dan D66 nam het besluit het kabinet te verlaten. heel vrijwillig en door niemand gedwongen," vraagt R. Quakkel- zich af. Hij levert per omgaande het antwoord. „De aanleidingv; het besluit van D66 ligt niet in het behartigen van het landsbefc maar gekwetste ijdelheid en frustratie. Dittrich geblunderd, ker geblunderd, Van der Laan weggestemd als lijsttrekker. Danz ken gekwetste gevoelens een uitweg." Johan heeft het helemaal niet op het gedrag van de minister van Vreemdelingenzaken: „Niet D66 is schuldig, maar Rita Verdoni die meende een Nederlander onder druk te moeten laten tekent: om haar een NL paspoort te geven. Dat is dwang vanuit de overb en ontoelaatbaar. Zeer terecht, dat een partij (D66 dus) dan deui; ste consequentie kiest. Zeer partijpolitiek (van CDA en WD) oj eigen minister te beschermen." Er zijn twee soorten politici: zij die in hun leugens geloven en zij die niet in hun leugens geloven. Cees Buddingh Lezersredacteur A. J. Snel is bereikbaar per post op het adres van de Centrale Redactie van de PZC, Stationspark 28, Postbus 31, 4460 AA Goes. Telefonisch: 0113- 315660. E-mail:Lezersredacteur@pzc.nl Het forum waarop lezers zich kunnen uiten over actuele zaken is bereikbaar via internet: www.pzc.nl. Lezers die menen dat de redac tieleden van deze krant slecht tegen kritiek kunnen, hebben het mis. Met enige regelmaat plaats ik in de rubriek Lezers Schrijven epistels waarin ver slaggevers de maat wordt geno men. Zij kunnen daar tegen of leren ermee om te gaan. Soms ga ik te makkelijk over tot plaatsing van een brief. In de krant van woensdag stond een schrijven van de heer Lafeber uit Burgh-Haamstede, die klaag de over een vermeende omissie van verslaggever Ernst Jan Ro- zendaal. Die had in zijn verslag legging van de laatste Statenver gadering geen aandacht besteed aan het omgevingsplan, schreef Lafeber. Rozendaal maakte, zo luidde het ongerechtvaardigde verwijt, in een poging reclame te maken voor de sociaal-demo craten, alleen maar melding van een initiatief van de PvdA om een Top 10 lelijkste plekken te maken. Lafeber had de rest van de krant kunnen bekijken, dan had hij gezien dat de verslaggeving zich bij lange na niet tot dat be richt over die Top 10 beperkte. Wat erger is, ik had de rest van de krant móeten bekijken. Dan had ik gezien, dat de briefschrij ver er naast zat. En dan had ik die ingezonden brief uiteraard niet geplaatst. Mea culpa. door A.J. Snel Burgemeesters die gedwongen wor den af te treden, hebben dat als re gel vooral aan zichzelf te wijten. Ze zou den kritischer naar zichzelf moeten kij ken en makkelijker fouten moeten kun nen toegeven. Dat de media een hoofd rol spelen bij het doen sneuvelen van burgemeesters, is een vaak herhaalde fabel. De pers is geen scherprechter. Dat blijkt uit een rapport dat de hoogle raren A.F.A. Karsten en H. Aardema van de Open Universiteit schreven in op dracht van minister J. Remkes van Bin nenlandse Zaken. Zij hebben onderzoek gedaan naar de achtergronden van de zesendertig burgemeesters die in de pe riode van 2000 tot en met 2005 sneuvel den. De gevallen zijn geanonimiseerd, maar wie geen vreemdeling is in Middel burg, vindt in de de studie nogal wat fei ten, die onweerstaanbaar de herinne ring doen herleven aan de gebeurtenis sen rond de heer L.H.B. Spar van dei- Hoek. Die werd in de zomer van 2000, beplakt met pek en veren, op een biels de Zeeuwse hoofdstad uitgedragen. Vrij wel niemand moest meer iets van de man hebben en tenslotte begreep zelfs de gemeenteraad van Middelburg dat. Complex De raad zond Spar van der Hoek heen. In tegenstelling tot wat nogal eens wordt gesuggereerd, veroorzaken me dia zelden het spoedeisend vertrek van een burgemeester, zo wordt in het rap port 'De vallende burgemeester' uiteen gezet. Het onderzoek naar factoren en omstandigheden, patronen en interven tiemogelijkheden rond een burgemees ter in crisis wijst uit dat de reden voor het gedwongen vertrek van burgemees ters meestal zeer complex is. Een be langrijke oorzaak is dat zij vaak niet goed hebben nagedacht over de vraag hoe anderen over hen dachten. De bur gemeester die aan zelfonderzoek doet, heeft meer kansen een crisis te overle ven dan degene die het hoofd in de nek gooit. Frappant is de aanbeveling van hooggeleerde heren aanstonds na benoe ming te gaan wonen in de standplaats. Doet een burgemeester dat niet, dan komt daar vroeg of laat gedonder van, waarschuwen de samenstellers van het rapport. Spar van der Hoek bleef, nadat hem het hoge ambt te Middelburg was gegund, nog anderhalf jaar lang in Coe- vorden wonen, waardoor hij niet de in- Spar van der Hoek: niet verhuizen, daar komt gedonder van. druk wekte in rap tempo veel affiniteit te ontwikkelen met de stad die hij moest dienen. In tijden van crisis krijgen journalisten vaak naar het hoofd geslingerd dat ze hun macht ge- of misbruiken. Van Euro commissaris F. Bolkestein komt een uit spraak over de overeenkomst tussen een politicus en een vlieg: je kunt ze alle bei met een krant doodslaan. Mediavertegenwoordigers die niet al te hovaardig zijn - en die komen voor - we ten wel dat het met die macht allemaal niet moet worden overdreven. Bij con flicten gaat het zelden of nooit tussen de krant en een andere partij. Vrijwel altijd wordt in de la-anten en via radio en televisie vanaf de zijlijn gewag ge maakt van gelazer tussen derde par tijen en instanties. De journalist neemt niet deel, maar neemt waar. Die zienswijze wordt bevestigd door de onderzoekers. Berichtgeving over troe- foto Ruben Oreel ze in de problemen, dan doen ze er on verstandig aan de informatieverstrek king te beperken. Dat heeft een aanja gend effect en kan leiden tot een ket tingreactie in de vorm van negatieve pu blicaties. Het is raadzaam het offensief te kiezen, gericht op openheid van za ken. Dat kan een hype onderbreken en doen wegebben. Vijand De onderzoekers raden bestuurders af de pers als vijand te zien en afhoudend te reageren op verzoeken om informa tie. Wordt dat wel gedaan, dan ruiken journalisten onraad en wordt in het ge ruchtencircuit een tandje bij gezet. De burgemeester die een crisis nabij is, raakt, als hij de openbaarheid ontloopt, de regie geheel kwijt. In plaats van be grip kweekt hij verdenking en uiteinde lijk valt de bijl. Die bediend wordt door politieke beul. beien rond burgemeesters is zelden de enige of dominante factor die leidt tot het vertrek van een burgemeester. De pers is bij dit soort kwesties wel promi nent aanwezig en verhoogt de druk, maar de media veroorzaken haast nooit de val. De onderzoekers stellen vast dat het zoeken van een uitweg via bemidde ling wordt bemoeilijkt als de media daar bovenop zitten. Maar dan nog; het is niet de pers die vonnis wijst en tot executie overgaat. De twee professoren geven hun rapport adviezen aan allerlei partijen die be trokken kunnen zijn bij een burgemees terscrisis. Het is daarom sterk aanbevo len lectuur voor iedereen die zich in be stuurlijke kringen beweegt. Er staan ook wat aanbevelingen in over de omgang met de pers. De onderzoe kers komen tot de slotsom dat veruit de meeste burgemeesters prijs stellen op een goede relatie met de media. Raken

Provinciale Zeeuwse Courant | 2006 | | pagina 22