Wachten op aansluiting Expresweg Gemeentehuis Kloosterzande komt te koop Geen oplossing voor parkeerproblemen aan Truffinoweg Gustave Lorentz smaakt er het beste bij d°or jean-Lou de Gucht zweet peentjes door te warm grondwater Op- en afritten later aangelegd lezers schrijven agenda donderdag 6 juli 2006 door Harold de Puysseleijr HULST - Aanhoudende klach ten over de verkeerssituatie op de Truffinoweg ten spijt, neemt de gemeente Hulst vooralsnog geen maatregelen die het pro bleem structureel oplossen. De Stichting Gehandicaptenbe leid en een inwoner van Hulst die onlangs nog een keer aan dacht vroegen voor het pro bleem, hebben dat van de ge meente te horen gekregen. De ge meente heeft inmiddels wel een tijdelijk parkeerverbod aan één zijde van de Truffinoweg inge steld om te zorgen voor een vlot tere doorstroming van het ver keer. Voorheen stonden aan beide zij den van de weg auto's gepar keerd, wat er regelmatig toe leid de dat het verkeer werd belem merd. Ook was er daardoor wel eens sprake van gevaar, omdat de Truffinoweg een belangrijke fietsroute voor middelbare scho lieren is. De gemeente Hulst wil pas gaan nadenken over herin richting van de weg, als alle bouwwerkzaamheden op het ter rein van De Blaauwe Hoeve ach ter de rug zijn. Het ingestelde parkeerverbod leide overigens vorige week nog tot grote ergernis bij medewer ker R. Driehuis van De Blaauwe Hoeve, die zich daar onder meer ontfermt over het dierenparkje. De toegang van dat parkje van af de Truffinoweg bevindt zich juist in het gedeelte waar het parkeerverbod is ingesteld. Toen Driehuis zijn auto daar een half uurtje parkeerde om een paar balen stro af te leveren bij het dierenpark, vond hij bij terugkomst een parkeerbekeu- ring van vijftig euro tussen de ruitenwissers. Driehuis was zeer onaangenaam verrast. „Al meer dan anderhalf jaar is het parkeerprobleem bekend. In plaats van het op een passende manier op te lossen, steekt de ge meente haar kop in het zand. Op het moment dat ik mijn bekeu ring van de ruitenwissers mocht plukken, constateerde ik dat er minstens nog tientallen aj met hetzelfde lot belast Hopelijk gaat de gemeente geld nu eindelijk eens gebnt om fatsoenlijke parkeetval aan te leggen, zodat bewoj personeel en bezoekers op fatsoenlijke en veilige ni;- hun auto kunnen parked schrijft Driehuis in een tl brief. Werkstraf voot bestelen familie MIDDELBURG - De MiJ burgse politierechter G. vanl nik heeft gisteren een 44-jjj vrouw uit Vlissingen voor hit) stelen van haar 88-jarige sob* moeder en haar zwager tot; uur werkstraf veroordeeld. De verdachte gaf gisteren ts j rig jaar in augustus en septf ber in Terneuzen met de ga len pinpas van haar schoon:., der een aantal keren geld tea ben opgenomen. In totaal Q ze 1530 euro gepind. In dezelfde periode besehiktij samen met haar man ovej sleutel van de woning van li zwager, in de Terneuzensei; nenstad. De zwager lag in'; ziekenhuis. Het paar ]J toen waardevolle spullen?.; uit de woning. Ook werdjj scooter meegenomen. Het geld ging op aan coca Het paar, dat voorheen in"; neuzen woonde, had in dezèj periode ook een invalide') roofd. Daarvoor zijn de ech'J den in december veroorda De Vlissingse vertelde sets schip te willen maken schaam me voor wat ik héb» daan." De vrouw, die onden classeringstoezicht staat, böe de er alles aan te doen om li schoonmoeder schadeloos led len. Het paar zit in een echtséj dingsprocedure. De manna} zich gisteren ook verantra den, maar was door ziekten hinderd. Zijn zaak wordt a bij de politierechter behandel TERNEUZEN - Het zou in deze r J 0 warme periode aangenaam toe ven moeten zijn in verpleeghuis Ter Schorre aan de Bachlaan in Terneuzen. Maar helaas, het is er bijna nel zo warm als buiten. Oorzaak is het koelssyteem, dat niet werkt als voorzien. Volgens locatiemanager R. Ruis- sen is het systeem zeker niet de fect. „Het werkt wel, maar het koelt te weinig. Als het systeem goed werkt, moet net mogelijk zijn de temperatuur vier graden naar beneden te halen. Dat lukt gewoon niet. Binnen is het rond de 28 graden en dat is niet de be doeling. Het is hier zeker niet slechter dan op andere plaatsen, maar het is toch behoorlijk warm." Het nieuwe onderkomen van Ter Schorre is vorig jaar ge opend en beschikt over een sys teem dat topkoeling wordt ge noemd. Tijdens warme zomerdagen kan de temperatuur een aantal gra den omlaag gebracht worden. Het systeem pompt volgens Ruis- sen water op dat dertig meter in de grond zit. Met dat water wordt de lucht gekoeld en die lucht wordt via roosters het ver pleeghuis ingeblazen. „Maar de temperatuur van het grondwa ter is blijkbaar te hoog. Dus kan de lucht ook minder gekoeld worden dan berekend was." Een oplossing is er nog niet, maar daar wordt volgens Ruissen aan gewerkt. Wanneer het koelsysteem wel naar behoren werkt, kan de loca tiemanager van Ter Schorre niet zeggen. door Wout Bareman EEDE - De nieuwe aansluitin gen van West-Zeeuws-Vlaamse wegen op de gereconstrueerde Expresweg, net over de grens, worden op zijn vroegst pas over zes jaar verwezenlijkt. Het gaat om op- en afritten bij Kaprijke en Maldegem. Met name de laat ste zijn van belang voor het ver keer via grensdorp Eede. De ombouw van de Expresweg tussen Antwerpen en de kust is al jaren gaande. De afgelopen ja ren verloren grensdorpen als Koewacht, Heikant en Clinge daardoor hun rechtstreekse ver binding met de doorgaande Ex presweg in hun achtertuin. De weggebruikers moeten via bin nenwegen of langs parallelwe- Fotoexpositie OOSTBURG - In de Oostburgse Eligiuskerk is vanaf volgende week woensdag elke woensdag ochtend in de zomervakantie een fotocollectie over de begin periode van de kerk te bewonde ren. De meeste foto's zijn ge maakt door de Oostburgse foto graaf Oscar de Milliano. De fo to's zijn tussen 9.30 en 13.00 uur te zien in het pastoraal centrum. De kerk is dan ook geopend voor bezichtigingen. gen doorrijden tot bijvoorbeeld de aansluitingen bij Kieldrecht/ Vrasene, Hulst/Stekene of Kruis- straat/Moerbeke. In West-Zeeuws-Vlaanderen werd lang gevreesd dat ook daar aansluitingen op de Expres weg zouden vervallen. Maar dat gevaar is. mede door de lobby van betrokken Vlaamse gemeen tebestuurders, afgewend. Bij Maldegem, Kaprijke en Eeklo worden de aansluitingen ge handhaafd, zij het dat ze pas la ter worden vernieuwd. Nadat ruim een jaar geleden de grote verkeerswisselaar Expres- weg/R4 (de westelijke, ontslui- tingsweg van de Vlaamse Ka naalzone) in gebruik werd geno men, rukken de wegenbouwers vanaf voorjaar 2007 op in weste lijke richting. Uit verkeerstech nisch oogpunt wordt begonnen met de aanleg van een nieuw knooppunt bij Eeklo en direct daarna worden ook verschillen de kruisingen ter hoogte van As senede aangepakt. Pas rond 2012 gaan de op- en afritten bij Kaprijke en Maldegem op de schop. Het heeft, volgens een woordvoerder van de Admin- stratie Wegen en Verkeer van de Vlaamse Gemeenschap alles te maken met de dosering van de subsidies vanuit Brussel. „Wor den de budgetten eerder vrijge maakt, dan kunnen we alle wer ken versnellen." Rick de Saedeleer (links) en Frans van Dusschoten ontdoen zich van de overtollige wijn tijdens de proevcrij in Philippine. foto Camile Schelstraete door René van Stee PHILIPPINE - „Deze pinot blanc combineert fruitigheid met kruidigheid. Vandaar dat hij prima is te drinken bij mosse len, want daarin vind je die krui digheid terug." Etienne van Steenberghe, culi nair radiomedewerker en au teur, is enthousiast over de win naar van de jaarlijkse wijnproe verij voor de mosselwijn van het nieuwe mosselseizoen in Philip pine. De jury met prominenten koos gisteren voor de pinot blanc van Gustave Lorentz uit Bergheim. Deze wijn uit de El- zas wordt gedurende het mossel seizoen in de restaurants geser veerd. „De Gustave Lorentz stond ook bovenaan mijn lijstje. Het is een wijn die goed in balans is. De nummer twee, René Murré uit Rouffach komt in de buurt, maar is toch te veel een fruit- bommetje", doceert Van Steen berghe. Prominenten uit Zeeuws-Vlaan- deren, België en Nederland lie ten de twintig soorten Pinot Blanc uit 2005 met smaak over hun tong rollen. Wim Spran- gers, vorig jaar geëerd met een gouden mossel, vanwege zijn verdiensten voor de Philippien- se gemeenschap, geeft eerlijk toe dat hij er nauwelijks ver stand van heeft. „Maar ik weet wel wat ik lekker vind. Op ad vies van echte kenners proef ik nu drie wijnen. En eerlijk is eer lijk: ze smaken prima", zegt hij zichtbaar genietend. Niet alleen Philippinenaren met grote verdiensten voor hun dorp zijn bij de proeverij aanwezig. Voor de inmiddels 82-jarige oud-voetbalcommentator Rik de Saedeleer is het evenement al tijd een prettig weerzien met oude bekenden. Zoals met zijn ex-collega Frans van Dusscho ten (80) die jarenlang sporten zo als zeilen, roeien en volleybal voor de NOS televisie en radio versloeg. „Ik kom hier al jaren en geniet iedere keer weer", aldus De Sae deleer. Op de vraag welke wijn zijn favoriet is, lacht de voetbal commentator geheimzinnig. „Dat is voor u een vraag en voor mij een weet. Maar ik ben bijna zeker dat ik er niet ver naast zal zitten." Soldaten Deze rubriek is uitsluitend bestemd voor reacties op de in de PZC ver schenen redactionele berichten, artikelen of commentaren. De reactie tijd beloopt uiterlijk 7 dagen. Plaatsing van bijdragen betekent niet dat de redactie de meningen en stellingen van de inzenders onderschrijft. Open brieven, oproepen, gedichten en anonieme inzendingen worden niet geplaatst. Bijdragen mogen niet langer zijn dan 250 woorden. De redactie behoudt zich het recht voor inzendingen te bekorten. Over ge weigerde brieven wordt niet gecorrespondeerd. en steeds minder Zeeland wordt. En laten we ophouden met het ge zeur over 'het koude voorjaar'. Daaraan ligt het zeker niet. Eric Klumpes Markt 37, Veere Toerisme 2 Alweer een stukje in de krant over het tanende bezoek van toe risten aan Zeeland. Eerder wees ik al op de fantasieloze presenta tie van de VW op de vakantie beurs in Utrecht, januari van dit jaar. Contact gezocht hebbend met het Bureau voor Toerisme in Zeeland vond men dat niet zo erg want het zou vooral aanko men op internet. Wat later kwam in het katern Reizen van de PZC het fietsen in Nederland aan bod, met verschillende sites die daarover gingen. Ik heb de si tes eens nagegaan en ook daar was de presentatie van de moge lijkheden in Zeeland of afwezig of met een enkele route vertegen woordigd. Ik vond het bedroe vend. Je inlevend in de poten tiële bezoeker van Zeeland zou je op de site www.zeeland.nl ge confronteerd moeten worden met knoppen als fietsen, zeilen, golven, wandelen, strand, logies, culinair, cultuurhistorie, agenda (per eiland uitgewerkt, even tueel de steden apart, en ook de grote happeningen apart ge noemd zoals nazomerfestival, straatfestival). Nu is deze site ge reserveerd voor het bestuur van de provincie, zonder een link naar toerisme. Dat is niet goed. Het is beter dat het bestuur ge bruik maakt van een andere, offi ciëlere naam als provinciezee- land.nl. Ik vind het vreemd dat het BTZ nooit over dit soort din gen heeft nagedacht. Goed dat het wordt opgeheven. Mw H.M.van Rees Marktveld 7 Kloetinge Afghanen kennen geen verschil tussen Amerikaanse soldaten en de andere aardige soldaten uit Nederland (PZC 29-06). Het mot to is meestal: de beste soldaat is een dode soldaat. Hoe krijg je voor elkaar dat men dat verschil wel ziet? Rust ons leger uit met de overgebleven wuppies; die plakken goed op helmen, klomp- hoeden en andere overbodig ge worden Oranjevoetbalspullen. Niemand zal schieten op mensen die er zo idioot uitzien. Ze zullen zich dood lachen. Martha Blom Heemisseweg 43 Goes Toerisme Voor de teruggang van het toeris me (PZC 30-6 en 1-7) zijn te lang drogredenen gebruikt. Toen ik in Zeeland kwam wonen, heerste hier een weldadig rustige sfeer in een mooi, kalm cultuurland schap. Dat is inmiddels totaal veranderd. Het landschap is 'ver- rommeld'. De overheid probeert alle ballen hoog te houden. Naast een Zeeland dat aantrekke lijk moet zijn voor toeristen, wil de overheid ook een WCT met daarbij behorende ontsluitende infrastructuur. Met de Sloelijn zijn ze al bezig. De nieuwe N57 compleet met kunstwerken en ge luidsschermen zal Walcheren doorsnijden. Industrieterreinen breiden uit zoals de industrieter reinen bij Goes en Reimerswaal, prominent zichtbaar vanaf de weg. De gemeente Veere laat het Waterschap een bedrijfsgebouw bouwen, plompverloren in een mooie open polder tussen Grijps- kerke en Aagtekerke. Met de bouw van grote kantoren aan de rand van Middelburg en de Mor- tiere, waant de toerist zich weer in eigen provincie. De toeris- tisch-ondememers komen niet verder dan het bepleiten van on dernemersvrijheden (minder re gels!) en meer parkeerplaatsen. Van de Rust, Ruimte en Natuur, wat heel lang het toeristisch cre do was, is niets meer over. En: druk, druk, alles is hectisch. De (Duitse) toerist behoeft daarvoor niet naar Zeeland te komen, dat heeft hij thuis ook. De bepleite samenwerking moet er komen, zeker. Maar dat is niet de kern van de zaak. De kern is dat onze provincie steeds meer Randstad Zuinig Onlangs stond er een uitgebrei de reportage in de PZC om zo zuinig mogelijk met de auto te rijden. Kampioen werd de Audi A6. 22% zuiniger dan de fabriek- sopgave. Dat is een flinke slok op een borrel. Aan de pomp zie je weinig vrolijke gezichten ten slotte tegenwoordig. Maar, is dat nu eigenlijk wel zo enorm zuinig? In de Autokampioen van de afgelopen week stond een test verslag van een min of meer ge lijkwaardige Audi. Deze auto kost ongeveer 60.000 euro wat blijkt verder uit de rapportage, de gebruikskosten per kilometer blijken een slordige 112 euro cent per kilometer te bedragen bij 20.000 km gebruik per jaar. Bij 20.000 km per jaar wordt er aan brandstof, bij een verbruik van 1:10 voor ongeveer 2800 eu ro aan brandstof betaald. Bij een beetje normaal rijden mag je hopen op een verbruik van 10% gunstiger dan het opgegeven ver bruik. Dat houdt dus in dat je zegge en schrijve 280 euro per jaar kunt verdienen. Wanneer je dit nu terugrekent naar de prijs per kilometer wordt dit in plaats van 112 eurocent ongeveer 110 eurocent de kilometer. Minder brandstof is goed voor het mi lieu, ontegenzeggelijk, maar of je er in je portemonnee nou zo veel wijzer van wordt. Auto's van 1000 kg max, vermogen van max 50 kw, met een gelimiteerd verbruik, dat zou een stuk meer schelen. Met het uiterlijk en het interieur kun je dan nog naar hartelust stoeien als ontwerper. Eigenlijk kun je zeggen dat het gewoon onzin is om hier over zui nigheid te praten. Frank Geluk Loodhol 17, Grijpskerke Politiek De politieke strapatsen van de regeringspartijen CDA, WD en D66 van de afgelopen week ma ken maar weeer eens pijnlijk dui delijk hoe onsmakelijk politiek bedrijven kan zijn. Hoe meer je er mee wordt geconfronteerd, hoe meer walging je er voor krijgt. In plaats van hét volk te vertegenwoordigen, waarvoor zij in de eerste plaats gekozen zijn, geeft onze politieke 'elite' de voorkeur aan eigenbelang, machtspelletjes en egotrippen. Regels worden gemaakt voor het klootjesvolk, zodra echter die zelfde regels een van de eigen uit verkoren Kamerleden raakt, is er een probleem. Zelfs de uit voerder van het regeringsbeleid wordt dan naar oud gebruik als brenger van slecht nieuws ge slachtofferd. Het zou fijn zijn als er door deze politieke mest stal eens flink de bezem wordt gehaald. De oude politieke elite welke vooral CDA en WD zo gaarne koesteren, moet bij het oud vuil worden gedumpt en een stel frisse koppen met een helde re geest aan het roer gezet van de zwalkende baggerschuit die politiek Nederland nu voorstelt. Laat er alstublieft nieuwe verkie zingen komen zodat het volk een poging kan doen de vertegen woordiging te kiezen die het wenst. En hopelijk niet weer op gezadeld wordt met een soort Balkenende plaag die niemand wilde en die nu lang genoeg heeft geteisterd. E. Letens Vd Moerestraat 22 Axel Politiek 2 Overbekend is dat dit kabinet wil blijven regeren, het liefst ten koste van de kiezers die een der de van de stemmen binnenhalen, onder andere de PvdA. Neen, dan liever met de LPF die zij in een eerdere samenstelling de deur wezen en momenteel in de Kamer nog met acht zetels uit 2003 vertegenwoordigd zijn, maar afgaande op de jongste opi niepeilingen zelfs géén zetel meer overhouden. De kiezers mo gen eens in de vier jaar stem men, maar rekening houden met de uitslag heeft deze coalitie nooit gedaan. Verhage en Zalm regelen het wel vóór de verkie zingen en wie er dan aanschuift is niet van belang, het gaat om 75 plus 1. Dus tot 22 november kan deze coalitie met 71 zetels zijn gang gaan met de gedoog- steun van de LPF. Dan heeft men de tijd om nog wat leuks voor die arme zielen in het land te bedenken, om na de verkiezin gen weer aan de kaalplukkerij door te gaan. Maar wat gebeurt er nu wanneer de PvdA deze ver kiezingen eens wint. Dat hebben de kiezers toch in de hand? Maar zover zijn deze jongens schijn baar nog niet. Als Bos als win naar te voorschijn komt, dan zou zijn eerste werk moeten zijn om zijn voorganger een vetleren medaille uit te reiken voor diens prestatie om in vier jaar drie ka binetten te verslijten. Bravo. Jan Hoogstrate K. Doormanstraat 14 Goes Geulen In de courant van 28 juni 2006 staat dat de hoogleraar en Schel- de-expert De Meire geen ernsti ge gevolgen ziet voor de natuur bij ingrepen in de Westerschel- de. De Meire heeft het huiswerk van de WCT goedgekeurd. Hij heeft bij zijn beoordeling vooral gekeken of het geulenpatroon maar geen gevaar loopt. En pas sant, en dan komt het; het gif zit ook hier in de staart. Ook bij na- tuurherstellingsprojecten moet men niet in de eerste plaats kij ken naar leefomstandigheden van planten of dieren, maar naar de invloed van het waterpa troon op de geulen. Op z'n Zeeuws gezegd: 'a de geule mè diep genoeg bluuft'. Het kon wel een Belg wezen. Wat er met die miljoenen euro voor natuurher- stel gebeurt, zal hem een rotzorg zijn. Naar zo iemand laat men hier zijn oren hangen. Ik kan er niet bij. De kraamkamerfunctie van de Westerschelde is door de vorige verdiepingen al helemaal kapot, garnalen of jonge vis zit er hoegenaamd niet meer. De Meire vindt dat niet erg, 'a de geule mè diepe genoeg bluuft'. J. Koeman Polderweg 5 Rruiningen Flitspalen Blijkbaar levert investeren in trajectmeting niet genoeg geld op voor de schatkist (PZC 5-7). Zolang de automobilist met de hand (lees: voet) de snelheid van de auto moet regelen is de elek tronische moment opname van de snelheid geen eerlijke meting. Oneerlijke flitspalen leveren de Nederlandse staat blijkbaar goudgeld op, omdat er nu alweer geld in flitspalen geïnvesteerd wordt. Het boetes uitdelen aan automobilisten die zich probe ren aan de snelheid te houden is oneerlijk. Voor schreuders is de flitspaal ook al geen oplossing gebleken. Neveneffect is dat schreuders op de rem hangen en tussenin gassen. Investeren in flitspalen is zolang men met de hand de snelheid moet regelen een poging de staatskas te spek ken. Dit soort boetes zijn in de meeste gevallen staatsdiefstal. Gerard M. Nieuwenhuize Singelweg 11 Grijpskerke Ontpoldering De emoties en spanningen rond de komende ontpolderingen langs de oevers van de Wester schelde lopen hoog op, zo bleek onlangs weer in Sint Jansteen (PZC 04-07). Maar zelfs als er daadwerkelijk ontpolderd gaat worden zullen ze in het niet val len bij de emoties, de spannin gen en het leed die eerdere 'ont polderingen' opriepen. Vanaf het ontstaan van de eerste pol der in Zeeland gaan inpolderen en ontpolderen hand in hand. Met dien verstande dat de mens inpolderde en de natuur ontpol- derde. De meest recente 'ontpol dering' was de Watersnoodramp in 1953. Het klinkt cynisch, maar dankzij de 'ontpoldering' van Tholen en Schouwen Duive- land werd het grote middenge bied van Zuid-Beveland ge spaard. Hetzelfde geldt voor een aantal gebieden grenzend aan de Westerschelde, waar met name het onderlopen van de polders rond Kruiningen de redding be tekende voor een aantal polders in Zeeuws-Vlaanderen. Sedert dien is er veel veranderd. Dank zij een aantal al dan niet door laatbare dammen is de kans dat de natuur opnieuw 'ontpoldert' kleiner geworden. Met uitzonde ring van de polders langs de Wes terschelde, waar bij extreem ho ge waterstanden het water geen kant uit kan. Een situatie die nog verergerd wordt door steeds verdere uitdieping van de vaar geul. Wil men het ongecontro leerd 'ontpolderen' door de na tuur tot een minimum beperken, dan zal er gezorgd moeten wor den voor overloopgebieden, waarin het water gecontroleerd opgevangen kan worden. Ontpol deren onder het mom van 'nieu we natuur maken' is voor mij niet beslist noodzakelijk, ontpol deren omwille van de veiligheid langs de Westerschelde is daar entegen noodzaak. Henk Goedbloed Esdoornstraat 4 's-Gravenpolder Knip 254 In het bericht 'Provincie knijpt N254 verder af in de PZC van 30 juni constateert Gedeputeer de Poppelaars dat de proef met de rechtsaf vrije verkeersstrook succesvol is, omdat de verkeers toename op de Deltaweg 7% be draagt. Een proef mag alleen suc cesvol worden genoemd als de uitkomst kan worden vergele ken met een doelstelling. En hoe luidde die? 1%, 10%, 50% of 100%? Helaas is verzuimd deze essentiële informatie erbij te zet ten. De kosten van de maatrege len van deze proef (de zg Fase I) werden begroot op 100.000- 150.000 euro. Zeven procent ver keerstoename op de Deltaweg be tekent dat slechts 1 op de 14 au to's niet over de N254 is gere den. Of te wel, voor die 13 ande re auto's is weer 100.000 euro van ons belastinggeld over de balk gegooid (nog afgezien van de ergernis en frustratie). Een re sultaat voor de kern van het pro bleem (het weren van vrachtver keer van en naar Zierikzee, dat ten onrechte gebruikt maakt van de N254), wordt overigens hele maal niet genoemd. De nieuwe maatregelen (onder andere lan gere roodlichttijden) gaan de straf zijn voor mensen die wél te recht gebruikmaken van de N254, omdat de politiek niet tij dig heeft geluisterd naar wat de actiegroep Knip N254 Nu van het begin af aan heeft geroepen. Hoezo staat de politiek ver van de burger? Peter Diepen Oude Rijksweg 43 's Heer Hendrikskinderen door Harold de Puysseleijr KLOOSTERZANDE - De ge meente Hulst zet het voormalige gemeentehuis en het gemeente kantoor in Kloosterzande in de verkoop. Als de gemeente er de vraagprijs voor krijgt, wordt de gemeentekas gespekt met 1,4 miljoen euro. Behalve de verkoopopbrengst van deze gebouwen van de voor malige gemeente Hontenisse denkt het gemeentebestuur ook geld te besparen doordat geen dure computerverbindingen met het gemeentehuis in Hulst nodig zijn. De gemeente zegt gedwon gen te zijn de gemeentelijke ge bouwen af te stoten in verband met de weinig rooskleurige fi nanciële situatie. Het in 1911 gebouwde gemeente huis aan het Hof te Zandeplein in Kloosterzande is voor een half miljoen euro te koop. Aan het voormalige gemeentekan toor ernaast hangt een prijs kaartje van 900.000 euro. Dit monumentale pand Collot da teert uit 1865 en is door de toen malige gemeente Hontenisse in 1988 verbouwd tot gemeente kantoor. Het gebouw is rond het jaar 2000 voor ongeveer een mil joen euro uitgebreid. In de gemeentelijke gebouwen in Kloosterzande werken nu nog 28 ambtenaren. De ambtenaren van de afdeling middelen en de brandweer zijn erin onderge bracht. De gemeente wil» ambtenaren in Hulst een niew- werkplek geven, maai' waarp, cies, is volgens woordvoeK M. van Bunder op dit moE nog niet bekend. „Dat hangü van de locatie van het nieuw» gemene zorgloket dat we a inrichten. Zodra dat loket e; kunnen de ambtenaren vaal afdeling sociale zaken daarin toe verhuizen, en ontstaat nn te voor de ambtenaren dier nog in Kloosterzande weds Sluit de verhuizing van deaE tenaren uit Kloosterzande d niet op aan, dan wordt naars tussenoplossing gezocht." I Op het voormalige gemeaa huis en -kantoor rust de beste ming centrumdoeleinden. vestiging van horecabedrijf in beide panden heeft volgs wethouder P. Weemaes niet? voorkeur van de gemeente.), moet denken aan een woon!< stemming, kantoren of voraj van detailhandel. Beide pató liggen per slot van rekening! het centrum van Kloostena de." De inwoners van die pk! kunnen overigens na de \i koop van de gemeentegebouw nog terecht voor bepaalde is sten van de gemeente in steunpunt. Het college van té gemeester en wethouders1 dat gemeenteloket volgens! wethouder het liefst onderbie gen in woonzorgcentrum A® nius. STREEKACTIVITEITEN AXEL - Gregoriuscenirum, 13.30 uur; Kaarten, vrij biljarten, handvaardigheid; 14.00 uur: Bieden; De Halle, 13.30 uur. Kaarten, biljarten; Trefpunt, 13.00 uur: Kaarten, biljarten; 14.30 uur; Zangkoor; CLINGE - Malpertuus, 13.30 uur: Biljar ten, gymnastiek; GRAAUW - Gemeenschapshuis, 13.30 uur: KBO bieden; HEIKANT - 't Heike, 13.15 uur: Kaarten; 15.00 uur: Bingo; HOEK - De Lovenhoek, 9.00 uur: Bridge; 9.30 uur: Biljarten, koersbal; 13.30 uur: Soos met competitie sjoelen, vrij spelen en kaarten; HULST - Reynaertcollege aan de Gil denstraat, 19.00 uur: Bewegen en spor ten voor (ex) hartpatiënten; De Lieve, 9.00 uur: Vrij biljarten; 10.00 uur: Gym nastiek; 13.00 uur: Biljarten; 13.30 uur: Handwerken, koersbal; 19.00 uur: Line dance; 19.30 uur: Bridge; De Bte-1 Hoeve, 9.30 uur: Kaartjes maken;'» uur: Handwerkclub de Vlijtige Lie? 14.00 uur: Bakmiddag; 19.00 uun8i« Multi functionele ruimte Korenirët 14.00 uur: Sjoelen; KLOOSTERZANDE - Café de Reizet Man, 19,45 uur: Bingo; LAMSWAARDE - Cafe de Lamso» 13.30 uur: Schieting voor ouderen; OOSTBURG - Den Hoekzak, 13.30^ Seni'orensoos; PHILIPPINE - De Schotse Hoek, uur: Koersbal; SAS VAN GENT - De Regent»1. 14.00 uur: Biljarten; SINT - JANSTEEN De Wana* 13.00 uur: Biljarten; 13.30 uur: Be komst Zonnebloem; TERNEUZEN - De Veste, 13.30 uur- nasta, biljarten, handwerken; De Hoeve, 20.00 uur: Bingo; VOGELWAARDE - Cafe Ons Vein* 14.00 uur: Kaarten.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2006 | | pagina 44