PZC Steun speciale vakantieboerderij PZC Met Vodafone bel je heel voordelig in het buitenland El ,11 Straat voor wethouder Moerland en dokter Zoeteman College Noord-Beveland staat achter plan voor bed breakfast in Colijnsplaat Alleen met Vodafone Passport neem je je ThuisTarief mee op reis y.jM vodafone donderdag 6 juli 2006 STAVENISSE - Een logisch hoekje voor een uitbreidings- plannetje, de zuidkant van de Poststraat in Stavenisse. Vlak bij het dorpshuis, de openbare school en de gymzaal. Voor de twee straten die er worden aan gelegd moesten dus logische na men worden verzonnen, maar de werktitel Poststraat Zuid, was wat al te voor de hand lig gend. De C. J, Moerlandstraat en de de Dokter Zoetemanstraat zijn het dus geworden: Twee gedenk waardige Stavenissenaars, in middels overleden, zijn daarmee voor de vergetelheid behoed. C. J. Moerland is maar liefst 28 jaar wethouder geweest op Tho- len Eerst van 1954 tot aan de herindeling van 1971, in de ge meente Stavenisse. De laatste paar jaar daarvan fungeerde Moerland als waarnemend bur gemeester. Bij de vorming van de gemeente Tholen werd Moer land opnieuw wethouder, tot hij het welletjes vond, in 1982. Toen Tholen in 1978 zonder bur gemeester kwam te zitten, nam Moerland de functie driekwart jaar waar. Dokter Zoeteman kwam niet van Stavenisse, maar raakte er mee vergroeid sinds zijn komst, in 1949, naar het dorp. Wat Zoeteman en de bevolking van Stavenisse met elkaar ver bonden deed raken, was de han delwijze van de dokter, bij de watersnoodramp van 1953. Zoe teman was op familiebezoek op de Zuid-Hollandse eilanden, toen hij vernam hoezeer Stave nisse was getroffen. Op 2 februa ri was hij al terug om onmiddel lijk met de hulpverlening te kun nen beginnen De hulp van Dokter Zoeteman bij de indentificatie van de slachtoffers was van onschatba re waarde. De dokter werd zelfs nog een week tot waarnemend burge meester benoemd, omdat de le den van het gemeentebestuur of slachtoffer, of geëvacueerd wa ren. Toen de de wethouders terug keerden, kon Zoeteman zich weer helemaal wijden aan de geestelijke en lichamelijke zorg voor de Stavenissenaren. De straatnaamborden zijn giste ren onthuld op de hoeken van de nog lege straten in het plan Poststraat Zuid. De uitgifte van de kavels is inmiddels begon- HoorMieke van der Jagt COLIJNSPLAAT - Een bed breakfast met terras, kinder boerderij en vakantiefaciliteiten voor verstandelijk gehandicap ten en mindervalidcn: het kan al lemaal in de streekeigen boerde rij aan de Wantesweg in Colijns plaat en het Noord-Bevelandse college van burgemeester en wet houders voelt er veel voor. De boerderij met 2,5 ha grond er- Qmheen, staat al een poosje te koop en een Rotterdamse fami lie heeft er mooie plannen voor gemaakt. Die passen alleen niet fti het bestemmingsplan, dat yoor de boerderij uitsluitend een agrarische functie voor schrijft. Maar daar is een mouw aan te passen. Speciaal voor onroeren de goederen en gronden die in agrarische sferen niet meer zo makkelijk te gebruiken zijn, is de zogenaamde nieuwe economi sche drager uitgevonden: een manier om op het Zeeuwse plat teland nog wat te verdienen zon der landschappelijk- en cultuur historisch erfgoed al te veel ge peld aan te doen. Het plan voor de Wantesweg zou daar perfect in kunnen passen. Schuur De Rotterdamse familie die de I boerderij wil kopen, heeft een I evenwichtig plan op tafel ge- J legd,waarin ook de economische haalbaarheid is getoetst. De be- I; doeling is de stenen schuur van- I pinnen helemaal te verbouwen Bezorgklachten: 0800-0231231 op maandag t/m vrijdag gedurende de openingstij- den;zaterdags tot 12.00 uur REDACTIE BEVELANDEN/THOLEN Stationspark 28 Postbus31 4460 AA GOES Tel: 0113-315670 Fax:0113-315669 E-mail: redgoes@pzc.nl Frank Balkenende (chef) Cornelleke Blok Willem van Dam Mieke van der Jagt Rob Paardekam Koen de Vries (sport) Harmen van der Werf CENTRALE REDACTIE Stationspark 28 Postbus 31 4460 AA GOES Tel: (0113)315500 Fax: (0113)315669 E-mail: redactie@pzc.nl INTERNET www.pzc.nl E-mail: web@pzc.nl tot twaalf ruime B&B- kamers met eigen badkamers, pantry's televisie en internetfaciliteiten. De kamers krijgen een toegang tot een eigen terras. Daarnaast moet er een gemeenschappelijke recreatieruimte komen en een groot buitenterras voor fietsers en wandelaars. De mogelijkheid wordt geschapen om verstande lijk gehandicapten en mensen met een lichte lichamelijke han dicap in groepen begeleide va kanties te bieden. De ruimten zijn ook te gebruiken door be drijven en organisaties voor het geven van trainingen en begelei dingen. De initiatiefnemers wil len lessen verzorgen in de sfeer van schilderen en fotografie. Dieren Een kleine kinderboerderij met gewone boerderijdieren zou ten dienste komen te staan van alle bezoekers. In het bestemmings plan Landelijk Gebied, dat voor de Wantesweg geldt, past eigen lijk alleen de kinderboerderij, maar het is vrijwel uitgesloten dat de autentieke boerenwoning met de stenen schuur ooit nog als boerderij zal worden ge bruikt. Het college stelt daarom de gemeenteraad voor het be stemmingsplan te wijzigen en de plannen mogelijk te maken. Als de raad daarmee akkoord gaat, moet eerst de provincie de plannen nog tegen het licht van de nieuwe economische dragers houden. Bovendien moeten de initiatiefnemers een kleine 10.000 euro investeren in het verbeteren van de ruimtelijke kwaliteit. Het plan maakt volgens de ge meente een redelijk goede kans omdat het geen ernstige bedrei ging vormt voor de agrarische functies in de omgeving. Ook een onevenredige toename van de automobiliteit op de Wantes weg valt niet te vrezen. De land schappelijke inpassing is gega randeerd in een contract dat over de verbetering van de ruim telijke kwaliteit wordt afgeslo ten en het plan past wonderwel in het streefbeeld dat provincie en gemeenten voor Noord-Beve land voor ogen staat: een com pleet vakantie-eiland waar het agrarische karakter blijft zor gen voor rust en openheid. Wouter van Veelen en Huub Waalewijn willen met een vlucht van Vorden naar Maastricht geld inzamelen voor een onderwijsproject in Darfoer. foto Vincent Boon door Raymond de Frel TERNEUZEN - Temeuzenaar Huub Waalewijn deed tot voor kort dagelijks wat zoveel mensen in de ochtend doen: hij sloeg de krant open, las over alle el lende in de wereld en vouwde het pa pier weer dicht. Heel erg, vreselijk dat er zoveel misgaat op deze aardbol... maar nog geen minuut later ging Waale wijn weer over tot de orde van de dag. Totdat er iets in hem brak: hij móest iets doen. Niet dat hij denkt dat één ac tie van een theologiestudent de hele we reld in één klap zal veranderen, maar stilzitten heeft natuurlijk helemaal geen zin. En dus slaat de in Utrecht studerende Temeuzenaar (21) op de vlucht, samen met zijn drie jaar oudere studiegenoot Wouter van Veelen uit Rotterdam. Zon der geld, zonder afspraken, zonder eten, zonder onderdak. Oftewel: een week lang volledig afhankelijk zijn van anderen. Om het gevoel te benaderen dat een heleboel mensen in arme landen of oorlogsgebieden als doodnormaal be schouwen. „Er is natuurlijk wel één groot verschil: wij hoeven niet voor ons leven te vrezen. Je kan wel een gewone sponsorloop houden, maar als je echt iets wilt bereiken moet het veel extre mer", zegt Waalewijn. De Temeuzenaar en Rotterdammer kwamen uit bij een 256 kilometer lange wandeltocht van Vorden naar de Pie tersberg in Maastricht. Een uitgestippel de wandelroute, die normaal gesproken in veertien dagen wordt afgelegd. De twee studenten hopen de trip in een week (van 22 tot en met 29 augustus) te voltooien. Doel? Zoveel mogelijk geld inzamelen voor een onderwijsproject voor gevluchte vrouwen in Darfoer. De keuze voor een project in dit door ge weld geteisterde gebied in West-Soedan is eigenlijk logisch. Waalewijns broer Pieter en schoonzus Manon werken in dit gebied voor de christelijke hulporga nisatie ZOA Vluchtelingenzorg. „De link met Pieter is natuurlijk een reden om voor Darfoer te kiezen. En ook voor de route van onze tocht, die deels over het Pieterpad naar de Pietersberg gaat. Daarnaast is ook onze christelijke le vensovertuiging een inspiratiebron voor deze actie. Als Jezus hoorde dat er mensen in nood waren, ging Hij erop af. Dat voorbeeld willen wij volgen, we doen hiermee een poging om onrecht te bestrijden." Hotels Vooralsnog verloopt hun missie allesbe halve onaardig. Bijna de helft van de be nodigde zevenduizend euro is al toege zegd door tal van sponsors. Nu nog ho pen op wat bereidwilligheid tijdens de tocht. „Ik verwacht eigenlijk best veel gastvrije mensen te ontmoeten. Nee, het is niet de bedoeling dat we bij hotels en restaurants gaan bedelen. We bellen aan bij mensen thuis. Als ik bij een boer in een hooiberg mag slapen, vind ik het prima. En als er eens geen plek is, dan maar een keer in de berm, haha! Het enige wapen van het tweetal is een begeleidingsbrief van de ZOA, waar mee Waalewijn en Van Veelen kunnen aantonen dat hun actie niet zomaar een wild plannetje is. Verdere benodigdhe den? Een paar kledingstukken en een beregoede conditie. Dat laatste moet ze ker goedkomen. De toekomstige theolo gen hebben het voornemen om de ko mende weken nog wat trainingsrondjes te doen.En Waalewijn heeft ongewild al een flink aantal oefenuren achter de rug. „Laatst is mijn fiets gejat. Dus toen móest ik noodgedwongen wel een paar dagen lopen!" Meer informatie over de actie is te vin den op www.vluchtenvoordarfur.nl. Kruiskwallen in het Goese Meer GOES - De gemeente Goes adviseert mensen om voorlo pig niet te zwemmen in het Goese Meer en het Havenka naal tussen Goes en het Goese Sas, omdat daar kruiskwal len zijn gesignaleerd. Door het warme weer hebben de beestjes zich de afgelopen dagen snel vermenigvuldigd. De gemeente heeft waarschuwingsborden geplaatst. Drankrijder waardeert aanhouding MIDDELBURG - De straf voor de drankrijder uit Wemel- dinge had gisteren de Middelburgse politierechter G. van Unnik al uitgesproken: 550 euro boete en zes maanden voorwaardelijke rijontzegging. Toch wilde de 45-jarige man nog graag iets zeggen. „Ik wil de twee agenten com plimenteren voor hun werk. Zij hebben me correct behan deld en uitstekend begeleid," De opmerking verraste de politierechter en de officier van justitie. „Dat horen we hier niet vaak. Meestal zijn ze kwaad op de politie." De verdachte was 31 januari in Kapelle betrapt met een alco holgehalte van 575 microgram: tweeënhalf keer zoveel al cohol als is toegestaan. „Ik ben naïef en dom geweest. Ik had een kruidendrankje met alcohol gedronken. Ik heb het onderschat." Man gooit tafel tegen deur SINT-MAARTENSDIJK - De politie heeft gisterochtend een 49-jarige man uit Sint-Maartensdijk in zijn woning aangehouden, omdat hij bij de buren een tuintafel tegen de voordeur had gegooid. Daardoor sneuvelde een ruitje en de tafel zelf. Aanleiding vormde een ruzie over parke ren. De man is in de loop van de ochtend, na te zijn ver hoord, weer vrijgelaten. Stroomstoring treft treinverkeer ROOSENDAAL - Het treinverkeer in en rond Roosendaal heeft gistermorgen uren stilgelegen als gevolg van een stroomstoring. Rond half zes viel de bediening van wis sels en seinen uit, waardoor er geen treinen meer konden rijden in de richting van Zeeland, Breda, Rotterdam en Antwerpen. De storing was rond negen uur verholpen. Stank door gasolievlek SLUISKIL - Bewoners van Sluiskil hebben gisteren bij de milieudiensten en andere instanties geklaagd over stan koverlast, vermoedelijk afkomstig van het Kanaal Gent-Terneuzen. Onderzoek door Rijkswaterstaat wees uit dat de stank zo goed als zeker afkomstig is van een ga solievlek, die zich vanaf het zijkanaal B. van het Kanaal Gent-Terneuzen richting kanaal bewoog. Waterstaat heeft, in overleg met scheepswerf De Schroef op het Kanaaleiland, gepoogd de overlast te bestrijden. Een woordvoerder van Rijkswaterstaat zei gisteravond: „Maar omdat wij in een laat stadium op de hoogte zijn ge bracht van de overlast, was het nauwelijks nog mogelijk afdoende maatregelen te treffen. Er was inderdaad spra ke van een gasoliefilm op het water, maar die is zo ver spreid dat we nu hopen dat het goedje vervliegt, zodat de overlast daarmee verleden tijd is." Milieudeskundigen van Rijkswaterstaat en andere dien sten stellen een onderzoek in naar de herkomst van de ga- solielekkage. Werkstraf voor veroorzaken fataal ongeval MIDDELBURG - De rechtbank in Middelburg heeft gisteren een 24-jarige inwoner van 's-Gravenpolder voor het veroor zaken van een dodelijk verkeers ongeval veroordeeld tot 240 uur werkstraf, een jaar rijontzeg ging en 2000 euro boete voor waardelijk. In het Fonds Slachtofferhulp moet hij duizend euro storten. De jonge bestuurder van de vrachtwagen met aanhangwa gen raakte vorig jaar 15 septem ber op de Deltaweg tussen Zie- rikzee en Goes op de verkeerde weghelft, waardoor hij in bot sing kwam met een motorrijder. De 40-jarige bestuurder van de motor kwam daarbij om het le ven. De rechtbank legde de vrachtwagenchauffeur een zwaardere straf op dan de door officier van justitie geëiste straf. agenda STREEKACTIVITEITEN COLIJNSPLAAT - Colijnsplaatse vis mijn, 10.00-1.00 uur: Markt van Zeeuw-; se streekproducten, Huifkartocht en his torische dorpswandelingen, bezichti gen vismijn of de Nehalenniatempel; GOES - Grote Kerk, 19.30 uur: Carillon-! concert Frits Reynaert; HANSWEERT - Kaj Munk, 13.00 uur: Seniorensoos; KAPELLE - Complex Groenewoud, Zwembad, 9.00-10.00 uur: Sport en spel 55-plussers; 9.15-10.00 uur en 12.00-13.45 uur: Zwemmen; De Vroone, 13.00 uur: Soos, biljarten,; KORTGENE - Havendagen (s'avonds) feesttent Die Alpenjaegers; KRUININGEN Ons Dorpshuls, 13.00-17.00 uur: Biljartcompetitie senio- WEMELDINGE -Dorpshuis De Wemel,; 13.00 uur: Soos; biljarten en kaarten; WOLPHAARTSDIJK Meulweie, 14.00 uur: Seniorensoos voor 55-plus; YERSEKE - Het Trefpunt, 13.00-17.00 uur: Biljarten. (Advertentie) Den Dekker Muziek KAPELLE 0113-330330 www.dendekkermuziek.com n a fto ioi lolny i stlir „i rei i)i iff l i ri,.i. or, ;oi~nr,t- Advertentie Met Vodafone Passport bel je heel voordelig in het buitenland, nu al in 19 landen. Voor nog geen euro starttarief për gesprek bel je in het buitenland voor je ThuisTarief Met een abonnement is het ThuisTarief al vanaf 0,25, met Prepaid al vanaf 0,29 p.min. Dus wil je ook lekker voordelig bellen deze vakantie, meld je dan gratis aan voor Vodafone Passport. SMS 'AAN' naar 4444. Voor meer informatie en voorwaarden: kijk óp www.vodafone.nl ga naar de winkel of bel 0800-0560. make the most of now

Provinciale Zeeuwse Courant | 2006 | | pagina 29