fess7! Herschuren cmob Word li vrijwilliger j CANO V. www.verschurenfotovideo.nl LEES DE PZC, DE KRANT VOOR ZEELAND Optimale lichtregeling en privacy Breda Ridderstr Lange Brugstr. Middelburg Lange Geere Roosendaal Dr. Brabersstr. Oosterhout Arendstr Steenbergen Kaaistr. Rijen Wilhelminaplein www.hartstichting.nl NederlandseM/ Hartstichting lezers schrijven Deze rubriek is uitsluitend bestemd voor reacties op de in de PZC ver schenen redactionele berichten, artikelen of commentaren. De reactie tijd beloopt uiterlijk 7 dagen. Plaatsing van bijdragen betekent niet dat de redactie de meningen en stellingen van de inzenders onderschrijft. Open brieven, oproepen, gedichten en anonieme inzendingen worden niet geplaatst. Bijdragen mogen niet langer zijn dan 250 woorden. De redactie behoudt zich het recht voor inzendingen te bekorten. Over ge weigerde brieven wordt niet gecorrespondeerd. Soldaten Afghanen kennen geen verschil tussen Amerikaanse soldaten en de andere aardige soldaten uit Nederland (PZC 29-06). Het motto is meestal: de beste sol daat is een dode soldaat. Hoe krijg je voor elkaar dat men dat verschil wel ziet? Rust ons leger uit met de overgebleven wup- pies; die plakken goed op hel men, klomphoeden en andere overbodig geworden Oranjevoet- balspullen. Niemand zal schie ten op mensen die er zo idioot uitzien. Ze zullen zich dood la chen. Martha Blom Heernisseweg 43 Goes Toerisme Voor de teruggang van het toe risme (PZC 30-6 en 1-7) zijn te lang drogredenen gebruikt. Toen ik in Zeeland kwam wo nen, heerste hier een weldadig rustige sfeer in een mooi, kalm cultuurlandschap. Dat is inmid dels totaal veranderd. Plet land schap is 'verrommeld'. De over heid probeert alle ballen hoog te houden. Naast een Zeeland dat aantrekkelijk moet zijn voor toe risten, wil de overheid ook een WCT met daarbij behorende ont sluitende infrastructuur. Met de Sloelijn zijn ze al bezig. De nieu we N57 compleet met kunstwer ken en geluidsschermen zal Wal cheren doorsnijden. Industrieter reinen breiden uit zoals de in dustrieterreinen bij Goes en Rei- merswaal, prominent zichtbaar vanaf de weg. De gemeente Veere laat het Waterschap een bedrijfsgebouw bouwen, plomp verloren in een mooie open pol der tussen Grijpskerke en Aagte- kerke. Met de bouw van grote kantoren aan de rand van Mid delburg en de Mortiere, waant de toerist zich weer in eigen pro vincie. De toeristische onderne mers komen niet verder dan het bepleiten van ondernemers vrij heden (minder regels!) en meer parkeerplaatsen. Van de Rust, Ruimte en Natuur, wat heel lang het toeristisch credo was, is niets meer over. En: druk, druk, alles is hectisch. De (Duit se) toerist behoeft daarvoor niet naar Zeeland te komen, dat heeft hij thuis ook. De bepleite samenwerking moet er komen, zeker. Maar dat is niet de kern van de zaak. De kern is dat onze provincie steeds meer Randstad en steeds minder Zeeland wordt. En laten we ophouden met het gezeur over 'het koude voorjaar'. Daaraan ligt het ze ker niet. Eric Klumpes Markt 37 Veere Toerisme 2 Alweer een stukje in de krant over het tanende bezoek van toe risten aan Zeeland. Eerder wees ik al op de fantasieloze presenta tie van de VW op de vakantie beurs in Utrecht, januari van dit jaar. Contact gezocht heb bend met het Bureau voor Toe risme in Zeeland vond men dat niet zo erg want het zou vooral aankomen op internet. Wat la ter kwam in het katern Reizen van de PZC het fietsen in Neder land aan bod, met verschillende sites die daarover gingen. Ik heb de sites eens nagegaan en ook daar was de presentatie van de mogelijkheden in Zeeland of af wezig of met een enkele route vertegenwoordigd. Ik vond het bedroevend. Je inlevend in de potentiële bezoeker van Zee land zou je op de site www.zee- land.nl geconfronteerd moeten worden met knoppen als fietsen, zeilen, golven, wandelen, strand, logies, culinair, cultuur historie, agenda (per eiland uit gewerkt, eventueel de steden apart, en ook de grote happenin- gen apart genoemd zoals nazo merfestival, straatfestival). Nu is deze site gereserveerd voor het bestuur van de provincie, zonder een link naar toerisme. Dat is niet goed. Het is beter dat het bestuur gebruik maakt van een andere, officiëlere naam als provinciezeeland.nl. Ik vind het vreemd dat het BTZ nooit over dit soort dingen heeft nage dacht. Goed dat het wordt opge heven. Mw H.M.van Rees Marktveld 7 Kloetinge Zuinig Onlangs stond er een uitgebrei de reportage in de PZC om zo zuinig mogelijk met de auto te rijden. Kampioen werd de Audi A6. 22% zuiniger dan de fabriek- sopgave. Dat is een flinke slok op een borrel. Aan de pomp zie je weinig vrolijke gezichten ten slotte tegenwoordig. Maar, is dat nu eigenlijk wel zo enorm zuinig? In de Autokampioen van de' afgelopen week stond een testverslag van een min of meer gelijkwaardige Audi. Deze auto kost ongeveer 60.000 euro wat blijkt verder uit de rapportage, de gebruikskosten per kilometer blijken een slordige 112 euro cent per kilometer te bedragen bij 20.000 km gebruik per jaar. Bij 20.000 km per jaar wordt er aan brandstof, bij een verbruik van 1:10 voor ongeveer 2800 eu ro aan brandstof betaald. Bij een beetje normaal rijden mag je hopen op een verbruik van 10% gunstiger dan het opgege ven verbruik. Dat houdt dus in dat je zegge en schrijve 280 euro per jaar kunt verdienen. Wan neer je dit nu terugrekent naar de prijs per kilometer wordt dit in plaats van 112 eurocent onge veer 110 eurocent de kilometer. Minder brandstof is goed voor het milieu, ontegenzeggelijk, maar of je er in je portemonnee nou zo veel wijzer van wordt? Auto's van 1000 kg max, vermo gen van max 50 kw, met een geli miteerd verbruik, dat zou een stuk meer schelen. Met het uiter lijk en het interieur kun je dan nog naar hartelust stoeien als ontwerper. Eigenlijk kun je zeg gen dat het gewoon onzin is om hier over zuinigheid te praten. Frank Geluk Loodhol 17 Grijpskerke Politiek De politieke strapatsen van de regeringspartijen CDA, WD en D66 van de afgelopen week ma Schakel over naar de toekomst. Met deze compacte lichtgewicht camera maakt u foto's die zelfs de meest kritische fotograaf versteld doen staan. De camera heeft maar liefst 8.0 Megapixels, ingebouw de flitser, DIGICII processor, 7-Punts autofocus, diverse belichtings programma's, 3 beelden per seconde, JPEG en RAW gelijktijdig geregistreerd en USB 2.0/video uitgang. In diverse aanbiedingssets leverbaar. Een hoge resolutie 16:9 camcorder met 25x optische zoom, breedbeeld LC-Display, Easy shooting mode, DIGIC DV processor, Program Auto Exposure, digitale effecten en beeldstabilisator. Door het bedieningsgemak en compacte vormgeving is dit de ideale gezinscamera. Ultracompacte DVD camcorder die hoge resolutie combineert met 16:9 beeldregistratie. Deze camera is voorzien van 25x optische zoom, direct opnemen en afspelen op DVD, breedbeeld 2,7" LC-Display, diverse programma's, digitale effecten, beeldstabilisator en Night mode. De ideale camera voor moeiteloze video en foto opnamen. De compacte Digital Ixus 55 wordt gekenmerkt door stijlvolle pres taties. Met de 5.0 Megapixel CCD en het 3x optische zoomlens bent u gegarandeerd van de beste fotokwaliteit. De ingebouwde flitser en het extra grote 2,5"LC-Dïsplay zorgt er voor dat u uw composities met plezier vastlegt. Deze schitterende camera heeft een roestvrije stalen behuizing en ondersteund PictBridge. 1 t Help ons hart- en vaatziekten te bestrijden. 1 i I Kijk wat u kunt doen op onze j website óf bel 070 - 315 55 39. 5 I t f Canon EOS 350D Canon DC100 ken maar weeer eens pijnlijk duidelijk hoe onsmakelijk poli tiek bedrijven kan zijn. Hoe meer je ermee wordt geconfron teerd, hoe meer walging je er voor krijgt. In plaats van het volk te vertegenwoordigen, waarvoor zij in de eerste plaats gekozen zijn, geeft onze politie ke 'elite' de voorkeur aan eigen belang, machtspelletjes en egot rippen. Regels worden gemaakt voor het klootjesvolk, zodra ech ter diezelfde regels een van de ei gen uitverkoren Kamerleden raakt, is er een probleem. Zelfs de uitvoerder van het regerings beleid wordt dan naar oud ge bruik als brenger van slecht nieuws geslachtofferd. Het zou fijn zijn als er door deze politie ke meststal eens flink de bezem wordt gehaald. De oude politie ke elite welke vooral CDA en WD zo gaarne koesteren, moet bij het oud vuil worden ge dumpt en een stel frisse koppen met een heldere geest aan het roer gezet van de zwalkende baggerschuit die politiek Neder land nu voorstelt. Laat er alstu blieft nieuwe verkiezingen ko men zodat het volk een poging kan doen de vertegenwoordi ging te kiezen die het wenst. En hopelijk niet weer opgezadeld wordt met een soort Balkenende plaag die niemand wilde en die nu lang genoeg heeft geteisterd. E. Letens Vd Moerestraat 22 Axel Politiek 2 Overbekend is dat dit kabinet wil blijven regeren, het liefst ten koste van de kiezers die een derde van de stemmen binnenha len, onder andere de PvdA. Neen, dan liever met de LPF die zij in een eerdere saménstelling de deur wezen en momenteel in de Kamer nog met acht zetels uit 2003 vertegenwoordigd zijn, maar afgaande op de jongste opi niepeilingen zelfs géén zetel meer overhouden. De kiezers mogen eens in de vier jaar stem men, maar rekening houden met de uitslag heeft deze coalitie nooit gedaan. Verhage en Zalm regelen het wel vóór de verkie zingen en wie er dan aanschuift is niet van belang, het gaat om 75 plus 1. Dus tot 22 november kan deze coalitie met 71 zetels zijn gang gaan met de gedoog- steun van de LPF. Dan heeft men de tijd om nog wat leuks voor die arme zielen in het land te bedenken, om na de verkiezin gen weer aan de kaalplukkerij door te gaan. Maar wat gebeurt er nu wanneer de PvdA deze ver kiezingen eens wint. Dat heb ben de kiezers toch in de hand? Maar zover zijn deze jongens schijnbaar nog niet. Als Bos als winnaar te voorschijn komt, dan zou zijn eerste werk moeten zijn om zijn voorganger een vet leren medaille uit te reiken voor diens prestatie om in vier jaar drie kabinetten te verslijten. Bravo. Jan Hoogstrate K. Doormanstraat 14 Goes Geulen In de courant van 28 juni 2006 staat dat de hoogleraar en Schel- de-expert De Meire geen ernsti ge gevolgen ziet voor de natuur bij ingrepen in de Westerschel- de. De Meire heeft het huiswerk van de WCT goedgekeurd. Hij heeft bij zijn beoordeling vooral gekeken of het geulenpatroon maar geen gevaar loopt. En pas sant, en dan komt het; het gif zit ook hier in de staart. Ook bij na- tuurherstellingsprojecten moet men niet in de eerste plaats kij ken naar leefomstandigheden van planten of dieren, maar naar de invloed van het waterpa troon op de geulen. Op z'n Zeeuws gezegd: 'a de geule mè diep genoeg bluuft'. Het kon wel een Belg wezen. Wat er met die miljoenen euro voor natuur- herstel gebeurt, zal hem een rot- zorg zijn. Naar zo iemand laat men hier zijn oren hangen. Ik kan er niet bij. De kraamkamer functie van de Westerschelde is door de vorige verdiepingen al helemaal kapot, garnalen of jon ge vis zit er hoegenaamd niet meer. De Meire windt dat niet erg, 'a de geule mè diepe genoeg bluuft'. J. Koeman Polderweg 5 Kruiningen Ontpoldering De emoties en spanningen rond de komende ontpolderingen langs de oevers van de Wester schelde lopen hoog op, zo bleek Geef gehoor aan de roep van de grutto Vogelbescherming Nederland wil zoveel mogelijk vogelsoorten vrij en zelfstandig laten leven. Zoals de grutto, die onze èn uw hulp hard nodig heeft Word daarom lid en ontvang, naast een fraai welkomst pakket regelmatig het magazine VOGELS (CBFc Meer weten? Kijk op www.vogelbescherming.nl Vogelbescherming NEDERLAND De volgende stap is een implanteerbare kunstnier. Joosse Interieurs Langstraat 2 - 4341 EE Arnemuiden - Tel. 0118 - 60 12 73 www.ioosseinterieurs.nl www.luxaflex.nl Uw Luxaflex Inspiration Dealer: donderdag 6 juli 2006 onlangs weer in Sint Jansteen (PZC 4-7). Maar zelfs als er daadwerkelijk ontpolderd gaat worden zullen ze in het niet val len bij de emoties, de spannin gen en het leed die eerdere 'ont polderingen' opriepen. Vanaf het ontstaan van de eerste pol der in Zeeland gaan inpolderen en ontpolderen hand in hand. Met dien verstande dat de mens inpolderde en de natuur ontpol- derde. De meest recente 'ontpol dering' was de Watersnoodramp in 1953. Het klinkt cynisch, maar dankzij de 'ontpoldering' van Tholen en Schouwen Duive- land werd het grote middenge bied van Zuid-Beveland ge spaard. Hetzelfde geldt voor een aantal gebieden grenzend aan de Westerschelde, waar met na me het onderlopen van de pol ders rond Kruiningen de red ding betekende voor een aantal polders in Zeeuws-Vlaanderen. Sedertdien is er veel veranderd. Dankzij een aantal al dan niet doorlaatbare dammen is de kans dat de natuur opnieuw 'ontpoldert' kleiner geworden. Met uitzondering van de polders langs de Westerschelde, waar bij extreem hoge waterstanden het water geen kant uit kan. Een situatie die nog verergerd wordt door steeds verdere uitdie ping van de vaargeul. Wil men het ongecontroleerd 'ontpolde ren' door de natuur tot een mini mum beperken, dan zal er ge zorgd moeten worden voor over- loopgebieden, waarin het water gecontroleerd opgevangen kan worden. Ontpolderen onder het mom van 'nieuwe natuur ma ken' is voor mij niet beslist nood zakelijk, ontpolderen omwille van de veiligheid langs de Wes terschelde is daarentegen nood zaak. Henk Goedbloed Esdoomstraat 4 's-Gravenpolder Knip 254 In het bericht 'Provincie knijpt N254 verder af' in de PZC van 30 juni constateert Gedeputeer de Poppelaars dat de proef met de rechtsaf vrije verkeersstrook succesvol is, omdat de verkeers toename op de Deltaweg 7% be draagt. Een proef mag alleen succesvol worden genoemd als de uitkomst kan worden vergele ken met een doelstelling. En hoe luidde die? 1%, 10%, 50% of 100%? Helaas is verzuimd deze essentiële informatie erbij te zet ten. De kosten van de maatrege len van deze proef (de zg Fase I) werden begroot op 100.000-150.000 euro. Zeven procent verkeerstoename op de Deltaweg betekent dat slechts 1 op de 14 auto's niet over de N254 is gereden. Oftewel, voor die 13 andere auto's is weer 100.000 euro van ons belasting geld over de balk gegooid (nog afgezien van de ergernis en frus tratie). Een resultaat voor de kern van het probleem (het we ren van vrachtverkeer van en naar Zierikzee, dat ten onrechte gebruikt maakt van de N254), wordt overigens helemaal niet genoemd. De nieuwe maatrege len (onder andere langere rood- lichttijden) gaan de straf zijn voor mensen die wél terecht ge bruikmaken van de N254, om dat de politiek niet tijdig heeft geluisterd naar wat de actie groep Knip N254 Nu van het be gin af aan heeft geroepen. Hoe zo staat de politiek ver van de burger? Peter Diepen Oude Rijksweg 43 's Heer Hendrikskinderen Flitspalen Blijkbaar levert investeren in trajectmeting niet genoeg geld op voor de schatkist (PZC 5-7). Zolang de automobilist met de hand (lees: voet) de snelheid van de auto moet regelen is de elek tronische moment opname van de snelheid geen eerlijke me ting. Oneerlijke flitspalen leve ren de Nederlandse staat blijk baar goudgeld op, omdat er nu alweer geld in flitspalen geïnves teerd wordt. Het boetes uitdelen aan automobilisten die zich pro beren aan de snelheid te houden is oneerlijk. Voor schreuders is de flitspaal ook al geen oplos sing gebleken. Neveneffect is dat schreuders op de rem han gen en tussenin gassen. Investe ren in flitspalen is zolang men met de hand de snelheid moet re gelen een poging de staatskas te spekken. Deze soort boetes zijn in de meeste gevallen staatsdief- stal. Gerard M. Nieuwenhuize Singelweg 11 Grijpskerke Benefietavondi Arsenaaltheatt voor Suriname door Wendy van den Hurk VLISSINGEN - Trommels,!, zie, streetdance, exotische jes, rap en een Anansi-vcrlel moeten morgenavond in heil singsc Arsenaaltheater geld, leveren voor de slachtoffers! de watersnood in Suriname, Voor de benefietavond w® verschillende organisaties Middelburg en VhssingejL men: toneelzangvereniging A zone, Stichting Rasela, ting Surant, Werkgroep Doro en Stichting Monua Allemaal waren ze geschrei van de watersnood in Surin van begin mei en allemaal den ze iets doen. Samenwerken Juliën Bottse van Surant ve dat de organisaties op eenp ven moment maar bij el zijn gaan zitten. „We bef dat we moesten samemvei Een benefietavond moest e men. Eentje vol muziek erp lijkheid, waar geen cent hoé worden bijgelegd, om zoveel; gelijk geld op te halen voorS name. Want geld is er nog si; nodig. Het water zakt, mas situatie is niet stabiel. Ik) nog altijd bang dat epidenh ;r uitbreken." Geen cent bijleggen is niette, maal gelukt, maar wel bij Zelfs de zaal van het Arseiu- theater hoeven de organic niet te betalen. Evenmin alt artiesten. Trommelgroep land Creoro, toneelverem; Amazone, salsagroep Difere reggaegroep Chilli Squad sambagroep Obras de Lota- den belangeloos op. Net ab 4 rappers van Vierus, Riff G,Yi sef en Dwight, Keegan, hip: per Harry G en DJ Yvera. Fe nand Ralf van de Stichting! -j nument houdt een praatjes t gen de honger zijn er de typ t Surinaamse hapjes als barn. 4 si, bami, roti, baka banaci.v cassave met bakeljauw. j De avond begint om 19.0öi s Entree kost vijf euro voor tl wassenen en twee euro voord c deren tot twaalf jaar. Ookdti I nefiet-cd, met de nummeis) I Kondre en Mi Roetoe, vanAs-i zone is die avond te koop. 11 I Kleurgecoördineerde onderdelen Gemakkelijke bediening Stijlvolle, zachte stof in 12 kleuren

Provinciale Zeeuwse Courant | 2006 | | pagina 14