Festival Vlissingen jubileert PZC Straattheater is vanouds de grote publiekstrekker De Porseleinkast is een tentoonstelling in de Wonderkamer van het Zeeuws Museum in Middelburg, met porselein uit de collec tie Bal. Vrij t/m 10 september, wo t/m zo 13-17 uur. Galerie De Vier Gemeten in Middelburg viert het tienjarig jubileum met Fleurig en Kleurig, bloemstillevens door Zeeuwse schilders. Te zien t/m 29 juli, do t/m za 12-18 uur. M.J. de Pageter exposeert schilderwerken in het Ziekenhuis Walcheren in Vlissin- gen. Dagelijks in juli en augustus, 9-20 uur. Michel Boekhoudt toont schilderijen in de- willem3 in Vlissingen. El eco del ego is een collectie foto's en work in progress van Ka- thelijne Toosen. Beide exposities worden zondag om 15 uur geopend. Te bezichtigen t/m 27 augustus, di t/m zo 12-17 uur. De jonge Wim Hofman, Vlissingen en Het Vlot is een expositie over de jeugdjaren van de schrijver en tekenaar, te zien in het Zeeuws maritiem Muzeeum in Vlissingen. Pauline Vos Oscar Verpoorten is een ten toonstelling maritieme grafiek, t/m 20 au gustus te zien. Remmelt Daalder, conserva tor van het Nederlands Scheepvaartmu seum in Amsterdam verricht de opening zaterdag om 16 uur. Open: ma t/m vrij 10-17 uur, za, zo en feestdagen 13-17 uur. Roeli Willekes (schilderingen op glas en aquarellen), Uschi Rubinstein (schilde rijen en etsen) en Martha Woonink-Hof- man (schilderijen en tekeningen) expose ren in boerderijgalerie de Osseberg in Grijpskerke. De opening is morgen om 14 uur in de Sy nagoge van Middelburg, waar Uschi Ru binstein en Martha Woonink-Hofman ook exposeren en vanaf 16 uur in Grijpskerke. Predikant Aamoud van der Deijl opent de expositie zaterdag om 14.30 uur, met mu ziek door Fruitslane jazz. Te zien vanaf vandaag t/m 29 juli: di t/m za 14-17 uur. Paul Kamper exposeert schilderijen, beel den, grafiek en tekeningen in galerie De Praktijk in Wissenkerke. Te zien van zater dag t/m 13 augustus, do, vrij en za 14-17 uur. Lutske Strating presenteert schilderijen olieverf, krijt en acryl met bloemen en vo gels en Liesbeth Muilemeister keramiek van handgevormde vogels en bloemen in galerie 't Zuuddek te Burgh-Haamstede. Te zien tot eind september 10-17 uur. Collorsofgod is een expositie schilderijen in de NH Kerk te Haamstede van Jany Flo- ris, meestal opgezet in acryl en afgewerkt met olieverf en glitter. De opening is mor gen, met muziek van Ruud en Carien van Egten. Te zien t/m 17 augustus, elke donderdag 10-16 uur. Kunstenaars uit Nederland en België reali seerden twaalf installaties in Fort Elle- woutsdijk, geïnspireerd op de geschiede nis van het fort. Te bezichtigen van zon dag t/m 1 oktober, dagelijks 10-17 uur. M.J. Polfliet exposeert schilderijen in het Gasthuis in Goes. Te bezichtigen t/m 30 augustus, dagelijks 9-18 uur. Kant geknipt presenteert knipwerk van de knipkring Knipmix. De tentoonstelling is in juli en augustus te zien in het knipkunst atelier van Annemiek Duyzer in het Am bachtscentrum te Goes. Openingstijden: di, wo, do en za 13.00-16.30 uur. Julie van der Poest Clement uit Nisse expo seert vanaf zaterdag kleurrijke schilde rijen en collages van geabstraheerde scha pen in het bezoekerscentrum van Stich ting De Zeeuwse Schaapskudde in Hein- kenszand. Te bezichtigen tot eind oktober, di t/m zo 13-16 uur. Leo de Jong presenteert schilderijen in ga lerie Bellas Artes in Kerkwerve. Te zien t/m 5 augustus, do, vrij en za 10.00-16.30 uur. Marjet Hendrix toont beelden in de St. Ni- colaaskerk in Brouwershaven. Open: t/m 9 september, ma t/m zo 13.30-16.30 uur. ANTWERPEN MOMU: tot 13 augustus - Dream Shop: re trospectieve tentoonstelling over het oeuvre (80 silhouetten) van Yohji Yamamo- to. MUHKA: tot 15 augustus - Homo Faber Jan Fabre. K.M.S.K.: tot 13 augustus - Het allermooi ste uit het prentenkabinet IV, Que res- te-t-il d'un slow en andere tekeningen van na 1945; tot 3 september - Jan Fabre en de verzameling van het koninklijk museum. Middelheimmuseum: tot 3 september: Lang leve Beeldhouwkunst: expositie rond het thema troost van 11 internationaal be kende kunstenaars. Etnografisch Museum: tot 1 oktober - Ma rokko - Symbiose van culturen Levend erfgoed. Zilvermuseum Sterckshof: tot 1 oktober Wedstrijd: Win een zilveren juweel. Museum Mayer van den Bergh: tot 29 okto ber: Hollandse meesters uit de Gouden Eeuw: Nederlandse schilderkunst 17de en 18de eeuw uit museum en collectie Schmidt van Gelder. GENT S.M.A.K.: tot 17 sept. René Heyvaert; tot 24 sept. Georg Herold. JOC: tot 14 juli - Verglaasd, maar niet ge broken: Kunstenmanifestatie in Nieuw Gent. Museum Dr. Guislain: tot 3 sept. Arthur Rainer: kunstenaar en verzamelaar Dwa ze wijzen en wijze dwazen Koen Broucke: Het kabinet van Dokter Hahne- man Zwartwit: beeldend werk uit de ge vangenissen van Gent en Ruiselede. Museum voor Schone Kunsten-Museumpa viljoen: tot 1 oktober - Kunst Nu/Ensor tot Magritte, moderne meesterwerken uit de verzameling. Design Museum Gent: tot 24 sept. Boris Si- pek: glas, design, architectuur; tot oktober - De Collectie Alonso: van Art Nouveau tot Studio Glass Mouvement. Zangeres Shiney Le fai (links) met de andere muzikanten van Loonaloop. VRIJDAG 7 JULI De Stijle, Want zie woensdag 19.00-0.00 uur, Bellamypark. TamTam Theater zie woensdag 19.00-0.00 uur, Bellamypark. LetsWork2gether zie donderdag 19.00-0.00, Bellamypark. Sienta La Cabeza (Spanje) Artistieke kappershow. 19.00-0.00 uur, Bellamypark. Meekers Uitgesproken Dans (Nederland) Eerste deel van dansdrieluik Timboektoe Trio's. 20.30/21.45 uur, Bellamypark. Julian Sas Band (Nederland) The Jukc Joints (Zeeland) Tweemaal bluesrock van de bovenste plank. 20.30 uur, Dijktheater. De Werf zie donderdag 21.30 uur, Nollestrand. Odd Enjinears zie donderdag 22.00 uur, Zware Plaatwerkerij. Internationals (België) Klassieke ska met exotisch accent. 22.00 uur, Bellamypark. ZATERDAG 8 JULI Straattheaterdag zie elders op deze pagina 14.00-22.00 uur, binnenstad. De Stijle, Want zie woensdag 14.00 uur, Bellamypark. TamTam Theater zie woensdag 14.00 uur, Bellamypark. Het Peespaleis Theatrale escortservice. 14.00 uur, Bellamypark. De Ruissimulatie-installatie Ervaar tv-ruis aan den lijve. 14.00 uur, Bellamypark. Banda Lobo (Brazilië) Sextet rond zanger-gitarist Zéu Lobo speelt mix van Braziliaanse muziekstij len en eigen composities, waarin improvi satie een belangrijke rol speelt. 17.00 uur, Bellamypark. LetsWork2gether zie donderdag 19.00-0.00 uur, Bellamypark. Theaterhuize Linda (Nederland) Theatrale serenade, geïnspireerd op het werk van dichter en schrijver Johnny van Doorn (1944-1991). Combinatie van performance, poëzie, tekst en muziek, on der de titel Een magistrale stralende zon. 20.30 uur, Zware Plaatwerkerij. Third World (Jamaica) Legendarische reggaeband ('Now that we found love', 'Try Jah love') die onver droten door blijft gaan. Support act is soundsystem UnitedSounds. 20.30 uur, Dijktheater. Scat The Breakdance (Nederland) Show met combinatie van scatvocals en breakdance. 20.30 uur, Bellamypark. Ygdrassil (Nederland) Twee Nederlandse zangeressen brengen nummers vol weemoed en verlangen. 21.00 uur, Bellamypark. De Werf zie donderdag 21.30 uur, Nollestrand. Hiphopparty Met De Hobbyisten, 0118-Vier en Break dance On Classics. 21.45 uur, Bellamypark. Magister (België) De gebroeders De Meester (saxofoon en gitaar) worden bijgestaan door bassist en percussionist. 22.30 uur, Bellamypark. Osmosis Cie (Frankrijk) Dansvoorstelling Transit over een mi grant die al reizende zoekt naar een bete re wereld. Wordt uitgevoerd in en rond een grote vrachtwagen met projecties op schermen. 22.30 uur, Oranjemolen. ZONDAG 9 JULI The Perfect Pitch Traditionele revue van straatartiesten uit voorgaande edities onder leiding van Lee Hayes. Met: De Zwoelie Troelies, Full House en David Cassel. 14.00-17.00 uur, Bellamypark. De Stijle, Want zie woensdag 14.00 uur, Bellamypark. TamTam Theater zie woensdag 14.00 uur, Bellamypark. Het Peespaleis zie zaterdag 14.00 uur, Bellamypark. De Ruissimulatie-installatie zie zaterdag 14.00 uur, Bellamypark. Theaterhuize Linda (Nederland) zie zaterdag 16.00 uur, Zware Plaatwerkerij. Mala Vita (Nederland) Band die zich beweegt in genres uit alle windstreken, zoals reggae, ska en punk. 16.30 uur, Dijktheater. Captain Gumbo (Nederland) Dé cajunband van Nederland. 17.30 uur, Bellamypark. Think of One (België) Groep die verre reizen maakt om met lo kale artiesten muziek te maken. De enige voorwaarde daarbij is: het moet dans baar zijn. 18.30 uur, Dijktheater. Miss Emily Barlaston (UK) Operadiva speelt in One Lady Show ver makelijk spel met klassiekers uit opera, operette en musical. 19.00 uur, Bellamypark. LetsWork2gether zie donderdag 19.00-0.00 uur, Bellamypark. De Werf zie donderdag 21.30 uur, Nollestrand. ROOOM (Nederland) Band van gitarist Ronno Osipow, met zangeres Romagna Sasabone en twee rap pers, speelt mengeling van diverse mu ziekstijlen. 22.00 uur, Bellamypark. Osmosis Cie (Frankrijk) zie zaterdag 22.00 uur, Oranjemolen. Die Lustige Schlagerfreunden (Neder land) Groep doorgewinterde Brabantse muzi kanten die, met een flinke dosis humor, alle vormen van schlagers spelen. 22.30 uur, Dijktheater. Willem Vermandere exposeert schilde rijen, grafiek en beeldhouwwerk in de Raadskelder van het stadhuis in Sluis. De opening is zondag om 11 uur. Te bezichti gen: van zondag t/m 27 augustus, za t/m wo 14-17 uur. Antonio Plettenberg toont de natuur in al zijn facetten met werk in diverse technie ken (olieverf, acryl, kleurpotlood, pastel) in atelier De Paaien in Paal/Graauw. Te zien t/m 30 juli, di t/m zo 13-18 uur. Peter Pontiac toont vanaf 10 juli De Illus traties van de Krantenpoes in de Druk- kery in Middelburg. Ook zijn de originele illustraties van Alles uit de kast te zien, een boek over het ma ken van boeken van Marjolein Hund Jan Paul Schutten. Bijzondere dieren is een expositie van Ca- rolien Adriaansche. Het zijn ruimtelijke collages van gevonden materialen, vaak ge groepeerd als een dier met zijn ondersoor ten. Ook is een presentatie te zien rond het boek Knutsel- de- frutsel door Francesca Vonck. Het Zeeuws Archief presenteert materialen die gebruikt worden bij conser veren en restaureren van boeken, onder de noemer Ontdek de schatten uit het Zeeuws Archief! Te zien tot 27 augustus, op winkeltijden. Albina goes abroad is een expositie in de Zeeuwse Bibliotheek in Middelburg, met poëzieposters van Leendert Beije. Bijdra gen van leerlingen uit de plaats Albina in Oost-Suriname en van het Buijs Ballot Col lege in Goes. woensdag 5 juli 2006 e 25e editie van het Straat festival in Vlissingen wordt vanavond om 19.30 uur offi cieel geopend door de Vlissingse wet houder Conny Seijbel. Vijf dagen lang staat de stad in het teken van theater, dans en muziek, met als cen trale plekken het Bellamypark (festi- valhart Sunset City) en het Dijkthea ter (muziekprogramma). Ook zijn er diverse projecten in de Zware Plaat werkerij, in de Sint Jacobskerk, op het Nollestrand en bij de Oranjemo len. Een overzicht van het programma per dag: WOENSDAG 5 JULI De Stijle, Want (Nederland) Publiek gaat in groepjes van vier kleine circustent binnen en komt na een minuut lachend naar buiten. Niemand mag ver klappen wat binnen is tè zien. 19. 00-0.00 uur, Bellamypark. TamTam Theater (Nederland) Absurd miniatuurtheater rond speelgoed en gevonden voorwerpen. 19.00-0.00 uur, Bellamypark. Zonder Olga (Nederland) Het aangenaaide oor en andere correc ties, absurd-komische voorstelling over de maakbaarheid van de mens. 20.30 uur, Bellamypark. Dance Works Rotterdam (Nederland) Dansvoorstelling Mind and Matter, ge danst op orgelcomposities van Bach. 21.30 uur, Sint Jacobskerk. Grupo Puja! (Spanje) Acht dansers voeren een choreografie uit aan een grote bol, die zich op een hoogte van 35 meter bevindt 22.00 uur, Bellamypark. Sensual (Nederland) Jong kwintet dat snel naam maakt met Braziliaanse urban jazz. 22.45 uur, Dijktheater. Loonaloop (Australië) Band die grenzen verkent tussen house, drum bass, progressive en world beats. 22.45 uur, Bellamypark. DONDERDAG 6 JULI De Stijle, Want zie woensdag 19.00-0.00 uur, Bellamypark. TamTam Theater zie woensdag 19.00-0.00 uur, Bellamypark LetsWork2gether (Nederland). Muziekeducatieproject waarin breakdan ce centraal staat. Workshops en optreden van breakdancegroep Funkystyles. 19.00-0.00, Bellamypark. Pete Philly Perquisite (Nederland) Het album Mindstate van MC Pete Philly en producer Perquisite was dé hiphopver rassing van vorig jaar. In het voorpro gramma staat soulzangeres Senna. 20.30 uur, Dijktheater. Niels Duffhuës (Nederland) Muziektheatervoorstelling Arcadia: men sen deugen nietwaarin poëtische tek sten en sfeervolle songs elkaar afwisse len. 20.30 uur, Bellamypark. De Werf (Nederland) Het jaarlijkse eigen workshopproject van het Straatfestival, onder leiding van beeldend muziektheatergroep Het Be drijf v/h. Deze keer worden, onder de ti tel Sche(me)ring en inslag, korte theatra le zonsondergangconcerten uitgevoerd aan de vloedlijn. 21.30 uur, Nollestrand. Odd Enjinears (Nederland) zie voorkant van dit katern 22.00 uur; Zware Plaatwerkerij. Fab8 plays #9 (Nederland) Collage van fragmenten en nummers van de Beatles, met de nadruk op The White Album. 22.00 uur, Bellamypark. KNOKKE Scharpoord: tot 3 september Karl Me® man. Lagunahal: tot 3 september - IntematS naai Cartoonfestival Knokke-Heist. Langs de Vlaamse Kust: tot 1 oktobe Beaufort /Hedendaagse kunst aan zé kunstparcours met Beaufort Outsii Beaufort Inside in het PMMK Oostende, le deelnemende kunstenaars in dialtfj met René Magritte. Les Sages Fous duiken naar de bodem van de zee op zoek naar fé tige monsters. MIAT: tot 29 oktober - Reclame-gel vroeger en nu met reclame in relatie Üj 'maakbaarheid van geluk'. BRUGGE Oude dorpscentrum Lissewege: tot 10 se:; tember - Beelden in het witte dorp: moè ne kunstwerken in het decor van het MÜ] deleeuwse Lissewege. Meer dan 50 kun® naars nemen deel. Groeningemuseum: tot 17 sept. Bras wyns Wereld, kunst en design op ztë naar het modernisme: herdenking 5ös verjaardag van Brug-Britse kunsten» Frank Brangwyn. Museum voor Volkskunde: tot 24 sept® ber - Niet getekend, wel geschetst, expos relateerd aan schetsboekjes van de Brus kunstenaar Flori Van Acker uit de vei» meling van het Steinmetzkabinet. Gezellemuseum: tot 8 oktober - poëzie IV: Verwondering thematische tel toönstelling met foto's van Jan Breynetj poëtisch-bezinnende teksten van kart- naai Godfried Danneels. Bruggemuseum - Gentpoort: tot 15 oft ber - Op het randje van de stad. De Straattheaterdag, komen de zaterdag, is vanouds dé publiekstrekker van het Straat festival. De artiesten zijn vanaf 14.00 uur op een groot aantal plaatsen in de binnenstad te vin den. De deelnemers zijn: Les Bleus de Travail (Frankrijk) Hilarische voorstelling over het huwelijk van Marcel en Raymon- de. Zij leven in een kleine cara van samen met hun hond Kiki. Als een magische koffer op een dag zomaar uit de lucht komt vallen, beleven zij hun liefdesge schiedenis in twaalf rondes op nieuw. Dona Quichotte (Nederland) Act rond een serie phenakistisco- pen, een negentiende-eeuwse uitvinding die bestaat uit een ronde schijf met daarop een se rie tekeningen. Wie deze voor een spiegel laat draaien, ziet een beweging ontstaan. Frans Custers (Nederland) Met een adelaarsblik verkent de krasse Herr Trut zijn omgeving. Hij is vooral geïnteresseerd in zaken die het daglicht niet kun nen verdragen. Daarbij verliest hij zijn menselijkheid soms uit het oog. Quirine Meissen (Nederland) Zwarte komedie over een onstil bare honger naar liefde. Meis sen speelt een vrouwelijke ver sie van Don Giovanni, die met het grootste gemak mannen ver leidt, gebruikt en bedriegt. The Primitives (België) Geordie Mastic en zijn maat Wally vertellen, gehuld in plas tic tutu's en begeleid door de zwanenmeermuziek van Tsjaikovski, al dansend en spe lend het verhaal van Prins Sig- fried, diens dominante moeder en de Zwanenprinses. Hot Schrott (Duitsland) Jonge percussionisten brengen industriële compositie met bij zondere instrumenten, zoals oude autodeuren, benzineblik- ken en plastic vaten. Het repertoire omvat onder meer Afrikaanse en Braziliaan se ritmes, maar ook hiphop en techno. Abigail (Groot-Brittannië) Diva Madame Chou Chou heeft de liefde, haar carriere en de rijkdom verloren en ziet zichzelf veranderen in een clochard. Toch is haar motto: the show must go on. La Guardia Flamenca (België) Negen flamencodanseressen' rassen het publiek. Pneu Pno (Frankrijk) Drie 'quiétils', zoogdieren mti een kort lichaam en eetbaar vlees in een dubbel schild, 1 den verhalen uit met als the® identiteit en lichaam. Picto Facto (Frankrijk) Vijf wezens ('coquecigrues')lt; pelen vrolijk door de stad en^ gen met vervormde stemmetje! swingende songs. Daredevil Chicken Club (Can Komisch duo Mark en Svetle-, Butterworth - naar eigen zeg daredevil superstars - brengt een mengeling van circuskun- sten en komedie, waarbij het-, bliek actief wordt betrokken Yann (Spanje) Straatartiest die jongleert me; soms wel drie diabolo's tegelij Pish Dolls (Groot-Brittannië) Wilde poppenshow met gemu-'! teerde Ken- en Barbiepoppen I die zowel punk als heavy met brengen. Me Too-walkabout (Nederland Poppenspel over de Siamese tweeling Daisy Violet. De I twee zijn het lang niet altijdnJ elkaar eens. Het zijn twee uit eenlopende karakters in één lichaam. Gezamenlijk reagere ze op de ongewilde aandachtc hun ten deel valt. Rosse Rita's Kindercafé (België Poppenspel voor kinderen tot twaalf jaar, over een bruin cafe tje in een woonwagen, met al- hoofdpersonen uitbaatster R®. se Rita, stamgast Jack de Rats dienstmeisje Sonja. Les Sages Fous (Canada) Voorstelling The Bizzarium waarin wordt gedoken naarè bodem van de zeven zeeën, op zoek naar fabelachtige mons'a en andere schepelen die onde wat leven. Mr Wilson (Frankrijk) Naïeve, goedhartige man ver rast het publiek door een stofc ger te veranderen in een muza instrument en te jongleren uk een snelkookpan. Sienta La Cabeza (Spanje) Artistieke kappersshow waan bezoekers zich vrijwillig, begeleiding van muziek vanee dj, zich een nieuwe, fantasten coupe kunnen laten aanmeten! Voor het exacte tijdsschema: zia flyer die zaterdag bij de speelplrJ sen en op het Bellamypark verlm. baar is.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2006 | | pagina 48