Tennistoekomst VS niet zonnig Belgen domineren in Westdorpe PZC Jubileumeditie Heinkenszand is opnieuw sterk bezet Sluis moet tegen Lierse zestien treffers slikken maar scoort wel Op Wimbledon is nog slechts een vleugje Amerikaans over 19 M uitslagen agenda woensdag 5 juli 2006 swb juNDEN - Het is bijna iro- dsch: geen enkele Amerikaanse touw haalde de kwartfinales 0p Wimbledon, maar juist een tussische vrucht van de beken- ie Amerikaanse school van fok Bollettieri stoomt door in iet tennistoernooi. Maria Sjara- ova staat in de halve finale, gis- iren versloeg ze haar landgeno- Elena Dementieva: 6-1 6-4. You know?" Ze zegt het gemid- lèld drie keer in een zin. Maria jjarapova hult zich in jurkjes ran Nike en ze praat als een jffierikaanse. Maar ze is het liet, ook al is ze nog maar negen- ién jaar en woont ze al vanaf iar achtste in Florida. En dat s nogal frustrerend voor de öhs uit de Verenigde Staten die product van hun eigen Mooi zien, maar niet voor haar finnen juichen. Want waar zijn de echte Ameri- caanse tennissers toch geble- ren? Negen mannen en veertien vrouwen schreven zich in voor het hoofdtoernooi van Wimble don, de laatste die overbleef was de onbekende Shenay Per ry. Maar zij werd maandag in de vierde ronde van de baan ge veegd door Dementieva. Arme Perry, normaal staat ze in de schaduw van grootheden als Ve nus (uitgeschakeld) en Serena Williams (blessure) en Lindsay Davenport (blessure), nu maak te de druk van het landsbelang haar zo nerveus, dat ze trillend ten onder ging. Het was nog maar de tweede keer ooit dat de Amerikaanse vrouwen niet de laatste acht haalden op Wimbledon, de laat ste keer was in 1997, Bij de man nen is de toestand nog pijnlij ker. Na de nederlagen van ster ren als James Blake, Andre Agassi en Andy Roddick kan geen enkele man vandaag in de kwartfinales de eer van het land redden. De laatste keer dat er geen Amerikaan bij de laatste acht zat van het Londense grastoernooi? Het is ongeloof lijk, maar waar, dat was nog voor de Eerste Wereldoorlog, in 1911. De discussie in het land van de onbegrensde mogelijkheden is in alle hevigheid losgebarsten. De nabije tennistoekomst ziet er niet bepaald zonnig uit, want tussen de toppers van nu en een hoopvolle nieuwe generatie zit een gat van tien jaar. Op het jeugdtoernooi van Wimbledon spelen wel twee talentvolle jon gens, Donald Young en Sam Querry, maar die zijn er nog lang niet. „Geef die jongens als jeblieft de tijd om te groeien", smeekte Andy Roddick deze week. „Anders knappen ze al af voordat ze begonnen zijn en dat is niet goed voor het tennis in Amerika." Hongeriger Maar wat moet er gebeuren om nieuwe Sjarapova's van Ameri kaanse komaf te kweken? „Dat wordt moeilijk", denkt Chris Clarey, journalist van de New York Times. Volgens hem zijn er drie belangrijke redenen voor het instorten van het tennisbol- werk. „De academies zaten vroeger vol met Amerikaanse spelers, nu trainen er bijna alleen nog maar buitenlanders. Jongens en mei den uit het Oostblok, Afrika en Azië. De structuur van de oplei ding is nog hetzelfde, alleen pro fiteren we er zelf niet meer van. De buitenlanders zijn veel gemo tiveerder en hongeriger naar suc ces, ze hebben nog alles voor hun sport over en kiezen ervoor dromen waar te maken in Ameri ka." Reden twee voor de teloorgang: de sport is niet meer zo populair in de VS. De beste atleten kie zen voor andere sporten, zoals voetbal en lacrosse. „Veel toe gankelijker en goedkoper. Ten nis is bij ons toch nog bestemd voor de rijke mensen", legt de tennisspecialist uit. En dan is er nog de bekende golf beweging die de ene keer een la ding talenten meeneemt en zich de andere keer voor jaren terug trekt in het grote niets. „Het duurde na de generatie McEn roe en Connors ook lang voor dat Sampras en Agassi opkwa men. Maar toch denk ik dat we nooit meer zullen domineren. Landen als Rusland en China worden te goed. Hun spelers to nen karakter en willen er echt voor gaan, dat gaat bij ons niet meer lukken", denkt Clarey. De Amerikanen moeten het voor lopig dus doen met fanatieke im porttennissers als Sjarapova en Nicole Vaidisova uit Tsjechië, die de wil om te winnen vanuit hun diepste binnen voelen. En „comeee oooon!" roepen als het even niet meer gaat. Er zit niets anders op dan de meiden en jon gens van buiten in het Ameri kaanse hart te sluiten. Want ze nemen in ieder geval nog een vleugje Amerika mee op de ten nisbaan. GPD Sjarapova vindt itreaker grappig ,0NDEN - De vier hoogstge- ilaatste speelsters hebben de lalvc finales bereikt van Wim bledon. Dat is geen bijzonder- ïeid, want ook in 2003 bleven de beste vier van de wereld over. Aniclie Mauresmo hield zich staande tegen Anastasia Hyskina: 6-1 3-6 6-3. Justine Henin won van Severine Bremond uit Frankrijk (6-4 6-4) en Kim Clijsters stopte de op mars van de Chinese Na Li: 6-4 -5. Morgen worden de halve fi nales gespeeld. Henin speelt te lgen Clijsters en Mauresmo tegen jjarapova. De Russische werd upgeschrikt door een streaker. Het bleek de Nederlandse BNN- presentator Sander Lantinga te zijn. „Ik heb hem niet goed beke- ken", lachte de tennisster. „De details hoefde ik echt niet te zien, maar ik vond het wel grap- 'GPD jndenbergh en )ijkstra treffen elkaar opnieuw DOST-SOUBURG - De twee ten- lissers die al zo vaak tegenover elkaar stonden, werden gisteren )ij de loting voor het hoofdsche ma van het nationaal ranglijst- :oernooi in Oost-Souburg op- jjeuw aan elkaar gekoppeld, lené Lindenbergh en Brian Dijkstra treffen elkaar daar door voor de vierde keer dit De meest recente confrontatie ,ussen Lindenbergh en Dijkstra dateert van vier weken geleden, :oen beiden elkaar in Kapelle roffen. Destijds was Goesenaar Lindenbergh duidelijk te sterk voor de speler uit Vlissingen. Af- jelopen winter won Linden- >ergh ook al tweemaal. Hij gaat daardoor in het duel met Dijk stra als favoriet van start. Dijkstra toonde gisteren in de i-categorie wel al aan in een joede vorm te verkeren. Met weemaal 6-2 versloeg hij Bas larten. De partij in het schema van het nationaal ranglijsttoer- ïooi tussen Dijkstra en Linden- )ergh wordt vandaag rond het niddaguur afgewerkt. De winnaar krijgt het erg lastig, want in de tweede ronde wacht le winnaar van de partij tussen Bander van Dongen, de halve-fi- ïalist van vorig jaar, en Coen van Gils, voormalig nummer achtig van Nederland. De der- Ie Zeeuw in het hoofdschema ootte redelijk gunstig. Dmitri van Hoof ontmoet Maarten luist, die weliswaar 248e van Nederland staat, maar in Oost- jouburg tot dusverre een mati ge indruk achterliet. Vlirte de Bakker, de nummer 103 van Nederland, schaarde :ich gisteren in het 3-schema bij de laatste acht door Lynn Schön- hage te verslaan: 6-4 ~6-4. De Belg James Goossens uit Sijsele rondde in Westdorpe het ploegenspel bekwaam af. .V'V foto Camile Schelstraete door Koen de Vries WESTDORPE - Een invasie van Belgen zorgde er gisteravond in het snikhete Westdorpe voor dat de plaatselijke wie lerkoers een eenzijdig spektakel werd. De wedstrijd werd gewonnen door James Goossens uit Sijsele (bij Damme) en de plaatsen twee, vier en zes werden ingeno men door landgenoten. Het plaatselijke wielercomité was meer dan tevreden met de komst van de vele zuiderburen, maar daar kon niet iedere wielrenner mee instemmen. De ploeg Soenens/Germond uit Ingelmunster, dat in Westdorpe met zeven renners aan de start kwam, hield het peloton in een ijze ren greep. Toen na dertig kilometer een groep van vier, met twee Soenens-ren- ners, aan kop kwam stopte het overige vijftal met bewonderenswaardige ijver de achtervolgers af. Na de tachtig af te leggen kilometers was bijkans het halve peloton op een ronde van bijna twee kilo meter lengte gezet. De vlucht werd opgezet door ex-prof Je- hudi Schoonacker (vijf jaar Vlaanderen 2000, één jaar Skill/Moser, nu Sean Kel ly Cycling Team), die onmiskenbaar de sterkste was van de 56 vertrekkers. Hij moest echter opboksen tegen de latere winnaar James Goossens en diens ploeg genoot Joeri Clauwaert. En dat was net iets te veel gevraagd. Vertegenwoordiger Gerwin de Regt uit Nispen zorgde ervoor dat de kopgroep ook nog een Nederland se vertegenwoordiger kreeg. Jean-Pierre Verstraeten uit Roosendaal, twee jaar ge leden nog winnaar van de Omloop van de Braakman, kon zich na afloop wel voor zijn kop slaan. Ook hij maakte deel uit van de leidersgroep, maar liet zich terug zakken toen het peloton dicht in de buurt kwam. Achter het viertal streden Goesenaar Rein Jan Elenbaas en John van de Vree- de uit Krabbendijke om de hoogste Zeeuwse eer. Elenbaas won die strijd met een banddikte verschil. Hij werd ne gende, Van de Vreede tiende. In de finale groef Schoonacker zijn eigen graf. Twee ronden voor het eind plaatste hij een demarrage, die beantwoord werd door James Goossens. „Ik had met Joeri Clauwaert afgesproken dat ik op het wiel van Schoonacker zou rijden en Clauwaert op dat van De Regt", keek Goossens terug. „Toen Schoonacker de marreerde, ging ik erop en erover." De 22-jarige inwoner van Sijsele maakte het karwei vakbekwaam af en beloofde meer in Zeeuws-Vlaanderen te komen koersen. „Als ik hier kom, rij ik altijd door Peter Snelders SLUIS - Voor het duel met SK Lierse hadden de spelers van Sluis er nog vertrouwen in dat de einduitslag minder fors uit zou vallen dan in de twee voor gaande ontmoetingen. Van die gedachte kwam niets terecht, want na negentig minuten stond een alleszeggende uitslag op het bord: 1-16. Daarmee viel de score net iets hoger uit dan vorig seizoen, toen Sluis met 14-0 verloor. De zondag-vijfdeklasser is in de breedte wel iets sterker gewor den, maar kon dat niet in de eindstand tot uitdrukking bren- gen. Bij momenten werd in de openingsfase wel aardig gevoet bald, maar Lierse voerde de sco re ondertussen wel razendsnel op. De Belgen, met de van een blessure revaliderende Bob Peet- ers op de reservebank, stond bin nen elf minuten op een 4-0-voor- sprong door doelpunten van Seth de Witte, Dragan Mrdja (2x) en Marko Andic (straf schop). Daarna duurde het tot de achttiende minuut voordat Steve Nuyts 0-5 liet noteren. Nauwelijks tien minuten latei- was Sluis dicht bij 1-5. De fraaie kans was echter niet aan Martin Achthoven besteed. Hij zag zijn inzet echter net voor langs gaan. Sluis leek zich in die fase wat te herstellen, maar in de laatste tien minuten scoorde Lierse nog vier keer. Dragan Mrdja (2x) en Bueno Ernandes (eveneens 2x) tekenden voor die treffers. Kort na rust had het er alle schijn van dat zelfs de score van de eerste ontmoeting (18-0) over troffen zou worden. De circa driehonderd toeschouwers za gen de bezoekers binnen een kwartier uitlopen naar 0-14 via Sven Vandenbroeck, Goran Mu- janovic, Anyanwu Blessing, Ma rio Verheyen en Mohamed El- berkani. Daarna begon de inten sieve training van eerder op de dag zijn tol stilaan te eisen. Ook doorWim de Vos 1>nkele wielerliefhebbers von den dat echter te ver gaan en dus werd onder de naam Wieler comité Vitesse een nieuwe orga nisatie opgericht die wedstrij den onder auspiciën van de Vrije Bond van Gijs van Dalen en Janus Vermeule ging organi seren. Aanstaande vrijdag te kent dit comité al weer voor de dertigste Ronde van Heinkens zand. In 1976 waren de oprichters ech te liefhebbers. Dat blijkt wel uit het feit dat de mannen van het eerste uur nog bijna allemaal deel uitmaken van de huidige or ganisatie of op een andere ma nier bij de wedstrijd betrokken zijn. „Een echte vriendenploeg is het altijd geweest en gebleven", zegt bestuurder Leo Bakker. Er konden ieder jaar veel deelne mers verwelkomd worden in Heinkenszand, maar Bakker licht vooral de editie van 1979 eruit. „Dat was een bijzondere wed strijd wat betreft het aantal deelnemers. Toen waren er nog de zogenaamde C-renners en tij dens de inschrijving moest de ju ry ingrijpen. Op een bepaald mo ment hadden er al honderdtwin tig renners een rugnummer afge haald en stonden er zeker nog twintig te wachten. Het rondje waarop gereden werd was ge woon te klein om zoveel renners tegelijkertijd van start te laten gaan." „Nu hebben we ieder jaar onge veer honderdveertig deelne mers, verdeeld over de verschil lende categorieën", weet Bak ker te vertellen. Klassieker Dat aantal vernacht Bakker ko mende vrijdag opnieuw te ha len. Vooral ook omdat er nog steeds een behoorlijke premie- pot is en ook de vrije renners zijn best bereid om daarvoor aan de start te verschijnen. Veel renners, veel publiek en vooral ook veel gezelligheid; het maakt Weinig zeilers halen Wemeldinge WEMELDINGE - Voor het eerst in de 36-jarige historie van de Deltaweek stond Wemeldinge gisteren als finish- plaats op het programma. Er waren echter niet veel boten die het Bevelandse dorp bereikten. Veel zeilers hielden het door de zwakke wind al snel voor gezien. In voorgaande edities kwamen de zeilers op dinsdag tradi tioneel aan in Yerseke, maar nu nam watersportvereni ging d'Oosterschelde uit Wemeldinge dit jaar voor het eerst de honneurs waar. De Wemeldingse vrijwilligers moesten lang wachten voordat ze de zeilers in hun nieu we clubhuis konden vei-welkomen. De start vanuit Sint Annaland was door een gebrek aan wind 's ochtends uit gesteld. Pas om één uur ging het veld van start en dreven de boten, met slechts een zuchtje wind in de zeilen, rich ting Wemeldinge. De laatste boot kwam pas na achten over de eindstreep. Zowel in de ORC 3 als 4 finishte slechts één deelnemer van het handjevol dat was gestart. In de ORC 3 was dat de Duitser Joachim J. Schulze met de Chou Chou en in de 4 de Veghelse schipper Koenen in zijn Bloeb 2. In de ORC 2 haalden de meeste boten de finish: zes van de tien. De Stille Wilde van Cees van Leeuwen uit Hellevoetsluis nam revanche voor de race van maandag op talentenboot De Twee Gezusters van Terneuzenaar Hans Zuiclerbaan, die derde werd. In de ORC 1 won de Top Gear van schipper Kol, voor Aad cle Ruyter met de T.T. Soetigheyt. Ook bij de ronde en platbodems hield het grootste deel van het deelnemers veld het snel voor gezien. Slechts twee boten bereikten Wemeldinge. De Strandloper van Hagenaar Willem Schot man was de snelste van de twee. Brokking aan de slag in Polen AMSTELVEEN - Harry Brokking, onlangs ontslagen als bondscoach van de Nederlandse mannenvolleybalploeg, gaat komend seizoen aan de slag in Polen. De Amstelveen- se sportleraar heeft een lucratief contract getekend bij AZS Czestochowa, dat tot de topdrie van Polen behoort. Brokking is de eerste Nederlandse volleybalcoach die in Polen actief zal zijn. GPD Kiplagat weer de beste in Atlanta ATLANTA - Lornah Kiplagat heeft gisteren in Atlanta opnieuw de Peachtree Road Race gewonnen, met 55.000 deelnemers de grootste wegwedstrijd ter wereld. Dat was voor de vijfde keer in haai' carrière. De Nederlandse atle te liep de tien kilometer in 31 minuten en 13 seconden. Ze had twee tellen voorsprong op de Keniaanse Jemima Je- lagat.ANP Cricketrecord voor Sri Lanka AMSTELVEEN - Het Nederlands cricketelftal heeft giste ren in een aantrekkelijke wedstrijd niet voor een sensatie kunnen zorgen tegen Sri Lanka. Dat was ook niet te ver wachten. Oranje had daarvoor een wereldrecord moeten verbeteren. De opponent had dat, eerder op de dag aan bat, op 443 runs gebracht. De laatste Nederlandse slagman ging uit op een verdienstelijk totaal van 248, cle hoogste score te gen een testland ooit. De Aziatische testploeg kwam in vijftig overs tot de recordscore voor het verlies van negen wickets. ANP goed. In het OZ Wielerweekend eindigde ik in de laatste etappe als zevende en werd negende overall." Voor Schoonacker waren de druiven zuur. Net als twee weken geleden in Zuid- dorpe bleek hij van sprinten weinig kaas te hebben gegeten. Hij moest zelfs Ger win de Regt, die bekend staat als an ti-sprinter, voor laten gaan. Desondanks komt ook Schoonacker graag terug naar Zeeuws- Vlaanderen. Dit jaar miste hij een hoge klassering in het Driedorpenklassement, omdat hij in Axel niet aan de start kwam. De Belg reed alleen in Zuiddorpe en gisteren in Westdorpe. Hij wist eenvoudig niet af van het be staan van het klassement. De prijzenpot van 1500 euro smaakt echter naar meer. Waarschijnlijk is hij niet de enige Belg die volgend seizoen drie keer richting Zeeuws-Vlaanderen afreist. het veelvuldig wisselen kwam het spel niet ten goede. Die fac toren waren er mede de oorzaak van dat de concentratie wat weg ebde bij de ploeg van trainer René'Trost. Veerkracht Sluis, dat nauwelijks getraind had, kon toch nog de veerkracht opbrengen om wat meer tegen gas te geven. Het werd eerst nog wel 0-15 door Steven Nuyts, voordat de eerste treffer van Sluis in drie ontmoetingen geno teerd kon worden. Robin van Hal zorgde vanaf elf meter voor 1-15. Tenslotte be paalde Marko Muslin de eind stand op 1-16. de wedstrijd in Heinkenszand tot een klassieker onder de crite riums die onder TMZ-vlag wor den gehouden. Bakker is vooral tevreden om dat er verschillende plaatselijke renners van start zullen gaan. Bij de amateurs A zijn dat bij voorbeeld Kevin Gideonse en Franklin Klaasse, terwijl bij de B's Glenn van Gessel, Stefan Koole en Ronnie Geschiere ge zelschap zullen krijgen van Ru- di Rabout. Vlissingen. Zomeravondbridge. Re sultaten vanaf 50 procent. A-lijn: dms. Kramer/Kramer 65.82, dms. Hurk- mans/V.d. Laan 64.54, mw. Van Leeuwen/Schoof 61.48, Breedveld/ Ver- maat 57.14, dms. Van Duin/De Visser 56.63, mw. Lere/Daane 54.08, dms. Kloet/Arendse 53.83, dms. V.d. Berg/ Pruijssers 52.04. B-lijn: dms. De Koning/Van Rijn 65.18, dms. Bordes/ Bo ter 60.42, Jansen/Provily 58.33, Krappen/mw. Van Maaren 57.74, mw. Breedveld/Van Saagsvelt 56.85, Schute/ mw. Leijnse 56.25, dms. V.d. Brink/ Pet- tinga 53.27, mw. Blansjaar/Zuijdenvliet 52.98. Middelburg. Zomercompetitie Wal cheren. Tussenstand: 1. Marco Wou ters 22+141; 2. Filiberto di Filippis 22+138; 3. Fabian Moes 20+82; 4. Hen- nie Wijs 18+70; 5. Frans Hoornick 18+55. Izmir. EK. Mannen, floret. Finale: Bissdorf (Dui) - Kruse (GBr) 15-7. Vrouwen, sabel, finale: Velikaja (Rus) -Charlan (Oek) 15-14. Ellewoutsdijk. Wip 1:1e hoofdvogel: P. Oosthoek (Vrije Schutters), Ie zijvo gel: M. Heestermans (Edele Handboog). 2e zijvogel: L. van Dijke (ADLM). Ie kal: H. Schipper (Victoria), 2e kal: C. de Jon ge (Soranus II), 3e kal: M. Heestermans (Edele Handboog). Wip 2: 1e hoofdvo gel: A. Tissink (St. Andries), Ie zijvogel: J. Vermeule (Willem Teil), 2e zijvogel: M. Joosse (Edele Handboog), 3e zijvo gel: W. Voet (Gilze Rijen), 4e zijvogel; E. Nutzmann (Zorgvlied), 1e kal: C. de Jon ge (Soranus II), 2e kal: J. Repkes (Victo ria), 3e kal: B. Glerum (Diana). Kwadendamme. 1e hoofdvogel: J. Rentmeester (Willem Teil), 2e hoofdvo gel: P. Repkes (Victoria), 3e hoofdvogel: Joh. Repkes (St. Germain de Paris), 1e zijvogel: J. Repkes (Victoria), 2e zijvo gel: B. Glerum (Diana), 3e zijvogel: Joh. Boonman (Willem Teil), 4e zijvogel: H. Franse (Willem Teil), 1e kal: J. Vermeu le (Willem Teil), 2e kal: D. Boonman (Willem Teil), 3e kal: H. Jansen (Ons Ge noegen), 4e kal: C. Jeremiasse (Zorg vlied), 5e kal: L. Rentmeester (Willem Teil), 6e kal: C. Boonman (Vrije Schut ters). Lucky Day 4051: 3-4-10-21-30-33-44- 47-48-54-55-58-60-64-65-74-76-77-78-79 (onder voorbehoud). Londen. Wimbledon. Vrouwen, kwartfinales: Mauresmo (Fra/1) - Myskina (Rus/9) 6-1 3-6 6-3, Clijsters (Bel/2) - Li Na (Chn/30) 6-4 7-5, Henin-Hardenne (Bel/3) - Bremond (Fra) 6-4 6-4, Sjarapova (Rus/4) - De- mentjeva (Rus/7) 6-1 6-4. Oost-Souburg. Kwalificaties natio naal ranglijsttoernooi. Beslissende duels, winnaar naar hoofdtoernooi. Mannenenkel: L. Lobach-K. Janssen 6-3 6-2, J. Maarsen-C. Dekker 6-0 6-3, C. van Gils-R. Blonk 6-4 6-3, M. van der Goes-M. Hulst 6-0 6-0. Vrouwenenkel: M. van de Ven-M. Fiohïl 6-1 6-1, B. van de Velde-S. Mewiss 6-1 6-0, F. Claes- sen-K. Goudt 6-0 6-3, S. de Schep- per-M. Wolfert 6-2 6-2. Oost-Souburg. Open Souburgtoer- nooi. HE3: B. Dijkstra-B. Barten 6-2 6-2. F. Tissink-S. Bakker 6-0 6-0, M. Kapte- ijns-S. Vermeulen 6-2 6-2, H. Verstee- gen-R. Blonk 5-7 6-2 6-3. J. Rottier-L. Hoogesteger 0-6 6-4 6-4, K. Janssen-B. de Laat 1-6 6-2 6-4, A Buijssen-J. Rot tier 4-6 6-1 6-4. HE4: J. Wiggers-S. Ka- hn 6-1 7-5. HE5: R. van Stee-M. van 't Westende 6-4 6-1. HE6: M. van 't West- ende-W. Smit 6-3 6-4. HD3: W. Elias/K. Janssen-M. Flikweert/D. Blackman 6-4 6-1. 's-Heer Hendrikskinderen. Room pot Open. HD6: P. Verburg/D. Hanne- wijk-A. van Eenennaam/J. Stokx 6-0 6-3, R, Aarts/A, Eijke-R. van Keeken/K. Schog 1-6 7-5 6-2. DD5: L. Meeuw- issen/J. Burgs-E. de Blaeij/B. de Blaeij 6-3 6-2. DD6: L. Houtepen/J, Suurland- C. Bellaart/E. Griep 7-5 6-2. GD6: F. Klos/R. Aarts-E. van Son/R. Prins 6-3 6-4. Tholen. Eendrachttoernooi. HD5: A, Blok/R. Verspuij-S. Kerstel/I. Oost 6-3 6-1. DD6: N. Breker/N. van der Heijden- A. Iriks/M. de Koek 3-6 6-2 6-2. GD6: M. de Kock/R. de Vos-K. van den Berg/J. Krist 6-1 6-2, M. van Isselt/P. Maas-N. Breker/G. van Kempen 6-7 6-4 6-2. Bruinisse. Mosseltoernooi. HE5: M. Passchier-T. le Clercq 6-3 6-4. HE6: R. van der Vlist-M. de Vos 6-2 6-3, L. Wee- da-R. Klein 6-7 6-2 6-4, A. Stoutjesdijk- M. Maaskant 3-6 6-3 6-4. HD3: J. Dek- ker/J. Otte-R. Meertens/R. van der Vlist 6-3 6-0. HD5: P. Boot/M. van Grunsven- E. Kouwenberg/J. Meerman 6-1 7-6. Salzburg. Ronde van Oostenrijk. Tweede etappe, Linz - Salzburg: 1. Baldato (Ita) 188 km in 4.11.21. 2.Wielin- ga (Ned), 3. Valach (Slw), 4. Napolitano (Ita) 3.08. 5. Brown (Aus). 6. Guidi (Ita), 57. Löwik, 59. Boven. 114. Veneberg, 115. Rooijakkers, 120. Scheuneman. 129. Langeveld, 151. Goesinnen 11.07. Algemeen klassement: 1. Baldato 7.44.13, 2. Wielinga 0.05, 3 Valach 0.08, 4. Napolitano 3.10, 5 Guidi 3 16, 6. Mon- dory 3.20, 47. Löwik 3.23, 60. Rooijak kers, 75. Boven, 86. Scheuneman, 103. Veneberg, 123. Langeveld, 136. Goesin nen 11.22 Westdorpe. Kermiskoers, 80 kilome ter: 1. James Goossens (B), 2. Joeri Clauwaert (B), 3. Gerwin de Regt (Nis pen), 4. Jehudi Schoonacker (B), 5. Wer ner van Zimmeren (Kruisland), 6. Thi- moty Duponl (B), 7. Gerhard Klijnhout ('s-Gravendeel), 8. Ronald Roos (B), 9. Rein Jan Elenbaas (Goes), 10. John van de Vreede (Krabbendijke), 15. Dirk van Dam (Goes), 18. Niek Rentmeester (Goes), 22. Eric Vereecken (Hulst), 26. Paul Jeremiasse (Wemeldinge). woensdag Atletiek Stratenloop Zoutelande. Eerste wedstrijd voor het PZC-stratenloop- circuit. Aanvang: 19.30 uur, afstand 10,2 km. 19.00 uur: Jeugdloop voor het Don-risicojeugdcircuit over één ronde van 2.6 km. Na-inschrijven tot 19.00 uur in de kantine van v.v. De Meeuwen, Weslkapelseweg te Zoutelande. I Tennis- Open Souburgtoernooi. Locatie: ten nisvereniging Oost-Souburg. Aanvang: 9.00 uur. Nationaal ranglijsttoernooi. Locatie: tennisvereniging Oost-Souburg. Aan vang: 10.30 uur. Mosseltoernooi. Locatie: tennisvereni ging De Bru-Tèn te Bruinisse. Aanvang: 13.00 uur. Roompot Open. Locatie: tennisvereni ging De Puye te 's-Heer Hendrikskinder en. Aanvang: 18.00 uur Rabo De Zwaantoernooi. Locatie: ten nisvereniging Gravelsteps te Schoondij- ke. Aanvang: 17.00 uur. Eendrachttoernooi. Locatie: tennis vereniging Eegedima te Tholen. Aan vang: 19.15 uur. Open Vlastoernooi. Locatie: tennisver eniging De Eikenhof te Koewacht. Aan vang: 18.00 uur Zeilen Deltaweek. Onrustrace (Wemeldin- ge-Colijnsplaat).

Provinciale Zeeuwse Courant | 2006 | | pagina 19