Verzet tegen vervoerstarief groeit in» •- GPS leidt langs schilderachtige wegen PZC Drijfpak vervangt kurken in Domburg Maandmenu 23,50 te Op verkenning in de polder Organisaties willen gehandicapten inzetten bij protestacties Maandmenu 23,50 Vooraf: een frisse koude komkommersoep met Hollandse garnalen en tuinkers. Hoofdgerecht: een in kruidenolie gemarineerde T-bone steak met krui denboter Nagerecht: een glaasje gevuld met yoghurt- bosvruchtenmousse met een zwarte bes bramen sorbet. RESERVEREN 0118-418 019 B lQï B^cjacu la ir verhöuwd!s ":ii „ir Big fm} De laatste maanden hebben we hard verbouwd aan o.a. onze zalen, restaurant, bar en receptie. Deze hebben wij in een grandioos nieuw jasje gestoken. Vanaf nu kunt u weer optimaal genieten van deze nieuwe ambiance. Moeder van overleden baby langer vast ill OOST-SOUBURG - De Oost- Souburgse vrouw die vastzit om dat zij haar baby zo ernstig mis handeld zou hebben dat het kind is overleden, moet nog lan ger in de gevangenis blijven. De rechter-commissaris heeft haar voorarrest gisteren met twee we- J ken verlengd. I' De vrouw zit sinds twee weken N vast. Het Openbaar Ministerie had haar nog negentig dagen langer willen vasthouden voor verder onderzoek. Een woord- voerster van Justitie bevestigde gisteren dat de wouw de moe der is van de zes maanden oude baby. Er is inmiddels sectie uit gevoerd op het lichaam van het kind, maar wat dat heeft opgele verd, wilde zij gisteren niet zeg gen. De man van de Souburgse was aanvankelijk ook gearres teerd, maar hij was al snel weer vrijgelaten. Mishandeling VLISSINGEN - Een 21-jarige Souburger is gistermiddag rond half vier in de Adriaan Coorte- 1 laan in Vlissingen aangehouden op verdenking van mishande ling. Getuigen meldden dat de man in de Bonedijkestraat een wouw had geslagen en over straat had gesleurd. De vrouw, een 20-jarige Souburgse, heeft aangifte gedaan. De man zit vast. Boete voor heling fles wijn MIDDELBURG - De Middel burgse politierechter I. Wol- tring heeft gisteren een 31-jari- e man uit de Zeeuwse hoofd stad voor heling van een fles wijn conform de eis tot 110 euro boete veroordeeld. De Middelburger was vorig jaar 30 december in Vlissingen be trokken bij de diefstal van een fles wijn. Een vriend gooide uit balorig heid een steen door de ruit van een slijterij. De verdachte nam van hem de (gestolen) fles wijn aan, waarna hij door de politie werd aangehouden. De Middel burger zei er zich niet veel meer van te herinneren, omdat hij die avond voor het incident vele gla zen baccardi-cola had gedron- _l ken. Bezorgklachten: 0800-0231231 op maandag t/m vrijdag ge durende de openingstijden; zaterdags tot 12.00 uur REDACTIE WALCHEREN Buitenruststraat 18 Postbus 8070 4330 EB MIDDELBURG Tel: 0118-493000 Fax: 0118-493009 E-mail: redwalch@pzc.nl Maurits Sep (chef) Nadia Berkelder Edith Ramakers Miriam van den Broek Selma Osman Wendy van den Hurk Koen de Vries (sport) CENTRALE REDACTIE Stationspark 28 Postbus 31 4460 AA GOES Tel: (0113)315500 Fax: (0113)315669 E-mail: redactie@pzc.nl INTERNET www.pzc.nl E-mail: web@pzc.nl Met hulp van het GPS-systeem worden fietsende of wandelende toeristen op plekken gewezen, die ze anders nooit zouden aandoen. foto Camile Schelstraete door Raymond de Frel GROEDE - Hoe lang duurt het nog voor dat de wegenkaart definitief op de sta pel oud papier belandt? De navigatiesys temen voor auto's gaan al tijden als zoe te broodjes over de toonbank en ook de fietskaarten lijken meer en meer overbo dig te worden. Neem de gemeente Sluis, waar fietsliefhebbers zich sinds deze week met hulp van een fraai staaltje techniek langs de mooiste plekjes kun nen laten leiden. Eens kijken of het Glo bal Positioning System nou echt zoveel voordelen heeft op een willekeurig uit gekozen tocht: de Kleurrijke Gewassen- route. De dertig kilometer lange gewassenrou- te is één van de acht uitgestippelde toch ten die in het Global Positioning Sys tem is ingevoerd. De routes starten van af zeven verschillende campings (vere nigd in Stichting 't Springertje) en het VW-kantoor in Cadzand en hebben al lemaal hetzelfde doel: de toeristen dat laten zien wat ze anders wellicht aan zich voorbij zouden laten gaan: molens, kleurrijke landschappen, schilderachti ge polderwegen en de knusse sfeer van de vele dorpjes. Wandelaars kunnen hun hart ophalen met vier tripjes. Deze trip start vanaf camping Groede in de gelijknamige plaats. Eigenlijk hoef je alleen maar te sturen en trap pen, het GPS-systeem doet de rest. Maar pas op: zo'n vernuftig apparaatje op het stuur is interessant. Zó interes sant dat een onervaren GPS-gebruiker de eerste kilometers meer op het beeld schermpje dan op de weg let. Een tegen- liggende fietser kan nog net worden ont weken en ook iets later gaat het maar net goed. Een automobilist wijst er fijn tjes op dat fietsers op een speciaal daar voor aangelegd pad horen te rijden. De autobaan is er voor auto's. Maar goed, na een paar kilometer gaat het dan toch prima. Langs Groede leidt de route voorlangs Boerenhol. Logisch, veel meer dan het al zo vaak gefotogra feerde kombord en de ludiek uitgedoste bushalte Boerenhol Centraal heeft het gehucht immers toch niet te bieden. Via Kruisdijk gaat de tocht langs de N58. Koeien Da's enerzijds jammer, want tijdens een polderroute zit je nu niet echt op voor- bijrazend blik te wachten. Maar er valt toch ook wel weer iets voor te zeggen. Aan de rechterkant, in de Jong Baarzan- depolder zorgen tal van vogels en in een plas poedelende koeien immers voor een mooi plaatje. Leuk om te zien, maar gelukkig wijst het routepijltje na een ki lometer weer naar een echte polderweg. Op de Krabbedijk is het zo rustig, dat een fietser opeens zelf een attractie is. Alsof hij de hele dag niemand anders meer zal zien, groet een bewoner joviaal een voorbijtrappende toerist. En een passante doet dat even later op een tus sendoorweggetje ook al met hetzelfde enthousiasme. Maar verder is het hier adembenemend stil en inderdaad: dit weggetje zou je zeker als toerist niet snel vinden. Hup, verder richting Oostburg door de Magdalenapolder. Opvallend is dat ook nu de kern, net als eerder Groede en Schoondijke, niet wordt aangedaan. De tocht leidt alleen maar langs de plaat sen. Een gemiste kans, zou je zeggen. Een ijsje of een koele cola zou er im mers na ruim vijftien kilometer trappen best ingaan. Dan richting Nieuwvliet nog maar eens nadenken over de namen van de verschillende gewassen. Vanaf volgend jaar hoeft dat trouwens niet meer, verzekert een VW-medewerk- ster. Dan meldt het GPS-systeem ook waar en wanneer je wat kan zien groeien. Niet veel later doemt camping Groede weer op, waarna het voor de ze kerheid in de broekzak gestopte papie ren plattegrondje ongebruikt de prullen bak in kan. Hnnr Maurits Sep MIDDELBURG - Het verzet te gen de verhoging van het tarief voor gehandicaptenvervoer wordt breder en sterker. Diver se vakbonden en belangenorga nisaties hebben zich gisteren aangesloten bij het protest te gen het besluit van Maatschap pelijke Zorg Walcheren (MZW). De Werkgroep Gehandicapten Walcheren had MZW al negatief geadviseerd over de verhoging van de prijs voor collectief ver voer van gehandicapten buiten Walcheren. Het advies was ech ter afgewezen. Na klachten van gebruikers heeft de vakbond FNV zich eveneens verzet tegen de tariefstij ging. Op een bijeenkomst in Middel burg, gisteravond, schaarden de vakbonden FNV Bouw, FNV Bondgenoten, Abvakabo, de ouderenbond Anbo Vlissingen, de gehandicaptenorganisatie An- go Walcheren en de Raad van Kerken zich achter het protest. Bovendien besloten zij belangen vereniging van gehandicapten te gaan benaderen om hen mee te krijgen. Over twee weken ko men zij opnieuw bijeen om na te denken over nieuwe stappen en protestacties. Alle aanwezige organisaties on derstreepten het belang van draagvlak voor de acties bi] de gebruikers. Zij willen dat gehan dicapten zelf in actie komen om de tariefstijging ongedaan te ma ken. Zij hopen de mensen te be reiken via hun belangenvereni gingen, De organisaties overwe gen tevens de gemeenteraden te benaderen. Maatschappelijke Zorg Walcheren is een gemeen schappelijke regeling waarin Middelburg, Veere en Vlissin gen samenwerken. Het dagelijks bestuur wordt gevormd door de drie wethouders van sociale za ken. Door de gemeenteraden on der druk te zetten, hopen de or ganisaties dat het besluit van MZW teruggedraaid kan wor den. Zij hebben daarbij wel haast, want het besluit gaat in op 1 oktober en nu is de zomer vakantie aangebroken. De Werkgroep Gehandicapten Walcheren wees erop dat MZW jarenlang ruimhartiger is ge weest wat het gehandicaptenver voer aangaat dan de andere ge meenten in Nederland. Dat bleek uit een vergelijkend onder zoek dat enkele jaren geleden is uitgevoerd. De resultaten zijn vervolgens gebruikt om bezuini gingen te rechtvaardigen, aldus de werkgroep. Doordat het bijvoorbeeld drie keer zo duur wordt voor een ge handicapte om van Vlissingen naar Goes te gaan, zullen veel mensen dat niet meer kunnen be talen. Terwijl sommigen volgens de belangenorganisaties wel op voorzieningen zijn aangewezen die alleen in Goes beschikbaar zijn, en niet op Walcheren. Instructeur Neels Smcekes wordt geflankeerd door twee leerlingen met een swimsafe tloatsuit. foto Lex de Meester door Selma Osman DOMBURG - Komend seizoen geen getreuzel meer met kurken en armschijven aan het begin van de zwemles in Domburg. De Zwemschool Domburg stapt in augustus over op een zwempak met ingebouwd drijl'materiaal. Het swimsafe floatsuit is een Au stralische vinding. De drijvers zitten in het pak en kunnen er tijdens het zwemmen en sprin gen vanaf de kant niet afvallen. De oude vertrouwde kurken heb ben zo hun nadelen. Het gordel- tje moet meedraaien als de zwemmer van de rug naar buik draait. De armschijven zitten in de weg en vallen soms af. Met het drijfpak behoren die onge makken tot het verleden, heeft de Zwemschool Domburg ge merkt. In zwembad De Parel, waar de lessen worden gegeven, is vorig jaar proefgedraaid met het pak. Overigens gebruiken niet alle zwembaden drijfmateriaal tij dens de zwemlessen. In het Middelburgs/Vlissingse Vrij- burgbad bijvoorbeeld, wordt volgens al jaren zonder kurken gezwommen. Kinderen leren er eerst drijven en daarna pas zwemmen. In Domburg geven ze er de voorkeur aan om de kinde ren eerst te leren zwemmen. De Zwemschool Domburg zegt het eerste zwembad in Zeeland te zijn dat daadwerkelijk de over stap maakt naar de Swimsafe Floatsuit. De speciale zwempakken moe ten wel door de ouders van de leerlingen worden aangeschaft. Om die reden worden ze bij het schoolzwemmen niet gebruikt. Met korting kost het pak 55 eu ro. De prijs lijkt geen beletsel te zijn. Provoost: „Ze vliegen nu al als warme broodjes over de toon bank. Mensen willen er alvast een hebben voor de vakantie." Werkstraf voor inrijden op parkeerwachters MIDDELBURG - De Middel burgse politierechter heeft giste ren een 23-jarige Oost-Souburg- se voor het inrijden op twee par- keercontroleurs veroordeeld tot 120 uur werkstraf, waarvan veertig uur voorwaardelijk. De parkeerwachters wilden vo rig jaar 11 november in Vlissin gen de wouw beletten van een parkeerplaats weg te rijden, om dat ze de parkeertijd had over schreden en als wanbetaler te boek stond. De wouw kroop ach ter het stuur van de auto en reed weg, de controleurs sprongen net op tijd weg. agenda j STREEKACTIVITEITEN DOMBURG - Schuttershof, 19 - 20 uur; Gym vanaf 50 jaar; GRIJPSKERKE - Poppendamme, 14 - 17 uur: Demonstraties met trekpaarden; MELISKERKE - Odulphuskerk, 13.30- 16.30: Openstelling met orgelspel; VEERE - Gymzaal Zanddijk, 9.15 -10.15 uur: Gym vanaf vijftig jaar; Het Ak koord, Oudestraat, 13.30 -16.00: Bejaar- densoos; VLISSINGEN - Sporthal Baskensburg, 9.00 uur: Power yoga; ZOUTELANDE - 13 - 17 uur: Openstel ling bunker; 19.30 uur: Stratenloopwed- strijd. Eten met uitzicht over zee, genieten van de ondergaande zon op ons grote maar knusse zonneterras. r iyS&'-oc- Vooraf: haring en een heerlijke rode bietensalade Hoofdgerecht: een heerlijke varkensoester met spekjes en ui Nagerecht: honing amandel parfait met een caramelsaus. V\<, vv parkeren. Heerlijke menu's vanaf 25,00 Laat u culinair verrassen! Voor feesten en partijen beschikken wij over 5 party zalen tot 500 personen. RESERVEREN 0118-638 456 woensdag 5 juli 2006 Bij deze gezellige snackbar op de boulevard, aan het strand kunt u naast de heerlijkste friet, ijs en snacks ook terecht voor smakelijke broodjes en baguettes. Kom eens kijken en laat u aangenaam verrassen door het NIEUWE GRAND HOTEL ARION! Tel: 0118-410 502 Fax: 0118-416 362 E-mail: info@amadore.nl slapen

Provinciale Zeeuwse Courant | 2006 | | pagina 11