PZC Recron blij met Veere Vanaf het water ziet alles er anders uit ^jjj^ Publieksbalie Goes inzet van conflict Lof voor afschaffen regels Oude Vlissingseweg veiliger voor fietsers t Vanaf het water ziet Neder land er heel anders uit. Wat dacht je van varen door de Amsterdamse grachten, tussen de zeehonden bij de Waddenzee of een ondergaande zon op de Brussels Airlines JSF Moeilijk Redactie: 0113-315649 www.pzc.nl E-mail:redactie@ pzc.nl Postbus 31,4460 AA Goes Advertentie-exploitatie: Noord-en Midden-Zeeland: 0113-315520; Zeeuws-Vlaanderen: 0114-372770; Nationaal: 020-4562500. dinsdag 4 juli 2006 Cristiano Ronaldo wil van vete met Rooney niets weten door Maurits Sep OOSTKAPELLE - De recrea tie-ondernemers zijn verheugd fï over het initiatief van de ge meente Veere om voor caravans en trekkershutten geen bouwver gunning meer te eisen. „Dat is een belangrijke steun in de rug voor onze lobby", zegt T. Ver meulen van de recreatie-organi satie Recron en campinghouder in Oostkapelle. 11 Voorlopig hebben de recrea- tie-ondernemers er nog weinig I aan, erkent Vermeulen. De wet J stelt een bouwvergunning nog r verplicht. „Wethouder Bostel- f aar heeft gelijk als hij zegt dat hij de motie van de gemeente- m raad nu niet kan uitvoeren. Maar als Recron pleiten wij bij het ministerie van Volkshuisves- V ting, ruimtelijke ordening en mi- y lieu ook voor het afschaffen van T| een bouwvergunning voor bij- 1 voorbeeld caravans. De motie van de raad is voor ons dus een B mooi signaal." B Dat er voor stenen bungalows B een bouwvergunning vereist is, vindt de Recron normaal. Maar voor caravans en semipermanen- te huisjes als trekkershutten en T campinglodges is dat overdre- I ven, stelt Vermeulen. De ge- I meenteraad deelt die mening en heeft Bostelaar in een motie op gedragen dat kenbaar te maken bij het ministerie van Vrom. De motie past in het beleid van de gemeente Veere om het aan tal regels voor recreatie-onder nemers drastisch te verminde ren. Veere verdient waardering van de ondernemers, meent Ver meulen. „Het is voor de eerste keer dat ik meemaak dat zo'n substantieel deel van de regels wordt afgeschaft. Ik denk dat zestig tot zeventig procent van de onzinnige regels uit het be stemmingsplan verdwijnt. Dat is zeer gedurfd." Als voorbeeld noemt hij dat het tot nu toe niet was toegestaan om zonder bouwvergunning een toiletgebouw tien meter te ver plaatsen. Ook wordt het veel ge makkelijker om toeristische plaatsen te vervangen door vas te plaatsen, en omgekeerd. Flexibeler Ondernemers zijn flexibeler ge worden, vertaalt Vermeiden de betekenis van het raadsbesluit. „We kunnen nu veel sneller in spelen op ontwikkelingen. Als je merkt dat er weinig belangstel ling is voor toerplaatsen maar veel voor vaste plaatsen, dan kun je omschakelen. Je krijgt wel eens de vraag van iemand die hier twee weken staat of hij zijn plaats voor de rest van het seizoen kan huren. Dat mochten we voorheen niet toestaan." Tegenover de grotere vrijheid staat ook een grotere verant woordelijkheid voor de onderne mers, vindt Vermeulen. „De bal ligt nu bij ons. We moeten flink aan de slag om plannen te ma len en zorgen dat de kwaliteit van onze campings op orde komt. Als ondernemers nu gaan knoeien, zou ik me schamen voor de Recron te spreken." door Maurits Sep GROOT ABEELE - De vakan tie is een dag oud, maar Water schap Zeeuwse Eilanden be reidt zich al voor op het nieu we schooljaar. Tussen Groot Abeele en Middelburg wordt een fietsweg aangelegd zodat scholieren veiliger op. en "neer kunnen. - De Oude Vlissingseweg is een drukke fietsroute. Dagelijks fietsen er 2750 mensen. De weg wordt echter ook gebruikt door auto's, elke dag zo'n ze venhonderd. Dat leidt wel eens tot onveilige situaties en onge lukken waarbij mensen ge wond raken. Waterschap Zeeuwse Eilanden legt daarom over een lengte van vijfhonderd meter een ver hoging aan op het midden van de weg. Die wordt tachtig cen timeter breed en zes centime ter hoog. Daardoor blijft aan weerszijden een rijstrook over van 2,20 meter. Naast de weg worden zogenoemde grasbeton blokken gelegd, zodat de zij kant van de weg minder snel wordt kapotgereden. Door de verhoging worden au tomobilisten gedwongen ach ter fietsei's te blijven rijden. En als ze toch willen inhalen, moe ten ze langzamer rijden. Op andere fiets wegen in Dis hoek, Heinkenszand, Kamper land en Krabbendijke is geble ken dat deze maatregel ook echt werkt. Volgens het water schap hebben zich daar min der vaak gevaarlijke situaties voorgedaan en zijn er minder ongelukken gebeurd. Om de veiligheid op de Oude Vlissingseweg verder te verbe teren, komen langs de weg nieuwe lantaarnpalen. Het wa terschap plaatst er ook meer, zodat het minder donker is. Het werk moet op 14 juli klaar zijn. Auto's worden twee we ken lang omgeleid via de Spin- huisweg, Torenweg en Lek straat. foto Lex de Meester Waxinelichtjes veroorzaken brand VLISSINGEN - In een slaapkamer van een woning aan de Verdilaan in Vlissingen is gisteravond rond elf uur brand ontstaan. Hoe dat kon gebeuren, weet de brand weer nog niet, maar de oorsprong ligt in elk geval bij brandende waxinelichtjes. De brand bleef beperkt tot een slaapkamer, die behoorlijk wat brand- en roetschade op liep. Buren hadden het oudere echtpaar, de hoofdbewo ners van het huis, al uit het huis geholpen voordat de brandweer ter plekke was. Later zijn ook een derde per soon en de huisdieren naar buiten gehaald. De brandweer had de brand snel geblust. Er vielen geen slachtoffers. Gebroken enkel door heftruck VLISSINGEN - Bij een bedrijf aan de Eerste Binnenha- venweg in Vlissingen is gisterochtend rond negen uur een 21-jarige Vlissinger gewond geraakt toen een heftruck over zijn voet reed. Het ongeval gebeurde toen de man als bijrijder van de heftruck afsprong terwijl die achteruit reed. In het ziekenhuis bleek dat zijn enkel was gebroken. De arbeidsinspectie is ingelicht. Afvalverbranding loopt uit de hand VLISSINGEN - Het opbranden van groenafval is gister avond in de Pieter Poststraat in Vlissingen wat uit de hand gelopen. Per ongeluk kwam een klein deel van de achtertuin in brand te staan, met veel rookontwikkeling als gevolg. De brandweer rukte rond kwart over tien uit en had niet veel tijd nodig om de brand te blussen. Nie mand raakte gewond. De eigenaar had geen vergunning voor het opbranden. Omdat dat verboden is, heeft hij een waarschuwing gekregen. Eis tbs voor gekrenkte verdachte MIDDELBURG - Tegen een 50-jarige inwoner van Stop peldijk is gisteren bij de Middelburgse rechtbank acht tien maanden gevangenisstraf en tbs met dwangverple ging geëist, wegens een poging tot brandstichting. In de eis werd meegenomen dat de verdachte zijn ex-vrouw en haar nieuwe vriend met een pistool heeft bedreigd. De in cidenten vonden vorig jaar mei in Middelburg plaats. De Zeeuws-Vlaming verkeerde onder invloed van alcohol toen hij twee molotovcocktails in de richting van een open raam van de woning van zijn ex gooide. Het doel - brand - werd niet bereikt, maar „het had zomaar ver keerd kunnen aflopen", zei de officier. Uit rapporten van gedragsdeskundigen blijkt dat de man gebaat is bij een tbs-behandeling met voorwaarden. „Geef me maar zes jaar celstraf, want niemand kan mij helpen", zei de ver dachte. Hij zit al ruim een jaar in voorarrest. De rechtbank doet 17 juli uitspraak. Blijven we thuis of pakken we de koffers? De PZC besteedt deze zomer zes weken lang aandacht aan vakantie in Zeeland. Verslaggevers schrijven over Zeeuwen die jarenlang hun vakantie doorbrengen in de eigen provincie. Ook aan bod komen de bijzondere hotelkamer, de knusse bed breakfast en het privéparadijsje in de achtertuin. In de boot genomen Zeeuwse wateren? Tonny en Ri- nie van der Borgt weten er alles van. Het is niet voor niets dat ze al jarenlang bijna elke vakantie of vrij weekend doorbrengen op het water. Samen kochten Tonny (49) en Rinie (47), die in Heinkenszand wonen, zo'n 28 jaar geleden hun eerste zeilboot. De vaste stand plaats was bijna vanaf het begin de jachthaven in Wolphaarts- dijk. Tonny: „Onze eerste boot 1 was een klein bootje van onge- veer zes meter lang. We kochten i 'm twee jaar voor we trouwden, i De boot die we nu hebben is on- ze derde. Hij is acht en een hal- j ve meter lang." I Al die jaren is de boot steevast hét vervoermiddel geweest tij dens de vakanties van Tonny en Rinie. „We gaan in de zomer drie weken op vakantie met de boot. Soms pakken we in het voorjaar nog een weekje mee." De weekenden zijn tijdens het seizoen meestal ook gevuld met boot en water. Zoons Jacco en Ricky (19 en 16) gingen al snel mee het water op. Rinie: „Ja, die hebben ook altijd veel plezier in het varen gehad. Toen ze kleiner waren, zetten we de kinderen vast aan een lijn tje in de boot. Dat werkte pri ma, want als je in een sluis bent, heb je niet altijd tijd om op ze te letten. Er waren ook altijd ber gen lego waren er aan boord. Knippen, plakken, de boot ver sieren: we deden van alles. Als het regende deden we alleen maar spelletjes." Rinie hield zich aan boord meestal bezig met de kinderen, toen die klein waren, al is er nooit echt een Tonny en Rinie van der Borgt voelen zich het meest thuis op het water. taakverdeling geweest. „Op zee ga ik altijd aan het roer staan, want ik heb last van zeeziekte. Aan het roer heb je daar minder last van", legt Rinie uit. Van het zeilen hadden Tonny en Rinie in het begin allebei geen kaas gegeten. „Mijn ouders had den vroeger altijd een motor boot. Ik ben opgegroeid met va ren. Ik wist er dus wel wat van af, maar het zeilen moesten we nog leren. Voor het grootste ge deelte hebben we dat zelf ge daan. De eerste vakantie heb ben we drie weken achter el kaar heen en weer over het Veer- se Meer gevaren", zegt Rinie la chend. „Dan stond er in het log boek: 'het waait stevig', terwijl foto Willem Mieras het maar windkracht vijf was." Inmiddels heeft het echtpaar wel voor hetere vuren gestaan. Tonny: „Windkracht acht op de Noordzee is geen pretje. Niet dat we normaal met zoveel wind uitvaren, maar soms kom je daarin terecht." Alhoewel ze meerdere malen naar Engeland, de Waddenzee Advertentie EUROPESE SUPERDEALS SLUIT JE NATUURLIJK IN BRUSSEL Boek op en vlieg vanaf Srummsim Airport supervoordelig nsmr SS Surspsss tepPmszemmlngen Boek nu op flySN.nl AIRPPRT flySN.nl Pnizen geldig bi| vluchten n uitgevoerd door- SN- vooraf geboekt, enkele reis in Economy en exclusief taksen en fees. Prijzen kunnen verdubbelen bij een terugreis. Aanbod enkel geldig op vl samenwerkingsverband Cvan SNdOQO tot 5399). Reservaties voor alle sectoren moeten ten minste BO dagen voor vertrek gebeuren. De biljetten dienen Dihhèn ab uren na de afgehandeld zï|n. Gekochte biljetten -worden niet terugbetaald en kunnen niet gewiizigd worden. Kinderen die geen stoel nodig hebben, betalen 10Qb van het tarief Er is een beperkt aantal stoelen beschikbaar. of het IJsselmeer gevaren zijn tijdens de vakantie, blijft de ei gen provincie toch één van de favoriete bestemmingen. „Er is hier zo veel te zien en te doen. We varen graag naar Zierikzee, Tholen of Terneuzen. In het weekend varen we regelmatig van Veere via het Kanaal door Walcheren naar Vlissingen en dan via de Westerschelde naar Terneuzen. Daarna varen we weer terug naar Wolphaartsdijk via het Kanaal door Zuid-Beve land. Dat rondje is prima in twee dagen te doen. Het Greve- lingenmeer met Brouwershaven en Bruinisse vinden we ook ge weldig." Het maakt de Van der Borgts niet zo veel uit waar ze naartoe varen. De boot en het water al leen is al genoeg. Rinie: „Als ik aan boord stap, dan heb ik va kantie. De rust en de ruimte kun je met een boot zelf opzoeken. Dat is het grote voordeel. We hebben in het begin ook wel overwogen om een caravan te kopen, maar als je daarmee op vakantie gaat, dan is de maxima le afstand tot je buren tien me ter. Als je de boot midden op de Oosterschelde voor anker legt, dan is er niemand die naast je komt liggen." Tonny: „Je bent als het ware on derdeel van de natuur. Als je bij de Waddenzee vaart, zwemmen de zeehonden op een paar hon derd meter afstand." Rinie: „Op een ochtend zat de hele reling vol met zwaluwen. Dat was echt geweldig. Dat maak je niet mee hoor, in de caravan." Voorlopig hebben Tonny en Ri nie geen genoeg van het varen. Ook Jacco en Ricky zijn niet bij het water weg te slaan. Tonny: „Mijn zoons en ik duiken regel matig in het Grevelingenmeer of bij Wemeldinge. Mijn jongste zoon zegt dat hij een eigen boot wil kopen, zodra hij er geld voor heeft. Tja, ze zijn net als ik op het water opgegroeid. Ik ben een watermens. Hoe het komt weet ik niet. Ik hou van vissen, duiken en varen. Ik hoop het nog wel twintig jaar te kunnen doen. Ik wil best eens met het vliegtuig op vakantie, maar dan ga ik toch naar het water." Cornelleke Blok door Frank Balkenende GOES - De ondernemingsraad (OR) van de gemeente Goes ver zet zich met hand en tand tegen het plan om personeel van de af deling publiekszaken op zater dagochtend te laten werken. De OR stapt naar de bedrijfscom- missie in Utrecht, die geschillen tussen overheden en hun werk nemers behandelt. De kwestie loopt al sinds najaar 2005. Het college van burge meester en wethouders besloot toen bij wijze van proef de pu- blieksservice uit te breiden naai de zaterdagochtend. Burgers kunnen zo ook in het weekeinde een paspoort halen of een kap- vergunning aanvragen. Achter liggende gedachte is dat niet ie dereen door de week tijd kan vrijmaken om zaken te regelen op het stadskantoor. De afdeling publiekszaken, te vinden op de begane grond van het stadskantoor, telt 32 mede werkers, die volgens de wens van het college en het manage mentteam per toerbeurt moeten werken op zaterdagochtend van tien tot twaalf uur. Per ochtend zijn vijf medewerkers nodig. Weinig animo Voor het college weegt extra ser vice aan burgers zwaarder dan het ongemak voor medewerkers. Onder personeel bestaat echter weinig animo om de vrije zater dag op te offeren. De onderne mingsraad heeft zich clan ook steeds verzet tegen de proef. Die is al tweemaal uitgesteld, onder meer ook door een procedure- j fout van het college. Bedoeling is de extra publieks- service nu per 1 september in te j voeren. De ondernemingsraad probeert het plan nog te blokke ren. De OR heeft een advocaat in de arm genomen en stapt naar de bedrijfscommissie. OR-voorzitter P. Wielhouwer somt argumenten op die tegen de zaterdagservice pleiten. „Ten eerste zijn niet alle mogelijkhe den voor uitbreiding van de pu- blieksservice onderzocht. Mo menteel is de afdeling publieks zaken alleen 's ochtends ge opend. Je kunt er alleen op af spraak 's middags terecht. Uit breiding naar de middaguren is niet onderzocht." Daarnaast betwijfelt Wielhou wer of openstelling op zaterdag de manier is om klantgerichter te werken. Hij denkt dat service via internet meer rendeert. De gemeente Goes, die net haar in ternetpagina heeft vernieuwd, is echter nog niet zover. De OR-voorzitter vindt verder dat er op zaterdag maar beperkte service kan worden geleverd. Overigens is niet iedereen op de werkvloer tegen. Werken op za terdag wordt extra beloond en dat trekt sommigen over de streep. Los daarvan kunnen mensen de uren doordeweeks compenseren. De OR vindt de kosten van de extra service nog al fors: 65.000 euro per jaar. B en W willen niettemin per 1 sep tember enkele maanden proef draaien. Het is onwaarschijnlijk dat de bedrijfscommissie de kwestie dan al heeft behandeld. zeeuwse almanak Zo'n vier jaar geleden verhuis de ze vanuit de Randstad naar Vlissingen. Een wereld ging voor haar open. Haar zicht werd sindsdien nooit meer geblokkeerd door toren flats en om files van vijf minu ten moest ze lachen. Wel moest ze wennen aan het Zeeuws. Want wat doet nu een kacheltje op de diek? En waarom heet 's-Heer Hen drikskinderen niet gewoon Hendrikskinderen en 's-Heer Arendskerke niet Arendsker- ke? Jarenlang bleef ze ook moeite houden met Heinkenszand. Ook nu nog verspreekt ze zich regelmatig. Heinkens zand is voor haar gewoon Heinekenszand. De bierbrou wer zou blij zijn met zo'n ver spreking.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2006 | | pagina 9