PZC Lonink blij met besluit over boetes Vanaf het water ziet alles er anders uit Burgemeester verwacht minder overlast Fransen als boete in eigen land wordt geïnd Breijer staat al dertig zomers in Cadzand-Bad Afspraken over gratis toeristenbus zijn glashelder Redactie: 0113-315649 www.pzc.nl E-mail:redactie@ pzc.nl Postbus 314460 AA Goes Advertentie-exploitatie: Noord-en Midden-Zeeland: 0113-315520; Zeeuws-Vlaanderen: 0114-372770; Nationaal: 020-4562500. dinsdag 4 juli 2006 editie Zeeuws-Vlaanderen Cristiano Ronaldo wil van vete met Rooney niets weten Snel geluidsmetingen crossterrein AXEL - De provincie gaat op korte termijn nieuwe ge- luidsmetingen doen bij het motorcrossterrein in Axel. Dat gebeurt op verzoek van een aantal omwonenden. Die klagen al jaren over overlast van de crossmotoren. Vol- j gens de provincie voldoet het terrein tot nu toe echter; steeds ruimschoots aan de voorwaarden die in de vergun ning zijn opgenomen. De bewoners hebben altijd betoogd dat er een verkeerde meetmethode wordt gebruikt. De provincie is hen tegemoet gekomen: in de nieuwe vergun- ning van de Stichting Recreatieve Exploitatie Smitsschor- re (RES) voor het crossterrein worden scherpere eisen ge- i steld aan de meetmethode. De omwonenden hebben een; advocaat in de arm genomen en die heeft de provincie on- middellijk gevraagd op te treden tegen de motorcrossers.1 Er wordt verzocht snel te meten of de vergunningvoor- schriften qua geluid worden nageleefd, De bewoners wil len al per 1 augustus uitslag, maar dat redt de provincie niet, laten Gedeputeerde Staten weten. „Wij hechten er aan om een zorgvuldig voorbereid besluit te nemen in plaats van een snel besluit waaraan mogelijk gebreken kleven. Daarbij komt dat wij ten aanzien van een voor-ge- nomen besluit u ofwel de Stichting Recreatieve Exploita- tie Smitsschorre in de gelegenheid moeten stellen een, zienswijze te geven." De provincie denkt tegen 1 septem-1 ber uitsluitsel te kunnen geven aan de omwonenden. Bromfietser raakt gewond SLUISKIL - Een zestienjarige bromfietser uit Temeuzen is gisterochtend naar het ziekenhuis gebracht na een aan- j rijding op de kruising Kanaalzicht/ Eilandsstraat in Sluis kil. Hij kreeg volgens de politie geen voorrang van een 31-jarige automobiliste uit Sas van Gent. De bromfietser: raakte gewond aan zijn been. Onderzoek overval Axel loopt nog AXEL - Het onderzoek naar een gewapende overval in een supermarkt in Axel heeft tot en met gisteren nog geen spoor naar de dader opgeleverd. De inmiddels verzamel de sporen zijn opgestuurd naar het Nederlands Foren-1 sisch Instituut in Den Haag, waar zij verder worden on- derzocht. Een ongeveer 25-jarige man deed vrijdagavond rond acht uur een greep in de kassa. Hij vluchtte met een onbekend bedrag op een fiets richting de Bastionstraat. De overval gebeurde rond sluitingstijd. Er waren nog en kele klanten in de winkel. De dader is ongeveer 1,90 me- i ter lang, heeft een tenger postuur en was vermoedelijk ge kleed in een groene jas en een spijkerbroek. Hij had zich enigszins vermomd met een zonnebril, een sjaal en hand schoenen. De politie is nog op zoek naar getuigen die de man kort voor of direct na de overval in de buurt van de Tuinstraat hebben gezien. Die getuigen kunnen zich mei- den bij het politiebureau in Terneuzen of via 0900-8844. door René van Stee TERNEUZEN - Burgemeester J. Lonink van Terneuzen is te vreden over het besluit van de ministerraad dat het mogelijk maakt om in eigen land boetes te innen die Nederlanders in het buitenland hebben gekregen. De nieuwe regeling moet een ein de maken aan het ontsnappen aan buitenlandse boetes. Lonink verwacht dat het daardoor mak kelijker wordt om afspraken met Frankrijk te maken over het innen van (parkeer)boetes die Fransen in Terneuzen hebben ge kregen. Vorig jaar bereikten de Europese ministers van Justitie al overeenstemming over de over dracht van geldboetes. In de praktijk gaat het vooral om boetes voor een snelheids overtreding of parkeerboetes. Daardoor is het ook mogelijk om de overlast van met name Noord-Franse drugstoeristen aan de koffieshops Checkpoint en Miami in de binnenstad van Terneuzen in te dammen. Die zorgen niet alleen voor veel par keeroverlast rond beide shops, maar ook voor verstoring van de openbare orde. Lonink zet zich al langer in voor demogelijkheid om Noord-Fran se drugstoeristen in eigen land te vervolgen. Justitie in Gent en Antwerpen hebben daarmee al goede resultaten geboekt. „Tot nu toe trekken Fransen zich nau welijks iets aan van boetes die zij krijgen. Dit verandert zodra justitie ze kan doorsturen naar het Franse parket", aldus Lo nink. Fransen ontspringen in Ne derland volgens hem echter niet per definitie de dans, omdat een buitenlander genoteerd staat zo dra hij een boete heeft open staan. Als die persoon later te gen de lamp loopt, heeft hij als nog een probleem. Het is nog onbekend wanneer de nieuwe regel in ons land ingaat. Het wetsvoorstel gaat eerst naar de Raad van State, waarna het parlement zich erover moet uit spreken. Bovendien moeten Eu ropese afspraken op nationaal en regionaal niveau verder wor den uitgewerkt. „Er moeten dus sluitende afspraken met de Fran sen komen. Maar door de stap die minister Donner heeft gezet, is dit veel eenvoudiger gewor den", legt Lonink uit. Sinds de verhuizing van koffie shop Checkpoint is de overlast de afgelopen maanden hand over hand toegenomen. Niet al leen het verdwijnen van veertig parkeerplaatsen van het oude Checkpoint zijn hiervan de oor zaak, maar ook de bouw van de tweede fase van de parkeergara ge op het Theaterplein. Lonink verwacht dat de overlast vermindert zodra alle werkzaam heden achter de rug zijn en het nieuwe parkeerbeleid in de Ter- neuzense binnenstad zich 'defini tief heeft gezet'. Niettemin gaan de voorbereidin gen voor een onderzoek naar de mogelijkheid van een verkoop punt van softdrugs in het buiten gebied gewoon verder. De kans op die uiterste maatregel is aan wezig als de huidige situatie in de binnenstad toch niet verbe tert. Dat onderzoek komt er vol gens Lonink niet omdat Terneu zen zo graag een nieuwe koffie shop binnen de gemeentegren zen wil. „Het gaat er ons vooral om hoe we het drugstoerisme en de hiermee gepaard gaande over last kunnen terugdringen." Frans Breijer van de Notendop maakt een praatje met zijn klanten op de markt in Cadzand-B foto Camile Schelstraete door Wilma Valk -- CADZAND-BAD - Ondanks het warme weer was de belangstelling voor de toeris- tenmarkt in Cadzand-Bad gisteren groot. Heerlijk koel was het bij de kaaskraam en bij De Notendop van Fi-ans Breijer: „Wij staan hier tien weken lang iedere maandag van 12 tot 20 uur. Cadzand is ieder jaar weer gezellig druk." Breijer is al dertig jaar op de diverse markten in de regio te vinden en: „Ik zou geen dag willen missen!" Zijn buurman, worstenman Ulijn, had meer last van de hoge temperaturen: „Mijn assor timent is beperkt. Er liggen nu alleen duur zame spullen en om de vliegen te verjagen heb ik twee grote ventilatoren meege bracht." Tot maandag 4 september is er nog iedere maandagmiddag een toerist'enmarkt bij de winkelgalerij in Cadzand-Bad. SaB Blijven we thuis of pakken we de koffers? De PZC besteedt deze zomer zes weken lang aandacht aan vakantie in Zeeland. Verslaggevers schrijven over Zeeuwen die jarenlang hun vakantie doorbrengen in de eigen provincie. Ook aan bod komen de bijzondere hotelkamer, de knusse bed breakfast en het privéparadijsje in de achtertuin. In de boot genomen door Frank van Cooten Tonny en Rinie van der Borgt voelen zich het meest thuis op het water. foto Willem Mieras Vanaf het water ziet Neder land er heel anders uit. Wat dacht je van varen door de Amsterdamse grachten, tussen de zeehonden bij de Waddenzee of een ondergaande zon op de Zeeuwse wateren? Tonny en Ri nie van der Borgt weten er alles van. Het is niet voor niets dat ze al jarenlang bijna elke vakantie of vrij weekend doorbrengen op het water. Samen kochten Tonny (49) en Rinie (47), die in Heinkenszand wonen, zo'n 28 jaar geleden hun eerste zeilboot. De vaste stand plaats was bijna vanaf het begin de jachthaven in Wolphaarts- dijk. Tonny: „Onze eerste boot was een klein bootje van onge veer zes meter lang. We kochten 'm twee jaar voor we trouwden. De boot die we nu hebben is on ze derde. Hij is acht en een hal ve meter lang." Al die jaren is de boot steevast- hét vervoermiddel geweest tij dens de vakanties van Tonny en Rinie. „We gaan in de zomer drie weken op vakantie met de boot. Soms pakken we in het voorjaar nog een weekje mee." De weekenden zijn tijdens het seizoen meestal ook gevuld met boot en water. Zoons Jacco en Ricky (19 en 16) gingen al snel mee het water op. Rinie: „Ja, die hebben ook altijd veel plezier in het varen gehad. Toen ze kleiner waren, zetten we de kinderen vast aan een lijn tje in de boot. Dat werkte pri ma, want als je in een sluis bent, heb je niet altijd tijd om op ze te letten. Er waren ook altijd ber gen lego waren er aan boord. Knippen, plakken, de boot ver sieren: we deden van alles. Als het regende deden we alleen maar spelletjes." Rinie hield zich aan boord meestal bezig met de kinderen, toen die klein waren, al is er nooit echt een taakverdeling geweest. „Op zee ga ik altijd aan het roer staan, want ik heb last van zeeziekte. Aan het roer heb je daar minder last van", legt Rinie uit. Van het zeilen hadden Tonny en Rinie in het begin allebei geen kaas gegeten, „Mijn ouders had den vroeger altijd een motor boot. Ik ben opgegroeid met va- (Advertentie) ren. Ik wist er dus wel wat van af, maar het zeilen moesten we nog leren. Voor het grootste ge deelte hebben we dat zelf ge daan. De eerste vakantie heb ben we drie weken achter el kaar heen en weer over het Veer- se Meer gevaren", zegt Rinie la chend. „Dan stond er in het log boek: 'het waait stevig', terwijl het maar windkracht vijf was." Inmiddels heeft het echtpaar wel voor hetere vuren gestaan. Tonny: „Windkracht acht op de Noordzee is geen pretje. Niet dat we normaal met zoveel wind uitvaren, maar soms-kom je daarin terecht." Alhoewel ze meerdere malen naar Engeland, de Waddenzee of het IJsselmeer gevaren zijn tijdens de vakantie, blijft de ei gen provincie toch één van de favoriete bestemmingen. „Er is hier zo veel te zien en te doen. We varen graag naar Zierikzee, Tholen of Terneuzen. In het weekend varen we regelmatig van Veere via het Kanaal door Walcheren naar Vlissingen en dan via de Westerschelde naar Terneuzen. Daarna varen we weer terug naar Wolphaartsdijk via het Kanaal door Zuid-Beve land. Dat rondje is prima in twee dagen te doen. Het Greve- lingenmeer met Brouwershaven en Bruinisse vinden we ook ge weldig." Het maakt de Van der Borgts niet zo veel uit waar ze naartoe varen. De boot en het water al leen is al genoeg. Rinie: „Als ik aan boord stap, dan heb ik va kantie. De rust en de ruimte kun je met een boot zelf opzoeken. Dat is het grote voordeel. We hebben in het begin ook wel overwogen om een caravan te kopen, maar als je daarmee op vakantie gaat, dan is de maxima le afstand tot je buren tien me ter. Als je de boot midden op de Oosterschelde voor anker legt, dan is er niemand die naast je komt liggen." Tonny: „Je bent als het ware on derdeel van de natuur. Als je bij de Waddenzee vaart, zwemmen de zeehonden op een paar hon derd meter afstand," Rinie: „Op een ochtend zat de hele reling vol met zwaluwen. Dat was echt geweldig. Dat maak je niet mee hoor, in de caravan." Voorlopig hebben Tonny en Ri nie geen genoeg van het varen. Ook Jacco en Ricky zijn niet bij het water weg te slaan. Tonny: „Mijn zoons en ik duiken regel matig in het Grevelingenmeer of bij Wemeldinge. Mijn jongste zoon zegt dat hij een eigen boot wil kopen, zodra hij er geld voor heeft. Tja, ze zijn net als ik op het water opgegroeid. Ik ben een watermens. Hoe het komt weet ik niet. Ik hou van vissen, duiken en varen. Ik hoop het nog wel twintig jaar te kunnen doen. Ik wil best eens met het vliegtuig op vakantie, maar dan ga ik toch naar het water." Cornelleke Blok CADZAND-BAD - De verwar ring rondom de financiering van de gratis bus voor toeristen in West-Zeeuws- Vlaanderen is he lemaal niet nodig. Volgens direc teur N. van der Ploeg van de VW Zeeuws-Vlaanderen zijn de afspraken met de gemeente Sluis immers vrij helder. Wel erkent de directeur dat ze wel licht in haar enthousiasme de in druk gewekt heeft dat de gratis bus financieel was dichtgetim merd, terwijl dit nog niet het ge val is. Toeristen krijgen sinds afgelo pen zaterdag een toeristenpas bij een van de deelnemende cam pings in West-Zeeuws-Vlaande- ren, waarmee ze een week lang gratis met de bus kunnen reizen tot aan Knokke en Scheldorado in Terneuzen. De promotiecam pagne rondom de toeristenpas is gisteren van start gegaan. De gratis bus vergt een investe ring van ongeveer honderddui zend euro. De gemeente Sluis wordt gevraagd tienduizend euro bij te dragen, maar dit bedrag is volgens wethouder P. Ploegaert van de gemeente Sluis nog niet toegezegd. „Zo ver zijn we nog niet. Eerst is bij voorbeeld nog een collegebe- sluit nodig." Volgens Van der Ploeg hebben de VW, de Stichting Strandex- press en de gemeente een inspan ningsverplichting afgesproken. „Wij zorgen ervoor dat de gratis Zo'n vier jaar geleden verhuis de ze vanuit de Randstad naar Vlissingen. Een wereld ging voor haar open. Haar zicht werd sindsdien nooit meer geblokkeerd door toren flats en om files van vijf minu ten moest ze lachen. Wel moest ze ivennen aan het Zeeuws. Want wat doet nu een kacheltje op de diek? En waarom heet 's-Heer Hen- bus voor toeristen een succes zal worden en de gemeente doet haar best financiële middelen té zoeken. Natuurlijk begrijp ik' dat de gemeente Sluis niet over al potjes geld beschikbaar heeft. En ik snap ook heel goed dat de. gemeente gebonden is aan een aantal procedures, zoals goed keuring door het college en de; gemeenteraad." De gratis bus voor toeristen is gisteren officieel in gebruik ge- nomen, maar de toeristenpassen zijn al sinds afgelopen zaterdag geldig. Van der Ploeg vindt niet dat er sprake is van onzorgvuldigheid door de gratis bus al te laten rij den, terwijl de financiering nog niet rond is. „Kijk, het hele pro ject is in betrekkelijke korte tijd j tot stand gekomen. We hebben j pas half mei met de wethouders gesproken. Door de steun van de provincie, Connexxion en de deelnemende accommodatiever schaffers gaan we door. We be sloten niet te wachten. Soms isl het nodig wat ondernemersrisi- co te nemen. Maar we willen al-: lemaal hetzelfde. Het project tot een groot succes maken" aldüsl de directeur van VW Zeeuws-;' Vlaanderen. Tegelijkertijd met de toeris-IJ tenpas is ook het GPS-naviga- tiesysteem voor fietsers enl wandelaars in West- Zeeuws-; j Vlaanderen geïntroduceerd. Toe risten kunnen de streek! door middel van dit apparaat' j per fiets of wandelend verken-;; -nen. drikskinderen niet gewoon Hendrikskinderen en 's-Heer Arendskerke niet Arendsker- 1 ke? Jarenlang bleef ze ook moeite j houden met Heinkenszand. j Ook nu nog verspreekt ze zich regelmatig. Heinkens zand is voor haar gewoon Heinekenszand. De bierbrou- i wer zou blij zijn met zo'n ver- i spreking. EUROPESE SUPERDEALS SLUIT JE NATUURLIJK IN BRUSSEL Boek op tijd en vlieg vanaf Brussels Airport supervoordelig naar 36 Europese topbestemmingen Boek nu op flySN.nl BRUSSELS AIRPORT Brussels Airlines flySM.nl Prijzen geldig bij a maanden vooraf geboekt. enkele r-eis in Economy en exclusief taksen en fees. Prijzen kunnen verdubbelen bij een terugreis Aanbod enkel geldig op vluchten uitgevoerd door SN- en met voor vluchten in samenwerkingsverband (van SNAOOO tot 5099) Reservaties voor alle sectoren moeten ten minste SO dagen voor vertrek gebeuren De bll|etten dienen binnen 4B uren na de afgehandeld zi]n Gekochte biljetten worden niet terugbetaald en kunnen niet gewijzigd worden. Kinderen die geen stoel nodig hebben, betalen lO°b van het tarief. Ens een beperkt aantal stoelen beschikbaar zeeuwse almanak Moeilijk

Provinciale Zeeuwse Courant | 2006 | | pagina 39