Platteland dé smaakmaker PZC lil bezoektijden PZC agenda geslaagd si( lezers schrijven dinsdag 4 juli 2006 Zeeland Ziekenhuis Walcheren 1 Koudekerkseweg 88, 4382 EE Vlissingen tel.(0118)425000 Bezoek: dag. 15.00-20.00 uur j Kinderafd. ouders gehele dag, overig bezoek 14.00-19.00 uur. afd. Psychiatrie dag. 19.00-20.00 uur enwoe, za en zo 14.00-16.30 uur. I afd. IC/CCU en Stroke Unit CVA dag. 15.00 -16.00 en 19.00-20.00 uur. Oosterscheldeziekenhuis 's Gravenpolderseweg 114, 4462 RA Goes, tel. (0113) 234000 Afd. D, M,S,T en Hartbewaking: 13.00-13.45 en 18.30-19.45 uur; Afd. A/B :14.30-19,30 uur; Afd. C: 11.00-20.00 uur; Afd. F: 14.00-20.00 uur; Afd. H: 11.00-11.30,14.00-14.30 en 19.00-19.30 uur; Afd. L: 14.00-15.00 en 18.30-20.00 uur. Lindenhof revalidatie 's Gravenpolderseweg 114, 4462 RA Goes, tel. (0113) 236236 ma t/m vrij: 14.00-21.00 uur j zat en zon: 12.00-21.00 uur Emergis Oostmolenweg 101 4481 PM Kloetinge, tel.(0113)267000 I woe, zat en zon: 14.00-21.00 uur ma, di, do en vrij: 18.30-21.00 uur Zeeuws-Vlaanderen Locatie de Honte Wielingenlaan 2 4535 PA Terneuzen, tel.(0115)688000 Afd. A1, A2, B1, B2, C1 dag. 14.30-16.00 en 18.30-20.00 uur. Obstetrie en Gynaecologie van 14.30-15.15 en 19 00-20.00 uur; afd. Psychiatrie ma, di, do en vrij l8.00-20.00uur, woe, weekeinde, feestdagen 14.00-16.30 uur en 18.00-20.00 uur; afd. IC/CCU dag.14.30-15.15 en 19.00-20.00 uur. I Kinderafd. 14.00-19.00 uur Locatie Antonius I Pastoor van Genklaan 6 4501 AJ Oostburg, tel. (0117) 459000 a fd. 2:14.30-16.00/18.30-20.00 uu r; afd.4: 09.00-21.00 uur. Goeree-Overflakkee Ziekenhuis Dirksland Stationsweg 22 3247 BW Dirksland, tel.(0187)607300 dag. 16.00-17.00 en 17.45-19.30 u zo idem tot 20.00 uur Bergen op Zoom Ziekenhuis Lievensberg Boerhaaveplein 1 4624 VT Bergen op Zoom, tel. (0164) 278000 dag. 14.30-15.15 en 18.30-20.00 uur 1 za en zo 14.30-16.00 en 18.30-20.00 uur. GGZ Westelijk Noord-Brabant Hoofdlaan 8 4661 AA Halsteren, tel.(0164)289100 woensdag, zaterdag en zondag I 13.00-17.00 uur Rotterdam Erasmus MC (Dijkzigt) i Dr. Molewaterplein 40 3015 GD Rotterdam, tel. (010) 4639222 (voor inlichtingen bezoektij den van alle afdelingen) Erasmus MC Sophia Dr. Molewaterplein 60 3015 GJ Rotterdam, tel. (010)4636363 Bezoektijden ouders: 07.00-12.00 uur i Bezoektijden iedereen: 14.00-20.00 1 uur, Afd. Verloskunde, dag. 11.00-12.00 en 18.00-20.00 uur i Voor partner/echtgenoot: 09.00-12.00 en 15.00-21.00 uur. Erasmus MC Daniël den Hoed Groene Hïlledïjk 301 3075 EA Rotterdam, tel. (010)4391911 dag. 16.00-20.00 uur. België Algemeen Ziekenhuis Sint Jan Brugge i Ruddershovelaan 10 tel.(0032)50 452111 dag. 14.00-20.00 uur (muv IC en hart- j bewaking) Algemeen Ziekenhuis Sint Lucas Brugge Sint Lucaslaan 29 tel.(0032)50 369111 dag. 14.00-20.00 uur (muv IC en hart bewaking) Universitair Ziekenhuis Gent De Pintelaan 185 tel.(0032)9 2402111 dag. 14.30-20.00 uur Universitair Ziekenhuis Antwerpen Wilrijkstraat 10 2650 Edegem tel.(0032)3 8213000 Alg. bezoekuren: werkdagen 16.00-20.00 uur. weekeinde en feest dagen 14.00-20.00 uur Afd. B1 (cardiologie) dag.16.00-17.30 en 18.30-20.00 uur. Afd. IC dag. 14.00-14.30 en 19.00-19.30 uur. De Provinciale Zeeuwse Courant -waarin opgenomen de Middelburg- sche, Vlissingsche.Goesche en Bres- kensche Courant, Vrije Stemmen en de Zierikzeesche Nieuwsbode - is een onafhankelijk dagblad, dat zich niet bindt aan levensbeschouwelijke en politieke opvattingen, stromin gen of partijen. BRONVERMELDING De redactie van de Provinciale Zeeuwse Courant maakt- naast de eigen nieuwsgaring gebruik van de volgende bron- Geassocieerde Pers Diensten (GPD), Algemeen Nederlands Persbureau (ANP), Bridge, Deutsche Presse Agentur DPA, I Agence France Presse (AFP), Reu ters (RTR), Belga en European I Press-Photo Agency (EPA). BEELDRECHT De publicatierechten van werken van beeldende kunstenaars aange sloten bij een CISAC-organisatie zijn geregeld met Beeldrecht te Amstel- door Frank Gijsel Een toerist heeft onze streek pas echt bezocht als er contact is geweest met het platteland. Grotere toeristen plaatsen beseffen dat nog onvoldoende en doen er te weinig aan om dat te ver anderen. De smaakmakers liggen wel degelijk in het buitengebied." Voor Christ Langenberg, voorzitter van de middenstandsvereniging uit Sluis, moe ten de toeristen nog meer dan tot nu het geval is, gewezen worden op de vol maakte schoonheid van het platteland. De Vlaamse toeristische diensten van Knokke-Heist en Damme hebben voor de vierde keer op rij samenwerking ge zocht met de dichte buren uit Sluis voor de realisatie van een grensoverschrij dende fietszoektocht. Na de Zwinstedenzoektocht in 2003 en de Grenzeloze Humor het jaar daarna, stonden vorig jaar de molens in de be langstelling. Voor dit jaar is gekozen voor het thema 'Langs de mooiste hoe ven... even de grens over'. De tocht is sa mengesteld door de Vlaamse journalist Jos Remaut van de Krant van West - Vlaanderen. „De fietsroute kan op verschillende plaatsen van het parcours beginnen. Heel wat elementen in het landschap verwijzen nog steeds naar het luisterrij ke verleden van het Zwin en zijn haven stadjes, die welvaart brachten in de streek. Een legendarisch Zwinhaven stadje was Monnikenreede in de scha duw van Damme. Halfweg de dertiende eeuw had het zelfs zijn eigen stadsprivi- leges en was er een stadhuis, kapel, vleeshuis en marktplein. De verzanding van het Zwin betekende het einde van het stadje. Het stadje verdween hele maal van de kaart toen in de negentien de eeuw het kanaal van Brugge naar Sluis werd gegraven, dwars door het marktpleintje. Een groot informatie bord aan de Krinkeldijk bij Oostkerke herinnert nog aan het verdwenen stad je", vertelt Remaut. Sifons De tocht voert voor een flink stuk langs de Damse Vaart met zijn karakteristie ke populierenrijen. Een van de typische plekjes waar de tocht langs voert zijn de Sifons. Het dankt zijn naam aan het feit dat vroeger het Leopolds- en Schip- donkkanaal allebei dienden als afwate ringskanalen. Pas nadat de Damse Vaart van Brugge naar Sluis werd ge- Hoeve Oosthof aan de Krinkeldijk bij Oostkerke. graven, gingen de kanalen als twee ko kers onder de Vaart. Tijdens de Tweede Wereldoorlog werden de sifons ver nield. Ze zijn nooit meer hersteld. Hier mee werd de Damse Vaart onderbroken en verdween een rechtsreekse verbin ding tussen Sluis en Brugge. Remaut: „Tijdens de fietstocht wordt re gelmatig gereden over de oude zeedij ken van de Zwinstreek met namen als Krinkeldijk, Sint Paulusdijk of Graaf Jansdijk. Met deze dijken werd het land ingepolderd. Ze geven de fietser nu een eindeloos gevoel. In dat landschap staan nog heel wat statige hoeven met een roemrijk verleden waar tijdens de zoektocht diverse opdrachten vervuld moeten worden aan de hand van fo to's." Voor Paul Geerinckx, voorzitter van de toeristische dienst in Knokke - Heist, ligt het voor de hand dat het thema 'Langs de mooiste hoeven' nu eens aan bod komt. „Die hoeven zijn de wortels van onze lokale werkende bevolking. Tachtig jaar geleden leefde nog vijftig procent van de bevolking rechtstreeks of onrechtstreeks van de landbouw in de Zwinstreek. Het is dan ook een uitda ging om die oude hoeven tijdens een fietstocht komende zomer te gaan aan schouwen. Er zijn werkelijk pareltjes bij", aldus Geerinckx. Langs het parcours zijn twaalf foto's ge nomen door de samensteller. Bij elke fo to is een vraag geformuleerd. De oplos sing is telkens terug te vinden op de foto Peter Nicolai plaats waar de foto is genomen. „Men sen hoeven niet aangeklampt te worden voor de oplossing. Fietsers kunnen de antwoorden zelf vinden door vooral goed waar te nemen." De route is uitgestippeld over fietsvrien- delijke wegen en loopt voor een groot deel op het nieuwe fietsnetwerk van de Vlaamse toeristische organisatie West- toer. Remaut: „Om het Vlaamse karak ter van de tocht te accentueren krijgen deelnemers volop de gelegenheid een lekker Vlaams pintje te degusteren in een bistro. Niets belet de bezoekers er gens te Sluis of Damme te stoppen. Er zijn voldoende rustplekjes." De tocht 'Langs de mooiste hoeven... even de grens over' is gratis en is op te halen bij het VW-kantoor van Sluis. De grensoverschrijdende fietszoektocht in de Zwinstreek kan nog tot 14 septem ber worden afgelegd. Hogeschool Zeeland. Management in de zorg: Marco Coolsen, Hulst; Inka Jeroense, Middelburg; Nanda Oomen, Sluis; Wilma Post, Axel; Nicole Sand- hövel, Middelburg; Cassandra Vande- berg, Biggekerke; Wilma Verhage, Vlis singen; William Westerweele, Goes. Opleiding HBO-V: Angela Bakker, Goes; Annemarie Pais, Sluis; Wendy van den Dorpel, Middelburg; Nadine Ovaa, Zoutelande; Jane Vroonland, Goes; Evelyn Wassink, Zierikzee; Jeroen Chevallier, Ijzendijke; Carola Beenhakker. 's-Heer Arendskerke; Roxanne Bonarius, Vlissingen; Jantine van den Bosse. Kerkwerve; Stefanie Cor- nu. Middelburg; Jozine Goudzwaard. Middelburg; Myrthe van Schaik, Vlissin gen; Marloes van Os, Middelburg; Noor tje Nijssen, Sas Van Gent; Saskia van der Wal, Vlissingen; Adrien van der Jagt, Yerseke; Johan Maljaars, Middel burg; Gwendoline Francke, Goes; Bob Jansen, Kortgene; Lisette Meulmeester, Middelburg. ROC Zeeland, Vlissingen. Onder wijscluster Techniek. Afdeling in- fratechniek. Middenkaderfunctio naris Infratechniek: Nico Cats, Zierik zee; Michiel van der Doe, Bruinisse; Hein Filius, Hansweert; Tim de Graaff, Kapelle; Mark Heijstek, 's-Heerenhoek; Bart Janse, Domburg; Wilfred de Kam, Arnemuiden; Adriaan Kasteleijn, Oud dorp ZH; Martin Meliefste, Oost-Sou burg; André Polfliet, Oost-Souburg; Va- lentijn de Voogd van der Straten, Zierik- Afdeling Bouwkunde, Middenkader opleiding Bouwkunde: Aladin Basic, Middelburg; Tom Beekman. Middel burg; Ramona du Bois, Breskens; San- der Boonman, Heinkenszand; Jaco Cor- bijn, Aagtekerke; Marten Hoogesteger, Westkapelle; Peter Lorier, Middelburg; Gerard Mieras, Borssele; Wouter Olree, Nieuwerkerk; Remco Schanssema, Bres kens; Wiebe Scheffer, Goes; Giel Tolle naar, Retranchement; Jeroen van de Werfhorst, Burgh-Haamstede; Kees Weststrate, Nieuwdorp; Bart de Zwart, Vlissingen. Afdeling Bouwkunde, Assistent Uit voerder Burger- en Utiliteitsbouw: Gert-Jan Kroes, Wolphaartsdijk; Gijs van Manen, Kruiningen; Arno de Rijder, Goes; Cornel Wagenaar, 's-Gravenpol- der. Afdeling Bouwkunde, Primaire tim- merkracht: Ashot Akmedov, Goes; Coen Murk, Domburg; Patrick Slabbe- koorn, Yerseke; Niels van Scheppingen, Goes. Afdeling Bouwkunde, Voortgezette timmerkracht: Ruben de Bree, Oost-Souburg; Ferry Daniëlse, Goes. Afdeling Metaal Werktuigbouw kunde, Werktuigbouwkunde: Erik van Antwerpen, Driewegen; Arjan van Belzen, Ritthem; Nils van Eijk, Dreischor; Pieter Flikweert, Nieuwer kerk; Jan Francke. Westkapelle; Peter de Goffau, 's-Gravenpolder; Pieter Hal, Eede Zld; Jacco Kik, Nieuwerkerk; Jaap Kriekaard, Kamperland; Wilko Louws, Zoutelande; Kornelis Minderhoud, Westkapelle, Mark Ovaa, Ritthem; Mar- tijn Pouwelse, Vlissingen; Wilko Roelse, Westkapelle; Frank Schüller, Wol phaartsdijk; Garrick Stappers, IJzendij- ke; John Tillema, Zierikzee; Bert-Jan Afdeling Metaal Werktuigbouw kunde, Eerste Monteur Industrieel Onderhoud:Will Verstelle, Vlissingen. Afdeling Metaal Werktuigbouw kunde, Scheepsmetaalbewerker: Jan-Peter Zandee, 's-Gravenpolder. Afdeling Metaal Werktuigbouw kunde, Constructiebankwerker /Lasser: Riccardo Meeuwse, Baarland. Afdeling Installatietechniek, Assis tent Installatiemonteur: Hans Faas- se, Aagtekerke; Adriaan Overtveld, Aag tekerke; Aart Witte, Meliskerke. Afdeling Installatietechniek, Assis tent Dakbedekkingsmonteur: Leon van Pel, Vlissingen. Afdeling Installatietechniek, Assis tent Installatiemonteur: Paul van den Akker, Goes; Narish Sheonath, Vlis singen; Joram van Sluijs, Meliskerke; Al- bert Walhout, Borssele, Afdeling Installatietechniek, Servi cemonteur Installatiechniek: Michiel Bin, Zierikzee; Colin Moerland, Bruinisse; Hannes van de Ree, Stellen dam; Gerrit de Ronde, Goedereede. Afdeling Installatietechniek, Onder houdsmonteur Installatietechniek: Erwin Koskamp, Vlissingen; Patrick de Weerdt, Middelburg. Afdeling Installatietechniek, Instal latiemonteur Specialisatie Woning bouw: Kees van der Heijden, Ooster- land; Leendert Jan IJzelenberg, Ooster- Afdeling Installatietechniek, Dakbe dekkingsmonteur: Bennie van 't Le ven, Krabbendijke; Jeroen Pieper, Krab- bendijke; Patrick Snoijs, Vlissingen; Peter van Wilgenburg, Vlissingen. Afdeling Installatietechniek, Assis tent Verwarmingsmonteur: Christi an Kot, Goes. Afdeling Procestechniek, Mecha nisch Operator B: Ruud Sleijpen, Oost-Souburg; Wim den Toon, Goes; Marco Werlang, Wissenkerke; Jeffrey Paardekooper, Middelburg; Stephan Rau, Oost-Souburg; Martin Zandee, Oost-Souburg. Afdeling Procestechniek, Proceso perator B: Ronald van der Stel, Zoute lande. Afdeling Laboratoriumtechniek, Vakfunctionaris Laboratoriumtech niek: Robert de Geus, 's-Gravenpolder; Maarten de Kok, Goes; Elin Smet, Mid delburg; Michael Zwemer, Vlissingen. Afdeling Laboratoriumtechniek, Middenkaderfunctionaris Medische Laboratorium-techniek Dieuwertje Ciach, Vlissingen; Markus Conrads, Nieuwvliet; Renske Doedée, Klooster- zande; Astrïd Hamelink, Terneuzen; El- se Hoeven, Heinkenszand; Martha Ja- cobse, Meliskerke; Laura Korvers, Hal steren; Cyrila Lievense, Vlissingen; Joachim Steenbergen, Domburg; Caro la Vos. Steenbergen Nb; Nick Wagen aar, Rilland. Afdeling Laboratoriumtechniek, Middenkaderfunctionaris Chemi sche Laboratorium-techniek: Ri chard Bimmel, Domburg; Maria Bo- gaards. Middelburg; Fleur Dekker, Mid delburg; Alwin van Heese, Kloosterzan- de; Maarten de Kok, Goes; Hugo Kun nen, Middelburg; Niels van der Linden, Heinkenszand; Matthias Lindenberg, Middelburg; Achmed Saide, Bergen op Zoom; Elin Smet, Middelburg; Michael Zwemer, Vlissingen. Afdeling Laboratoriumtechniek, Vakfunctionaris Laboratoriumtech niek: Maarten de Kok, Goes; Elin Smet, Middelburg; Michael Zwemer, Vlissin gen. Afdeling Motorvoertuigentechniek, Commercieel Bedrijfsleider Onder nemer Kleinbedrijf: Kees Boot, Wol phaartsdijk; Hein op den Brouw, Tho- len; Sebastiaan Dieleman, Schoondijke; Davy Guiljam, Zaamslag; Mare Tol- hoek, 's Heer Hendrikskinderen; Geert van der Weele, Colijnsplaat. Afdeling Motorvoertuigentechniek, Eerste Autotechnicus: Kees Boot, Wolphaartsdijk; Hein op den Brouw, Tholen; Sebastiaan Dieleman, Schoon dijke; Davy Guiljam, Zaamslag; Hamed Jaffari, Middelburg; Paul Joziasse, Mid delburg; Paul Koert, Wolphaartsdijk; Pim van de Kreeke, Wemeldinge; Mare Tolhoek, 's Heer Hendrikskinderen; Marc Verbart, Goes; Geert van der Wee- Ie, Colijnsplaat; Ronnie van Weele, Krab bendijke; Matthieu van Weele, Krabben dijke; Emiel de Witte, Vlissingen. Afdeling Motorvoertuigentechniek, Autotechnicus: Barney van Beek, Ka pelle; Josine Boonman, Nisse; Peter de Bruijne, Vlissingen; Collin Grinwis, Oud dorp ZH; Keith den Hollander, Vlissin gen; Guus-Jan Ideler, Biggekerke; Ha med Jaffari, Middelburg; Marien de Jon ge, 's-Gravenpolder; James Khawshaba Anoya, Goes; Lennart Jobse, Middel burg; Tom Kopmels, Oud-Vossemeer; Michiel Leenhouts, Vlissingen; Tim Meeusen, Sluiskil; Jochem Versluijs, Middelburg; Dennis Verwers, Nieuwe Tonge; Pieter Vos, Goes; Ronny van Wingen, Baarland; René van Willegen, Kapelle; Cornelis de Wolf, Arnemuiden. Afdeling Motorvoertuigentechniek, Diagnosetechnicus Personen auto's: Paul Koert, Wolphaartsdijk. Afdeling Motorvoertuigentechniek, Bedrijfsautotechnicus: Wilco Karei- se, Nieuwdorp; Jeroen de Punder, Ka pelle. Afdeling Motorvoertuigentechniek, Assistent mobilteitsbranche: Ibra him Ademi, Ovezande; Umaru Bah, Mid delburg; Arjan Bil, Kerkwerve; Taher Hassan Khalil, Borne; Michael Hoebeke, Vlissingen; Niels Poortvliet, Oost-Sou burg; Wesley Romeijnsen, Oost-Sou burg; Indjomar van der Sijpt, Borssele; Omar Stouthamer, Vlissingen. Afdeling Bouwkunde, Primaire tim merkracht: Maarten van Duijn, Vlissin gen; Coen Murk, Domburg; Stephan van de Schraaf, Goes; Patrick Slabbe- koorn, Yerseke Afdeling Bouwkunde, Voortgezette timmerkracht: Carlo van der Maas, Ouwerkerk; Gert-Jan ter Riet, Nieuwer kerk; Hans Walhout, Nieuwdorp. Afdeling Bouw, Metselaar: Johnny Kosten, Yerseke. Onderwijscluster ICT en Elektro. Af deling ICT-academie, Netwerkbe heerder: Arnold Berman, Kapelle; Yang Cheung, Koudekerke; Stefan Job- se. Koudekerke; Niels Kasse, Kapelle; Harry Knook, Kloetinge; Annies Latume- ten, Oost-Souburg; Armin Roetenberg, Schoondijke; Edwin van de Velde, Schoondijke. Afdeling ICT-academie, Medewer ker ICT: Ferdie Boelee, Middelburg; Wouter De Vries, Middelburg; Joeri Du- den, Middelburg; Sandra Harinck, Goes; Robin Hendrikse, Kapelle; Falco Momberger, Middelburg; Robbert Quist, Middelburg; Patrick Verloo, Zie rikzee Afdeling ICT-academie, ICT-beheer- der: Kevin Beekman, Middelburg; San- der van Belzen, Arnemuiden; Mark Ben- jert, 's-Gravenpolder; Manfred Berre- voets, Grijpskerke; Chris Bijl, Stellen dam; René Bil, Oost-Souburg; Eddie Bimmel, Vlissingen; Niek Bolle, Middel burg; Michael Boone, Kamperland; Die- go Brouwer, Oost-Souburg; Wouter Bruijn, Middelburg; Brian van Damme, Vlissingen; Frederick Dropped, Vlissin gen; Marcel Francke, Grijpskerke; Robin Geelhoed, Kortgene; Izhar Geuze, Vlis singen; Anthony Goegebeur, Breskens; Rowin van Grol, Hoofdplaat; Christiaan Harinck, Goes; Sjoerd Heijt, Aagtekerke; Daniël Huisman, Vlissingen; Stefan Huissoon, Kortgene; Paul Jacobse, Vlis singen; Erik van der Kaaij, Vlissingen; Michiel Kodde, Nieuw- en Sint-Joos- land; Thomas Lang, Noordgouwe; Mar tin Langenberg, Vlissingen; Roderick La- perdrix, Nieuwvliet; Marcel de Looff, Koudekerke; Steven Lukas, Serooskerke Walcheren; Frans van der Maas, Arne muiden; Mathijs van der Maas, Oost-Souburg; Bert 't Mannetje, Melis sant; Michiel Meulenberg, Serooskerke (W); Meivin de Nijs, Sint Jansteen; Vic tor Quinten, Goes; Delano Reijnierse, Oost-Souburg; Arne Riemens, Schoon dijke; Maik Rïjnaard, Middelburg; Ste fan Sanderse, Vlissingen; Harold Smet, Middelburg; Stef Traas, Nieuwdorp; Jef frey van de Ven, Zoutelande; Jaap de Vos, 's-Heer Hendrikskinderen; Henk Jan Vreeswijk, Stellendam; Sjoerd de Winter, Goes; Arjan de Wit, Melissant; Anne-Jan Zwart, Middelburg Afdeling ICT-academie, Medewer ker Beheer ICT: Tristan Bleijie, 's-Heer Arendskerke; Jeroen Boone, Yerseke; Nigel Brown, Vlissingen; Stefan Con tant, 'S-Gravenpolder; Mark van Dijk, Vlissingen; Michiel Elfferich, Krabbendij ke; Railly Francisco, 's-Heerenhoek; Art hur Haan, Vlissingen; Benjamin IJpma, Goes; Rick Koek, Burgh Haamstede; Ro- sco Nap, Middelburg; Jordan de Poot- er, Goes; Benny Rokven, Breskens; Leendert Schipper, Kloetinge; Aron Smoor, Breskens; Remco Veenboer, Nieuwerkerk; William Verkamman, Ar nemuiden; Wesley Weeland, Vlissingen Afdeling Elektrotechniek, Eerste Monteur Elektrische Bedrijfsinstal- laties EMBI: Martin Bliek, Vlissingen; Richard Blokpoel, Oost-Souburg; Roy Slabbekoorn, Yerseke; Eric Voet, 's- Hee- renhoek. Afdeling Elektrotechniek, Eerste Monteur Sterkstroominstallaties EMSI: Jan van Baaien, 's-Heer Arends kerke; Patrick Boogaard, Middelburg; Saif Hussein, Goes; Marijn Matthijsse, Krabbendijke; Wahid Omar, Zierikzee; Michael Reijnhoud, Goes; Edwin Sper ling, Ouddorp; Jeroen Vermeijden, Zie rikzee. Afdeling Elektrotechniek, Midden kaderfunctionaris Automatiserings Energietechniek (MK-AEN): Robbie Bevelander, Zierikzee; Hans Dekker, Middelburg; Moraad El Uarichi, Goes; Tommy Hoebeke, Nieuw- en Sint Joos- land; Kees Lokerse, Kruiningen; Kees van Moolenbroek, Middelburg; Patrick Oosthoek, 's-Heerenhoek; Jeroen Ver- mue, Heinkenszand; Youri Visser; Jan nes van Vliet, Colijnsplaat. Afdeling Elektrotechniek, Midden kaderfunctionaris Computer Inter facetechniek (CIT): Rajan Dielband- hoesing, Vlissingen; Michel de Jongh, Oud Gastel; John Kruijsse, Krabbendij ke; Michel van Langevelde, Breskens, Wim Quist, Middelburg; Paul Schriken- berg. Middelburg; Richard de Wolf, Grijpskerke. Afdeling Elektrotechniek, Monteur Elektrische Bedrijfsïnstallaties MBI: Jordy Klopmeijer, Oost-Souburg; Ingmarvan Doeselaar, Koudekerke. Afdeling Elektrotechniek, Monteur Sterkstroominstallaties MSI: Mike Begeer, Middelburg; Wilmer van Bel zen, Middelburg, Middelburg; Jeffrey Blanker, Middelburg; Michael Bour, Vlis singen; Bas Cornelisse, Arnemuiden; David van den Ende, Middelburg; John ny van Koeveringe; Daniel Kone, Vlissin gen; Maurice van den Nouweland, Zie rikzee; Micheal Smith llunga, Middel burg; Ricardo van Staalduinen, Middel burg; Evert-Jan Timmerman, Kapelle Afdeling Elektrotechniek, Techni cus Elektrische Bedrijfsinstallaties: EVENEMENTEN BROUWERSHAVEN Grote Kerk, 20.00 uur: Orgelconcert Martin Mans; GOES - R.K. Magdalenakerk, 11.00 uur: Concert Zeeuwse Koorschool; VEERE - 10.00-17.00 uur: Historische markt. FILMS Matthijs Corijn, Breskens; René van Da len, Arnemuiden; Mervin de Lange, Kruiningen; Gerard Neels, Terneuzen; Christian van Putten, Zierikzee; Martin de Wever, Hulst; Ramon Zoeteweij, 's-Heerenhoek Afdeling Elektrotechniek, Techni cus Sterkstroominstallaties: Daniel Confurius, Arnemuiden; Marcel Hafken- scheid, Middelburg; Martijn Lamers, Middelburg; Dirk Tiekstra, Vlissingen; Dennis Toerse, Ritthem; Daniël Verlin de, Terneuzen Onderwijscluster Maritiem. Afde ling Scheepvaartopleidingen, Mari tiem Officier (Zeevaart): Jan Kwist, Tholen; Michel de Pooter; Vlissingen; Marijn Verhulst, Kapelle; Bart de Vlie ger, Middelburg. Afdeling Scheepvaartopleidingen, Schipper/Machinist Beperkt Werk gebied: Martijn de Bruijn, Kloosterzan- de; Bas Casteleijn, Zuidzande; Pluis Erasmus, Breskens; Cathy van Hoorn, Vlissingen; Cees van Hoven, Stellen dam; Mathieu Minnaard, Yerseke; Yo- rick Paridaen, Breskens; Wout Vreeke, Vlissingen; Wesley de Vries, Eede Zld; Stoffel de Waal, Bruinisse; Henry Won- dergem, Arnemuiden Stuurman/Werktuigkundige Kleine Schepen (Zeevaart): Marco Hooge- doorn, Middelburg; Rene Minnaard, Yerseke; Mark Mol, Vlissingen; Jos de Nooijer, Wolphaartsdijk; Rob Oostdijk, Vlissingen; Harry de Waard, Goes; Jack Westdorp, Sint Annaland. Stuurman/Werktuigkundige Zeevis vaart SW-IV: Jan Kwist, Tholen. Stuurman/Werktuigkundige Zeevis vaart SW5: Harry Siereveld, Arnemui den. SW6: Pluis Erasmus, Breskens; Ma thieu Minnaard, Yerseke; Stoffel de Waal, Bruinisse; Jan de Waal, Bruinis se; Henry Wondergem, Arnemuiden Maritiem, afdeling Haven Ver voer. Manager Haven, Vervoer en Logistiek: Rens Jan Baaijens, Goes; Stefan de Bart, Hoedekenskerke; Michel Bosman, Krabbendijke; Ellen Bosselaar, Vlissingen; Sander Dourlein, Middel burg; Michiel van Graefschepe, Eede Zld.; Dennis de Groot, Oost-Souburg; Harold Hermans, Middelburg; Rianne Hoek, Nieuwerkerk; Jack Huibregtse, Westkapelle; Anne Huijssoon, Middel burg; Tony Janse, Kapelle; Michael Klink, Terneuzen; Tom Kloet, Wol phaartsdijk; Niels Lievense, Westkapel le; Hugo Neervoort, Kapelle; Vincent de Poorter, Biervliet; Michel de Ridder, Ar nemuiden; Bart van de Sande, Bres kens; Dieuwke Siegersma, Heinkens zand; Niek Simons, Middelburg; Chris Stols, Tholen; Kees Sturm, Oost-Sou burg; Frederik Torensma, Zierikzee; Jeroen Vermeij, Wemeldinge Zeeuwse lasschool. Locatie Vlissin gen. BMBE 1: J. Kiabanza, Vlissingen, M.M. Marugg, Vlissingen, L. Boeder, Kruiningen, F. Jansen, Kruiningen. M. J. Van Burg, Heinkenszand, H. Franz, S.M. Oosterland. W. Rotte, s'Gravenpol- der, J. Meulmeester.Vlissingen BMBE 2: S. van der Meij, Meliskerke, H.L. Otte, Goes. MIG/MAG 1K.H. van der Weg, Oost- Souburg, L.F.PIeunis, Goes. J.W. Potap- MIG/MAG 2: A.J Schriek, Waarde, A.J. van Belzen. Ritthem. A.A. van Lie- re, Borssele, W. Witte, Heinkenszand, H.M. Schrier, Krabbendijke, P.A. Bliek. Krabbendijke. MIG/MAG 3: C.J. van den Ende, Bors sele, A.J. M Verschuure, Waarde, J. de Bree, Borssele. TIG 1: J. Westplate, Middelburg, A.M.G. Zoun, Oost-Sou burg. TIG 2 RVS: J. van Zweeden, Mid delburg. TIG 3 RVS: T.M. J. Dommis- sïe, Middelburg. TIG 3 ALU: R.M. Kats- man, Wolphaartsdijk. Autogeen: R de Bokx, Meliskerke. Locatie Zierikzee: MIG/MAG 1: J. van den Dries, s'Hee- renhoek, M. Stoutjesdijk, 21 Zierikzee. MIG/MAG 2: J. Duivendijk Bruinisse, M. Duivendijk, Bruinisse. TIG 2 RVS: H. van de Weele, Heinkenszand, P.J. Bolkenbaas, Kerkwerve. BERGEN OP ZOOM - Cinem'actueel, Cars (nl): 13.45 en 16.00 uur; The Da Vin ei Code: 20.00 uur; Zoop in India: 13.45, 16.00 en 20.00 uur; Asterix en de Vikin gen: 13.45uur; X-Men 3: 16.00 uur;lce age 2:13.45 uur; The wild: 16.00 uur; Po seidon: 20.00 uur; The constant gard ener: 20.30 uur; HULST - Koning van Engeland, The Omen 666: 20.00 uur; X-Men 3: 20.00 uur; Poseidon: 20.00 uur; The Da Vinei Code: 20.00 uur; Zoop in India: 13.30, 16.00 en 20.00 uur; Habana Blues:20.00 uur; Shaggy dog: 13.30 en 16.00 uur; Cars: 13.30 en 16.00 uur; De kleine ijs beer: 14.00 uur; Asterix en de Vikingen: 14.00 en 16.00 uur; Bambi 2: 16.00 uur; Ice age 2:14.00 en 16.00 uur; MIDDELBURG - Schuttershof, The ca ve of the yellow dog: 20.00 uur; OOSTBURG - Ledeltheater, Aquamari ne: 20.30 uur; VLISSINGEN - Cine City, 16 Blocks: 13.30 en 21.45 uur; Cars (nl): 13.45 en 16.15 uur; Cars (ov): 13.45, 16.00, 19.15 en 22.00 uur; Grote Kleine Muis: Cirke- lientje: 13,30 en 15.15 uur; Imagine Me You: 17.00 uur; Memoirs of a Geisha: 16.00 uur; Midsummer Dream: 13.45 en 15.30 uur; Poseidon: 17.15, 19.00 en 22 00 uur; The Break-Up: 19.15 en 21.45 uur; The Da Vinci Code: 15.45, 19.00 en 21.00 uur; The Omen 666: 22.00 uur; United 93: 13.30, 19.00 en 21.30 uur; X-Men 3: 19.30 uur; Zoop in India: 13.45,16.15 en 19.00 uur; TENTOONSTELLINGEN AARDENBURG Galerichel, 13.00-18.00 uur: Beelden en keramiek; BORSSELE - Covra, 8.30-17.00 uur: Veilig=mooi, kunst stichting Arduin (t/m 5/7); BRESKENS Visserijmuseum, 10.00-17.00 uur: Kwallen, foto's Carla Kestelo; BROUWERSHAVEN Sint Nicolaas- kerk, 13.30 en 16.30 uur: Naald en draad (t/m 13/7); BURGH - Kerk, 13.30 -16.30 uur: Schil derijen en tekeningen Janus Nuiten (t/m 22/7); BURGH-HAAMSTEDE - Bewaerscho- le, 13.30-16.30 uur: Stadlandschappen, Karin van Dam en Thomas Brügge- mann (t/m 1/7); Burghse Schoole, 12.00-17.00 uur: o.a. Kastelen op Schouwen-Duiveland en Vi kingen en ringwalburgen; DOMBURG - Duingalerie, 12.00-21.00 uur: Kunst aan de kust, schilderijen en beelden o.a. Yolanda Philippen en Kees van Oostmalle t/m24/9); Marie-Tak-van Poortvliet museum, 13.00-17.00 uur: Het verborgen naakt (t/m 27/8); Galerie Pop, 9.00-17.30 uur: Werken van Collin van der Sluijs (t/m27/8); DREISCHOR - Museum Goemanszorg, 10.00-17.00 uur: Met naald en draad, en werken van plantaardig vormgeefster Marion van der Veen; EMMADORP - Bezoekerscentrum Saef- tinge, 10.00-16.00 uur: Vleermuizen, flu welen fladderaars van de nacht (t/m 9/7); GOES - Atelier De Kaai, 9.00-16.00 uur- Gesproken beelden, werk van kunste naars met een verstandelijke beper king; GRIJPSKERKE De Osseberg, 14.00-17.00 uur: Roeli Willekes, Uschi Rubinstein en Martha Woonink, schilde rijen en tekeningen (t/m 29/7); 'S-HEER ARENDSKERKE - Atelier het Tentenklooster, Oude Rijksweg, 13.00-17.00 uur: Bronzen iconen ver vaardigd in Monastère Benedictin de Chevetogne (t/m 9/7); HEINKENSZAND Binnenuit, 9.30-17.30 uur: Marian Siereveld, schil derijen in gemengde techniek en blad goud (t/m 1/7); IJsland winter wonder land, foto's van Jan en Riet Elen-Noor- duin (t/m 15/7) Meerkotsedijk (Heinkenszandsewg 42): Kunstproject van 10 Zeeuwse vrouwen in kader van Dijken van Wijven (t/m 22/7); HENGSTDIJK - H. Catharinakerk, 14.00-17.00 uur: Werk van kunstenaars uit de streek (t/m30/7); KAPELLE Gemeentehuis, 9.00-13.00 uur: Kunstwerken kunst cultuurroute Wemeldinge (14/7); MELISKERKE - Galerie World of silk, 12.00-17.30 uur: Metamorfose II, Schil derijen, keramiek, beelden en sieraden van o.a. Marita ter Hark en Kedo Erné (t/m17/8); MIDDELBURG - Borneo, 9.00-17» uur: Wat een bende, selectie inzentfri gen Kunstbende 2006; Centrum v. Beeldende Kuw 9.00-17,00 uur: Slibreeks, Onderw^ van Teja van Hoften (t/m 7/7); Inzenê? gen van de ideeënprijsvraag Nieuwï 22 (t/m 2/7); De Drukkerij, 9.00-18.00 uur: Werksti* er ken leerlingen voortgezet onderwi Walcheren (t/m 8/7); Het Hedendasj "H Naakt op Walcheren, werk van Walcfe rif se kunstenaars (t/m 19/7); Kabinetten van de Vleeshal, 13.00-17.j1 uur: Aurora, Annemiek de Beer, vens in de impressies van de natuur (t/m 105 ne Gallery Maritime, 12.00-17.00 uur: V/? van Nico Peeters en Frits Hoogstrs (t/m 29/7); De Vleeshal. 13.00-17.00 uur: Dylan Di ham (papierknipkunst) Pier Stoa av holm (tekeningen) (t/m 10/9); Zeeuws Archief, 9.00-17.00 uur: Top: tukken uit de collectie, van perkame: hi' ten aktes tot glasnegatieven; rv Zeeuwse Bibliotheek, 10.00-21,00 uin n Honderd jaar Verkade albums |t> Dl 12/8); jti| OOSTKAPELLE Terra Marij ta| 10.00-17.00 uur: Ontstaansgeschiede^; van het Zeeuwse land; 'I re' OUWERKERK- Watersnoodmuseuu' Itli 11.00-17.00 uur: De 16 dagen vann, vii Commando's tijdens de watersnoot i ramp (t/m 1/7); 2e PAAL - Atelier De Paaien, 13.00-18.(f mi uur: Antonio Plettenberg, diverse ted y( nieken (t/m30/7); RILLAND - Middenhof 3 a, 11.00-17.tt uur: Kunst in de polder, sieraden, ker,: af, miek, brons en glas van Zeeuwse kus- wi tenaars o.a.Loes Muller, Frans Keg? en Gerjane Wierseum (t/m16/7); w' RITTHEM Fort Rammeketi- di1 13.00-17.00 uur: Oog oogt oogst, ke-;; pc miek Bas van Damme, objecten Bert/ 1 Sluijs en tekstbeelden D. Buwalda (tr er 1/8); I de SLUIS Raadskelder, 14.00-17.00 u.- eil Schilderijen Tobias Baanders, kerams Rosalie Hammink (t/m 2/7); Dr SINT ANNALAND - De Meeslod de 14.00-17.00 uur: Poëzie-albums, ous! fietsen, 75 jaar voetbalvereniging WH! SINT ANNA TER MUIDEN Stres.; dÊ landbouwmuseum, 13.30-17.00 uur: (fel IT) lens zonder grenzen, molens inventir molens van 't Zwin (t/m 28/7); TERNEUZEN Kunstuitlea 13.00-17.00 uur: Abstracte werken ku-- stenaar Servaas (t/m 8/7); VEERE - Grote Kerk, 9.00-16.30 World Press Photo (t/m 23/7); Galerie d'Oude Lantaarn, 11.00-17.0! uur: Georg van Duijse, beeldhouwwe ken (t/m31/7); Museum De Schotse Huize- u 13.00-17.00 uur: Oógdaegen, feestelijk- „I momenten op Walcheren, kostuumt; gh Herinneringen aan Veere, werk v« Wim Vaarzon Morel (t/m 24/9); H< VLISSINGEN - deWillem3, 12.00-17.tt t uur: Kopstukken, fotowerken van Roe 11 land Fossen; Het laatste hoofdslul m werk van Wido Blokland; Schilderij? Marcel Berlanger (t/m 2/7); la Zeeuws Maritiem Muzeem to 10.00-17.00 uur: Verborgen ruimte, o. ontdekking van de ondergrondse ardv tectuur; Pauline Vos Oscar Verpo? n ten, maritieme grafiek (t/m20/8); Wille* Sprong, een maritiem tekenaar uit VI> j singen (t/m 20/8); WESTKAPELLE Polderhui: V 10.00-18.00 uur. Volk van Bazalt; e YERSEKE - Bibliotheek, 14.00-17.00s c 18.30 en 20.30 uur: Schilderijen in oil; L verf en aquarel van Diny de Kok (tri C 31/7); Oosterscheldemuseum, 10.00-12.00 s 13.00-16.00 uur: Schelpen; ZIERIKZEE Burgerweeshuis 11.00-17.00 uur: Nederlandse plastitl kunst en antiek (t/m27/8). Di HULPCENTRA Alarmnummer: tel. 112. Centraal Meldpunt Milieuklachten Ze land, tel. 0118-412323. SOS Telefonische hulpdienst ZeelaiW tel. 0118-615551 of 0900-0767. Stichting Blijf van m'n lijf Zeeland, IS, 0118-469869. Hulp- en advieslijn Blijf van m'n lijfZfc land, tel. 0118-467003 (ma t/m 9.00-17.00 uur). Kindertelefoon Zeeland, tel. 0800-04Ï (gratis, dag. 14.00-20.00 uur). Advies Meldpunt Kindermishand*' ling, tel. 0900-1231230. Aids Infolijn, tel. 0118-638384. Ouders en verwanten van drugsgebnr kers (LSOVD), tel. 0900-5152244 (nal t/m vr 16.00-22.00 uur). Palazzoli Huis, Voor mensen met kar ker, tel.0118-413932. SOA-spreekuur GGD Zeelant. 0900-3696969. Dierenambulance/Dierenbescherming (24 uur bereikbaar), tel. 0900-7673437, Zorginfo Klaverblad Zeeland, is! 0113-212783 (ma t/m vr 9.00-13.00 uur).; Deze rubriek is uitsluitend bestemd voor reacties op de in de PZC vei schenen redactionele berichten, artikelen of commentaren. De reactie tijd beloopt uiterlijk 7 dagen. Plaatsing van bijdragen betekent nietdt de redactie de meningen en stellingen van de inzenders onderschrijft. Open brieven, oproepen, gedichten en anonieme inzendingen word*' niet geplaatst. Bijdragen mogen niet langer zijn dan 250 woorden. O. redactie behoudt zich het recht voor inzendingen te bekorten. Over gr weigerde brieven wordt niet gecorrespondeerd. Tunnel Een tunnel bij Sluiskil zal zor gen voor meer verkeer door de Westerscheldetunnel en dus meer tolopbrengst. Met deze meeropbrengst kan dan de tun nel bij Sluiskil worden betaald (PZC 27-06). Met dit creatieve boekhouden rekent ons provin ciebestuur zich ten onrechte rijk. De twee tunnels zullen door het internationale vracht verkeer worden benut voor snel en fileloos transport van Frankrijk/België naar onze Randstad. Inderdaad, het zijn een hoop tolcentjes extra, maar deze baten vallen in het niet bij de negatieve gevolgen voor onze groen-blauwe oase. Tel het vrachtverkeer van en naar de Westerschelde Contai ner Terminal er bij op en de ver loedering van onze mooie pro vincie is een feit. 'Hoe mooi en rustig was het vroeger' zullen we verzuchten wanneer het doordenderende vrachtverkeer ons uit de slaap houdt. De asfal- teringsdrang van onze bestuur ders is evenals de WCT naar mijn mening rijp voor een maat schappelijke kosten-batenanaly- se. Leo Dalebout Gapingseweg 6 Gapinge Kaloot Bij de argumenten/reacties over het al dan niet aanleggen va: een WCT wordt bijna niet ge sproken over het recreatieve gF bruik van de Kaloot. Dagelijks komen uit de regie mensen, al dan niet met kinde ren en honden naai- het strant om even uit te waaien, te spelenr te zonnen, te genieten van deo; een natuurlijke manier ontstam natuur, Voor een uurtje, een halve daj of een dag zonder de brandstol en tijd verspillende files en di drukte van het toerisme. In Yer seke wordt nu weer zand opge spoten en bij Baarland woré een bijna nieuw strandje aange legd. J De voorstanders van een WC! hebben nu een tweede kans gf kregen, iets wat een andere bê langengroep bijna nooit zal wor den toegestaan want als je je ar gumenten op tafel hebt gelegi en die worden afgewezen mot je je daar bij neerleggen. Bij h« afscheid van de PZC van heer Oosthoek schijnt de heer Van Gelder gesproken te hei- ben over de immateriële waar-' den van Zeeland, zoals het dia lect, de gewoonten en de natuuij Een beter argument om te plei ten voor het niet aanleggen vat een WCT op deze locatie kan niet aandragen. J.A. RentmeesW Hoofdstraat^ Ovezanik

Provinciale Zeeuwse Courant | 2006 | | pagina 28