PZC Publieksbalie Goes inzet conflict Vanaf het water ziet alles er anders uit Zweten op de mountainbike Mosselrockcafé maakt plaats voor dance-evenement Ondernemingsraad neemt juridische stappen tegen openstelling op zaterdag Brussels Airlines M Moeilijk Redactie: 0113-315649 www.pzc.nl E-mail:redactie@ pzc.nl Postbus 314460 AA Goes Advertentie-exploitatie: Noord- en Midden-Zeeland: 0113-315520; Zeeuws-Vlaanderen: 0114-372770; Nationaal: 020-4562500. dinsdag 4 juli 2006 Cristiano Ronaldo wil van vete met Rooney niets weten raïirran door Frank Balkenende GOES - De ondernemingsraad (OR) van de gemeente Goes ver zet zich met hand en tand tegen het plan om personeel van de af deling publiekszaken op zater dagochtend te laten werken. De OR stapt naar de bedrijfscom- missie in Utrecht, die geschillen tussen overheden en hun werk nemers behandelt. i De kwestie loopt al sinds najaar 2005. Het college van burge meester en wethouders besloot toen bij wijze van proef de pu- hlieksservice uit te breiden naar de zaterdagochtend. Burgers kunnen zo ook in het weekeinde een paspoort halen of een kap- vergunning aanvragen. Achter- liggende gedachte is dat niet ie dereen door de week tijd kan vrijmaken om zaken te regelen op het stadskantoor. De afdeling publiekszaken, te vinden op de begane grond van het stadskantoor, telt 32 mede werkers, die volgens de wens van het college en het manage mentteam per toerbeurt moeten [werken op zaterdagochtend van tien tot twaalf uur. Per ochtend zijn vijf medewerkers nodig. Weinig animo Voor het college weegt extra ser vice aan burgers zwaarder dan het ongemak voor medewerkers. Onder personeel bestaat echter weinig animo om de vrije zater- g op te offeren. De onderne- mingsraad heeft zich dan ook steeds verzet tegen de proef. Die is al twee maal uitgesteld, onder meer ook door een procedure fout van het college. Bedoeling is de extra publieks- service nu per 1 september in te voeren. De ondernemingsraad probeert het plan nog te blokke ren. De OR heeft een advocaat in de arm genomen en stapt naar de bedrijfscommissie. OR-voorzitter P. Wielhouwer somt argumenten op die tegen de zatei'dagservice pleiten. „Ten eerste zijn niet alle mogelijkhe den voor uitbreiding van de pu- blieksservice onderzocht. Mo menteel is de afdeling publieks zaken alleen 's ochtends ge opend. Je kunt er alleen op af spraak 's middags terecht. Uit breiding naar de middaguren is niet onderzocht." Daarnaast betwijfelt Wielhou wer of openstelling op zaterdag de manier is om klantgerichter te werken. Hij denkt dat service via internet meer rendeert. De gemeente Goes, die net haar in ternetpagina heeft vernieuwd, is echter nog niet zover. De OR-voorzitter vindt verder dat er op zaterdagmaar beperkte ser vice kan worden geleverd, ge zien de kleine bezetting. „Er zijn dan geen experts in huis, die vragen over bijvoorbeeld een bouwvergunning kunnen be antwoorden." Wielhouwer vraagt zich af of voor zo'n beperkte service mede werkers een deel van hun vrije zaterdag moeten inleveren. Overigens is niet iedereen op de werkvloer tegen. Werken op za terdag wordt extra beloond en dat trekt sommigen over de streep. Los daarvan kunnen mensen de uren doordeweeks compenseren. De OR vindt de kosten van de extra service nogal fors: 65.000 euro per jaar. B en W willen niet temin per 1 september enkele maanden proefdraaien. Het is onwaarschijnlijk dat de bedrijfs commissie de Goese kwestie dan al heeft behandeld. Wielhouwer voorziet dat de OR naai* de rech ter moet om in een kort geding de proef tegen te houden. Burgemeester D. van der Zaag betreurt dat de OR zich zo prin cipieel opstelt. „Het gaat om een proef van enkele maanden. Laten we die uitvoeren en daar na verder kijken." De onderne mingsraad wil zich echter niet 'medeplichtig' aan de proef ma ken. GOES - Warm was het wel, maar daarom niet minder leuk. Het was gisteren, ondanks de ietwat lage opkomst, een vrolijke boel op het zomerspektakel van SMWO Welzijn in Goes. De vlaggetjes wapper den in het zonnetje en de muziek stond aan. Terwijl sommige kinde ren zich vermaakten in de zwembadjes die vanwege het warme weer waren neergezet, werkten anderen zich in het zweet op de mountainbike. Het evenement duurt nog de hele week. Startpunt voor de activiteiten bevindt zich bij de ijs- en skeelerbaan in Goes-Zuid. „We hebben activiteiten voor mensen van alle leeftij den", vertelt SMWO-medewerker A. Fertoute. Zo zijn er fietstoch ten, een workshop nordic-walking, kleuter- en peutergym, skeeler- tochten en een knutselhoek voor kinderen. foto Willem Mieras s Blijven we thuis of pakken we de koffers? De PZC besteedt deze zomer zes weken lang aandacht aan vakantie in Zeeland. Verslaggevers schrijven over Zeeuwen die jarenlang hun vakantie doorbrengen in de eigen provincie. Ook aan bod komen de bijzondere hotelkamer, de knusse bed breakfast en het privéparadijsje in de achtertuin. In de boot genomen Vanaf het water ziet Neder land er heel anders uit. o) Wat dacht je van varen door de - Amsterdamse grachten, tussen de zeehonden bij de Waddenzee of een ondergaande zon op de Zeeuwse wateren? Tonny en Ri- nie van der Borgt weten er alles I van. Het is niet voor niets dat ze al jarenlang bijna elke vakantie of vrij weekend doorbrengen op het water. Samen kochten Tonny (49) en Rinïe (47), die in Heinkenszand wonen, zo'n 28 jaar geleden htm eerste zeilboot. De vaste stand- plaats was bijna vanaf het begin J de jachthaven in Wolphaarts- J dijk. Tonny: „Onze eerste boot j was een klein bootje van onge- i veer zes meter lang. We kochten 'mtwee jaar voor we trouwden. De boot die we nu hebben is on- ze derde. Hij is acht en een hal ve meter lang." Al die jaren is de boot steevast hét vervoermiddel geweest tij dens de vakanties van Tonny en Rinie. „We gaan in de zomer drie weken op vakantie met de boot. Soms pakken we in het voorjaar nog een weekje mee." De weekenden zijn tijdens het seizoen meestal ook gevuld met boot en water. Zoons Jacco en Ricky (19 en 16) gingen al snel mee het water op. Rinie: „Ja, die hebben ook altijd veel plezier in het varen gehad. Toen ze kleiner waren, zetten we de kinderen vast aan een lijn tje in de boot. Dat werkte pri ma, want als je in een sluis bent, heb je niet altijd tijd om op ze te letten. Er waren ook altijd ber gen lego waren er aan boord. Knippen, plakken, de boot ver sieren: we deden van alles. Als het regende deden we alleen maar spelletjes." Rinie hield zich aan boord meestal bezig met de kinderen, toen die klein waren, al is er nooit echt een Tonny en Rinie van der Borgt voelen zich het meest thuis op het water. taakverdeling geweest. „Op zee ga ik altijd aan het roer staan, want ik heb last van zeeziekte. Aan het roer heb je daar minder last van", legt Rinie uit. Van het zeilen hadden Tonny en Rinie in het begin allebei geen kaas gegeten. „Mijn ouders had den vroeger altijd een motor boot. Ik ben opgegroeid met va ren. Ik wist er dus wel wat van af, maar het zeilen moesten we nog leren. Voor het grootste ge deelte hebben we dat zelf ge daan. De eerste vakantie heb ben we drie weken achter el kaar heen en weer over het Veer- se Meer gevaren", zegt Rinie la chend. „Dan stond er in het log boek: 'het waait stevig', terwijl foto Willem Mieras het maar windkracht vijf was." Inmiddels heeft het echtpaar wel voor hetere vuren gestaan. Tonny: „Windkracht acht op de Noordzee is geen pretje. Niet dat we normaal met zoveel wind uitvaren, maar soms kom je daarin terecht." Alhoewel ze meerdere malen naar Engeland, de Waddenzee EUROPESE SUPERDEALS SLUIT JE NATUURLIJK IN BRUSSEL Roek pp tijd en vllea vanaf Bruesala Airport, «uparvoprdellp naar 3B European topbeetamminsan Boek nu op flySN.nl BRUSSELS AIRPORT Nieuwe raadsgriffier in Goes GOES - De Goese gemeenteraad heeft gisteren J. Scher- penzeel benoemd tot raadsgriffier, de ambtenaar die de raad helpt bij beleidsvoorbereiding. De 35-jarige Scher- penzeel is momenteel plaatsvervangend raadsgriffier in Dordrecht. Hij treedt 1 november aan in Goes. Naar de va cature hadden 45 mensen gesolliciteerd. Zowel de sollici- I tatie- als de selectiecommissie schoven Scherpenzeel una- niem naar voren als de beste kandidaat. De vacature kwam vrij doordat raadsgriffier J. Adriaanse na de raadsverkiezingen in maart aantrad als wethouder voor de SGP/ChristenUnie. Een interim-raadsgriffier uit de ambtelijke organisatie volgde hem op, maar zag uitein delijk van de baan af. Import Griekse mosselen YERSEKE - Mosselhandel Vette Verhaart uit Yerseke gaat Griekse mosselen invoeren, omdat de eerste Zeeuwse mosselen er waarschijnlijk pas begin augustus zijn. Door het koude voorjaar is het mosselseizoen met zeker vier we ken uitgesteld. Om toch aan de vraag uit met name België te kunnen voldoen, worden de mosselen voorlopig uit Griekenland gehaald. Ze worden dagelijks per vrachtwa gen aangeleverd om in Yerseke verder geschoond en ver- pakt te worden. Onderzoek overval Axel loopt nog AXEL - Het onderzoek naar een gewapende overval in een supermarkt in Axel heeft nog geen spoor naar de da der opgeleverd. De inmiddels verzamelde sporen zijn op gestuurd naar het Nederlands Forensisch Instituut in Den Haag, waar ze verder worden onderzocht. Een onge veer 25-jarige, gewapende man deed vrijdagavond rond acht uur een greep in de kassa. Hij vluchtte met een onbe kend bedrag op de fiets richting Bastionstraat. De over val gebeurde rond sluitingstijd. Er waren nog enkele klan ten in de winkel. De dader is ongeveer 1,90 meter lang, heeft een tenger postuur en was vermoedelijk gekleed in een groene jas en een spijkerbroek. Hij had zich enigszins vermomd met een zonnebril, een sjaal en handschoenen. Routeborden naar strand ZIERIKZEE - De bewegwijzering naar de Schouwse j stranden is verbeterd. De gemeente heeft op dertien plek- t ken borden neergezet om automobilisten sneller naar de j verschillende stranden te leiden. Op de borden zijn ook de namen van de stranden vermeld. Dit is gebeurd om het 'zoekverkeer' in de kernen tegen te gaan. Veel toeristen I kwamen tijdens him zoektocht naar het zand in Burgh-Haamstede, Renesse en Scharendijke terecht, met alle overlast van dien. n vooraf geboekt, enkele reis in Economy en exclusief cakser •kingsverband (von SN4000 coc 5999) Reservaties voor e -t Gekochte biljetten worden niet terugbetaald en kunnen niet gewijzigd worden K -> kunnen verdubbelen bij een terugreis. Aanbod enkel geldig op vluchten uitgevoerd jeten ten minste BO dagen voor vertrek gebeuren De biiietten dienen binnen AS ui die geen stoel nodig hebben, betalen 1G9ovan het tarief. Er is een beperkt aantal stoelen i of het IJsselmeer gevaren zijn tijdens de vakantie, blijft de ei gen provincie toch één van de favoriete bestemmingen. „Er is hier zo veel te zien en te doen. We varen graag naar Zierikzee, Tholen of Terneuzen. In het weekend varen we regelmatig van Veere via het Kanaal door Walcheren naar Vlissingen en dan via de Westerschelde naar Terneuzen. Daarna varen we weer terug naar Wolphaartsdijk via het Kanaal door Zuid-Beve land. Dat rondje is prima in twee dagen te doen. Het Greve- lingenmeer met Brouwershaven en Bruinisse vinden we ook ge weldig." Het maakt de Van der Borgts niet zo veel uit waar ze naartoe varen. De boot en het water al leen is al genoeg. Rinie: „Als ik aan boord stap, dan heb ik va kantie. De rust en de ruimte kun je met een boot zelf opzoeken. Dat is het grote voordeel. We hebben in het begin ook wel overwogen om een caravan te kopen, maar als je daarmee op vakantie gaat, dan is de maxima le afstand tot je buren tien me ter. Als je de boot midden op de Oosterschel.de voor anker legt, dan is er niemand die naast je komt liggen." Tonny: „Je bent als het ware on derdeel van de natuur. Als je bij de Waddenzee vaart, zwemmen de zeehonden op een paar hon derd meter afstand." Rinie: „Op een ochtend zat de hele reling vol met zwaluwen. Dat was echt geweldig. Dat maak je niet mee hoor, in de caravan." Voorlopig hebben Tonny en Ri nie geen genoeg van het varen. Ook Jacco en Ricky zijn niet bij het water weg te slaan. Tonny: „Mijn zoons en ik duiken regel matig in het Grevelingenmeer of bij Wemeldinge. Mijn jongste zoon zegt dat hij een eigen boot wil kopen, zodra hij er geld voor heeft. Tja, ze zijn net als ik op het water opgegroeid. Ik ben een watermens. Hoe het komt weet ik niet. Ik hou van vissen, duiken en varen. Ik hoop het nog wel twintig jaar te kunnen doen. Ik wil best eens met het vliegtuig op vakantie, maar dan ga ik toch naar het water." Cornelleke Blok door Rob Paardekam YERSEKE - Rockers die op de vrijdag voor mosseldag het par keerterrein aan de Burenpolder- weg in Yerseke bezoeken, zullen dit jaar van een koude kermis thuiskomen. De organisatoren van Mosselrock hebben na melijk besloten het mosselrock café in te ruilen voor een dan ce-evenement. Mosselrock - dat elk jaar op de zelfde zaterdag als mosseldag plaatsvindt - staat bekend als één van de betere festivals in Zeeland. Sinds enkele jaren wordt op de vrijdag ervoor het zogeheten mosselrockcafé ge houden. „Daar kwamen zo'n honderdvijftig tot tweehonderd bezoekers op af", zegt Ronald Koole van de organisatie. „Dat vonden we nogal weinig." De beslissing was dan ook snel genomen toen twee jongens uit Yerseke met het idee kwamen om op vrijdagavond een dan ce-evenement te houden. May- kel Polderman en Leon Sterring organiseren het in principe zelf, maar doen dat wel onder de vleugels van Mosselrock. Daar hebben ze tenslotte de ervaring en de spullen. Om te benadruk ken dat het evenement op zich zelf staat en geen slap aftreksel van Mosselrock is, heeft het de naam Watch Out gekregen in plaats van Mosseldance of iets dergelijks. „Dat klinkt ook voor geen meter", lacht Sterring. Voor wie het wil weten: het ter rein waarop het festival gehou den wordt, heet de Kiek-uut. Op z'n Engels is dat Watch Out. De initiatiefnemers hopen zo'n vijfhonderd bezoekers naar het evenement te lokken. „Voor zo'n eerste jaar zou dat echt mooi zijn", aldus Polderman. „In de jaren erna kunnen we dan ver der doorgroeien." Het programma is een mix van regionale talenten en één disc- jockey die landelijke bekend heid geniet: DJ Rob. Meer uit de buurt komen DJ Reza (Heinkens zand) en DJ Sun (Goes). Leon Sterring heeft voor zichzelf ove rigens ook een plaatsje op het podium ingeruimd. Ónder de naam DJ McLoud maakt hij sa men met DJ Desnar zijn podium debuut. Volgens Sterring gaat het er op Watch Out straks har der aan toen dan tijdens bijvoor beeld de Dance Tour in Goes. „Dat is vooral trance, terwijl je bij ons meer moet denken aan jump en hardstyle." Watch Out wordt gehouden op vrijdag 18 augustus vanaf 20.00 i uur. Meer informatie op: www.watch-out-yerseke.nl. Bedrijfsongeval VLISSINGEN - Een 21-jarige Vlissinger is gisterochtend ge- wond geraakt bij een bedrijf son- 1 geval in zijn woonplaats. De man, bijrijder op een heftruck, sprong van het voertuig waarna de heftruck over zijn voet reed. De man brak zijn enkel. zeeuwse almanak Zo'n vier jaar geleden verhuis de ze vanuit de Randstad naar Vlissingen. Een ivereld ging voor haar open. Haar zicht werd sindsdien nooit meer geblokkeerd door toren flats en om files van vijf minu ten moest ze lachen. Wel moest ze wennen aan het Zeeuws. Want wat doet nu een kacheltje op de diek? En waarom heet 's-Heer Hen drikskinderen niet gewoon Hendrikskinderen en s-Heer Arendskerke niet Arendsker- ke? Jarenlang bleef ze ook moeite houden met Heinkenszand. Ook nu nog verspreekt ze zich regelmatig. Heinkens zand is voor haar gewoon Heinekenszand. De bierbrou wer zou blij zijn met zo'n ver spreking.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2006 | | pagina 25