RIA W. krijgt complimenten PZC Beny Ysebaert houdt het hoofd koel Menner Paauwe districtskampioen Ronde van Westdorpe populair bij renners Van den Hout maakt verwachtingen waar z23 Vierdeklasser is dankbare oefenpartner van Lokeren: 0-8 uitslagen agenda maandag 3 juli 2006 •Hoor Aector Doorns 'Cr WESTDORPE - De complimen ten van trainer Ariël Jacobs van 'Sporting Lokeren waren zater- 'dag in Westdorpe bestemd voor - de amateurs van RIA W. „Zij wa- 20(/ren een dankbare trainingspart ner. Zij hebben correct gespeeld en goed verdedigd. En wat ligt hel veld er goed bij, zeg. Als we 'gevraagd worden komen we vol gend jaar terug", verzekerde Ja cobs na de plichtmatige 8-0 ■overwinning van de Belgische eersteklasser. .Mare de Kunder was onder de •indruk van de lovende woorden Jmt het Lokerenkamp. „Dat doet 'me goed. We hebben ons flink fgeweerd. Voor deze wedstrijd is ^er drie keer getraind. Je ziet nu ■al dat de selectie aan kwaliteit •'heeft gewonnen", stelde de trai ner van RIA vast. Het oefenduel 'werd gespeeld in het kader van het 75-jarig bestaan van de zon- '•'flagvierdeklasser, dat eind au gustus wordt gevierd. Beide trai ners lieten alle selectiespelers 'oldoende aan bod komen en dat was gezien de extreme •warmte een verstandige keus. 'Evenals de ingelaste drankpau- 'zes door scheidsrechter Peter Maas. ■Bij Lokeren, dat bijna drie we lken in training is, verschenen jtwee verschillende teams bin- 'nen de lijnen: alle voetballers ■speelden een helft. Alleen doel man Juguslav Lazic speelde de hele wedstrijd. Ook alle negen- tien selectiespelers van RIA wer den door De Kunder ingezet. Na ist verving keepers trainer Ron nie Ingels nog de moegestreden 'doelman Erwin de Roover. De 'keepers kregen volop gelegen heid om zich te onderscheiden. -De spelers Menno den Dekker •'(ëx-Zaamslag) en Hasan Kesik- bas (ex-Terneuzen) lieten zien een versterking voor de West- 1 dorpse ploeg te zijn. Voetballegende •Ariël Jacobs begint bij Lokeren aan zijn eerste seizoen, nadat hij vorig jaar technisch direc teur bij Genk was. In het verle- Toernooiwinst Dylan Blackman AXEL - Dylan Blackman heeft 'inu wel zijn toernooizege binnen. Vorige week moest de 24-jarige .tennisser de zege bij het Reynaerttoernooi in Hulst de ze- ge nog laten aan zijn broer Don ovan, gisteren versloeg Dylan Blackman in de eindstrijd van het Axel Rabotennistoernooi Tom Huis met 6-1 en 7-6. i/Blackman en Huis waren in de poule van het mannenenkelspel vin de derde categorie de enige i twee spelers die tot gisteren on beslagen waren. Beide spelers '.'waren te sterk voor zowel Kir- sten Deij als Joep Smits. Dylan ^Blackman won zijn partijen ech ter veel overtuigender dan Huis. Zo rekende Blackman met twee maal 6-1 af met Joep Smits, ter wijl Huis drie sets nodig had: -4-6 7-5 en 6-2. „Het ging best redelijk. Het was vooral afwachten totdat Tom de .fout maakte", analyseerde 'Blackman. „Ik heb het gewon den op vastheid en conditie. Het 'was voor mij zaak de ballen vijf 'of zes keer terug te slaan, want Tom maakte vaak de fout." den was Jakobs de assistent van George Leekens bij het Belgisch elftal en trainde hij RWDM en La Louvière. In de technische staf zit sinds dit jaar Wlodek Lu- banski. De Poolse voetballegen de, die in een ver verleden als aanvaller van Lokeren succes vol was, is dertien jaar spelers makelaar geweest. Het trainersduo voorziet na het vertrek van de aanvallers Goran Drulic, Aristide Bancé (Metal- lurg Donetsk en Hakim Bouchouari (Standard) een spit senprobleem. „Zij waren het af gelopen seizoen goed voor zeven tig procent van de productie." Kort dag Naast de jongste aanwinst Go ran Maznov, afkomstig van het Turkse Diyarbakispor, moeten er volgens de technische staf nog twee aanvallers bij komen. „Het is kort dag, want over vier weken begint in België de com petitie. Maznov komt uit Mace donië en moet zich nog aanpas sen. Lubanski zal hem onder zijn hoede nemen", zei Jacobs. De Macedoniër tekende met een kopbal voor het eerste doelpunt. De eerste vier treffers werden door Lokeren met het hoofd ge scoord. Zo kopte de Braziliaan Joa Carlos Pinto Chaves de stand naar 2-0 uit een hoek schop en Issa Traore bepaalde de ruststand op 3-0, nadat hij een kopbal van Ivica Jovanovic tegen de onderkant van de lat met het hoofd afwerkte. In de tweede helft stond er een beter team van Lokeren met Pre- drag Filipovic (ex-Roda JC) en de 37-jarige Runar Kristinsson als de gangmakers. Dat moest ook Jacobs beamen. „Het tempo lag voor de rust te laag. In de tweede helft zat er meer snel heid en creativiteit in de ploeg." Een opvallende rol was er na rust weggelegd voor de Kongo lees Patiyo Tambwe, die vier keer scoorde. De aanvaller maakte indruk op Jacobs. „Hij komt uit het tweede elftal, maar ik ga hem zeker kansen geven." Tussendoor nam Kristinsson, de IJslander begint aan zijn der tiende seizoen bij Lokeren, de zevende treffer voor zijn reke ning. Timon van der Hooft was in de slotfase nog twee keer dicht bij een doelpunt voor RIA. Met de 8-0 stand konden beide trainers leven. RIA W-Sporting Lokeren 0-8. 7. Goran Maznov 0-1, 15- Joao Carlos Pinto Chaves 0-2, 33. Issa Traore 0-3, 51., 53., 70. Patiyo Tambwe 0-4, 0-5, 0-6, 83. Runar Kristinsson 0-7, 89. Patiyo Tambwe 0-8. Scheidsrechter: P. Maas (Hoofd plaat). Aantal toeschouwers: 400. Menno den Dekker (rechts) probeert Lokeren-aanvaller Goran Maznov (nummer 9) af te stoppen. van onze sportredactie AXEL - Tennisser Beny Yse baert was de sterkste in het en kelspel 5 van het Rabotennis toernooi in Axel. Hij was dat ook aan zijn stand verplicht. Hij trof in de finale een opponent met de status 6. De Terneuze- naar zegevierde in de finale in twee sets over Marcel Groffen van TV Vogelvlucht: 6-4, 6-3. Ysebaert wilde het, mede vanwe ge de tropische omstandighe den, niet op een derde set laten aankomen. Hij gaf meteen vol gas en tenniste zo aanvallend mogelijk. Doordat ook Groffen het net opzocht, ontspon zich een interessante krachtmeting. Raakte Beny Ysebaert voorheen nog wel eens van de kook, inmid dels is hij wijzer en rustiger ge worden, Dat komt ook zijn ten nisspel ten goede. De mede-orga nisator van het Terneuzense Vliegende Hollandertoernooi serveerde sterk, maakte regelma tig af aan het net en bleek ook redelijk 'vast' te zijn. Dat kwam ook tot uitdrukking in de halve finale tegen Ruben de Haas, zijn jeugdige TC Animo-clubgenoot. Ysebaert moest diep gaan in de ze partij, maar won uiteindelijk met 4-6, 6-3, 6-3. Makkelijker was het hem vergaan in de twee de ronde tegen Edwin Vermeu len: 6-3, 6-0. Voor Groffen was het hele tra ject naar de finale loodzwaar. In de tweede ronde had hij al een extra set nodig tegen Nick Strij- donk, terwijl hij in de halve fina le al zijn reserves moest aanspre ken om Berend Hoek van zich af te schudden: 6-4, 6-7, 7-5. Grof fen zette behoorlijk druk, maar Hoek bleef alles stoïcijns terug brengen. De ijzersterke service van de doordeweeks in West-Brabant woonachtige en werkzame Groffen was doorslag gevend. In de finale liep zijn opslag stroever. Vorige week was Mar cel Groffen ook in Hulst ver liezend finalist, al was dat in de 6-categorie. De 5-finale in Axel was dan ook meer waar hij van tevoren op had gerekend. Michel Pateer van TC Hulster Ambacht maakte in de Axelse fi nale van het enkelspel 6 een ein de aan de zegetocht van routi nier Jan Donze. De plaatselijke favoriet had nog wel de eerste set met 6-4 op zijn naam ge schreven. De aanvallend inge- 'door Roeland van Vliet GOES - Menner Leo Paauwe uit Nisse is zaterdag in Nieuwegein voor de vierde keer districtskam- pioen geworden. Met slechts 105 strafpunten won hij met de vier voeter Dex de gecombineerde klasse 2/3 bij de enkelspan paar den. •Na dag één van het kampioen schap leidde de Bevelander al 'de dans. Op het onderdeel dres- 3. suur had hij 56 punten gekre- gen, waardoor hij tweede stond. Maar bij de vaardigheidsproef - kegeltjesparkoers onder tijds- „druk - maakte Paauwe veel i goed. „Ik heb geen enkel balle- Hjje van een kegel afgestoten en was binnen de tijd binnen. Ik I was de enige zonder strafpun- Hen." ^Zaterdag hield Paauwe, die Ada Steketee als groom heeft, zijn fc'voorsprong vast. Zowel op het L wégtraject - met 14 kilometer r por uur 8600 meter afleggen - als het staptraject - 1000 meter in 10 minuten, zonder te draven - liep hij geen strafpunten op. En op het afsluitende hindernis- senparkoers hield hij de schade beperkt. Paauwe: „Zo'n laag aantal pun ten als 105 heb ik nooit eerder gehaald. Er was in alle klassen ook maar één combinatie die er nog iets minder had, namelijk 103." Nog vier andere Zeeuwse men ners reden zich zaterdag in de prijzen in Nieuwegein. Ilse de Jonge uit Sinoutskerke werd tweede in de klasse 2 van de en kelspan pony's. Zij had 117,8 punten. André Vink uit Driewe gen werd eveneens tweede, maar dan in de klasse 1 van de dubbelspan pony's. Daarin werd Jacco van 't Westende uit Oudelande derde. Zij hadden respectievelijk 114,8 en 116,9 punten. Voor Simone van Hoe pen uit Ovezande was er een tweede plaats in de gecombi neerde klasse 2/3 in de dubbel span pony's. Voor de titels van het district West kwamen menners uit de provincies Zeeland, Zuid-Hol land, Noord-Holland en Utrecht in aanmerking. Beny Ysebaert in actie in de finale tegen Marcel Groffen. foto Camile Schelstraete door Sven Bakker TERNEUZEN - Dylan van den Hout heeft in Terneuzen het Vliegende Hollanderjeugd- toernooi op zijn naam geschreven. De als eerste geplaatste Van den Hout was bij het jongensenkelspel in de categorie tot en met twaalf jaar de meerdere van Devon Houg, als tweede ingeschaald: 6-2 3-6 6-2. Dylan van den Hout had in de poulefase in twee partijen slechts vier games afgegeven, maar moest in de eindstrijd flink aan de bak. Hij was op basis van zijn rating (5,7) verplicht om Houg (6,3) te kloppen. De eerste set ging dan ook relatief eenvou dig. In het tweede bedrijf had Van den Hout wat problemen, die hij echter in de derde set weer goedmaakte. Van den Hout en Houg waren bij het jongensdubbelspel tot en met veertien jaar als eerste geplaatst, maar konden die verwachtingen niet waar maken. In de poule verloren zij in drie sets Negende plaats Van Houdt AXEL - Kevin van Houdt uit Terneuzen is op het RES-terrein in Axel negende geworden in een motorcross meetellend voor de landelijke KNMV-jeugdcompetitie. In dezelfde reeks, MX 2, werd Roy Gijsel uit Heikant twaalf de. In de klasse 85cc grote wielen werd Jordi van de Wiele uit St. Jansteen negende. Hij behield daarmee zijn tiende plaats in de algemene rangschikking. Niek Hendriks uit Heikant werd in deze groep als 37e afgevlagd. Mark Boot uit Burgh-Haamstede, leider in de RES-competitie in de klasse 125 cc, werd tweede. Boot had aan zijn tweede plaats voldoende om leider in de totaalstand 85 cc grote wielen te blijven. Lierse SK speelt tegen Sluis SLUIS - SV Sluis oefent zoals gebruikelijk deze week weer tegen de Belgische eersteklasser Lierse SK. Die wed strijd wordt morgen om 19.30 uur op het sportpark in Sluis gespeeld. Net als eerdere jaren bereidt Lierse zich in Sluis voor op de competitie. Ditmaal maakt de club vanaf vandaag tot vrijdag gebruik van het sportcomplex van de SV Sluis. Lierse-trainer René Trost komt met een flink vernieuwde selectie. Nieuw zijn de doelmannen Steven Frederix en Ni co Vaesen, de verdedigers Anyanwu Blessing, Marc Eber- le, Robin Jacobs en Mario Verheijen, middenvelders Seth de Witte en de aanvallers Emandes Bueno de Castro en Kristof Snelders. Momenteel is ook aanvaller en voorma lig Belgische jeugdinternational Cristophe Lepoint op proef bij de club. Trainer Isaac Verkeste van Sluis zag Edwin Bogaard en Rafat Korkmaz vertrekken. Hij versterkte in zijn eerste jaar bij SV Sluis zijn selectie met de Belgen Frederick van den Broucke (Zeebrugge), Cristoph Uytendaele (Knokke), Burak Keskin (Terneuzense Boys) en Achmed Osman (Aardenburg). Lierse SK heeft inmiddels al enkele oefen wedstrijden achter de rug. Tegen onder meer de provincia le eersteklassers KFC Katelijne en Itegem werd met res pectievelijk 3-0 en 5-1 gewonnen. Mooie klassering voor Kasse HOLJES - Ko Kasse uit Veere heeft zich in de vijfde race voor het Europees kampioenschap rallycross in het Zweedse Höljes laten zien. Kasse reed een tiende, veer tiende en vijftiende tijd. Daarmee greep de rallycrosser uit Veere net naast de finale, waaraan zestien man deel mochten nemen. „Met de zeventiende plek ben ik redelijk tevreden", zei Kasse. „In het begin zag het er goed uit met de tiende tijd, maar naarmate de dag vorderde werd het circuit steeds sneller. Toen moest ik afhaken, omdat mijn auto minder snel is." Van Vlerken wint in Antwerpen ANTWERPEN - Yvonne van Vlerken heeft gisteren in Antwerpen de Mare Herremans Classic gewonnen, een halve triatlon van naam. De triatlete uit Krimpen aan de Lek liet daarvoor het open NK in Stein schieten. Van Vlerken had voor de 2 km zwemmen, 80 km fietsen en 20 km lopen 4 uur, 7 minuten en 29 seconden nodig. Het was haar derde achtereenvolgende zege in evenzovele weekeinden, na Brasschaat en Oud Gastel. Bij de mannen zegevierde de Brit Andrew Johns in 3.38.00. ANP HHH foto Camile Schelstraete stelde Donze was ook in de twee de set een eind op weg, maar de behoudende Pateer gaf geen krimp. Capituleren De 27-jarige Hulster Am bacht-speler leeft voor zijn sport en beschikt over een ijzer- sterke conditie. Uiteindelijk moest Donze eervol capituleren in de slijtageslag: 4-6, 6-4, 6-1. De als tweede geplaatste Axe laar had achtereenvolgens ge wonnen van Marco Baart (drie sets), Frank Broeders en in de zware halve finale van Abi van Lare: 6-1, 4-6, 6-4. De weg naar de finale was voor Pateer wat meer geplaveid. Hij klopte ach tereenvolgens Joost de Zeeuw, Ko Neels en Honny van Dorsse- laer. In de poule bij de vrouwen-6 werd de Axelse Sandra van Ach- te toernooiwinnaar. Nadat ze eerst al gewonnen had van Tessa Lammens en Nicole van der Hooft, had Van Achte in de sleutelpartij tegen Miranda van der Schelling de eerste set met 6-4 gewonnen. Vervolgens kreeg ze een walk over van haar dooi de hitte bevangen tegenstand ster. In het dubbel-5 ging het er in de finale ongemeen spannend aan toe. Cor de Jonge en Han Mat- thijssen, die in de Zeeuwse hoofdklasse voor TV Sluiskil uit komen, klopten uiteindelijk de favoriete combinatie Patrick Baumgarte/Ronald de Pooter met 3-6, 6-4, 7-5. Cor de Jonge was, met Silvie Dees aan zijn zij de, eveneens succesvol in de mixed-5, Dees/De Jonge werd poule- en toernooiwinnaar ten koste van Boddaert/Matthijssen (drie sets), Lammens/Van Lare (drie sets) en d'Hooghe/De Rijk. door Wim de Vos WESTDORPE - De stichting Wielerpromotion Westdorpe heeft een naam hoog te houden. De organisatie weet altijd een groot aantal deelnemers naar Westdorpe te trekken. Daar naast is er een rijk gevulde prij- zenpot. Secretaris Danny Soethaert geeft aan dat dit ook morgen het geval is tijdens het traditionele kermiscriterium van Westdorpe. Er zijn al meer dan 50 renners die zich hebben ingeschreven. Naast het ruime prijzenpakket wijst Danny Soethaert ook op de premiepot. Het is al jaren ge bruikelijk dat per premieronde steeds zo'n vijftien premies zijn te verdienen. Veel premies Soethaert: „We doen het voor de renners. Als ze willen rijden is er voor hen veel te verdienen. We hebben veel premies en voor alle renners die de wedstrijd uit ij den en niet in de prijzen vallen hebben we ook nog een prijs." Eén ding staat vast. Er zal een andere winnaar dan de vorige editie worden gehuldigd. Vorig jaar won criteriumspecialist Od- win Bink, maar de Amsterdam mer is er ditmaal niet bij. Vorig jaar in augustus brak Bink bij een valpartij in de Ronde van Dalen zijn heup en daarvan is hij nog altijd niet hersteld. Kanshebbers zijn de Belg Chris- tof Vercouillie (afgelopen week nog winnaar van een wedstrijd in Kuurne), Dirk van Dam, Wil- fried Bastiaanse, Edward Faren- hout, Jelle van Groezen (vorig jaar tweede in Westdorpe), Da vy Jaspers, Kurt van Lande- ghem, Ralph Schaalje, Richard Slabbekoom en Jean-Pierre Verstraeten. De wedstrijd is de laatste van het Drie Dorpenklassement waarin eerst Axel en Zuiddorpe op het programma stonden. Klassementsleider Koen van de Velde staat ook op de deelne merslijst. De Ronde van Westdorpe begint morgenavond om 19.00 uur en de afstand bedraagt 80 kilome ter. van Joeri de Bruijckere en Ivo Westerweele, die op hun beurt weer in de eindstrijd verlo ren. Bart van Harn en Foeke van den Ber gen zegevierden met 6-4 en 6-2. Van Harn pakte daarmee zijn tweede titel, na gisteren ook al de enkelspelcategorie winnend af te sluiten. Het meisjesdubbelspel tot en met twaalf jaar werd gewonnen door Kim van den Berg en Noortje de Bakker. Zij versloegen in de fi nale Evi de Muynck en Julissa Stofferis 7-6 6-2. Terneuzen. Vliegende Hollander- jeugdtoernooi. Finales. Jongensen kelspel, t/m 12 jaar: D. van den Hout-D. Houg 6-2 3-6 6-2. T/m 14 jaar: B. van Harn-J. de Bruijckere 6-7 6-2 6-1. Meisjesenkelspel, t/m 12 jaar: K. van den Berg-N. de Bakker 6-1 6-2. T/m 14 jaar: J. Stofferis-K. Meertens 5-7 7-6 opg. Jongensdubbelspel, t/m 14 jaar: B. van Harn/F. van den Bergen-J. de Bruijckere/I. Westerweele 6-4 6-2. Meisjesdubbelspel, t/m 12 jaar: K. van den Berg/N. de Bakker-B. de Muynck/J. Stofferis 7-6 6-2. Axel. Axel Rabotennistoernooi. Fi nales. Mannenenkelspel. HE3: Dylan Blackman-T. Huis 6-1 7-6. HE5: B. Yse- baert-M. Groffen 6-4 6-3. HE6: M. Pat- eer-J. Donze 4-6 6-4 6-1. HE7: M. Maes-P. Hamelink 6-3 6-3. HE8: K. Ver- munt-H. Pijpelink 6-3 3-6 6-4. Vrouwen enkelspel. DE6: S. van Achte-T. Lam mens 1-6 6-4 6-0. DE7: S. van Stra ten-N. Brandt 7-5 7-5. DE8: E. Dekker-R. Matthijs 6-3 6-2. Mannendubbelspel. HD5: C. de Jonge/H. Mathijssen-P. Baumgarte/R. de Pooter 3-6 6-4 7-5. HD6: K. de Rooij/J. Saman-R. de Haas/C. Kayser 6-2 6-0. HD7: H. Pijpelink/R. Hilkhuysen-L. Bracke/D. van Hoecke 6-1 3-6 6-2. HD8: H Dhondt/T. Mattheeuws-P. Huijzers/M. Neven 6-0 6-3. Vrouwendubbelspel. DD6: I. Agten/M. van der Schelling-J. d'Haens/A. van Harn 6-2 6-4. DD7: I. van Dessel/T. Dees-S. Lambert/S. van Straten 6-2 7-6. DD8: A. de Pundert/M. Biesbroeck-W. Overbeeke/I. Strijdonk 6-2 6-0 Gemengddubbelspel. GD5: S. Dees IC. de Jonge-M. Boddaert/H. Mathijssen 3-6 6-4 6-2. GD6: T. Dierick/R. de Poorter-A. van Harn/F. van Harn 5-7 6-2 6-3. GD7: J. Dingemanse/D. van Hoecke-E. Bracke/L. Bracke 6-4 6-3. GD8: W. Overbeeke/C. Overbeeke-A, Bohijn/P. Bohijn 6-3 4-6 6-4. Schoondijke. Rabo Oe Zwaantoer- nooi. Mannendubbelspel. HD4: P. Jansen/T. Pronk-B. Bently/W. van Noord 6-2 6-3. HD5: P.J. Standaert/B. Wielakker-J. Flikweert/M. Praas 6-4 6-1. HD6: J. Goethals/A. Riemens-A. IJsebaart/E. Lauret 7-6 2-1 opg. HD7-35+: T. Boogaard/C. Loonstijn-A. Janse/J. Wielakker 6-2 6-4. HD8: J. de Feijter/L. Pielaet-J. Koster/B. Willemsen 6-2 6-0. Vrouwendubbelspel. DD6: D. Dusarduijn/I. Vinjé-I. Buijsse/I. van Re- mortel 6-3 7-5. DD8: L. Koster/A. van Riel-B. Geelhoed/J. Geelhoed 7-6 6-1. maandag Tennis Kwalificaties nationaal ranglijst- toernooi. Locatie: tennisvereniging Oost-Souburg. Inschrijving: 10.00 tot 11.00 uur. Aanvang: 12.00 uur. Rabo De Zwaantoernooi. Locatie: ten nisvereniging Gravelsteps te Schoondij ke. Aanvang: 18.00 uur. Open Vlastoernooi. Locatie: tennisver eniging De Eikenhof te Koewacht. Aan vang: 18.00 uur.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2006 | | pagina 39