m Braziliaanse beats aan de kust Leo Paauwe districtskampioen Oranj'e wint Zeeuws onderonsje Tennisdubbel voor Lisanne Hagesteijn Evertse met Redbull eerste in Oudenbosch Strand Renesse doet tijdens voetvolleytoernooi denken aan Copacabana Pankow niet opgewassen tegen Koek agenda uitslagen maandag 3 juli 2006 s23 Scheurtje in pols van De Jonge MARKELO - Motorcrosser Dave de Jonge uit Heinkens- zand had dit weekeinde geen geluk in Markelo. De 19-jari- ge KTM-coureur reed mee in een wedstrijd om het EK 125cc, onder auspiciën van de Union Européenne de Moto- cycliste. Het zou De Jonges debuut worden, maar na een sprong op de vrije training kwam hij hard neer. Ten val kwam hij niet, maar hij blesseerde wel zijn pols. Onder zoek in het ziekenhuis wees ui8t dat dat er een scheurtje in de pols zat. „Hoe erg het is weet ik niet. In ga naar Bel gië om het nader te laten bekijken", aldus De Jonge die hoopt binnen 14 dagen weer te kunnen rijden. Demonstraties op Leventitoernooi GOES - Zowel in de 3-categorie bij de mannen als bij de vrouwen van het Leventitennistoernooi in Goes waren de laatste wedstrijden gisteren allesbehalve spannend. Waar iedereen op een leuke finale had gehoopt, zagen de toe schouwers slechts twee demonstratiewedstrijden. Voor beide categorieën hadden zich drie spelers ingeschreven, maar in beide poules trok zich een speler terug. Mandy Wolfert en Milou Flohil speelden tegen elkaar. Wolfert won het duel overtuigend. Niet verrassend omdat Flohil een 5-speelster is, Wolfert een 3. Bij de mannen vertoon den Dmitri van Hoof en Brian Dijkstra hun kunsten aan het Goese publiek. Het toernooi had dit jaar minder in schrijvingen dan vorig jaar. „Daar hebben we bewust voor gekozen", zei organisator Peter Naessens. „Vorig jaar liepen we vaak uit met de planning. Dat was nu veel minder het geval." Een interessante partij op de finaledag was de wedstrijd in de vijfde categorie van het mannen- dubbelspel tussen Emiel Gideonse en Menno Kole en Max de Rave en Roelof van Gilst. Na een slopende driesetter wonnen Gideonse en Kole (6-3 3-6 7-5). Lierse SK speelt tegen Sluis SLUIS - SV Sluis oefent zoals gebruikelijk deze week weer tegen de Belgische eersteklasser Lierse SK. Die wed strijd wordt morgen om 19.30 uur op het sportpark in Sluis gespeeld. Net als eerdere jaren bereidt Lierse zich in Sluis voor op de competitie. Ditmaal maakt de club vanaf vandaag tot vrijdag gebruik van het sportcomplex van de SV Sluis. Lierse-trainer René Trost komt met een flink vernieuwde selectie. Trainer Isaac Verkeste van Sluis zag Edwin Bogaard en Rafat Korkmaz vertrekken. Hij versterkte in zijn eerste jaar bij SV Sluis zijn selectie met de Belgen Frederick van den Broucke (Zeebrugge), Cristoph Uytendaele (Knokke), Burak Keskin (Terneuzen- se Boys) en Achmed Osman (Aardenburg). Lierse SK heeft inmiddels al twee oefenwedstrijden gespeeld tegen de provinciale eersteklassers KFC Katelijne en Itegem. Mooie klassering voor Kasse HOLJES - Ko Kasse uit Veere heeft zich in de vijfde race voor het Europees kampioenschap rallycross in het Zweedse Höljes laten zien. Kasse reed een tiende, veer tiende en vijftiende tijd. Daarmee greep de rallycrosser uit Veere net naast een finaleplek, waaraan zestien man deel mochten nemen. „Met de zeventiende plek ben ik re delijk tevreden", zei Kasse. „In het begin zag het er goed uit met de tiende tijd, maar naarmate de dag vorderde werd het circuit steeds sneller. Toen moest ik afhaken om dat mijn auto minder snel is." [door Bas Abresch ET [renesse - Een nietsver- moedende strandbezoeker in "■Renesse waande zich zaterdag "misschien voor even op de Copacabana in Rio de Janeiro. realiteit was anders. De 'palmbomen waren van plastic, [{je sambamuziek werd verzorgd [door oer-Hollandse drummers en de omhalen kwamen niet van de voet van Romario of Ro- üialdo, maar van Zeeuwse hel oden. Het maakte het achtste voetvolleytoernooi niet minder gezellig. „Als het elk jaar zulk weer was geweest, had onze naam al drie Jteer op die beker gestaan", zegt Fred met een knipoog tegen fFilip, zijn teamgenoot van Troxycoat. Het duo heeft zojuist pok zijn derde poulewedstrijd gewonnen en nu weten ze het helemaal zeker; ze zijn typische jpiopi-weer-voetballers. Niet gek dus dat ze het voetvolley- ito.ernooi op het strand van 'Renesse nooit eerder hebben [gewonnen. De zeven voor gaande jaren leken de weergo den een antipathie te hebben te lgen het evenement. Regen en iwind teisterden de voetvolleyers ^tijdens alle edities, maar van daag kan het bijna niet beter. -Een stralende blauwe lucht en ■de zon hoog aan de hemel. Het •kwik stijgt tot dertig graden, ;een briesje van zee biedt enige :yerkoeling. Magere jaren I„We hebben zeven magere jaren gehad, dan volgen nu de zeven yette jaren", denkt Wilco Hoo- Jgerhuis. Samen met zijn maatje Arjan van de Stolpe van Renes- ige 1 is hij deelnemer van het eer- ,-ste uur. Ook dit duo heeft nog 'niets verloren vandaag. Maar, [zo verzekert Hoogerhuis, om ,;.een verlies zullen ze niet treu- •jen. Want eigenlijk zijn ze hier i-maar voor één ding: de prijs voor de mooiste tenues binnen slepen. „We hebben die prijs in ::al die jaren maar één keer ge wonnen. Dat hadden er veel meer moeten zijn. Elk jaar kie zen we nieuwe tenues uit spe ciaal voor dit toernooi", aldus Hoogerhuis. Beide mannen zijn bloedserieus, niet één lachje ver schijnt op hun gezichten. „Het zal even slikken zijn als we die prijs weer niet winnen", springt Van de Stolpe bij. „Als we nu niet winnen, komen we volgend jaar in goedkope witte T-shirts. Misschien wel in vuilniszak ken", voorziet Hoogerhuis. Het tekent de ongedwongen sfeer die over het evenement hangt. Organisator Mischa van den Hoek kan dan ook niet an ders dan tevreden zijn. De hele dag loopt hij met een glimlach rond de acht uitgezette velden. „Het kan niet stuk. Ik ben abso luut tevreden. En eindelijk werkt het weer ook mee. Su per!" Bewondering De stemming onder de 35 teams is uiterst relaxed, er valt geen onvertogen woord. Het hele toernooi heeft iets weg van een Zuid-Amerikaans feest. Sam baband Adventurado begeleidt de omhalen, vallende kopballen, hakjes en andere Braziliaans aandoende kunststukjes met opzwepende beats. De Noordzee en de opblaas-palmbomen maken het decor bijna perfect. „Dit is de echte beach- voetvolley-sfeer. Een geweldige locatie", zegt Steven van Baten burg uit Breda bijna zwijme lend. Van Batenburg en Ton Reichardt zijn de titelverdedi gers, maar prolongatie zit er na de poulefase niet meer in. „Dit is inderdaad bijzonder, zo hoort het", valt Reichardt bij. Het duo heeft bewondering voor het uit gebreide deelnemersveld. Zelf zijn ze lid van een officiële voet- volleyvereniging in Breda, maar bij hun eigen toernooi, vorige week, deden slechts tien tweetal len mee. Van Batenburg: „Als je het dan hier ziet, daar kan je al leen maar respect voor hebben. Wij krijgen het niet voor elkaar. Maar ik denk dat het hier laag- drempeliger is om mee te doen." Volgens Reichardt is de sport slecht toegankelijk. „Mensen denken dat je er heel technisch voor moet zijn, maar dat is niet zo." Het Brabantste tweetal kraakt één van de weinige kritische no ten van de dag: de spelregels. De service mag in één keer terug worden gespeeld, terwijl dat vol gens de officiële regels niet is toegestaan. „Wij komen eigen lijk voor de mooie rally's en het in drie keer spelen, zoals bij vol leybal. Maar hier spelen mensen uit angst snel de bal in één keer terug. Het mooiste van het spel is echter om uit onmogelijke po sities alsnog een rally te win nen. Dat is kicken!", verwoordt Reichardt zijn essentie van het spel. Zulke miraculeuze ontsnap pingen zijn er desondanks wel te zien. Of het nu de finale betreft of de strijd om de 33e en 34e plaats, binnen de lijnen wil iedereen winnen en daardoor worden er soms rare capriolen uitgehaald. Na de duels drinken de deelnemers gezellig een biertje met elkaar. Een ritueel dat doorgaat tot in de late uur tjes, want voor de avond staat er een barbecue op het program ma. Mooiste tenue De enige echte winnaars zijn uit eindelijk John Berrevoets en Maarten Kempen, de rechtshalf en de keeper van Renesse 1. Zij winnen de titel, maar zijn kans loos voor die andere prijs: die van het mooiste tenue. Ze spe len namelijk in hun blote bast, met een geschilderde rood-wit-blauwe sjerp en een oranje rugnummer. De heren van Vissershuisje gaan er met de prijs vandoor. En Hoogerhuis en Van de Stol pe? Die komen volgend jaar ge woon weer terug. Misschien in witte T-shirts, misschien in vuil niszakken. Door de sambgmuziek van de drumband, het goede weer en de capriolen van de voetvolleyers deed het strand van Renesse za terdag Zuid-Amerikaans aan. foto Dirk-Jan Gjeltema door Roeland van Vliet GOES - Menner Leo Paauwe uit Nisse is zaterdag in Nieuwe- gein voor de vierde keer dis trictskampioen geworden. Met slechts 105 strafpunten won hij met de viervoeter Dex de ge combineerde klasse 2/3 bij de enkelspan paarden. Na dag één van het kampioen schap leidde de Bevelander al de dans. Op het onderdeel dres suur had hij 56 punten gekre gen, waardoor hij tweede stond. Maar bij de vaardig- heidsproef (een kegeltjespar koers dat moet worden verre den onder tijdsdruk) maakte Paauwe veel goed. „Ik heb geen enkel balletje van een ke gel afgestoten en was binnen de tijd binnen. Ik was de enige zonder strafpunten." Geen strafpunten Zaterdag hield Paauwe, die Ada Steketee als groom heeft, zijn voorsprong vast. Zowel op het wegtraject (met 14 kilome ter per uur 8600 meter afleg gen) als het staptraject (1000 meter in 10 minuten zonder te draven) liep hij geen strafpun ten op. Op het afsluitende hin- dernissenparkoers hield de Be- velandse menner de schade be perkt. Paauwe: „Zo'n laag aantal pun ten als 105 heb ik nooit eerder gehaald. Er was in alle klassen ook maar één combinatie die er nog iets minder had, namelijk 103." Er reden zich zaterdag nog vier Zeeuwse menners in de prijzen in Nieuwegein. Ilse de Jonge uit Sinoutskerke werd tweede in de klasse 2 van de enkelspan pony's. Zij had 117,8 punten. André Vink uit Driewegen werd eveneens tweede, maar dan in de klasse 1 van de dub belspan pony's. Daarin werd Jacco van 't Westende uit Oude- lande derde. Zij hadden respec tievelijk 114,8 en 116,9 punten. Voor Simone van Hoepen uit Ovezande was er een tweede plaats in de gecombineerde klasse 2/3 in de dubbelspan po ny's. Voor de titels van het dis trict West kwamen menners uit de provincies Zeeland, Zuid-Holland, Noord-Holland en Utrecht in aanmerking. Leo Paauwe werd zaterdag voor de vierde keer districtskampioen mennen. GOES - De finale op de grote ta fel van het Baarends drieban- F dentoernooi in Goes eindigde in f,een overwinning voor Piet ;;Kock. De Goesenaar versloeg in een fraaie finalepartij titelverde- I diger Rinus Pankow uit Zierik- ^zee. De kleine finale werd ge- wonnen door Arjo Hollestelle. 'E. wKock haalde op overtuigende Jïvijze zijn vorig jaar verspeelde pütel terug. De finale was een >.prachtige voorstelling. Bij een "tussenstand van 14-11 in Kocks voordeel toverde de Goesenaar Aeen schitterende serie van acht (de hoogste van het toernooi) op het groene laken en deelde daar- ^iriee de beslissende klap uit. Ook al kwam Pankow nog sterk Aterug tot 23-20, de winst gaf ••Koek niet meer uit handen: 25-20. Voor het slotakkoord begon had den beide kemphanen één ver- jjliëspartij moeten incasseren. Pankow liet zich verrassen door «Jan Goense uit Ovezande en ['btonswinnaar Frans de Koek tfiit Rilland liet in zijn debuut- A jaar zien een geduchte concur rent te zijn voor de gevestigde jorde. Hij versloeg Piet Koek overtuigend met 20-12. Zijn (['.prestaties waren echter te wis- v seivallig om mee te dingen voor de titel. Zijn hoogste partij van het toernooi tekende met 1.250 schril af bij zijn laagste, 0.409. - De finale op de kleine tafel [jverd een nek-aan-nek-race tus sen Arjo Hollestelle uit Goes, - die op het laatste moment als re serve mocht opdraven, en Mar- vtin Steketee uit Yerseke. Beiden ^verzamelden twaalf punten uit zéven partijen, maar het moyen- V ne van Hollestelle was achtdui- 3'zen.dste beter. De hoogste partij kwam op naam van Jan Rijk uit 'irQvezande met. 1.250. L maandag "1 Tennis I Kwalificaties nationaal ranglijst- t 'toernooi. Locatie: tennisvereniging Oost-Souburg. Inschrijving: 10.00 tot 11.00 uur. Aanvang; 12.00 uur. 1 Eendrachttoernooi. Locatie: tennis vereniging Eegedima te Tholen. Aan- - vang: 18.00 uur. Mosseltoernooi. Locatie: tennisvereni ging De Bru-Tèn te Bruinisse. Aanvanq: i 14.30 uur. door Sven Bakker OOST-SOUBURG - Het Open Souburgtennistoemooi ging za terdag van start en direct waren er enkele interessante partijen te bewonderen. Bij het vrouwen- enkelspel in de derde categorie werd het Zeeuws onderonsje tus sen Saskia Oranje en Stephanie Pauwels in het voordeel van Oranje beslist. De twintigjarige Oranje uit 's-Gravenpolder kende in de par tij tegen Pauwels een matige start. De tennisster die afgelo pen voorjaar in de competitie voor het eerste team van MLTC uitkwam, zat niet lekker in haar ritme en kwam in het eerste be drijf met 3-4 en een break ach ter. Toch wist Pauwels daar geen ge bruik van te maken, want de eer ste set ging dankzij drie achter eenvolgende gewonnen games naar Oranje. In het tweede bedrijf liep Oran je, die steeds beter in haar spel kwam, meteen uit naar 3-0 en 4-1. De achttienjarige Stepha nie Pauwels uit Vogelwaarde deed nog verwoede pogingen om er een derde set uit te slepen, maar kwam niet verder dan 3-4 en 4-5. Saskia Oranje won uit eindelijk met 6-4 en 6-4, waar door ze haar ongeslagen reeks te gen Pauwels voortzette. Twee jaar geleden speelden bei de Zeeuwse tennissters ook al te gen elkaar, maar toen was het overtuigender: tweemaal 6-1 voor Oranje. Daarom keek Pauwels achteraf ook met opge heven hoofd vooruit naar het na tionaal ranglijsttoernooi dat aanstaand woensdag van start gaat. Pauwels kreeg van toemooiorga- nisator Sven Vercneulen een wildcard voor het hoofdtoer nooi. Zij kreeg de voorkeur voor een Zeeuwse wildcard, boven Mandy Wolfert en Bernice van de Velde. Ook Karen Evers (90e van Nederland), Lynn Schönha- ge (17 van Nederland t/m 16 jaar) en Debby Haak (vijfvoudig Nederlands kampioene) werden direct toegelaten tot het hoofd schema. Bij de mannen ontvin gen twee Zeeuwen een wild card: Brian Dijkstra en Dmitri van Hoof. De andere vier wildcards gingen naar: Halvar Dil (topper onder 18 jaar), Martijn Helmonds (71e van Nederland), Thomas de Jong (115) en Arjan Buijs (265). De tennissers die niet in aanmer king kwamen voor een wildcard spelen vandaag de kwalifica ties. door Sven Bakker ZIERIKZEE - Lisanne Hage steijn heeft op de tennisbanen van Zierikzee twee overwinnin gen geboekt bij het Stoepeschie- tertjestoernooi. Gisteren tijdens de finaledag was Hagesteijn zo wel bij het meisjesenkelspel als het meisjesdubbelspel tot en met twaalf jaar de beste. Op de zonovergoten en bloedhe te banen liep de eindstrijd in het enkelspel van Lisanne Hage steijn tegen Esmee Schot uit op een slopende thriller Hagesteijn moest de eerste set met 7-5 aan Schot laten, maar kwam daarna sterk terug met 6-1 en liep in de derde set uit tot 5-2. Schot kon de laatste game Zierikzee. Stoepeschiertjestoer- nooi. Finales. Jongensenkelspel, t/m 12 jaar: K. de Bruijn-J. Sprong 1-6 6-3 6-3. T/m 14 jaar: D. Westland-T. de Vos 6-2 2-6 7-5. T/m 17: M. de Vos-J. Roggeband 6-2 6-0. Meisjesenkelspel, t/m 12 jaar: L. Ha- gesteijn-E. Schot 5-7 6-1 5-2 opg. T/m 14 jaar: L. in 't Veen-N. Lekkerkerk 6-2 6-4. T/m 17 jaar: M. van Trigt-T. in 't Veen 7-6 6-2. Jongensdubbelspel, t/m 12 jaar: J. Sprong/J. van Sinderen-J. van Gastel/T. Vleeshouwer 6-2 4-6 7-5. T/m 14 jaar: K. de Bruijnfi". de Vos-S. Inja/D. West- land 4-6 6-2 6-4, T/m 17 jaar: M. de Vos/Q. Haze-J. Roggeband/D. Boot 6-1 6-0. Meisjesdubbelspel, t/m 12 jaar: L. Hagesteijn/R. Kerkhove-S. Pessers/T. Roggeband 6-1 6-0. T/m 14 jaar: M. door Lucien Roelandt OUDENBOSCH - Dennis Evert se heeft gisteren de Grote Prijs van de Brabantse Paardendagen gewonnen. De 19-jarige ruiter uit Nieuw- en Sint Joosland was in Oudenbosch met Redbull de beste van zes combinaties in de barrage. In de overallfinale van de 72ste editie van de Brabantse Paar dendagen stuurde Dennis Evert se de merrie Riverwoods naar een knappe vierde plaats. niet meer spelen en moest opge ven. Bij het meisjesdubbelspel tot en met twaalf jaar versloegen Li- sannen Hagesteijn en Romy Kerkhove later op de middag het koppel Suzan Pessers/Tessa Roggeband. Dat ging een stuk eenvoudiger voor Hagesteijn: 6-1 en 6-0. Bij de jongens tot en met twaalf jaar slaagde Jorben Sprong er niet in om voor de dubbel te zor gen. Sprong won weliswaar het dubbelspel met Jasper van Sin- deren van Jesse van Gastel en Tim Vleeshouwer in een drieset ter (6-2 4-6 7-5), maar hij was in het enkelspel niet opgewassen tegen Koen de Bruijn. Met 1-6 6-3 en 6-3 pakte De Bruijn de oveiwinning. Lekkerkerk/N. Lekkerkerk-J. Flikweert/A. Mol 4-6 6-2 7-6. T/m 17 jaar: T. in 'l Veen/L. in 't Veen-E. van der Heiden/M. van Trigt 6-2 4-6 6-3. Bruinisse. Mosseltoernooi. Mannen- enkelspel. HE5: M. Passchier-W. van de Berge 7-5 6-1. HE6: P. den Hollan der-P. de Waegenaere 6-2 6-2. HE7: H. Muller-R. Weeber 6-2 2-6 6-4. HE8: R. Loos-R. Klop 6-7 6-0 6-0, W.T. van Ype- ren-M. van Gemeren 7-5 6-1. Mannendubbelspel. HD7: M. Krul/R. Schuurmans-A. Duinhouwer/K. Duin houwer 6-4 6-3. Vrouwendubbelspel. DD8: C. van Tol/A. Koster-P. van de Ouden/P. Stou ten 6-1 6-2. Gemengddubbelspel. GD7: L. Meertens/J. van der Stigchel-N. Hillebrand/L. van der Meijden 6-3 6-2, J. van der Cingel/J. Hage-E. Schot/K. Bos man 4-6 6-4 7-5. De tweede plek op zaterdag in het klassieke parkoers van de klasse ZZ maakte Evertse tot één van de favorieten voor de Grote Prijs. Op het technsich zware parkoers stuurde Evertse, die als derde startte, Redbull niet net zoals zijn voorgangers achterlangs, maar voorlangs de dikke oxer naar de vierde hin dernis. Daarmee boekte de Zeeuw drie seconden winst op de toenmalige leider in het klas sement. Jeugdinternational Pa tricia Greeve werd tweede en kwam een seconde te kort

Provinciale Zeeuwse Courant | 2006 | | pagina 33