Middelburg steunt plan Witte Raaf tleurt monumenten op Kunst fleurt PZC PZC Hollands glorie op de bromfiets Ringoppasser Cor Coppoolse neemt afscheid Camping in Arnemuiden mag uitbreiden ,11 Maurits Sep ARNEMUIDEN - De gemeente Middelburg schiet camping De Vitte Raaf in Arnemuiden te ndp bij de uitbreidingsplannen. )oordat de gemeente zich be- eid heeft verklaard de uitbrei- ling toe te staan, kan de recrea- ieondernemer onderhandelen net de Dienst Domeinen over de aankoop van vijftig hectare grond. De Witte Raaf wil grond kopen voor uitbreiding en vernieuwing Van de camping. Er komen kam peerplaatsen bij, er worden va kantiewoningen gebouwd (26 'paalwoningen in het water en e 44 op het land) en er komt een hieuw centraal gebouw met een Ontvangstruimte, restaurant, e fequashbanen, bowlingbanen, jeen overdekt zwembad en een Overdekte speeltuin, foe Dienst Domeinen wil eerst [weten welke toekomstige be- (stemming de grond krijgt. Als het natuur blijft, is de waarde dus de prijs lager dan wan- er gebouwd mag worden ^yoor recreatie. De gemeente wil de op haar beurt eerst weten of iet plan doorgaat, voordat de lestemming wordt veranderd. Sn intussen wist eigenaar 3. Oomen van De Witte Raaf Met brommobiel op de A58 KRUININGEN - Een 84-jarige man uit Yerseke was gister-mid dag rond kwart over vijf onder weg vanuit Bergen op Zoom naar zijn woonplaats. De man reed in zijn brommobiel keurig over de Oude Rijksweg. Totdat hij bij Kruiningen kwam. Hier reed de man een stukje verkeerd en kwam hij tussen het vakantie verkeer op de A58 terecht. De politie kreeg diverse telefoon tjes van passerende automobilis ten. Ter hoogte van Waarde is het voertuig door de politie uit het verkeer geleid en op de goe de weg, met een bekeuring op zak, naar huis gezet. agenda STREEKACTIVITEITEN HANSWEERT - Kaj Munk, 13.00 uur: Seniorensoos; HEINKENSZAND - De Stenge, 19.15 uur: Bridgen bij de Bridgeclub Borsele; Achter de Hervormde kerk, 19.30 uur: Prijsklaverjassen; KAPELLE - De Vroone, 09.30 uur: Schil dersclub; 10.00 uur: Internationaal dan sen; 13.00 uur: Soos, biljarten; 14.30 uur: Gymnastiek; Zaal Groenewoud, 16.45 -17.45 uur: Be wegen voorcarapatiënten; KRUININGEN Ons Dorpshuis, 13.00-17.00 uur: Biljartclub senioren; 19.30 uur: schaakclub "De Zwarte Da- KWADENDAMME - Kermis. SCHORE - Dorpshuis, 13.15 uur: Meer bewegen voor ouderen; WEMELDINGE - De Wemel, 9.15 - 10.00 uur en 10.00-10.45 uur: Meer be wegen voor ouderen; 13.00 uur: Soos; biljarten en kaarten; 14.00 uur: Koers- ba'l; YERSEKE - Zorgcentrum Vredelust, 10.30 uur: Bewegen voor ouderen; 13.30 uur: Biljarten in de hal; HetTrefpunt, 13.00-17.00 uur: Biljarten. niet hoeveel de grond zou gaan kosten. Om uit deze klem te komen, heeft het college van B en W zich nu bei-eid verklaai'd de uit breidingsplannen van Oomen toe te staan. Dat krijgt de Dienst Domeinen zwart op wit van de gemeente. „Wij steunen het plan van De HEINKENSZAND - Aan de strakblauwe hemel waren zater dag en zondag alleen bij de ko renmolen 'Hoop en Verwach ting' in Borssele een paar wolk jes te zien. De wieken waren er, ter gelegenheid van de kunstrou te in de gemeente Borsele, voor zien van zeilen met een kunst werk van Marthe Röling. Op tien verschillende locaties in de gemeente Borsele presenteer den kunstenaars hun werk aan het publiek. Een deel van de kunstwerken was ook verza meld in de Borsselse molen. Schilderijen en beelden stonden verspreid door de kleine ruimte. Vrijwillig molenaar Pieter Haze- lager was er maar wat trots op. Voor de gelegenheid haalde hij daarom ook de zeilen van Marthe Röling naar zijn molen. „In 2004 hebben enkele kunste naars zeilen gemaakt voor een groot molenzeilenproject. Ik kon de zeilen van Marthe Röling voor een weekend lenen van Ver eniging de Hollandsche Molen. Ik vond deze met de wolken er op erg mooi. Het is alleen jam mer dat de wind precies de ver keerde kant op staat, want daar door kunnen mensen de zeilen Witte Raaf", zegt wethouder F. Streng. „Kwaliteitsverbete ring in het Veerse Meergebied is voor ons een noodzaak en dit is één van de stappen die we moe ten zetten. We willen hiermee slagvaardig omgaan en het plan snel in procedure brengen. Want dat moet allemaal nog wel gebeuren. De steun van het colle ge is een 'principe-uitspraak'. Pas als Oomen alle aanvragen in dient, wordt een definitief oor deel geveld. Begrip Streng toont overigens ook be grip voor de 'zakelijke opstel ling van de Dienst Domeinen. „Als zij natuurgrond verkopen en er komt later recreatie op, hebben ze de verkeerde prijs ge kregen. Het is zakelijk juist om dat vooraf duidelijk te maken. De Domeinen heeft leergeld be taald in het verleden." Oomen wacht intussen al tien jaar op toestemming voor zijn plannen met De Witte Raaf. Hij is bereid miljoenen euro's te investeren in de uitbreiding en vernieuwing en geeft de moed nog niet op. „Ik ben een stre ber." Wel hoopt hij dat er nu snel duidelijkheid komt. „Mijn leeftijd gaat tellen. Ik ben 55. Het moet geen vijf tot tien jaar meer duren. Als mijn zoon mij niet zou opvolgen, was ik allang afgehaakt." door Sandra van de Vreugde SEROOSKERKE - (W) Tijdens het ringrijden in Serooskerke nam Cor Coppoolse zaterdag na 25 jaar in weer en wind voor de afdeling Gapinge, maar ook voor vele andere afdelingen en de Z.R.V. onder de ring te heb ben gestaan, afscheid als ringop- passer. Hij was een van de bekendste ge zichten onder de ring en behoor de tot de besten in het vak. Hij mocht de ringen op deze dag nog een paar beurten in de bus hangen en afsluiten met de kamp om de pollepel en het dag klassement. Hij kreeg uit han den van wethouder W. van Ta- tenhove van de gemeente Veere een oorkonde en een bord van de vereniging aangeboden. Ook kreeg hij een geschenk van de ge meente Veere. Dagwinnaar De dag kon ook niet meer stuk voor Jos Gideonse. Hij stak niet alleen 30 van de 30 ringen waar mee hij dagwinnaar werd, maar hij won ook de eerste beker. In de kamp voor het dagklasse ment moest Gideonse afrekenen met Krijn Coppoolse en Kees Langebeeke jr. De kamp werd in het voordeel van Jos Gideon se beslist op de 14 millimeter. De kamp om de pollepel werd gewonnen door Sebastiaan Sturm, die daarvoor eerst twaalf collega-ringrijders moest, verslaan. Hij stak als enige de 10 mm en won daarmee de polle pel en een doos sigaren. Kermiswedstrijd De kermiswedstrijd in Dom burg werd gewonnen door René Provoost. Van de 28 beurten mis te hij slechts één ring. Maar om het spannend te houden, was dat wel de ring in de allerlaatste beurt, waardoor Provoost Roel Willemse toch nog langszij zag komen. In de kamp om het dag kampioenschap zette hij alles toch nog recht en versloeg hij Roel Willemse op de 14 millime- terring. In de kamp om de be kers won Robert-Jan Provoost de eerste beker. Bram de Visser won de tweede beker en Coen Murk de derde. Deze laatste rijder won ook de eerste beker in het ochtendklas sement. Daar liet hij Bob Mara- nus en René Provoost achter zich. Denise Klap won naast de dame- sprjis de eerste prijs in het ver sieringsklassement van de warmbloedpaarden. Bij de koud- bloeden ging deze eer naar Ma- rit Passenier. Het slotstuk van de dag de pollepelkamp werd ge wonnen door Coen Murk die op 14 millimeter Martijn Minder- houd aftroefde. Ook een huldi ging in Domburg, want Adriaan Provoost deed voor de 25e keer mee aan het ringrijden tijdens de Domburgse Kermis. Sjezenwedstrijd Zaterdag werd in Ritthem de jaarlijkse sjezenwedstrijd verre den. Martin Brouwer en Digna de Visser gingen met alle hoofd prijzen naar huis. In het dagklas sement wonnen ze met 88 van de 90 te steken ringen. Lianna Brouwer en Leo de Visser eindig den met 86 ringen op de tweede plaats en Suzanne Sinke en Adrie Buijs waren derde met 82 ringen. De boerenronde, waar bij de boerin de leidsels over neemt en de boer mag steken, werd ook gewonnen door Brou wer en de Visser. In een kamp op 14 millimeter moesten ze daarvoor wel Roderick Verdaas donk en Esther Jongepier ver slaan. Ook werd het winnaars koppel bekroond met de prijs voor het mooist geklede paar en tot slot vond de versieringsjury de combinatie van paard en sjees van Martin Brouwer en Digna de Visser het mooist. In dat klassement werden Lianna Brouwer en Leo de Visser ook tweede en de derde prijs was voor Rijk en Corrie Geljon. De enige prijs die het succesvolle koppel niet kon winnen was de. gastenbeker. Deze werd gewon nen door Klaas en Marjan van Belzen Agenda Z.R.V. Zaterdag 8 juli ringrijden in Me- liskerke. Torenstraat van 8.00 tot 17.30 uur, in Aagtekerke,. speelweide Burgemeester Geuze- straat van 7.30 tot 17.30 uur en in Middelburg op de Dam van- 8.00 tot 17.00 uur. Sjezenrijden in Veere op de Markt van 11.00 tot 17.30 Bezorgklachten: 0800-0231231 op maandag t/m vrijdag gedurende de openingstij- den;zaterdags tot 12.00 uur REDACTIE BEVELANDEN/THOLEN Stationspark 28 Postbus31 4460 AA GOES Tel: 0113-315670 Fax: 0113-315669 E-mail: redgoes@pzc.nl Frank Balkenende (chef) Cornelleke Blok 'Willem van Dam Mieke van der Jagt Rob Paardekam Koen de Vries (sport) Harmen van der Werf CENTRALE REDACTIE Stationspark 28 Postbus 31 4460 AA GOES Tel: (0113)315500 Fax: (0113)315669 E-mail: redactie@pzc.nl INTERNET www.pzc.nl E-mail: web@pzc.nl De wieken van korenmolen 'Hoop en Verwachting' in Borssele waren ter gelegenheid van de kunstrou te voorzien van zeilen met een kunstwerk van Marthe Röling. foto Willem Mieras moeilijk bekijken." Even verder op in het dorp stelde keramiste Cock Hazelager haar werk op in de tuin. Bij de ingang hingen oesterschelpen aan draadjes bo ven de heg. 'Worsteling van de kaloot' is de titel van het kunst werk. Hazelager: „Ik wilde er de kwetsbaarheid van de Kaloot mee aangeven. Het hangt letter lijk aan een zijden draad." In de tuin stonden enkele kera mische kunstwerken te prijken in het zonnetje. Kippen („Daar ben ik beroemd mee gewor den"), katten en een kunstwerk met de titel 'Het gerucht', dat een groepje roddelende vrou wen laat zien. Textielkunstenares Neeltje Ma ria Zoetemeijer uit het Zuid-Hollandse Oostvoorne was Hazelagers gastexposante voor het weekend. Haar kleurrijke schapenwollen tafellopers en stola's met kraaltjes geven de tuin een extra vrolijke uitstra ling. De bezoekers werden gastvrij ontvangen met koffie en thee. Echt druk was het niet. Hazela ger: „Dat komt door de warmte. Het voordeel is wel dat de men sen die komen heel erg geïnteres seerd zijn. Bovendien: regen zou nog veel erger zijn. Ik bedank de mensen heel nadrukkelijk als ze weggaan. Ik waardeer het heel erg dat ze helemaal hierheen ko men." Monumentale panden, zoals de Borsselse molen, zijn bewust op genomen in de kunstroute. „Dat vinden we erg belangrijk", al dus medeorganisator Hazelager. De katholieke kerk in Kwaden- damme is ook zo'n monument. De ene keramiste is de andere niet, zo blijkt daar. De katten van Hanna Bolier lijken in niets op die van Hazelager. De kleurrijke kunstwerken van Bolier steken vrolijk af tegen het sobere interieur van de kerk. „Ik maak vooral vogels en katten. Ze hoeven niet echt te lij ken. Ik hou ervan om veel kleu ren te gebruiken. Mensen zeg gen vaak tegen me dat ze vrolijk worden van mijn werk. Daar doe ik het voor. maandag 3 juli 2006 Leendert Koppenol (rechts) kwam met het idee voor de toertocht. Frans Stouten (links) zette de route uit. door Cornelleke Blok SINT-ANNALAND - Een stukje Hol lands glorie uit de jaren zestig en zeven tig herleefde zaterdag in Sint-Anna- land. Fervente verzamelaars van de de gelijke en oer-Hollandse Batavus brom fiets zijn vanuit het hele land bij elkaar gekomen voor een toertochtje over de binnenwegen van het eiland Tholen. Daar staan ze, zij aan zij op het Haven plein: de ene bromfiets is mooi opge poetst en blinkt in het zonnetje, de ande re zit vol met roestige plekken. In café 'De Hoop' worden de veertig deelne mers aan de toertocht, die van heinde en verre gekomen zijn, ontvangen met koffie en een Zeeuwse bolus. Buiten wisselen de Batavus-liefheb- bers, de meesten zijn mannen van mid delbare leeftijd, ervaringen uit over hun hobby. „Deze bromfiets is al 52 jaar oud", vertelt Aad Steketee trots. Hij is uit Capelle aan den IJssel geko men („Niet op de brommer hoor"), om mee te rijden met de toertocht. Zijn Ba tavus is de oudste van de deelnemende oldtimers. „Hij rijdt nog heel goed. Ik heb er thuis dertig. Op allemaal maak ik nog tochtjes. Vroeger reed ik zelf een Batavus supersport. Nou, dan was je echt de bink hoor." Hier en daar worden nog wat laatste re paraties uitgevoerd. Zo ook bij organisa tor Leendert Koppenol (68) uit Klijn- dijk (in Drenthe). „Ja, we vervangen nog even een uitlaatbochtje. Hij zit hele maal vol met gaten", lacht hij. Koppenol, die elf jaar in Sint-Annaland woonde, is al sinds zijn jeugd Bata- vus-liefhebber. „Er zijn maar weinig Nederlandse merken bromfietsen. Bijna iedereen reed vroeger op een Puch. Bata- vussen zijn oerdegelijke bromfietsen. Ik heb er één van 29 jaar oud. Die heeft nog zijn originele lak. Waar vind je dat nou nog?" Drie jaar geleden richtte Koppenol de Batavus bromfietsclub op. „Ik heb de club opgericht omdat het handig is als je onderdelen nodig hebt. Dan weet je elkaar te vinden. We willen mensen hel pen om zo lang mogelijk van hun Bata vus te genieten. Bovendien is het erg ge zellig. Inmiddels hebben we zo'n twee honderd leden. Dit is de eerste toer tocht die we houden. Het is uniek, want aan de meeste toertochten mogen alle merken meedoen. Waarom we de toer tocht hier op het eiland houden? De meeste deelnemers komen, net als ik, uit Drenthe of andere delen van het land. Daar kennen we alleen maar bo men. Dit landschap is veel mooier. Mijn hart ligt hier nog steeds." Mooie plekjes Koppenol nam contact op met het enige Thoolse lid van de bromfietsclub: Frans Stouten (37) uit Sint-Maartensdijk. Koppenol: „Hij heeft de route uitgezet en rijdt vandaag voorop, om ons de weg te wijzen." Stouten wil de bezoekers alle onbeken de plekjes van Tholen laten zien. „De tocht heet eigenlijk de zevendorpen- tocht, maar we komen maar door vijf plaatsen. We moesten het een beetje in- korten, omdat de tocht anders bijna foto Willem Mieras tachtig kilometer zou worden. Er zijn een paar snorbrommertjes, dus we gaan waarschijnlijk maar zo'n dertig kilome ter per uur. Dan zou je dus bijna drie uur op de brommer zitten. Dat is te lang. De tocht is nu 55 kilometer. We be ginnen in Sint-Annaland en komen ver der door Sint-Maartensdijk, Seherpenis- se, Stavenisse en Poortvliet. Ik heb de wegen uitgekozen, waarover ik vroeger, toen ik zestien was, ook altijd reed met mijn brommer. Het is niet erg dat we niet zo snel gaan, want dan kunnen de mensen extra van het Thoolse land schap genieten", vertelt Stouten. Hij loopt ondertussen een beetje zenuw achtig rond. „Tja, mijn Batavus is net af. Ik moest er nog veel aan klussen. Het is wel spannend, want als voorrij der wil je natuurlijk geen pech krijgen. Hopelijk houdt hij het." De helmen gaan op, een enkeling trekt er in de hitte een lange leren jas bij aan. De bromfietsen worden gestart en opge steld achter voorrijder Stouten. Uitge zwaaid door enkele tientallen Stallan- ders beginnen de bromfietsers aan hun toertocht. Achteraan rijdt de servicewa gen, die defecte bromfietsen kan inla den. Gewoon voor het geval dat. Scholiere CSW wint Afrika-reis MIDDELBURG - Anne Landman (15) uit Burgh-Haam- stede heeft zaterdag een reis naar Oeganda gewonnen. Ze gaat daar kijken waar het geld van de inzamelingsactie Zip your Lip terechtkomt. De leerlinge uit havo 3 van de CSW in Middelburg won de reis met een opstel over de aids/hiv-problematiek onder Afrikaanse jongeren. Voor het zo ver was, moest ze zaterdag in Amersfoort in debat met elf andere kanshebbers. De ontwikkelingsorganisatie World Vision neemt vijf Nederlandse scholiei'en en hun docenten mee naar het Afrikaanse land. Aanhouding na vernieling in Goes GOES - De politie heeft in de nacht van zaterdag op zon dag verschillende jongeren aangehouden in Goes vanwe ge vernielingen. Vier mannen tussen de achttien en twin tig jaar werden rond vijf uur zondagochtend op de West- wal aangehouden, omdat ze verkeerslichten vernielden. Ze zijn door de politie overgebracht naar het bureau. Te gen drie van de vier mannen is een proces-verbaal opge maakt. Ze moeten de schade aan de verkeerslichten beta len. De vierde, de jongste van het stel, bleek onschuldig te zijn. Rond dezelfde tijd kreeg een groepje jongeren op de Beestenmarkt ruzie met de bewoners van de straat, van wege geluidsoverlast. Een 21-jarige man uit de gemeente Goes vernielde daarop de voordeur van één van de wonin gen. Hij is aangehouden door de politie en overgebracht naar het bureau. Eén van de vrienden van de verdachte overkwam hetzelfde, omdat hij de politieagenten beledig de. Alle verdachten van de vernielingen zijn inmiddels weer vrijgelaten. Aanrijding bij Oesterdam RILLAND - Twee auto's raakten zaterdag rond 17.15 uur betrokken bij een aanrijding op de kruising van de Oester- dam met de Oude Rijksweg bij Rilland. De bestuurders van één van de twee auto's, een achttienjarige vrouw uit Ossendrecht, verleende geen voorrang aan de bestuurder van een auto uit Kalmthout. De Belgische man is naar het ziekenhuis gebracht met nek- en rugklachten. De vrouw liep waarschijnlijk een hersenschudding op. Drankrijders betrapt GOES - Bij alcoholcontroles in de gemeentes Noord-Beve land, Goes en Borsele zijn afgelopen weekend acht drank rijders betrapt. Alle betrokken bestuurders krijgen een boete. Verder werden er nog bekeuringen uitgeschreven voor het overschrijden van de snelheidslimiet, het niet dragen van de gordel en het overschrijden van een doorge trokken streep. Onderscheiding voor redden kind MIDDELBURG - De vijftienjarige Davina Radermacher uit Middelburg is door de organisatie Dare op Curagao on derscheiden voor het redden van een tweejarig jongetje. Het kind dreigde in zee in de armen van zijn nichtje te ver drinken. Davina aarzelde geen moment en bracht hem vei lig naar de kant van Kontiki Beach. De Middelburgse vindt zichzelf geen heldin. „Ik heb gewoon gedaan wat ik moest doen." Het gebeurde vorige week zondag op Konti ki Beach waar Davina vakantie aan het vieren was. door Cornelleke Blok

Provinciale Zeeuwse Courant | 2006 | | pagina 27