Demonstratieduels op finaledag Menner Paauwe districtskampioen Oranje wint Zeeuws onderonsje in Souburg Ruttinger en Maranus zorgen voor Zeeuwse zeges Aanzienlijk minder deelnemers dan vorig jaar op Leventitennistoernooi in Goes 'piet Koek herovert biljarttitel J 23 uitslagen agenda Sven Bakker lOST-SOUBURG - Het Open fiuburgtennistoernooi ging za- >rdag van start en direct waren r enkele interessante partijen .bewonderen. Bij het vrouwen- Lnkelspel in de derde categorie iferd het Zeeuws onderonsje tus- >n Saskia Oranje en Stephanie llauwels in het voordeel van iïjranje beslist. twintigjarige Oranje uit Iravenpolder kende in de par- 'fo tij tegen Pauwels een matige start. De tennisster die afgelo pen voorjaar in de competitie voor het eerste team van MLTC uitkwam, zat niet lekker in haar ritme en kwam in het eerste be drijf met 3-4 en een break ach ter. Toch wist Pauwels daar geen ge bruik van te maken, want de eer ste set ging dankzij drie achter eenvolgende gewonnen games naar Oranje. In het tweede bedrijf liep Oran je, die steeds beter in haar spel kwam, meteen uit naar 3-0 en 4-1. De achttienjarige Stepha nie Pauwels uit Vogelwaarde deed nog verwoede pogingen om er een derde set uit te slepen, maar kwam niet verder dan 3-4 en 4-5. Saskia Oranje won uit eindelijk met 6-4 en 6-4, waar door ze haar ongeslagen reeks te gen Pauwels voortzette. Twee jaar geleden speelden bei de Zeeuwse tennissters ook al te gen elkaar, maar toen was het overtuigender: tweemaal 6-1 voor Oranje. Daarom keek Pauwels achteraf ook met opge heven hoofd vooruit naar het na tionaal ranglijsttoemooi dat aanstaand woensdag van start gaat. Pauwels kreeg van toernooiorga- nisator Sven Vermeiden een wildcard voor het hoofdtoer nooi. Zij kreeg de voorkeur voor een Zeeuwse wildcard, boven Mandy Wolfert en Bernice van de Velde. Ook Karen Evers (90e van Nederland), Lynn Schonha- ge (17 van Nederland t/m 16 jaar) en Debby Haak (vijfvoudig Nederlands kampioene) werden direct toegelaten tot het hoofd schema. Bij de mannen ontvin gen twee Zeeuwen een wild card: Brian Dijkstra en Dmitri van Hoof. De andere vier wild cards gingen naar: Halvar Dil (topper onder 18 jaar), Martijn Helmonds (71e van Nederland), Thomas de Jong (115) en Arjan Buijs (265). De tennissers die niet in aanmerking kwamen voor een wildcard spelen van daag de kwalificaties. i JOES - De finale op de grote ta- >;;Sl van het Baarends drieban- •[(^ntoernooi in Goes eindigde in ;en overwinning voor Piet S tock. De Goesenaar versloeg de [jibale titelverdediger Rinus Pan- pw- uit Zierikzee. haalde op overtuigende zijn vorig jaar verspeelde utel terug. De finale was een voorstelling. Bij een van 14-11 in Kocks R oordeel toverde de Goesenaar en schitterende serie van acht ia?jle hoogste van het toernooi) op uifet groene laken en deelde daar- riiee de beslissende klap uit. 'jhkal kwam Pankow nog terug '3t 23-20, de winst gaf Koek iét meter uit handen: 25-20. ij oor het slotakkoord begon had- beide kemphanen één ver- moeten incasseren. ii,ankow liet zich verrassen door Aan Goense uit Ovezande en Frans de Koek Rilland liet in zijn debuut- .i'*ar zien een geduchte concur te zijn voor de gevestigde circle. Hij versloeg Piet Koek Sjrertuigend met 20-12. Zijn ^estatiecurve was echter te wis selvallig om mee te dingen voor i.fi.e titel. Zijn hoogste partij van Jjlèt toernooi tekende met 1.250 j;chril af bij zijn laagste, 0.409. finale op de kleine tafel een nek-aan-nek-race tus sen Arjo Hollestelle uit Goes en Martin Steketee uit Yerseke. Bei- verzamelden twaalf punten zeven partijen, maar het aoyenne van Hollestelle was t'chtduizendste beter. Hier te lende Jan Rijk uit Ovezande lioór de hoogste partij met g'jjpO. Hij leverde die prestatie '(iégen de latere winnaar. De (föogste serie (6) kwam op naam defP' c'r*e spelers: Hollestelle, ;ctjiijk en Steketee (2x). Titel Dousma op Jtudenten-NK ^sterdam - Tom Dousma e tit Kapelle is gisteren in Amster dam met de lichte mannenploeg ej-an het Delftse Proteus-Eretes Moederlands kampioen bij de stu- lenten geworden in het zware #-:veld. Komend weekeinde is Rile 23-jarige Bevelander met de- [pi?e^e Ploe§ actief bij de wereld- fêkerwedstrijd in het Zwitserse suzern. nor Sven Bakker - Zowel in de 3-categorie de mamien als bij de vrou- ten had het Leventitennistoer- :,poi in Goes gisteren op een fi- dale gerekend, maar de toe- ;kjhouwers kregen slechts twee n^monstratiewedstrijden te leien. k 5001' beide categorieën hadden dop aanvankehjk drie spelers in- orifischreven, maar in beide pou- rjs was er een speler die zich te- ilgtrok. iic'por Mandy Wolfert en Milou yohil restte er daardoor niets aders dan een zogenaamde de- pjonstratiepartij te spelen. Wol- won overtuigend. Een over- le dnning die niet verrassend ge doemd is, omdat Flohil een ^speelster is en Wolfert 3 als 1 peelsterkte heeft. De pas K^aalfjarige Flohil liet de voor- ïliije weken wel zien dat ze al bped mee kan in de 3- en 4-cate- ■örie. Drie weken geleden won J het tennistoernooi in Kapelle. Jfenniskunsten de mannen demonstreer Dmitri van Hoof en Brian jeijijkstra hun tenniskunsten in sjoes. Het Leventitoemooi had i,eze editie aanzienlijk minder Rjschrijvingen dan vorig jaar. zei organisator Peter ijaessens, „daar hebben we be- 1 just voor gekozen. Vorig jaar ?:epen we vaak tot 's avonds laat Qitit met de planning. Dat was nu p. teel minder het geval." Iet aantal deelnemers in de 3-categorie viel natuurlijk be hoorlijk tegen. Naessens: „Ik weet niet waarom ze niet ko men. Laat ze maar eens een re den opgeven. Is het vanwege het geld? Dat is dan jammer, want we hebben maar beperkte mid delen. Ik ga de 3-spelers geen honderd euro bieden en smeken of ze bij ons willen spelen. Het is graag of niet." Slopend Een zeer interessante partij op de finaledag van het Leventi- toernooi was de finale in de vijf de categorie van het mannen- dubbelspel. Emiel Gideonse en Menno Kole namen het op tegen Max de Rave en Roelof van Gilst. Het werd een slopende driesetter, die uiteindelijk met 6-3 3-6 7-5 naar Gideonse en Ko le ging. In het gemengddubbelspel 5 ein digden Tamara Uitterhoeve en Richard van Steenbergen als eer ste. Dit tweetal won gisteren ook in drie sets. Annemarie Verschuu- re en Michel Pikaar, die uitein delijk als derde in de poule ein digden, werden met 6-3 3-6 6-3 verslagen. Het koppel Uitterhoeve/Van Steenbergen had eerder in de toernooiweek al de nummers twee, Marloes de Haze en Erwin de Keuzer, met 7-6 en 6-3 ge klopt. Milou Flohil, pas twaalf jaar, speelde gisteren in Goes een demonstratiepartij tegen Mandy Wolfert, die ze verloor. foto Willem Mieras door Herman Heuvink VLISSINGEN - De Motor crossers Arno Ruttinger uit 's-Heerenhoek en Peter Mara nus uit Aagtekerke hielden gis teren de Zeeuwse eer hoog in Vlissingen. Ruttinger won de 250/500 cc, Maranus pakte deze dag de zege bij de vetera nen. Op het Sloehavencircuit werd zaterdag een wedstrijd verve den meetellend voor de motor- crosstitel in het district West. Het aantal deelnemers was ma gertjes. Spanning was. er daar door in de wedstrijden nauwe lijks. In de 250/500 cc wist Ruttin ger beide manches te winnen. De Kawasaki-coureur stootte in de eerste manche vanaf een derde plaats door naar de koppo sitie. In de tweede manche pak te hij direct de kopstart en gaf hij de leiding niet meer uit han den. Bij de veteranen reed Peter Ma ranus uit Aagtekerke een gede gen wedstrijd. In de eerste man che sloeg hij in de laatste ronde zijn slag. Hij begon daaraan als vierde, maar veroverde in de al lerlaatste meters nog de tweede plaats, achter Leo Stroo uit Oost-Souburg. In de tweede manche pakte Maranus de volle winst, voor Stroo. Beiden eindig den met een gelijk aantal pun ten bovenaan. De betere tweede manche voor de man uit Aagte kerke leverde hem de dagwinst op. door Roeland van Vliet GOES - Menner Leo Paauwe uit Nisse is zaterdag in Nieuwegein voor de vier de keer districtskampioen geworden. Met slechts 105 straf punten won hij met de viervoeter Dex de gecombi neerde klasse 2/3 bij de enkelspan paar den. Na dag één van het kampioenschap leid de de Bevelander al de dans. Op het on derdeel dressuur had hij 56 punten gekre gen, waardoor hij tweede stond. Maar bij de vaardigheidsproef - kegeltjesparkoers onder tijdsdruk - maakte Paauwe veel goed. „Ik heb geen enkel balletje van een kegel afgestoten en was binnen de tijd binnen. Ik was de enige zonder strafpun- ten." Zaterdag hield Leo Paauwe, die Ada Ste ketee als groom heeft, zijn voorsprong vast. Zowel op het wegtraject - met 14 ki lometer per uur 8600 meter afleggen - als het stap traject - 1000 meter in 10 minu ten, zonder te draven - liep hij geen straf- punten op. En op het afsluitende hinder- nissenparkoers hield hij de schade be perkt. Paauwe: „Zo'n laag aantal punten als 105 heb ik nooit eerder gehaald. Er was in alle klassen ook maar één combinatie die er nog iets minder had, namelijk 103." Nog vier andere Zeeuwse menners reden zich zaterdag in de prijzen in Nieuwe gein. Ilse de Jonge uit Sinoutskerke werd tweede in de klasse 2 van de enkelspan pony's. Zij had 117,8 punten. André Vink uit Driewegen werd eveneens tweede, Leo Paauwe, met achterop groom Ada Steketee, is op weg naar de districtstitel bij de enkelspan paarden. foto PZC maar dan in de klasse 1 van de dubbels pan pony's. Daarin werd Jacco van 't Westende uit Oudelande derde. Zij had den respectievelijk 114,8 en 116,9 pun ten. Voor Simone van Hoepen uit Ovezan de was er een tweede plaats in de gecom bineerde klasse 2/3 in de dubbelspan po ny's. Voor de titels van het district West kwa men menners uit de provincies Zeeland, Zuid-Holland, Noord-Holland en Utrecht in aanmerking.+ maandag 3 juli 2006 wb Lierse SK speelt tegen Sluis SLUIS - SV Sluis oefent zoals gebruikelijk deze week weer tegen de Belgische eersteklasser Lierse SK. Die wed strijd wordt morgen om 19.30 uur op het sportpark in Sluis gespeeld. Net als eerdere jaren bereidt Lierse zich in Sluis voor op de competitie. Ditmaal maakt de club vanaf vandaag tot wij dag gebruik van het sportcomplex van de SV Sluis. Lierse-trainer René Trost komt met een flink vernieuwde selectie. Nieuw zijn de doelmannen Ste ven Frederix en Nico Vaesen, de verdedigers Anyanwu Blessing, Marc Eberle, Robin Jacobs en Mario Verheijen, middenveldei's Seth de Witte en de aanvallers Ernandes Bueno de Castro en Kristof Snelders. Momenteel is ook aanvaller en voormalig Belgische jeugdinternational Cri- stophe Lepoint op proef bij de club. Trainer Isaac Verkeste van Sluis zag Edwin Bogaard en Rafat Korkmaz vertrekken. Hij versterkte in zijn eerste jaar bij SV Sluis zijn selectie met de Belgen Frederick van den Broucke (Zeebrugge), Cristoph Uytendaele (Knokke), Burak Keskin (Terneuzense Boys) en Achmed Osman (Aardenburg). Mooie klassering voor Kasse ITOLJES - Ko Kasse uit Veere heeft zich in de vijfde race voor het Europees kampioenschap rallycross in het Zweedse Höljes laten zien. Kasse reed een tiende, veer tiende en vijftiende tijd. Daarmee greep de rallycrosser uit Veere net naast een finaleplek, waaraan zestien man deel mochten nemen. „Met de zeventiende plek ben ik redelijk tevreden", zei Kasse. „In het begin zag het er goed uit met de tiende tijd, maar naarmate de dag vorderde, werd het circuit steeds sneller. Toen moest ik afhaken omdat mijn auto minder snel is." Winst Van Gunst in categorie 2 GOES - Denise van Gunst, een jonge wielrenster van ZRTC Theo Middelkamp uit Yerseke, heeft gisteren een jeugdwedstrijd in Amsterdam gewonnen. De renster werd zowel in de tijdrit als de wegwedstrijd tweede, waarmee ze de meest constante deelneemster was en het klasse ment in de categorie 2 won. Haar broer Davy werd zeven de in de categorie 4. Hij was de nummer vijf in de tijdrit en finishte als achtste op de weg. De Jonge loopt EK-debuut mis MARKELO - Motorcrosser Dave de Jonge uit Heinkens- zand kende geen enkel geluk op het circuit De Heriker- berg in Markelo. De negentienjarige KTM-coureur zou hebben deelgenomen aan een wedstrijd om het Europees kampioenschap 125 cc, maar raakte al in de vrije training geblesseerd. Van een debuut op dit niveau kwam het dus niet. Tijdens een vrije training kwam de Jonge na het nemen van één van vele springschansen nogal hard neer. Hij kwam niet ten val, maar blesseerde wel zijn pols. De eer ste diagnose was dat het gewricht gebroken zou zijn. Bij een nader onderzoek in een ziekenhuis werd vastgesteld dat er 'slechts' een scheurtje in de pols zat. Daardoor kon hij de wedstrijd niet rijden. En dat terwijl hij al zeker was van deelname, aangezien er precies ge noeg deelnemers en er dus geen kwalificaties nodig wa ren. Eindstand Baarends driebanden toernooi grote finale: 1. Piet Koek Goes 10 punten 0.755 gem.; 2. Rinus Pankow Zierikzee 8, 0.708; 3. Frans de Koek Rilland 8, 0.633; 4. Jan Goense Ovezande 6, 0.503; 5. Jan Brandenburg Goes 6, 0.500; 6. André Karelse 's Hee- renhoek 4, 0.514; 7. Sam de Kok Krab- bendijke 0. 0.355. Kleine finale: 1Arjo Hollestelle Goes 12,0.694; 2. Martin Ste ketee Yerseke 12, 0.686; 3, Jan Rijk Ove zande 10, 0.552; 4. Hans Vermont Kapel le 6, 0.486; 5. Gerrit van Garsel 's Hee- renhoek 4, 0.468; 6. Wim Zandee Kloe- tinge 4, 0.449; 7. Jan de Jonge 's Hee- renhoek 2, 0.463; 8. Wim Hage Seroos- kerke (S) 0, 0.388. Motorcross Districtwedstrijd West in Vlissin gen. Super-mini's: 1. Arie van Veen, Eethen, 97 punten; 9. Rik van Belzen, Westkapelle, 72; 10. Jasper Blok, Oost-Souburg, 72. 65 cc Kleine Wie len: 1. Nick de Weerd, Buurmalsen, 100; 2. Guido Boone, Oost-Souburg, 92; 3. Lars de Nood, Oost-Souburg, 92; 4. Troy van de Ketterij, Vlissingen, 86; 6. Jochem van de Dorpel, Kapelle, 40. 65 cc Grote Wielen: 1 Sem Guyt, Katwijk, 100; 2. Niels Jansen, Terneu- zen, 90; 3. Jeremy van de Goor, Vlissin gen, 88; 7. Davey de Fouw, Colijnsplaat, 81. 85 cc Kleine Wielen: 1. Zeth Guyt, Katwijk, 100; 6. Björn Oreel, Oost-Sou burg, 80; 7. Ralph Kerkhove, Middel burg, 77. 85 cc Grote Wielen: 1. Bram van de Hoek, Voorburg, 100; 2. Kevin Spruyt, Meliskerke, 94; 3. Luuk Dybala, Ritthem, 90; 5. Gino Nagtegaal, Nieuw en Sint Joosland, 82. 125 cc: 1. Jan Huisman, Lisse, 100; 4. Freek Filius, Vla- ke, 85; 5. Jeffrey van Kempen, Oost Sou burg, 81; 7. Jan Willem Cornelisse, Yer seke, 79; 8. Coen Stroo, Meliskerke, 77; 9. Jan Peter van de Weele, Brouwersha ven, 76. 250/500 cc: 1. Arno Ruttinger, 's Heerenhoek, 100; 2. Martin Boodt, Vrouwenpolder, 90; 3. Joost Jacobse, Meliskerke, 90; 6. Sander Weug, Borsse- ie, 78; 9. Jacques van de Putten, Wemel- dinge, 75; 10. Detlev Oreel, Oost-Sou burg, 73. Veteranen: 1. Peter Maranus, Aagtekerke, 97; 2. Leo Stroo, Oost Sou burg, 97; 4. Sam Jansen, Terneuzen, 86; 5. Ron Bos, Goes, 84. Goes. Leventitoernooi. Finales. Mannenenkelspel. HE4: J de Kos- ter-R. de Witte 6-4 6-2. HE5: J. Oran- je-R. Anbeek 4-6 6-4 7-5. HE6: J. van Evertse wint GP in Brabant OUDENBOSCH - Dennis Evert se heeft gisteren de Grote Prijs, met daaraan verbonden het Bronzen Paard, van de Brabant se ruiterdagen gewonnen. De negentienjarige ruiter uit Nieuw- en Sint Joosland was in Oudenbosch met Redbull de bes te van de zes combinaties die zich voor de barrage wisten te plaatsen. In de overall finale van de 72e editie van de Bra bantse Paardendagen stuurde Evertse de menie Riverwoods naar een fraaie vierde plaats. „Redbull is een echt concours- paard", zei hij. „Als ik hem mee op wedstrijd neem kom ik bijna altijd met een prijs naar huis. Hij is erg safe en kan pieken als het moet." der Hart-R. Krijger 6-0 6-0. HE7: S. Nuy- tinck-l. Domic 6-4 6-3. HE8: F. Mar- tens-J. Beulens 7-6 6-0. Vrouwenen kelspel. DE5: M. van den Eeren- beemt-T. Uitterhoeve 6-7 6-1 6-2. DE7: J. Knulst-M. Franse 7-6 6-2. DE8: J. Knulst-L. Bruynzeel 7-5 6-2. Mannen- dubbelspel. HD4: R. van Gilst/D. de Rave-M. de Vlieger/P. Godrie 3-6 6-3 6-3. HD5: E. Gideonse/M. Kole-M. de Rave/R. van Gilst 6-3 3-6 7-5. HD6: E. de Witte/P. Nieuwenhuyze-E. Dohmen/ R. Prins 6-3 6-2. HD7: R. de Ruiter/W. Boone-N. Fokke/J. Vermaas 6-3 2-3 opg. Vrouwendubbelspel. DD3: J. van den Dries/M. Ganseman-S. Oranje/L. Oranje 6-4 6-4. DD6: M. Ridde- rikhoff/M. van Garsel-L. Houte- pen/J. Suurland 6-0 6-2. DD7: A. Wonder- gem/C. Bellaart-H. Bordui/J. Beun 6-1 6-1. DD8: M. Kalscheuer/E. Hilgers-L. Ras/A. Stomphorst 6-3 6-4. Gemengd- dubbelspel. GD5: T. Uitter- hoeve/R. van Steenbergen-M. de Haze/ E. de Keyzer 7-6 6-3. GD6: C. Grim- minck/P. Noordijke-R. Slagboom/ J. Albregtse 6-1 6-2. GD7: D. Koeman/ B. Koe man-A. Rozeboom/M. de Feiter6-1 7-6. 's-Heer Hendrikskinderen. Room pot Open. Mannendubbelspel. HD7: J.J. Hertgers/S. Blaay-C. van Iwaarden/ W. Minderhout 6-3 7-5. Vrouwendub belspel. DD7: R. Beenhakker/L. Goede- gebure-l. Mansier/F. van Westen 2-6 6-2 6-3. Gemengddubbelspel. GD7: M. van de Velde/D. den Hollander-D Nijsse/H. Nijsse 7-6 4-6 6-2. Oost-Souburg. Open Souburgtoer- nooi. Mannenenkelspel. HE4: S. Bak ker-F. Sonnemans 7-6 1-0 opg., R. van Gassen-K. van Kessel 6-3 6-4, L. Bende- le-J.J. Erentreich 6-1 6-4, R. van der Wel-S. Vermeulen 6-3 3-6 7-5, S. Bak- ker-J. de Lange 6-2 6-3. HE5: S. Bak- ker-D. Verschoore 6-3 7-5, J. de Lan- ge-Y. Guingo 6-1 6-0, P. Eversdijk-M, van den Berg 7-6 2-6 6-4. HE6: L, Parlev- liet-P. van den Anker 6-4 6-1, K. van den Buuse-R. Rijkse 6-2 6-0, W. de Ruiter-E. Schuitema 6-2 6-3, R. de Vroe-T. Rou- men 6-1 6-2, K. Visser-R. Alders 6-3 2-6 6-2, S. van Bremen-H. Riemens 6-2 2-1 opg Vrouwenenkelspel. DE3: S. Oranje-S. Pauwels 6-4 6-4, F. Claes- sen-l. Weegels 6-2 6-3. DE6: S. Sie- gers-M. Moens 6-4 6-4 Mannendub belspel. HD3: R. Thielen/K. van Kes- sel-M. Ketting/A. Kuijl 6-3 6-3. HD5: A. Lourens/W de Ruiter-W. Smit/J. Smit 6-2 6-2 Vrouwendubbelspel. DD3: M. Wolfert/S. Pauwels-N. de Schepper/S. de Schepper 6-3 7-5. DD5: K. Sonnemans/M. van der Bel-E. Verdonk/D. van Bremen 6-4 6-2. Ge mengddubbelspel. GD6: M. l'Annee/R. Vulin-D. van Bremen/H. van Bremen 6-2 3-6 6-2. maandag Tennis Open Souburgtoernooi. Locatie: ten nisvereniging Oost-Souburg. Aanvang: 9.00 uur. Kwalificaties nationaal ranglijst- toernooi. Locatie: tennisvereniging Oost-Souburg. Inschrijving: 10.00 tot 11.00 uur. Aanvang: 12.00 uur. Roompot Open. Locatie: tennisvereni ging De Puye te 's-Heer Hendrikskinder- en. Aanvang: 18.00 uur. Eendrachttoernooi. Locatie: tennis vereniging Eegedima te Tholen. Aan vang: 18.00 uur. Rabo De Zwaantoernooi. Locatie: ten nisvereniging Gravelsteps te Schoondij- ke. Aanvang: 18.00 uur. Open Vlastoernooi. Locatie: tennisver eniging De Eikenhof te Koewacht. Aan vang: 18.00 uur. Mosseltoernooi. Locatie: tennisvereni ging De Bru-Tèn te Bruinisse. Aanvang: 14.30 uur.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2006 | | pagina 23