Schaapskooi zoekt beheerder PZC Stralen als een echte ster Pauselijke onderscheiding voor Leen Minderhout Ringoppasser Coppoolse neemt afscheid in Serooskerke Zonnebootteam dolblij met vierde plek in Friese race ,11 /rijwilligers houden bezoekerscentrum Heinkenszand draaiende Aanhoudingen na vernielingen in Goes maandag 3 juli 2006 astoor P. de Maat speldt de pauselijke onderscheiding op bij Leen Minderhout. foto Lex de Meester door Selma Osman VLISSINGEN - Waar sociale nood is, is Leen Minderhout. De Vlissinger kreeg gisterochtend de pauselijke onderscheiding Pro Ecclesia et Pontifice voor zijn jarenlange inzet als vrijwil liger bij de Rooms Katholieke Parochie Zuid-Walcheren. Minderhout (73) werd tijdens de wekelijkse viering in de Onze Lieve Vrouwekerk in Vlissingen verrast. „Waarom nu ineens voor mij", dacht hij toen hij naar voren werd geroepen om de pauselijke hulde in ontvangst te nemen. „Er zijn een hoop an dere mensen die hetzelfde doen." Minderhout is een grote stimu lans voor de hele parochie, zei pastoor P. de Maat die hem de onderscheiding opspeldde. Hij somde een lange lijst van activi teiten op die Minderhout sinds 1990 verricht. Hij is penning meester van de Caritas en van de Vastenaktie, zit in de advies raad van het In- en Uitloophuis Vlissingen en in het bestuur van het Platform Uitkeringsgerech tigden en Ouderen. Daarnaast is hij actief met het inzamelen van kleding en voedsel. Voor Roeme nen, maar ook voor mensen dicht bij huis. Een lid van het kerkbestuur schetste het beeld van een man die nederig is en tomeloos ac tief. „Overal zelf naartoe en ach teraan, niet met de auto maar op de fiets. Altijd vroeg aanwe zig en als laatste weg." De uren die hij in het vrijwilli gerswerk steekt, zijn niet te tel len, moet Minderhout na afloop van de viering bekennen. Hij wil de uren niet eens tellen. „Ik doe dit vanuit mijn recht vaardigheidsgevoel voor men sen die het niet zo makkelijk hebben." loorCornelleke Blok EINKENSZAND - Het be- uur van de Stichting Zeeuwse Schaapskudde is sinds januari Sorig jaar op zoek naar een nieu- ve beheerder voor het bezoe- erscentrum aan de Nieuwka- lerseweg bij Heinkenszand. Iet centrum wordt sindsdien raaiende gehouden door vrij willigers. Jrote zorgen maakt J. Leendert- e^penningmeester van de stich- ing, zich nog niet. maar de si- ualie moet wel snel verande- en, „Voor het eind van het jaar villen we echt een beheerder ge- onden hebben", geeft hij aan. De voormalige beheerder, Martens, werd anderhalf jaar [eleden ziek en overleed afgelo- jen april. Leendertse: „Hij heeft ien jaar lang zijn ziel en zalig- leid in de schaapskooi gelegd. Us dat ineens wegvalt, dan mis edat." n het bezoekerscentrum van de chaapskooi zijn verschillende opgesteld, er is een jalie met souvenirs en op de bevindt zich >en vergaderruimte. Leendertse: ,De beheerder is een coördina- agenda Bezorgklachten: 0800-0231231 op maandag t/m vrijdag ge durende de openingstijden; zaterdags tot 12.00 uur REDACTIE WALCHEREN Buitenruststraat 18 Postbus 8070 4330 EB MIDDELBURG Tel: 0118-493000 Fax:0118-493009 E-mail: redwalch@pzc.nl Maurits Sep (chef) Nadia Berkelder Edith Ramakers Miriam van den Broek Selma Osman Wendy van den Hurk Koen de Vries (sport) CENTRALE REDACTIE Stationspark 28 Postbus 31 4460 AA GOES Tel: (0113)315500 Fax: (0113)315669 E-mail: redactie@pzc.nl INTERNET www.pzc.nl E-mail: web@pzc.nl tor van het centrum. Hij of zij re gelt de bezetting van de verga derruimtes, zorgt voor de cate ring, de bevoorrading en de sou venirs. Het is net als in een huis houden: het regelen van cle dage lijkse gang van zaken," Gelukkig heeft een groep van zo'n tien vrijwilligers in het be zoekerscentrum een al even gro te betrokkenheid als de voorma lige beheerder. M. Tinge neemt de coördinerende rol voor de ta ken in het bezoekerscentrum voorlopig op zich, maar ideaal is het niet. „We zijn in de zomer zes dagen per week open. Ik ben wel coördinator, maar dat bete kent niet dat ik er elke dag ben. Het zou veel makkelijker zijn als er één aanspreekpunt is, die alles regelt en die weet hoe alles gaat. Het loopt nu allemaal wel, maar ik vind niet dat dit werk alleen door vrijwilligers gedaan zou moeten worden. Het bezoe kerscentrum heeft gewoon een beheerder nodig", aldus Tinge. Wat het zoeken zo moeilijk maakt, is het beschikbare bud get. „We hebben een vaste be- heei'der nodig, maar we hebben geen geld om iemand volledig in dienst te nemen. Onze stichting is afhankelijk van subsidies en donaties. We zijn op zoek naar een persoon die bijvoorbeeld langdurig werkloos is. Voor zo iemand krijg je tachtig of negen tig procent subsidie. We hebben de afgelopen tijd alle mogelijke instanties aangeschreven. Burge meester E. Gelok van de gemeen te Borsele, heeft ook zijn contac ten aangesproken, maar het is nog niet gelukt om iemand te vinden." Hoe dan ook: voor het eind van het jaar moet er een nieuwe be heerder zijn. STREEKACTIVITEITEN JOMBURG - Eetcafé Markt 6, 21.30 lur: Optreden Bluesbox, blues en rock roll; iRIJPSKERKE - Imkerij Poppendam- le, 14.00 uur (Nederlands) en 15.00 ur (Duits): De imker vertelt; (OUDEKERKE - Sportcentrum Cou- urg, 9.15 - 10.15 en 10.15 -11.15 uur: lewegen voor ouderen; MIDDELBURG- Markt, Boeken- en ver- amelmarkt; /LISSINGEN - Open Hof, 9.10 uur Ha- ha yoga en om 10.45 uur 55+ yoga; 'ogazaal Open Hof, 19.00 - 20.00 uur: Öjembélessen voor beginners en tus sen 20.00 - 21.00 uur voor gevorderden; —fogazaal, 18.00 - 19.00 uur: Kung Fu toor jongeren en volwassenen. Alcoholcontrole 30ES - Bij alcoholcontroles in je gemeentes Noord-Beveland, 3oes en Borsele zijn afgelopen weekend acht dranklijders be- rapt. Alle betrokken bestuurders krij sen een boete. Op de Loskade in Middelburg staan glanzende limousines klaar. door Selma Osman MIDDELBURG - Monden vallen open van verbazing. Huh? In een heuse limou sine naar het kinderkamp in Veere in plaats van op de fiets. Met een grotere verrassing had het 25ste kamp van Humanitas Walcheren niet kunnen be ginnen. Aan de Loskade in Middelburg worden de zeventig deelnemers zater dag opgehaald als echte sterren. Het thema van het kinderkamp is Hol lywood, bij Humanitas omgedoopt tot Hummywood. Ciska (13) uit Ritthem voelt zich tijdens de rit echt een ster. „De mensen kunnen ons niet zien. Wij him wel. In de auto staan hele mooie gla zen om uit te drinken", is haar opgeval len. Al 25 jaar organiseert Humanitas kin derkampen op Walcheren. Blinderen van 7 tot 15 jaar die normaal gesproken vanwege hun thuissituatie niet op va kantie kunnen, mogen aan het Veerse Meer een hele week ravotten. „Een week lang mag je kind zijn", zegt Maaike Besselink die al meer dan twin tig kampen heeft meegemaakt. In de ja ren tachtig, toen Maaike als tiener zelf meeging op kamp vond ze het machtig om te kamperen en lekker buiten te zijn. Sinds ze als begeleider meegaat ziet ze elk jaar bleke en - aan het eind van het schooljaar - vermoeide kinde ren opfleuren. „Het is een grote week rondom jou", herinnert ze zich nog uit de tijd dat ze tiener was. „Een week laiig mag je kind spelen en je krijgt al lerlei lekkers." Bij aankomst in het kamp krijgen de deelnemers dit jaar - geheel in stijl - kin derchampagne en Oscar-taart. „Bah champagne, dat lust ik niet", roept een jongen. Dat laatste zinnetje gaat de kampleiding de komende week nog vaak horen, weet opperhoofd Maaike van de kookstaf„'Wat eten we?' is echt het eerste wat ze wagen als ze wakker worden. Wij zeggen dan altijd: Verras sing!" Het kamp hangt van tradities aan el kaar. Toch is er in een kwart eeuw het een en ander veranderd. De oudere jeugd komt niet meer. „Die gaan liever geld verdienen", weet Maaike. En de deelnemers zijn veranderd. In de begin jaren waren het jongens en meisjes met gescheiden, zieke of ai-me ouders. Nu wordt een groot deel van de plaatsen ge vuld door probleemkinderen uit tehui zen. Moeilijk Dat brengt met zich mee dat er af en toe kinderen met een heel slecht nor men-en-waarden-patroon tussen zitten, signaleert coördinator Arno Wouters. Soms ook heel schrijnende gevallen. „Aan het eind van de week is het altijd moeilijk om ze weer los te laten." Dat sommige deelnemers aan het kamp niet op hun mondje zijn gevallen, blijkt wel tijdens het optreden van illusionist Manro. „Zo dan hebben we het nu ge had", besluit de illusionist als hij zijn laatste truc heeft uitgevoerd. „Wij heb ben het gehad met jóu", brult een jonge tje uit het publiek terug. De limousines en het optreden van de foto Lex de Meester illusionist zijn door de Woningstich ting Walcheren (WSW) betaald. De wo ningcorporatie richt zich voor het eei-st op leefbaarheid buiten de wijken. „Kin deren een nieuwe beleving bezorgen, is ook leefbaarheid", vindt Frans van Rooij van de WSW. Het is jammer dat maar zo weinig huurders gebruik heb ben gemaakt van het aanbod om hun kind op kosten van de WSW naar het kinderkamp te laten gaan. Slechts vier huurders met een kleine beurs melden zich aan. De leiding, allemaal vrijwilligers, staat een zware week met weinig slaap te wachten. Voor kinderen die het echt te bont maken, staan op het kampeerter rein vier straftentjes klaar. „Vier is mis schien wel wat overdreven", lacht Wou ters. Tegenwoordig slapen de jongens en de meisjes apart. Dat moet, sinds Humanitas het vakantiekeurmerk van Jantje Beton heeft gekregen. „Vroeger deden we het anders", zegt Arno Wou ters. „We hadden een rustige tent voor kinderen die wilden gaan slapen en een minder rustige tent voor degenen die lang wilden ouwehoeren. Het systeem werkte perfect. Alleen was het in de rus tige tent niet zo heel erg druk..." door Sandra van de Vreugde SEROOSKERKE (W) - Tijdens het ringrijden in Serooskerke nam Cor Coppoolse zaterdag na 25 jaar voor de afdeling Gapin- ge, maar ook voor vele andere af delingen en de ZRV onder de ring te hebben gestaan, afscheid als ringoppasser. Hij was een van de bekendste ge zichten onder de ring en behoor de tot de besten in het vak.Hij kreeg uit handen van wethouder W. van Tatenhove van de ge meente Veere een oorkonde en een bord van de vereniging aan- geboden. Ook kreeg hij een ge schenk van de gemeente Veere. Jos Gideonse werd dagwinnaar. Hij stak 30 van de 30 ringen en won ook de eerste beker. De kamp om de pollepel werd ge wonnen door Sebastiaan Stuim. De kermis'wedstrijd in Dom burg werd gewonnen door René Provoost. Van de 28 beurten mis te hij slechts één ring. In de kamp om de bekers won Ro- bert-Jan Provoost de eerste be ker, Bram de Visser de tweede en Coen Murk de derde. Deze laatste rijder won ook de eerste beker in het ochténdklassement. Denise Klap won naast de da- mesprijs de eerste prijs in het versieringsklassement van de warmbloedpaarden. Bij de koud- bloeden ging deze eer naar Ma- rit Passenier. De pollepelkamp werd gewonnen door Coen Murk. Adriaan Provoost deed voor de 25e keer mee aan het ringrijden tijdens de Domburg- se Kennis. Zaterdag werd in Ritthem de jaarlijkse sjezenwedstrijd verre den. Martin Brouwer en Digna de Visser gingen met alle hoofd prijzen naar huis. De boerenron- Politie zoekt doorrij der VLISSINGEN - Een onbekende automobilist is gistermid dag na een aanrijding met een 49-jarige Vfissingse fiets- ster, doorgereden. De botsing vond even voor zes uur plaats op de Boulevard Bankert in Vlissingen. De vrouw reed in de richting van de Coosje Buskenstraat en uit tegenovergestelde richting kwam een personenauto aangereden. Deze auto reed met een redelijk hoge snel heid over de boulevard. In een bocht lag wat grint en ver moedelijk is de bestuurder daar de macht over zijn stuur verloren. Hij raakte in een slip en schoof recht op de fiet sende vrouw af. De vrouw week uit naar het trottoir, maar de auto raakte haar fiets toch. De automobilist riep nog wat naar de vrouw, die ten val gekomen was, en maakte zich hierna uit de voeten. De auto betreft een blauwe, vermoedelijk Volkswagen, in cabrioletuitvoe- ring. De politie zoekt getuigen van de aanrijding, of mensen die weten waar deze auto en bestuurder vandaan komen. Zij kunnen zich melden op het politiebureau in Vlissin gen, of bellen met telefoonnummer 0900-8844. Politiehond Anjado wint wedstrijd ARNEMUIDEN - C. van Belzen uit Arnemuiden heeft za- terdag met zijn hond Anjado in Wolphaartsdijk de eerste prijs in de wacht gesleept in een nationale wedstrijd voor politiehonden. De wedstrijd vond plaats ter gelegenheid van het 75-jarige bestaan van de politiehondenvereniging Walcheren. Tweede werd L. van Oosten met Pepper uit Lepelstraat. Op de derde plek eindigde J. Oudewater uit Brielle met zijn hond Robby. Op het programma stonden onder meer springoefeningen en het bewaken van voorwerpen. Secretaris C. van Liere van de politiehondenvereniging kreeg een zilveren speld van het Zeeuwse afdelingsbestuur voor zijn vele verdien sten voor de Walcherse vereniging. Beschonken snorfietsster betrapt VLISSINGEN - De politie heeft gisterochtend vroeg in Vlissingen een beschonken snorfietsster van de weg ge- haald. De veertigjarige Vlissingse werd in de Spuistraat aangehouden. Toen het haar niet lukte om op het pijpje te blazen, moest ze mee naar het bureau. Daar is de vrouw een bloedproef afgenomen. Ze kreeg een rijverbod van twaalf uur. Een bekende van de vrouw, een 37-jarige man uit Oost-Souburg is aangehouden voor vervelend gedrag. De man was naar het bureau gekomen en viel daar agenten lastig. Hij weigerde het bureau te verlaten. Duo aangehouden voor vechtpartij MIDDELBURG - Twee Middelburgers zijn in de nacht van zaterdag op zondag op Plein 1940 in hun woonplaats aangehouden voor mishandeling. De politie betrapte de negentienjarige man en twintigjarige vrouw tijdens een vechtpartij met twee jongens uit Arnemuiden. Dat was rond half twee. Bij het verlaten van een café hadden de vier een woordenwisseling gekregen. De Arnemuidenaren (vijftien en negentien jaar oud) werden geschopt en gesla gen. De oudste jongen moest naar het ziekenhuis om een snee boven zijn oog te laten hechten. De vijftienjarige kreeg een tand door zijn lip. Twee geparkeerde auto's raakten tijdens de vechtpartij beschadigd. door Selma Osman MIDDELBURG - Het Friese zonneboot-avontuur van een groep scholieren van het ROC Zeeland is zaterdag geëindigd met een vierde plaats in het klas sement én de initiatiefprijs. „Voor ons is dit helemaal top", zegt de dolblije coach Hans Breure. Met een hele simpele zonneboot is zijn sCool-team zes dagen in de race gebleven. Ze kregen geen pech, kwamen elke dag op tijd aan en stalen de harten van het pubhek. „Omdat ons trans portmiddel een vrachtwagentrai ler is met een truck ervoor, ver geleken ze ons met een formule 1-team", lacht Breure. De zes Zeeuwse schippers en hun begeleiders konden in Fries land rekenen op een flinke por tie media-aandacht. „We zijn wereldberoemd geworden in Friesland", grapt de coach. De sCool-ers vielen als 'drop-outs' op tussen de andere studenten teams die meededen aan de Fri sian Nuon Solar Challenge. Bij het ROC volgen ze een speciaal onderwijstraject. Breure: „Tij dens de race konden ze iets van zichzelf laten zien en bewijzen dat ze kunnen samenwerken." Vanwege hun bijzondere achter grond won het team van het ROC Zeeland de initiatiefprijs In zes dagen varen legden de Zeeuwen 220 kilometer af in 30 uur, 51 minuten en 54 seconden. De Technische Universiteit Delft was het snelste team. Zij overbrugden de afstand in een kleine 17 uur. Drie van de 27 teams uit binnen- en buitenland haalden de eindstreep niet. De zonneboot van de Noordelijke Hogeschool Leeuwarden ont plofte voor de start en een Zweeds en een Duits team kre gen motorpech. Het absolute hoogtepunt was volgens Breure - net als bij een Elfstedentocht over ijs - de aan komst van de zonneboten zater- dag in Leeuwarden. De grach ten vol met boten van het water- sportevenement Friesland Vaart en langs de kant klappende en juichende mensen. De Zeeuwen eindigden als vier de in de A-klasse, waarbij de zonnepanelen door de organisa tie van de race werden gedo neerd. De TH Rijswijk bleef het ROC voor, net als een Ameri kaans en een Belgisch team. Breure vindt het een hele presta tie dat sCool, met haar simpele boot zonder technische snufjes dicht in de buurt van het Bel gische Yellow Sunsation-team kon blijven. „Toen de zon ging schijnen, hebben ze ons van de derde plaats afgestoten", zegt Breure. Het klunen ging de Zeeuwen goed af. Twee keet- moesten ze met vier man de 220 kilo zware boot, compleet met zonnepanelen, uit het water til len. „Een kwestie kleren uit en het water in", legt hij uit. „Ge lukkig waren de slootjes niet diep." Een elfstedenkruisje hebben de schippers er niet mee verdiend. Wel elfstedenvaantjes en een in gelijste oorkonde voor de school. „Die hangen we op als stimulans voor de andere groe pen", zegt coach Breure. de, waarbij de boerin de leidsels overneemt en de boer mag ste ken, werd ook gewonnen door Brouwer en de Visser. Ook werd het koppel de prijs voor het mooist geklede paar voor de mooiste combinatie van paard en sjees. De gastenbeker ging naar Klaas en Marjan van Bel zen. Agenda Z.R.V. Zaterdag 8 juli ringrijden in Melis- kerke, Torenstraat van 8.00 tot 17.30 uur, in Aagtekerke, speelwei de Burgemeester Geuzestraat van 7.30 tot 17.30 uur en in Middel burg op de Dam van 8.00 tot .17.00 uur. Sjezenrijden in Veere op de Markt van 11.00 tot 17.30 uur. GOES - De politie heeft in de nacht van zaterdag op zondag verschillende jongeren aange houden in Goes vanwege vernie lingen. Vier mannen tussen de achttien en twintig jaar werden rond vijf uur zondagochtend op de West- wal aangehouden, omdat ze ver keerslichten vernielden. Ze zijn door de politie overgebracht naar het bureau. Tegen drie van de vier mannen is een pro ces-verbaal opgemaakt. Ze moe ten de schade aan de verkeers lichten betalen. De vierde, de jongste van het stel, bleek on schuldig te zijn. Rond dezelfde tijd kreeg een groepje jongeren, op de Beestenmarkt ruzie met" de bewoners van de straat, van wege geluidsoverlast. Een 21-ja— rige man uit de gemeente Goes vernielde daarop de voordeur van één van de woningen, Hij is. overgebracht naar het b>u-p~-

Provinciale Zeeuwse Courant | 2006 | | pagina 11