Habbesi PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT Balkenende bepleit rompkabinet WK MOE? Brand in Breda leidt tot files A16 PZC Tour onthoofd door dopingaffaire PvdA wenst Top 10 van lelijkste plekken Gemier wil volwaardig doorregeren met gedoogsteun van LPF ïewapende iverval in Axel Ga snel naar onze reizenpagina's toe £tVKdag C 73 3 nnig en droog zomerweer. ddagtemperatuur tussen 25 en graden bij een matige oostenwind. 8e jaargang no. 153 terdag 1 juli 2006 5 nummer 1,80 Je vindt de auto die je zoekt Pearyweg 6 (de Poel 2) GOES, 0113 - 56 18 12, www.autovermeulen.nl internet: www.pzc.nl m— or Jeroen Hoorn Erwin Buter 2N HAAG - Demissionair emier Balkenende wil >t het CDA en de VVD als hvaardig kabinet doorre- ren. Dat is volgens hem .dig omdat er nog zware iderwerpen moeten wor- n behandeld, waaronder begroting voor 2007. .k vanwege de aanstaande iepenuitzending naar Uruz- n moet het kabinet op korte •mijn 'heropgericht' worden de vorm van een rompkabinet ;t het CDA en de VVD als ergebleven coalitiepartners. Tiet alleen voor onze militai- a, maar ook voor de buiten- ïdse partners in Afghanis- a", zei Balkenende gisteren na .oop van de ministerraad. premier voegde eraan toe t niet het kabinet beslist over |n status (missionair of demis- inair), maar de koningin, die ndaag haar consultatieronde sluit. pagina 5 rompkabinet kan rijen sluiten Wezen Balkenende II likken wonden Zaken die blijven liggen Plannen Bruins wreed verstoord Balkenende: val was onafwendbaar Gisteren ontving Beatrix de voorzitters van de Eerste en Tweede Kamer en vice-voorzit- ter Tjeenk Willink van de Raad van State. De fractievoorzitters van CDA, WD, PvdA en D66 maakten 's avonds hun opwachting. De ove rige fractieleiders zullen van daag de koningin adviseren. Bal kenende bood gistermorgen de koningin het ontslag aan van de D66-bewindslieden, de minis ters Brinkhorst en Pechtold, en staatssecretaris Medy van der Laan. De overige bewindslieden blij ven aan en stelden hun porte feuille ter beschikking. Het kabi net viel donderdagavond nadat D66 de steun voor de coalitie in trok. Na een lang debat over het pas poort van oud-Kamerlid Hirsi Ali wilde D66 af van minister Verdonk (Vreemdelingenzaken), maar die weigerde te vertrek ken. Daarop trokken de demo craten de stekker uit het kabi net. Een minderheidskabinet, zoals Balkenende wil, moet in de Ka mer steun zoeken bij andere par tijen zoals de LPF. Die partij stemt vaak in met kabinetsvoor stellen. De fractievoorzitters van CDA en WD lieten donderdag weten samen verder te willen. De LPF heeft al aangekondigd het kabinet bij stemmingen aan de benodigde meerderheid te zullen helpen. De PvdA wil juist zo snel moge lijk verkiezingen. GPD Delta-instituut maakt van Zeeland laboratorium en etalage Het is goed toeven in het Sluiskilse Kanaaldorp Italië en Duitsland naar halve finale Voor het eerst sinds 1994 staat Italië weer in de halve finale bij een wereldkampi oenschap voetbal. Het elftal van coach Marcello Lippi (fo to) won in de kwartfinale van Oekraïne: 3-0. Duits land versloeg Argentinië na strafschoppen met 4-2. Na de reguliere speeltijd was het 1-1. éL* Varia: 2; Binnenland: 3 en 5: Feiten Meningen: 4; Bui tenland: 7; Economie: 9; Radio Televisie: 10 en 11; Zeeland: 13, 15, 17, 18 en 19; Sport: 21, 22, 23 en 24; Reportage: 25, 26, 27, 29 en 31; Wonen: W1, W3 en W5; Trends: W7 en W9; Jong: W11; Reizen: W13, W16 en W17 Plastic hoes vervuilt oud papier De reinigingsdienst kampt met problemen met het ingeza melde oud papier, nu sinds kort veel reclamefolders als pakket met een plastic hoes worden bezorgd. Veel mensen die de folders niet willen lezen, gooien ze inclu sief plastic folie weg. Het oud papier kan daar- door soms niet worden hergebruikt. I Een kostuum met een boodschap Jan Ullrich staat de pers te woord nadat bekend is geworden dat hij niet in de Tour mag starten. XEL - Een ongeveer 25-jarige ian heeft gisteravond rond :ht uur een gewapende overval ïpleegd in de Aldi in de Tuin- raat in Axel. e man, met zonnebril, sjaal en andschoenen, deed onder be- reiging met een wapen een reep in de kassa. Hij vluchtte iet een onbekend bedrag op ;n fiets richting Bastionstraat, je overval vond plaats tegen iuitingstijd. De dader is 190 cm ing en was vermoedelijk ge leed in een groene jas en een Dijkerbroek. van onze sportredactie STRAATSBURG - Het zou een tweestrijd worden tussen Jan Ul lrich en Ivan Basso, maar noch de Duitser noch de Italiaan zal Lance Armstrong opvolgen als winnaar van de Ronde van Frankrijk. Beide coureurs kon den gisteren, een dag voor de Tourstart, naar huis omdat ze Advertentie Falar português? Zie www.ebc.nl óf bel 0164-265679 Advertentie Bij een verhoogd cholesterol wordt Becel proactiv van harte aanbevolen door de Nederlandse Hartstichting en vergoed* door Zorgverzekeraar VGZ. Nederlandsev]/ Hartstichting betrokken zijn bij een doping- schandaal. Of ze echt met illegale bloed transfusies in een Spaans labora torium de boel voor de gek heb ben gehouden, bleef de vraag. Duidelijk werd wel dat Ullrich, Basso en en zeven anderen, on der wie de Spanjaarden Beloki en Mancebo, prijken op een door de Spaanse justitie geopen baarde lijst met verdachten in een zaak die aan het rollen kwam met de aanhouding van Manoio Saiz, oud-teambaas van Liberty-Würth en de wielerarts Eufemiano Fuentes. Rabo's Rus Denis Mentsjov en diens Spaan se teamgenoot Juan Antonio Fle- cha stonden bij nader inzien niet op die lijst. Tot opluchting van Theo de Rooij, directeur van de Rabobank-ploeg. Bij de ploeg T-Mobile werd niet alleen Ullrich geschorst, maar ook diens trouwe begeleider Ru dy Pevenage en de Spaanse ploeggenoot Oscar Sevilla. „Op grond van de bewijsstukken die we van de Tourdirectie hebben ontvangen, houden wij 't voor onmogelijk voorlopig met dit drietal verder te werken", vertel de een woordvoerder van T-Mo- bile. De zegsman van de Duitse ploeg verklaarde dat „er duidelijk con tact is geweest tussen de wiel renners en de Spaanse arts die in het middelpunt van deze af faire staat." Toch wilde de woordvoerder .be nadrukken dat de schorsing niet wil zeggen dat het duo daadwer kelijk dope heeft gebruikt: „Maar het team heeft hun ge vraagd hun onschuld te bewij zen indien ze weer voor de ploeg willen rijden." De Tourploegen hebben afgesproken geen ver vangers op te roepen voor de coureurs die wegens de doping- zaak van de startlijst worden ge- foto Stefano Rellandini/EPA schrapt. De Tourdirectie haalde gisteren de Astana-Würth-ploeg van de startlijst. Vijf van de ne gen renners zijn bij de affaire be trokken: Sergio Paulinho, Isidro Nozal, Allan Davis, Alberto Con- tador en Joseba Beloki. Favoriet Vinokourov hoorde daar niet bij, maar zijn ploeg is te klein om te mogen starten. ANP pagina 23 Basso gelaten onder uitsluiting pagina 29 op de Ballon d' Alsace ging het nog redelijk Advertentie van onze redactie binnenland BREDA - Een storing in een sor- teermachine heeft gisteren een enorme uitslaande brand veroor zaakt bij papierverwerkingsbe drijf Van Puijfelik in Breda. Een hal van het bedrijf werd in de as gelegd. De ruim honderd ingezette brandweerlieden kon den de rest van het complex red den. Gisteravond rond 19.30 uur was de brand onder controle en kon de brand beginnen met het na- blussingswerk. De sorteerlijn waar het vuur ont stond was pas sinds april offici eel in gebruik en kan 75 ton oud-papier per uur verwerken. Zie onze wekelijkse vacature-index pagina 20 katern 2 door Ernst Jan Rozendaal MIDDELBURG - De Statenfrac tie van de PvdA in Zeeland pleit voor een lelijkheids-top 10: een klassement van de lelijkste ge bouwen en plekken in Zeeland. Daar moet een saneringsbudget aan worden gekoppeld om ze te verfraaien of zelfs af te breken. Statenlid E. Kerckhaert deed het voorstel gisteren tijdens de vaststelling van het omgevings plan Zeeland. Zo wil de PvdA Zeeland de komende jaren mooier, duurzamer en leefbaar der maken, zei hij. Hij betoogde dat mensen zich bewust moeten worden van hun omgeving. Alleen het aanwijzen van lelijke gebouwen is niet genoeg, vond G. van der Giessen (D66). „Dan moet je ook bevorderen dat ze worden afgebroken." Kerckhae rt bevestigde dat er ook een sa neringsbudget moet komen. Gedeputeerde H. van Waveren (CDA) reageerde positief. Hij herinnerde eraan dat twee jaar geleden al eens een fotowed strijd is georganiseerd waarbij mooi en lelijk naast elkaar wer den gezet. „We moeten eens goed nadenken hoe we dit idee gaan vormgeven." De WD-Sta- tenfractie vond het complete on zin. „Wie zijn wij om te beoorde len wat mooi of lelijk is?", vroeg G. van den Ouden-Zwart. Elke week in de zaterdagkrant Reizen Daar moetje naar toe. Advertentie Deze sorteerlijn is uitgerust met 45 transportbanden. Die heb ben, nadat de brand rond 12.10 uur was ontstaan, het vuur door de bedrijfshal verspreid. Het kreeg vat op de grote hoeveel heid oud papier die daar lag op- Rookpluim Er ontstond een enorme rook pluim die tot in de wijde omge ving was te zien en te ruiken. De rook veroorzaakte ook hin der op de Al6. Door een ongeval bij grensovergang Hazeldonk verergerde dat gisteravond. Een vrachtwagen met vaten olie botste in de file op een andere vrachtwagen, waardoor enkele vaten begonnen te lekken. De brandweer was tot laat in de avond bezig met het schoonma ken van de weg. De file op de A16 van Antwerpen richting Breda had op een gegeven mo ment een lengte van twaalf kilo meter. GPD/ANP pagina 3 niet voorspelde files kosten miljard i IposObajkiekenirKinmrami i Handtekening1 PZCbv gaat zorgvuldig om met pt i In de tololon leest u er meer ovet i Kijk op iwnvpx.nl/abonneren. bi mij voor een vast abonnement. De eerste twee weken ontvang ik de krant gratis. Daarna wil ik betalen: CJ per maand met automatische incasso l€ 20,55)* Q per kwartaal met automatische incasso 59.75)' CU per jaar met automatische incasso 229.20)* met gratis P/C-paraplu het alfabet van Zeeland ZM

Provinciale Zeeuwse Courant | 2006 | | pagina 1