rzc Onderhoud gebouwen te duur Student komt op mooi plekje te wonen 'I Provincie knijpt J N254 verder af Aanleg parallelwegen voor de veiligheid CDA Hulst wil snel opknapbeurt voor strandjes Terneuzen zit in de maag met kosten Brandweer Terneuzen: 276 uitrukken Verdwijnend Doel viert Scheldewijding Orgelconcerten in Cuyperskerk Sas van Gent weekenddiensten agenda vrijdag 30 juni 2006 door Harold de Puysseleijr HULST - De gemeente Hulst moet de verwaarloosde strand jes bij Perkpolder en Walsoor den snel laten opkalefateren. Het CDA drong daar gister avond op aan tijdens de vergade ring van de gemeenteraad. Volgens fractievoorzitter D. Ste- ijaert zijn de zandstranden de laatste jaren slecht ondei-hou- den. „Er is veel zand wegge spoeld en het zand is sterk ver vuild met stenen en Japanse oes ters. Die oesters veroorzaken bij veel recreanten snij- en vlees wonden met alle vervelende ge volgen vandien", stelde hij vast in schriftelijke vragen aan wethouder T. Maas (Recreatie). De christendemocraten droegen hem op de vervuiling van beide strandjes met spoed aan te pak ken en ook te zorgen voor op hoging van de stranden met ver- rs zand. „Dit alles dient op kor te termijn te gebeuren, daar het strandseizoen in aantocht is." Het CDA vestigde verder de aan dacht op een ander probleem dat zich voordoet in de omge ving van de dijk bij Perkpolder. De gemeente moet er volgens Steijaert bij het waterschap op aandringen dat die gemotori seerd verkeer achter de dijk tij delijk verbiedt, zodat gezinnen met kinderen er veilig kunnen recreëren. Wethouder T. Maas liet weten, dat hij gisteren zelf ter plaatse een kijkje was wezen nemen. Maas had met eigen ogen gezien dat de strandjes inderdaad be hoorlijk vervuild zijn. De ge meente gaat bij Rijkswaterstaat het verzoek indienen om de strandjes op te ruimen, want die zijn volgens de wethouder bij die dienst in beheer. Ook zal het verzoek worden gedaan de stran den opnieuw op te spuiten. Bij het waterschap zal de ge meente niet aankloppen om iets te doen aan het verkeer achter de dijk. Want, zo deelde Maas mee, er staan op die plek al ver bodsborden. ooor Euqène Verstraeten TERNEUZEN - De gemeente Terneuzen zit in de maag met de kosten van het onderhoud van gebouwen. Op dit moment gaat er veel meer geld op aan onderhoud dan er in het gemeentelijk huis houdboekje wordt begroot. .,Wat denkt het college aan dit probleem te doen", vroeg CD A-raadslid A. Dijkhuis giste ren, naar aanleiding van opmer kingen van de accountant bij de jaarrekening 2005. ,.De verhouding tussen de onder- houdsbegroting en de realiteit zit inderdaad niet goed", gaf wethouder C. van Schaik toe. ..We putten nu voor het onder houd van gebouwen uit een re serve, maar die wordt langza merhand leeggehaald." Planning In het coalitie-programma is af- gesproken dat ervoor het onder houd een reële planning wordt gemaakt. „We willen daar nog dit jaar uitsluitsel over geven." Van Schaik wees er op dat van uit de onderhoudsdienst ge vraagd wordt om jaarlijks ruim één miljoen euro extra voor het onderhoud van gebouwen. „Dus dit moet echt opgelost worden anders komen we onherroepe lijk in de problemen", aldus Van Schaik. „Nu nog niet, om dat we nog geld in de reserve hebben, maar wel vanaf volgend jaar." De gemeenteraad ging akkoord met de jaarrekening 2005 en met het voorstel om met het overschot van ruim 2,7 miljoen door Euqène Verstraeten TERNEUZEN - De brandweer in de gemeente Terneuzen heeft vorig jaar 276 oproepen voor hulpverlening en brand ontvan gen. In 2004 had de brandweer te ma ken met 308 uitrukken. Er is dus sprake van een daling van ongeveer tien procent. Een en ander blijkt uit het jaarverslag van de brandweer over 2005. De brandweer is verdeeld over tien uitrukposten. De pompiers uit Terneuzen hadden het veruit het drukst met 131 uitrukken. De manschappen uit Zuiddorpe moesten vorig jaar maar zes keer hun pak aantrekken. Er waren vorig jaar enkele op merkelijke uitrukken, zoals de grote brand bij Cerestar in ja nuari, een earbonaatlekkage bij Vara in juni en de grote brand bij restaurant de Mosselbank in Philippine in juli. Die maand moest er ook een paar keer uitge- :ukt worden om wateroverlast -als gevolg van hevige regenval :e bestrijden. In augustus werd assistentie verleend bij een gro- :e schuurbrand in het Belgische Stekene en in september moest 1 iet gaspakkenteam in actie ko- men voor een lekkage bij Broom- :hemie. 3 Sen heikele zaak was de stran- ling van een containerschip bij Jerkpolder in september. Van tie 1900 containers die aan 1 aoord stonden, waren er 128 ge- Laden met gevaarlijke stoffen. 'Tenslotte had de brandweer iind november nog een opmerke- 1 ijke klus in de gemeente Hulst, .vaar op grote schaal de stroom was uitgevallen. 10e Temeuzense brandweer heeft zes beroepskrachten in dienst en beschikt over onge veer 220 vrijwilligers die 24 uur per dag paraat zijn om uit te i'ukken. Vorig jaar werden ver schillende grote investeringen pedaan in met name nieuwe t ankautospuiten en een hulpver- 1 eningsvaartuig. Daarnaast is er 1 link wat materieel aangeschaft voor het gaspakkenteam en het duikteam. Vanwege de invoe- ling van het nieuwe communica- t iesysteem C-2000 is er ook nog al wat geïnvesteerd in communi catiemiddelen. De brandweer geeft ook advie zen bij allerlei nieuwbouwpro- j ecten en controleert ook voor liet afgeven van gebruiksvergun ningen aan bedrijven. verschillende investeringen te bekostigen. De grootse bedra gen gaan naar het wegwerken van achterstallig onderhoud aan kleedaccommodaties van sportclubs, speelruimten, het be drijventerrein Sasse Poort in Sas van Gent, het kruispunt St. Anna en de restauratie van de windmolen Windlust in Hoek. De commissie die de jaarreke ning heeft onderzocht had nog wel een heel rijtje aanbevelin gen hoe het beter kan. Onder an der de vraag of de behandeling van de jaarrekening 2006 vol gend jaar een maand vroeger kan. „Wij hebben begrip voor de werkdruk van het ambtelijk apparaat", betoogde voorzitter F. Kesbeke (CDA), „maar mis schien kan het toch wel twee we ken eerder." Van Schaik vond de werkdruk persoonlijk geen excuus voor een late presentatie van de jaarrekening. „Ik zeg toe dat we harde data gaan neerzet ten voor het tijdschema van de jaarrekening en de bestuursrap- portages." door Harold de Puysseleijr RAPENBURG - De werkzaamheden die Rijkswater staat laat uitvoeren aan de rijksweg 61 tussen Zaam- slagveer en Rapenburg-Tol moeten leiden tot verho ging van de veiligheid van het verkeer tussen Terhole en Terneuzen. Graafmachinisten en landmeters treffen de voorberei dingen voor de wegenbouwers. Die leggen tussen nu en mei volgend jaar parallelwegen aan langs de rijks weg, om het snelverkeer van het langzame landbouw- verkeer te scheiden. Zowel aan de noord- als aan de zuidkant van de rijksweg komt zo'n B-weg te liggen. De afslagen van de rijksweg tussen Rapenburg-Tol en Zaamslagveer komen daarmee te vervallen. Wie op de Driegezustersdijk, de Koning Willem III-weg, de Schoolstraat, of het Rechte Pad moet zijn, moet na de uitvoering van de wegverbetering gebruik maken van de parallelweg. Rijkswaterstaat laat van de hoofdrij baan een duurzaam veilige weg maken, door dubbele asstrepen aan te brengen ter aanduiding van het in- haalverbod. De maximumsnelheid blijft tachtig kilo meter per uur. De hoogste snelheid die op de parallel wegen is toegestaan, bedraagt zestig kilometer per uur. Een woordvoerder van Rijkswaterstaat in Middel burg laat weten, dat de route tussen Terhole en Ter- neuzen via Rapenburg, Zaamslagveer en Zaamslag tij dens de uitvoering van de werkzaamheden volledig be schikbaar blijft voor het verkeer. Wel moet rekening worden gehouden met enige verkeershinder en een maximumsnelheid van vijfig kilometer per uur. foto Peter Nicolai doorSelma Osman MIDDELBURG - In de Vlissing- sestraat in Middelburg bouwt Woongoed Middelburg mis schien wel de mooiste studenten woningen van Nederland. Stu denten komen er niet alleen te wonen op een prominente plek DOEL - Ondanks dat het dorp door de uitbreiding van het Ant werps havengebied langzaam aan van de kaart verdwijnt, maakt Doel zich op voor de tra ditionele Scheldewijding met daaraan gekoppeld de Doelse feesten. Het programma begint zaterdag avond 5 augustus met een mu ziekfestival in de Dooien. Zon dag beginnen de festiviteiten om 10.00 uur. Voor de bezoekers is er een pendeldienst met huif karren naar de dorpskom. In de diverse straten is er een rommel markt. Na de Scheldewijdingsmis in de parochiekerk vertrekt de fanfa re met de pastoor en andere kerkgangers naar de Schelde- dijk voor de herdenking van alle overledenen van water en stroom. Na dit onderdeel volgt een bootwijding en vlootshow. 's Middags is er muziek van mu ziekverenigingen, volksmuziek groepen en straatmuzikanten. in de stad, ze krijgen ook een fraai appartement met bijzonde re details zoals balken, een mar meren vloertje in de hal of monu mentale luiken voor de ramen. Met ingang van het nieuwe colle gejaar kunnen 60 tot 62 studen ten een plekje krijgen in een van de voormalige gemeentepanden aan de Vlissingsestraat en de Stadsschuur. Die gebouwen kwamen in 2004 leeg te staan toen de gemeente Middelburg verhuisde naar een nieuw kan toor in het Stationsgebied. Woongoed heeft er bewust voor gekozen appartementen te bou wen en geen studentenkamers. Ze worden maximaal vijf jaar verhuurd aan studenten. Daar na komen ze beschikbaar voor de reguliere verhuur. Dat is zo afgesproken met de omwonen den. „Die hadden bedenkingen bij studenten", zegt Carla Min- derhoud van Woongoed. „En als wij in 2007 het oude kantoor van Rijkswaterstaat aan de Koestraat gaan verbouwen, zul len we niet meer de volledige Vlissingsestraat nodig hebben voor studentenhuisvesting." Eenderde van de appartemen ten is om die reden al geschikt voor ouderen die in de stad wil len wonen. Net als de studenten zullen de andere toekomstige huurders gebruik maken van een gezamenlijke tuin. De mees te ingangen komen aan de tuin. Hergebruik De Middelburgse woningcorpo ratie heeft voor de verbouwing van de tien panden, waaronder De studentenwoningen in de voormalige gemeentepanden aan de Vlissingsestraat in Middelburg. foto Lex de Meester een aantal monumenten, archi- tecte Ineke Hulshof uit Delft in de arm genomen. Zij is een spe cialist in hergebruik van oude panden. „Het is haar gelukt om, met respect voor alles wat er is, 28 appartementen voor twee of drie personen in te passen," ver telt Minderhoud. „Ze zijn alle maal verschillend geworden." Het kleinste appartement is een knus huisje aan de Stadsschuur dat uitkijkt op de rechtbank en het water van de gracht. Er kun nen twee studenten in wonen. De huurprijzen lopen uiteen van 190 tot 270 euro. Alle woningen hebben een gezamenlijke keu ken, badkamer en soms nog een apart toilet. Met het complex aan de Vlissing sestraat erbij heeft Woongoed 370 studentenkamers in Middel burg. Het afgelopen jaar ston den er kamers leeg. „Dat kwam omdat zich medio 2005 minder studenten hadden aangemeld, dan wij kamers hadden ge bouwd", verklaart Minderhoud. De verwachting is dat er zich dit jaar 125 nieuwe studenten aanmelden bij de Roosevelt Aca demy. „Dan zouden we precies helemaal vol zitten." Verhuishaak De bouwvakkers zijn over twee weken klaar met de bouwwerk zaamheden. De eerste studenten worden half augustus verwacht. Een enkeling heeft geluk. In het topje van een gevel, pal voor een slaapkamerraam, hangt de ver huishaak al klaar. Zelfs de klein ste details zijn gebleven. door Frank Balkenende s-HEER ARENDSKERKE - De actiegroep Knip N254 Nu wist het al lang, maar nu is ook de provincie overtuigd. De maatre gelen om sluipverkeer op de N254 te weren, werken nauwe lijks. Dat blijkt uit tellingen van de provincie. Er worden daarom extra maatregelen getroffen. De provincie, de gemeente Goes en de actiegroep Knip N254 Nu hebben daar gisteren overeen stemming over bereikt. Het pak ket aanvullende maatregelen om met name vrachtwagens te ontmoedigen over de provincia le weg tussen Goes en Heinkens- zand te rijden, bestaat uit extra politiecontroles op snelheid, een andere bewegwijzering bij Hein- kenszand en overleg met haven bedrijf Zeeland Seaports over de wegenkaarten die zij aan (buitenlandse) vrachtwagen chauffeurs meegeven. De provin cie wil weten of de N254 daar als doorgaande route op staat. Bij Heinkenszand is een andere bewegwijzering nodig, omdat de borden nu bestuurders naar Goes dirigeren via de N254. Viaduct Een vierde frustratie voor slui- pers vormt de aanleg van een nieuw spoorwegviaduct bij 's-Heer Arendskerke. De bouw daarvan begint in september en duurt vier maanden. Voor het verkeer zal tijdelijk ter hoogte van het viaduct één rijstrook be schikbaar zijn. Bovendien staan er dan verkeerslichten. Hoewel het slechts een tijdelijke barrière is, beschouwt gedepu teerde A. Poppelaars (CDA, ver keer) de bouw van dat viaduct als een extra maatregel. „We denken dat dat de grootste klap per oplevert. We hopen dat het verkeer dat dan naar en van Goes rijdt via de rijksweg A58, dat ook na die vier maanden blijft doen." Bewoners aan de geplaagde rou te langs 's-Heer Arendskerke en 's-Heer Hendrikskinderen, vere nigd in de actiegroep, klagen sinds de opening van de Wester- scheldetunnel over toegenomen sluipverkeer. Uit door de actj groep gehouden kentekenondfc zoeken is gebleken dat voor veel vrachtwagens op de roilc Zierikzee-Sloegebied de N2h nemen, terwijl ze evengoed owi de snelweg A58 kunnen rijdtje Qua tijd maakt dat niets uit. p: Invoering van een snelheids!} miet van zestig kilometer de: uur, zoals de actiegroep bepla-i vindt Poppelaars niet passen jii de functie van de N254. De meente Borsele is er ook tegenL SAS VAN GENT - De Orgelcoi r missie van Sas van Gent houje deze zomer vier concerten in Sasse Cuyperskerk. Twee Bti< gische organisten zijn in jia aan de beurt, in augustus en se c tember komen nog twee Zeeui se organisten naar Sas. Stanislas Deriemaeker, emeu tus-organist van de Antwerp e Lieve-Vrouwenkathedraal pent het seizoen op vrijdag juli. Hij wil de 'fraaie akoestn ii van de kerk en de heldere kla: l van het orgel inzetten om pop e laire werken van onder ander r Hay dn, Mozart en Mendelssol i£ te spelen. De Waalse organist Léon Kerr e mans, eigenaar van een enon u muziekbibliotheek, is een lie u hebber van onbekend repertoi dat de moeite is om te laten h ren. Hij concerteert op vrijdiii 28 juli. Drie weken later, vrijdag 18 a in gustus, komt de Middelburg ;i Margreeth de Jong naar Sas. 2 v is gespecialiseerd in Franse os gelmuziek en voert ook graag e ii gen en eigentijdse werken van anderen uit. De Zeeuws-Vlaming Jos V( poorten, cantor-organist van Hoogte in Goes, besluit de kle ne concertreeks op vrijdag 1 sej n tember met het spelen van wc vi ken van onder anderen Bacbi Guilmant en Messiaen. Alle conR certen beginnen om 20.00 uur. zaterdag 1 en zondag 2 juli 2006 CENTRAAL ALARMNUMMER 112 Huisartsen Midden- en Oost- Zeeuws Vlaande ren (Terneuzen, Hoek, Philippine, Sluiskil, Sas van Gent, Axel, Zaam slag, Kloosterzande, Hulst, Koewacht, St. Jansteen en Clinge), vr. 17.00-ma. 08.00 uur: Voor dringende huisarts enzorg en huisbezoeken: Huisartsen post De Honte, bezoekadres Vlietstraat 12, Terneuzen (aan ziekenhuis De Hon te) tel. 0115-643000 (altijd eerst bellen). West Zeeuws-Vlaanderen (Oost burg, Aardenburg, Zuidzande, Bier vliet, Hoofdplaat, IJzendijke, Breskens, Groede, Schoondijke, Sluis en Cad- zand), vrij. 17.30-ma. 08.00 uur: Voor dringende huisartsenzorg en huisbe zoeken. Huisartsenpost Antoniuszie- kenhuis. Pastoor van Genklaan 6 te Oostburg, tel. 0115-643000 (altijd eerst bellen). Tandartsen West Zeeuws-Vlaanderen: Tandartsenpraktijk Sluis, Lange Wol straat 9, tel. (0117) 420828 Spreekuur: za en zo 12.00-12.30 uur; Oost Zeeuws-Vlaanderen: N. P. I. P. Verhelst, Irisstraat 17B, Hoek, tel. (0115) 441914. Spreekuur: za en zo 12.00-12.30 uur; Apotheken Gemeente Terneuzen: Dienstapotheek Terneuzen, Van Steen bergenlaan 27, Terneuzen, tel. 0115 626010. Voor spoedrecepten 24 uur be reikbaar. Hulst: Apotheek Reynaert, Steenstraat 7, tel. 0114-311156, zat. 10.00-17.00, zon. 13.00-17.00 uur. Voorspoedrecep ten 24 uur bereikbaar. Apotheek Hulst, Dubbele Poort 7, tel. 0114-314255, zat. 10.00-17.00, zon. 12.00-17.00 uur. Voorspoedrecepten 24 uur bereikbaar. Ook voor recepten van huisartsenpost Terneuzen/Hulst. Oostburg: Apotheek Oostburg, Burchstraat 16, tel. 0117-452170, zat. 10.00-12.30 en 13.00-16.30 uur, zon- en feestdagen dienst via deurtelefoon apotheek. Breskens: Apotheek Breskens, Spuipleïn 13a, tel 0117-380222, zat. 8.30-12.30 en 13.00-17.00 uur. zon- en feestdagen ge sloten, dienst via deurtelefoon Apo theek Oostburg. Dierenartsen Terneuzen, Axel, Zaamslag, Hulst en Hengstdijk: Dierenkliniek J. Kop, Bastionstraat 3, II Axel, tel. 0115-561488. Spreekuur, zat,)* 11.00-12.00 uur. IJzendijke: Dierenarts van de Vijver, tel. (0117) 301388 bgg. 0117-348424. Sprjekuur zat. 13.00 en zon. 12.00 uur in de die renkliniek. Terneuzen: J. P. de Vos en A. Burm, diereni liniek j1 'De Ottenhorst', Van Diemenstn at 83, tel. 0115-619628. Spreekuur zat. /an 12.30-14.00 uur. Kliniek voor gezelschapsdieren 'L'e Steenberghe', Van Steenbergenlz an 7,jd Terneuzen. Dierenarts P. de Vos. zat. e|H zon. uitsluitend behandeling van sooed, patiënten na telefonische afspraak, tel.!* 0115-696425. jg Breskens, Aardenburg, Oostburg en Sluis: Dierenartsencentrum West, G.A.M. de Bruijckere en E.G. van Bruinessen-K3p senberg. Afspraken via telefoonnr. 0117-454484. Oostburg: J. P. J. v. d. Vijver, Sirius 1, Oostbur g, tel. 0117-452103. Sas van Gent: E. O. M. David, Westdam 54, tel. 0111">- 453800, spreekuur zat. 11.00-12.00 ui.f. St. Jansteen e.o. A.E. de Bruyn, Brouwerijstraat 92, Ka pellebrug, tel. 0114-312701. Spreekui. r z 11.00-12.00 uur. d Dierenambulance Zeeuws-Vlaanderen. a alarmnummer 0115- 442161. (I Thuiszorg n Stichting Thuiszorg Zeeuws-Vlaai r deren, voor spoedgevallen dag en nacht bereikbaar: West-Zeeuws-Vlaanderen: Telefoon nummer 0117- 456500, Kanaalzone: Telefoonnummer 0115- I 674500, Oost-Zeeuws-Vlaanderen: Telefoon' nummer (0114) 383500. Stichting Provinciale Kraamzorg Zeeland, kraamcentrum Zeeuws-Vlaan deren, dag en nacht bereikbaar vi3 tel. 0113-224022. Pastorale dienst Oost-Zeeuws-Vlaanderen: zon. 12 - ma. 24 uur. Bereikbaar via mobielnum- mer06 22398801 West-Zeeuws-Vlaanderen: 10.00-13.00 en 16.00-19.00 uur. Bereik baar via mobielnummer 06 20403610. Midden-Zeeuws-Vlaanderen: Bereik baar via mobiel nummer 06 53997850. \streekactiviteiten ABSDALE - Terrein aan Riet en Wulsdijkweg, 19.30 uur: Polderker- mis met levend tafelvoetbal en feest avond; AXEL - Gregoriuscentrum, 13.15 uur; Kaarten, biljarten; De Halle, 13.30 uur: Kaarten, biljarten; 14.00 uur: Creatief; 16.00 uur: Zitgymnastïek; Trefpunt, 10.00 uur: koersbal; 13.00 uur: Kaarten, biljarten; Café Benelux, 20.00 uur: Kaar ten; CLINGE - Malpertuus, 13.30 uur: KBO kaarten; GRAAUW - Café van Grol, 19.00 uur: Wandelvierdaagse; HEIKANT - 't Heike, 13.00 uur: biljar ten, pieren; Zaal Maton, 19.30 uur: The Free Country Dancers; HENGSTDIJK - Horecacentrum De Vo gel, 20.00 uur: Kaarten; HOEK - De Lovenhoek, 9.30 uur: Bil jarten; 13.30 uur: Volksdansen en so- lo dansen; 19.30 uur; Gezelschapsdan sen; HULST - De Lieve, 9.00 uur: Vrij biljar ten, fysio gym; 10.00 uur: Fysio gym; 13.00 uur: Biljarten; 13.30 uur: Bridge, KBO; 14.00 uur: Internet café; De Blaau- we Hoeve, 10.00 uur: Handwerkclub de Vlijtige Liesjes; KOEWACHT - De Vlaschaard, 9.45 uur. Volksdansen; SAS VAN GENT - St.Albert, 13.00 uur Vrij biljarten, spelmiddag; De Regen boog, 13.00 uur: ANBO biljarten; SCHOONDIJKE - Kermis tot en mei maandag 3 juli; SINT - JANSTEEN - Café de Kroon, 14.00 uur: Kaarten; De Warande, 14.00 uur: Volksdansen, gymnastiek; TERNEUZEN - De Veste, 13.30 uur: Soos voor mindervaliden Ons Ver zetje, biljarten en klaverjassen; Sport hal De Vliegende Vaart, 9.00 uur: Bowls; VOGELWAARDE - 't Gelaag, 13.30 uur: Koersbal.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2006 | | pagina 46