Leegstand gedeelte Den Dullaert PZC j PZC Kant'lend in het tegenlicht Hoop op aanleg nieuwe recreatienatuur Volop excursies in Zeeuws-Vlaamse natuurgebieden Jstod ALTE1N1A Sportschool Delta verhuist naar outdoorwinkel 1 3 f Culinair feest in Domburg Kunst in Catharinakerk Lintje voor Zeeuwse hoogleraar Subsidie Smerdieks muziekfestival Scholiere maakt kans op reis Celstraf geëist voor bankoverval vrijdag 30 juni 2006 door Harold de Puysseleijr HULST - Een gedeelte van de gebouwen van het Hulster ge meenschapscentrum Den Dullae rt komt wellicht aan het eind van dit jaar leeg te staan. Sportschool Delta verhuist dit najaar namelijk van de voorma- squashhal in Den Dullaert naar de outdoorwinkel van het Jechtpaar De Block aan de Oude Zoutdijk in Hulst. Eigenaar R. de Moor van sport- Jschool Delta zegt dat de verhui zing is ingegeven door gebrek aan groeimogelijkheden in het 'huidige pand. In deze aanbouw aan het ge- meenschapscentrum werd in de cember 1989 een squashzaal met twee banen geopend, maar die accommodatie was door Den Dullaert niet rendabel te ma ken. Elf jaar later stootte het be- istuur van het gemeenschapscen trum de hal af en vestigde De Moor zich er met zijn sport school. Die is daar naar eigen zeggen nu uit het jasje gegroeid en wil zijn sportschool bovendien moderni seren. De kans voor een verhui- naar het pand van het echt paar De Block aan de Oude Zoutdijk deed zich voor toen A;iui het echtpaar besloot na tien jaar j le stoppen met de outdoorwin kel. De familie De Block en hun medewerkers blijven wel het naastgelegen tankstation uitha len. In de shop van het tanksta tion blijven ze in het zomersei zoen ook kampeerbenodigheden verkopen. Buurt informeren De Moor wil volgende week de buurt informeren over zijn plan- nen voor de verbouwing van de kampéerwinkel tot sportschool. nZijn plan is na de zomer te star ten met de verbouwing. De pro cedures daarover bij de gemeen te lopen nog, maar die heeft al laten weten mee te werken. .In het nieuwe pand krijgen we de, beschikking over bijna twee keer zoveel ruimte", zegt De Moor. „We willen er meer groepslesza- 4 'Bezorgklachten: 0800-0231231 op maandag t/m vrijdag ge durende de openingstijden; zaterdags tot 12.00 uur REDACTIE ZEEUWS-VLAANDEREN Willem Alexanderlaan 45 Postbus 145 4530 ACTERNEUZEN Tel: 0115-645769 Fax:0115-645742 E-mail: redtern@pzc.nl René Hoonhorst (chef) Wout Bareman Raymond de Frel René van Stee Frits Bakker (sport) Baudeloo 16 Postbus 62 4560 AB HULST Tel: (0114)372776 Fax: (0114)372771 E-mail: redhulst@pzc.nl Sheila van D'oorsselaer CENTRALE REDACTIE Stationspark 28 Postbus 31 4460 AA GOES Tel: (0113)315500 Fax: (0113)315669 E-mail: redactie@pzc.nl INTERNET www.pzc.nl E-mail: web@pzc.nl len in realiseren en kleedruim ten die voorzien zijn van sau na's. Bijkomend voordeel is ook, dat we daar onze eigen horeca- voorziening kunnen maken." Het huidige pand van de sport school in Den Dullaert is eigen dom van De Moor. Die is con tractueel verplicht het pand bij verkoop als eerste aan te bieden aan de stichting Den Dullaert. Voorzitter T. Baert van het stich tingsbestuur noemt het 'wel zon de voor Den Dullaert' dat de sportschool daaruit vertrekt. „Dat is natuurlijk nooit positief te noemen. Een van de sterke punten van Den Dullaert is juist de verscheidenheid aan activitei ten die er plaatsvinden. Aan de andere kant zien wij het ook weer niet te ernstig in. De mees te klanten van de sporthal ma ken nu gebruik van de horeca- voorziening van de geprivati seerde Zuidhal". Dat bevindt zich in hetzelfde deel van het ge bouwencomplex. Baert kan er nog geen uit sluitsel over geven of de stich ting van plan is het pand terug te kopen van De Moor. „Dat zul len we eerst moeten bespreken in het bestuur en met de direc tie;" I DOMBURG - Domburg staat be- I gin juli drie dagen lang in het te- I ken van c ten en drinken. Op vrij- I dag 7 juli begint het evenement I Culinair' by the Sea met een lo- Ipend diner. |üp vertoon van een bon kan ie- I dereen de hele avond (tot 21.00 uur) bij deelnemende restau rants '.ereeht voor een proeverij- tje of'een gerecht. [Zaterdag 8 juli gaan de proeve- Irijen door, van 12.00 tot 21.00 uur. In de Ooststraat is er dan ook een markt met streekproduc ten. bhtei] Bovendien is er een kinderkook- [cltib van 14.00 tot 16.00 uur en een workshop tapas maken van 15.30 tot 17.30 uur. [Zon.dag 9 juli' wordt Culinair by the Sea afgesloten. De kantelweg bij Nieuwvliet. Een ton om hem aan te leggen en een ton om hem weer te fasoeneren. door Ronald Verstraten NIEUWVLIET - Ach, wat jammer nou. Zet de gemeente Sluis steeds meer in op het toerisme, raakt West-Zeeuws-Vlaan- deren een attractie kwijt van, laten we zeggen, enig formaat. De kantelweg bij Nieuwvliet wordt gesloten. Dat wil zeg gen: afgevlakt tot er niet meer van over is dan een strakke strook asfalt. Een ventweg. Mag het provinciale kan- teldek met zijn hobbels en bobbels dan vrouwweg - of in de taal van de streek: wuufweg - heten? Of was de naam Hoen- derweg beter op zijn plaats geweest, zo als de polderweg heet die vlakbij be gint. Met de schommelende beweging van pluimvee als imago voor het experi ment? Het windei van Columbus werd alweer acht jaar geleden gelegd. Trots en lache righeid vochten om voorrang en zijn dat sindsdien blijven doen. De provincie Zeeland maakte het proefvak - kantel- vak heet het officieel - tot een speer punt van Duurzaam Veilig. Maar ze is er nu achter dat de proef mislukt is: een ton om de weg te laten kantelen en net zoveel om weer te fatsoeneren. Bevreemding Aan de bedoeling lag het niet. Onnodige snelheidsverschillen tussen verschillen de weggebruikers moesten worden voor komen. Maar dat zoiets moest worden bereikt met een wegdek dat zwaar leek te hebben geleden onder Siberische vorst, wekte alom bevreemding. Acht honderd meter lang, met golvingen die, als de bestuurder zich aan de adviessnel heid houdt, niet eens onaangenaam aan voelen. Maar lang voor het eind hebben de meeste weggebruikers er tabak van. Tenzij ze het een uitdaging vinden om er eens flink over te scheuren. En dat hebben er - over de nu meestal lege weg - de eerste jaren heel wat gedaan. Met snelle sportwagens, oude bakken of op gevoerde crossmotoren over de golven die elke tien meter opnieuw opduiken. Die zorgen voor dwingende, onontkoom bare schommelingen, maar ze werden vooral als hinderlijk ervaren door ver- keèrsdeelnemers die de golven niet kon foto Peter Nicolai den vermijden: de boeren op hun tracto ren en andere landbouwvoertuigen. Die verloren hun lading, hadden moeite met sturen en fietsers ontwijken. Het leek de stad wel, waar Jules Deelder over dichtte: Tegenwoordigheddngeest enrealismén 't kwadraat vieremnverstoorbacfeest in eenopgebrokestraat Het zijn de vier eerste regels van één van de vele verzen waarin nachtburge meester Deelder zijn Rotterdam be zingt. Maar de laatste regel van dit ge dicht wekt de indruk alsof de (bijna) al tijd in het zwart geklede poëet met zijn grote Amerikaan toch wel eens langs Nieuwvliet heeft gereden. Je ziet Deci ders zonnebril al van zijn brylcream zakken, wanneer hij eindigt met de woorden: kant'lenaln hettegenlicht. door Frank van Cooten SLUIS - De gebiedscommissie West-Zeemvs-Vlaanderen gaat nog steeds uit van ruim honderd vijftien hectare aan nieuwe re creatienatuur in 2008. Van deze doelstelling is momenteel slechts negen hectare gehaald. J. Provoost, plaatsvervangend voorzitter van de gebiedscom missie, legt het hoofd echter niet in de schoot. „Boeren die hun bedrijf aan de kust willen verplaatsen naar het achter land gaan we ruimere mogelijk heden bieden. De vrijkomende gronden worden ingericht als recreatienatuur. Daarnaast is een groot aantal projecten in voorbereiding. Als deze daad- Advertentie) Noordweg 125, Serooskerke Walcheren, 0118-593030, www.keesdenherder.nl Openingslijden: dinsdag f/m vrijdag 9.00 - 17.30 uur, zaterdag 9.00 - 17.00 uur werkelijk tot uitvoering komen halen we onze doelstelling van honderdvijftien hectare aan nieuwe recreatienatuur. Daar ben ik van overtuigd," zei hij gisteren na afloop van de verga dering van de gebiedscommis sie. De moeizame grondverwerving is een van de oorzaken dat de in richting van recreatienatuur moeizaam van de grond komt. Boeren aan de kust staan niet te springen naar het achterland te verhuizen. Naast emotionele overwegingen, de grond is vaak al generaties lang in de handen van dezelfde familie, spelen ui teraard ook de financiën een rol. Alternatief Provoost is er echter van over tuigd dat in de nabije toekomst meer boeren toch bereid zijn naar het achterland te verhui zen als ze een goed alternatief wordt geboden. Zo zijn er con crete plannen voor de verplaat sing van drie boerenbedrijven van de kust naar het achterland. „Een agrariër in het achterland zit niet ingeklemd tussen recrea tie en natuur. Dat kan een over weging zijn." Ook de Dienst Landelijk Ge bied, de instantie die zaken doet met de boer over de aankoop van zijn land, krijgt wat meer mogelijkheden om zaken te doen. Investeren De gebiedscommissie verwacht ook meer recratienatuur aan te leggen zodra noodzakelijke be stemmingsplanwijzigingen zijn doorgevoerd. Een groot aantal recreatie-ondernemers heeft al te kennen te geven te inves teren in recreatienatuur om hun bedrijf uit te breiden (de rood voor groen regeling). Voor deze projecten is een wijziging van het bestemmingsplan no dig. Druk T. Bolweg, landelijk voorzitter van de vereniging van recreatie ondernemers Recron, laakt deze regeling. Volgens hem zet de ver plichting te investeren in natuur bij uitbreiding, de exploitatie van recreatiebedrijven geweldig onder druk. „Met de mond belijdt de provin cie dat ze oog heeft voor de be langen en kansen van de recrea tiesector. In de praktijk merk ik daar tot op heden helaas weinig van." Volgens Provoost zit een te genstrijdigheid in de bewe ring van Bolweg. „De aanleg van recreatienatuur biedt juist heel veel kansen voor de re creatiesector. Het gaat im mers om een kwaliteitsverbete ring van de omgeving. Daar is de recreatiesector ook bij ge baat." door Edy de Witte HENGSTDIJK - De Heilige Ca tharinakerk in Hengstdijk staat vanaf zaterdag tot en met zon dag 30 juli in het teken van de kunst. Kunstenaars uit eigen streek presenteren zich in het bedehuis met een gevarieerd aanbod. In twee perioden stellen de ama teur-kunstenaars het resultaat van hun creativiteit tentoon. In het eerste gedeelte van zater dag 1 tot en met zaterdag 15 juli is er werk te bezichtigen van C. Bafkar, J. Collet, L. Daandels, J. d'Hont, M. van Duyse-Mahu, J. de Hullu, L. Mast, A. van Mieg- hem en M. Volleman-van de Vij ver. In de tweede sessie van zondag 16 tot en met zondag 30 juli wor den werken ten toongësteld van B. Ankersmit, D. Govers, S. Deu- tekom, N. Huurman, C. Heij- man, W. Leynse-van Bel, L. War- rens-de Vos, A. van Dorsselaer en O. van der Maas. Het aanbod gaat van houtsnij werk tot schilderijen en kleine bronzen beeldjes. Permanent ge durende de hele maand worden keramische werken van de vere niging de Stiel getoond. Daar naast staan tijdens de hele kunstmaand ook hoeden van C. Serière en mooie streekverge- zichten van G. de Bruijn in de picture. De kerk is voor de expositie da gelijks van 14.00 tot 17.00 uur geopend. Zondag 22 juli is de tentoonstelling niet te bezoe ken. OOSTKAPELLE - C.J. Cornelisse uit Oostkapelle is giste- ren koninklijk onderscheiden voor zijn bijzondere ver diensten voor het onderzoek naar kanker. Hij is benoemd tot Ridder in de Orde van de Nederlandse Leeuw. Cornelisse is als hoogleraar moleculaire tumor pathologie verbonden geweest aan het Leids Universitair Medisch; Centrum (LUMC). Daar heeft hij gisteren afscheid geno- men. Bij zijn afscheid ontving hij de koninklijke onder scheiding. Cornelisse is zeer nauw betrokken geweest bij de ontdekking van de genen voor erfelijke borstkanker. Bovendien vervulde hij een sleutelrol bij het ontrafelen van het gen dat verantwoordelijk is voor erfelijk para- ganglioom. Hij heeft het erfelijke mechanisme ontdekt dat leidt tot overerving van deze tumor. Ook is Cornelisse nauw betrokken bij wetenschappelijke organisaties en een invloedrijk biomedisch wetenschapper. In Zeeland is hij medeverantwoordelijk voor het opzetten van het life sciences-programma van de Roosevelt Academy. SINT-MAARTENSDIJK - Het Smerdieks muziekfestival krijgt een eemnalige subsidie van vijftienhonderd euro. Dat heeft de Thoolse gemeenteraad gisteravond besloten. Het festival, dat vorig jaar voor het eerst gehouden werd, breidt dit jaar uit van drie naar vier woensdagavonden met muziek in het dorp. Het evenement heeft een totale begroting van 9500 euro. MIDDELBURG - Scholiere Anne Landman van de Chris- telijke Scholengemeenschap Walcheren in Middelburg maakt samen met docent Martin Hofman kans op een reis naar Oeganda. De ontwikkelingsorganisatie World Vision neemt dit najaar vijf scholieren en vijf docenten mee naar dit land om met eigen ogen te zien hoe het leven in Afrika is. De studiereis is onderdeel van de sponsoractie Zip' your lip. Door het hele land haalden 159 scholen dit voor jaar ongeveer 300.000 euro op voor kinderen uit Afrika die aan aids lijden. De actie bestond uit een etmaal vas ten. De CSW belandde met een opbrengst van ruim 18.000 euro op de tweede plaats in het klassement van scholen die het meeste geld wisten op te halen. Daarom werd de Middelburgse school uitgenodigd om met een op stel over de hiv-/ aidsproblematiek in Afrika mee te din gen naar de studiereis. Vanwege haar betrokkenheid bij de actie mocht Anne Landman uit Haamstede het essay; schrijven. Morgen worden de vijf winnaars bekendge maakt tijdens een bijeenkomst in Amersfoort. MIDDELBURG - Tegen een 59-jarige inwoner van Kwa- dendamme is gisteren bij cle rechtbank in Middelburg voor het plegen van een overval drie jaar gevangenisstraf geëist, waarvan drie maanden voorwaardelijk. De man pleegde op 2-1 maart de overval op een filiaal van de" ABN-AMRO bank in Goes. Tegen een baliemedewerkster, een stagiaire, zei hij die morgen: ,,Dit is een overval, in de ze koffer zit een bom." Vervolgens dwong hij de kassier tot het afgeven van bankbiljetten. De verdachte liep daar na met de buit, circa tweeduizend euro, de bank uit. Er; werd meteen alarm geslagen. De aanhouding volgde niet veel later. De rechtbank doet op 12 juli uitspraak. van onze verslaggever TERNEUZEN - Met het nade ren van de zomervakantie wor den in Zeeuws-Vlaanderen weer een flink aantal natuurexcur- sies gehouden. Zo is er zondag een gratis excur sie naar het natuurontwikke lingsgebied Margarethapolder, waar ook sporen van de legers van Napoleon terug te vinden zijn. Uiterlijk .om 10.00 uur is het verzamelen bij Café de Grie- te in buurtschap de Griete, oos telijk van Terneuzen. Maandag 3 juli om 19.00 uur start bij het oude stadhuis van Hoofdplaat een fiétstocht dooi de Hoofdplaatpolder. Het is een tocht van circa twintig kilome ter langs diverse dijken en drink putten met aandacht voor wilde planten, vogels en de historie van het gebied. Diezelfde avond begint aan de Scheldeboulevard ter hoogte van het Hampshirehotel in Terneuzen om 19.00 uur een fietsexcursie naar de Marga rethapolder en het Hellegat. Een gids zal onderweg vertel len over de natuurontwikkelin gen in dit gebied in relatie tot het uitdiepen van de Wester- schelde. Wie mee wil moet zich van tevoren aanmelden. Dat kan via het telefoonnumer 06-14040090. Dinsdagavond 4 juli wordt ge speurd naar vleermuizen en an dere nachtdieren in het Eras- musbos bij Nieuwvliet. De wan deling begint om 21.30 uur aan de parkeerplaats bij Knokkert te Nieuwvliet en wordt georgani seerd door Staatsbosbeheer. Woensdag 5 juli houdt Staats bosbeheer een soortgelijke ex cursie naar de Canisvliet bij Westdorpe. Onder leiding van een gids worden vleermuizen en andere nachtdieren gespot in het kreken- en bosgebied al daar. Deze excursie begint om 21.30 uur in de huiskamer van de Boswachter, Bernhardstraat 80 te Westdorpe. Ook woensdag 5 juli, maar dan om 19.30 uur, begint een excur sie naar de Verdronken Zwarte Polder in Nieuwvliet-Bad. De Zwarte Polder is een hoog opge wassen zandig schor met een' opening in de duinenrij. De com binatie van zout en zoet watef zorgt voor een bijzondere flora en fauna. Startpunt is het par keerterrein tegenover Fritura 't Gemaal aan de Zeedijk te Nieuwvliet-Bad. Ten slotte is er diezelfde woens dag ook nog de mogelijkheid om. mee te gaan met een excursie, van de stichting Het Zeeuws Landschap door het Verdron ken Land van Saeftinghe. De ex cursie begint om 13.30. Voor de ze excursie geldt dat men zich van tevoren moet opgeven. Dat kan via telefoonnummer 0114-633110. (Advertentie) INTERIEURH DESIGN scheldestraat 25-29 vlissingen (Advertentie) i.v.m. familieomstandigheden is onze showroom gesloten op vrijdag 30 juni en zaterdag 1 juli Kloosterweg 6 Kapelle KEUKENSTUDIOIndustriererrein de Smokkelhoek

Provinciale Zeeuwse Courant | 2006 | | pagina 45