riest symbool Nederlands tennis Mentsjov en Flecha op de lijst, Rabobank ernstig verontrust Uitgelaten na ontsnapping De Jonge hoopt op deelname EK-cross Je op dé lijst staat, lag geen Tour rijden Krajicek wint in dubbelspel Golfers in achterhoede in Frankrijk De Bruijn en de Vos in halve finale Van der Windt uitgeschakeld 2|ZC elle van Gemerden van de baan geslagen door Mardy Fish: 6-2 6-0 6-1 uitslagen Zege Tim Dees vrijdag 30 juni 2006 wb 23 LONDEN - Michaëlla Krajicek speelt op Wimbledon in elk geval de tweede ronde van het dubbelspel. Met hjiar Indiase partner Sania Mirza zegevierde zij gisteravond in de eerste ronde over het Frans/Italiaanse koppel Stepha nie Foretz en Antonella Serra Zanett: 6-3 4.-6 6-2. Krajicek, die met een bandage om haar linker bovenbeen speelde, komt in de All England Championships ook in het gemengd dubbelspel uit, met landgenoot Rogier Was sen. Hij bereikte ook de tweede ronde van het dubbelspel. De dertigjarige Limburger won met zijn Amerikaanse ge legenheidspartner Tripp Phillips van de Slowaak Do- minik Hrbaty en de Zuid-Afrikaan Chris Haggard: 6-4 3-6 4-6 6-3 6-4. Hrbaty/Haggard was zestiene geplaatst. ANP VERSAILLES - Na de eerste dag van het Franse Open stonden de Nederlandse golfers in de verkeerde helft van het klassement. Robert-Jan Derksen en Maarten Lafeber deden op de eerste dag op Golf National in Versailles alle bei 73 slagen en vonden zichzelf aan het einde van de speeldag terug op de 87e plaats. Kansloos om door de schifting te komen en in het week einde mee te spelen voor de miljoen euro prijzengeld, wa ren ze gisteravond nog niet. Zij stonden wel al tien slagen achter op de Engelsman John Bickerton die op de eerste dag een kaart binnenbracht met 63 slagen (-8). Bickerton werd gevolgd door de Nieuw-Zeelander Michael Camp bell met 65 slagen. De eindscore van Derksen in 73 slagen was opmerkelijk. Hij maakte op de dertiende hole van de baan (zijn vierde omdat hij op de tiende moest starten) een negen. Met een aantal birdies wex-kte hij zich omhoog in het klassement. De legendarische Spanjaard Severiano Ballesteros maak te na negen maanden zijn rentree in het Europese topgolf. Hij deed 81 slagen over de eerste ronde en was daarmee op vier na laatste. ANP ZIERIKZEE - Op de tennisbanen van Zierikzee vindt de ze week het Stoepeschietertjestoernooi voor de jeugd plaats. Bij het jongensdubbelspel in de categorie tot en met veertien jaar wonnen Koen de Bruijn en Thijs de Vos gisteravond ook hun tweede poulewedstrijd, waardoor zij verzekerd zijn van de halve finales. Koen de Bruijn en Thijs de Vos stonden in de verkorte sets slechts één game af aan het koppel Sanclro Parsowa/Bart van Trigt: 4-1 4-0. Eenzelfde uitslag had den zij ook al op het scorebord getoverd tegen Mare Bijdevaate/Ben von Unen, het andere duo in de poule. GOES - Bij het Leventi CBS-tennistoemooi op tennisvere niging Goes is de eerste geplaatste speler in de vierde cate gorie van het mannenenkelspel naar huis gestuurd. Michiel van der Windt moest in straight sets zijn meerde re erkennen in Richard de Witte. Het werd 6-4 en 6-3. Van der Windt versloeg eerder in het schema al John Meijer met 7-6 en 6-4, terwijl Van der Windt een bye had in de eerste ronde. Door het kleine schema staat De Witte al in de eindstrijd. Daarin ontmoet hij Jens cle Koster, die dankzij liefst twee walk-overs tot de finale reikte. LONDEN - Het leek gisteren een dag vol verrassingen te worden, maar dat werd het niet. Rafael Nadal en Venus Williams (foto) waren beiden slechts twee punten verwijderd van uitschakeling. Nadal speelde tegen de to taal onbekende Robert Kendrick en had al zijn krachten nodig om te overleven: 6-7 3-6 7-6 7-5 6-4. Hij speelt morgen tegen Andre Agassi. Regerend kampioene Williams vocht als een leeuwin tegen Lisa Raymond en won uiteindelijk met 6-7 7-5 6-4. Beide kampioenen vierden hun overwinning uitgelaten. foto EPA rFardau Waqenaar in 1 jP voo 1DEN - Dat was het dan al- r met de Nederlanders op ïbledon. Melle van Gemer- ligt uit het toernooi en de lier waarop hij gisteren door dy Fish van de baan werd ept, was ontluisterend: 6-2 6-1. Het is hard,'maar waar: is het beste wat het Neder- Ise mannentennis op dit mo- t te bieden heeft. uurlijk, als Sjeng Schalken meegedaan, Peter Wessels ras geweest, Martin Verkerk lelijk weer zijn gezicht had ix zien en Raemon Sluiter toegelaten tot het hoofdtoer- i. had de wereld van oranje ire dfp het Londense gras heel an- uit gezien. Dan had nie- ,ni id geklaagd of een zuur ge- t getrokken bij de uitslag Van Gemerden. Sterker misschien had hij wel een n applaus gekregen, omdat het toch maar voor elkaar RDEI gekregen om op zijn 27e 3!'^ nog een tweede ronde op n| Grand Slam te bereiken. r^ir al die anderen waren ex en zullen er voorlopig ook zijn. was Van Gemerden slechts triest symbool voor alles niet goed gaat met het natio- tennis. Hij had pijn in zijn hij. Heel sneu, maar al was hij topfit geweest, log had hij geen wapens ge- om de Amerikaan aan de rkant te bestrijden. Voor is het hartstikke leuk dat samen met zijn vriendin een mag genieten van de ker- €30 die Wimbledon is en dat hij haar verjaardag in k°n v^eren (»Ik was het j piorgens helemaal vergeten, nl iik heb wat goed te maken"), het geeft bijster weinig tuwen. imisles t gaat helemaal niet lekker I het Nederlandse tennis", fit ook Jacco Eltingh, j-texxnisser, commentator bij L5 en directielid van de spe- wakbond ATP. Hij had de wedstrijd van Van Gemerden vanuit zijn commentaarpost be keken. „Dit is een enorme anti climax. Melle kreeg tennisles, hij had niets in te brengen. Dit is een wedstrijd op zich en we moeten niet generaliseren, maar het zegt wel iets. Eigenlijk gaat het al lang niet goed, behalve Schalken hebben weinig spelers van nu lang op het hoogste ni veau gepresteerd. Er is vooral negatief nieuws te melden, over blessures enzo. Ik vind het fan tastisch dat Brenda Schultz haar comeback heeft gemaakt, maar het is spijtig dat we moe ten teren op een vrouw van 35 jaar. Alleen zij haalt op dit mo ment positief de kranten." Maar hoe kan het dat het zo dra matisch is gesteld en Nederland geen echte toppers heeft? Zegt het wat over de aanleg van Ne derlanders voor tennis? „Nee, ze ker niet." Zegt het wat over de beleving? „Ook niet, tennis is met 1,3 mil joen leden een van de grootste sporten in Nederland. We heb ben zelfs een van de grootste ge registreerde competities ter we reld", weet Eltingh. Wat is het dan wel? „Ik wil niet oordelen, want ik weet het antwoord ook niet, maar misschien heeft het te maken met de versnippering in ons land. Er is zoveel te doen, kinderen kunnen elke sport kie zen die ze willen. Spelers uit het Oostblok hebben er, denk ik, veel meer voor over om tennis ser te worden, zodat ze zich kun nen onderscheiden in de maat schappij. Dat hoeft bij ons niet." Toekomst De Nederlandse tennisbond werkt intussen hard aan de nieu we toekomst. En heeft met Ro han Goetzke (oud-coach van Ri chard Krajicek) een bondscoach van naam. Ze hebben ambitieu ze plannen, maar niet zoveel mo gelijkheden als in andere lan den. In Engeland bijvoorbeeld geeft de bond anderhalf miljoen uit voor een privécoach voor ta lent Andy Murray. Eltingh: „Zo veel hebben wij niet eens voor al le spelers." Toch zit er wel wat hoopvols aan te komen, jongens als Robin Haase en Jesse Huta Galung (20) werken serieus aan hun car rière en Thiemo den Bakker is de beste junior van de wereld en speelt in het jeugdtoernooi van Wimbledon. „Ze zijn er alleen nog lang niet. We moeten ze de tijd geven. De druk op die jon gens is nu al veel te groot." GPD Heinkenszand. 1e hoofdvogel: J.Ver meide (Willem Teil), 2e hoofdvogel: H.Koens (Zeelandia), 1e zijvogel: B.Goe- degebuure (Jac.v.Beieren), 2e zijvogel: A. Coppoolse (Ons Genoegen), 3e zijvo gel: H.Schipper (Victoria), 4e zijvogel: V.Goedegebuure (Jac.v.Beieren), 1e kal: B.Goedegebuure (Jac.v.Beieren), 2e kal: H.Janse (Edele Handboog), 3e kal: V.Goedegebure (Jac.v.Beieren), Wemeldinge. 1e hoofdvogel: J.Rent meester (Willem Teil), 2e hoofdvogel: J.Rentmeester (Willem Teil), 1e zijvo gel: Joh.Boonman (Willem Teil), 2e zij vogel: C. Jeremiasse (Zorgvlied), 3e zij vogel: H.Pypops (st.Andries), 4e zijvo gel: B.GIerum (Diana), 5e zijvogel: A.Tis- sink (st.AndriesO, 1e kal: B.de Jonge (Spes Nostra), 2e kal: N.Rijkse (st.Andries), 3e kal: W.de Jonge (Spes Nostra), 4e kal: J.Rentmeester (Willem Teil), 5e kal: C. Geodegebuure (Jac.v.Beieren). Koewacht. Kampioenschieting Konin gen en Keizers: L.Rentmeester (Willem Teil - Ovezande). H.I.IU.Illü'IJ I liHWIHIIIIIII Lucky Day. 11-13-14-24-25-27-32-34-38-41 -42-48- 50-56-60-62-63-66-76-80. Tennis Londen. Wimbledon. Mannen, tweede ronde: Fish (VSt)-Van Gemerden (Ned) 6-2 6-0 6-1, Nadal (Spa/2)-Kendrick (VSt) 6-7 (4) 3-6 7-6 (2) 7-5 6-4, Ljubicic (Kro/5)-Gimel- stob (VSt) 6-3 7-6 (1) 7-5, Gonzalez (Chl/10)—Safin (Rus) 4-6 6-7 (4) 6-4 6-4 6-4, Djokovic (SMo)-Robredo (Spa/11) 7-6 (5) 6-2 6-4, Berdych (Tsj/13)~Santoro (Fra) 6-4 6-7 (6) 2-6 7-6 (5) 6-4,Labadze (Geo)-Gaudio (Arg/16) 6-4 6-2 6-3, Bagh- datis (Cyp/18)-Pavel (Roe) 3-0 opgave, Agassi (VSt/25)-Seppi (Ita) 6-4 7-6 (2) 6-4. Vrouwen, tweede ronde: Mauresmo (Fra/1)-Stosur (Aus) 6-4 6-2, Sjarapova (Rus/4)-Harkleroad (VSt) 6-2 6-2, Venus Williams (VSt/6)-Raymond (VSt) 6-7 (4) 7-5 6-2, Sint Philipsland. HE4: F. den Engels- man-P, van der Est 6-3 6-0. HE5: N. Ho- gendoorn-M. Luijendijk 7-6 6-7 7-5. HE6: D. van den 'Ouden-D. Steijn 6-3 6-4. HD6: A. den Engelsman/G. van der Est-R. Huijbregts/M. Krens 6-4 6-3. Goes. Leventi CBS-toernooi. HE4: R de Witte-M. van der Windt 6-4 6-3. HE5: R. Anbeek-N. Samijn 6-2 1-6 6-4. DE5: T. Uitterhoeve-E. Kole 6-0 7-5. HD4: M. de Vlieger/P. Godrie-J. Oranje/J. Oranje 6-3 6-2. HD5: E.Gideonse/M. Kole-S. Hermus/R. Anbeek 7-5 7-6. GD6: C. Grimminck/P. Noordijke-J. Burgs/P. Bus- traan 6-1 6-2. GOES - Tim Dees uit Tholen heeft in Steenbergen bij de ju nioren de zesde tijdrit van lande lijke Milieul23 Tijdritcompeti tie gewonnen. Voor Nick van der Lijke uit Middelburg was er een eerste plaats in jeugdcatego- rie 7. Anne Eversdijk werd twee de in de juniorenldasse bij de vrouwen. door Herman Heuvink GOES - Motorcrosser Dave de Jonge uit Heinkenszand hoopt dit weekeinde mee te kunnen doen aan een wed strijd om het Europees kam pioenschap 125 cc in het Over ijsselse Markelo. Het is de tweede keer dit jaar dat de EK-rijders Nederland aandoen. Op Hemelvaartsdag werd een wedstrijd verreden op het circuit Kwintelooyen in Rhenen. De Jonge kwam daar niet aan de start. De crosser uit Heinkenszand is in Markelo de enige Zeeuw die aan de kwalificaties be gint. Rinus van de Ven uit Vlissingen brak afgelopen za terdag zijn sleutelbeen tij dens een training in Rilland en is er daarom niet bij. Ervaring De negentienjarige De Jonge, KTM-coureur, is al tien jaar bezig met de motorcross en heeft inmiddels al wel de no dige ervaring opgedaan. Hij komt uit met een Luxemburg se licentie om op die manier wat meer vrijheid te hebben om te kunnen kiezen waar hij wil rijden. Hij heeft zich niet extra voorbereid op het tref fen in Markelo, alhoewel hij de laatste tijd wel veel reed. Het afgelopen weekeinde was hij niet alleen actief in Wemel dinge op zaterdag, maar een dag later was hij ook te vin den onder de deelnemers die in het Belgische Tongeren aan de start kwamen voor een wedstrijd om het Belgisch kampioenschap. „Ik rijd naast de Zeeuwse vooral Bel gische wedstrijden. Je hebt daar meer verschillende soor ten circuits dan in Nedex-- land." Om zich te plaatsen voor de wedstrijd van zondag moet De Jonge zich eerst zatei'dag zien te kwalificeren. Omdat veel coureurs zich hebben in geschreven, wox-den de rijdex's over twee groepen vex-deeld. Zowel uit gx-oep A als uit groep B plaatsen zich de eer ste twintig x'ijders. r Ad Pertijs ATSBURG - Het feest is [erziekt. Twee dagen voor de rstart iix Straatsburg hing er [eren een begrafenissfeer. In Jnje heeft justitie zijn tanden let in de wielersport en aan I linkeroever van de Rijn ;htte iedereen met samenge- Ipen billen af. „Onbehaaglijk Joon", zegt Patrick Lefevere, jvoorman van de vereniging gprofteams, de AIGCP. s draait om dé lijst. Sinds de Jxouding van Liberty-baas liolo Saiz, eind mei, cix'cule- Jer geruchten over een lijst T"Haarop de namen van de hers en andere sportex-s, die lerty-ploegarts ïSrentes be- jhten om zich door hem me- •ph te laten begeleiden. Niet jen renners van Liberty - en tnate in het geniep dat ver- l wordt dat het om doping jt. De Spaanse kwaliteits- ]nt El Pais meent te weten J er 58 namen op die lijst ®n, van wie er ongeveer twin de Tour willen gaan rijden. lijst hing gisteren als een jaard van Damocles boven de ïr. Af en toe sijpelden er al hen door in de pers. Die van flUllrich, Ivan Basso, Roberto jas, Joseba Beloki, Santiago [ero, Oscar Sevilla, zingen al ën rond. Gistermiddag Voor het eerst werden gis- x ook de Rabox-enners Denis htsjov en Juan-Antonio Fle- I genoemd. urggreep .Spaanse lijst houdt ook de Jen van de Ronde van Frank- al weken in een wurggreep. öag|||dra de Spaanse justitie dui- ■Hjk maakt dat er een vex'den- g 'fjg is tegen iemand, weren we Bguit de Tour", luidt de visie nSr de organisatie. De Spaanse W' eg Valenciana (wiens ploeg er Belda onder zware verden- g staat) is al van de deelne- Fslijst geschrapt en het liefst len de Fxransen ook dat Asta- de nieuwe naam van Liber- voor de start nog het veld mt. Astana voelt zich niet ge ien en kx-eeg het gelijk aan r zijde van het sporttx'ibu- llCAS. jteren waren de bijeengeko- n ploegleiders alles kots beu. üj willen die lijst nu. Het ist voor de presentatie van- )nd op de boot", zei Lefevere fel. Unaniem werd afgesproken dat iedere renner die op de offi ciële lijst van de Spaanse justi tie staat de toegang tot de Tour wordt geweigerd. „Ik weet dat je niet schuldig bent voor dat is bewezen, maar uit respect voor alle andere rennex-s moet dat nu wel gebeuren. Anders blijft er vooi'tdurend een sfeer van ver dachtmaking in deze Tour han gen. Die renners staan voortdu rend in het middelpunt en de goeden ondex-vinden daar alleen maar schade van." Dit waren nog de meest diploma tieke woorden van Lefevere. Het liefst zei hij de zondaars met een klomp lood om de voet van de presentatieboot te willen gooien. „Als blijkt dat het klopt wat de Spaanse justitie ver- moedt, moeten de betreffende renners voor vier jaar het pelo ton uit. Dat staat in de regels van de ProTour. Ploegleiders, teammanagers en artsen die zich er mee bezig houden mogen van mij levenslang uit de sport gegooid worden. Dit is zo scha delijk voor de wielerspoi-t. Het mag duidelijk zijn: de wie lersport zit momenteel echt in de rats. „Dit is veel erger dan 1998", zegt Lefevex-e. „Toen wis ten we dat epo in het peloton zat. Meer dan de helft van de renners gebx-uikte het. Nu acht jaar later gaat het nog maar om vijf of zeven procent. De schoon- maakoperatie van toen heeft zijn effect gehad, maar je hebt kennelijk een echt grote schoon maak nodig om het kwaad hele maal uit te x'oeien." Lefevex-e was fel. De gebruikelij ke persconferenties van de Tour favorieten kwamen lauw over. Of niemand echt zin had in de Ronde van Frankrijk, Het is op vallend. Enkele jax-en geleden was de wielerwereld niet in pa niek geraakt van wat een Spaan se krant schreef. De verhalen werden afgedaan als schandelij-' ke, lasterlijke leugens. Nu staat niemand nog" voor iemand in. De ploegen reagex-en voorzichtig als een naam wordt genoemd. Geen enkele genoemde x-enner werd gisteren fel in beschex- ming genomen door zijn baas. Gisteravoxxd sijpelde er een vol gend bericht door in Straats burg. 'De Spaanse justitie maakt in ieder geval voor zate- dag dé lijst bekend'. Lefevere zuchtte. „Ieder uur dat ze daar mee wachten is in feite al te veel." GPD Juan-Antonio Flecha (midden) heeft op de boot naar de ploegenpresentatie oog voor de fotografen op het bovendek. Hij wordt, xxet als ploegnxaar Denis Mentsjov, in verband gebracht met dopixxggebruik. foto Vincent Jannink/ANP door Edward Swier STRAATSBURG - Het leek Ra bobank zo'n mooi moment. Twee dagen voor de Tourstart, klaar voor vertrek. Dan bekend maken dat het contract met De- nis Mentsjov met twee jaar is verlengd, het genereert ongetwij feld publiciteit. Maar juist als het persbericht via de mail is verstxiurd, komeix uit Spaxxje an dere berichten. Mentsjov en ploegmaat Juan- Antonio Fle cha zouden ook op dé lijst staan. Niets is nog bewezen, maar de informatie zorgt niettemin voor paniek. Logisch. „Ik ben vex-ont- rust", zegt teammanager Theo de Rooij, voor hij zexxuwachtig de bankdirectie belt. „Niet eer- der is de naam van onze ploeg gevallen." Mentsjov heeft eei'der op de dag een pex-sconf eren tie gegeven. Alsof hij weet wat hem boven het hoofd haxxgt, is hij uiterst te- rughoudend. „We will see, we will see", ligt telkens voor op zijn lippen. Vx-aag hem niet naar zijn verwachtingen. „De eex-ste Tourweek is altijd lastig, we zul len zien hoe het gaat", mompelt de Rus, die wat stilletjes en schuchter oogt. De dag kabbelt aanvankelijk voox-t. Totdat het Spaanse xradio- station Cadena Ser over 58 na men van verdachten,-betrokken bij de zaak x-ond doping- arts-Fuentes, schijnt te beschik ken. Flecha en Mentsjov worden ook genoemd. Het bericht komt, vanzelfsprekend, ook De Rooij ter ore. „Als het waar is, is dit al lemaal veel erger dan in 1998. Toen betrof het één ploeg, Festi- na. Dit gaat nu als een rode draad door het hele peloton. De Rooij komt juist uit een ver gadering met collega-ploeglei ders. De heren hebben afgespro ken geen mededogen meer te to nen. Een ieder die op een offi ciële verdachtenlijst van de Spaanse justitie staat, wordt nog voor de Tourstart ge- schx-apt. Mentsjov dus ook, als hij erop staat tenminste. De Rooij, ongemakkelijk wiebelend op tenen en hakken: „Over die twee van ons die nu genoemd wox'den heb ik werkeüjk nooit enige twijfel gehad. We hebben nota bene Mentsjovs contract nu verlengd en nog met hem over deze zaak gespx'oken. Nee, hij was er absoluut niet bij be- trokken. Het is zelfs als ontbin dende voox-waai'de in het con tract opgenomen." De manager zegt, als het zover komt, gerechtelijke stappen te gen eventuele bedriegers in de eigen gelederen te overwegen. „Zeker." Maar schrikt van zijn woox'den. Flecha en Mentsjov zijn nog niet schuldig. „Ik ga nu geen dingen roepen die ik stxraks weer nxoet intrekken. Maar als het waar is, dan is het in ieder geval gebeurd zonder medewe ten van wie dan ook binnen de ploeg. Ik heb echt nooit redenen gehad onx aan ze te twijfelen." De vraag is of hij de directie van de Rabobank al gebeld heeft. De Rooij schrikt op. Het was er, tus sen de belletjes, vergadering en intex'view door, nog xxiet van ge komen. Hij excuseert zich en dwaalt vex-volgens een half uur lang - dxTik telefonerend - over het gras voor de permanence. Ondertussen zijn zijn rennei's vanuit het xnstieke hotel Cha teau de L'Ile naar Straatsbxn-g afgereisd. De coureurs zullen, zo stond al in de draaiboeken, per boot vanaf het Eux-opees Pax- lement door het stadscentrum van Straatsbui'g varen. Ook zij die vrezen of ze überhaupt wel van start mogen gaan in de Ron de stappen aan boox-d. Astana, met de Kazak Alexander Vino- koex'ov, zit letterlijk in hetzelfde schuitje als de Rabo-coux-eurs. Sinds de arrestatie van manager Manoio Saiz is de ploeg ernstig verdacht. Schichtig De renners hebben er, met als eeuwige uitzondexïng Ex-ik Dek ker, weinig lol in op de rond vaartboot. Ze moeten mee, maar velen hebben andere dingen aan hun hoofd. Er wordt driftig ge beld, het is slechts gissen naar de inhoud van de gespx-ekken. Mentsjov kijkt schichtig. Houdt hij niet van varen? Buiten de poorten van het parle ment staat De Rooij, nog altijd onx-ustig. Nee, ook hij heeft niks nieuws gehooi'd. Hoe langer de onzekerheid duurt, hoe meer vragen hij heeft. „Ik snap er niks van. Ik snap er niks van." GPD

Provinciale Zeeuwse Courant | 2006 | | pagina 23