Pekerman heeft snode plannen Veld is te klein voor elf tegen elf Champagne, hotpants en hete nachten paan Argentinië is vol zelfvertrouwen voor kwartfinale tegen Duitsland Riquelme WK Van Basten Cruijff wilde geen bondscoach worden Vieira Ivanov wordt herdacht met T-shirt Scheidsrechter Poll bekent schuld Boulahrouz pronkstuk van Sanz Drie Nederlanders in voorselectie vrijdag 30 juni 2006 iy joor Dick Sintenie IERZOGENAURACH - Diego llaradona bracht woensdag- vond een bezoek aan het spe ershotel van Argentinië in Her- ogenaurach. Hij is de grootste ipporter van de nationale loeg, maar hij ontpopt zich net makkelijk als de grootste cri- i icaster. i n Argentinië neemt men Mara dona met een korreltje zout. 3 liet als voetballer, zo wees een nquête onlangs uit, want 99 irocent van de ondervraagden findt dat hij als speler een genie vas. Dat is niet verrassend. Haar op de vraag of in Marado- een toekomstig trainer uilt, antwoordde slechts elf cent met 'ja', k dat is niet verrassend, van- je het karakter van de man, ns levenswijze en zijn impul- teit. Maradona denkt en leekt nog altijd als een voet- lier. geeft punten Vandaag Duitsland-Argentinië, lof Ballack-Riquelme. Op de Fi- (fa-site vind je interessante cij fers. Dit is een vergelijking tus- "n de twee nummers 10. Hack gaf in zijn drie wedstrij den 149 korte passes, 6b lange, s crosspasses en hij gaf één as- 'st. Nu Riquelme in vier wed- 'jden: 264 korte passes, 56 ange, dertig crossballen en 'e assists. Dat Riquelme tot nu toe de grootste indruk aakt, staven de statistieken. Ook de huidige bondscoach José Pekerman kreeg er in de afgelo pen twee jaar regelmatig van langs, en niet alleen van Pluis(je). Die kritiek verstomde tijdens dit toernooi. Argentinië koppelde snel en attractief voet bal (6-0 tegen Servië-Montene- gro) aan effectiviteit en het bracht het land in de kwartfina les van het WK. Duitsland is vanmiddag in Berlijn de tegen- voetbal 2006 Duitsland Marco gaf zichzelf na het WK een 7. Zo kan ik'het ook. Doet e denken aan de universiteit 1969. Na de 'democratise- ngsbeweging' stemden wij als udenten over het cijfer dat we lden hebben. Het was nooit n onvoldoende, arco zei zich te hebben geër- erd aan de kritiek. Hij dacht t mensen wilden hakken. Ik ét hoor. Ik laat het hakken [raag over aan Van Bommel en Boulahrouz. Ik heb niks gelezen jver een spijtbetuiging door de technische staf of de KNVB. Dat verbaast me oprecht. Marco van Basten blinkt normaliter uit n beleefdheid en een ouderwets 'fatsoen. Het zal wel even duren ordat de wereld onze bruut- *id en neiging tot straatgeweld geten is. Daarvoor draagt de technische staf de volle verant- Joordlijkheid. |De Independent wijdde er giste- n weer een treurigstemmende rchouwing aan. Boulahrouz' slag op Ronaldo wordt verge leken met de manier waarop Pe- Byeertig jaar geleden uit het "mooi is geschopt. Een 7 is ht te hoog, Marco. stander. "„Kritiek is goed", zei Pekerman gisteren tijdens een persconferentie. „Het helpt je om beter te worden. Dat we nu niet zoveel kritiek meer krijgen van buitenaf, betekent dat we kritisch naar onszelf moeten kij ken. Want er is best nog het een en ander voor verbetering vat baar." Met het bereiken van de kwartfi nales noemde de president van de Argentijnse voetbalbond het toernooi voor zijn land ge slaagd, maar Pekerman denkt daar anders over. Hij heeft nog snode plannen. De coach is in alles de tegenpool van Maradona. Pekerman is ver re van impulsief, meer een stra teeg die op gepaste afstand de verrichtingen van zijn spelers volgt. Tijdens trainingen is hij vooral observator. Er zijn doel palen die meer bewegen dan hij. De voormalig ijsverkoper en taxichauffeur heeft voor dit WK een opvallend strijdplan ontwik keld, dat erin voorziet dat vier spitsen zich kunnen onderschei den. pekerman begint meestal met Javier Saviola (24) en Her- nan Crespo (30) aan een wed strijd, waarna Carlos Tévez (22) en Lionel Messi (19) een groot deel van de tweede helft voor hun rekening mogen nemen. Twee van de vier, Messi en Saviola, zijn klein van stuk. Saviola, bijgenaamd 'konijntje', noemt het een groot voordeel Het strijdplan van José Pekerman voor het duel met Duitsland is duidelijk: „Wij willen ageren en niet reageren." foto Daniel Karmann/EPA voor een aanvaller. Vooral tegen een ploeg als Duitsland. „Ik kan meer lopen dan een grote spits, ik ben sneller en kan korter draaien. Ik heb de videobanden van Duitsland bestudeerd en ik denk dat hun twee verdedigers, Christoph Metzelder en Per Mer- tesacker, daar moeite mee zul len hebben." Toch is Pekerman er nog niet gerust op. „Jürgen Klinsmann heeft van Duitsland van onze sportredactie DEN HAAG - Johan Cruijff had als bonds coach tijdens het WK voetbal kunnen fungeren. Hij heeft een verzoek daartoe van Marco van Basten naast zich neergelegd, zo vertelde Cruijff gisteravond in het televisieprogramma Studio Sportzomer. „Ik heb het niet gedaan om dat ik vind dat ze het uitstekend doen. Ik had er ook geen zin in, het is allemaal in goede han den." AI bij zijn aanstelling als bondscoach had Van Basten het voorstel aan Cruijff gedaan. Van Basten zou tijdens de kwalificatieperiode als hoofdtrainer van Oranje functioneren. Tijdens het WK wilde hij zijn positie afstaan aan Cruijff, om dan zelf als assistent aan de slag te gaan. Cruijff was naar eigen zeggen verbaasd dat het voorstel opnieuw werd gedaan toen Ne derland zich had gekwalificeerd. „Dan ben je een uitstekende coach, als mens sta je dan op zo'n hoog niveau." GPD een elftal gesmeed dat offensief kan spelen, maar ook dodelijk gevaarlijk is in de tegenaanval. Wij willen ageren en niet reage ren, maar als we te ver op hun helft spelen, brengt dat risico's met zich mee. Leunen we te ver achteruit, dan zien we hun doel niet meer." Volgens Pekerman zijn er van avond twee favorieten voor de winst. „Maar voor mij blijft Bra zilië de voornaamste kandidaat voor de wereldtitel." Toch is het vertrouwen op een goede afloop groot aan Argentijnse zijde. Op de vraag of Pekerman al een lijstje namen heeft gemaakt voor een eventueel noodzakelij ke strafschoppenserie, ant woordde hij: „Ik denk niet dat ik zo'n lijstje nodig heb." GPD De Fransen lijken in de wat lich- ?re helft van het schema op- ns een gevaarlijke outsider te worden. Als Brazilië niet zo ar rogant voetbalde dit toernooi, Raakte het zich vast een beetje huwachtig. Vieira, die zijn aanvoerdersband edelmoedig '~eft afgestaan aan de terugg'e- erde Zidane, is de echte leider a dit granieten elftal. Hij is /delijk verlost van een hard- kige liesblessure en dat zie "*Fabregas kwam een andere "ara tegen dan op Highbury. ~r het toernooi begon had hij ir doelpunten gemaakt in 87 strijden. Dit toernooi gaf hij ee assists en maakte hij twee, enlijk drie doelpunten in vier V strijden: Dat is niet slecht r r een verdedigende midden der. Als Frankrijk van Brazi- wint, krijgt het Engeland of Portugal. En dan is de finale al bijna bereikt. Vrouwen en vriendinnen van Engelse spelers zijn al weken in topvorm Ze flaneren in hotpants, drin ken de duurste champagne en dansen tot diep in de nacht op de tafels van Bar Garibaldi. De WAG's (wives and girlfriends) van de Engelse spelers zijn dit WK in absolute topvorm. On der bezielende leiding van Miss Beckham en Miss Rooney ja gen ze er tienduizenden euro's doorheen. door Roel Wiche BADEN-BADEN - Twee we ken geleden, na de moeizame vertoning tegen Trinidad& To bago, kregen de profs van Enge land een geweldige les in daad kracht. Onder aanvoering van Victoria 'Posh' Beckham en shopkoningin Coleen McLough- lin (vriendin van Wayne Rooney) paradeerden zes spe lersvrouwen door het deftige kuuroord Baden-Baden. Bin nen een uur joegen ze er twee jaarsalarissen van een Duitse bouwvakker doorheen. 80.000 euro, volgens Bild Zeitung. De buit: exclusieve zonnebril len, hypermodieuze schoenen, trendy T-shirts en merkkleding van Versace. Monica Scholz, ei genaresse van de duurste bouti que van Baden-Baden, stond perplex. „We hebben Bill Clin ton hier gehad en Bono van U2. Maar hier kan niemand tegen op." Frau Scholz hoopt vurig dat Engeland morgen van Portugal wint, want dat verzekert haar opnieuw van een weekomzet die ze tot voor kort niet voor mogelijk had gehouden. Sinds de WAG's drie weken geleden hun intrek hebben ingenomen in vijfsterrenhotel Brenners Park (1400 euro per nacht), is het nooit meer rustig geweest in het Wassenaar van Zuid-Duitsland. Eurokanonnen De dames lopen overdag een marathon langs de modepalei zen, eten 's avonds kreeft in de duurste restaurants en zetten 's nachts de hippe clubs op stel ten. Heel Engeland smult mee: alle Britse tabloids hebben hun grootste blik paparazzi openge trokken om in geuren en kleu ren verslag te doen. Coach Sven-Göran Eriksson, Victoria Beckham (rechts) en Cheryl Tweedy, de vriendin van Ashley Cole, overleggen op de tribu ne. foto Kai Pfaffenbach/GPD met zijn selectie enkele kilome- ste eurokanonnen is immers ters verderop ingekwartierd, zijn vriendin Nancy Dell'Olio, kan weinig tegen de WAG-inva- met haar halfdoorzichtige man- sie beginnen. Een van de groot- telpakje een eye-catcher van formaat. De Italiaanse advoca te, ook wel La Dama Nera (De Zwarte Dame) genoemd, nodig de afgelopen weekeinde alle 22 spelersvrouwen uit voor een topdiner in een kasteel. De re kening, 4000 euro, ging recht streeks naar het hotel van de Engelse profs. Na afloop trok de hele feestben- de naar Bar Garibaldi om champagne met aardbeiensi roop te drinken. Daarna was de beer helemaal los. Elen Ri ves, vriendin van Frank Lam- pard, danste op de tafels en Miss Rooney zong het hoogste woord in een ode aan haar voet ballende raket. De eigenaar van de tent brulde even hard mee: hij heeft nu de beroemd ste bar van Duitsland. De Britse kranten zijn niet te beroerd al het klatergoud tot in het absurde uit te vergroten. Zo zocht de Daily Telegraph voor de wedstrijd tegen Ecua dor uit hoeveel echtgenotes de tegenstander eigenlijk had mee genomen. Het antwoord was ontnuchterend: precies één. Ma ria, eega van Ulises de la Cruz, logeerde in Duitsland voor nog geen tachtig euro. De andere vrouwen hadden geen geld om over te vliegen. Modewedstrijd Een ramp die Victoria Beek- ham nooit zal overkomen. Posh Spice is alleen al duizenden eu ro's kwijt aan de koffers waar in ze haar gigantische collectie hotpants en puntlaarzen stopt. In Baden-Baden waant ze zich de ongekroonde WAG-konin- gin die dagelijks de onderlinge modewedstrijd met overmacht wint. Al kijkt heel Engeland met arg waan naar de beroemdste spe lersvrouw. Posh is tegenwoor dig nog magerder dan een bana nenblad en lijkt hard op weg naar anorexia. Onlangs vroeg ze een juwelier haar ring aan te passen. Omdat ze 'nog meer ge wicht kon verliezen'. Voorlopig heeft ze nog kracht genoeg om langs de boutiques van Baden-Baden te flaneren. Samen met Nancy, Ellen, Col een en alle andere feestbeesten van 'Engeland 2'. Ze moeten wel, want het staat inmiddels vast dat ze tot 9 juli, de dag van de finale, moeten blijven. Tenminste, daarvan is de eige naar van Bar Garibaldi over tuigd. Hij heeft voor volgende week alvast een bestelling ge daan: 700 liter bier. GPD GRONINGEN - De Russische scheidsrechter Ivanov - die deze week bekend maakte dat Nederland-Portugal zijn laatste interland was - wordt herdacht met een eigen T-shirt. Het is bedacht door het Groningse communicatie bureau Open, dat eerder opviel door de Nevland-muts. Het Ivanov-shirt is een zwart shirt met aan de voorkant een gele en rode bies boven het borstzakje - een subtiele verwijzing naar rode en gele kaarten. Op de achterkant staan alle uitgedeelde kaarten per minuut gemeld, verge lijkbaar met het tourschema van een rockband. GPD DEN HAAG/LONDEN - Graham Poll stopt met het flui ten van internationale wedstrijden. De Engelse scheids rechter doet dit na de storm van kritiek die hij kreeg na het duel Kroatië-Australië. In dit duel gaf hij de Kroaat Josip Simunic drie keer een gele kaart, alvorens rood te trekken. Een emotionele Poll vertelde Sky Sports dat hij erg veel spijt heeft van zijn fout die hij onvergeeflijk noemt. Eerder deze week meldde de Fifa al dat er tijdens het lopende WK geen prijs meer werd gesteld op de dien sten van Poll. „Wat ik deed was een enorme fout. Het was niet de schuld van Fifa-richtlijnen, het was niet zo dat ik was ge vraagd om anders te fluiten dan ik normaal in het Pre miership doe. De regels van het spel zijn erg specifiek, de scheidsrechter moet zijn verantwoordelijkheid nemen voor zijn beslissingen op het veld. En ik was die avond de scheidsrechter. Het was mijn fout." GPD/RTR MADRID - International Khalid Boulahrouz hoopt dat Lorenzo Sanz zondag de verkiezingen om het voorzitter schap bij Real Madrid wint. Dan kan de 24-jarige verdedi ger van Hamburger SV rekenen op een lucratief contract bij de Koninklijke. Dat heeft kandidaatvoorzitter Loren zo Sanz gisteren gezegd op een persconferentie. „Als ik bij Real Madrid terugkeer als voorzitter neem ik Boulah rouz en vier andere spelers mee. Ik heb met allen een akoord bereikt", verkondigde Sanz, die als een groot kans hebber wordt gezien onder de vijf kandidaten. Het contract van Boulahrouz in Hamburg loopt nog door tot medio 2010. Met de voormalige verdediger van RKC Waalwijk zouden ook Emerson (AS Roma), Carrick (Tot tenham), Gago (Boca Juniors) en Zambrotta (Juventus) naar Real Madrid overstappen indien Sanz de stembus strijd onder de aanhang wint. SID/ANP BERLIJN - Drie spelers van het Nederlands elftal maken deel uit van de Fifa-voorselectie voor de WK-ploeg van het toernooi in Duitsland. Het zijn doelman Edwin van der Sar en de aanvallers Arjen Robben en Robin van Per- sie. Een internationale vakjury, met onder anderen voor malige topcoaches en ex-topspelers, heeft na de achtste fi nales een lijst van 69 namen opgesteld. Aanvankelijk was het de bedoeling om slechts 50 spelers in de voorselectie op te nemen, maar als gevolg van het „hoge spelniveau" bij het WK tot dusver heeft de Fifa besloten om de voorlo pige ploeg uit te breiden. Na de twee halve finales wordt op 7 juli de definitieve WK-selectie van 23 man bekendge maakt. ANP Bij een WK denk je aan het beste van het beste. Voorals nog heeft het WK voetbal in Duitsland nog maar bitter wei nig van het beste te zien gege ven. De meeste beste landen heb ben weinig laten zien, veel van de beste spelers zoeken naar vorm en het behoud van hun sta tus. door Henri van der Steen Verrassingen zijn er nauwelijks, want het leuke spel van Austra lië en Trinidad Tobago en de korte euforie die Spanje en Gha na teweeg brachten, zijn toch wat schrale meevallertjes. De grootste verrassing van dit WK viel feitelijk vrijdag 23 juni, toen Franz Beckenbauer weer eens ging trouwen. Hoe komt het dat de meeste WK-wedstrijden zwaar tegen vallen - zoals de meeste voetbal wedstrijden al jaren en jaren te genvallen? De waag is goed be schouwd niet zo moeilijk te be antwoorden: voetbal is een inci- dentensport geworden. Het is nog maar af en toe leuk, bij mo menten. Als het al gebeurt dat de ene ploeg lekker aan het spe len is, dan weet de tegenstander over het algemeen wel iets te ver zinnen om het ritme van de vij and te breken. Sterker: voetbal elftallen doen tegenwoordig niet veel meer dan anderhalf uur proberen het spel van de op positie te frustreren. Iedereen speelt intussen ook hetzelfde, ie dereen denkt hetzelfde. Een mooi voorbeeld van de ver loedering van het voetbal, was de analyse, direct na afloop, van Marco van Basten bij de wed strijd Nederland-Ivoorkust. Het was 2-1 geworden, nadat het Ne derlands elftal in het eerste half uur met 2-0 was voor gekomen. Van Basten na afloop: „Het eer ste halfuur hebben we goed ge speeld, hebben we gedomineerd, goed gespeeld, veel kansen ge had en twee keer gescoord." Het was evidente nonsens. Oran je had in het eerste halfuur twee doelpunten gemaakt, dat was al les. Niks dominant gespeeld, niks goed gespeeld, niks veel kansen gehad. Wat wel waar was (maar waar Van Basten niet over repte): Ivoorkust kreeg in het eerste halfuur geen enkele kans, want Oranje 'stond' goed. Dat is wat een trainer wil: zijn ploeg moet goed staan. Er zijn meerdere redenen waar om iedereen tegenwoordig ook hetzelfde voetbalt: 'iedereen' voetbalt tegenwoordig in Euro pa, ook de internationals uit de derde en exotische wereld. En het voetbal binnen Europa was al op elkaar gaan lijken. Het ouderwets Engelse kick and rush bestaat niet meer, zoals ook het Italiaanse catenaccio van de jaren zestig niet meer be staat. Zoals bekend is ook het analyse voetbal uit de Hollandse school naar de Filistijnen geholpen. En alle ploegen kunnen verdedi gen. Daar staat helaas tegen over dat voetballers aan de bal tot steeds minder in staat zijn. Zie het Nederlands elftal: Rob ben en Van Persie zijn de enige twee Nederlandse spelers met een individuele actie - en dan moet Robben het nog meer van zijn snelheid dan van zijn oor spronkelijkheid hebben. Sinds een aantal jaren geldt nog een andere conclusie: het veld is te klein c.q. er lopen te veel spe lers op dat veld. Dat komt om dat voetballers fysiek en condi tioneel veel en veel sterker zijn geworden. Eigenlijk zou men negen tegen negen moeten spelen - dan was de omvang van het veld weer enigszins in overeenstemming met het aantal spelers. Negen tegen negen komt alleen voor als er vier rode kaarten zijn uitgedeeld, zoals bij Neder land-Portugal. Dat kunnen ze weer wel, de WK-voetballers, elkaar en ons het bloed onder de nagels vandaan treiteren. GPD

Provinciale Zeeuwse Courant | 2006 | | pagina 19