inkeliers vinden ZEP te vaag EC Verkorte bouwvak De Fonteyne Brandweeroefening De Knotwilg lijkt echt BIKUK IE ALLEMAAL! trzet richt zich niet tegen vrijetijdspark maar tegen detailhandel Nieuwe juffen jeutergym bij )e Oude Stad Dorpsraad in Hansweert geeft strandje niet op 19 Vier Brabantse jongens opgepakt Mobiele telefoons gestolen Gewonden bij botsing Kruiningen Conflict Schouwse VVD bijgelegd www.hetoranjeplein.nl Flink Vandaag Info-avand (die: 0113-315649 lpzc.nl _redactie@pzc.nl Jus 314460 AA Goes tentie-exploitatie: Ij-en Midden-Zeeland: 0113-315520; Jvs-Vlaanderen: 0114-372770; [naal: 020-4562500. [sdag 27 juni 2006 editie Walcheren EMaurits Sep IELBURG - Zolang niet •lijk is welke winkels in het Evenementen Podium komen, blijven de Middel- ie ondernemers uit de bin- ad zich verzetten tegen het •et. Met die dreigende belof- idigde gisteravond een in- atieavond voor onderne- over ZEP. nbeek van de Vereniging roemers Middelburg et er geen spoortje on- ïlijkheid over bestaan. „Als agblijft, houden wij de hak-' het zand", voorspelde hij 'alm, projectontwikkelaar 5EP. [-voorzitter H. Boers onder- pte dat. „Wij hebben vanaf begin willen meedenken de komst van het vrijetijds- We hebben het liever van- dan morgen. Maar niet ten ;van alles." lat 'alles' is in de ogen van ndernemers in de binnen- de vestiging van detailhan- op ZEP, die zal leiden tot omzetverlies van tien pro ivoor een deel van hun eigen cels. „En dat kunnen wij van allen lijden", waar- jwde Anbeek. ant n reageerde licht yerwon- op de sterke gerichtheid de ondernemers op de detail del in ZEP. „Het gaat ons he- aal niet om die winkels, r om het neerzetten van een itijdspark", benadrukte n' meermalen. Daar horen winkels bij, beaamde hij. ;t omdat wij dat willen, r omdat de klant dat wil. oor Miriam van den Broek GISSINGEN - De peuter- ym bij speeltuinvereni- ing De Oude Stad in Vlis- ingen gaat door. Na bijna eventien jaar leek er een inde te komen aan de gym mdat de jufs met het oog p hun leeftijd, ermee stop en. Drie andere vrijwilli- ers hebben besloten het lokje over te nemen. arenlang verzorgden Ad- ie Weijermans en Toos itroo de wekelijkse bijeen- omst op donderdagoch- end in het zaaltje bij de peeltuin. Zodra kinderen linnen lopen, mogen ze leedoen. )e peutergym in De Oude >tad is niet alleen goed 'oor de motorische ontwik- ieling van de kinderen, naar ook voor de sociale ontacten tussen ouders, tfa afloop is er tijd voor ien kop koffie en een ge- iprek. Omdat de gym altijd ledoeld is geweest als so- :iale activiteit in de wijk, s de bijdrage voor deelna- ne heel laag gehouden, fleedoen kost vijfentwintig :ent. 3it mag niet verloren gaan, lachten Esther Masten- iroek, Els Smit-Roeters en Innie Strenk uit Vlissin- jen toen ze hoorden dat de Jeutergym geen opvolgers ion vinden. Zelf waren ze aren geleden ook met hun ónderen wekelijks te vin- len in het zaaltje bij de •peeltuin. Sterker nog: met iet wekelijkse kopje koffie :ijn ze ook doorgegaan na dat de kinderen te oud wer den voor de peutergym. Addie Weijermans is erg blij met haar opvolgers. -Er verdwijnt al zo veel voor de kinderen. Dan is et toch fijn dat zoiets als e peutergym kan blijven es taan." mdat de drie vrouwen, in genstelling tot Weijer- ans, geen professionele portachtergrond hebben, aaien Weijermans en Stroo in september eerst og een maand mee. onderdag nemen Weijer- ans en Stro'o officieel af- heid van de peutergym. Die wil zich bij ons laten verma ken en koopt dan ook iets dat te maken heeft met het thema." In ZEP betekent dat de vesti ging van winkels voor sport/spel en auto/fiets. Palm noemde als voorbeeld een bui tensportzaak zoals Bever, die volgens hem nu ontbreekt in Zeeland. Een ondernemer uit de binnenstad vroeg zich af waarin die winkel zich onderscheidt van sportwinkels in het centrum van Middelburg. „Daar kun je producten kopen die je ook in de binnenstad kunt kopen." ZEP wil niet concurreren met de binnenstad, zei Palm. „Maar wij moeten straks misschien wel concurreren met ZEP", vreesde een winkelier. En, wilde hij we ten, hoe krijgen ze de bezoekers van ZEP naar het centrum? Vol gens Palm eerst door gezamen lijk reclame te maken via websi tes en vervolgens door ze via een transferium op en neer te rijden. „Dus wij moeten het verlies aan inkomsten compenseren door extra geld uit te geven voor re clame en een bus", concludeer de Anbeek sarcastisch. ZEP is niet alleen een bedrei ging voor twee branches in het midden- en kleinbedrijf, maar ook een toegevoegde waarde, hield Palm de winkeliers voor. De acht tot tien winkels op ZEP in combinatie met het vrijetijds park, het voetbalmuseum, Mi niatuur Walcheren en de mu- ziekhal zullen een miljoen euro per jaar opleveren voor met na me de detailhandel (modewin kels) en de horeca op Walche ren. „Op twee branches na profi teert iedereen ervan. Wij gaan tientallen miljoenen euro's in door Miriam van den Broek VLISSINGEN - De bouw van winkelcen trum De Fonteyne in Vlissingen ligt exact op schema. Dat zegt B. de Kroo van BAM Utiliteitsbouw. In de parkeerkelder wordt momenteel ge werkt aan de ruwe afbouw. „We zijn be zig met de coating, het aanleggen van de elektra en het weghalen van de onder steuningen." De eerste twee bouwblokken voor de win kels staan er inmiddels ook. „Dinsdag wordt in dat gedeelte het laatste stuk vloer gestort en dan is de ruwbouw voor de winkels gereed." Aan de kant van de bibliotheek is begon nen aan de bouw van de appartementen. De wanden staan nu overeind. Het werk wordt tijdens de bouwvakva kantie maar twee weken stilgelegd. „We moeten ons aan zo'n strakke planning houden, dat we de vakantieperiode zo kort mogelijk hebben gehouden. We gaan in de vakantie door met de zoge noemde kritieke bewerkingen. Dat zijn door Edith Ramakers OOSTKAPELLE - „Is het een oefening?" De kinderen van de Archipel-basisschool De Knot wilg in Oostkapelle zijn blij, te- groep vijf. leurgesteld én boos. „Gelukkig, dan waren Roy en meneer Anto nio dus niet echt vermist. Maar, dan zijn de peuters wel erg ge schrokken, voor niets. Sommi gen moesten zelfs huilen", zeg- twee vriendinnetjes van gen HANSWEERT - De dorpsraad van Hansweert heeft de hoop op een strandje nog altijd niet opge geven. Voorzitter A. Kortlever zegt dat dat er gewoon kan ko men. De gemeente Reimerswaal heeft de afgelopen tijd zijn best ge daan om het strandje gereali seerd te krijgen, maar het plan liep vast op de medewerking van de eigenaren van de grond waarop het moet komen. Die willen alleen het hele stuk aan de gemeente verkopen, terwijl die maar een stukje nodig heeft. De in Wassenaar wonende eige naren hebben in Zeeland een hoop zogeheten buitendijkse rechten, die van familie op fami lie zijn overgegaan. Kortlever snapt best dat de ge meente niet het hele stuk grond wil kopen, maar hij zegt er na enig onderzoek achter te zijn ge komen dat toestemming hele maal niet nodig is om een strand je op te spuiten. „Die familie be paalt niet of daar iets gestort wordt", meent hij. Lang staan ze er niet bij stil. Ze huppelen alweer terug naar school en als ze eerlijk zijn is de oefening wel geslaagd. Toen het alarm afging, moesten ze la chen, omdat ze dachten dat het een grap was. Maar juf Elisa speelde haar rol heel overtui gend. Ze deed de ramen en deu ren dicht, en iedereen moest naar buiten gaan, omdat er brand was uitgebroken. Buiten werden 'de koppen ge teld'. „De leerkrachten wisten allemaal dat het een oefening was, maar niet precies wat er ging gebeuren", zegt Frans Knol, leerkracht en bedrijfshulp verlener (bhv'er) van De Knot wilg. De school oefent twee keer per jaar; soms gortdroog, soms met veel toeters en bellen. „Dat laatste deden we vandaag", zegt Knol. De leerkrachten ontdekten op het schoolplein dat er twee ver misten waren. Antonio, de conciërge/klusjesman en Roy, leerling van groep 8. De brand weer moest naar de vermisten op zoek, toen de dichte rook al in het schoolgebouw stond. Ze vonden Antonio in de hal. Hij had een gebroken been, open beenwond en was buiten wes ten. Het toeval wilde dat hij even voordat de brand uitbrak van een ladder was gevallen. Hij verrichtte een reparatie. „Ik ben gevallen, maar daarna weet ik niet meer wat er met mij is gebeurd", zei de 'geboren to neelspeler'. Hij werd per bran card afgevoerd. Voor Roy was dat niet nodig. Hij werd gevon den in een toilet, dat niet meer van het slot kwam. Roy kwam er met een verstuikte enkel van af. De andere bhv'er, Angela de Kraker, ontfermde zich over hem. „Dit is wat anders dan een vuiltje uit een oog weghalen of een pleister op een wondje plak ken." Tevreden Gert Mulder van de brandweer Veere observeerde en keurde. Hij was tevreden over de samen werking tussen de brandweer en het lerarenkorps. Ook de daad- ZEP investeren. Wij willen juist graag een meerwaarde leveren voor Walcheren." Ovei'igens bestaat volgens Palm uitgerekend bij Middelburgse winkeliers in de branches sport/spel en auto/fiets interes se om een zaak te openen in ZEP. pagina 13 ZEP bedreigt Zeeuwse binnensteden Wimbledon begint met regen VLISSINGEN - De politie heeft gisteren om 2.40 uur vier jongens aangehouden op verdenking van mishandeling van een man in de Walstraat in Vlissingen. De vier (15 en 16 jaar) uit Brabant afkomstige jongens hebben eerder die nacht rond 1.30 uur een 28-jarige man uit Vlissingen mishandeld. Drie van hen hebben bekend. De man is door het viertal geslagen en moest zich bij de huisartsenpost onder behandeling stellen. Welke verwon dingen de Vlissinger heeft, is niet bekend. VLISSINGEN - Uit een winkel aan de Spuistraat in Vlis singen zijn tussen zondag 12.50 en 15.45 uur elf gsm's ge stolen. De waarde van de weggenomen goederen loopt in de honderden euro's. KRUININGEN - Bij een aanrijding in Kruiningen zijn gis termorgen twee betrokkenen gewondgeraakt. Even na ze ven uur reed een 36-jarige bestuurder uit Schiedam het kruispunt Zanddijk/N289 op. De Schiedammer zag daar bij de auto van een 46-jarige man uit Yerseke over het hoofd. Deze naderde hem van rechts. Het gevolg was een botsing, waardoor de auto van de Yersekenaar door schoof tegen die van een 42-jarige automobilist, die stond te wachten om het kruispunt op te gaan. De Schiedam mer raakte gewond aan zijn hoofd. Zijn inzittende, een 27-jaiige plaatsgenoot, is naar het ziekenhuis gebracht met hoofd- en borstletsel. Alle betrokken voertuigen raak ten beschadigd. ZIERIKZEE - De lucht boven de WD Schouwen-Duive- lancMs weer geklaard. Afdelingsvoorzitter G. Velthuijsen en bestuurslid W. Ginjaar hebben hun conflict bijgelegd. Ginjaar heeft zijn functie (communicatie) binnen het afde lingsbestuur weer opgepakt. Hij legde zijn taken twee we ken geleden met onmiddellijke ingang neer uit onvrede over de manier waarop de partij op Schouwen-Duiveland wordt geleid. Velthuijsen heeft hem in een persoonlijk ge sprek gevraagd zijn grieven op tafel te leggen en dat heeft geholpen, verklaarde de voorzitter gisteren mede namens Ginjaar. Ginjaar bevestigt zijn terugkeer bij het afdelings bestuur, maar wil verder niet meer op de kwestie ingaan. Velthuijsen trekt het boetekleed aan en realiseert zich, zo zegt hij, bij het aansturen van zijn bestuursleden wellicht iets te rigoureus'te werk te zijn gegaan. Na het verlies bij de raadsverkiezingen en de commotie rond de twee wet houderskandidaten vond Velthuijsen het nodig de activi teiten van de WD aan te scherpen. (Advertentie) werkzaamheden die belangrijk zijn voor de voortgang van de bouw zoals bijvoor beeld het aanbrengen van de ondersteu ning voor de vloeren." In mei 2007 moet het hele complex van 6300 vierkante meter winkelruimte, ne gen penthouses, 44 appartementen en een parkeergarage voor vierhonderd au to's, zijn opgeleverd. foto Ruben Oreel Advertentie zeeuwse almanak Een leerling van basisschool De Knotwilg in Oostkapelle wordt tijdens een brandweeroefening naar buiten gebracht. foto Ruben Oreel kracht van de bhv'ers werd ge waardeerd. „Op enkele, kleine aandachts puntjes na is alles goed verlo pen. De kinderen moeten er al leen nog maar eens op gewezen worden dat ze hun stoelen aan schuiven. Dat vergemakkelijkt het werk voor de brandweer man. Ga maar eens naar binnen. Daar is het pikkedonker." Estelle van vier had wat on der de leden. Maar wat, dat ivist de dokter ook zo net nog niet. Dus mocht het meisje op voor haar prikdiploma in het ziekenhuis. Mama legde duidelijk uit wat er zou gebeuren bij de bloedaf name en de prïkzuster deed dat nog eens dunnetjes over. Op schoot bij mama was Estelle er helemaal klaar voor. Dus zelfs toen het eerste prik je mislukte en de naald voor een tweede keer haar armpje in moest, gaf Estelle geen krimp. Zij niet. Met een grote pleister op haar arm liep ze terug naar de wachtruimte, die als gebruike lijk vol zat. „Nou, jij bent flink, ben jij al leen gekomen?", sprak een oudere dame haar aan. Nee, schudde Estelle en ge baarde over haar schouder. „Mama ligt nog achter dat gordijntje. Deeltijdopleidingen 19.- EI.OD uur Edisanweg 4. Vlissingen

Provinciale Zeeuwse Courant | 2006 | | pagina 9