ulst koppig in kwestie Cl000 T? :kuk Plan voor bijzonder hotel in Axel Burgers kunnen ei kwijt bij fracties Bert Penning zegt weekmarkt Hulst vaarwel I emeenete houdt poot stijf in grimmige hoorzitting over supermarkt Vandaag Info-avond www.hz.nl zeeuwse almanak Flink Stadsraad voor Oostburg bepleit Bouw Dubbele Poort dit najaar Vier Brabantse jongens opgepakt IS willen niets leer horen over ipuikompark www.hetoranjeplein.nl ictie: 0113-315649 tv.pzc.nl £j|:redactie@ pzc.nl V Jus 314460 AA Goes grtentie-exploitatie: id-en Midden-Zeeland: 0113-315520; jws-Vlaanderen: 0114-372770; onaal: 020-4562500. isdag 27 juni 2006 editie Zeeuws-Vlaanderen Sheila van Doorsselaer m XST - Wethouder P. Wee- es van Hulst heeft een beroep pj laan op Albert Heijn Hulst, de Meermarkt in Sint-Jan- A en om hun bezwaren tegen de breicling van de Cl 000 in - dst te laten vallen. extra concurrentie ten grond slag ligt aan de bezwaren van beide supermarkten. „Jurispru dentie leert echter dat er alleen reden om geen goedkeuring of medewerking aan de uitbrei ding van een supermarkt te ver lenen is als dat een duurzame ontwrichting van de winkelvoor zieningen tot gevolg heeft. Dat de C1000 hier wat groter wordt, ontwricht de Hulster winkels echt niet." Chantage De broers Jansen hebben vol gens Lanen die extra ruimte echt nodig. „Gemiddeld ligt de gemiddelde vloerproductiviteit in Nederland rond de 7000 euro per vierkante meter. Bij C1000 Jansen is dat 15.300 euro. Dat houdt in dat er een ernstig orga nisatorisch probleem is, ze kun nen niet meer uit de voeten." Volgens Lanen zal de C1000 na de uitbreiding heus geen, of niet veel, klanten afsnoepen van de andere twee supers. „Cl000 Hulst heeft al een heel eigen en sterke marktpositie opge bouwd." Weemaes zei tevreden te zijn met de door de gemeente ingezette korte procedure. „Als u als bezwaarmakers toch aan dringt op de lange procedure, dan zeg ik u dat dit nadelig kan zijn voor andere supermarkten met plannen." Deze opmerking klonk I. Mattheeuws als „bijna chantage" in de oren. Die opmer king vond Weemaes nogal over- dreven. Het college neemt binnen vier weken een besluit. Deeltijdopleidingen 19.- El.uur Ediscmweg 4. Vlissingen Estelle van vier had wat on der de leden. Maar wat, dat wist de dokter ook zo net nog niet. Dus mocht het meisje op voor haar prikdiploma in het ziekenhuis. Mama legde duidelijk uit wat er zou gebeuren bij de bloedaf name en de prikzuster deed dat nog eens dunnetjes over. Op schoot bij mama was Estelle er helemaal klaar voor. Dus zelfs toen het eerste prik je mislukte en de naald voor een tweede keer haar armpje in moest, gaf Estelle geen krimp. Zij niet. Met een grote pleister op haar arm liep ze terug naar de wachtruimte, die als gebruike lijk vol zat. „Nou, jij bent flink, ben jij al leen gekomen?", sprak een oudere dame haar aan. Nee, schudde Estelle en ge baarde over haar schouder. „Mama ligt nog achter dat gordijntje. [college van burgemeester en [houders in Hulst wil de jers Jansen van supermarkt jtOOO in Hulst toestemming ge lede bovenverdieping van het jpd te gebruiken voor opslag, Jfetoorruimte, kantine en ruim- Cvoor vleesverwerking. «[geeft de broers de gelegen- id de ruimte die hiermee op - begane grond vrijkomt bij de r inkel te betrekken en zodoen- I het verkoopoppervlak te ver- j oten van 1079 naar 1412 vier- nte meter. Om dit mogelijk te iken, gebruikt de gemeente a artikel 19-procedure, lid 3. d 3 houdt in dat de gemeente rsneld een besluit kan nemen, is geen gang naar de provin- jnodig en ook geen uitgebrei- i onderbouwing van de be rgredenen van de gemeente, iadsman J. Croockewit, door ader en zoon Mattheeuws van Ibert Heijn Hulst in de arm ge nen, bestrijdt het gebruik in een lid 3Tprocedure. Hij adt dat de gemeente geen argu- snten heert .aangedragen om e procedure te kunnen aan- enden. avocaat M. Lanen namens IOOO vindt het juist heel begrij- ilijk dat voor een korte proce- lire wordt gekozen. De wetge- ;rer is er juist voorstander van [Jfaar mogelijk korte procedures ■Igebruiken. En hier kan dat." j"^lanen begrijpt dat vrees voor OOSTBURG - Oostburg heeft geen eigen stadsraad. Wet houder Adri Rosendaal ervaart dat als een gemis. Het Sluise college ondervond de nadelen van het ontbre ken van een Oostburgse stadsraad vorige week nog eens tijdens het 'kernbezoek' aan de Eenhoornstad. Vijftig in woners vuurden in cultureel centrum Den Hoekzak vra gen af op het dagelijks gemeentebestuur maar er zat wei nig structuur in de vraagstelling. „We missen echt een stadsraad voor Oostburg. Naast het behartigen van de belangen voor de eigen inwo ners kunnen we zaken met elkaar afstemmen", aldus Ros endaal. „Ik hoop dat iemand in Oostburg een stadsraad wil oprichten. Dat zullen we van harte ondersteunen." De rol van stadsraad is niet weggelegd voor de Vereni ging Ondernemend Oostburg, vindt voorzitter Piet Ton. „Dat is voor ons moeilijk te doen. Wij zijn echt een belan genvereniging voor de ondernemers." HULST - De Woonstichting Hulst hoopt dat de bouw van het appartementencomplex op de hoek van de Dubbele Poort, het Godsplein en de Bierkaaistraat in oktober kan beginnen. Een slopersbedrijf heeft gisteren het puin van twee ge sloopte woningen naast de 'kruidentuin' opgeruimd. Het wachten is nu nog op de verhuizing van massagesalon Sharlimar. Onderhandelingen met deze huurster zijn vol gens directeur J. Valckx van de Woonstichting Hulst aan cle gang. Hij heeft er vertrouwen in dat de huurster het pand eind september heeft verlaten. „De huurster heeft aangegeven dat ze het pand niet voetstoots wil verlaten, maar daar komen we wel uit." Het wachten is verder nog op aanvullend archeologisch onderzoek op het bouwterrein. Dat onderzoek gaat vol gens Valckx in augustus van start en neemt zes tot acht weken in beslag. Momenteel wordt voor dat bodemonderzoek een program ma van eisen opgesteld, dat vervolgens moet worden goed gekeurd door gemeente en provincie. VLISSINGEN - De politie heeft in de nacht van zondag op maandag even na half drie vier jongens aangehouden op verdenking van mishandeling van een man in de Wal- straat in Vlissingen. De vier (15 en 16 jaar) uit Brabant afkomstige jongens mishandelden een uur eerder een 28-jarige man uit Vlis singen. Drie van de verdachten hebben bekend. De man is door het viertal geslagen en moest zich bij de huisartsenpost onder behandeling stellen. Welke verwondingen de Vlissinger hééft, is niet bekend, j door Sheila van Doorsselaer KLOOSTERZANDE - Met een kleine vijftien bezoekers liep het bepaald niet storm tijdens het tweede politieke spreekuur van de gemeente Hulst. Maar juist daarom konden de burgers die gisteravond de fracties be zochten in Zaal van Leuven in Kloosterzande zich wentelen in hun aandacht. Vorig jaar mei hield de gemeen te het eerste politieke spreek uur, in het leven geroepen op aangeven van vier stagiaires van de Hogeschool Zeeland. Zij zagen het houden van een in loopavond als een manier om de politiek dichter bij de burgers te brengen, vorig jaar besloten de spreekuren steeds op een andere locatie te houden. Daarom was nu dan Kloosterzande aan de beurt. De bezoekers van Zaal van Leu ven kwamen, niet verwonder lijk, bijna allemaal uit Klooster zande, Perkpolder en Walsoor den. Toponderwerpen waren: het gemeentelijk eerste recht van koop van de gronden en ei gendommen in het plangebied Perkpolder, de gebrekkige infor matie voor burgers omtrent dat zelfde plan Perkpolder en het bergbezinkbassin in Klooster zande. Alle partijen, met uitzondering van Groot Hulst en Groot Honte- nisse, vinden de format van het politiek spreekuur een succes. Al komt er maar eentje die je kunt helpen, dat is al heel wat", zei PvdA' er R. van Domburg. Groot Hulst en Groot Hontenis- se vinden het politiek spreekuur niet de juiste manier om tot meer en betere contacten met de burger te komen. Het geringe be zoekersaantal bewijst dit vol gens hen. LIPPINE - De provincie baakt geen woorden meer vuil in de realisering van een woon- rgcentrum in het Spuikom- k in Philippine. it hebben Gedeputeerde Sta- laten weten aan de Vereni- Bewonersbelangen Spui- ipark. heeft cle provincie bestookt )t verschillende brieven, waar- bezwaar wordt gemaakt te- de plannen voor het woon- brgcentrum. De on wonenden inden zich door de gemeente femeuzen planologisch buiten- pel gezet en hebben geprobeerd ia de provincie hun gelijk te ha- „Er zijn twee problemen", een woordvoerster van de rincie. „Ten eerste is de iuw van hét woonzorgcomplex og in procedure, zodat de bewo- voor hun beurt roepen. Ten reede heeft de provincie er he- raaal geen bemoeienis mee." ij zogenaamde artikel 19-pro cures, waarbij bouwers vrij- Selling kunnen krijgen van het staande bestemmingsplan, is iöorgaan een verklaring van ïen bezwaar van GS vereist. ■Maar is dit geval niet, omdat iet gaat óm een woningbouw Ünnen een woonkern", aldus de ii'ovinciewoordvoerster. „Dat cebben we de omwonenden al la- en weten." Hoewel niet van Portugese makelij, beloofde Bert Penning gisteren zich de flessen wijn die hij van marktmeester Bennie Schuren van de gemeente Hulst kreeg goed te laten smaken. foto Peter Nicolai door Harold de Puysseleijr HULST - „Een dag van afscheid geeft al tijd een bijzonder gevoel. Ik ga het wel missen, want ik ga een heel ander leven tegemoet." Die woorden sprak markt koopman Bert Penning van bloemenzaak De Eeuwige Lente gisteren op de laatste dag dat hij op de weekmarkt in Hulst stond. Penning rolde op vijftienjarige leeftijd in het vak van marktkoopman en nam de bloemenhandel in de jaren die volgden over van zijn vader. „Ik zou eigenlijk elektrotechniek gaan studeren, maar ik was het leren eigenlijk een beetje beu." De oorspronkelijk uit Zwijndrecht af komstige Penning woont inmiddels al 36 jaar in Hoek, waar hij ook een bloemen- hal heeft. Hij heeft veertig jaar op de weekmarkt in Hulst gestaan. „Re vergeet nooit de allereerste keer dat ik zelfstan dig naar Hulst mocht gaan van mijn va der. Ik had net mijn vrachtwagenrijbe wijs gehaald en mijn moeder vond het niet zo'n geweldig idee van mijn vader om me die dag helemaal alleen te laten rijden. Er was dichte mist en het zicht was minder dan dertig meter", grinnikt hij. Penning kijkt terug op een mooie tijd op de Hulster weekmarkt. „Genoeg meege maakt hier, hoor", vertelt hij aan het ge zelschap dat gistermiddag zijn officiële afscheid bijwoonde. Wethouder Clen de Kraker en marktmeester Bennie Schuren overhandigden hem namens de gemeente presentjes en ook van de centrale vereni ging van ambulante handelaren kreeg hij een geschenk. „De tijd dat je hier meer frangen dan gul dens ontving hebben we alweer een poos je achter ons. Tegen de Hulstenaren zou ik willen zeggen: bezoek de markt in je ei gen woonplaats eens wat vaker. Je houdt de markt en zo de levendigheid in de stad er mee in stand." Opvolger Penning gaat nog even door met werken, want de komende anderhalf jaar is hij nog te vinden op de weekmarkten van Sas van Gent, Terneuzen en Axel. „Daar na stop ik echt, want dan heb ik een op volger en ga ik in Portugal wonen." door Euqène Verstraeten AXEL - Het monumentale pand aan de Markt 2 in Axel wordt mogelijk een hotel annex brasse rie die wordt gerund door men sen met een verstandelijke of li chamelijke beperking. Stichting Tragel, sociale werk voorziening Dethon, stichting 't Gors en Woöngoed Zeeuws- Vlaanderen hebben voor dit pro- (Advertentie) D ject gezamenlijk de handen in een geslagen. Een onderzoek door studenten van de hogere hotelschool in Maastricht heeft uitgewezen dat er wellicht mogelijkheden zijn en dat het idee niet onhaalbaar is. „Op basis van dat advies zijn we nu bezig verder onderzoek te doen", zegt algemeen directeur B. Gebruers van Stichting Tra gel. „Wij hebben er wel goede hoop op dat het gaat lukken." De vier organisaties hebben de koppen bij elkaar gestoken en bekeken of er voldoende aanbod aan cliënten is om een hotel en brasserie in het pand te kunnen exploiteren. „We denken dat we gezamenlijk wel genoeg belang stelling vanuit onze cliënten heb ben", zegt Gebruers. „Het gaat daarbij om het verrichten van al le voorkomende horecawerk- zaamheden. We wachten nu op een formeel bericht van de ge meente Terneuzen dat die mede werking willen verlenen aan het plan. We zitten nu bijna volop in de vakantieperiode, dus ligt alles stil. Na de de zomervakan tie bekijken we verder of het project inderdaad haalbaar is. Daarvoor zullen we dan eerst een exploitatieopzet moeten op stellen." Het beeldbepalend pand is tien tallen jaren in gebruik geweest als (woninginrichtings) winkel van de firma Antheunis. Het is één van de weinige monumenta le gebouwen van Axel. Twee jaar geleden kwamen er al plannen naar buiten om het pand te verbouwen tot hotel en Het monumentale pand aan de Markt 2 in Axel wordt mogelijk een hotel annex brasserie die wordt ge rund door mensen met een verstandelijke of lichamelijke beperking. grand café. Een projectontwik kelaar wilde op hetzelfde per ceel meteen ook en aantal appar tementen bouwen. Vervolgens is het rond de plannen stil geble ven. Dit tot ergernis van de fami lie Antheunis. „Wij hebben het verkocht aan de toenmalige ge meente Axel. Die heeft ons ver zekerd dat er een goede bestem ming voor zou komen", zegt M. Antheunis. „Voor de familie heeft dit pand een emotionele waarde en wij vinden het heel erg om het pand te zien verpau peren." Dat het zo lang heeft geduurd voordat er schot in de kwestie komt, heeft volgens wethouder A. van Waes alles te maken met het feit dat het om een monu- mentenpand gaat. „Er is heel veel overleg geweest over hoe het pand behouden moet wor den. Met name gaat het dan om het plafond", aldus Van Waes. foto Peter Nicolai „Maar we zijn er nu uit. Er kan een bouwvergunning worden aangevraagd. Wij zijn er voor klaar. Als er een aanvraag bin nen komt kunnen we de bouw vergunning binnen twee maan den afgeven." Van Waes wijst er op dat de pro jectontwikkelaar niet zal gaan bouwen voordat er enkele appar tementen verkocht zijn en er dui delijkheid is over de exploitatie van het hotel." Wimbledon begint met regen

Provinciale Zeeuwse Courant | 2006 | | pagina 43