&oes zoekt partners Waterstad 4C PZC Hier kan ik mijn creativiteit in kwijt Nieuwe bibliotheek fris en modern Klant tevreden over bibliotheek ,11 1meente wil risico's ambitieus woningbouwproject verminderen npmerconcerten Wemeldinge Kraan botst tegen verkeerslicht Diefstal uit bedrijf Lewedorp Plan voor bijzonder hotel Axel Poging tot tasjesroof mislukt agenda dinsdag 27 juni 2006 IhnlFrank Balkenende - De gemeente Goes gaat er meer marktpartijen wil doen met de ontwikke- c ran het ambitieuze woning- plan Waterstad, de wijk oet verrijzen op het te sane- avenindustrieterrein. n is dat de gemeente zelf ii 2 er (financiële) risico's wil Ook speelt mee dat aren/bedrijven die s 1 bezitten op het havenin- ieterrein, als partner kun- porden ingezet. De gemeen- left dan geen grondaanko- e doen. De keuze om de mo- [heden van zogeheten priva- blieke-samenwerking te rzoeken, betekent dat ge- :te afspraken met project- ikkelaar Proper Stok moe- worden herzien. Proper blijft, als meer partijen in roject stappen, wel aan als linerend ontwikkelaar. •dgasbaten aneente verwacht dat priva- iblieke-samenwerking de ;n van het project (100 tot niljoen euro) kan drukken, niet het exploitatietekort njftiên miljoen euro opheft, hoopt dat het Rijk bij- igt. Gemikt wordt op een itantieel deel' van de extra gasbaten, die deels worden uikt om grotere gemeentelij - oningbouwprojecten vlot te ;en. Wethouder M. Diele- (CDA) heeft goede hoop er binnenkort een bevrij- telefoontje uit Den Haag zei hij gisteren in de com- ie grondgebied, zit dicht bij het vuur, om- behalve de provincie ook ninisterie van Volkshuisves- Ruimtelijke Ordening en :u (VROM) in het aanjaag- ^Bezorgklachten: 231 ai ip maandag t/m vrijdag IS gedurende de openingstij- len;zaterdagstot 12.00 uur IEDACTIE ^EVELANDEN/THOLEN Jtationspark 28 'ostbus31 ■f4460 AA goes Tel: 0113-315670 Fax:0113-315669 E-mail: redgoes@pzc.nl Frank Balkenende (chef) Cornelleke Blok Willem van Dam Weke van der Jagt lob Paardekam (oen de Vries (sport) Harmen van der Werf centrale redactie Stationspark 28 Postbus 31 |4460 AA goes Tel: (0113)315500 :ax: (0113)315669 f-mail: redactie@pzc.nl internet www.pzc.nl E-mail: web@pzc.nl team van Waterstad zitten. Het ministerie steekt haar nek uit voor Waterstad en heeft zelfs op haar kosten externe adviseurs aangetrokken. Dat heeft twee re- derien: de omvorming van een havenindustriegebied tot woon wijk kan een voorbeeldproject worden en de turbo op de (licht stagnerende) woningbouw in Goes zetten. Het Goese college van burge meester en wethouders mag in elk geval verder met het Master- plan Waterstad: het in tien tot twintig jaar bouwen van 1500 tot 2000 woningen, het verplaat sen van (watergebonden) bedrij ven, aanpassing van de wegen structuur en een oplossing voor sportpark 't Schenge, dat deels in het plangebied ligt. De com missie grondgebied stemde giste ren met het plan in, zij het met wat kanttekeningen. Hetzelfde gold voor de globale studie die naar de verkeersafwikkeling is verricht. Zonder extra maatrege len loopt het verkeer op Ring baan-West op termijn vast. Een ander probleem vormt de recreatiespits. Die zorgt voor files op de Deltaweg en blok keert een goede doorstroming op in- en uitvalswegen: kruis punt Deltaweg-N256 en, ten noorden van Goes, het kruis punt met de Langeweg. De ge meente lobbyt inmiddels bij de provincie voor een vierbaans Deltaweg (tot voorbij de Lange weg) en ongelijkvloerse kruisin gen. De gemeenteraad neemt eind au gustus een definitief besluit over het Masterplan Waterstad. Veel onderdelen vergen een na dere uitwerking: - de verplaatsing van met name de watergebonden bedrijven, waarbij de haven van Kats vol gens de laatste bevindingen een goede mogelijkheid kan zijn. - de fasering. De gemeente wil niet langer van zuid naar noord werken, maar laat de bouw van de eerste woningen afhangen van beschikbare grond. Zo komt er sneller geld binnen. Boven dien worden ook alle randen bui ten het oorspronkelijk plange bied meeontwikkeld. - de verkeersafwikkeling, zeker in relatie met de beloofde rond weg bij Wilhelminadorp, en de financiering van allerlei ingre pen. - het verschuiven van sportpark 't Schenge richting Goese Pol der. Volgens een aantal sport clubs is daarvoor te weinig ruim te. Een alternatief kan zijn el ders een nieuw sportpark te bou wen voor een deel van de gebrui kers. Advertentie Den Dekker Muziek ELLE 0113-330330 dendekkermuziek.com ^MELDINGE - Muziekvereni- 0KK uit Wemeldinge geeft dagavond een zomeravond- Ier t. di concert, waaraan wordt gewerkt door de fanfare, de werkgroep en het jeugdor- van OKK, wordt gehouden iet terras van restaurant De imist op het sluisplateau Wemeldinge en begint om uur. OKK is een dag later, [inerdag 1 juli, ook paraat tij de ringrijwedstrijden in meldinge. Rond 15.30 uur 'dt een concert gegeven op pleintje voor het muziekge- ic w aan de Dorpsstraat. De ziekvereniging onder leiding Anton Kempe begeleidt ver- (ens het aloude 'stoeltjesrij- op het weitje van 'Gijssel'. Joost Kuiper uit 's-Heerenhoek, winnaar van de eerste Young Talent Award, door Cornelleke Blok GOES - Het zou best eens kunnen dat zijn naam over een paar jaar voorbij komt op de aftiteling van een science fiction film in de bioscoop of een docu mentaire op televisie. Joost Kuiper (17) uit 's-Heerenhoek timmert namelijk flink aan de weg. Als beste vmbo-leer- ling van het Goese Lyceum in de rich ting theatertechniek kreeg hij gisteren van zijn stagebedrijf Juister Audiovisu eel Productiehuis uit Middelburg de eer ste Young Talent Award uitgereikt. Met glanzende cijfers, voornamelijk ach ten, slaagde Joost onlangs voor zijn exa men. Hij was de beste in zijn richting. Net als zijn medescholieren van andere vmbo-afdelingen werd hij daarom vol gens de traditie van zijn school in het zonnetje gezet door zijn stagebedrijf. Joost hoort bij de eerste lichting scholie ren die de vmbo-theaterschool van het Goese Lyceum afrondt. In de schijnwerpers voelt de enigszins verlegen Joost zich niet op zijn gemak. Achter de schermen is hij als een vis in het water. „Ik ben vooral bezig met de technische kant. Films monteren, met de camera bezig zijn en videoclips ma ken, dat vind ik leuk." De liefde voor het filmen zat er meteen al in. „Ik maakte vroeger al vaak film pjes. Eigenlijk wilde ik, net als mijn opa's, architect worden. Dat paste wel mooi in het rijtje, vond ik. Maar toen ik van deze opleiding hoorde, leek me dat toch het leukst." Spijt heeft hij er nooit van gehad. „Ik vind het heerlijk om mijn eigen ideeën te laten zien in een beeld. Hier kan ik m'n creativiteit hele maal in kwijt." Webzender Ondanks zijn jonge leeftijd heeft Joost al een aantal indrukwekkende vermel dingen op zijn cv. Zo won hij een keer de eerste en een keer de tweede prijs bij de Kunstbende, een kunstwedstrijd voor jongeren. „Ik neem regelmatig vi deoclips op voor klasgenoten. Ik heb ook mijn eigen webzender opgericht, op www.posttoyou.nl. Daar zet ik filmpjes van mezelf en van klasgenoten op. Het is een soort televisiezender op het inter net", vertelt Joost op bescheiden toon. Voor de eindopdracht van zijn oplei ding bedacht Joost een heuse televisie show op school. „Ik had een live-uitzen ding gemaakt. In het theater werd een show met gasten opgenomen, die met een in de kantine te volgen was. Via via kwam hij onlangs in aanraking met de Goese dansgroep Junior Dance Art. „Ik kende ze al via de Kunstbende. Daar werkten we ook al samen. Dat be viel zo goed, dat ze me nog een keer vroegen. Zij zorgen voor de dans en ik maak filmpjes als achtergrond. We heb ben al een paar keer opgetreden. Ook hier in het theater op school." Praktijkervaring genoeg dus. Zeker na zijn stage bij het Middelburgse Juister foto Dirk-Jan Gjeltema Audiovisueel Productiehuis van Rieks Soepenberg (23) en Dirk de Kam (24). „Daar heb ik heel veel geleerd. Ik mocht voor het eerst met een echte ca mera werken. Ik ben vooral ook beter in het communiceren. Vorig jaar was ik veel stiller." Soepenberg is maar wat trots op zijn stagiair. „Wij zijn zelf ook jong en heb ben in het begin veel steun gehad van andere mensen. We vinden het belang rijk om andere jonge mensen te helpen. Daarom reiken we nu voor het eerst de Young Talent Award uit. Joost is in het afgelopen jaar enorm gegroeid. Zijn werk is echt heel bijzonder." Na de zomervakantie begint Joost aan een nieuwe opleiding. „Ik ga een mbo-opleiding doen in de audiovisuele richting aan het Zoomvliet College in Roosendaal." Wat de toekomst hem daarna brengt, ziet hij wel. „Ik zou wel een film willen maken die in de toe komst speelt, maar dan wel gebaseerd op de werkelijkheid. Geen Star Trek of zo. Nee, een goed voorbeeld weet ik ei genlijk niet. Ik ben niet zo goed in film titels." door Maartje Huijben SINT-MAARTENSDIJK - Bibli otheek stoffig en saai? Nou niet in Sint-Maartensdijk. De nieu we vestiging in Maartenshof is fris, modern en er loopt geen bi bliothecaresse met grijs haar en een knot die de hele tijd ssst roept. Het is voor iedereen nog een beetje wennen. De nieuwe vesti ging ging gisteren klokslag 14.00 uur open. Bezoekers kij ken nieuwsgierig, maar ook on wennig rond. De nieuwe biblio theek is een zogeheten doelgroe penbibliotheek. Rechts staan de romans en grootletterboe- ken voor senioren. Links is een apart gedeelte ingeruimd voor de jeugd. Kleine poefjes en wat speelgoed maken het voor de kleintjes nog leuker om een be zoekje aan de bibliotheek te brengen. Vlak bij de ingang staat een gro te leestafel met twee compu ters. „Dat is echt een plus", vindt Petra Das, jeugdbibliothe caris. „Aan de Markt hadden we wel wat hoekjes, maar geen van drie naar twee. Plet AD zal het volgens Otterman moeten Bezoekers zoeken nog een beetje onwennig hun weg in de nieuwe bi bliotheek in Maartenshof. foto Dick de Boer echte leestafel." De nieuwe op zet heeft er wel voor gezorgd dat de collectie is gehalveerd naar zevenduizend boeken. „Persoonlijk vind ik dat jam mer", zegt Das. „Maar dat hoort bij het nieuwe beleid. Positief is natuurlijk wel de plek waar we nu zitten. Dicht bij de senioren, maar ook de scholen zitten vlakbij." Mocht een boek niet in de vestiging aanwezig zijn, dan kunnen be zoekers het altijd bestellen bij de centrale bibliotheek in Tho- len-stad. „Dat kan zelfs via in ternet", zegt Otterman. „Dat scheelt de mensen een extra gang naar de bibliotheek." De hoeveelheid tijdschriften blijft voorlopig op peil. Het aantal kranten gaat waarschijnlijk Puinhoop De medewerkers hebben een drukke week, maar een nog veel drukkere ochtend achter de rug. „Vanmorgen was het nog één grote puinhoop", zegt direc teur Wim Otterman. „Vorige week woensdag zijn alle boeken verhuisd. Vrijdag kwam het meubilair. Alles is nieuw. We hebben niets, behalve de boe ken dan, meegenomen. Vanmor gen waren we nog druk bezig met de laatste boeken in de rek ken zetten, ramen lappen, lamp ophangen en opruimen. De com puter werkte zelfs pas om vijf voor twee." De bibliotheek is nog steeds niet helemaal klaar. Her en der staan nog wat dozen en ook de koffieautomaat is nog niet gearriveerd. „Wij krijgen dat apparaat van Castria, om dat we de ruimte delen met an deren", weet Otterman. „Als wij dicht zijn, kan bijvoorbeeld de kaartclub gebruik maken van de bieb. Multifunctioneel dus." In september wordt de vestiging uitgerust met een doe-het-zelf- balie. „De boeken krijgen alle maal een chip", verduidelijkt Ot terman. „De nieuwe hebben die al. Op de tafel ervoor leg je je boeken en je bibliotheekpasje neer. Automatisch worden dan de gegevens geregistreerd." Het nieuwe apparaat is no dig om de huidige openings tijden te hanteren. „Nu heb ben we twee medewerkers nodig. Straks maar één. Die an der wordt niet ontslagen, maar gaat waarschijnlijk naar Tho- len." Rekken Een ander slimmigheidje in de bibliotheek zijn de verrijdbare rekken. Aan de wand staan ze vast, maar de rekken die los in de ruimte staan, kunnen in een handomdraai worden ver plaatst. „Het is ideaal om bij be paalde activiteiten meer ruimte te hebben. Bij een lezing, of bij activiteiten tijdens de kinder boekenweek." Otterman is trots op de nieuwe ruimte. „Het nieuwe beleid komt nu eindelijk op de rails." OOST-SOUBURG - Een vrachtwagen met kraan heeft gis termorgen even na tien uur een verkeerslicht geraakt op de kruising Berm weg met de A58 in Oost-Souburg. In zijn haast was de 46-jarige chauffeur uit Brabant ver geten de kraan op zijn vrachtwagen in te klappen. De kraan is door de botsing geknikt en kon niet meer naar be neden. VLISSINGEN - Bij bedrijven aan de Sloeweg in Vlissin- gen en aan de Jonker Fransweg in Lewedorp zijn tussen donderdag 22 juni 17.00 en gisteren 6.00 uur diefstallen gepleegd. Onbekenden hebben in Vlissingen 15 metalen rijplaten gestolen van 1250 kg per stuk en elk 6 meter lang en 85 cm breed. In Lewedorp is 3000 liter gasolie uit een tank weggepompt. De waarde van de gestolen gasolie loopt in de honderden euro's. De waarde van de metalen platen is niet bekend. AXEL - Het monumentale pand aan de Markt 2 in Axel wordt mogelijk een hotel annex brasserie die wordt ge rund door mensen met een verstandelijke of lichamelijke beperking. Stichting Tragel, sociale werkvoorziening Dethon, stichting 't Gors en Woongoed Zeeuws- Vlaande ren hebben voor dit project gezamenlijk de handen ineen geslagen. Een onderzoek door studenten van de hogere hotelschool in Maastricht heeft uitgewezen dat er wellicht mogelijkhe den zijn en dat het idee niet onhaalbaar is. „Op basis van dat advies zijn we nu bezig verder onderzoek te doen", zegt algemeen directeur B. Gebruers van Stichting Tra gel. De vier organisaties hebben de koppen bij elkaar gesto ken en bekeken of er voldoende aanbod aan cliënten is om een hotel en brasserie in het pand te kunnen exploite ren. „We denken dat we gezamenlijk wel genoeg belang stelling vanuit onze cliënten hebben", zegt Gebruers. „Het gaat daarbij om het verrichten van alle voorkomen de hórecawerkzaamheden. We wachten nu op een formeel bericht van de gemeente Terneuzen dat die medewerking willen verlenen aan het plan. We zitten nu bijna volop in de vakantieperiode, dus ligt alles stil. Na de de zomerva kantie bekijken we verder of het project inderdaad haal baar is. Daarvoor zullen we dan eerst een exploitatie-op zet moeten opstellen." TERNEUZEN - Een onbekende jongeman heeft zaterdag middag geprobeerd een 78-jarige Terneuzense te beroven van haar handtas. De vrouw liep rond half een over de De Jongestraat in haar woonplaats toen de jongeman langs haar liep en een ruk aan haar handtas gaf. Dé vrouw liet haar tas niet los en begon te roepen en te dreigen. De jongeman schrok waarschijnlijk van de reactie van de vrouw waarna hij de tas losliet en verder liep richting de Markt. De politie in Terneuzen is op zoek naar eventuele getuigen van dit voorval. De jongeman is ca 20 a 23 jaar en 1.60 meter lang, heeft een bleek gezicht en is brildragend. Hij droeg een beige, lange broek, beige pet en een rode heupjas. door Rob Paardekam GOES - De zestien bibliotheek vestigingen in de Oosterschelde- regio hebben van hun klanten een ruime voldoende gekregen. Toch is er werk aan de winkel, want de bibliotheek moet veel meer een informatie- en ontmoe tingscentrum worden. Stadsmonitor Vlissingen heeft eerder dit jaar onderzoek ge daan naar de tevredenheid van leners over hun bibliotheek. In de zestien vestigingen werden in totaal zo'n drieduizend mensen ondervraagd. De cijfers varieer den van 7,7 tot 8,4. Met dat laat ste cijfer scoorde de vestiging in Rilland het allerbest. Uit het onderzoek is gebleken dat veruit de meeste klanten nog altijd komen om boeken te lenen. Logisch, zou je denken, maar toch willen de bibliothe ken zich dolgraag meer functies toe-eigenen. Informatie Veel meer mensen moeten de bieb als informatievoorziening gaan zien. „Natuurlijk hebben we daarbij concurrentie van het internet", zegt S. van Dixhoom, die betrokken is bij de fusie van de bibliotheken in de Ooster- schelderegio. „Daarom moeten wij uitblinken in betrouwbaarheid. Dat kun je van de informatie die je via Google vindt niet altijd zeggen. Bovendien krijg je vaak een stortvloed aan informatie als je een zoekterm intikt. De biblio theek moet daar een soort weg wijzer in zijn." Uit het onderzoek is ook duide lijk naar voren gekomen dat veel mensen die bieb nog niet als ontmoetingsplaats zien, ter wijl dat wel één van de hoofd functies moet worden. Van Dix hoom: „Er is dus nog werk aan de winkel. In de bieb moet eigen lijk altijd iets te beleven zijn." Ze denkt onder meer aan lezin gen, tentoonstellingen, optre dens van leerlingen van de mu ziekschool en het uitnodigen van (bekende) schrijvers. Vreemde talen Uit het onderzoek is verder ge bleken dat mensen meer romans in vreemde talen en dvd's in de bibliotheek willen zien en dat ze een wat actueler aanbod ver wachten. Het zijn punten die al lemaal meegenomen worden in de aanloop naar de fusie, die op 1 januari 2007 een feit moet zijn. Het samengaan van de bibliothe ken in de regio was één van de redenen om het klanttevreden- heidsonderzoek uit te voeren, maar dat had ook zonder die fu sie moeten gebeuren, omdat alle bibliotheken in 2008 gecertifi ceerd moeten zijn en een onder zoek onder klanten daartoe ver plicht is. De voorbereidingen voor de fu sie lopen ondertussen soepel. De bibliotheken in Tholen, Reimers- waal, Kapelle, Goes, Borsele en Schouwen-Duiveland, die nu al lemaal nog zelfstandig opere ren, gaan samen verder onder de naam Biblioosterschelde. „Het is niet altijd van een leien dakje gegaan", geeft D. Eve- leens, projectleider van het fusie project, toe. „In het begin was er wantrouwen. Het is ook niet niks om je zelfstandigheid op te geven. Nu zien de medewerkers gelukkig steeds meer in dat we samen sterker staan en dat er straks meer mogelijk is." STREEKACTIVITEITEN GOES - Leger des Heils, Leliestraat 24, 9.00-12.00 uur en 13.00-15.00 uur: Ver koop kleding en meubelen tbv maat schappelijke dienstverlening; Het Snooker Centrum, 13.30-16.30 uur: Biljart voor ouderen, buurtwerk Goese Polder; Grote kerk, 13.30 uur: Carillonbespeling door Sjoerd Tamminga; Revalidatiecentrum De Lindenhof, 16.45-17.45 uur: bewegen voor astma- en CODP-patiënten; 's-HEERENHOEK - De Jeugdhoeve, 20.00 uur: Werkbezoek college van B en W over nieuwbouw school en zorgwo- ningen. KAPELLE - De Vroone, 9.15 uur: Yoga; 13.00 uur: Soos, biljarten; 14.00 uur: Welfarewerk; KLOETINGE - Geerteskerk, 13.30-16.00 uur: Geopend voor publiek, gidsen zijn aanwezig; KRUININGEN Ons Dorpshuis, 13.00-17.00 uur: Biljartclub senioren; 13.30-16.30 uur vrouwenclub senioren; 20.00 uur: Optreden popkoor Seaside Rendez Vous; Zwembad Den Inkel. 13.00-13.30 uur: Aquajogging; 13.30-14.00 uur: Aquaro- bics; WEMELDINGE - De Wemel, 13.00 uur: 13.00 uur: Soos; biljarten en kaarten; 14.00 uur: Welfarewerk; Hotel Smits, 20.00 uur: Klaverjassen; YERSEKE - Afvaart Beatrixhaven aan parkeerplaats, 10.30 uur: Kreeftentocht; Reserveren 06-22089393; HetTrefpunt, 13.00-17.00 uur: Biljarten.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2006 | | pagina 29