Winkeliers huilen mee met Oranje Kantel weg verdwijnt definitief Top Thrillers gom ectie Voetbalkater overal zichtbaar Drie arrestaties na dodelijke mishandeling K was goed voor ruim honderd miljoen euro aan extra omzet ale :n oedbad Irak rdglazêndêORÊ'N ederland icentrum ftdrugs pnieuw Zoektocht naar geld voor tunnel Nog geen vakantie maar wel vrij Australië sneuvelt 15 Drie maanden voor wapenbezit en steunfraude brui Voorzichtige reacties op deal Mittal Steel en Arcelor rnzij jaargang no. 149 lag 27 juni 2006 Rummer 1,25 ro m. Nede ekend lersw jor' UW! inze redactie binnenland as za toestt vij in de Sass ei i 00).. a de TERDAM - De vroeg- uitschakeling van je bij het WK voetbal een tegenslag voor de Ihandel. Volgens de Nederlandse Detail- el (RND) heeft het toer- 110 tot 120 miljoen eu- extra omzet opgele- waar de winkeliers op maal 135 miljoen euro :n gerekend. P'd< DAD - Een bomaanslag op lrukbezochte markt in het tse Hilla heeft gisteren ze- lertig mensen het leven ge- lebben bronnen bij de poli- in de sjiitische stad ten zui- van Bagdad bekendge- t. Medewerkers van het mi- rie van Binnenlandse Za- daarentegen spraken over itien doden en 25 gewon- Als er inderdaad zeker der aden zijn, is het de bloedig- actie van opstandelingen de dood van topterrorist Mussab al-Zarqawi op 7 anp/rtr/afp (Advertentie) Vakkundige montage! Glashandel MELIESTE m geopend ma t/m vr 7.30-17.30 uur neweg 20, GOES. Tel. (0113) 227854 branche had vooraf 50 miljoen euro aan WK-omzet ingecalcu leerd. De eerste drie weken werd er in de supermarkten een extra omzet van 31 miljoen euro geboekt. „Ik schat dat daar nog zo'n 9 miljoen van vorige week bijkomt", aldus Holla. „Nu moeten al die Oranjepro ducten zo snel mogelijk de su permarkt uit. Dat kan heel snel gebeuren." De non-food artikelen gaan in de mottenballen tot over twee jaar bij het Europese kam pioenschap voetbal in Oosten rijk en Zwitserland. Telecombedrijven zagen hun sms-verkeer bij doelpunten spec taculair stijgen. Vodafone meld de vorige week dat het sms-ver- keer verdrievoudigde bij een doelpunt van Oranje. Verlies Bouwmarkt Gamma springt commercieel in op het verlies van Oranje. Een klant die iets oranjes inlevert, kreeg gisteren (en ook vandaag nog) bij deze ke ten tien procent kassakorting. In tegenstelling tot de detailhan del varen de reisorganisaties wel bij de uitschakeling van Oranje. „Het is een stuk druk ker dan de afgelopen twee we ken. Blijkbaar hebben mensen gewacht met het boeken tot het Nederlands elftal was uitgescha keld", aldus directeur W. van den Hoogen van D-reizen. Vol gens hem valt 'alles nu nadruk kelijk samen'. „Het weer is wis selvallig, het is hier duidelijk geen feest en dat is dus reden om de vakantie waarover al lang is nagedacht nu te boe ken." Favoriete bestemmingen onder de boekers zijn Spanje, Griekenland en Turkije. ANP ederland nog een week lan- het toernooi was geble- ad de omzetimpuls vol le RND een record gebro- linnen de detailhandel heb- supermarkten tijdens het ongeveer 40 miljoen euro omzet geboekt, schatte la van onderzoeksbureau gisteren. De supermarkt- jié-Australië en svhserland - Oekraïne (wns) f de, i o netp hjraïne IEN - Nog steeds is Neder - ongeslagen wereldkam- op het gebied van soft- als superwiet, amfetami- ecstasy. neldt het Bureau voor Mis- en Drugs van de Verenigde is (UNODC) in zijn gisteren henen jaarrapport, ijl productie en gebruik farddrugs als cocaïne en he- praktisch gelijk zijn geble- f zelfs iets zijn teruglopen, teelt en consumptie van ibis (marihuana) een s hogere vlucht. DC constateert dat 4 pro van de wereldbevolking lens wiet gebruikt, 1 pro- leeft de voorkeur aan cocaï- iroïne of andere opiaten, 'erelds hoogste instantie drugscontrole wijdt daar- u als nooit tevoren de aan- aan cannabis en daarvan eide drugs als wiet, hasj en oli e.GPD/RTR GOES - De uitschakeling van het Nederlands elftal tegen Portugal zorgde gisteren voor een rouwstemming onder supporters en betrokkenen. Zo kon gastvrouw van Parkhotel Adler (het Oranjehotel) in Hinterzarten, Katja Trescher, haar tranen niet bedwingen, verdween oranjegekleurde prullaria in de vuilcontainer in Sappemeer en werden de oranje shirts verwijderd bij een winkel in de Walstraat in Vlissingen. De selectie van het Nederlands elftal arriveerde gis teravond op Schiphol. foto's Ed Oudenaarden/ANP, ANP, Ruben Oreel en Evert Elzinga/GPD door Max Steenberghe ANTWERPEN - De Belgische politie heeft gisteravond drie van de zes verdachten gearres teerd die zaterdag een buspassa gier dusdanig mishandelden dat de man aan zijn verwondingen bezweek. Een vierde verdachte, waarschijnlijk de hoofdverdach te, vluchtte naar een naburige winkel toen de politie zijn huis binnenviel. Daar werd hij gehol pen door tientallen toegestroom de jongeren en kon zo ontko- Het slachtoffer van de mishande ling, Guido de Moor (54), was al zo'n dertig jaar in dienst van de Belgische spoorwegen. Zijn in- grijpen in een ruzie tussen zes jongeren moest hij met de dood bekopen. Volgens zijn collega's stond hij bekend als sociaal voe lend en is het 'typisch iets voor Guido' om in te grijpen bij een ruzie. „Hij was altijd bezig met de andere mensen. Hij wilde geen problemen en was tegen ge weld." Volgend jaar zou hij met pensioen gaan. Inmiddels heb ben vrijwel alle Antwerpse orga nisaties, politiek, maatschappe lijk, sociaal, of cultureel hun af schuw uitgesproken over het ge beurde. Burgemeester Patrick Janssens had gisteren gesprekken met ver tegenwoordigers van het open baar vervoer en de vakbonden. Deze eisen onmiddellijk maatre gelen voor meer veiligheid op trein en bus. Ze willen meer 'lijnspotters', meer camera's en op termijn een vaste controleur op elke pro- bleemlijn. 'Lijnspotters' zijn stadswachten in dienst van de gemeente speciaal voor bussen: ze stappen op en af en houden verrassingscontroles, maar ze zitten niet op alle lijnen. Het voorstel van de overheid, om een eigen veiligheidsdienst op te zetten voor bussen, wijzen de bonden af. Dat zou te'inge wikkeld zijn en niet werken. „We kunnen beter meteen de po litie bellen bij gevaar", aldus de bonden in een gezamenlijke ver klaring. GPD door René Hoonhorst NIEUWVLIET - De kantehveg bij Nieuwvliet wordt eind dit jaar afgevlakt. Rijk, gemeente en waterschap zijn het met gede puteerde A. Poppelaars eens dat de proef als mislukt moet wor den beschouwd. De gedeputeerde meldde al eer der dat hij het verwijderen van de kan tel weg als ideale en defi nitieve afsluiting van het pro ject Duurzaam Veilig West- Zeeuws-Vlaanderen ziet. Poppelaars verheelt niet dat ver- keersdeskundigen de kantelweg nog steeds een warm hart toe dragen. De snelheid van de meeste verkeersdeelnemers ging naar beneden door de hobbels en ribbels in de schuin toelopen de weg tussen Groede en Nieuw vliet. „Maar als bestuurders moeten we ook rekening houden met het maatschappelijk draag vlak. De meeste bewoners uit de streek blijven de kantelweg een onding vinden. De weg is ook nog steeds een toeristische at tractie, in die zin dat sommige verkeersdeelnemers de kantel weg zo snel mogelijk proberen te passeren. Met zulk ongewenst verkeersgedrag schiet de voor ziening zijn doel ook voorbij. Dat ook nergens anders in den lande kantelwegen zijn aange legd, geeft ook wel aan dat er be zwaren aan kleven." Veel mensen zagen de kantel weg eind vorige eeuw na de inge bruikname als pure geldverspil ling. De aanleg kostte destijds zo'n anderhalve ton, terwijl de provincie nu weer rekening houdt met een kostenpost van een kleine ton voor het afvlak ken van de weg. Proef Gedeputeerde Poppelaars geeft direct toe dat het afvlakken van het wegvak opnieuw geld kost, terwijl de weg aan verkeerstech nische verwachtingen heeft vol daan. „Maar we hebben de aan leg van de kantelweg destijds ge bracht als proef in het kader van Duurzaam Veilig. Als een proef mislukt, moet je de maat regel ongedaan maken. Wan neer we vóór het eind van het jaar de kantelweg weer in oude staat herstellen, krijgen we bo vendien een deel van de kosten van het Rijk terug." De gedeputeerde wijst op een bijkomend voordeel van het af vlakken van de weg. Het land- bouwverkeer dat op percelen langs de provinciale weg moet zijn, kan weer over de parallel weg. De aansluiting van de Hoender- weg op de provinciale Nieuw- vlietseweg wordt dan opgehe ven, wat de verkeersveiligheid weer ten goede komt, betoogt Poppelaars. De agrariër wiens land aan de kantelweg ligt, steekt de vlag uit, vermoedt hij. Toen hij twee maanden geleden aankondigde de kantelweg te willen ontman telen, kreeg hij direct een aan- moedigingsbrief. Wandelaars hebben deze keer een ruim oog op de omgeving 21 Gedeputeerde Staten van Zeeland zoeken naarstig naar geld om toch een tunnel bij Sluiskil te kunnen aanleggen. Daarvoor hopen ze vooral op mede- tü werking vanuit Den Plaag. De klaslokalen in de middelbare scholen zijn leeg, al moet de zomervakantie nog beginnen. Leraren zijn druk met rapportbesprekingen en leerlingen zitten thuis; behal ve als ze even de boeken terug naar school moe ten brengen. 14 Een omstreden strafschop in blessuretijd heeft Italië in de achtste finale van de wereldtitelstrijd voet bal een ronde verder ge holpen. Het slachtoffer was Australië, getraind door Guus Pliddink (1-0). Inval ler Totti ver zilverde de penalty. Varia: 2; Binnenland: 3; Feiten en Meningen: 4; Buiten land: 5; Economie: 6; Radio Televisie: 7; Zeeland: 9, 11, 12, 13 en 14; Sport: 15, 16, 17 en 19; Buitengebied: 21,22, 23 en 25. (Advertentie) Ik ben abonnee Naam: I Uw postcode: I i Uw huisnummer: I Deze bon ingevuld inleveren bij onder- I staande verkooppunten. U ontvangt 3,00 korting op een boek uit de 7-delige Top Thrillers Collectie. MIDDELBURG - Dc Middel burgse politierechter M. Meeu- wisse heeft gisteren een 42-jari- ge Zierikzeeënaar voor onder meer uitkeringsfraude veroor deeld tot drie maanden gevange nisstraf. Die drie maanden heeft de man vorig jaar al in de cel doorgebracht, nadat hij als ter reurverdachte was aangehou den. De man werd vorig jaar opge pakt. Hij zou banden hebben met de terroristische Hofstad groep. Ook werd hij in verband gebracht met mensenhandel. De man zat drie maanden in voorar rest, maar het bewijs viel niet rond te krijgen. Bij een huiszoe king vorig jaar op 8 maart wer den wel een vuurwapen en twee valse Irakese paspoorten gevon den. Ook bleek de man zich schuldig te hebben gemaakt aan bijstandsfraude; hij had bij de sociale dienst niet gemeld dat hij geld verdiende met de han del in telefoons en telefoonkaar ten. Officier van justitie E. Bethle hem eiste gisteren drie maanden cel en 120 uur werkstraf. Raadsman J. Wilgers wees op de beroerde omstandigheden, inge geven door de vermeende contac ten met de Hofstadgroep, waar onder zijn cliënt in de gevange- nis had gezeten. De rechter had daar begrip voor en veroordeelde de man tot de drie maanden cel die hij dus vo rig jaar voor andere (niet bewe zen) feiten heeft uitgezeten. Norm. prijs 8,95 en alle deelnemende boekhandels Voor mvfv. topfhnUmcojjecfie. nl het alfabet van Zeeland Advertentie i Kijk oi> vmw.pzc nl/abonneren. bel gratis 1 0800 - 0231231 of stuur tieie bon naar: PZC. afdeling lezersservice i Antwoordnummer 713,4460 WB tioes O Noteert u mij voor een proefabonnement van 5 weken voor 14,95 Ik geef daarbij éénmalig toestemming voor automatische incasso van dit bedrag van mijn rekeningnummer. Ik heb dc laatste drie maanden geen vast abonnement. De eerste twee weken ontvang ik de krant gratis. Daarna wil ik betalen: O per maand met automatische incasso 20,551* O per kwartaal met automatische incasso 59.75)*. Q per jaar met automatische incasso 229.20)* met gratis PZC-paraplu het alfabet van Zeeland OP

Provinciale Zeeuwse Courant | 2006 | | pagina 1