2C aboteam strijdt op vele fronten Peter Blangé neemt twee dissidenten in genade aan an Bon blij iet terugkeer laar Rabobank El Pais sleurt Ullrich dopingschandaal in Kenteris en Thanou begraven de strijdbijl 17 Hans Dekkers is op hoogtestage in de Pyreneeën enners kijken in Valkenburg vooruit naar Tourstart PZC bundelt herinneringen aan de Tour Tour wil ploeg Vinokoerov niet Bouygues met zelfde Tourploeg Valverde leider Caisse d'Epargne Mercado kopman Agritubel Brentjens elfde in Canada T- jpr Frits Bal' dinsdag Tl juni 2006 Frits Bakker )NT ROMEU - Wielrenner jns Dekkers is voor drie we lt op hoogtestage in de Pyre- jeën om na een periode van tsureleed de conditie aan te terpen. In de Ronde van Wallonië, op 24 juli, maakt de profrenner uit IJzendijke pas zijn rentree in het peloton. Op het Nederlands kampioen schap moest Dekkers zondag na twee uur afstappen. De rug blessure, overgehouden aan een val in de Vierdaagse van Duinkerken, is nog niet hele maal genezen. „Het is af en toe nog gevoelig, maai" ik heb nu vooral een conditietekort. Daar ga ik aan werken in de Pyrenee ën." Dekkers heeft het gezel schap van enkele Raborenners, onder wie Tom Veelers. De kans om de Tour de France te rijden met zijn Franse ploeg Agritubel is definitief voorbij. „Ik heb voor mezelf die beslis sing al na de Dauphiné Liberé genomen. Door die blessure is de voorbereiding op de Tour de France verstoord. Ik richt me nu op het naseizoen, waarin ik onder andere de Tour de l'Ave- nir ga rijden." ■Edward Swier ENBURG - In opdracht van hun [gever waren ze maandagmorgen Valkenburg gekomen. Daar, vlak He eindstreep van de derde Tour- Ie, keken de vier Nederlandse Ra- Tnners (Michael Boogerd, Erik Dek- Pieter Weening en Bram de Groot) mit naar de Ronde van Frankrijk, «aterdag in Straatsburg begint. Eersibnner die het meest uitgekeken valüjnaar de Tour, beoogd debutant 'aanjnas Dekker, was er niet. Hij werd lagavond, na een indringend ge- de h k, vervangen ten faveure van Bram embt ro°h prat beste besluit", concludeerden pisch i- Thomas Dekker zal er later, als carrière na deze eerste tegenslag in de lift zit, dankbaar voor zijn. i-manager Theo de Rooij: „Leg het te tfènd maar eens uit. De eerste negen Wai in van de Tour zijn zwaarder dan aft, o dan ook. Als je het nooit hebt mee- te 1 aakt, weet je niet waarover wordt aat. Iemand die, zoals hij nu, niet in li telt van een inspanning, en zelf het eerst in zijn loopbaan veel twij- uitejkent, moet je niet voor de leeuwen en. Later zal hij ons gelijk geven." "Core tev opt. kac den :n pi Ie dl ideleven neemt niet weg dat de teleurstel groot was en er ook een dag later vol medeleven over Dekkers forfait ■d gesproken. Erik Dekker was zon- ;ranjavond nog op de kamer geweest bij ongste Dekker. „Ontgoocheling, die- it or Uende. Zelfs ik werd er even stil en st van." Die •meJ°ost Posthuma was er gistermor- ls h in Valkenburg niet. De komende da- wordt hij intensief behandeld aan spierblessure in de onderrug. Erik ukink verwacht dat de coureur za- aan de start zal staan, maar Pe- Horrillo blijft in Spanje sowieso id gfcdby. andere, buitenlandse Rabo-renners Pieter Weening, Bram de Groot, Erik Dekker en Michael Boogerd (van rechts naar links) bekijken het fotoboek over het tien jarig bestaan van de Rabowielerploeg tijdens de presentatie van de ploeg voor de 2006-editie van de Tour de France. foto Vincent Jannink/ANP die zaterdag in Straatsburg zullen star ten - Freire, Flecha, Rasmussen en Mentsjov - reizen morgen rechtstreeks naar de startlocatie. Posthuma's kwetsuur was het meest zichtbare letsel van een NK wielren nen, dat afgelopen zondag bij de Ra- bo-ploeg voor veel commotie zorgde. Zondagavond nog, in het Van der Valk-hotel van Maastricht, was lang na gepraat over de finale van het NK. Wat had winnaar Michael Boogerd nu pre cies gezegd tijdens de koers tegen mede vluchter Sebastiaan Langeveld? Viel zijn belager inderdaad stil met een bles sure, met als 'beloning' een mogelijk contract bij de Rabo's? Posthuma ging in allerijl naar het zie kenhuis. Bovendien was de ploeglei ding druk doende de overgang in 2007 van Leon van Bon, Sebastiaan Lange veld en Laurens ten Dam naar de Ra- bo-ploeg te regelen én stil te houden. De pr-afdeling schrapte ondertussen mailings, chatsessies en reclamespotjes met Thomas Dekker. Hectiek en stress alom, het leek de Tour wel. De eerste week van die Tour brengt wel iswaar op dinsdag een rit naar Valken burg, maar de Rabo-renners kijken er met enige terughoudendheid naar. De vrees is dat de eerste dagen de sprin ters regeren. „Ja, ook op de Cauberg", verwacht Michael Boogerd. „Elk jaar zijn er wel van die speciale dagen, die een Tour extra leuk of mooi maken. Al- pe d'Huez is er voor mij altijd zo een, de aankomst in Valkenburg nu ook. Maar het wordt anders dan met de Am- stel Goldrace. Al is het maar vanwege de aanloop ernaartoe. Het zal niet stil vallen, de sprinters zullen er ook nog aanhangen." Ploegmaat Boogerd hoopt daarom vooral op ploeg maat Freire. „Als Oscar de eerste da gen nu al eens goed zou zijn, dan..." De hoop is niet alleen dat Oscar Freire snel een ritje wint. Maar ook dat Denis Mentsjov een goed klassement rijdt en Michael Rasmussen zich in de bergen weer toont. Bram de Groot hoopt zijn lange solo van het NK een passend vervolg te ge ven. Dekker en Boogerd, respectieve lijk aan de vooravond van hun twaalf de en elfde Tour, willen profiteren van hun ervaring. „Elk jaar moet het in de Tour gebeuren", vatte Theo de Rooij sa men. Maar het weekeinde van het NK bewees dat niet alles te plannen valt. GPD en orMartijn Krullaars illeei 3 aa'ELDOORN - Leon van Bon ^jpgelucht dat hij volgend jaar M ugkeert bij Rabobank. Na de llé'' rrassende mededeling dat hij naar de Tour mag met Davi- non-Lotto en het mislukte kon de de renner wel wat ^us, ed nieuws gebruiken. k ;was wel weer toe aan iets an- ~ar° rs, ik ben blij dat ik naar een Te iuwe ploeg ga." it is duidelijk dat Van Bon ?aaa(! 1) het wel gehad heeft bij Davi- mon Lottp, ook al wil hij dat •t met zo veel woorden zeg- GOES- Het WK voetbal draait nog op volle toeren en het volgende grote spor tevenement dient zich al weer aan. Komende zater dag (1 juli) begint de Tour de France. De wedstrijd brengt elk jaar miljoenen wielerfans in vervoering. De PZC is opj op zoek naar fans die ti mooie, leuke of bijzondere herinneringen hebben aan de Tour de France en die op foto hebben vastgelegd. U kunt de foto's opsturen naar de sportredactie van de PZC, onder vermelding van Tourmemo. Het adres is: PZC sportredactie, post bus 31, 4460 AA Goes. U mag de foto's ook naar ons mailen. Het adres luidt: tourmemo@pzc.nl. De foto's, die per mail wor den verstuurd, moeten het jpg-formaat hebben en mo gen niet groter zijn dan 1 megabyte. Vergeet niet uw adres en telefoonnummer erbij te vermelden. Tijdens de Ronde van Frankrijk (1 tot en met 23 juli) worden de leukste en meest bijzondere herinne ringen en foto's in de krant gepubliceerd. gen: „Laten we dat maar in het midden laten." Van Bon kreeg vorige week don derdag een flinke knauw te ver werken toen de Tourploeg van Davitamon bekend werd. Waar de tweevoudig etappewinnaar al lang gerekend had op zijn elf de Tourdeelname, werd het laat ste plekje in de Belgische ploeg vergeven aan Gert Steegmans. Veel tijd om te treuren had Van Bon niet, want drie dagen later stond hij als uittredend natio naal kampioen aan de start van het NK in Maastricht. Klaar voor een nieuwe stunt, maar dat liep anders. „Door een valpartij werd het een heel tegenvallend NK, dat maakte het er allemaal niet leuker op", sombert hij nog na. „Ik ben flink teleurgesteld." Van Bon is daarom zeer content met de steun van Rabo, dat de routinier weer terughaalt bij de ploeg. Voorlopig voor één seizoen, maar de tweevoudig nationaal kampioen rekent nu al op een tweede jaar: „Ik neem aan dat ze me niet voor één jaar terugha len om me er daarna weer uit te schoppen. Dat zal wel goedko- men." Forceren Beide partijen waren al lange tijd met elkaar in gesprek, be kent de wielrenner. „De hoofd zaken waren een redelijk tijdje terug al geregeld, de rest heeft wat langer geduurd. Ik wilde de zaken ook niet forceren bij mijn eigen ploeg, met het oog op de Tour de France. Maar ja, we we ten inmiddels dat dat niet heeft mogen baten." Van Bon begon zijn profcarrière in 1994 bij Rabobank en reed ze ven jaar voor die ploeg. Daarna verkaste hij naar Mercury om via Domo-Farm Frites, Lot to-Domo en Davitamon-Lotto volgend jaar weer bij Rabo te rug te keren. Naast twee etappes in de Tour en twee nationale titels heeft Van Bon onder meer ook de HEW Cyclassics op zijn naam staan en etappezeges in de Ron de van Spanje, Ronde van Duits land, Parijs-Nice, Ronde van Zwitserland en Tirreno-Adriati- co. In 1997 pakte hij brons op het WK in San Sebastian. GPD door Martijn Krullaars DEN HAAG - Robert Horstink en Wytze Kooistra zijn weer in genade aangenomen door bondscoach Peter Blangé. Bei de volleyballers behoren tot de Oranje-selectie die in juli en augustus de European League speelt. Horstink en Kooistra werden door Blangé tot dissident ver oordeeld toen ze begin mei res pectievelijk een huwelijksreis en een lucratief beachtoernooi in Qatar de voorkeur gaven bo ven de voorbereiding van het nationaal team op twee belang rijke EK-kwalificatietoer- nooien. Beide volleyballers ver loren hun plekje in Oranje en moesten maar afwachten of Blangé hen deze zomer nog no dig zou hebben. Dat blijkt nu dus het geval. Door diverse blessures in de middenas is de inbreng van Kooistra zeer gewenst, terwijl de selectie van passer/loper Horstink vooral een statement is. „Dat klopt'", bekent Blangé. „Je moet het zien als formele selectie, want Robert zal deze zomer normaal gesproken niet meer in actie komen. Op zijn schouderoperatie staat toch een herstel van twee, drie maanden." Blangé had weinig trek om zijn topspelers nog langer op het strafbankje te laten zitten. „Ik heb er met beiden nog eens over gesproken en iedereen heeft zijn verhaal gedaan. Bei de spelers hebben beterschap beloofd, daarmee is voor mij de kous af." Het Nederlands team begint donderdag met vijftien spelers aan de voorbereiding op de Eu ropean League. Naast Kooistra en de twaalf spelers die eerder deze maand kwalificatie voor het EK afdwongen, krijgen ook de Piet Zoomers/D-talen- ten Jelte Maan en Jeroen Rau- werdink weer een kans. Al is het de vraag of Maan serieus kans maakt op een plekje, aan gezien de libero nog revali deert van een lelijke neus- breuk. Maan loopt met een masker op, nadat hij twee we- Robert Horstink (foto) en Wytze Kooistra zijn door bondscoach Peter Blangé weer in genade aange nomen. foto ANP ken geleden bij een recreatie- plas zo maar een portie klap pen kreeg. Blangé is niet van plan veel te experimenteren tijdens de Eu ropean League, die in vijf weekeindes wordt afgewerkt. „Ik zie dat toernooi vooral als een prestigestrijd. De meeste ploegen (waaronder Grieken land, Duitsland en Spanje, red.) zijn gelijkwaardig, dus we krijgen de kans om te laten zien dat weer gegroeid zijn. Bo vendien kunnen we de A-sta- tus van NOCNSF terugverdie nen, dat is ook belangrijk." Voor de zeven spelers van Nes- selande is het bovendien een goede voorbereiding op de Champions League, die eind september al begint. De landskampioen en Blangé moeten het na een loodzware loting opnemen tegen absolute topteams als Dinamo Moskou, Iraki is Thessaloniki, Sisley Tre- viso, Maaseik en Paris Volley. „Drie van die clubs haalden dit jaar de Final Four", weet de bondscoach heel goed. „Het wordt pittig, maar ik hou hier wel van. We willen graag mee doen met het grote werk, dus dit is een uitstekende mogelijk heid." GPD PARIJS - De directie van de Ronde van Frankrijk heeft de wielerploeg Astana-Würth gevraagd zich terug te trek ken uit de komende edtie van de Tour. De Spaanse forma tie is de opvolger van de Liberty Seguros, de ploeg die we gens dopingperikelen in opspraak is geraakt. Astana heeft met de Kazak Alexander Vinokoerov één van de fa vorieten in de gelederen. Als Astana geen gehoor geeft aan het verzoek, wil de Tour-directie het internationale sporttribunaal CAS inschakelen. ANP/AFP PARIJS - De Franse wielerploeg Bouygues Telecom ver trouwt in de komende editie van de Ronde van Frankrijk op dezelfde renners als vorig jaar. Ploegleider Jean-René Bernaudeau rekent erop dat zijn negental opnieuw veel strijdlust in de Tour zal tonen. De selectie: Walter Bénéteau, Laurent Brochard, Pierrick Fédrigo, Anthony Geslin, Laurent Lefèvre, Jéröme Pin- eau, Didier Rous, Matthieu Sprick en Thomas Voeckler (Fra). ANP/AFP PARIJS - De Spaanse wielerploeg Caisse d'Epargne heeft de Tourformatie rond Alejandro Valverde bekendge maakt. De Spaanse renner start als een van de favorieten in de Ronde van Frankrijk. Valverde, dit jaar winnaar van de Waalse Pijl en Luik-Bastenaken-Luik, zal kunnen rekenen op de steun van de Rus Vladimir Karpets en de Franse nationaal kampioen Florent Brard. De selectie: Alejandro Valverde, David Arroyo, Isaac Gal- vez, Jose Vicente Garcia Acosta, Oscar Pereiro, Xabier Zandio (Spa), Florent Brard, Nicolas Portal (Fra), Vladi mir Karpets (Rus). ANP/AFP RIJSWIJK - De Tourselectie van de Franse wielerploeg Agritubel bestaat uit louter Fransen en Spanjaarden. Ploegleider Denis Leproux heeft de Spanjaard Juan-Mi- guel Mercado is aangewezen als kopman. De ploeg van Agritubel voor de Tom-: Juan-Miguel Merca do (Spa), Manuel Calvente (Spa), Cédric Coutouly (Fra), Moises Duenas (Spa), Eduardo Gonzalo (Spa), Christophe Laurent (Fra), José-Alberto Martinez (Spa), Samuel.Plou- hinec (Fra) en Benoit Salmon (Fra). ANP MONT SAINTE ANNE - Bart Brentjes heeft in de vijfde wereldbekerwedstrijd mountainbike (cross country) niet voor de ereplaatsen kunnen strijden. De Nederlandse oud-olympisch kampioen eindigde in het Canadese Mont Sainte Anne als elfde. Bas Peters zat één plek achter hem. De Zwitser Christoph Sauser zegevierde op het 36 kilome ter lange traject. Hij had liefst twee uur nodig voor het zeer zware parkoers. De Brit Liam Killeen werd tweede voor de Fransman Julien Absalon, die wel de leiding houdt in het WB-klassement. Brentjens, die de eerste WB-wedstrijd won, bezet in de stand de vierde plaats. Bij de vrouwen triomfeerde de Canadese Marie-Helen Pre- mont voor Gunn-Rita Dahle. Beste Nederlandse was Lau ra Turpijn op de 25e plaats. ANP door Hans Koenekoop MADRID - De Spaanse krant El Pais heeft in zijn jacht op do- pingzondaars in het wielerpelo- ton het vizier nu gericht op Jan Ullrich. Minder dan een week voor de start van de Ronde van Frank rijk is de Duitse prof het Spaan se dopingschandaal ingesleurd. De politie onderzoekt volgens El Pais of de gecodeerde bloed- zakjes die zijn aangetroffen in een laboratorium, toebehoren aan Ullrich. Het lab zou zijn ge rund door de Eufemanio Fuen- tes, de wielerarts die wordt be schouwd als de spil van het do pingschandaal. Hij wordt ver dacht van productie en handel in anabole steroïden en bloeddo- pe. El Pais beweert dat het de codes heeft gekraakt van documenten die de doseringen van bloeddo- pe aangeven. De codenamen 'Jan' en 'Hijo Rudicio' (zoon van Rudi) zouden op Ullrich wijzen. Rudicio slaat op Rudy Pevena- ge, de vertrouwenspersoon van de Duitse renner. De naam Jan zou ook op recepten voor do- pingproducten staan voor een bedrag van bijna 2000 euro. „Het zijn hele zware beschuldi gingen, die we zeker serieus ne men", reageerde de woordvoer der van Ullrichs ploeg T-Mobi- le. „We zullen contact zoeken met alle betrokkenen. Als blijkt dat er iets van klopt, zullen we gepast moeten reageren. Maar tot die tijd moeten we ons hoofd vooral koel houden. Voorlopig gaat het slechts om artikel in een krant. Feiten of bewijzen ontbreken op dit moment volle dig." De krant El Pais publiceerde zondag al delen van een juri disch onderzoek waaruit zou blijken dat tenminste 58 renners gebruik maakten van verboden producten. Naar aanleiding van dit artikel besloten de Spaanse renners de nationale titelstrijd te boycotten. De Spanjaarden hebben inmid dels hun buik vol van alle do- pingverhalen die de kranten de laatste tijd hebben geschreven. ANP/DPA/AFP door Cilya van der Kooy MONTE CARLO - De Griekse sprinters Kostas Kenteris en Ekaterini Thanou hebben nu dan toch hun schorsing wegens doping geaccepteerd. De inter nationale atletiekbond laaf heeft dit gisteren laten weten. Hierdoor komt na 22 maanden een einde aan de geruchtmaken de zaak rond de twee tijdens de Olympische Spelen van Athene. Aan de vooravond van de start van het olympische toernooi mis ten Kenteris, winnaar van het goud op de 200 meter in 2000 in Sydney, en Thanou een doping controle omdat ze een motoron geluk zouden hebben gehad. De twee lagen een tijdje in het ziekenhuis, maar hun verkla ring werd al snel in twijfel ge trokken. Na alle commotie trok ken de twee sprinters zich ook terug van de Spelen en kregen ze wegens het missen van de con trole door de laaf een voorlopi ge schorsing opgelegd. Kenteris en Thanou hebben lang geproceT deerd om hun onschuld te kun nen bewijzen, maar hebben de strijd nu toch opgegeven. Giste ren zou bij het internationaal sporttribunaal CAS een beroep dienen dat de laaf na de vrij spraak van het duo door de Griekse bond had aangespan nen. Maar omdat de twee heb ben geaccepteerd dat hen drie gemiste dopingcontroles ten las te is gelegd, trok de laaf het be roep in. De atletiekbond be schouwt de zaak nu als geslo ten. „We hebben een deal kunnen maken om een einde te maken aan deze complexe zaak", rea geerde Gregory Ioannidis, advo caat van de sprinters. „Iedereen is tevreden met deze oplossing. De laaf heeft toegezegd de atle ten straks te helpen als ze weer willen meedoen aan de wedstrij den." De schorsing van het duo loopt tot en met 21 december van dit jaar. ANP/DPA

Provinciale Zeeuwse Courant | 2006 | | pagina 17