)ost-Souburgs plan onder de loep Racen met scootmobiel is te gék Southpark is familiefeest Winnend plan voor woningen op pieren bij Grevelingendam emeente Vlissingen bekijkt haalbaarheid van voorstel Dorpsplatform WIA en reïntegratie. Welke mogelijkheden heeft u? THEATER SEIZOEN '06/07 zeeuwse almanak Goal Jongerencentrum heet De Spot PvdA-raadslid legt functie neer Actie levert 40 voedselpakketten op Vlissingers vast voor dealen drugs Rijverbod rio gepakt na lishandeling 11 Oosterland aandag 26 juni 2006 editie Walcheren (Advertentie) tv Ga naar de Reïntegratie-Wijzer op: www.werkennaarvermogen.nl Werken naar vermogen (Advertentie) VUL UW BON IN VOOR 1 JULI! TEZ - POSTBUS 124 4330 AC MIDDELBURG Behalve de wedstrijden van Oranje heeft de Middelburgse nooit met veel belangstelling naar voetbalwedstrijden geke ken. Tot een collega haar dit jaar overhaalde om met de WK-pool mee te doen. Vanaf de openingswedstrijd heeft ze nu dagelijks de websi te van deze pool bezocht. Vol trots en verbazing zag ze dat ze het niet eens zo slecht deed. Ongeveer halverwege de eer ste ronde begon het tij echter te keren en daalde ze in rap tempo in de ranglijst. Ze kon haar geluk dan ook niet op, toen haar voorspel ling (3-0) een keer leek uit te komen. Met een half oog had ze de wedstrijd gevolgd en wist dat het 2-0 was. Toen ze er nog een bal in zag vliegen, sprong ze juichend op. Haar collega's barstten echter in lachen uit: ze zat naar een herhaling te kijken... jactie: 0113-315649 pzc.nl jj|:redactie@ pzc.nl jbus 314460 AA Goes grtentie-exploitatie: id-en Midden-Zeeland: 0113-315520; jWs-Vlaanderen: 0114-372770; „naai: 020-4562500. MIDDELBURG - De Spot, zo gaat het nieuwe kunst- en cultuurcentrum voor jongeren in Middelburg heten. Dat is zaterdag tijdens het Southparkfestival in Middelburg bekendgemaakt. Het nieuwe centrum wordt begin 2007 geopend in het gebouw van de voormalige discotheek Nighttrain. In het centrum kunnen workshops muziek, theater en dans worden gevolgd, er worden producties uit gevoerd en er komt een open podium. Daarnaast komen er oefenruimtes met een opnamestudio voor muziekband- jes. Met de komst van het jongerencentrum werd een prijs vraag uitgeschreven voor de nieuwe naam. Dennis Dinge- manse bedacht De Spot. De jury was unaniem in haar oor deel: De Spot was de perfecte naam. Enerzijds verwijst het naar het Engelse woord the spot, dat dé plek waar het allemaal gebeurt, betekent. Anderzijds is het een verwij zing naar het spotlicht van een toneel- en muziekpodium. MIDDELBURG - Trude de Reij, raadslid voor de PvdA in Middelburg stapt per 1 juli uit de gemeenteraad. Dat heeft de PvdA Middelburg bekendgemaakt. De Reij is in afgelopen maart in de raad gekomen. Ze stopt onder meer omdat ze vindt dat ze op onderdelen van een aantal dos siers een te groot verschil van inzicht heeft met haar par tijgenoten. Daarnaast voelt ze zich niet genoeg op haar plaats in de gemeenteraad. Haar plaats zal worden inge nomen door Monique Baltus. MIDDELBURG - De Stichting Voedselbank Walcheren heeft zaterdag in Middelburg en Vlissingen inzamelings- acties gehouden voor de voedselpakketten. Veertig pak ketten kunnen van de opbrengst worden gevuld. De acties vonden plaats in de Albert Heijn aan de Gildeweg in Vlis singen en in de EM-TÉ in winkelcentrum Dauwendaele in Middelburg. Klanten werden gevraagd levensmiddelen te kopen die op het lijstje stonden van de Voedselbank. Volgens voorzitter D. van der Meer van de Voedselbank was de opbrengst iets minder dan waarop was gehoopt. Toch spreekt hij van een succes. Tijdens de acties hebben zich nieuwe vrijwilligers aangemeld en bleek dat de mees te mensen inmiddels wel weten wat de Voedselbank doet* VLISSINGEN - Di'ie Vlissingers van 20, 21 en 24 jaar oud zijn afgelopen week aangehouden. Ze woi'den ervan ver dacht dat ze al lange tijd harddi*ugs dealen. Bij huiszoe kingen op verschillende locaties zijn verdovende midde len, geld en dure spullen in beslag genomen. De drie zit ten voorlopig vast. door Miriam van den Broek MIDDELBURG - Hoe woont Zeeland in de toekomst? Die vraag stelde de stichting Het Zeeuwse Gezicht uit Middel burg aan architecten, beeldend kunstenaars en vormgevers. Er kwamen 86 inzendingen binnen. De eerste prijs ging zaterdag naar Daniëlle Huls en Lovisa Rottier uit Amsterdam. Met de prijsvi-aag 'Nieuw Tij, een impuls voor Zeeland' wil Het Zeeuwse Gezicht de aan dacht vestigen op de veranderin gen op het Zeeuwse platteland. De agrarische sector krimpt en jongeren vertrekken door ge- brek aan werk en woonruimte. Vormgevers werden uitgedaagd een visie te ontwikkelen voor het nieuwe of vernieuwende wo nen in de Zeeuwse polder. Huls en Rottier hebben onder de naam Pier 11 een plan gemaakt voor het gebied rond de Greve lingendam en de Philipsdam. Zij laten pieren het water inlo pen vanaf de bestaande dam men en dijken. Op die pieren staan opmerkelijke, speels ge vormde woonblokken. Zelf ga ven ze als uitleg: „De pieren beli chamen door hun zelfvoorzie- nende opzet de symbiose tussen natuur en wonen." De jury, die onder meer bestond uit (landschaps)architecten uit Nederland en Antwerpen, zag 'hierin een combinatie van water om op te wonen en vernieuwen de bouw. Daarnaast tast het ont werp het bestaande Zeeuwse landschap niet aan. De tweede prijs ging naar Roe- lant ten Kate en Ad van dei- Stok uit Rotterdam voor hun in zending Verkapte Vrijheid. Hun uitgangspunt is dat boerderij- kappen het landschap moeten blijven domineren. De boerderij- kap moet de basis zijn voor het wonen op het platteland. Varia tie van de woningen blijft moge lijk omdat elke streek zijn eigen kap heeft en de maat en schaal van de gebouwen divers kunnen zijn. „De kap helpt bovendien vooi'komen", zegt de jury, „dat zich op de boerenei-ven vertrut- tingsverschijnselen voordoen die snel op de loer liggen." Daarbij wordt gedacht aan het simpel op delen van grote schuren tot ap partementen 'met een woekering van Veluxdakramerx als gevolg'. De ontwerpen zijn nog tot 2 juli te zien bij het Centrum voor Beeldende Kunst, vormgeving en architectuur (CBK Zeeland) aan de Balans 17 in Middelburg. MIDDELBURG - Een 17-jarig meisje uit Middelburg heeft in de nacht van zatei'dag op zon dag in Middelburg een rijverbod van vijf uur gekregen. Ze had an derhalf keer zoveel gedronken als is toegestaan. - De politie eft in de loop van zaterdag ie jongens uit de gemeente houwen-Duiveland van zeven- irMiriam van den Broek iST-SOUBURG - De gemeen- Vlissingen gaat aan de slag het Dorpsplan Oost-Sou- ig 2006 dat het Dorpsplat- 01 vorig jaar heeft opgesteld, ibtenaren onderzoeken welke Jerdelen uit het plan uitvoer- zijn en of er geld voor gere- veerd kan worden. J Dorpsplatfox-m Oost-Sou- P tg maakte een plan om het ip leefbaarder en aantrekke- ier te maken. In het rapport itdt gesproken over een aan- steiger voor jachten, verhuur waterfietsen en verplaatsba- chalets aan het Kanaal door teren. Ook een eetcafé met aan het Oranjeplein be- tot de wensen. Het plat- wil zo meer toeristen naar st-Souburg trekken, ^praktische zaken zijn in het iport onder de aandacht ge- lenj iCht, zoals het weren van aar verkeer door het dorp en bestrijden van overlast door idenpoep. De nota werd in fe- lari officieel overhandigd ide toenmalige wijkwethou- Van der Maden. alistisch huidige wijkwethouder Walraven heeft inmiddels scheiding gemaakt tussen realistische en niet-realis- :he onderdelen uit het plan. ide lijst met 26 haalbare wen- staat dat er meer aandacht jet komen voor voor voorzie- ngen zoals dorpshuis, zaal- cafés, terrassen en parken. ;k wordt gekeken of het raar verkeer omgeleid kan irden, de hoofdverkeerswe- geasfalteerd kunnen wor den en of het tunneltje bij het Buitenhavenpad beschilderd mag woi'den. Aan een aantal punten op de lijst wordt al ge werkt. Dat geldt voor de aanleg van een geluidsscherm bij de A58, de herinrichting van de be graafplaats en het actualiseren van het speelruimteplan. De wethouder heeft geconclu deerd dat de komst van een wan delroute langs het Kanaal door Walcheren tot aan Groot Abeele niet realistisch is. Dat geldt ook voor het maken van ontmoe tingsplaatsen, een eigen politie post en het openen van een inter netcafé. Dat laatste is volgens Walraven geen taak van de ge meente. Verschillende afdelingen binnen het gemeentehuis gaan de komende tijd met de haalbare wensen aan de slag. Als er on derdelen zijn die volgens hen moeten worden aangepakt, wordt bekeken of dat dit jaar kan, of dat het op de meerjaren planning gezet kan worden. De wethouder benadrukt dat het verwerken van het dorpsplan in de (meerjaren)planning geen eenmalige actie is, maar dat dit elk jaar opnieuw zal gebeuren met nieuwe plannen. ra, achttien en negentien jaar lil aangehouden voor mishan- i ling. Het trio wordt ervan ver- icht een 45-jarige man uit de aieente Schouwen-Duiveland raar te hebben mishandeld, sen kwart voor twee en twee ir in de nacht van vrijdag op i Icrdag in de Wilgenstraat in nterland. ;man raakte daarbij gewond i armen, knie en rechteroog, rendien hield hij bloeduitstor- Jgen over aan het geweld. De agens kwamen achter de man n toen hij de feesttent van de röajedurpsedag verliet. Eén ra hen sloeg het slachtoffer op ra oog, waardoor hij op de ond viel. Terwijl hij op de and lag werd hij door de jon- ®s tegen zijn hoofd en ihaam geschopt. ^man is naar het ziekenhuis Goes overgebracht voor ver re behandeling. Om half zes ochtends heeft de politie in rjansland de eerste aanhou- ng verricht. MIDDELBURG - Picknickkleed mee, een parasolletje en genie ten maar. Zo werd zaterdag op het Meiveld in Middelburg de derde editie van het Southpark festival beleefd. Het had wel iets weg van de ja ren zeventig. De tijd waarin complete families, inclusief oma's, opa's en baby's, festivals afgingen. Het evenement in Mid delburg-Zuid trok zaterdag ook veel families. De meesten wonen in de wijk waar het festival voor bedoeld is. „Maar we zien nu toch ook steeds meer mensen van óver het Kanaal", zegt orga nisator Ruud Heei-schop. „We kunnen na drie jaar al wel con cluderen dat het Southparkfesti val stevig op zijn benen staat. Er waren ruim vierduizend men sen. En het leuke was dat de meeste mensen 's avonds tijdens etenstijd gewoon bleven han gen." Er was dan ook genoeg te doen en te zien voor jong én oud. Er konden oud-Holland se spelletjes worden gespeeld. Op het grote podium werd folkmuziek gemaakt, kwamen hits uit de jaren zestig en zeven tig voorbij en was er ruimte voor New Wave, Soul, Disco en Blues en Rock. Op het tweede podium werd hiphop gespeeld maar ook soul, funk en reggae. Bezoekers konden leren scrat chen en breakdancen of genie ten van straattheater. foto Ruben Oreel Twee deelnemers aan het Vlissingse scootmobielkampioenschap rijden over de wipwap. foto Ruben Oreel door Miriam van den Broek VLISSINGEN - De eerste bocht is een lastige. Hij is scherp, er mag maar één deelnemer tege lijk door en daarna moet er wor den geslalomd. Maar de deelne mers aan het eerste officieuze Vlissingse kampioenschap scoot mobiel rijden, hadden er grote lol in. Het kampioenschap is georgani seerd op verzoek van de Vlissing se winkeliersvereniging. Die houdt deze zomer verschillende Riek Roosenburg uit Vlissingen heeft haar rode deelnemershesje al aan en staat te popelen om te beginnen. Ze wijst op de sticker achterop haar scootmobiel. I lo ve Snelheid staat erop. „Met zo'n sticker moet je wel mee doen hè", zegt ze. Riek zit tien jaar in een rolstoel. „Sinds een paar maanden heb ik deze. Hij rijdt achttien kilo meter per uur. Mijn vorige ging niet harder dan twaalf. Ik houd er niet van als mensen mij inha len. Vooral niet als ze ouder zijn dan ik. Dus ja, ik ga vandaag wel voor de winst." Om alle dertig deelnemers een eerlijke kans te geven, mogen ze niet met hun eigen wagen mee doen. Er staan drie racemon sters klaar die even hard kun nen. Dat de wedstrijdwagens vier wielen hebben en de scoot- mobiels van de deelnemers slechts drie, ervaart iedereen als een nadeel. „Dat ben je niet ge wend hè." Het parcours heeft behalve de eerste scherpe bocht ook een wipwap en pylonen waar tennis ballen van afgeplukt moeten worden. Dan mag Riek zich opmaken voor de start. Ze trekt het hesje nog even recht en klikt haar helm vast. Zodra het startschot klinkt, stuift ze licht gebogen over het stuur, naar voren. Ze komt als eerste door de bocht, maar verliest daarna snelheid. De tegenstanders komen dichter bij. Met een ruwe klap komt ze over de wipwap. Twee van de drie tennisballen weet ze te pak ken. Helaas stuitert er een uit het mandje en dat zijn strafpun- ten. De verloren bal leidt haar aandacht af en Riek wordt met een ingehaald. Ze wint niet, maar is toch door het dolle heen. „Helemaal te gék zeg!" roept ze als ze de finish pas seert. „Dit wil ik vaker doen." En die kans krijgt ze. Riek was zo enthousiast dat ze is uitgeno digd mee te doen aan het natio naal kampioenschap scootmo biel op het circuit van Zand- voort. themadagen en zaterdag was het de Ouderendag". Om te laten zien dat er nog genoeg mogelijk is als je minder mobiel bent, werd in de Zware Plaatwerkerij de race gehouden. door Miriam van den Broek OCCASIONCENTER AUTOBEDRIJF RIDA TERNEUZEN www.rida.nl Productiestraat 8 0115 - 61 Volvo S60 2.4 170 pk Intro Edition €18.450,-

Provinciale Zeeuwse Courant | 2006 | | pagina 9