Kahn zorgt voor onrust in selectie Van Assche heeft tien op een rij Telussa heeft al zin in volgend seizoen werfeDiigDrBfi Hoop, illusie en verdriet RUGNUMMER Ongeschikt K Negen Zeeuwi zeges in finale)® op toestellen |ee lp Sasse turner wint Nederlandse titel in Junior II, Goesenaar Van Minde tweede van onze sportredactie BERLIJN - Eén dag na de kwalificatie voor de kwartfinale heeft reservedoel man Oliver Kahn voor onrust in het Duitse kamp gezorgd. De sluitpost van Bayern München vertelde aan het Duitse tijdschrift Der Spiegel dat hij nog steeds wacht op een verklaring van bondscoach Jürgen Klinsmann, die als doelman de voorkeur gaf aan Jens Leh- mann. „Normaal gesproken geef je dan een uitgebreide verklaring", zei een verbit terde Kahn. „Aangezien hij me er nog geen heeft gegeven, zal er ook wel geen verkla ring zijn." De Duitse televisie toonde zater dag beelden waarop een chagrijnige Kahn te zien was op de reservebank. Zijn slechte humeur viel moeilijk te rijmen met de uit bundige stemming op de tribunes van de Allianz Arena. Op dat moment stond Duits land ruim voor tegen Zweden. „Elke wandeling naar de bank doet pijn", bekende Kahn. „Tot voor kort was ik er van overtuigd dat ik in actie zou komen tij dens het WK. Nu kijk ik naar de wedstrijd, probeer ik een indruk te krijgen van de prestatie en dan verdwijn ik zo snel moge lijk in de kleedkamer." Kahn had slechts een vage verklaring ge hoord over de reden waarom hij gepas- Edwin van der Sar mag zich na gisteravond definitief recordin ternational noemen. De doelman stond in het basiselftal van Marco van Basten tegen Portugal. De wed strijd was voor Van der Sar zijn 113e interland. Hij passeerde daar mee Frank de Boer die 112 inter lands op zijn naam heeft. De keeper debuteerde op 7 juni 1995 in Oranje (1-0-verlies tegen Wit-Rusland) en speelde sindsdien vijf eindtoernooien. Het WK in Duitsland is zijn vijfde grote toernooi in Oranje. seerd werd. Zijn concurrent Lehmann zou „een fractie" beter zijn. „Het spijt me, maar vervang je een doelman die jaren lang de eerste keus was en op een constant niveau presteert, puur omdat een andere keeper een fractie beter is? Dat is geen rechtvaardiging. De laatste twee jaar speel ik goed op topniveau. Ik deed het goed in de Champions League, won met mijn club de landstitel en de beker en heb een im mense toemooi-ervaring;" De conclusie is volgens Kahn dan ook dui delijk: „Er was totaal geen reden om mij te vervangen." ANP/RTR Oliver Kahn kijkt vanaf de bank met een zure blik naar het flitsende voetbal dat de Duitsers bij vlagen op de mat leggen. foto Kai Pfafferbach/RTR De Iraanse vicepresident Mohammad Aliabadi heeft de schuld gekregen van de uitschakeling van het nationale Iraanse voetbalelftal op het WK. Volgens parlementariërs belast met sport zaken is Aliabadi, die voorzitter is van de nationale sportfederatie, gewoon niet ge schikt gebleken. ..Hoe kan iemand als Aliabadi, zonder de geringst sportervaring en zonder dat hij ooit tegen een bal heeft getrapt, zo'n organi satie leiden?", aldus de volksvertegenwoor diger Hossein Eslami. „Alleen een devoot moslim zijn is niet ge noeg!" Aliabadi heeft na de uitschakeling de directeur van de nationale voetbalbond ontslagen, maar volgens de parlementsle den is. dat niet genoeg. Het parlement zal de kwestie nader bespreken en president Ahmadenijad vragen om in te grijpen. ANP/DPA maandag 26 juni 2006 door Roeland van Vliet HEERENVEEN - Jeffrey Telus sa is klaar voor de volgende stap in zijn turncarrière. De zestien jarige Middelburger, die zater dag vijfde werd op het NK in de categorie Junior I, gaat zijn trai- ningsarbeid flink uitbreiden om volgend seizoen om de prijzen mee te kunnen doen in Junior II. Telussa is op zijn tiende met tur nen begonnen, wat relatief laat is. Hij heeft ten opzichte van en kele andere talenten dus wat in haalslagen te maken. Eén daar van begint na de zomer: de vmbo-leerling gaat van achttien naar zo'n 26 trainingsuren in de week. „We bouwen dat rustig op", vertelde Harry Stapel, zijn trainer bij Turncombinatie Zuid West Nederland, zaterdag. „Doe je het te snel, dan krijg je blessu res." Daarnaast moet nog even uit gezocht worden hoe het alle maal met school te combineren valt. Telussa zal, wanneer hij meer gaat trainen, namelijk ook 's ochtends naar Prinsenbeek moeten. Stapel: „Het Nehalen- nia College werkt tot nu toe erg goed mee. We moeten even kij ken hoe we het nu weer gaan op lossen." Telussa was afgelopen seizoen tweedejaars Junior I. Hij maak te grote progressie. Tijdens de EK-kwalificatiewedstrijden in mei liet hij zelfs zien al dicht bij selectie voor het jeugd-EK in Volos te zitten. Stapel meende destijds ook dat zijn pupil recht had op een plek in de Oran je-ploeg, maar de bondscoaches hielden de boot nog even af. Zaterdag, tijdens de meerkamp, en gisteren, tijdens de toestelfi nales, gaf de Middelburger weer zijn visitekaartje af. Al leen op het onderdeel voltige viel hij in Heerenveen een tik- kie door de mand. Hij scoorde na een tuimeling 5.150 (er werd nog volgens het 'oude' systeem gejureerd in zijn Masse) en daar door duikelde hij in het ldasse- ment naar plek vijf. „Da's maar goed ook", zei Stapel. „Het is een NK. Dan verwacht je dat een flinke fout je meteen nood lottig wordt." In de komende jaren zal wel bij het NK op het komen, zo is de planning frey heeft nu een aantal jat gen de nationale top in zij n| tijdscategorie aan gezeten nu moet hij, vol zelfvertrc zeggen dat hij bij die Nede se top wil gaan horen" pel, die vanzelfsprekend dat Telussa niets anders u „Ik ben er klaar- voor' jonge turner dan ook. „I een lekker seizoen gehad he'b nu al zin in het v( jaar." ej« HEERENVEEN - Was zalk e al duidelijk geworden ilh' Anthony van Assche een all 1 P der van formaat is, gisten lel hij dat ook tijdens de toestt les zien. Hij pakte op vijfr )n zes onderdelen goud in de se Junior H. De zeventienjarige Sasslen won op vloer (14.100), (14.250), ringen (14.150), (13.800) en rek (14.000). op sprong, zaterdag ook a lukt, viel hij buiten de pi De Zeeuws-Vlaming tijdens één van zijn twee gen ten val en noteerde door één keer nul punten, zijn andere sprong kree 13.600. Carlo van Minde uit Goei zoals verwacht op die dis ne. Met scores van 15.51 14.700 kwam hij uit op li Op ringen werd Van Minde de, op vloer en brug derd alledrie toestellen noteeri 13.000. Vierde plekken war voor hem op voltige (11. rek (12.700). Eén niveau lager, in de Mas nior I, pakte Jeffrey Tf drie toesteltitels: op (9.200), rek (9.000) en (8.400). Op ringen 8.800) en brug (vijfde, haalde hij het podium net Voor de finale op voltige hi zich niet geplaatst. ede h hi had de 1 I iinr s e su ong 01 11a -J door Roeland van Vliet HEERENVEEN - Elf keer deed Anthony van Assche al mee aan een NK turnen. Bij zijn debuut in 1996, toen hij bij Thor zat en dus nog niet echt ontdekt was, werd de Sassenaar zesde op de meerkamp. Daarna, eenmaal on der de hoede van trainer Rob Stout, kwam hij alleen nog maar naar de nationale titel strijd voor een gouden medaille. De tiende kreeg hij zaterdag in Heerenveen omgehangen, na zijn winst in de leeftijdscatego rie Junior II. „Hij was zo met die tien titels op een rij bezig, dat hij vandaag zelfs last had van zenuwen", zei Stout. „Dat had hij in voorgaan de jaren niet. Daardoor nam hij niet zo ruim afstand als bij zijn vorige titels. Tot op het laatst dacht ik: pakt-ie hem nou wel of niet." Van Assche had wel een flitsen de eerste oefening. Op ringen scoorde hij liefst 14.450. Daar mee zou hij op het jeugd-EK in Volos, waar hij in mei aan mee deed, vierde zijn geworden. „Kun je nagaan hoe goed ik van daag begon", zei Van Assche. Maar zijn voorsprong op Goese naar Carlo van Minde verdween als sneeuw voor de zon op de di scipline sprong. „Ik landde com pleet verkeerd bij mijn eerste uitvoering, ik moest met mijn handen aan de grond. Tja, dat mag mij natuurlijk niet gebeu ren." Een verzachtende omstandig heid bij zijn sprongscore van 14.300 - specialist Van Minde kreeg 15.700 - was dat Van Asche last had van zijn linkeren kel, die uit voorzorg was inge- tapet. Met dat gewricht kan hij momenteel wel turnen, maar net niet helemaal voluit. „Tijdens de aanloop was het niet ideaal, ik voelde wel pijn", vertelde Van Assche. „En mijn afzet was ook niet goed. Ik weet niet wat er precies mis mee is. Voor de zekerheid laat ik bin nenkort een mri-scan maken in Amsterdam." Dat het zaterdag toch nog alle maal goed kwam met de Sasse naar, was wel te verwachten. Namelijk, zo zeker als één en één twee is, zo vanzelfsprekend is het inmiddels dat de Zeeuws- Vlaming altijd zijn NK's tot het gewenste einde brengt. Met soli de oefeningen op brug (13.850), rek (13.750), vloer (13.500) en voltige (13.550) haalde hij het aanzienlijke aantal van 83.400 punten. Carlo van Minde, die op voltige zijn oefening moest onderbre ken en daardoor zijn kansen op de titel in rook zag opgaan, ein digde als tweede met 81.150. Derde werd Emiel Tanis met 78.200. Suprematie Van Minde kon overigens prima leven met zijn tweede plaats. De achttienjarige Goesenaar, die voor Voorwaarts Veldhoven uit komt, heeft zich al enige tijd neergelegd bij de suprematie van Van Assche en was zaterdag blij dat hij de beste verliezer was. „Vorig jaar had ik een moei lijk seizoen en werd ik vierde op het NK, dit jaar ging het stuk ken beter en héb ik gelukkig weer een meerkampmedaille op het NK", zei Van Minde. „Ik heb dit seizoen goede toernooien ge turnd en had vandaag ook goede scores, op voltige na dan." Zowel Van Assche als Van Min de neemt al snel twee weken va kantie op. De Zeeuws-Vlaming zal tijdens zijn korte zomerstop, voornamelijk in Zwijndrecht zijn, waar hij naartoe verhuist. De Goesenaar rust twee weken uit in Turkije. „Het is een lang seizoen geweest, ik ben echt moe", vertelde hij. „In Turkije wil ik echt even helemaal niets doen." Half juli moeten beide Zeeuwen weer fris in het hoofd zijn, klaar voor het nieuwe seizoen, waarin ze voor het eerst echt bij de se nioren zitten. De twee gaan mee in het WK-traject van de turn bond, dat is uitgezet in de rich ting van de mondiale titelstrijd in Aarhus. Dat toernooi is half oktober. Vanaf half juli gaan ze zes weken in training, om zich voor te bereiden op de eerste GOES - Voor Hollands glorie is het WK voetbal voorbij. De Zeeuwse café's liepen gis teravond vol met uitzinnige supporters voor de wedstrijd tegen Portugal. Eerst was er de hoop op succes (op het Bellamypark in Vlissingen), daarna de illusie dat Oranje de klus zou klaren (in Centraal in Breskens), de teleurstelling over de vele gemiste kansen (Matisse in Goes) en tenslotte het verdriet en de berusting ('t Cafeetje in Renesse) na het hectische slot en de treurige afgang. Het WK zal de komende weken niet meer oran je gekleurd zijn. Dat laat een wrange nasmaak achter na de veldslag tegen de Portuge zen. foto's Ruben Oreel, Marijke Folkertsma, Peter Nicolai, Dirk-Jan Gjeltema Anthony van Assche maakt tijdens de meerkamp veel goed op het onderdeel voltige, waarop concurrent Carlo van Minde een steek laat vallen. foto Mustafa Gumussu voor een tweede plaats bij de se nioren. Epke Zonderland moest hij met 87.000 nog' voor laten gaan, maar Herre Zonderland (81.500) en Jeroen Hardon (81.200) het hij vrij ruim achter zich. Het kan dus bijna niet an ders of bondcoach Gerard Speerstra neemt de Sasse all- rounder mee. „Ik denk wel dat ik erbij zal zitten", zei Van As sche zaterdag ook al voorzich tig. Voor Van Minde ligt de zaak iets moeilijker. Naar het WK mo gen zes Nederlandse turners en hij zou wel eens net buiten de boot kunnen gaan vallen, zeker als de geblesseerde Jefrey Wam mes in september weer fit is. De Nederlands kampioen van vorig jaar brak in februari in Lyon beide enkels en hoopt in Aarhus mee te kunnen doen op vloer en sprong. i Omdat ook ringenspecialist Yu ri van Gelder wel zal mogen af reizen, blijven er nog vier plek ken over. En die zijn - zo goed als zeker - voor Epke en Herre Zonderland, Hardon en Van As sche. Toch houdt Van Mindes coach Bram van Bokhoven hoop. „Car lo zit vandaag maar een paar tienden af van Herre Zonder land, die tweede wordt bij de se nioren. Carlo moet nog aan zijn voltige-oefening werken, maar daar komt hij wel uit. Ik denk dat hij er in september dichtbij gaat komen." WK-kwalificatiewedstrijd in Heerenveen op 2 september. Het tweede en laatste selectiemo ment is een week later in En schede. Grote kans Van Assche maakt de grootste kans mee naar Aarhus te mo gen. Dat wordt dan zijn tweede WK. In Melbourne was hij er in november 2005 ook al bij, als zestienjarige. Zaterdag was zijn score van 83.400 goed geweest

Provinciale Zeeuwse Courant | 2006 | | pagina 38