'onovan nnt van ijn broer IZC ïl Rowin Tazelaar onderuit in finale Sanitaire stop I ireekt ritme van 'atrick Vasseur Axelaars met clubliefde Theo Verschueren ost startschot voor wielerronde J udosamen werking boekt succes in Best Eventingploeg naar wereldruiterspelen ,23 ve Iinale ontsierd door regen Nick Vanderlijke wint in Breda Vijf podiumplaatsen X-treme Erik van de Wekken oppermachtig Clinge speelt tegen Beveren Squashbeker voor Zwolle uitslagen Roda JC huurt Agustien van AZ Vormbehoud Luc Krotwaar agenda maandag 26 juni 2006 onze sportredactie ~!LST - Donovan Blackman de beste tijdens het Reynae- O0-2ijJ0emooi van de tennisclub nheid s(er Ambacht. De 26-jarige iovan versloeg in de finale het enkelspel 3 zijn 24-jari- jroer Dylan Blackman: 6-4, eindstrijd was van een matig alte, mede door de regen, grote verschil tussen beide ers was de vastheid. Dono- was de meeste vaste van de ertjes. Dylan had bovendien dag niet. Die maakte, tegen gewoonte in, veel onnodige en. Makkelijke forehands andden in het net, evenals de est simpele smashes, aardeloos, daar word ik nou noe van", schreeuwde Dylan tele keren vertwijfeld. In de ste set nam hij nog wel een irsprong, maar Donovan zorg- bij 3-2 voor een re-break partij onderbroken rd voor een regenpauze. Na half uur bleek Donovan ickman de constantste speler. I een 5-4-voorsprong in ..de lede set brak hij de service zijn opponent en broer irdoor de toernooizege een was. mstandigheden [atumiijk ben ik tevreden, ijn laatste zege op Dylan was finale van Sas van Gent 04. De omstandigheden wa- i vandaag in mijn voordeel, sloeg veel slice met mijn back- 1, waar hij weinig mee kon Die ballen waren laag er het net en kwamen op de adde baan nauwelijks op. Ik d dat in al mijn slagen wei- Ij tempo zat, maar daar werd niet van geprofiteerd. Diverse keren had ik geluk dat Dylan het niet afmaakte aan het net als ik bijna was uitgespeeld." „In de halve finale tegen Ronald van Remortel ging het nog een voudiger. Ik moest de bal maar een keer of drie, vier in het spel houden, waarop hij vaak wild uitsloeg", aldus Donovan Black man na afloop. Zijn jongere broer baalde, maar kon ook relativeren. „Echt druk kan ik me niet maken om dit ver lies. Straks lekker dubbelen. Ik speelde te slap, ik was er van daag niet. Ik kon geen tempo ma ken met die ballen, die door de regen zwaar waren geworden. Anderzijds doet Donovan zich zelf tekort als hij zegt dat hij de overwinning aan de omstandig heden te danken heeft. Hij speel de goed, sloeg regelmatig flink door en was vandaag beter dan ik." Behoudend Aardenburger Chris Trapman won de 4-finale met 6-4, 6-2 van Clingenaar Dominique de Maagt. De meer behoudende tac tiek van Trapman was effectie ver dan de agressieve speelwijze van De Maagt. In de in de in Den Dullaert gespeelde 5-eind- strijd zegevierde Michiel Muur mans met 4-2, 5-3 over Hans van Broekhoven. Toernooiwin- naar in de categorie 6 werd Ran dy Boddaert door een 6-4, 7-5-zege in de finale op Marcel Groffen. Bij de 6-35-plussers klopte Hans de Letter indoor in de als supertiebreak gespeelde derde set met 10-6 Martien Sponse- lee.Bij de vrouwen werden Vic ky Hermans (4), Nienke de Haas (5) en Thea de Jonge poule-win naar. Donovan Blackman was de constantste speler. foto Wim Kooyman door Sven Bakker, BRESKENS - Frank van Straa- len heeft in Breskens het K4 Vechtkuikentoernooi ge wonnen. De dertienjarige ten nisser uit Kapelle was in de finale van het jongënsénkel- speï tot en met veertien jaar te sterk voor Rowin Tazelaar, die op tennisvereniging De Bos- kreek een thuiswedstrijd af werkte. De laatste partijen van de finale dag van gisteren moesten vanwe ge de regen in verkorte sets wor den afgewerkt. De als tweede ge plaatste Van Straalen zegevier de met 4-0 en 4-2. In de categorie tot en met twaalf jaar was het Devon Houg die dankzij een spannende eind strijd de titel voor zich opeiste. Houg, de nummer drie van de plaatsingslijst, verloor in de fi nale de eerste set met 2-6 van de als tweede ingeschaalde Dylan van de Hout, maar kwam in het tweede en derde bedrijf goed te rug: 6-3 en 6-4. Bij de meisjes tot en met twaalf jaar pakte Melany Tazelaar de eindoverwinning. Tazelaar ken de in de finale niet heel veel pro blemen met de als eerste ge plaatste Melanie 't Gilde. De als tweede geplaatste Tazelaar won met 6-1 en 6-3. Milou Flohil won zoals ver wacht in de categorie tot en met veertien jaar. Anny van den Berg was in de eindstrijd niet op gewassen tegen Flohil. Het werd 4-0 en 5-3. Flohil won ook het meisjesdubbelspel in dezelfde leeftijdscategorie. Samen met Laurelle van Tilburg werd het koppel Elvera de Haas/Natasha van Strien verslagen: 4-0 en 4-2. Het jongensdubbelspel werd ge wonnen door Ruud Martens en Rowin Tazelaar. BREDA - Wielrenner Nick Vanderlijke (ZRTC Theo Mid delkamp) heeft het landelijk jeugdtoernooi in Breda op zijn naam geschreven. De coureur uit Middelburg was in categorie 7 na 30 kilometer de snelste spurter van een gro te groep. Tweede werd Ricky Smit (RWV de Spartaan) uit Rijswijk. De derde plek was voor de IJsselsteijn afkomsti ge Mike Teunissen (RTC Buitenkist). In categorie 2 werd Denise Gunst (ZRTC Theo Middelkamp) derde. Davy Gunst (ZRTC Theo Middelkamp) legde in categorie 4 be slag op de vierde plaats. Ivar Moeleker (ZRTC Theo Mid delkamp) werd in dezelfde klasse zevende. RIJSWIJK - Vijf renners van de Goese mountainbikever eniging X-treme zijn zaterdag in de prijzen gevallen tij dens een landelijke jeugdwedstrijd in Rijswijk. Eunice Paardekooper uit Oostkapelle werd tweede in categorie 6. Britta Schoe uit Vrouwenpolder won ook een zilveren plak. Zij reed mee in categorie 5. Franklin van Anrooy (Kapelle) pakte de tweede plek in categorie 1. Marijn de Vriese uit Renesse stond een treetje lager op het podium. Erik Boer uit Wolphaartsdijk werd derde in categorie 2. WEMELDINGE - Erik van de Wekken was zaterdag op permachtig tijdens de motorcrosswedstrijden van MC de Sproeier in Wemeldinge. De crosser uit Zierikzee dubbel de vrijwel iedereen in de 250cc. Dave cle Jonge was een klasse apart in de 125cc CLINGE - Voor de dertiende keer op rij doet de Belgische eersteklasser KSK Beveren het grensdorp Clinge aan. Voor het team uit het Waasland vormt de trip naar het Zeeuwse de traditionele opening van de voorbereiding op het nieuwe seizoen. Vrijdag 30 juni staan beide teams om 19.00 uur tegenover elkaar op het sportpark in Clinge. Beveren wil dit seizoen beter doen dan de afgelopen voet baljaargang waarin het zich pas op de laatste speeldag van behoud wist te verzekeren. La Louvière degradeerde rechtstreeks, het eveneens in opspraak gebrachte Lierse SK (omkoping) werd naar de nacompetitie verwezen die het overigens met een positief resultaat wist af te sluiten. Daarmee kwam een eind aan een turbulent seizoen voor Beveren. De ploeg was voortdurend onderin te vinden. Het leidde enkele wedstrijden voor het slot tot het ontslag van trainer Vincent Dufour. Hij werd opgevolgd door Ed dy de Bolle die zijn ploeg op de laatste speeldag het beoog de resultaat (1-0 winst), zag binnenhalen. Komend sei zoen is oud-bondscoach Walter Meeuws als trainer aange trokken. Hij moet het elftal naar een hoger plan brengen. ZWOLLE - De squashers van Remote Zwolle hebben zon dag voor eigen publiek de nationale beker veroverd. De ploeg rond routinier en uitblinker Lucas Buit, negenvou dig Nederlands kampioen, won in de finale met 6-3 van Victoria. Behalve Buit, die als kopman Rene Mijs de baas was, wonnen ook Dagmar Vermeulen, René Bron en Lisa Kho hun single. ANP for Joop van den Oudenhoven JEUWEGEIN - Het drieban- enteam van SBC is op het Ne therlands kampioenschap eerste Basse als zesde geëindigd. De ti- el was voor Moerkapelle uit het istrict Gouda dat in de finale 't luip uit Zuid-Limburg met 4-2 isloeg. het cruciale duel van Patrick asseur tegen De Jong van Peke- biljartclub leidde de jonge eeuws-Vlaming na zeven beur- riant met 22-4. De strijd iek beslist en een podiumplaats g in het verschiet, lp dat moment maakte Vasseur ïbniik van een toegestane sani- aire stop. Na de onderbreking okte het ritme en begon het bij jn tegenstander te lopen. Die lesliste het gevecht met 41-45 pijn voordeel en meteen was jjoorWim de Vos SINT-JANSTEEN - Theo Ver- chueren uit Sint-Jansteen was lit wereldtopper achter de gro- [le motoren op de wielerbanen, liweer tientallen jaren geleden ferliet hij zijn geboorteplaats |om zich voorgoed in het Bel gische Sint-Niklaas te vestigen. Perschueren wilde echter best pög eens zijn gezicht laten zien ia, Sint-Jansteen en stak nim- onder stoelen en banken lat hij graag het startschot voor jaarlijkse wielerkoers wilde [ossen. Afgelopen december jhvam het tot een gesprek met Organisator Gaston Everaard en werd de afspraak gemaakt. Mor gén zal Verschueren het peloton djdens jaarlijkse kermiskoers '°P pad sturen. Verschillende malen had Ever- aard er al eens aan gedacht om Theo Verschueren uit te nodigen .öm het startschot te lossen. Hij Vacht dat ook naar voren tij dens een vergadering van het or ganiserende comité. „Maar een broer van Theo hield dat altijd tegen. Dat is niks voor onzen Theo, zei hij altijd, dus zagen we daar steeds vanaf. Afgelopen winter tijdens de ATB-wed- strijd in Hulst was Theo uitgeno digd om de prijsuitreiking te ver richten en toen stond er in de kranten dat hij had gezegd het vreemd te vinden dat hij nog nooit was gevraagd om het start schot in zijn geboorteplaats te lossen. Tijdens de prijsuitrei king hebben we toen meteen spijkers met kloppen geslagen." Amper dertig renners hebben zich aangemeld voor de Ronde van Sint-Jansteen. Wilfried Bas- tiaanse, al enkele malen win naar in Sint-Jansteen, is de top favoriet. Verdere deelname is er onder anderen van Dirk van Dam, Paul Jeremiasse, Martijn Kromdijk, Richard Slabbe- koorn, Davy Jaspers en Axelaar Remco Bijman. De wedstrijd be gint om 19.00 uur. alles anders. Hans de Witte ver loor tegen hetzelfde team onge lukkig met twee puntjes ver schil. Lex de Feyter was tegen Moerkapelle al eens drie punten tekortgekomen. Om ver te komen op een NK moet het ook meezitten en dat was niet het geval. Aan Jean Paul de Kraker lag het niet. Als enige van zijn team met erva ring op een NK bleef hij in zijn beide partijen ongeslagen en scoorde 1.022 gemiddeld. Vasseur, die drie partijen zou spelen, zei na afloop: „Ik weet niet. wat er gebeurde maar ik kon niets meer. Ik was mijn con centratie kwijt en niets lukte nog. Ik denk dat het met de ver moeidheid had te maken. "Met twee wedstrijdpunten en zes par- tijpunten werd SBC derde in de poule en restte de zesde plaats in de eindrangschikking. AXEL - Twee levende legendes uit het Axel- se voetbal werden in het zonnetje gezet voor hun jarenlange trouwe dienst. Op de ju bileumreceptie van de 95-jarige voetbal club Axel werden Jan Jansen (rechts) en Wil ly van Gremberghe (links) tot erelid be noemd. Voorzitter Ronny van de Velde (midden) schetste de carrière van de twee boegbeel den, van wie Jan Jansen (78) al bijna een mensenleven meeloopt. De oud-aanvaller, uit een gouden binnentrio, loopt al vijftig jaar mee in bestuur en jeugdbestuur. Hij was de initiatiefnemer voor een Zeeuws-Vlaamse jeugdcompetitie en naar hem is ook het jaarlijkse jeugdtoernooi ge noemd. Willy van Gremberghe (57) was eerst speler, later voorzitter, elftalleider, schopte het ver als zaalvoetbalscheidsrechter en is de drij vende kracht achter een bloeiende sponsor club. „Niet voor niets wordt hij in het Zeeuwse en Brabantse als mister Axel ge zien", roemde Ronny van de Velde zijn voor ganger. De twee Axelaars werden op de druk bezochte receptie geroemd om hun clubliefde. Met zijn 95-jarige jubileum is Axel in jaren de derde club van Zeeland. Al leen Goes en Zeelandia hebben een nog iets langere historie. foto Peter Nicolai door Edward Oranje BEST - Het Zeeuwse aspiranten judoteam (-17 jaar) en de mini's van Capital Sports (-10 jaar) zijn zaterdag kampioen gewor den op het Midzomertoernooi in Best. Sportschool Geelhoed won met zijn jeugdteams tot twaalf en tien jaar brons. Het Zeeuwse team was in de poule te sterk voor Yushi uit Hoofddorp (4-3) en Judoclub Reet (3-2) uit het gelijknamige Belgische plaatsje. Daarna ver sloegen ze in de halve finale het sterke Chitari uit Spijkenisse (4-3). In de finale kwamen de Zeeuwse judoka's opnieuw Yus hi tegen. De Zeeuwen kenden in de eindstrijd een slechte start. Guido Lagendijk (Geelhoed, -46 kilo) uit Arnemuiden verloor vijf seconden voor tijd de eerste partij met waza-ari. Vince Schallenberg (Kroeven, -50 ki lo) uit Roosendaal vocht daarna een gelijke partij en Pim van Meerkerk (Capital Sports, -55 kilo) uit Kloetinge verloor met ippon. Nadat Daniel van de Hou wen (De Boevere, -60 kilo) uit Breskens gelijk had gespeeld, won Robbin van de Bor (Geel hoed, -66 kilo) uit Middelburg met ippon. Omdat Yushi geen zwaargewicht had, stond de stand na Van de Bors partij ge lijk. Barend Schot (Geelhoed, -73 kilo) had in zijn partij vol doende aan een gelijkspel om de titel in de wacht te slepen. De Middelburger won echter door een houdgreep. Zijn plaatsge noot Jelle de Jong (Geelhoed, +73 kilo) had aan een groet vol doende. Het Zeeuwse team won met 3-2. Het judoteam is ontstaan door een samenwerkingsverband tus sen de JBN-judoscholen uit Zee- Nieuwegein. NK driebanden eerste klasse voor teams. Poulewedstrij den: SBC-Moerkapelle 2-4; SBC-De Baggelaar (Eem en Flevoland) 4-2; SBC-Pekela Biljartclub 0-6. Axel. Axel Rabotennistoernooi. Mannenenkelspel. HE5: M. Grof- fen-N. Strijdonk 6-2 2-6 6-3, B. Hoek-P. van Graefschepe 6-0 6-0. HE6: P. Hame link-W. de Feijter 3-6 6-3 6-3. HE7: D. Lauret-P. Eshuis 6-0 6-1, F. Hamelink-K. van Hese 6-4 7-6, H. de Bruijne-H. van Sonderen 7-5 3-6 6-1, P. Verbist-B. Yse- baert 1-6 6-3 opg. HE8: E. Riemens-M. Baecke 6-4 4-6 7-5, F. Coenen-W. Bertos- si wo. Vrouwenenkelspel. DE8: E. Moens-D. Herman 6-0 6-4. Mannendub- belspel. HD6: J. de Zeeuw/M. van Bo- ven-S. Dooms/W. de Feijter 6-3 6-0, G. de Smet/P. de Baets-D. Beuzenberg/M. van Overdulve 7-5 7-5. HD7: W. Boender/A. de Kort-F. van Pottelberghe/P. Plasschaert 6-1 6-3. Ge- mengddubbelspel. GD7: K. Vermeulen/F. van de Vrede-I. Walraven/B. Ysebaert 6-4 3-6 6-1 Breskens. B&P K4 Vechtkuikentoer nooi. Finales. Jongensenkelspel, t/m 12 jaar: D. Houg-D. van de Hout 2-6 6-3 6-4. T/m 14 jaar: F. van Straal- en-R. Tazelaar 4-0 4-2. T/m 14 jaar, troostronde: S. van der Gucht-I. Wester- weele 6-1 6-0. Meisjesenkelspel, t/m 12 jaar: M. Tazelaar-M. 't Gilde 6-1 6-3. T/m 14 jaar: M. Flohil-A. van den Berg 4-0 5-3. T/m 14 jaar, troostronde: K. Vonck-E. de Rooij 6-3 6-0. Jongensdub belspel, t/m 14 jaar: R. Martens/R. Ta- zelaar-J. Aerts/S. van der Gucht 6-1 6-2. Meisjesdubbelspel, t/m 14 jaar: M. Flohil/L. van Tilburg-E. de Haas/N. van Strien 4-0 4-2. land en sportschool De Kroeven uit Roosendaal. „Afgelopen woensdag hebben we de regio trainingen van het afgelopen jaar geëvalueerd en de plannen voor samenwerking voor het nieuwe seizoen in de steigers ge zet", zei trainer Andre van Meer kerk. „Waarschijnlijk komt er een wekelijks trainingsmoment voor alle judoka's vanaf de -15." Tevreden Van Meerkerk was een tevreden man aan het einde van de dag. Zijn jeugdteam van Capital Sports won in haar categorie, hoewel ze een judoka minder hadden dan de rest. „Dit is een zeer goed resultaat. Het is de eer ste teamprijs voor Capital ooit." van onze sportredactie STRZEGOM - Nederland zal eindelijk weer eens met een com plete ploeg meedoen aan een groot eventingtoernooi (milita ry). Alice Naber-Lozeman en Chan- tal Megchelenbrink voldeden gisteren in de Poolse plaats Str- zegom, waar een driesterreneve- ALKMAAR - AZ verhuurt Kemy Agustien komend seizoen aan Roda JC. De Alkmaarse voetbalclub meldt dit op de website. Agus tien verhuisde onlangs van Wil lem II naar AZ. Bij zijn over gang was overeengekomen dat de middenvelder het eerste sei zoen buiten Alkmaar zou gaan spelen. ANP HEEMSKERK - Luc Krotwaar heeft gisteren in de Corus Mar- quetteloop vormbehoud kunnen tonen voor het Europees kam pioenschap in Göteborg. De Eindhovenaar finishte in de ze sterk bezette halve marathon in Heemskerk als derde in 1.03.32. Dat was bijna een mi nuut onder de tijd die de KNAU eiste voor een EK-ticket. Krot waar (38) loopt in Zweden de marathon, in gezelschap van on der anderen Kamiel Maase. ANP nement op het programma stond, aan de eisen van de inter nationale federatie (FEI) voor deelname aan de Wereldruiters pelen in Aken. Naber-Lozeman stond met Bon dia's Star na de dressuur vierde en verbeterde zich door een fout loze cross, tweede. In het afslui tende springconcours kon de amazone uit Biddinghuizen die klassering niet vasthouden. Twee fouten betekenden uitein delijk brons. Megchelenbrink werd met Jacker Cracker vijftiende, ook goed genoeg om deze combina tie aan het team van bonds coach Martin Lips te kunnen toevoegen. Jan van Beek, Henk Jan Lozeman en Werner Geven waren al zeker van Aken. ANP maandag Tennis Leventi CBS-toernooi. Locatie: tennis vereniging Goes. Aanvang: 17.00 uur. Open Ruucstoppelen. Locatie: tennis vereniging Ruucstoppelen te Sint Philip- sland. Aanvang: 18.00 uur. Stoepeschietertjestoemooi. Locatie: tennisvereniging Zierikzee. Aanvang: 16.00 uur. Axel Rabotennistoernooi. Locatie: tennisvereniging Axel. Aanvang: 17.45 Vliegende Hollanderjeugdtoernooi. Locatie: tennisvereniging Terneuzen. Aanvang: 16.00 uur. Wielrennen ATB Zomercup. Derde wedstrijd. Loca tie: motorcrossterrein MC De Sproeier Wemeldinge. 18.00 uur: jeugd 11 en 12 jaar (30 minuten). 18.01 uur: 6 t/m 10 jaar (20 minuten). 18.45 uur: 13 t/m 16 jaar (40 minuten). 18.46 uur: vrouwen (40 minuten). 19.30 uur: senioren (60 mi nuten). 19.31 uur: veteranen (50 minu ten).

Provinciale Zeeuwse Courant | 2006 | | pagina 37