Aanbod theater moet breder Bonnenregen domper op Havendagen Meevaller van vier ton voor gemeenten WIA en reïntegratie. Welke mogelijkheden heeft u? zeeuwse almanak Goal Te nat voor skeelertocht Zware mishandeling in Oosterland Brandweer debuteert in wedstrijd emeente waarschuwt exploitant Lievens voor vervlakking nt Jansnacht et trommels i vreugdevuur Zeven korpsen klinken samen als een klok door Euqène Verstraeten TERNEUZEN - De drie Zeeuws-Vlaamse gemeenten krijgen samen een financieel meevallertje van ruim 400.000 euro. Dat geld krijgen ze toegestopt door de gemeenschappelijke re geling Regionaal Budgetbeheer Woninggebonden Subsidies (BWS). Dit samenwerkingsverband had het geld altijd in een potje ach ter de hand gehouden om even tuele financiële risico's te kun nen opvangen. Omdat de rege ling woninggebonden subsidies afloopt, is het reservepotje niet meer nodig. Subsidiestroom De gemeenschappelijke regeling Budgetbeheer Woninggebonden Subsidies is destijds opgericht om de subsidiestroom van het Rijk te verdelen over Zeeuws- Vlaanderen. Al enige jaren kent de Rijksoverheid echter geen nieuw budget woninggebonden subsidies meer toe. De BWS-re- gio had tot eind 2004 nog wel de mogelijkheid om zelf vanuit de reserves subsidies te verstrek ken. Sinds vorig jaar is dat ech ter ook niet meer mogelijk. De gemeenschappelijke regeling be perkt zich tot het afhandelen van lopende zaken. Risico's Volgens het dagelijks bestuur loopt de BWS-regio nauwelijks- nog financiële risico's. Het reser vepotje van 453.700 euro kan dus aanzienlijk worden terugge bracht. De reserve wordt ver laagd naar 50.000 euro. De rest wordt over de drie Zeeuws- Vlaamse gemeenten verdeeld, op basis van het aantal inwo ners. Dat betekent dat de ge meente Sluis 91.244 euro krijgt, de gemeente Terneuzen 207.957 euro en de gemeente Hulst 104.579 euro. Hoewel de gemeenten in princi pe vrij zijn deze bedragen naar eigen inzicht te besteden, geeft de gemeenschappelijke regeling wel de aanbeveling mee om het geld in te zetten in het belang van de volkshuisvesting. (Advertentie) Ga naar de Reïntegratie-Wijzer op: www.werkennaarvermogen.nl Werken naar vermogen Ministerie van Sociale Zaken en Werkgelegenheid Behalve de wedstrijden van Oranje heeft de Middelburgse nooit met veel belangstelling naar voetbalwedstrijden geke ken. Tot een collega haar dit jaar overhaalde om met de WK-pool mee te doen. Vanaf de openingswedstrijd heeft ze nu dagelijks de websi te van deze pool bezocht. Vol trots en verbazing zag ze dat ze het niet eens zo slecht deed. Ongeveer halverwege de eer ste ronde begon het tij echter te keren en daalde ze in rap tempo in de ranglijst. Ze kon haar geluk dan ook niet op, toen haar voorspel ling (3-0) een keer leek uit te komen. Met een half oog had ze de wedstrijd gevolgd en wist dat het 2-0 was. Toen ze er nog een bal in zag vliegen, sprong ze juichend op. Haar collega's barstten echter in lachen uit: ze zat naar een herhaling te kijken... editie Zeeuws-Vlaanderen actie: 0113-315649 y.pzc.nl |ail:redactie@ pzc.nl Ibus 314460 AA Goes fertentie-exploitatie: Ld-en Midden-Zeeland: 0113-315520; |iws-Vlaanderen: 0114-372770; fcnaal: 020-4562500. landag 26 juni 2006 OOSTBURG - De skeeler- en fietstochten onder de noe mer 'Oostburg on wheels' zijn gisteren afgelast vanwege het slechte weer. IJs - en skeelerclub Het Grote Gat had diverse tochten uit gewerkt, waaronder een route voor scootmobiels en rol stoelers, maar door de regen was het voor de deelnemers te gevaarlijk. „Het parcours moet vooral voor de skeele raars droog zijn. Het evenement vindt nu plaats tijdens het derde weekend van augustus", aldus P. van Hee van de organisatie. OOSTERLAND - De politie heeft zaterdag drie jongens uit de gemeente Schouwen-Duiveland van 17, 18 en 19 jaar oud aangehouden voor mishandeling. Het trio wordt ervan verdacht een 45-jarige man uit de gemeente Schou wen-Duiveland zwaar te hebben mishandeld, tussen kwart voor twee en twee uur in de nacht van vrijdag op zaterdag in de Wilgenstraat in Oosterland. De man raakte daarbij gewond aan armen, knie en rech teroog. Bovendien hield hij bloeduitstortingen over aan het geweld. De jongens kwamen achter de man aan toen hij de feesttent van de Króajedurpsedag verliet. Eén van hen sloeg het slachtoffer op zijn oog waardoor hij op de grond viel. Terwijl hij op de grond lag, werd hij door de jongens tegen zijn hoofd en lichaam geschopt. De man is naar het ziekenhuis in Goes overgebracht voor verdere be handeling. Om half zes 's ochtends heeft de politie in Sir- jansland de eerste aanhouding verricht. OOSTERLAND - Een binnenbrand, lekkende olie, vermis te en beknelde slachtoffers waren de hoofdingrediënten van de brandweerwedstrijd zaterdag in Oosterland. De ze ven deelnemende ploegen, waaronder de debuutploeg Ter- neuzen, probeerden het opgezette scenario zo goed moge lijk te doorlopen. De teams bestonden uit acht brandweer lieden en een officier van dienst; ze werden vooral getest op strakke communicatie. Om het scenario zo realistisch mogelijk uit te voeren, staan er twee vrijwillige blusgroepen klaar om bij te springen. Ook lopen de burgemeester, de pers, een milieu ambtenaar, politie en ambulancedienst rond op de plek des onheils. Sommige ploegen blijken buitengewoon com municatief vaardig te zijn, terwijl anderen af en toe verge ten om de burgemeester op de hoogte te houden. De ploeg uit Middelharnis heeft het scenario het best doorlopen en mag op 30 september naar de landelijke fi nale in Best. De drie Zeeuwse ploegen, Stadsgewest Vlissingen/Middelburg, en de debutanten Terneuzen en Ovezande, eindigden respectievelijk op de tweede, vijfde en zesde plaats. IFDPLAAT- „De sfeer was ukwekkend. Ik kreeg er De kikkers bij het Aardenburgse Kaaiplein zijn aangekleed in de sfeer van het muziekfestival van West-Zeeuws-Vlaanderen. envel van en moest af en niijn tranen bedwingen." k van Erp van Schapenboer- ij De Goede Hope bij Hoofd- it genoot duidelijk van de door Wilma Valk ite viering van de Sint Jans- bt op de boerderij. foto Peter Nicolai Jansnacht is de gekersten- BBersie van de oeroude midzo- Wjiachtviering. In de nacht de geboortedag van Johan- 'e Doper spelen de geesten spel. Volgens de legende It men in deze nacht zijn ;-jielroede snijden, mag de iper niet uitvaren over het igvliet en mag er na deze [geen asperge meer gestoken len. Om de zomer feestelijk luiden zingt en danst men het Sint Jansvuur. pastoresteam West- iws-Vlaanderen wil dit binnen de parochies laten iven. ivond begon met koffie, de (eren konden stokbrood bak- :n knutselen, er was en huif- icht en een wandeling langs iiterwaarden. Omstreeks elf toen de schemering inviel, het grote vreugdevuur ont- en. Een djembégroep zorg- rvoor dat de magische nacht geheimzinniger leek te wor- „Er waren tussen de tach- en honderd bezoekers," al- ;Miek van Erp. „Het was een I bijzondere nacht. We heb- izeker tot twee uur buiten ge in en naar het geluid van de ïimels geluisterd. Dit was pegin van een traditie." AARDENBURG - „Hoe hebben ze dat nou gedaan?" Floris (7) heeft zaterdag meer aandacht voor de aangeklede kik kers in de Aardenburgse vijver dan voor de 250 muzikanten die op het Kaaiplein een gevarieerd concert ten gehore bren gen. Aan het dertigste muziekfestival van West-Zeeuws-Vlaanderen doen zeven muziekgezelschappen mee. Vanaf de Markt trekken de fanfares en harmonieën door het centrum van de kik- kerstad naar het Kaaiplein. Hier heeft een groot aantal muziekliefhebbers een plaatsje gevonden op de gezellige terras sen en rond het plein. Onder de toeschouwers is dirigent Johan le Grand van muziekvereniging Bres- kens-Groede. Hij volgde nauwkeurig de verrichtingen van collegadirigent Erwin Swimberghe, die alle 250 muzikanten de juiste noten liet spelen. „Ieder gezel schap heeft de nummers voor vanavond gedegen ingestudeerd. Vooraf waren er twee repetities in de St. Baafskerk" ver telt Le Grand. Het concert duurt ruim twee uur. Er ko men veel muziekgenres voorbij: wals muziek van Strauss, een tango, dixieland en marsmuziek, afgewisseld met optre dens van de gezamenlijke drumbands. De Sluise wethouder J. Boogaard (cul tuur) toont veel waardering voor de muzi kanten en vooral voor de dirigent, die er voor zorgt dat, ondanks de verschillen in werkwijze van de diverse korpsdirigen ten, alles op muzikaal gebied perfect ver loopt. door Eugène Verstraeten TERNEUZEN - „Terneuzen be hoort na dit weekend wel tot de rijkste gemeenten van Neder land", rekende voorzitter P. Eijs- ackers van de Stichting Haven dagen Terneuzen gisteren wat cynisch uit. „Want de parkeer wachters kwamen pennen te kort om alle parkeerbonnen uit te schrijven." Nee, boos is hij niet. „Wel triest, verdrietig", zegt hij. „Vijfen twintig jaar stond er op borden dat parkeren in de bermen toege staan was. De mensen zijn dat gewend. Nu mag je nergens meer parkeren in het centrum. Maar om mensen dan ineens massaal op de bon te slingeren... Sorry hoor. ik vind dat je als ge- Advertentie meente toch wel een beetje pu blieksvriendelijk mag zijn. Als er een goed evenement is, stuur de mensen dan niet voor de rest van hun leven weg. Laat ze voor die ene keer in de berm parke ren. Er is plaats genoeg en ze staan niemand in de weg. Mis schien dat we volgend jaar toch eens met de gemeente om de ta fel moeten gaan zitten hier over." Wethouder C. van Schaik (Ver keer) reageert verbaasd op de 'bonnenregen'. „Voorzover ik weet is daar geen opdracht voor gegeven. Ik ben zondagmiddag nog in de stad wezen kijken. De parkeergarages en de parkeer terreinen waren vol, dus is het logisch dat mensen in de ber men een plekje zoeken. Dan denk ik: prima, dat moet voor een keer kunnen. Overigens wor den wij als gemeente hier echt niet rijk van; dat geld gaat alle maal rechtstreeks naar minsiter Zalm." Burgemeester J. Lonink van Ter neuzen vindt niettemin dat er volgend jaar goede afspraken over het parkeren moeten wor den gemaakt. „De Havendagen trekken nu eenmaal veel pu bliek. Doorslaggevend is dat het verkeer normaal doorgang kan vinden. Met name voor de hulp verleningsinstanties moet de be reikbaarheid zijn gegarandeerd. Trouwens: ook de organisatie van de Havendagen weet heel goed dat politie en parkeerwach ters gewoon hun werk moeten doen." De 26e uitgave van de Havenda gen in Terneuzen kende twee ge zichten. Vrijdagavond en zater dag was het aangenaam zomers weer en stroomden de terrassen vol. Gisteren gooide de regen voor een deel roet in het eten. „De eerste twee dagen waren grandioos", aldus Eijsackers. „Met die regen is het wat min der, maar toch zijn er nog heel veel mensen op de activiteiten af gekomen. Dat zegt wel wat." De mix van kermisattracties, eten en drinken, marktkramen, muziek en demonstraties bleek ook dit weekend een ijzersterke combinatie om massaal bezoe kers te lokken. Honderden men sen scheepten in voor een tocht je met een sleepboot en de heli kopterrondvluchten deden goe de zaken. Op het veerplein kon den jeugdige durfals zich bij de militairen door een hoogwerker omhoog laten hijsen. De mari niers hadden ook een klimtoren opgesteld en wie: durfde kon zich van grote hoogte, vast- gegespt aan een touw, van een platform laten afduwen. Gille tjes van angst gingen verloren in een mix van geluid: de klan ken van een optredende pop groep, een rondlopende dweil band, scheepstoetérs en de af en aan vliegende helikopter. Bij de optredens van de verschillende artiesten liepen de feesttenten vol met bezoekers. Ongeregeldheden deden zich tij dens de Havendagen nauwelijks voor. „Een paar kleine opstoot jes, daar bleef het bij", zei een politiewoordvoerder. Vuurwerk Het hoogtepunt van de Haven dag was volgens de organisatie zonder twijfel het traditionele vuurwerk op zaterdagavond. „Je vraagt je af of zoiets onder hand niet te oubollig wordt", zegt Eijsackers. „Het vuurwerk drukt flink op onze kostenbegro- ting. Maar als je dan ziet dat de dijk zwart van de mensen staat, is dat toch wel fantastisch." Was het zaterdag zomers warm en erg druk op de Havendagen, gisteren gooide de regen wat roet in het eten. foto Peter Nicolai OCCASIONCENTER AUTOBEDRIJF RIDA TERNEUZEN www.rida.ni Productiestraat 8 Tel. 0115-613690 Volvo S60 2.4 170 pk Intro Edition Bj. 2002 125.000 km €18.450,- oedkamer maast moet er volgens het ïge ruimte gemaakt worden vernieuwende program- „Wij herinneren er in dit cht aan dat het theater be- Eugène Verstraeten ;NEUZEN - Het Schelde- ïter in Terneuzen moet op- jen dat er geen vervlakking •edt in het programma-aan- Ook moet er extra ruimte taakt worden voor vemieu- de podiumkunsten. jemeente Terneuzen schrijft aan exploitant F. Lievens het Scheldetheater, naar eiding van de rapportage «de Raad van Toezicht over heaterseizoen 2004/2005. aren in dat seizoen 96 voor- "2 ingen gepland, terwijl de ge- I ntelijke richtlijn 100 is. luidt de eindconclusie dat ^totaal aantal voorstellingen de richtlijn voldoet. Daarbij dt wel geconstateerd dat in I aantal genres het aantal stellingen onder de richtlijn 'r Het gaat dan met name om - s en mime, opera, operette meel. Gesteld wordt dat een Eere vervlakking van het aan- jptreedt. vragen u aan deze op- -ingen extra aandacht te be- 31 en dringen er met de van Toezicht op aan te 'en) werken aan de gewens- 'aliteitsverbetering in - met je - de genoemde genres", al- burgemeester en wethou- ,Een voorlopige reactie le Raad van Toezicht op het ramma 2006/2007 laat ons dat u dit signaal al heeft op- ikt." schikt over een kleine zaal die juist voor dit soort voorstellin gen bedoeld is en bij uitstek ge schikt is als broedkamer voor nieuw talent. Het is belangrijk voor het imago van het Schelde theater, zeker op langere ter mijn, dat ook in Terneuzen ta lent de gelegenheid krijgt zich te ontwikkelen." De Raad van Toezicht vindt dat het theater zich moet manifeste ren als een 'echt cultureel cen trum voor de regio, waar kwali tatief hoogwaardige voorstellin gen plaatsvinden'. Omdat blijkt dat het theater winstgevend is, mogen de financiën hiervoor geen belemmering zijn, meent de Raad. De gemeente zegt met instem ming vernomen te hebben dat het theater inmiddels een onder- houdspotje heeft gevormd om het meerjarenonderhoudsplan uit te voeren. De gemeente bena drukt dat het potje uitsluitend gebruikt mag worden voor werk zaamheden die in dat plan staan. Er is inmiddels ook een verde ling gemaakt van taken en ver antwoordelijkheden tussen de exploitant, Raad van Toezicht en de gemeente. „Wij gaan er van uit dat dit overzicht zal bij dragen aan een tijdige informa tievoorziening en goede commu nicatie binnen de genoemde drie hoek."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2006 | | pagina 33