Promotie Boutens en Van de Vrie Wilma Stouten leert haar lesje Van Houwelingen wint rugslagnummer Jansen verovert titel met Rotterdamse club Remy Vasseur derde in Oud-Gastel Jinkelien Schreuder "ossiert in gouden lakken op NK sprint Hoek-Kloetinge op openingsdag competitie Vijfde seizoenszege Steenbakker Winst Nathan en Joy Tramper Eerste nationale zege melker Meijer Pech voor Ruud Rentmeester geroutineerd beachvolleybalduo terug naar de eredivisie ave de Jonge tevreden jet vijftiende plaats maandag 26 juni 2006 21 NIJKERK - Skeeleraar Niels Steenbakker uit Biggekerke heeft zaterdag in Nijkerk zijn vijfde seizoenszege geboekt bij de C-rijders. De Zeeuwse kampioen tijdrijden ontsnap te in de slotfase uit een kopgroep van vijf en liet zich niet meer achterhalen. De wedstrijd had in de beginfase te maken met een aantal regenbuien. Gevolg van dit alles was een massale valpar tij. Na de tuimelpartij trok Steenbakker op avontuur. Hij kreeg drie metgezellen mee. Even later wist ook Erwin Mesu uit Middelburg de sprong naar het leidende kwartet te maken. Hij probeerde er zelfs alleen vandoor te gaan, maar die poging strandde. Ploegmaat Steenbakker had meer succes en won. Olivier Goud uit Waarde, die voor hetzelfde team rijdt, werd in dezelfde wedstrijd tiende. Bij de A-rijders kwam Andries Minderhoud uit Grijpskerke in een massale eindspurt tot een 22e plaats. SCHEERWOLDE - De drie zwemmers uit de familie Tramper, lid van zwemclub De Bevelanders uit Kapelle, hebben tijdens openwaterwedstrijden in Scheerwolde zeer goede zaken gedaan voor het nationale openwatercir- cuit. De zestienjarige Nathan Tramper won de 1000 meter schoolslag bij de junioren met grote voorsprong. De twee jaar jongere Joy Tramper was op de 1500 meter vrije slag een klasse apart. En Tim Tramper, de jongste telg, was in de sprint op de 500 meter vrije slag bij de minioren net niet snel genoeg voor de eerste plaats en finishte als twee de. Anne Pel en Mieke van Dort (beiden Stormvogel) werden respectievelijk de tweede en derde plaats op de 2500 me ter vrije slag bij de senioren. Beiden deden daarop uitste kende zaken voor het landelijk klassement, waarbij de achterstand op de winnaar steeds bepalend is voor het uit delen van de punten. SINT PHILIPSLAND - Marco Meijer uit Sint Philipsland zorgde zaterdag voor Zeeuws succes in de duivensport. Een blauwe driejarige nestdoffer van hem won het natio nale ZLU-concours vanuit Pau met een snelheid van 1049 meter per minuut. De duif werd vi'ijdag om 13.30 uur in Pau gelost en arriveerde zaterdag om 11.22 uur in Sint Philipsland. Aan het concours werd deelgenomen door 2412 duiven. Voor de 43-jarige Meijer was dit de eerste nationale zege nadat er eerder provinciaal succes was op Narbonne (2006) en Souston (1996). GOES - Mountainbiker Ruud Rentmeester had gisteren geen gelukkige dag in Rijswijk. Tijdens een nationale wed strijd brak de Goesenaar het middenhandsbeentje van zijn rechterhand. Rentmeester ging op het nat geregende parkoers onderuit in een afdaling. Door de breuk kan hij niet meedoen aan de wedstrijden voor het Beneluxkampioenschap in Zoeter- meer en Malmedy. Ook wordt de voorbereiding op de Eu ropese kampioenschappen, over vier weken in Italië, ver stoord. van onze sportredactie HENGELO - Atlete Marije Jan sen uit Goes is gisteren in Henge lo nationaal kampioen gewor den met haar club Rotterdam At letiek. De eredivisieploeg verte genwoordigt Nederland volgend jaar daardoor in de Europacup. Jansen kwam uit op drie onder delen in Hengelo, waar de com plete Nederlandse top aanwezig was. Op de 400 meter horden be haalde de Goese met 1.04,21 se conden een vierde plaats. Ook bij het verspringen werd ze vier de, met 5,42 meter. Jansen maak te als tweede loopster ook deel uit van de 4x400 meter ploeg. Met een tijd van 3.54.51 werd de ploeg derde. De voormalig atlete van AV'56, die pas één seizoen actief is in Rotterdam maakt als juniore ei genlijk deel uit van het tweede team van haar club. Maar kort voor de eredivisiewedstrijd werd ze door haar trainer nog opgeroepen. Komend weekeinde is Jansen weer gewoon juniore. Dan doet ze mee aan het NK voor junio ren in Bergen op Zoom. Een week later zal ze ook meedoen aan het senioren-NK in Amster dam. Alex Ward uit Hulst kwam in Hengelo uit voor Prins Hendrik uit Vught. Op de 100 meter klok te hij een vijfde tijd, met 11,06. Zijn club eindigde in de competi tie op de vierde plaats, ruim ach ter Phanos. In Lisse werd ook Yvonne Wisse kampioen, zij het in de eerste di visie. Met haar club De Spartaan, afkomstig uit het Noord-Hollandse dorp, bleef de Vlissingse in de afsluitende wed strijd de verenigingen Hera en GAC voor. door Sjaak Sinke OUD-GASTEL - Remy Vas seur uit Vlissingen is op de olympische triatlon van Oud-Gastel derde geworden achter Bert Flier uit Oud-Be- ijerland en Dave Rost uit Rij kevoort. Na zijn overwinning op de halve triatlon van Krui- ningen en zijn prima klas sering in de triatlon van Brug ge had Vasseur het snode plan opgevat om het de leider in de Nederlandse ranking, Bert Flier, flink lastig te ma ken in Oud-Gastel. In het groezelige water verloor Vas seur echter het contact met Flier, Rost en Jacobse door dat hij teveel aan de kant bleef zwemmen en de drie koplopers voor het midden van het kanaal hadden geko zen. Rost stapte als eerste na 1500 meter zwemmen op de fiets, op luttele seconden gevolgd Flier en Jacobse. Vasseur kreeg een halve minuut aan de broek, een achterstand die hij bij het fietsen niet goed kon maken. Flier en Rost werkten goed samen, waar door ze Jacobse al snel kwijt waren en Vasseur over 40 kilo meter op meer dan drie minu ten werd gereden. Flier won uiteindelijk overtui gend in 1.54.39, ruim voor Rost en Vasseur. Leon Jacob se werd knap zevende, achter Anton Mol (Oud Beijerland), maar voor Mare Riemens (Middelburg). Kwart triatlon Op de kwart triatlon deed Jos den Hollander uit Goes het uitstekend door op de zesde plaats overall te finishen, goed voor de tweede plaats bij de masters H40. Hij had een achterstand van slechts drie seconden op de winnaar in deze categorie, Cees de Heer uit Woerden. Cesar Beilo uit Vlissingen mis te met zijn vierde plaats net het podium op de sprint. Hij kwam na 750 meter zwem men, 20 kilometer fietsen, 5 kilometer lopen aan in 1.07.05. Inze sportredactie ISENDAAL - Hinkelien leuder, traditioneel een geziene gast op nationale lioenschappen op de korte nden, heeft haar naam als ngin van de sprint in endaal alle eer aangedaan, vemster van PSV was zoals acht de beste op vier indivi- e nummers en had boven- leen aandeel in de estafet- Eïuder won na de 50 vrij 1) en de 50 rug (28,44) giste- ok de 50 vlinder (27,19) en 3 wissel (1.01,91). Óp alle tners bleef de Twentse de lurrentie ver voor. [de mannen bleef Bastiaan pninga Nederlands kam- Ji op de 50 vlinder. Hij tikte ■na 24,11 seconden, net als p jaar gevolgd door zijn trai- pnaatje bij PSV Mark Js (24,55). Opmerkelijke ver- Ining op het erepodium was Remko de Jong, dertig jaar en eindelijk met een tijd onder de 25 seconden (24,93) goed voor een medaille. Tamminga pakte zijn tweede goud op de 50 rug (25,49). Veens werd op de slotdag kampioen op de 50 vrij. De Limburgse sprin ter troefde met 22,57 clubgenoot Patrick Martens en Robert Lijesen af. Jeroen van den Berkt was de beste op de 100 wissel (56,04). Hij had geen concurrentie van favoriet Robin van Aggele, die niet aan de start verscheen. Ru dy Ted de Haan bleef met 56,36 verrassend dicht in de buurt. Van de Velde Van den Berkt zegevierde ook op de 50 school (28,40). Ellen van de Velde, de zwemster die voorheen voor Scheldestroom uit Breskens uitkwam en die nu lid is van de Zoetermeerse club WVZ, werd bij de vrouwen voor het eerst kampioene op dit num mer (33,55). ANP lan Dagevos - De competitie in de klasse B van het zaterdag- al krijgt een mooie ope- 0p de eerste speeldag - za- g 2 september - staat met derby Hoek-Kloetinge op programma. Debutant 15 begint met een thuiswed- tegen Quick Boys. reek later wacht Kloetinge al de tweede derby. In eigen huis ontvangt de equipe van trai ner Diederik Hiensch SSV'65. Hoek moet 9 september op be zoek bij Sparta Nijkerk. Op de zevende wedstrijddag volgt de volgende Zeeuwse der by. SSV'65 speelt op 14 oktober in Goes tegen Hoek. Het is een wedstrijd met een speciaal tint je. Trainer Cees Houtepen leid de het voorbije seizoen SSV naar het kampioenschap in de eerste klasse. In de huidige com petitie is Houtepen werkzaam bij Hoek. Het programma van de eerste speeldagen in de hoofdklasse B is als volgt: zaterdag 2 septem ber: Bennekom-Spakenburg, Geinoord-WOG, Hoek-Kloetin ge, Huizen-Sparta Nijkerk, IJs- selmeervogels-GVW, Nunspeet- Ajax, SSV'65-Quick Boys. Zaterdag 9 september: Ajax-Huizen, GVW-Geinoord, Kloetinge-SSV'65, Quick Boys- IJsselmeervogels, Spakenburg- Nunspeet, Sparta Nijkerk- Hoek, WOG-Bennekom. Zaterdag 16 september: Benne- kom-GVW, Geinoord-Quick Boys, Hoek-Ajax, Huizen- Nunspeet, IJsselmeervo- gels-Kloetinge, SSV'65-Sparta Nijkerk, WOG-Spakenburg. Zaterdag 23 september: Ajax-SSV'65, GVW-WOG, Kloetinge-Geinoord, Nunspeet- Hoek, Quick Boys-Bennekom, Spakenburg-Huizen, Sparta Nij- kerk-IJsselmeervogels Zaterdag 30 september: Benne- kom-Kloetinge, Geinoord- Sparta Nijkerk, GVW-Spaken- burg, Hoek-Huizen, IJsselmeer- vogels-Ajax, SSV'65-Nunspeet, WOG- Quick Boys. van de Velde pakte verrassend de titel op de 50 meter school foto Peter van Trijen door Jeroen Dellebeke ROOSENDAAL - Op het NK sprint, dat werd afgewerkt in zwembad De Stok in Roosen daal, hebben de zwemmers van de Zeeuwse clubs zich goed la ten zien, met finaleplaatsen, me dailles, Zeeuwse records en flink wat persoonlijke verbete ringen. Josje van Houwelingen (De Schelde) behaalde de nationale sprinttitel op de 50 meter rug slag bij de jeugd. Waar zij vorig jaar nog brons behaalde was er nu de zege, in de snelste tijd ooit door een Zeeuwse gezwommen: 31,05. Zilver was er voor Stepha nie Rombout; in een Zeeuws on deronsje op de finale van de 50 meter schoolslag moest zij het afleggen tegen Ellen van de Vel de. Ryan Verplanke werd op dit nummer vijfde. Daarnaast werd de Zeeuwse re- cordlijst op de korte baan op ze ven plaatsen herschreven. Ju dith Stap schreef drie Zeeuwse jaargangrecords op haar naam. Na zaterdag het dertien jaar oude record van Sandra Tem merman op de 50 meter rugslag (32,8) te hebben verbeterd tot 32,71, wist zij gisteren hetzelfde te doen op de 100 meter wissel slag, dat sinds 1994 met 1.12,2 op naam stond van Carolien de Milliano. Stap klokte 1.11,10. Ook verbeterde de jonge zwem ster haar eigen Zeeuwse jeugdre- cord op de 50 meter vlinderslag met een marge van viertiende. Ook Josje van Houwelingen ver beterde een ZR van Sandra Tem merman, ook op de 50 meter rug slag. Met 31,05 heeft zij de snel ste Zeeuwse tijd ooit op deze af stand neergezet. Stephanie Rombout was in de se ries op de 100 meter wisselslag sneller dan Melanie Bos dertien jaar geleden. Het nieuwe record staat nu op 1.07,08. Een dikke streep ging er door het Zeeuws estafetterecord op de 4x50 me ter vrije slag voor meisjes onder de 15 én 17 jaar. Monique de Haard, Anniek Minderhoud, Ma- non Minneboo en Judith Stap brachten zwommen 1.56,26. Ze bleven er vierhonderdste mee verwijderd van het erepodium. jHerman Heuvink Dave de Jonge uit ;enszand was gisteren ac- het Belgisch kampioen- De wedstrijd, verreden jt geaccidenteerde terrein im rongeren, leverde hem een inde plaats op in de klasse MX 2. De Zeeuwse l-crosser was hiermee dik zijn allemaal sterke tegen- (lers, die veel ervaring heb- Ipgedaan tijdens intematio- Jwedstrijden. Ik vind dit een ptige leerschool" zei De Jon- et Brabantse Gemert werd nationale motorcross verre- pnder de vlag van de MON. in Stroo uit Oost-Souburg [bij de inters MX 1 een wed- 1 meetellend voor het Neder- k kampioenschap. In het te deelnemersveld legde hij beslag op de dertiende plaats. In de manches werd hij elfde en veertiende. De winst was voor de leider in net kampioenschap, Erwin Robins uit Helmond. Stroo staat daarin ook dertien de. Thijs Lampio uit Vlissingen en Marco Oreel uit Oost-Souburg, uitkomend in de klasse junioren MX 1, legden beslag op de vier de en vijfde plaats in het dagklassement. Lampio reed in beide manches naar een vierde plaats. Oreel behaalde door een tweede en zesde plaats in de manches evenveel punten, maar moest zijn vriend op basis van de klas sering in de tweede manche, die doorslaggevend is, voorrang ver lenen. Ronald Melse uit Meliskerke werd in de klasse MX 1 senioren achtste. In de manches kwam hij als achtste en negende over de finish. Wilma Stouten won in het progressief parcours van de klasse M. foto Ruben Oreel door Lucien Roelandt VROUWENPOLDER - Op de Zeeuwse Dag van het Paard in Vrouwenpolder toonde de 61-ja rige Simon den Exter dat de jeugd nog steeds rekening met hem dient te houden. Met Twis ter onder het zadel bleek de rui ter uit Kortgene in het klassiek parcours van de klasse M te sterk voor zijn jeugdige bela gers. Den Exter haalde in de barrage met Twister een paal naai- de bo dem van manege De Eendracht, maar dit bleef zonder con sequenties. Ondanks dit foutje was hij vol lof over zijn zesjari ge schimmel. „Twee jaar ge leden kwam Twister bij ons als groentje op stal. Ik heb hem zelf zadelmak gemaakt en opgeleid. En het loopt vrij aardig. Hij toont nog steeds progressie. Een stapje hoger zou voor hem zelfs nu al geen probleem zijn. Maar ik wil de zaak nu niet forceren. Je moet paarden de tijd geven om zich te ontwikkelen. Anders is succes dikwijls van korte duur." Door Twister in het progressief parcours over een extra punten opleverende hindernis te sturen, zette Den Exter meteen de druk op de ketel. Wie wilde winnen werd verplicht ook de 'joker' te nemen. Naar het scheen een te zware opgave voor de concurren tie. Maar het venijn zat voor de veteraan uit Kortgene in de staart. Laatste starter Wilma Stouten toonde zich met Stou- ten's Leamay al in het klassiek parcours de snelste, maar in de haast trok de veertienjarige ama zone uit Serooskerke toen op de laatste hindernis een paal naar het gras. „Ik nam de wending naar die hindernis iets te scherp, daardoor kwam Lemay niet goed voor de afsprong", zei ze. Stouten bleek echter haar lesje te hebben geleerd. Want ook in het progressief parcours stond de laatste hindernis, de joker, in een moeilijke wending. Deze werd nu echter perfect genomen en ook de hoogte bleek voor de schimmelmerrie geen probleem. Daarmee bracht de combinatie de teller op het maximale aantal punten. En met de supersnelle tijd van 61.17 was de Walcherse combinatie ruim vier tellen snel ler dan Den Exter. De verkoop van haar topper Stouten's Katinka, enkele we ken geleden, leek een voorlopig einde aan de succesreeks van Wilma Stouten te maken. Met vervanger Lemay was ze im mers pas gepromoveerd naar M, dus waren de verwachtingen niet al te hoog gespannen. Het heeft er echter alle schijn van dat de Rossini-dochter dat gaat logenstraffen. „Vandaag sprong ze gewoon super", vertelde Stou ten. „Maar ik vind het nog wat vroeg om hier al conclusies uit te trekken. Vermogen heeft ze genoeg. Het is nu aan mij om het waar te maken. Bovendien is Lemay drachtig. Dat betekent dat ze er straks een aantal maan den uitligt. En daarna zullen we weer van onderaf aan moeten be ginnen." Met twee overwinningen was El len Briquet spekkoper in de klas se L. Met Rocket Power en Maz zel had de amazone uit Vogel waarde in de barrage van de klassieke omloop twee ijzers in het vuur. Maar het was niet haar favoriet Mazzel maar Rocket Power waarmee Briquet de zege in de wacht sleepte. „Dat ik met Maz zel niet won, is mij schuld", zegt Briquet. „Ik rijd Mazzel pas en kele maanden, maar het klikte meteen. Hij is supersnel en heeft veel vermogen. En een enkele keer doet hij ook zijn naam eer aan. Maar deze stuurfout kon met de grootste mazzel van de wereld niet voorkomen dat die balk er af ging." U2 Rocket Power maakte voor Bri quet echter alles goed. In de be slissende omloop maakte de vier voeter geen fout en was de com binatie ruim twee tellen sneller dan Margreet Walraven, die met U2 eveneens het strafblad blank •hield. In het progressief par cours stond er ook geen maat op Briquet. Als een raket vloog Mazzel in de onmogelijk geach te tijd van 54.49 naar de over winning. De Zeeuws-Vlaamse combinatie bleef daarmee naas te concurrente Annemijn Har ten met Sukabumi een straat lengte (60.58) voor. de I ipieter van Klinken jLO - Beachvolleyballers ten van de Vrie en Rini Bou- kijn gisteren in Venlo gepro- jerd naar de eredivisie. Een èplaats was voor de Goese- n voldoende om de eerste di- te ontvluchten. Het is in- zeven jaar geleden dat dgedienden voor het laatst eredivisie uitkwamen, e week beloofde de presta tie van Van de Vrie, toen met Peter Verburg in verband met een blessure van Boutens, al mo gelijkheden. In Renesse haalde hij de finale, maar die werd ver loren zodat promotie er niet in zat. Gisteren werd dat met zijn reguliere partner echter wel be werkstelligd. Het Goese duo, 40 en 41 jaar jaar oud, speelde in de eind strijd tegen Pelle Klein en Sven Vismans. Halverwege werd de wedstrijd echter gestaakt we gens hevig onweer bij een stand van 0-1 achter en 6-5 voor in de tweede set. Omdat de tegenstan ders volgende week sowieso niet kunnen spelen, was met de fina leplaats de promotie naar het hoogste niveau al bereikt. De mogelijkheid bestaat hier door dat volgende week in Alme- re vijf Zeeuwen in de eredivisie staan. Het is echter nog niet ze ker of Thomas en Marijn Meij- boon dan in de eredivisie uitko men. Dat hangt af van de ran king. De broers konden dit weekeinde in Scheveningen niet spelen. De zus van de twee trouwde vrij dag en Marijn was de hele week al wat ziek geweest. Daarop be sloten de twee niet te spelen. De nieuwe ranglijst wordt komen de week opgemaakt. Dan pas is zeker of de twee in de eredivisie mogen spelen. Ook Timko Lokerse kwam in Scheveningen niet aan spelen toe. Zijn partner Max Backer stapte bij aankomst in de Zuid-Hollandse badplaats over een ijzerdraad heen, maar bleef met zijn teen hangen, waardoor een grote snee het resultaat was. Die is gehecht, maar spelen was daardoor onmogelijk. Backer verwacht volgende week weer wel speelklaar te zijn. Zij zijn door hun hoge plek op de rang lijst wel zeker van deelname.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2006 | | pagina 21