Zieke Beckham redt Engeland Hiddink vreest de Italianen PZC Fransen rekenen op magie Zidane Spaan 2006 Duitsland Robinho mist training WK voorbij voor Senderos Trabelsi stopt als international Zuid-Koreaan dreigt met aanslag Straf Turkije teruggebracht Bezoekersrecord alweer gebroken wk in cijfers Schoenafdruk van Zidane in stadiondeur Lucic stopt bij Zweden Britten worstelen zich langs Ecuador 1/8 FINALE WK 1/4 FINALE voetbal 1/2 FINALE Rooney Klose Heinze FINALE maandag 26 juni 2006 BERGISCH GLADBACH - Robinho heeft gisteren niet met de Braziliaanse selectie meegetraind vanwege een dn- beenblessure. De aanvaller bleef in het hotel achter voor een behandeling van de fysiotherapeut. Zaterdag verlig de speler van Real Madrid ook al voortijdig de trainii^ vanwege de problemen aan zijn dijbeen. Het is nog duidelijk of Robinho morgen in actie kan komen t< Ghana in de achtste finale op het WK. ANP/RTR KEULEN - De Zwitser Philippe Senderos kan tijdens het WK niet meer in actie komen. De verdediger heeft vrijdag in het duel met Zuid-Korea de schouder ontwricht. Daar bij raakte het kapsel beschadigd. „Hij is zeker twee wei ken uitgeschakeld. Er is vijftig procent kans dat hij e& operatie moet ondergaan. Het belangrijkste is nu dathfj rust neemt", zei teamarts Roder. Zwitserland speeltvah Sen' daag in de achtste finales tegen Oekraïne. ANP/RTR *?Pa ijeof :rfde •it v BERLIJN - Hatem Trabelsi heeft een punt achter zijn fit terlandloopbaan gezet. De 29-jarige verdediger, die tra®! F: fervrij is bij Ajax, wil meer tijd aan zijn familie besteden. Hij speelde vrijdag tegen Oekraïne (0-1) zijn 61e en las ste interland. Trabelsi maakte met Tunesië in totaal dril WK's mee en was één van de dragende spelers bij de eind' winst van zijn land in de Afrika Cup in 2004. ANP/DPA eer v< grc SEOUL - In zijn woede over de uitschakeling op hetfHets* heeft een Zuid-Koreaan gedreigd de Zwitserse ambassa-: tej de op te blazen. De 44-jarige man belde na afloop vand T,in nederlaag van Zuid-Korea tegen Zwitserland naar hel3an- noodnummer wat wordt gebruikt om ernstige incidents wra' te melden en vroeg: „Wat is het nummer van de Zwitsersé131'lr ambassade. Ik ga de boel daar opblazen.De ingeschakè °r^e: de politie wist de man op te sporen. Er werd hem eenfik se boete in het vooruitzicht gesteld. ANP/AFP ?rs üüeii s, he delij ■:kti BERLIJN - De beroepscommissie van de wereldvoetba!'Iisen bond Fifa heeft de straf van Turkije gereduceerd. Hri ^ni Turkse voetbalelftal moet zijn volgende drie interland! zonder aanhang op neutrale bodem spelen. De wereldvoerle balbond legde Turkije oorspronkelijk een straf vanz«'e a' wedstrijden op neutraal terrein op. De straf voor deTiuf !:s'e Emre en de Zwitser Huggel werd in beroep in beide geval vc len teruggebracht van zes naar vier wedstrijden schor sing. ANP/DPA nje t in IV uurt inde lomei angz BERLIJN - Zo'n één miljoen mensen hebben zaterdag» - het stadscentrum van Berlijn de WK-wedstrijd tusse Duitsland en Zweden in München (2-0) bekeken. Daar mee werd het drie dagen oudé record alweer verbroken! 'd- c Woensdag zagen ongeveer 700.000 mensen het duel tui-511 ^a sen Die Mannschaft en Ecuador (3-0) op grote scherme 'a'sc in de Duitse hoofdstad. ANP/SID Achtste finale Duitsland - Zweden 2-0 (2-0). 4. Po- dolski 1-0,12. Podolski 2-0. Scheidsrech ter: Simon (Brazilië). Rode kaart: 35. Lu- cic (2x geel/Zweden). Gele kaart: Frings (Duitsland), Jonson, Allback (Zweden). Aantal toeschouwers: 66.000. Bijzonder heid: 53. Larsson (Zweden) mist straf schop. Duitsland: Lehmann; Friedrich, Mertes- acker, Metzelder en Lahm; Schneider, Frings (85. Kehl), Ballack en Schwein- steiger (72. Borowski); Klose en Podols ki (74. Neuville). Zweden: Isaksson; Mellberg, Lucic, Ed- man en Alexandersson; Linderoth, Ljungberg, Jonson (52. Wilhelmssonj en Kallström (39. Hansson); Ibrahimo- vic (72. Allback) en Larsson. Argentinië - Mexico 2-1 n.v. (1-1 1-1). 6. Marquez 0-1,10. Crespo 1-1, 98. Rodriguez 2-1. Scheidsrechter: Busacca (Zwitserland). Gele kaart: Heinze, Sorin, (Argentinië), Marquez, Castro, Torrado, Fonseca (Mexico). Aantal toeschou wers: 43.000. Argentinië: Abbondanzieri; Scaloni, Ayala, Heinze en Sorin; Cambiasso (76. Aimar), Mascherano, Riquelme en Ro driguez; Saviola (84. Messi) en Crespo (75. Tevez). Mexico: Sanchez; Salcido, Marquez, Osorio en Mendez; Castro, Pardo (38. Torrado), Morales (74. Zinha) en Guar dado (66. Pineda); Fonseca en Borgetti. Engeland - Ecuador 1-0 (O-O). 60. Beckham 1-0. Scheidsrechter: De Bleec- kere (België). Gele kaart: Terry, Robin son, Carragher (Engeland), Valencia, Carlos Tenorio, De la Cruz (Ecuador). Aantal toeschouwers: 52.000. Engeland: Robinson; Hargreaves, Fer dinand, Terry en Ashley Cole; Beckham (87. Lennon), Lampard, Carrick en Ger- rard (90. Downing), Joe Cole (77. Car ragher); Rooney. Ecuador: Mora; De la Cruz, Hurtado, Es- pinoza en Reasco; Mendez, Edwin Teno rio (69. Lara), Castillo en Valencia; Del- gado en Carlos Tenorio (71. Kaviedes). Portugal - Nederland 1-0 (1-0). 23. Maniche 1-0. Scheidsrechter: Ivanov (Rusland). Rode kaart: 45+1. Costinha (2x geel/Portugal), 63. Boulahrouz (2x geel/Nederland), 78. Deco (2x geel/Portugal), 90+5. Van Bronckhorst (2x geel/Nederland). Gele kaart: Mani che, Petit, Figo, Ricardo, Valente (Portu gal), Van Bommel, Sneijder, Van der Vaart (Nederland). Aantal toeschou wers: 41.000. Portugal: Ricardo; Miguel, Meira, Car- valho, Valente; Costinha, Deco, Mani che; Luis Figo (84. Tiago), Pauleta (46. Petit), Cristiano Ronaldo (34. Simao). Nederland: Van der Sar; Boulahrouz, Mathijsen (56. Van der Vaart), Ooijer, Van Bronckhorst; Van Bommel (67. Heit- inga), Sneijder, Cocu (84. Vennegoor of Hesselink); Van Persie, Kuijt, Robben. ra (Frankrijk), Frei, Barnetta, Sendeifj )/\j (Zwitserland), Roesol, Rebrov, Kalintef^"' enko (Oekraïne) 1 Eigen doel: Gamarra (Paraguay), ZeHcV cardo (Italië), Sancho (Trinidad en Tote go), Borgetti (Mexico). Spelers met één doelpunt alleen n vermeld van landen die nog aan I toernooi deelnemen. KCPi el, di lexic 'J 3UW( itas fdde erlen Dit i: Rode kaart: Lucic (Zweden/2x g> Costinha en Deco (Portugal/2x gi Boulahrouz en Van Brow n horst(Nederland/2x geel). Gele kaart: Frings (Duitsland), Jonsi' Allback (Zweden), Heinze, Sorin (Argsr- !ft y tinié). Marquez, Castro, Torrado, Fons ca (Mexico), Terry, Robinson, Cam:1; er (Engeland), Valencia, Carlos Tenora hi. De La Cruz (Ecuador), Van Bommel ,3$ Sneijder, Van der Vaart (Nederlarx, Maniche, Petit, Figo, Deco, Ricardo,V; lente (Portugal). Geschorst voor eerstvolgende we* frgg strijd: Essien (Ghana), Emerton IA stralië), De Rossi (Italië), Roesol, Si- derski (Oekraïne), Costinha en Deca x Ar (Portugal). Alleen de gele en rode kaarten vató 1 achtste finales worden vermeld. J atere we ujve ale t »ft Senti ilae 1. Klose (Duitsland) 4. 2. Torres (Spanje), Podolski (Duitsland), Rodriguez (Argentinië) 3. 5. Wanchope (Costa Rica), Bravo (Mexi co), Cahill (Australië), Rosicky (Tsje chië), Villa (Spanje), Carlos Tenorio (Ecuador), Delgado (Ecuador), Crespo (Argentinië), Bosacki (Polen), Gerrard (Engeland), Dindane (Ivoorkust), Ronal do (Brazilië), Sjevtsjenko (Oekraïne), Henry (Frankrijk), Maniche (Portugal) 2. 19. Robben, Van Nistelrooij, Van Persie (Nederland), Frings, Lahm, Neuville (Duitsland), Kaviedes (Ecuador), Savio la, Cambiasso, Tevez, Messi (Argenti nië), Zinha, Fonseca, Marquez (Mexico), Deco, Ronaldo, Pauleta, Simao (Portu gal), Aloisi, Moore, Kewell (Australië), Pirlo, laquinta, Gilardino, Materazzi, In- zaghi (Italië), Kaka, Adriano, Fred, Junin- ho Gilberto (Brazilië), Xabi Alonso, Raul, Juanito (Spanje), Beckham, Crouch, Joe Cole (Engeland), Ljung berg, Allback, Larsson (Zweden), Gyan, Muntari, Draman, Appiah (Ghana), Viei- LEIPZIG - Het stadionvan Leipzig heeft een eeuwigblijvd? de herinnering overgehouda aan het wereldkampioenschap voetbal. In een van de stadion- deuren zit een afdruk van df voetbalschoen van ZinedineZi- dane. De Fransman reageerde metea flinke trap tegen de deur zij frustraties af tijdens de groeps wedstrijd tegen Zuid-Korea op 18 juni: 1-1. Zidane had inca! duel geel gekregen en werd vroegtijdig gewisseld. Stadionmanager Winfried Lon- zen heeft de Fifa gewaagd om de schade in de deur niet Ie' herstellen. Hij vindt het eei mooi aandenken aan 'een vande beste voetballers van de we reld'. De Fifa kreeg in de tussentijd ook al verschillende verzoekja van mensen die de deur willen kopen. ANP/DPA opte BERLIJN - De Zweedse voetbal ler Teddy Lucic heeft een pun' gezet achter zijn interlandloop- baan. De 33-jarige verdediger nam die beslissing zaterdag na de rad 2-0 verloren achtste finale tegen Duitsland op het WK. In dje wedstrijd kreeg Lucic een rode kaart. ANP/DPA Engeland Ecuador Stuttgart door Roel Wiche STUTTGART - Na de rust liep hij kokhalzend uit de kleedka mer, drie kwartier later para deerde hij als de koning van Stuttgart langs de Britse fans. Met zijn handelsmerk, een effect volle vrije trap, trok David Beck ham de Engelsen uit het slop te gen het taaie, maar povere Ecua dor (1-0). Geen moment konden zijn ploeggenoten bewijzen waarom de wereldbeker na veer tig jaar terug naar de bakermat van het voetbal moet. 'Football is coming home' brul den tienduizenden Britten deson danks op de tribunes van het Gottlieb Daimler Stadion, waar het na een hete nacht rustig bleef. Het gaf de matchwinnaar nog net de kracht voor een exclu sieve ereronde, voordat hij uitge put de spelerstunnel opzocht. geeft punten Rooney is terug. Hoe het is geko men kan geen Freud-, Jung-, of Rogers-discipel verklaren, maar in de tweede helft van Enge- land-Ecuador schudde Rooney alles van zich af, inclusief zijn slechte eerste helft en begon hij te voetballen als de beste, die hij, van het Engelse elftal, inder daad is. Dat maakt van Enge land opeens een levensgevaarlij ke tegenstander. Lampard mag nog zo verschrikkelijk falen, Eriksson kan elke moed missen hem te vervangen, maar de te rugkeer van Rooney aan de top is van doorslaggevend belang. Kenmerkend voor Erikssons aversie tegen de kleinste ruzie was de wissel van Joe Cole, die in elk geval fitter was dan de kotsende Beckham of de aan ab sences lijdende Lampard. Goed gezien van Eriksson was daaren tegen het opstellen van Carrick als verdedigende middenvelder die, gemeten over de hele wed strijd, de beste man van het veld was. Podolski maakte tegen Zweden de doelpunten, Klose de groofr ste indruk. Bij het aannemen van de bal voorafgaand aan het eerste Duitse doelpunt leek hij in zijn dodelijke efficiëntie op de Ronaldo van weleer. Bij de tweede goal dartelde hij door de Zweedse verdediging als een jong hert langs besneeuwde zil versparren in een doodstil woud, alvorens de bal opzij te tikken waar zijn mede-Pool op nieuw de kans aangreep. Ik be doel eigenlijk dat die oude Zweedse bokken doodstil ble ven staan. De pas 21-jarige Po dolski profiteert van Klose zoals Bergkamp het in 1992 van Van Basten deed. Bij Bayem Mün chen gaat hij worden gekoppeld aan Makaay. Wat Ruud van Nis telrooij daar dan te zoeken zou hebben, weet ik niet. Voor het eerst dit toernooi kreeg Argentinië serieuze tegenstand. Mexico kon het middenveld en de verdediging keer op keer pijn doen. Mijn verstand zei: het is beter voor het toernooi als Ar gentinië doorgaat, maar mijn ge voel schreeuwde het uit bij de Mexicaanse kansen. En bij een vermeend buitenspeldoelpunt dat het niet was. En bij de twee benige tackle van Heinze die een rode kaart had moeten ople veren in plaats van de gele die hij kreeg. In elk geval was Ar gentinië opnieuw betrokken bij wat tot dan toe de beste wed strijd van het toernooi was. van onze sportredactie HAMELN - Toen Spanje en Frankrijk voor het laatst tegen elkaar speelden - de kwartfinale tijdens Euro 2000 - was Zinedi- ne Zidane op z'n sterkst. Frank rijk, op weg naar de titel, won met 2-1. Onder meer omdat Raül een penalty miste. „Het was een mooie wedstrijd. Mis schien wel de beste interland die ik heb gespeeld", zegt Zida ne in Hameln, waar de Fransen hun basiskamp hebben opgesla gen. Zes jaar later staat Zidane aan het eind van zijn carrière. Mor gen spelen Spanje en Frankrijk de 28e interland tegen elkaar in Hannover. Meer dan ooit reke nen de Fransen op zijn inspira tie. Elke wedstrijd kan zijn laat ste zijn, aangezien Zidane zijn laatste contractjaar bij Real Ma drid niet zal uitdienen. „We wil len heel ver komen. Niet alleen voor onszelf, maar juist ook voor hem", aldus middenvelder Al ou Diarra. Zidane, die vrijdag 34 werd, zat zijn wedstrijd schorsing niet op de bank lüt, maar samen met me- degeschorste Eric Abidal in de kleedkamer. „Hij was zo gefrus treerd", vertelde Abidal. „Hij wil altijd winnen, ook in de trai ning. Wat hij doet ziet er simpel uit, maar ik kan je zeggen dat hij keihard werkt." De onder vuur liggende bonds coach Raymond Domenech re kent voor de wedstrijd tegen Spanje op de spelmaker. „Als je zo iemand in je team hebt stel je hem altijd op", aldus Domen ech. Eric Abidal: „Spanje heeft prima spelers, maar geen Zida ne." GPD 3e plaats Emerton geschorst, Schwarzer onder de lat, Kewell vraagteken Beckham voelde zich bij de af trap eigenlijk te beroerd om te spelen, maar zei geen woord te gen coach Sven-Göran Eriksson. Die was na afloop de eerste om zijn captain, hevig bekritiseerd na de fletse groepsduels, de he mel in .te prijzen. „Ik ben ermee opgehouden om altijd maar die kritiek op Beckham te pareren. Op zijn gebied hoort hij tot de besten ter wereld, punt." Eriksson kon zich verheugen dat hij een lichtpuntje had gezien, want zijn laatste maand als En gelse bondscoach is tot nog toe bepaald geen onvergetelijke. De hevige gevoelens van opluchting gisteravond zeiden veel over de Engelse ploeg, die dit WK meer twijfels dan euforie heeft opge roepen. Op papier heeft Eriks son wellicht het beste team in ja ren. Maar de Zweed slaagt er niet in de sprankeling van de sterren (Beckham, Lampard, Gerrard, Rooney) en de typisch Britse vechtlust (Terry, Ferdi nand) samen te ballen tot een succesmachine. Met de adem van de alomtegen woordige tabloids in de nek zocht de coach opnieuw vertwij feld naar zijn ideale ploeg. De Zweed sneed voor de vierde keer dit WK in zijn team en toverde een 4-1-4-1 opstelling uit de ho ge hoed, met Michael Carrick (Tottenham) verrassend in de ba sis. De middenvelder had slechts zes oefeninterlands op zijn naam. Wayne Rooney begon als eenzame spits. Boomstam Peter Crouch (1.98 meter) bleef op de bank, hoewel de grootste Ecua- doriaan, Augustin Delgado, slechts 1.87 meet. Loon van de angst De Britse angsthazentactiek, te gen een tegenstander die niet als grootmacht bekendstaat, lever de bijna het loon van de angst op. Na tien minuten al kreeg Ecuador een droomkans toen Terry een bal verkeerd kopte en door Frans van den Nieuwenhof KAISERSLAUTERN - Het Wald- und Schlosshotel in Fried- richsruhe is slechts geboekt tot 28 juni. Niemand bij de Australi sche voetbalbond ging ervan uit dat de nationale ploeg zich na de achtste finale nog in Duits land zou bevinden. Vanmiddag tegen Italië is het land in af wachting van een nieuwe stunt. In Kaiserslautern strijden de Socceroos om een plek in de kwartfinale. Guus Hiddink maakte zich giste ren niet al te druk om de hotel kwestie. „Met deze jongens kun je overal kamperen. Tenten op slaan, primusje erbij, geen pro bleem", schertste hij. De opstel ling voor vanmiddag wilde Hid dink gisteren niet prijsgeven, maar één speler hoeft zich geen illusies te maken. Doelman Zeljko Kalac zit weer op de bank. Na zijn blunders te gen Kroatië maakt hij plaats voor Mark Schwarzer, over wie Hiddink ook niet echt tevreden was. „Kalac heeft zijn kans ge kregen en niet gepakt. Daar hoef ik verder geen woorden aan vuil te maken." Het ontbre ken van de geschorste Brett Emerton - hij kreeg rood tegen de Kroaten - doet Hiddink meer pijn. „Emerton is een speler die op veel posities uit de voeten kan. Mede door hem kunnen we variëren in ons tactisch concept. Daarnaast is het een van de fit ste spelers die hier op het WK rondlopen. Hij geeft het team energie." Daarnaast ontbreekt waar schijnlijk Harry Kewell. „Harry is vanuit een zware blessure te ruggekomen en heeft de voorbe reiding nauwelijks meege maakt. Hij is een creatieve spe ler die tussen de linies kan spe len. Ik ben niet optimistisch over zijn meespelen", zei Hid dink. Redelijk niveau De drie probleemgevallen ma ken duidelijk waar de pijn zit bij Australië. Hiddink: „Wij hebben dertien spelers die op re delijk niveau meekunnen. Als er een paar wegvallen, heb je dus een probleem. Dat is ook het verschil tussen een groot en een klein voetballand. Als ik zie wat er bij Argentinië van de bank Carlos Tenorio plots vrij voor het Engelse doel stond. Het been van Ashley Cole én de lat voor kwamen een blamage. Engeland stelde daar droevig weinig tegen over. Rooney moest steeds tegen een overmacht aan verdedigers opboksen en op het middenveld vond de onwennige Carrick nau welijks steun bij het dolende su- pertrio Lampard-Gerrard-Beck- ham. Achterin was rotsblok Ter ry niet altijd rotsblok Terry. Eriksson had in de rust tijd een andere tactiek te bedenken, maar deed dat niet. Engeland bleef in de Zuid-Amerikaanse fuik lopen en het wachten was Guus Hiddink opspringt bij een doelpunt..." Voor de Italiaanse ploeg is de wedstrijd van vanmiddag een bijzonder weerzien met Hid dink, de man die vier jaar gele den met Zuid-Korea te sterk foto Peter Schols/GPD was voor ze. Volgens Hiddink zijn 'alle ouwe koeien uit alle sloten gehaald' de laatste dagen. „Een vergelijking met toen is zinloos.-Dit Italië heeft een ande re trainer, andere spelers. Ze spelen moderner voetbal, aan vallender ook. Italië is honderd procent favoriet, wij zullen pro beren zo lang en zo goed als we kunnen tegenstand te bieden", plaatste de coach zijn team weer in de rol van underdog. Hiddink vreest dat een gebrek aan concentratie ditmaal wel eens fataal kan zijn voor Austra lië. „We zijn elke wedstrijd te gen een achterstand opgelopen. Dat komt omdat we elke keer heel open de strijd aangaan en meteen de aanval zoeken. Tegen Italië moet je daar toch voorzich tig mee zijn, want je geeft zo twee kansen in drie minuten weg. Gelukkig heeft het team de kracht gehad om zich steeds te rug te vechten in de wedstrijd. Daarbij hebben we vaak goed voetbal laten zien. Dat is een te ken dat Australië zich heeft aan gepast aan de internationale ei sen. Tegen Italië ligt er weer een prachtige taak voor ons om nóg een stapje verder te komen." GPD op het moment dat breekijzer Crouch mocht warmlopen. Tot dat eindelijk één van de vedet ten opstond. David Beckham mocht in de zestigste minuut aanleggen voor een van zijn be faamde vrije trappen en bewees dat er op zijn traptechniek in ie der geval geen sleet zit. Tussen de paal, de bal en de handschoen van keeper Mora paste nog geen zilverpapiertje: 1-0. Ecuador had geen antwoord op de treffer en bewees vooral dat Groep A (Duitsland, Ecuador, Polen, Costa Rica) de zwakste van het WK was. De Zuid-Ame rikanen excelleren vooral thuis op grote hoogte, maar in de val lei van de Neckar vormden ze een modale ploeg. Dat die het Engeland toch nog knap lastig maakte, zal coach Eriksson met nieuwe kopzorgen opzadelen. „Het moet beter, dat is duide lijk" Het moet elke wedstrijd be ter, dit WK. Maar we zitten bij de beste achtste ploegen van de Matchvvinnaar David Beckham bedankt het publiek voor de steun in het gewonnen duel met Ecuador, wereld, dat is óók waar." GPD foto Dylan Martinez/RTR

Provinciale Zeeuwse Courant | 2006 | | pagina 16