jfZC Plan voor honderden werklozen 0 AIRCOCONTROLE 42. >2 GroenLinks bepleit^ weer fietsenstalling Scholieren knutselen voor kindsoldaten t t 1 Garantie op vast werk Walcherse gehandicapte boos over duurder vervo u Voor een zorgzame begeleiding De Bevelanden j.C. Hoekman .als u iemand nodig heeft om alles verder te regelen. Monuta W De Voorzorg Voor een Zorgzame Begeleiding De Praktijk voor Osteopathie Van Sonja de Deckere D.O.-MRO 95 zaterdag 24 juni 2006 door Maurits Sep MIDDELBURG - Tweehonderd mensen met een uitkering heb ben binnen nu en twee jaar een vaste baan. Die garantie geven de Sociale Dienst Walcheren en reïntegratiebedrijf Maecon Zuid west in het samenwerkingspro ject Sterk door werk. De sociale dienst (SDW) heeft een tweejarig contract gesloten met Maecon. In het eerste jaar worden banen gecreëerd voor tweehonderd tot driehonderd mensen die nu een uitkering heb ben of binnenkort zouden krij gen. Maecon garandeert dat de helft van hen binnen een jaar een vaste baan heeft. In het tweede jaar wordt weer zo'n groep aan het werk geholpen. „We geven die garantie om ons zelf de uitdaging op te leggen dat ook voor elkaar te krijgen", zegt C. Lodder van Maecon. Hij heeft er ook het volste vertrou wen in dat hij woord kan hou den. „Als we zouden denken dat het toch niet kan lukken, zou den we het niet beloven. Je moet jezelf altijd hogere doelen stel len, dan bereik je ook meer." Vaardigheden De SDW gaat het komende jaar alle 2700 cliënten uit het be stand van de dienst oproepen om hun vaardigheden in beeld te brengen. Op basis daarvan wordt gekeken of Maecon een baan voor hen kan vinden, zet M. van Heest van de SDW. „We gaan niet zonder pardon ieder een aan het werk zetten. We we ten dat een grote groep mensen te veel beperkingen heeft. Om dat ze arbeidsongeschikt zijn, of omdat ze vrij gesteld zijn van werk omdat ze kinderen heb ben. Die mensen zullen we niet als eersten oproepen." Ander zijds worden niet alleen uitke ringsgerechtigden benaderd die makkelijk aan een baan te hel pen zijn, ook mensen met een grote afstand tot de arbeids markt komen in aanmerking voor fret project. Volgens Van Heest is een verde ling gemaakt van 150 mensen die een uitkering hebben en 50 die binnenkort een uitkering krijgen. „We draaien in hun ge val het traject dus om: niet eerst een uitkering en dan werk, maar meteen beginnen met een baan om te voorkomen dat ze die uitkering moeten krijgen." De tweehonderd mensen die in het project aan de slag gaan, worden in dienst genomen door Maecon en door dat reïntegratie bedrijf gedetacheerd bij andere bedrijven. Maecon zoekt banen in allerlei sectoren, van de zorg tot en met de havens en het mid den- en kleinbedrijf. Omdat Maecon Zuidwest in heel Zuid west-Nederland werkt, wordt in dat hele gebied naar banen ge zocht. „Alleen mensen die ook bereid zijn ergens anders te wer ken of voor hun baan te verhui zen, hoeven die plekken te ac cepteren", benadrukt Lodder. „Ze moeten het zelf willen, het is geen plicht." Tegenover de baangarantie van Maecon stelt de Sociale Dienst Walcheren een subsidie voor zo wel Maecon als de uiteindelijke werkgever. Mensen die via het project een baan vinden, krijgen het minimumloon. Dat ligt iets hoger dan de bijstandsuitke ring. Als Maecon mensen moet oplei den of reiskosten moet vergoe den, neemt de SDW die kosten op zich. Bovendien betaalt de SDW de werkgeverslasten die bovenop het salaris komen. Op de Vlissingse basisschool 't Vlot is het project Kunstexpeditie goed bevallen. foto Ruben Oreel door Frank Balkenende GOES - De Goese fractie van GroenLinks pleit opnieuw voor de bouw van een bewaakte fiet senstalling op of rond de Grote Markt in Goes. Een dergelijke voorziening met driehonderd parkeerplaatsen is in het verleden al eens onder zocht, ook een ondergrondse va riant. Technisch is alles moge lijk, maar het vorige college van burgemeester en wethouders hikte tegen de enorme kosten aan, waardoor de fietsenstalling niet rendabel is te maken. GroenLinks haalt het stokpaard je nu toch weer van stal. De frac tie wijst op het Gemeentelijk Verkeers- en Vervoersplan (GWP), waarin onder meer staat het risico op diefstal van fietsen dusdanig hoog is dat fiet sers zich er zorgen over maken. Zeker mensen die een dure fiets bezitten, wil hun kostbare karre tje niet onbeheerd op de Grote Markt stallen, ook al zijn daar sinds de markt autovrij is ge maakt, veel meer fietsparkeer plaatsen. KAP roer 1 'prin lijk vuile bouv drijf het aan door Selma Osman VLISSINGEN - De kinderen uit groep 1 van de Vlissingse basis school 't Vlot vonden het een he le eer om een mooie verfteke- ning te mogen maken voor een kindsoldaatje in Oeganda. „Dan worden de kinderen daar weer blij hè, juf." Leerkracht Francis Joosse merkte dat de kleintjes het zelfs prima vonden om hun tekening af te staan. Normaal is dat wel anders. En in groep 7/8 kreeg meester Tom Roovers kin deren die niet veel om handvaar digheid geven driftig aan het knutselen. Het project Kunstexpeditie maakt op de twaalf scholen die er mee experimenteren heel wat los. Niet alleen leerlingen, ook sponsoren en de studenten en do centen van de Hogeschool Zee land (HZ) die de bijpassende les kist hebben ontwikkeld zijn en thousiast, heeft initiatiefneem ster Tinka de Korte uit Sint Lau rens gemerkt. „Het raakt ieder een." Ze haalt het eindfeest van een Wissenkerkse basisschool aan. „Tijdens een voetbalwed strijd van het Nederlands elftal liepen honderden mensen mee in een parade door het dorp." 't Vlot sloot het project gister avond af met een feest waarop op allerlei manieren geld werd ingezameld voor Art for All. Om deze stichting is het project be gonnen. Kunstenaars reizen als vrijwilliger voor Art for All naar kinderen in gebieden waar oorlog, armoede, ziekte en ge weld heersen en zetten daar met kwasten, kleurpotloden, hout en zaag de boel op stelten. Hoogte punt van hun bezoek is telkens een kleurrijke parade waarin kinderen hun tekeningen, beel den en andere kunstuitingen aan de bevolking laten zien. Tinka de Korte, zelf beeldend kunstenaar, werd getroffen door het effect dat 'beeldtaal' heeft op kinderen. „Er komen ontzettend veel dingen boven." Het begon diep van binnen te borrelen en De Korte kwam tot het besef dat het effect van het bezig zijn met kunst niet alleen veel doet voor kindsoldaten in een ver land, maar ook goed kan zijn voor kinderen in Neder land. Tegelijkertijd zocht ze naar een manier om scholen be zig te laten zijn met het goede doel: de stichting Art for All. In samenwerking met studenten en docenten van de Pabo-afdeling van de HZ werd het project Kunstexpeditie geboren. De twaalf leskisten bevatten exotische spullen zoals maskers, tassen, instrumenten en foto's en muziek uit verre landen. Die zetten samen met verhalen over een multiculturele ontdekkings tocht basisschoolleerlingen aan tot het maken van bijzondere kunstwerkjes, van 'spullertprop- pers' (tassen) tot een droomhuis. Alle kunstdisciplines (muziek, dans, dram, beeldende vorming en literatuur) komen aan bod. Francis Joosse stond er versteld van dat kinderen van soms maar net vier jaar een hele mor gen met het project bezig kon den zijn. „Dat geeft aan dat het ze interesseert." Van ouders hoorde ze dat het verhaal over de kindsoldaten die soms vanaf hun moeders schoot gestolen worden behoorlijk indruk had gemaakt op de kinderen. Pabo-student Johan van Dijk be geleidde het lesproject op 't Vlot. „In groep 5 hadden ze enorm veel lol met de jabber- talk, een fantasietaai." Groep 7/8 had een heel eigen muziek stuk gemaakt, zelfs met een ver haal erin." Op de scholen prijkt een zes me ter lange lap stof met de dromen van kindsoldaten uit Oeganda. Bij een volgend bezoek gaan er ook foto's uit kunstwerken uit Nederland mee, vertelt De Kor te. „Dat motiveert de scholieren gigantisch." Het project Kunst expeditie wordt is nu al een suc ces. De Korte heeft uit het hele land aanvragen voor leskisten Volgens GroenLinks is e duidelijk een markt voort waakte fietsenstalling, zei let op het grote aantal n dat de binnenstad per fiet doet. In de kantlijn mei fractie op dat door het afl Des< van de bewaakte fietsensl er uiteindelijk driehonde» keerplaatsen minder zijn g seerd in het Goese stadhai GroenLinks wil dan ookd tieke discussie over een de ke voorziening aanzweng? vraagt het college maanij de commissie grondgebied over door te praten. Dat lijkt wethouder M. man (CDA, verkeer en vt weinig zinvol. „Alle mogel joor den zijn destijds bekeken duur bevonden. Bovendien komt in de pa> [ensc garage op het Bleekveld, UOet van de bouw dit najaar b ran d een bewaakte stalling me |e vei capaciteit van 75 fietsen jand Bleekveld is vijf minuten van de Grote Markt. Die: |er I vraagt zich dan ook af off g0 nog geld moet worden ge? ais in een bewaakte stalling Grote Markt. Tijdt se h giste thea der door Maurits Sep VLISSINGEN - De Werkgroep Gehandicapten Walcheren is verontwaardigd dat het het col lectief vervoer voor gehandicap ten buiten Walcheren flink duur der wordt. Volgens voorzitter M. Cazemier heeft Maatschappe lijke Zorg Walcheren een nega tief advies van de werkgroep ge negeerd. „Wij zijn hier absoluut niet ge lukkig mee", zegt Cazemier. „Tachtig procent van de mensen die wij vertegenwoordigen, heeft een inkomen van anderhal ve keer de bijstandsnorm. Het wordt voor hen onmogelijk naar bijvoorbeeld de Bevelanden te reizen." Terwijl veel mensen daar wel fa milie hebben wonen, stelt Caze mier. „Dat is het unieke a land en dat hebben we ook gegeven. Bovendien moete: proi handicapten soms van vok daa ningen gebruik maken difj..eve: Walcheren niet beschüijaai zijn. Denk aan het revalidlj.de centrum voor gehandicajji loss Dat is in Goes." 1 zo'i Cazemier zegt begrip te he:l der voor het argument van schappelijke Zorg Walck dat er bezuinigd moet wor „Walcheren heeft de regeling van heel Nederland hebben altijd meer gedaan strikt genomen moest. Mas: kunnen het desondanks te; over onze achterban niet ven woorden met de bezuinigin te stemmen. Juist omdat Wai ren en Zeeland niet te vers ken zijn met de rest van land." Familieberichten vervolg van pagina 12 In plaats van kaarten Een hand, een woord, een kaart, bloemen. Hartverwarmend waren de vele blijken van medeleven, die wij mochten ontvangen na het zo onverwachte overlij den van onze lieve moeder en oma Catharina Johanna Kole-Weststrate - Tiny - Het heeft ons goed gedaan. Omdat het voor ons niet mogelijk is een ieder persoonlijk te bedanken, hopen wij dat u langs deze weg onze dank wilt aanvaarden. Peter en Annemarie Kole Els en Maurice Kerybin Ad Kole en (achter)kleinkinderen. Juni 2006. Voor uw blijken van medeleven ondervonden na het over lijden van onze vader, schoonvader en opa Albrecht Remijn betuigen wij u onze hartelijke dank. Kinderen en kleinkinderen 's-Heerenhoek, juni 2006 Uw aanwezigheid bij het afscheid en de enor me hoeveelheid kaarten en bloemen na het overlijden van mijn lieve man, vader en schoonzoon Rinus Vermaire hebben wij zeer gewaardeerd. Hiervoor onze hartelijke dank. Corrie Vermaire-de Koster Coen Vermaire Oma de Koster-Quakkelaar 's-Gravenpolder, juni 2006 Al uw brieven, telefoontjes en persoonlijke blijken van medeleven, die wij na het overlijden van onze lieve, zorg zame moeder en oma Francina Vermeer-Kleinendorst hebben mogen ontvangen hebben ons enorm gesterkt bij het dragen van ons verlies. Kinderen en kleinkinderen Amemuiden, juni 2006 Voor uw blijken van medeleven, die wij mochten ontvangen na het overlijden van onze geliefde, zorg zame moeder, groot- en overgrootmoeder Magrieta Vleugel-Kole betuigen wij u onze hartelijke dank. Familie Vleugel-Jobse Familie Schot-Vleugel Juni 2006 Dankbetuiging Voor uw medeleven na het overlijden van onze geliefde moeder en oma Jannetje Pieternella de Visser-Gideonse danken wij u hartelijk. kinderen, klein- en achterkleinkinderen Berberaapje Titi werd illegaal verkocht op een markt in Marokko, nadat zijn moeder was doodgeschoten. Zoals zovelen. Gelukkig zit hij nu bij Stichting AAP. Hier heeft hij inmiddels een prima leven op een van de apeneilan- den, samen met soortgenoten. U kunt Stichting AAP kosteloos helpen. In Nederland belan den miljoenen lege cartridges- uit printers en kopieermachi nes in de prullenbak. Dat is zonde. Want voor het milieu én Stichting AAP valt er veel winst te behalen wanneer cartrid ges opnieuw worden gevuld. Voor elke lege cartridge die u bij het AAP Collection Centre inlevert, ontvangt AAP een vergoeding. Met de opbrengst van deze cartridges kan een groot deel van de verzorgings- kosten van dieren zoals Titi betaald worden. Help onze dieren alstublieft, spaar kosteloos lege cartridges in voor AAP. Het helpt echt! BEL GRATIS 0800-1118 OF KIJK OP WWW.AAP.NL Huisartsenpraktijk 's-Gravenpolder In verband met de promotie van A. Korstanje tot Doctor in de Geneeskunde zijn de praktijk en apotheek in 's-Gravenpolder MAANDAG 26 JUNI DE GEHELE DAG GESLOTEN Voor spoedgevallen en spoedrecepten wordt waargenomen door de praktijk en apotheek van Dr. Ingelse, Laustraat 1 te 's-Heerenhoek, tel. 351280. EXECUTIE VERKOOP Op maandag 26 juni 2006 om 11.00 uur, vindt een openbare verkoop plaats. De verkoop komt voor rekening van Pro va Trading B.V. Te koop worden aangeboden: 1 Quad Motortek 125, 1 Quad Yamaha 660 R, 2 waterscooters Seadoo XP, ongeveer 10 motor- steps, 1 gesloten wagen, Mercedes Benz 638i, kenteken 35-BD-TH, bouwjaar 2000, 1 personen auto, Mercedes Benz A 160, kenteken 53-DZ-FP, bouwjaar 2000, en wat verder te koop zal worden aangeboden. De plaats van verkoop is Goes, Livingstoneweg 2-6 (Loods van Mourik). Bezichtiging een uur voor de verkoop. Alleen contante betaling. Geen opgeld. De verkoop vindt plaats in opdracht van de Belastingdienst Zuid West, kantoor Goes. Voor inlichtingen tel. 06-51968578 (het kan zijn dat om een of meerdere redenen de verkoop niet doorgaat). De belastingdeurwaarder belast met de executie verkoop. W. Duim. Belastingdienst Dag en nacht bereikbaar op: (0113) 311 444 Overal te ontbieden Alle voorzieningen om thuis op te baren Aandacht voor uw persoonlijke wensen informatie pakket op aanvraag verkrijgbaar (gratis en vrijblijvend) uitvaartzorgcentrum Hoofdkantoor: Geldeloozepad 20,4463 aj Goes (0113) 227525 Rouwcentra: Geldeloozepad 20 Goes - Kitskinderseweg 1 kapelle Facilitair Bedrijf: Langeweg 1 's-Gravenpolder "mujukf www-uitvaartzorgcentrum.nl DBl3 Begrafenis- en Crematieverzorging OVERTOOM-GROEN Kantoor en rouwcentrum: Van Dishoeckstraat 620 4382 XW Vlissingen Telefoon: 0118-413417 Na een overlijden krijgt u noodgedwongen te maken met het vele regelwerk. De medewerkers van Monuta De Voorzorg zijn er om u op dat moment te helpen en met u mee te denken. Vooreen persoonlijk afscheid, geheel naar eigen wens... Onze naam is veranderd; onze dienstverlening is als vertrouwd (voorheen De Voorzorg Sinke) Uitvaartcentrum: Vlissingen, Monuta De Voorzorg Industrieweg 20, Tel: (0118) 41 27 60 Uitvaartverzorging Janneke den Besten dag nacht bereikbaar P Londensekaai 9, Middelburg tel: 0118 623359 Dag en nacht bereikbaar op (0111) 45 07 17 of (0111) 46 26 00 "x Alle voorzieningen om thuis op te baren Aandacht voor uw persoonlijke wensen Vraag om ons gratis informatiepakket! „SCHOUWEN-DUIVELAND' m. de bruijne j. c hoekman Werekendetstraat 4, Zierikzee Postbus 189, 4300 AD Zierikzee www.uitvaartzorgcentrum.nl gaat per 1 juli verhuizen near Verwerijstraat 4331 TB Middelburg Tel.nr. blijft 06-2f.68.l8.75 De praktijk blijft t/m 30 juni op Seissingel 4 te Middelburg bin I I BOSCH I Ook uw autoairco moet regelmatig in onderhoud om zo lang mogelijk goed te blijven functioneren. Lente, zomer, herfst en winter; geschikt moment. Voor onze klanten heben wij een Basisonderhoudspakket Wij controleren graag i/ooii dichtheid van het systee? urtblaastemperatuur in de auto de V-snaarspanning vantf compressoraandrijving de uiterlijke conditie vanfi hoofdcomponenten Compleet voor slechts Vraag ook naar onze aircoreinigingi Bosch Car Service... Daar kom je graag terug AXEL, Autocenter Snoodijk Drieschouwen-zuid 18, Telefoon 0115 - 56 20 Quistenburg 8, Telefoon 0113 - 35 15 51 KAPELLE, Garage Hoogesteger Dijkwelstraat 59, Telefoon 0113 - 34 13 15 Karreveld 4, Telefoon 0118 - 55 19 91 Kanaalweg 12a, Telefoon 0118 - 62 76 80 VLISSINGEN, Autobedrijf Murre Gerbrandystraat 4, Telefoon 0118 - 46 46 44 Vrouwenpolderseweg 75, Telefoon 0118 - 591521 WISSENKERKE, Autobedrijf de Moor Oostvoorstraat 23, Telefoon 0113 - 37 12 10 kiid:jii^ddrmi.u.ijii»m.iffa Boerenweg 4, Telefoon 0111 - 41 26 86 KBDÏAGc??.1 www.boschcarservlce.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2006 | | pagina 62