ïoes levert meer hulp bij schuld Uit- Duitsers voelen zich benadeeld fZC Sint-Annaland maakt zich op voor spektakel De Legerdiek blijft in handen gemeente lijzonder Woningtaxaties Open huis Pluimpop en SGB in Hoedekenskerke }emeente streeft ernaar voedselbank overbodig te maken Wegpiraat moet rijbewijs inleveren Boete voor bezit agressieve hond Kleuterklas bij speciaal onderwijs Scouts strijden in zeilwedstrijd verkoop IHHHIHHuüSSBJiiUiü Srenadierweg 17b, Middelburg 1)118-641386, www.baderie.nl ÊSTE BADERIE VAN HET JAAR Bezorgklachten: 1)800-0231231 op maandag t/m vrijdag gedurende de openingstij- den;zaterdags tot 12.00 uur IEDACTIE tiEVELANDEN/THOLEN Stationspark 28 Postbus31 «60 AA GOES Tel: 0113-315670 rax: 0113-315669 E-mail: redgoes@pzc.nl Prank Balkenende (chef) Cornelleke Blok Willem van Dam Mieke van der Jagt Rob Paardekam Koen de Vries (sport) Harmen van der Werf CENTRALE REDACTIE Stationspark 28 Postbus 31 «60 AA GOES Tel: (0113)315500 Pax: (0113)315669 E-mail: redactie@pzc.nl internet www.pzc.nl E-mail: web@pzc.nl Een Duitse woning in bungalowpark Ruiterplaat bij Kamperland. door Harmen van der Werf KAMPERLAND - Duitsers met een ei gen woning in bungalowpark Ruiter plaat bij Kamperland voelen zich bena deeld door de gemeente Noord-Beve land. Huizen van Duitsers zijn hoger ge waardeerd voor de onroerend zaakbelas ting (ozb) dan die van Nederlanders, be weren H. Strittmatter uit Duisburg en L. Beeking uit Hamm. De gemeente Noord-Beveland ontkent ten stelligste dat dit is gebeurd. Strittmatter heeft de strijdbijl opgegra ven tegen de gemeente Noord-Beveland en is voorlopig niet van plan die te be graven. Hij is er met mede-bewoner Beeking van de Ruiterplaat zonder meer van overtuigd dat Duitse en Neder landse woningbezitters verschillend worden behandeld. Om dit te bewijzen heeft hij een ronde gemaakt door het park aan het Veerse Meer en de taxatie waarden van zestien bungalows verza meld, per 1 januari 1999 en op de laat ste peildatum 1 januari 2003. Het beeld dat daaruit naar voren komt, is nogal wisselend. Zo kreeg Strittmat ter zelf te maken met een stijging in die vier jaar van 104 procent. Beekings wo ning is 97 procent hoger getaxeerd. Het huis van een andere Duitser is daarente gen slechts 27 procent in waarde geste gen. Woningen in Nederlandse handen laten waardestijgingen zien van 28 tot 128 procent, waarbij de meeste op Strittmatters lijstje onder de zestig pro cent zitten. Discriminatie Strittmatter en Beeking zeggen geen problemen te hebben met het betalen van belastingen, maar zij kunnen zich niet aan de indruk onttrekken dat 'er sprake is van discriminatie van Duit sers'. Zij hebben inmiddels allebei eerst bij de gemeente en later bij de belasting kamer van de Middelburgse rechtbank bezwaar gemaakt tegen hun ozb-aan- slag. Strittmatter heeft het daar niet bij gelaten. Hij heeft de Duitse pers inge schakeld, grote regionale kranten in Nordrhein-Westfalen als WAZ (West- deutsche Algemeine Zeitung) en Rheini- sche Post én radiozender WDR. In het Europees parlement zijn er vragen over gesteld door de Duitse christen-demo craat K. Florenz. De Noord-Bevelandse WD-wethouder P. de Putter (financiën) is op vakantie en niet bereikbaar voor een reactie. Ambtenaren financiën B. Priem en R. de Bruijn doen het woord. Wat Stritt matter en Beeking beweren, is volgens hen absoluut niet waar. De taxaties zijn door het onafhankelijke taxatiebureau Tog Nederland uitgevoerd, de gemeente zit daar niet tussen. „Tog weet niet eens wie welk huis in bezit heeft", aldus de ambtenaren. foto Willem Mieras Priem en De Bruijn zitten wel in hun maag met de acties van Strittmatter en Beeking. „Noord-Beveland is afhanke lijk van het toerisme", geeft De Bruijn aan. „Wij zijn daarom als gemeente juist heel erg op de hand van toeristen en dan is het zonde dat er zo'n negatief beeld van Noord-Beveland wordt ge schetst in Duitse media. Wij hebben journalisten van die Duitse kranten uit genodigd, maar ze zijn niet gekomen. Het kostte te veel tijd. De bezwaren van Strittmatter en Beeking zijn door Noord-Beveland afge wezen. Zij hebben beroep aangetekend in Middelburg en zijn van plan door te gaan tot het einde. Zij verwijten de ge meente een hooghartige houding. „De overheid is hier, anders dan in Duits land, echt een ouer-heid. Alles wordt zo formeel afgehandeld." Ambtenaren De Bruijn en Priem laten weten niets an ders dan de afgesproken procedures te kunnen volgen. Dat is naar hun oordeel ook de beste garantie om te voorkomen dat de één wordt bevoordeeld en de an der wordt benadeeld. doorMaartje Huijben SINT ANNALAND - Het is stil te voor de storm in Sint-Anna land. Op straat zijn maar weinig mensen te bekennen. Maar ach ter deuren wordt met man en macht gewerkt aan de festivitei ten in het kader van 75 jaar voet balvereniging WHS en 125 jaar muziekvereniging Accelerando. Paradepaardje is het eilandspek takel Sint Atlantis dat donder dag 6 juli in première gaat. Meest omvangrijke activiteit is de Alvantho manifestatie met een ondernemersbeurs, agri- beurs, toeristisch-recreatieve markt en talrijke culturele acti viteiten op vrijdag 7 en zaterdag 8 juli. De meest spraakmakende actie is de recordpoging op za terdag 8 juli om de grootste hek- senbezem ter wereld te maken. Het Kreateam, waar zowel de voetbal- als muziekvereniging in is vertegenwoordigd, ver zorgt de organisatie. Daarnaast houdt de watersportvereniging Sint-Annaland voor de eerste maal Sail Sint-Annaland. De festiviteiten zijn groots. Jack Westdorp, één van de bestuursle den van het Kreateam en voor zitter van Accelerando, heeft het er maar druk mee. „We zijn twee jaar geleden ergens aan be gonnen en eigenlijk is het alleen maar groter gegroeid. We begon nen met het idee dat we samen met de voetbal een dorpsfeest wilden geven. In ons achter hoofd hadden we het Setallands spektakel van 2000, maar het moest wel een iets andere draai krijgen. Na iedere brainstorm sessie werden de activiteiten als maar grootser." Van een simpel dorpsfeest zijn de activiteiten uitgegroeid naar een regionale manifestatie die het eiland Tholen en specifiek Sint-Annaland op de kaart moet zetten. De slogan 'Beleef het mee aan de Krabbenkreek', moet op zaterdag maar liefst tus sen de vijftien- en dertigdui zend bezoekers trekken. „Of dat echt zo is, moeten we afwach ten, maar we zetten er wel op in", bezweert Westdorp. In de voorbereiding is niets aan het toeval overgelaten. Er is vol doende ehbo en een calamitei- tenpost. Daarnaast is er, hoewel niet voor de mensen zichtbaar, overal beveiliging. Organisatorisch heeft een der gelijke bezoekersstroom heel wat voeten in de aarde. Buiten het dorp zijn vele verkeersregel aars actief om iedereen een plekje te wijzen. „Bij goed weer hebben we een groot stuk land beschikbaar, maar bij slecht weer zullen mensen toch langs de weg moeten parkeren. Maar de mensen hoeven niet ver te lo pen hoor. Er rijden speciale shuttlediensten richting het dorp." Natte zakdoek Aan de festiviteiten werken vele vrijwilligers mee. Naast het zes- koppige bestuur zijn er twaalf teams die aan deelprojecten wer ken. Het grootste team werkt aan de Alvantho manifestatie met meer dan twintig mensen. Het kleinste team bestaat uit slechts vier vrijwilligers en werkt aan de Nacht van de Nat te Zakdoek. „Voor ons wordt dat de avond dat we eindelijk niks hoeven te doen", lacht Westdorp. Aan het eilandspekta kel doen een kleine tweehon derd mensen mee. Daarnaast is er nog een orkest met vijftig mu zikanten. „Je kunt dus wel zeg gen dat er veel mensen bij be trokken zijn." Op de vraag of Westdorp nog eens een keer iets dergelijks op poten zet, lacht hij geheimzin nig. „Zeg nooit, nooit, maar voorlopig is dit het maximale. Al die voorbereidingen zijn ont zettend leuk. Iedereen is bezig en met zijn allen komt er veel creativiteit naar boven. Dat is prachtig, maar het slokt ver schrikkelijk veel tijd op. Boven dien kan ik na 8 juli nog niet lui achterover zitten. In september is nog de viering van het echte jubileum van Accelerando. Daarvoor hebben we ook nog het één en ander in petto." HOEDEKENSKERKE - Spoor- en landschapspark De Pluimwei- de in Hoedekenskerke is van daag en morgen van 10.30 tot 17.00 uur het toneel voor mini- treinen, modelbanen- en boten én muziekoptredens, met van avond Pluimpop. De activiteiten zijn een initia tief van de Stoomtrein Goes- Borsele Junior. Vooral op model- bouwgebied is er beide dagen veel te doen. Op De Pluimweide is een mini-spoorbaan. Stoom-, diesel- en elektrische treinen rij den erop rond van allerlei hob byisten. Wie dat wil, kan een eindje meerijden. Modelboten zijn aanwezig. Klederdrachten vereniging Mooi Zeeland houdt wasdag, babbelaars worden ge bakken, vandaag is er een goo chelaar en een springkussen op beide dagen. In recreatiege bouw De Buffer bij De Pluim weide zijn demonstraties klom penmaken en modelspoorbanen in aanbouw te zien. Muziekoptredens zijn vandaag om 14.30 uur door muziekvereni ging OKK uit Wemeldinge en om 15.30 uur door Con Amore uit Hoedekenskerke. Vanavond is het Pluimpop van 20.00 tot 1.00 uur met de Goese band Punt-Uit die een WKoncert geeft. Morgen is om 14.00 uur een drumact en een uur later speelt de Blue Jeans Big Band. komen. Probleem is dat de vraag groter is dan het aanbod. Goes streeft ernaar de wacht lijst weg te werken. Daarnaast wil de gemeente ook Delta en verhuurders die nog niet mee doen, betrekken bij het Woon- herkansen-project. Veel aandacht gaat de gemeente besteden aan voorlichting, zo dat voorkomen wordt dat men sen in de schulden raken. Doel is 'kwetsbare groepen' op te zoe ken en uitgebreid voor te lich ten. Te denken valt aan starters op de woningmarkt, minima, eenoudergezinnen, migrantenge zinnen en jongeren. Wethouder Adriaanse zegt dat extra voor lichting hard nodig is. „Sommi ge mensen kunnen nu eenmaal moeilijk met geld omgaan." Cursus Als het gaat om budgetbeheer, denkt Goes aan verplichte cur sussen voor cliënten van de so ciale dienst. Ook moeten meer mensen zo'n cursus kunnen vol gen. De gemeente is van plan sa men te werken met particuliere budgetbeheerbureaus (bewind voerders). De categorie die.de eindjes niet meer aan elkaar kan knopen, moet ook sneller worden gehol pen door het maatschappelijk werk. De gemeente wil de wacht tijden verkorten en betere af spraken maken over welke in stantie mensen met schulden be geleidt. Daarnaast wil de gemeente de voedselbank van Stichting de Helpende Hand steunen in de vorm van incidentele onkosten vergoedingen. Voorwaarde is wel dat de stichting professione ler gaat werken en er een krach tiger bestuur komt. De RWS ont fermt zich daar al over. Ander doel is een ruimhartiger armoedebeleid te voeren en de verschillende regelingen meer te promoten. Na overleg met de- Cliëntenraad (de spreekbuis van bijstandsgerechtigden) wil Adriaanse de maximale vergoe ding vanuit het declaratiefonds (bedoeld voor deelname aan sportclubs of lidmaatschap bi bliotheek) optrekken van 125 naar 175 euro. Ook wordt gewerkt aan een bete re regeling voor bijzondere bij stand. Met name vervanging van witgoed zoals wasmachines blijkt voor minima een pro bleem. Goes wil het gros van de gestelde doelen nog dit jaar waarmaken. Adriaanse zou het mooi vinden als niemand meer door de mazen van het vangnet valt en de voedselbank uiteinde lijk overbodig wordt. nrFrank Balkenende IES - De gemeente Goes wil n$en die in de schulden zit- beter helpen en begeleiden, k scherpt ze het armoedebe- Jaan. Op de langere termijn tt dat de voedselbank in ps overbodig maken. van burgemeester en (houders heeft een globaal ijdplan gemaakt. „Het is een izet tot een onderzoek. We Hen elk facet van schuldhulp- rlening nauwgezet bestuderen jervolgens concrete maatre- lennemen", zegt wethouder J. riaanse (SGP/ChristenUnie, [jale zaken). nde zevenhonderd bijstands- echtigden heeft rond de twin- procent ernstige financiële iblemen. De meesten hebben aiingsachterstanden bij ener- tbedrijf Delta, zorgverzeke- arCZ en/of woningbouwver- igingen. gemeente Goes wil zo snel jgelijk een convenant sluiten sDelta. Daarin moet worden dat gezinnen die hun ergierekeningen niet meer mnen betalen, niet zomaar irden afgesloten van gas, licht water. Zeelandbreed berei- gemeenten al zo'n afspraak Delta voor, maar Goes wil rs ïar niet op wachten. .'•jS ;t dezelfde spoed moet het be- ande convenant met de Regio- !e Woningbouwvereniging Sa- werking (RWS) worden op- n va, kist. Volgens Adriaanse is het (odzakelijk dat er bij dreigen- woningontruimingen overleg ssen instanties plaatsvindt en er (voldoende) opvangadres- voor uitgezette huurders be- inkbaar zijn. loopt al een Woonherkan- i-project voor mensen met widen, onaangepast gedrag bij voorgenomen huisuitzet- Verschillende instanties •rken daarin samen. Doel is in vroeg stadium hulp te bie- zodat het niet tot een uitzet- komt. Ook uitbehandelde inenten van Emergis kunnen dit project aan woonruimte Advertentie zaterdag 24 juni 2006 b 13 MIDDELBURG - Een 27-jarige man uit Zierikzee is giste ren voor roekeloos rijden en het veroorzaken van een ver keersongeval conform de eis veroordeeld tot zestien maan den rijontzegging, 160 uur werkstraf en twee maanden voorwaardelijke gevangenisstraf. Politierechter L. van Dijke nam in de straf mee dat de verdachte na de-botsing met een voorligger was doorgereden en daarnaast een fors strafblad heeft aan verkeersmisdrijven. De Zierikzeeënaar zei een black-out te hebben gehad toen hij op de N59 op SchouwenDuiveland tegen een voor hem rijden de auto botste en daarna doorreed. Het slacht offer liep door de aanrijding een whiplash op. „Ik heb sui kerziekte. Daardoor ben ik de weg kwijtgeraakt", luidde zijn verweer. De politierechter vond dat een kletsverhaal. Getuigen hadden hem zien inhalen, snijden en plotseling zien rem men. Officier van justitie J. Zondervan voegde eraan toe: „U bent achterop tegen de auto gereden, heeft ingehaald op plaatsen waar het niet mag en u heeft veel te hard te gereden." De officier schrok van het strafblad en vond dat de automobilist een tijd niet op de weg moet komen. Het rijbewijs is door het CBR ingevorderd. MIDDELBURG - De hond van het echtpaar uit Oost-Sou burg was al afgemaakt, maar gisteren moesten ze zich in Middelburg strafrechtelijk verantwoorden voor het bezit van de pitbullterriertype. De 27-jarige man en zijn 22-ja- rige vrouw kregen 300 euro boete opgelegd, omdat de ver boden hond (een Amerikaanse Staffordshire) de kenmer ken had die onder de regeling agressieve dieren vallen. „We wisten niet dat we de hond niet mochten houden", zei de man. Het paar kon 28 oktober geen certificaat van een stam boom overleggen, waarna de hond in beslag werd geno men. Ze hadden gisteren hun baby naar de zitting meege nomen. „De hond kan ontzettend lief zijn, maar is ook ge vaarlijk. Er worden ook baby's door agressieve honden doodgebeten", merkte de politierechter op. Het paar kon zich verenigen met de gedachte dat ze de pit bullachtige hond niet meer in bezit hadden. Ze zeiden voorlopig niet van plan te zijn een andere hond aan te schaffen. HULST - Kleuters met leermoeilijkheden uit Oost- Zeeuws-Vlaanderen hoeven met ingang van het nieuwe schooljaar niet meer de reis naar het speciaal onderwijs in Terneuzen te maken. Schoolstichting De Linie begint namelijk in augustus in de school voor speciaal basisonderwijs De Brug met een kleuterklas. Volgens directeur Cok Bos van De Linie ver laagt zijn stichting daarmee de drempel om passend on derwijs in de omgeving te vinden. Door de uitbreiding van het gebouw van De Brug en de opleiding van gespecialiseerde leerkrachten is de school aan de Koolstraat in Hulst nu toegerust om het onderwijs aan kleuters met leermoeilijkheden te gaan verzorgen. „We lopen hiermee feitelijk al vooruit op nieuwe ontwik kelingen die momenteel gaande zijn in het onderwijs. De essentie daarvan is, dat ieder schoolbestuur over enkele jaren verantwoordelijk wordt voor alle kinderen." De Brug start in augustus met een aparte kleutergroep van acht kinderen. door Frank Balkenende GOES - De gemeente Goes is niet van plan het verenigingsge bouw De Legerdiek aan de West- wal in de stad te verkopen. Eind vorig jaar toonde een particulier interesse in het pand, maar vol gens wethouder J. Adriaanse (SGP/ChristenUnie, welzijn) heeft De Legerdiek een te be langrijke functie voor met name senioren. De belangstellende informeerde bij de gemeente naar de De Le gerdiek omdat het vorige colle ge van burgemeester en wethou ders worstelde met het beheer van de bejaardensociëteit. Daar voor werd een uitzendkracht in gezet, maar dat werd de gemeen te uiteindelijk te duur. Daarnaast waren er destijds pro blemen met geluid. Muziekvere niging Euphonia repeteert er al sinds jaar en dag. Er kwamen echter klachten uit de buurt, om dat het gebouw te veel geluid zou lekken. Daarop knoopte de gemeente gesprekken aan de met muziekvereniging over ver huizing naar een ander pand. De particulier, een inwoner van Goes, vroeg of de gemeente het gebouw wilde verkopen. Het col lege van burgemeester en wet houders heeft dat verzoek deze week afgewezen. Volgens wethouder Adriaanse is De Legerdiek onmisbaar als voorziening voor senioren. We kelijks zijn er tientallen oude ren te vinden die er biljarten, kaarten en keuvelen. Verder ver gadert de Seniorenraad er wel eens en repeteert Euphonia er. Adriaanse: „Er zijn nu elfdui zend Goesenaren van 55 jaar en ouder, in 2025 zijn dat er zestien duizend. We zullen de komende jaren alle accommodaties voor senioren hard nodig hebben." Bovendien draait De Legerdiek als een lier sinds er een nieuwe beheerder is. Van de geluidspro blemen is Adriaanse niets be kend. „Kennelijk is er geen pro bleem meer." De Betho, de sociale werkvoor ziening in Goes en Tholen, toon- (Advertentie) i Den Dekker KAPELLE 0113-330330 www.dendekkermuziek.com de twee jaar terug, toen de pro blemen rond De Legerdiek speel den, interesse in het beheer. Het productie-, toelevering- en hove niersbedrijf is altijd op zoek naar detacheringsplaatsen om te zorgen dat mensen in de socia le werkvoorziening aan de slag kunnen blijven. Beheer van dorpshuizen en wijkaccommoda- ties kan een welkom alternatief zijn voor banen die in de produc- tiepoot verloren zijn gegaan door concurrentie uit Azië. Ook al is het beheer van De Le gerdiek niet in handen gesteld van de sociale werkvoorziening, toch wil Adriaanse, sinds kort voorzitter van De Betho, nagaan of er op dat terrein mogelijkhe den zijn. Als de nieuwe Wet So ciale Werkvoorziening ingaat, moet immers tweederde van het personeel buiten de deur wer ken. Alleen de werknemers, die een geborgen werkomgeving no dig hebben, behouden hun plek je in het Betho-pand in Klein Frankrijk. YERSEKE - Ruim tweehonderd scouts strijden vandaag in Yerse- ke tijdens een zeilwedstrijd om de Oosterscheldebeker. De wedstrijd wordt georgani seerd door de Ridder Boudewijn- groep uit Yerseke. Alle zeever kenners uit de Admiraliteit Zeeuwse Stromen, waar ook Ber gen op Zoom onder valt, mogen er aan meedoen. Tien scouting groepen maken vandaag hun op wachting. De eerste wedstrijd begint om 13.30 uur. Om 16.00 uur is het evenement voorbij. Toeschouwers kunnen alles goed volgen vanaf de strekdam. (Advertentie) cc LU X O co _l LU O Grote Markt 11-13 4461 AH Goes Tel.: 0113 227607 www.delscher.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2006 | | pagina 61