Armoede drijft Afrikanen weg Jeugd wordt echt niet slechter van een videoclip 't Is gekkenwerk PZC Wouter Bos beseft dat er onrust heerst binnen de PvdA 24 juni 1956 'o ai ip Senegal vervult rol als de springplank naar Europa zaterdag 24 juni 2006 door Henk van den Boom Honderdduizenden jonge Afrikanen ontvluchten jaar lijks hun land, een vlucht voor armoede en honger. Saint- Louis, in de monding van de grensrivier tussen Senegal en Mauritanië, is de nieuwe ver- trekhaven voor hun illegale tocht naar de Canarische Eilan den, het bruggenhoofd met het Europa van hun dromen. De afrastering om de gevange nis is dringend aan vervanging toe, zoals wel meer in de voorma lige hoofdstad van Senegal. Ooit werden hier de slaven uit weste lijk Afrika bijeen gedreven, voordat ze vanaf het slavenei- land Gorée werden verscheept naar Amerika, Nu is Saint-Louis de vertrekhaven van de hoop. „Die oude tijden zijn gelukkig voorbij", zegt Barra, een jonge Senegalees die armbandjes ver koopt. Hij legt zijn zwarte hand in de mijne. „Zwart en wit, de dag en de nacht. Als we allebei onze pols doorsnijden heeft het bloed dezelfde kleur." De nogal krasse beeldspraak duidt er vol gens de Senegalees op dat Euro pa en Afrika elkaar nodig heb ben. Barra maakt deel uit van het le ger van talrijke werkloze jonge mannen en vrouwen, die wach ten op het plein voor het verval len postkantoor uit de tijd van de Franse overheersing. Ze wachten op een klusje, een enke ling verkoopt houtsnijwerk aan een verdwaalde toerist. In de vis- serswijk aan de overkant van de brug naar het schiereiland klopt het economische hart van de stad, dat overigens aan een zwaar infarct lijdt. De naar schatting vijfduizend families die hier eeuwenlang een bestaan vonden in de archaïsch aandoen de visindustrie, dreigen met z'n allen ten onder te gaan. De schamele opbrengst houdt geen gelijke tred met de, ook in Afrika, sterk gestegen prijzen. Vooral de dure brandstof voor de motoren van de houten vis sersprauwen doet hen de das Senegalese vrouwen werken in de plaatselijke visindustrie van Saint-Louis du Senegal. om. De traditionele manier van vissen en de ambachtelijke ver werking kunnen niet concurre ren met de grote varende visfa- brieken uit Japan en Korea, die uitdagend voor de kust koersen. „De laatste drie maanden heb ik niets meer verdiend", zegt Mous- tafa. Hij praat heftig gebarend met een paar vissersvrouwen die op het strand bezig zijn vis te koken in zwart geblakerde kookpotten met pekelwater. Hij is getrouwd en heeft zes kinde ren. Aan het eind van het ruzie achtige gesprek geeft een van de vrouwen hem een paar vissen. Moustafa is afkomstig uit Gam bia, een smalle strook land om sloten door Senegal, een vreemd soortige miskleun uit de kolonia le erfenis. Gambia loopt mas saal leeg, sinds de nieuwe macht hebbers er een hobby van heb ben gemaakt vooral hun eigen zakken te vullen. Ook op de an dere West-Afrikaanse landen heeft Senegal een zuigende wer king, sinds het fungeert als springplank naar Europa en het een naam hoog heeft te houden als een van de meest democrati sche landen van het continent. Opgepakt Twee jaar geleden kwam Mous tafa naar Saint-Louis, na twee mislukte vluchtpogingen naar Europa. De laatste keer ging hij foto Henk van den Boom/GPD via Libië naar Italië. „Ik had pech, want ik werd opgepakt door de Italiaanse politie. Na een paar maanden in een op vangkamp hebben ze'me terug gestuurd." Ondanks de misluk kingen is de droom van de veer tigjarige Afrikaan nog niet ver vlogen. „Als ik het geld bij el kaar heb, ga ik weer. Nu naar Spanje." Net als de meeste Afrikanen dweept Moustafa met de Spaan door Dolf Rogmans Jongeren worden niet slecht van het kijken naar een video clip. Ouders doen er wel goed aan het mediagebruik van hun kinderen (en dan vooral inter net) eens in de gaten te houden. De muziekzenders van MTV wil len daarbij best helpen, maar niet door de clips van de buis te halen. Op het bureau van MTV-direc- tielid Jochem de Jong (31) ligt een krantenartikel. Recent on derzoek toont aan dat video clips met seks en geweld geen rol spelen bij jongeren die zich schuldig maken aan groepsver krachtingen. Dat komt De Jong goed uit, want anders zou de no ta Bewust in Beeld van MTV Networks weinig zin meer heb ben. Staatssecretaris Van der Laan (Media) heeft inmiddels de nota in bezit. In rijf pagina's legt MTV Networks (eigenaar van de tv-zenders MTV, TMF, The Box, Nickelodeon, vier digitale the makanalen en enkele websites) uit dat je niet het verkeerde pad op gaat van het kijken naar een videoclip bij een van zijn zen ders. Het bedrijf zoekt video clips zorgvuldig uit en houdt zich aan alle wetten en regels. Expliciete seks en geweld ko men pas na tienen 's avonds op de buis, als ook de andere tv-zenders zich niet meer rich ten op de jeugd die dan in bed horen te liggen. Het was tijd voor die verantwoording op pa pier, zegt De Jong. Er hoefde de laatste jaren maar iets negatiefs over jongeren in de krant te staan en er was wel iemand die met een beschuldigende vinger naar een van zijn zenders wees. De Jong: „We moeten beter uit leggen wat we doen. Wij richten geen schade aan onder de jeugd. Ze kunnen veilig naar ons kij ken. We staan pal achter elke clip die we uitzenden." Wat De Jong betreft moeten klagende politici, opvoeders of instanties vooral naar de ouders kijken. „Wij voeden kinderen niet op. Dat moeten toch echt de ouders doen. Als jonge kinderen na tie nen onze clips zien, kunnen al leen opvoeders hen daar van weg houden." Bovendien heeft het volgens hem weinig zin de discussie te vernauwen tot al leen een paar videoclips. „Jonge ren zitten het meeste op inter net. Daar kan alles. De televisie heeft doorgaans maar zo'n der tig kanalen en de Nederlandse zenders houden zich allemaal aan de richtlijnen van Kijkwij zer. Vergeleken met internet is televisie veilig." Toch neemt MTV de kritiek wel ter harte. In de nota kondigt het mediabedrijf een aantal initia tieven aan om de discussie over jongeren en hun mediagebruik op weg te helpen. In juli lan ceert de onderneming een discus sieforum, videopinie.nl, waarop jongeren over bepaalde video clips kunnen discussiëren. Ver der wil MTV eind september tij dens een congres met overhe den, collega-zenders en andere belanghebbenden het mediage bruik van jongeren bespreken. Tandje minder Ook gaan ze bij de artiesten en grote platenmaatschappijen vra gen of het een tandje minder kan met de meest extreme clips, de zogenaamde 'gangsta' vi deo's. Maar dan moet onderzoek wel eerst aantonen dat er een verband is met criminaliteit. De Jong verwacht van andere me diabedrijven dat die zich ook eens laten horen. „Wij bereiken met onze zender de hele dag door zo'n elf procent van de jongeren. Op onze zender TMF.nl komen bijvoorbeeld da gelijks zo'n tachtigduizend jon- Ook op weg naar Lower Binfield? In dat denkbeeldige dorpje uit een roman van de Britse schrijver George Orwell raakten de gemoederen in de aanloop naar de verkiezingen steevast zo verhit dat al weken van te voren rot te eieren en tomaten werden verzameld - om nietszeggende, onbeduidende of ondermaatse politici te bekogelen. Wie goedkope praatjes verkocht, niets te melden had of alleen maar saai over kwam, werd door het hele dorp met dorsvlegel en riek achtervolgd, om in de met kroos bedekte eendenvijver te eindigen. De Nederlandse politiek, ooit een toon beeld van saaiheid, begint steeds meer te lijken op Lower Binfield. Nog maar nauwelijks is de ene partij bekomen van de orkaan Rita, of een andere, bijna net zo'n nette partij gaat zich te buiten aan een luidruchtige, ruzieach tige, af en toe zelfs hatelijke discussie tussen twee kandidaat-lijsttrekkers. Het is vooral de toon van die interne verkiezingscampagne binnen D66 die - net als eerder bij de WD - nogal ver baast. De een verwijt de ander een slap janus te zijn, waarop de ander een ver ongelijkt gezicht trekt en z'n tegen standster er van beschuldigt onder de gordel te slaan. En als het nou ergens over ging. Kon je het touwtrekken tussen Verdonk en Rutte - oké, een tikkie versimpeld - nog herleiden tot een strijd tussen twee lij nen, twee stijlen en twee karakters. Maar wat het verschil tussen Louse- wies van der Laan en Alexander Pecht- old is, kan ik niet zo één, twee, drie uit leggen. Of het zou moeten zijn dat zij pinniger is dan hij. Maar wat het ergste is: die interne ver kiezingscampagnes zijn zo kunstmatig. Het zijn vertoningen die - dat blijkt uit alles - bedacht zijn om de kiezers meer te interesseren voor politiek en partij politiek. Geëxporteerd uit Amerika, worden lijsttrekkercampagnes, net als primaries en andere voorverkiezingen, als politieke hanengevechten in scène gezet. Om het gemiddelde partijlid de indruk te geven dat hij iets te kiezen heeft, zet ten gegadigden voor een topfunctie - mensen die gewoonlijk min of meer als collega's met elkaar omgaan - zich en kele weken lang in het openbaar tegen elkaar af. Men maakt elkaar zwart, gooit met modder, vervalt in gekissebis en blaast nietszeggendheden op tot gro te conflicten - alleen maar om zo veel mogelijk aandacht te trekken. En als het lot gesproken heeft, gaan ze, al even geforceerd, door alsof er niets ge beurd is. Niet waar, Mark en Rita? 'Op mij maken zulke luidruchtige par tij verkiezingen de indruk van gezinnen waar je de hele dag geschreeuw hoort. Maar als je aanbelt om te zien wat er aan de hand is, is alles opeens stil en hoort iedereen bij elkaar', schreef ie mand een paar dagen geleden in Trouw. Ja, er waait een andere wind door Ne derland. Tot nog niet zo lang geleden gold de politiek als saai. Die verveling wordt ook wel eens overdreven. Er zijn tijden geweest dat ze elkaar in de Twee de Kamer met inktpotten dreigden te bekogelen. Maar vanaf Drees, vanaf de jaren '50 overheerste meestal een geza pigheid die je vandaag de dag niet meer voor mogelijk houdt. Als de politieke debatten iets te hoog opliepen, snelde een of ander, meestal christelijk-historisch Kamerlid naar de microfoon om de gemoederen te bezwe ren: 'Heren, heren, moét dat nu zo?' En freule Wttewaall van Stoetwegen, ook CHU, heeft zich onsterfelijk gemaakt met haar uitroep naar aanleiding van een onbeduidend incident: 't Is gekken werk...' Sinds 'Fortuyn' tapt het Bin nenhof uit een ander vaatje. Er is een Nieuwe Politiek ontstaan die levendi ger, spannender, spectaculairder wil zijn. En vooral ook aansprekender. Niet alleen is de toonhoogte veranderd en zijn de tegenstellingen scherper ge worden. Ook wordt er heviger, harder, luidruchtiger om elke vierkante centi meter gevochten. Veel meer dan vroe ger voelt het Binnenhof zich het thea ter van staat, waarin ten overstaan van de natie met veel kabaal een toneelstuk wordt opgevoerd. Maar zo'n stuk heeft te vaak iets gespeelds, iets onechts. Het kan niet anders of die popularise ring slaat vroeger of later - en eerder vroeger dan later - op de politiek terug. Neem die lijsttrekkercampagnes. Zoals ze zich nu ontwikkelen, zijn het vooral oefenpartijtjes voor politici-met-ambi- ties, uitgekiende 'media events' om uit te vinden wat goed ligt bij kiezers en vooral ook te testen wie het goed doet onder de schijnwerpers van de publici teit. Achter die zogenaamde democrati- se premier Rodriguez Zapatero, die in Afrikaanse moslimlanden furore maakte met de snelle te rugtrekking van Spaanse troe pen uit Irak. Nog populairder werd hij door het generaal par don, vorig jaar, voor driekwart miljoen illegale allochtonen. De Afrikanen sluiten bewust de ogen voor het nieuwe, strenge uitwijzingsbeleid van de Spaan se regering, in samenwerking met een aantal Afrikaanse lan den. Senegal geldt als 'pilot'. Afspraken met Marokko en Mau ritanië, om samen de kust te be waken en de bootvluchtelingen terug te sturen, lijken min of meer geslaagd dankzij de finan ciële hulp die Spanje daar tegen over zet. De liberale en hoogbejaarde Se negalese president Abdoulaye Wade heeft in eerste instantie zijn medewerking toegezegd, maar vraagt daarvoor ook finan ciële compensatie. Negentigdui zend euro zegt hij nodig te heb ben voor de aanleg van een stuw meer, waarmee hij de landbouw een impuls kan geven. Een schijntje voor een westers land. De Senegalezen lachen om de mooie praatjes van hun presi dent. Wade zelf krijgt misschien van een deel van de bevolking nog het voordeel van de twijfel, maar de rest van zijn regering staat bekend als een stelletje no toire fraudeurs. De grote werklo ze massa heeft nog nooit iets ge merkt van de internationale mil joenen die het land binnen stroomden, sinds Wade zes jaar geleden werd gekozen, dankzij zijn populariteit onder de ar men. Volgens de propagandamolen van Wade zouden zijn troepen inmiddels 1500 illegale vluchte lingen hebben opgepakt, maar de bewijzen daarvoor zijn du bieus. Als de zon ondergaat, rijdt een aftandse jeep van de po litie met blauw zwaailicht langs de honderden vissersboten op het strand. „Dat doen ze omdat ze het hebben beloofd aan Span je", merkt Moustafa cynisch op. „Ik weet zeker dat er morgen vroeg weer een boot vertrokken is." GPD door Frank Hendrickx De PvdA ligt onder vuur sinds Wouter Bos aankon digde dat ouderen moeten mee betalen aan de AOW. De rege ringspartijen spreken van het beroven van de AOW'ers en ook binnen de partij is er kritiek. Komt het premierschap van Bos in gevaar? „Ik heb nooit ge dacht dat we wel even de verkie zingen zullen winnen." Onrust in de PvdA? „Natuurlijk is er onrust in de PvdA", zegt Wouter Bos in de gang van de Tweede Kamer. Verwarring? „Ik kan niet anders dan conclu deren dat er verwarring is." De PvdA-leider wist dat zijn bood schap over het laten meebetalen aan de AOW door ouderen ge voelig lag, maar de commotie is wel erg groot geworden. Voorlo pig zijn er even geen ingrijpen de plannen te verwachten van de PvdA. „We hebben onze nek al op het hakblok gelegd. Ik ga dat niet ook nog doen met ande re ledematen", zegt Bos. Nog geen twee maanden gele den leek de PvdA op rozen te zit ten, maar sinds Bos eind april een toespraak in het Engels gaf voor internationale economen, zitten de sociaal-democraten in het defensief. In de peilingen is de partij flink gezakt en de kloof met het CDA slinkt. De re geringspartijen beschuldigen de PvdA met verve van het 'bero ven van de AOW'ers'. „Met Bos ben je de klos", liet CD A-fractie voorzitter Maxime Verhagen al weten. Ook binnen de eigen par tij is er kritiek. Oud-staatssecre taris Willem Vermeend meende dat Bos een beginnersfout had gemaakt door voor te stellen dat ouderen moeten meebetalen aan de AOW. Volgens oud-PvdA-lid Marcel van Dam gaat Bos de ouderen 'keihard pakken'. PvdA-fractievoorzitter Han No ten verwijt Bos dat hij de bood schap 'te technocratisch' heeft gebracht. Partij-ideoloog Bart Tromp mengde zich deze week eveneens in het koor van criti casters. Volgens de politicoloog TREINBOTSING - In Spanje zijn bij een botsing tussen twee treinen - elf mensen om het leven gekomen. Het onge luk gebeurde enkele kilome ters buiten Madrid toen een goederentrein achterop een wachtende personentrein reed. ZWEMTOCHT - De zeventien jarige Maria Meesters uit Ber gen op Zoom is van het Goese Sas naar de haven in haar woonplaats gezwommen. Over de afstand van 32 kilometer deed ze 6 uur en 23 minuten. De Bergse wil in augustus het Kanaal tussen Engeland en Frankrijk bedwingen. UvA ion< heeft Bos 'een politieke blunés [HO gemaakt. „Bos is iemand die ncc uige maal gesproken nog geen te in koud water durft te stekem nu komt hij met zo'n ondoordacht plan." Tromp wilde de lijsttrekker co: dom servatieve economen ervan ovg tuigen dat hij 'heel serieus' 'degelijk' is en dat hij 'goedig rekenen'. „Hij is alleen even ve jlgei geten dat hij leider is van een a ge dere partij. Het is duidelijk: der Bos schuift de PvdA op i rechts." Bos probeert laconjj te blijven onder de kritiek. Virect gens de beoogde nieuwe premi test zijn Marcel van Dam en Bj Tromp eenlingen binnen de pa 03 tij. Verder is het goed dat erd» n bi bat is binnen de partij, maar li oral is ervan overtuigd dat de achte ban het uiteindelijk met hg ees eens zal zijn. „Er zijn tweejetti rianten om de AOW overeind iderl houden. Je verhoogt AOW-leeftijd, zoals de WDt öe Of je laat jong en oud een bijdj o' ge leveren naar daadkracht geloof niet dat er onrust is os mie die principiële keuze. Er is mg ik onrust over wat dat individu? betekent. Jen ■eft 1 W Onhoudbaar *nS Een rapport van topambtenan dat stelt dat er ingegrepen ma Ful worden om de AOW betaald jat te houden, komt voor Bos alsg esme roepen. Het maakt volgens he mill de positie van het CDA, dat hé maal geen ingreep in de AO! eft wil, onhoudbaar. „Hoe langh <kdo je je kop in het zand steken. >t v het CDA nu geen positie i iuste neemt, moeten ze straks na ve aart. kiezingen opeens met barbar ?rs ingrepen komen. De PvdA ligt nu onder vuï ie maar Bos heeft niet voor nie ren zijn plannen ruim voor de kiezingen bekendgemaakt, kan nog genoeg gesleuteld m den aan de voorstellen. Bova aa dien zullen de grootste emoÊ sense langzaam wegebben. Bos: i ijn heb me ten volle gerealisec bats dat het onrust veroorzaakt een politicus met voorstel] jzi komt over de AOW. Daar had geen enkele illusie over." GPL OP CONCOURS - In het Ge! derse Oosterhout is een boerde rij geheel uitgebrand. Doordai de plaatselijke brandweer af wezig was wegens deelnam- aan een concours, moesten a DRII spuitgasten uit Nijmegen ko het 1 men. Toen die arriveerden \va ds (I het te laat om de oude hoeve* «re kunnen redden. tent i ALGERIJE - Terreur heeftop- ovoc nieuw slachtoffers geëist in Al gerije. Op de bodem van ea april put in de buurt van Ain Beide, eeng: werden de lichamen van 15-jarige Franse jongens ge vonden. De jongens werden zes weken vermist. Een optreden van Snoop Dogg op een awarduitreiking. De video clipzender MTV ligt in Nederland onder vuur vanwege seksistische en gewelddadige clips. foto GPD geren. Wij zijn een belangrijke speler op de jongerenmarkt, maar niet de enige. Veel meer jongeren kijken bij RTL 4 naar Goede Tijden, Slechte Tijden of bezoeken op internet een site als nu.nl. Ik ben eigenlijk wel be nieuwd hoe die tegen jongeren en hun mediagebruik aankij ken." GPD sering van de democratie gaat een groot misverstand schuil, het romanti sche waanidee dat hoe meer mensen meepraten, hoe beter iets wordt. Alsof een referendum per definitie de beste beslissing oplevert. Alsof juryrecht spraak garant staat voor betere vonnis sen. Alsof een gekozen minister-presi dent een betere premier zal zijn. Nee, méér democratie betekent nog geen bé tere democratie. Het is een nieuwe, mis schien wel onomkeerbare fase in een ontwikkeling die al lang geleden is inge zet: personalisering van de politiek. Het gaat er steeds minder om program ma's en steeds meer om personen, steeds minder om inhoud en steeds meer om vorm. Maar het kan bijna niet anders of die vorm van 'mannetjesma kerij' (m/v) luidt de ondergang van poli tieke partijen is. Dat is helaas niet iets waar velen zich zorgen over maken. Maar politiek-zonder-partijen wordt nog vluchtiger, nog vatbaarder voor de waan van de dag, nog populistischer. En nog ontvankelijker voor rattenvan gers van Hameien. In Lower Binfield was zoiets als een droom voor George Orwell. Maar terug keer naar dat fictieve stadje bezorgde de hoofdpersoon een complete ontgoo cheling. 't Was eigenlijk gekkenwerk... Jan Schinkelshoek Hoofdredactie: Peter Jansen Dick Bosscher (adjunct) Arie Leen Kroon (adjunct) Centrale redactie: Stationspark 28 Postbus 31 4460 AA Goes Tel: (0113)315500 Fax: (0113)315669 E-mail: redactie@pzc.nl Lezersredacteur: A. J. Snel Stationspark 28 Postbus 31 4460 AA Goes Tel: (0113)315660 Fax:(0113)315609 E-mail: lezersredacteur@pzc.nl Middelburg: Buitenruststraat18 Postbus 8070 4330 EB Middelburg Tel: (0118)493000 Fax:(0118)493009 E-mail: redwalch@pzc.nl Goes: Stationspark 28 Postbus 31 4460 AA Goes Tel. (0113)315670 Fax. (0113)315669 E-mail: redgoes@pzc.nl Terneuzen: Willem Alexanderlaan 45 Postbus 145 4530 AC Terneuzen Tel. (0115)645769 Fax. (0115)645742 E-mail: redtern@pzc.nl Hulst: Baudeloo 16 Postbus 62 4560 AB Hulst Tel: (0114)372776 Fax: (0114)372771 E-mail: redhulst@pzc.nl Zierikzee: Grachtweg 23a Postbus 80 4300 AB Zierikzee Tel: (0111)454651 Fax: (0111)454657 E-mail: redzzee@pzc.nl Opening kantoren Goes, Zierikzee en Hulst: Maandag t/m vrijdag van 8.30 tot 17.00 uur Internetredactie: Postbus 31 4460 AA Goes E-mail: web@pzc.nl Bezorgklachten: 0800-0231231 op maandag t/m vrijdag gedurende de openingstijden; zaterdags tot 12.00 uur. Abonnementen: 0800-0231231 autom. afschrijving acceptgiro per maand: 20,55 n.v.t per kwartaal: 59,75 62,00 per jaar: €229.20 233,30 Voor toezending per post geldt een toeslag. E-mail: lezersservice@pzc.nl Beëindiging van abonnementen uitsluitend schriftelijk. 1 maand voor he einde van de betaalperiode. PZC, t.a.v. lezersservice. Postbus 314460 AA Goes Losse nummers per stuk: maandag t/m vrijdag: 1,25 zaterdag: 1,80 Alle bedragen zijn inclusief 6% BTW iderl ikuc lel 1 bete j. irCle Bankrelaties: ABN AMRO 47.70.65.597 Postbank 35.93.00 Advertenties: Alle advertentie-orders worden uitgevoerd L overeenkomstig de Algemene Voorwaarden van Wegener NV en volgers de Regelen voor het Advertentiewezen. Overlijdensadvertenties: maandag t/m vrijdag: tijdens kantooruren zondag: van 16.00 tot 18.00 uur Tel. (076)5312550 Fax. (076)5312340 Personeelsadvertenties: Tel: (076)5312240 Fax:(076)5312340 Rubrieksadvertenties (kleintjes): Tel. (076)5312104 Fax. (076)5312340 Voor gewone advertenties: Noord-en Midden-Zeeland Tel. (0113)315520 Fax. (0113)315529 Zeeuws-Vlaanderen Tel: (0114)372770 Fax:(0114)372771 Business to Business/Onroerend god I Tel: (076)5312277 Fax:(076)5312274 Internet: www.pzc.nl/adverteren LGR. mt hf Auteursrechten voorbehouden Uitgeverij Provinciale Zeeuwse Courant BV is een onderdeel v: aan ons verstrekte gegevens hebben wij opgenomen in een be (abonnementen)administratie en om u te (laten) informeren ov ducten van de titels en de werkmaatschappijen van Wegener of door ons zorgvuldig geseleclee'' I do derden. Als u op deze informatie geen prijs stelt dan kunt u dit schriftelijk melden bij: PZC, Ir fe :e, Postbus 314460 AA Goes. Behoort tot W6GGNGR

Provinciale Zeeuwse Courant | 2006 | | pagina 4