•zc ervicebureau voor thuishulp Brand in stapel snoeihout Emr ^lli METTEN? w GRATIS Nieuwste strand van Zeeland Landbouwgif doodde katten in Nieuwland Middelburg begint met proefproject Buurtbedrijvigheid Intwikkelaar Britannia wil dra grond Zorg om Belgisch wegenvignet Stank door kapot rioolgemaal Eis vier jaar voor messteek Vernielingen in tuin Dreischor IWiMS bin non de Jonge Hoek van Dijke Werkstraf voor fataal ongeval W!M@ IrOIT DE ¥EEILAi§E¥EEiB www.hetoranjeplein.nl zeeuwse almanak Spandoek ftr.pzc.nl nail:redactie@ pzc.nl stbus 31,4460 AA Goes -ertentie-exploitatie: ord-en Midden-Zeeland: 0113-315520; uvvs-Vlaanderen: 0114-372770; ionaal: 020-4562500. ijdag 23 juni 2006 Provinciale Staten "O c: 03 CD CD M editie Walcheren lirSelma Osman |uW- EN SINT JOOSLAND je katten en egels die onlangs I Nieuw- en Sint Joosland od werden gevonden zijn be- fken aan een zwaar land- vvgif. Dat blijkt uit onder- Ek van de politie. SSen eind april en begin mei werden in de omgeving van de Molendijk, de Veerstraat en de Korteweg negen katten en twee egels vergiftigd. Twee van die dieren zijn onderzocht bij het Centraal Diergeneeskundig Instituut in Lelystad. De kat en de egel bleken vis te hebben ge geten die was bewerkt met het landbouwgif Temik. Dit korrelvormige product wordt volgens politiewoordvoer der A. Don gebruikt in de land en tuinbouw. „In het middel zit de werkzame stof Aldicarp. Die is binnen een paar minuten do delijk." De wetenschap dat er gif is ge bruikt, was voor de politie re den om in de buurt op onder zoek uit te gaan. Op de plaatsen waar de dode dieren zijn gevon den, is onlangs gezocht naar res tanten van het middel. Er werd echter niets gevonden. „We kun nen nu niet verder", vertelt Don. De kattenhater die het gif heeft verspreid, kan opzettelijke ver nieling van een dier en misbruik van bestrijdingsmiddelen ten laste worden gelegd. Volgens de politiewoordvoerder zijn perso nen die dieren vergiftigen lastig op te sporen. „Als je niks anders hebt dan de dode beesten, is het zoeken naar een speld in een hooiberg." irMaurits Sep [DDELBURG - Bewoners van wijken Nieuw-Middelburg, «ersepoort en Klarenbeek kun- als eerste hulp krijgen bij dagelijks huishouden, het rrichten van klusjes in huis, t halen van boodschappen en t bijhouden van hun admini- atie. Het proefproject Buurt- rijvigheid is begonnen in de onservicezone noord-oost. elke woonservicezone komt servicebureau van het pro- Buurtbedrijvigheid. Daar ïen mensen met een zorg- ig terecht. Het doel is men zo lang mogelijk zelfstandig hun eigen huis te laten wo- De hulp die zij daarbij no- hebben, kunnen ze via urtbedrijvigheid inkopen, eerste dienst, huishoudelijke p, wordt na de zomer gele- rd. Het bedrijf Maecon Zuid- st, dat het project in samen- king met de gemeente uit- ti, electeert op dit moment mensen die de huishoudelijke lip moeten gaan bieden. Zij ijgen een opleiding en zijn na zomer beschikbaar, zegt de Bruin van de gemeente, aecon kiest mensen uit het be- md van de sociale dienst om ]t werk te gaan doen. Daar- por Miriam van den Broek [SSINGEN - Projectontwik- aar Loostad van hotel Britan- in Vlissingen, wil achter het el een stuk grond kopen van gemeente Vlissingen. De nd is nodig als oprit voor de rkeerkelder. gemeente heeft in een brief Loostad laten weten de ond best te willen verkopen, ar alleen aan de partij die de xbouwing van Britannia reali st Ook wil ze pas tot ver- op overgaan op het moment t de start van de bouw onom- otelijk vaststaat. De grond n verkocht worden tegen een ijs die op het moment van de erdracht als normale grond- js kan worden gezien, recteur D. Spikker van Loo- ad wilde gisteren nog niet zeg- i of hij met de voorwaarden i de gemeente kan instem- n. „Dat willen we eerst met gemeente zelf bespreken." wens om de grond te kopen, niet nieuw. „Dat is altijd al de doeling geweest", zegt Spik- r. „Het moet alleen nog gere ld worden." het verleden was er al een lopovereenkomst gesloten met toenmalige eigenaar F. Buijs. aar om ongewenste speculatie irke het perceel te voorkomen, is overeenkomst ontbonden, at de ontwikkelaar nu ge- aagd heeft de grond te kopen, itekent volgens hem niet, dat bouw van Britannia nu snel chterbij komt. „Als je er al p conclusie aan wil verbin- kan je zeggen dat we hard in het werk zijn om het proces 1 te laten verlopen zoals wij dllen. Het is nog steeds de be- 'eling om in augustus de boel •nd te hebben en dan naar bui- in te treden." door helpt het project twee groe pen mensen tegelijk, legt De Bruin uit: hulpbehoevende oude ren en mensen zonder werk die nu een uitkering hebben. De laatsten krijgen weer een baan en zodoende ook meer sociale contacten. Dat verklaart tevens waarom Buurtbedrijvigheid begint in de woonservicezone noord-oost, zegt De Bruin. „Daar woont een grote groep mensen die een uit kering heeft. Een aantal van die mensen kunnen we zo weer aan een baan helpen." Maecon maakt ook gebruik van mensen die in een reïntegratie- traject zitten en mensen met een beperking. Het bedrijf heeft on langs de reïntegratie-activitei- ten van het werkvoorzieningsbe- drijf Lété in Middelburg overge nomen. Mensen die daar wer ken, worden ook ingezet voor het project Buurtbedrijvigheid. Bovendien is een overeenkomst gesloten met het ROC Zeeland voor het inzetten van stagiairs. Omdat de nadruk van het pro ject Buurtbedrijvigheid ligt op mensen die hulp nodig hebben, richt Buurtbedrijvigheid zich in eerste instantie op het schoon maken van huizen, het helpen van mensen bij het bezoeken van voorzieningen in de buurt en het deelnemen aan de maat schappij. Later worden daar een klussendienst, een boodschap pendienst en administratieve hulp aan toegevoegd. Tweeverdieners Ook andere wijkbewoners kun nen een beroep doen op Buurtbe drijvigheid. Tweeverdieners met een druk leven en weinig tijd om hun huis schoon te maken, mogen zich eveneens aanmelden en een schoonmaker inhuren, be aamt De Bruin. Het proefproject Buurtbedrijvig heid wordt betaald door de ge meente en de provincie. Zij beta len elk 25.000 euro. Welke wij ken hierna in aanmerking ko men, is nog niet bekend. Het eerste servicebureau, voor de woonservicezone noord-oost, is gevestigd in het gebouw van speeltuinvereniging Nieuw-Mid delburg aan de Zacharias Jan- senstraat. Het bureau is bereik baar op nummer 0118-630241. KOUDEKERKE - De brandweer is gisteren uren bezig- geweest om een brandende stapel snoeihout te blussen. De brand, op het terrein van hoveniersbedrijf Passieflo ra in Koudekerke, is ontstaan door broei. De brandweer heeft kunnen voorkomen dat het vuur oversloeg naar een schuur. De brand ontstond aan het begin van de avond, even voor half zeven. Volgens officier van dienst van het korps Veere/Noord-Beveland E. Hol woedde het vuur in een stapel snoeihout, hooi en stro van dertig meter lang, vijf meter breed en vijf meter hoog. De tak ken zijn uit elkaar getrokken met een kraan om bij de brandhaard te kunnen komen. Het duurde uren voordat de brand helemaal onder controle was. Daarvoor wer den tankautospuiten van de kazernes in Koudekerke en weer inpakken. AXEL - De stadsraad van Axel wil dat er actie wordt onderno men tegen mogelijke tolheffing op Belgische wegen. Als de Belgische plannen door gaan, zal vermoedelijk vanaf 1 januari 2007 een vignet van zo'n zestig euro nodig zijn om over de Belgische wegen te rijden. K. de Pooter sprak zijn zorg uit namens de Axelse stadsraad. „Het is ook voor ons onverteer baar om in een isolementsposi tie terecht te komen ten opzich te van de rest van Nederland." De Terneuzense wethouder J. van Schaik wil dat Zeeuws- Vlamingen de kosten voor het vignet terugkrijgen via een kor ting op de wegenbelasting. Advertentie Zaterdag a.s. speciaal voor u een exemplaar van Buitenleven t.w.v. 4,95 via uw dagblad het alfabet van Zeeland Let op de abonneevoordelbon a.s. zaterdag ARNEMUIDEN - Een nog onontdekt, maagdelijk strand, vrij van voetstappen. Minder wit dan in de Cariben, en gisteren minder zonnig, maar net zo verlaten nu het toeristische hoogseizoen nog niet is aangebroken. En dus kunnen Arnemuidena- ren en Middelburgers volop genieten van hun eer ste, echt eigen strand aan de Oranjeplaat. Het is aangelegd door de gemeente Middelburg en Wa terschap Zeeuwse Eilanden. Het strand is twee honderd meter lang en twintig meter breed. Het is te bereiken via de Oranjeplaatweg. Een grinddam moet ervoor zorgen dat het strand op zijn plek blijft liggen. Vier windschermen van wilgentenen moeten voorkomen dat het zand het water van het Veerse Meer in waait. De grinddam creëert tegelij kertijd een ondiep pierebadje waar veilig in ge zwommen kan worden, zodra het water wat war mer is geworden. foto Ruben O reel MIDDELBURG - Door een defect aan een rioolgemaal hebben bewoners van de Middelburgse Stromenwijk last gehad van stank. Waterschap Zeeuwse Eilanden heeft gis teren ontdekt dat een spoelafsluiter van het gemaal aan de Zinderweg tussen Middelburg en Vlissingen, bij Vrij burg, kapot was. Het defect is een paar dagen eerder ontstaan. Daardoor is een volgens het waterschap relatief geringe hoeveelheid rioolwater in de Vlissingsche Watergang terechtgekomen, bewoners van de Grevelingenstraat in de Stromen wijk hebben dat geroken. Het mankement is gisteren gerepareerd en de watergang wordt doorgespoeld om het vervuilde water naar de wa terzuivering in Ritthem te krijgen. Volgens het water schap kan dat nog enige stankoverlast tot gevolg hebben in de omgeving van de Bosschaartweg. Dit zou vandaag weer weg moeten zijn. MIDDELBURG - Een twintigjarige Vlissinger die bekend staat als veelpleger van geweldsdelicten, moest zich giste ren bij de rechtbank in Middelburg opnieuw verantwoor den voor een geweldsmisdrijf. Zonder enige aanleiding had hij afgelopen oktober in Middelburg een mes in de rug van een man gestoken. Toen die zich omdraaide zag hij het mes dat onder het bloed zat. Dat de messteek geen diepe wond had veroor zaakt, was volgens de officier van justitie puur toeval. „Hij liep met het mes te zwaaien." De verdachte, die onder invloed van alcohol verkeerde, had daarna nog iemand bedreigd door met het mes langs diens gezicht te gaan. De officier van justitie zag in de steekpartij een poging tot doodslag en eiste vier jaar ge vangenisstraf. De Vlissinger weigerde mee te werken aan een psychiatrisch onderzoek. Raadsman E. Smit pleitte voor een lagere gevangenisstraf, waarvan een fors deel voorwaardelijk. „Dan kan hij zijn alcoholprobleem aan pakken." De rechtbank doet 5 juli uitspraak. DREISCHOR - In een achtertuin van een woning aan de Heshuijzenstraat in Dreischor zijn woensdagmiddag ver schillende vernielingen gepleegd. Er werden onder ande re bloempotten kapot gegooid en een partytent en kinder speelgoed vernield. De dader heeft eerst de tuindeur geforceerd en wilde ver moedelijk proberen een aantal kratten met lege flessen te stelen. De dader is hierbij mogelijk gevallen, waarna de diverse vernielingen gepleegd zijn in de tuin. Dat is ge beurd tussen 15.00 en 17.45 uur, toen de bewoners afwe zig waren. (Advertentie) Welk model geniet uw voorkeur? Middelburg ingezet. Omdat de stapel snoeihout zo groot was en het gevaar bestond dat het vuur kon overslaan naar een schuur, werd de hulp ingeroepen van de brand weer in Middelburg. Door de ruimte tussen het snoei hout en de schuur nat te houden, is het gebouw ge spaard, verklaarde Hol. Tegen tien uur kon de brand- Nu 20% t/m 40% korting op onze topmodellen. Snel leverbaar! Uit modern living easy living U vindt ons aan de Schouwersweg 7 (industrieterrein Noordzak) Heinkenszand, Tel. 0113 561482. Openingstijden: maandag gesloten, dinsdag t/m vrijdag 9.30-17.30 uur, vrijdagavond is onze vaste koopavond tot 20.30 uur, zaterdag 9.30-16.30 uur. www.binnenuit.nl (Advertentie) foto Ruben Oreel MIDDELBURG - Een 24-jarige inwoner van 's-Gravenpolder hoorde gisteren bij de recht bank in Middelburg 240 uur werkstraf eisen wegens het ver oorzaken van een dodelijk onge val. Daarnaast eiste officier van justitie M. Overmeer twee jaar voorwaardelijke rijontzegging en tweeduizend euro boete voor waardelijk. Ook wil hij dat de man duizend euro stort in het Fonds Slachtofferhulp. De vrachwagenchauffeur raakte vorig jaar 15 september op de Deltaweg tussen Zierikzee en Goes op de verkeerde weghelft, waarna op een tegemoetkomen de motorrijder botste. Die kwam daarbij om het leven. De officier vond dat de verdach te aanmerkelijk onvoorzichtig en onoplettend had gereden toen hij die ochtend de lang zaam voor hem rijdende auto's te laat bemerkte en vervolgens vol in de remmen ging. Daar door blokkeerden de wielen en schaarde de vrachtwagencombi natie, met als gevolg het fatale ongeluk. Raadsman E. Schute voerde de lage leeftijd van zijn cliënt aan: „Hij is een onervaren chauffeur. Hij reed honderd me ter van zijn voorligger, die hij een tikkie te laat heeft bemerkt. De rechtbank doet 5 juli uit spraak. Het zijn echte oranjefans, het koppel uit Zierikzee. Het de sign-interieur is tijdelijk om getoverd tot oranjetempel. Vlaggetjes, oranje hoeden van een bierfabrikant en ook een spandoek dat te bestellen was bij een landelijke omroep. 'Type hier uw tekst' stond op de website en, zo beloofde de omroep, dan krijgt u per ke rende post uw spandoek met persoonlijke tekst toege stuurd. Het spandoek is inderdaad ge komen, met in grote, niet te missen letters: 'Type hier uw tekst'.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2006 | | pagina 9