kapelle schuift te veel zaken door zc Met Vodafone bel je heel voordelig in het buitenland IC Speelgoed voor specialisten ladsfracties bezorgd over prestaties ambtelijk apparaat ,11 lamp \LTETslA inceparty voor t goede doel Twijfel over bouw Augustapolder Onnodige onrust over bouwverkeer Katten bezweken aan landbouwgif weekenddiensten Concert Apollo in Wissenkerke Alleen met Vodafone Passport neem je je ThuisTarief mee op reis - vrijdag 23 juni 2006 Frank Balkenende ELLE - Verschillende Ka- fracties maken zich zorgen de prestaties van het ambte apparaat. Te vaak worden eten doorgeschoven, is de .fractievoorzitter L. Nieu- juijse stelde het euvel giste- jn de orde in de gemeente- idie het jaarverslag en de ikening 2005 behandelde, veel beleidsonderdelen gezegd dat het ambtelijk aan de grenzen van ien zit. Te vaak wordt argument gebruikt om niet uit te voeren." Nieu- ijse vond dat het college Jjrgemeester en wethou- in voorkomende gevallen Weenteraad moet vragen projecten voorrang die- te krijgen. „Laat de raad fenkeuze maken." A. Schmid - fractievoorzit- -an Gemeentebelang - en [-fractievoorzitter R. Lam- waren bezorgd over projec- die vorig jaar zijn door hoven. Schmid: „Vele pun- "ERI EUR DESIGN cldestraat 25-29 vlissingen zorgklachten: 00-0231231 maandag t/m vrijdag durende de openingstij- n;zaterdags tot 12.00 uur OACTIE velandeiwtholen ationspark 28 stbus31 EO AA goes 10113-315670 x: 0113-315669 nail: redgoes@pzc.nl ink Balkenende (chef) irnelleke Blok illem van Dam iekevan der Jagt bPaardekam en de Vries (sport) rmen van der Werf entrale redactie ationspark 28 stbus 31 60 AA goes (0113)315500 (0113)315669 mail: redactie@pzc.nl iternet w.pzc.nl mail: web@pzc.nl ten zijn niet afgehandeld. Ik hoop dat het dit jaar beter gaat." Nieuwenhuijse wilde weten of ziekteverzuim van ambtenaren hierbij een rol speelt. Volgens burgemeester S. Kramer (perso neel en organisatie) is dat niet het geval. „Het ziekteverzuim is niet alarmerend hoog. Wel is het zo dat een kleine groep amb tenaren frequenter ziek is." Wethouder G. Burger (CDA) vulde aan dat de gemeente ener zijds steeds meer beheertaken erbij krijgt (dus meer werk) en dat er anderzijds nogal wat va catures zijn geweest. „Er zijn mensen met veel kennis van za ken vertrokken en nieuwe amb tenaren voor in de plaats geko men. Die moeten worden inge werkt en dat kost tijd." Belastingdruk Verschillende fracties grepen de jaarrekening aan om te dis cussiëren over de lokale belas tingdruk. Kapelle hield vorig jaar, door onvoorziene omstan digheden, een miljoen euro over. Dat leek SGP'er Nieuwen huijse moeilijk te rijmen met bij voorbeeld een stijging van de onroerendzaakbelasting van vijf procent. Hij. wees erop dat Kapelle in Zeeland qua belas tingniveau nu nog in de midden moot zit, dankzij een douceur tje per gezin van 25 euro, geld dat Kapelle binnenkreeg door dividend van energiebedrijf Del ta en de Bank van Nederlandse Gemeenten en dat de gemeente in partjes doorsluist naar de burgers. Volgend jaar is dat af gelopen. „En dan zouden we in eens top de top-drie van duur ste Zeeuwse gemeenten kunnen behoren", zei Schmid van Ge meentebelang. Hij opperde een deel van het overschot van 2005 te gebruiken om burgers vol gend jaar te compenseren voor gestegen lasten, maar diende hiervoor geen voorstel in. De raad volgde dan ook het college voorstel: het restant 2005 wordt besteed aan: verplaatsen van de sportvelden en de nieuwbouw voor voetbalvereniging Kapelle en korfbalvereniging Kapelle (629.000 euro), digitalisering van gemeentelijke dienstverle ning (114.000 euro), de toekom stige Wet Maatschappelijke On dersteuning (50.000 euro) en een storting in de algemene re- servepot (253.000 euro). De discussie over de lastendruk keert waarschijnlijk in het na jaar terug, als de raad de begro ting voor 2007 behandelt. Schmid lanceerde wel alvast het idee burgers eens te polsen of zij de som aan belastingen in overeenstemming vinden met het voorzieningenniveau in Ka pelle. Dat kan bijvoorbeeld via een peiling op de gemeentelijke internetpagina. WD-fractie- voorzitter P. Arkenbout waar schuwde er wel voor dat een goede vraagstelling daarbij cru ciaal is. Overigens verwacht wethouder J. Herselman (VVD, financiën) niet dat Kapelle zich zal scha ren onder de duurste gemeenten van de provincie. Hij wees erop dat de tarieven voor de afval stoffenheffing en het rioolrecht nu al kostendekkend zijn en dus jaarlijks niet veel zullen stij gen. Andere gemeenten werken nog niet allemaal kostendek kend, zullen de tarieven verder verhogen en Kapelle wellicht qua lastendruk voorbijstreven, hield hij de raad voor. S- In discotheek El Toro in Ivindt vanavond een dance- f plaats. De opbrengst gaat het project 'Lean on me', ich inzet voor Afrikaanse Iren die besmet zijn met [Het feest begint om 22.00 Advertentie Richard van As mag waarschijnlijk binnenkort met zijn gyrocopters op vliégveld Midden-Zeeland vliegen. Van As blijft na vele jaren afwachten nog sceptisch: „Ik geloof het pas als het in de Staatscourant staat." foto Ruben Oreel door Maurits Sep ARNEMUIDEN - Richard van As is de enige in Nederland die met gyrocopters vliegt en het anderen ook kan leren. Al leen mocht hij het jarenlang niet. Nu een definitieve toestemming binnen handbereik ligt, is hij blij en boos tege lijk. „Het heeft allemaal veel te lang ge duurd. Iedereen praat wel over gyrocop ters, maar niemand weet wat het zijn." Zelfs bij de Rijksluchtvaartdienst en de Inspectie Verkeer en Waterstaat niet, grijnst hij. Niemand dus, behalve Ri chard van As. „Soms belt de Rijksluchtvaartdienst mij op met een vraag over gyrocopters. Dan hebben ze een vraag gekregen van iemand waarop ze het antwoord niet kennen en dan denken ze: 'Even Van As bellen, die weet het wel.' En vaak is dat dan de vraag van iemand die eerst bij mij is geweest. Zo komt de cirkel vaak rond." Van As heeft op vliegveld Mid den-Zeeland in Arnemuiden een vlieg- school waar je kunt leren vliegen in een gyrocopter. Laat hem eerst maar eens uitleggen wat dat dan voor een appa raat is. Geen vliegtuig, zoveel is duide lijk, zelfs voor de leek die het toestel voor het eerst ziet. Het lijkt op een helikopter. „Het is de voorloper van de helikopter", bevestigt Van As. Ze hebben gemeen dat ze een rotor hebben en wieken en dat de wie ken door de luchtweerstand in bewe ging komen. „Het motortje dat op de gy rocopter zit, brengt de rotor lichtjes in beweging. Als de wieken voldoende snelheid hebben, gaat de gyrocopter om hoog en vervolgens vooruit. Het is een draaivleugelvliegtuig." Toen hij vijftien jaar geleden naar Midden-Zeeland kwam, werd hij met open armen ontvan gen. „Ja, omdat ze blij waren dat ie- mand hier een bedrijf wilde beginnen. Niet omdat ze zo graag gyrocopters wil den hebben." Van As vloog ermee in het hele land. Al sinds 1983. Zijn brevet heeft hij in Amerika gehaald. Daarom hebben zijn gyrocopters ook een Ameri kaans nummer. Maar altijd moest hij een ontheffing aanvragen; een echte ver gunning kreeg hij nooit. Ook in Arne muiden niet. Geluid zou het probleem zijn. Maar er zijn geen geluidsmetingen voor gyrocop ters, wierp Van As tegen. Geen instan tie die hem wilde horen. Overal waar hij kwam, tot en met de Raad van State, luidde het antwoord: „Jammer, dan geen vergunning." Van As voelt zich 'een slachtoffer' van de strijd die jaren lang door omwonenden is gevoerd te gen geluidsoverlast van het vliegveld. „Herrie? Alles maakt herrie. Maar ja, een vliegtuig kun je niet verbieden. Wel kun je mij met mijn gyrocopter de toe gang tot het vliegveld ontzeggen. En dat is gebeurd. Terwijl mijn gyrocopter maar zeventig decibel produceert." 's Avonds na acht uur mocht hij op het vliegveld wel met een gyrocopter zón der motor vliegen, en les geven. „Dan wordt er niet meer gevlogen en kan ik met een auto het veld op om de glider met behulp van een kabel aan te trek ken. Die kabel blijft vastzitten. De gli der komt tot een meter of vijf boven de grond. Je kunt leren opstijgen en lan den, meer niet. Dat gliden aan een touw is geen vliegen maar vliegeren." Vliegen kan alleen een vogel, een mens niet, lacht Van As. En dus moet een mens dat met regelmaat doen om het kunstje niet te verleren. Wat hij in Arnemuiden niet mocht, deed hij elders. „Dat ding in de camper, naar Frankrijk en ik vloog de billen uit mijn broek. Het is fantastisch speelgoed. Mijn grote hobby. Je kunt mij niet zo gemakkelijk tegenhouden. Ik ben een terriër: met te stoppen." Ook nu niet, nu hij bijna 67 is. En zeker niet nu de vergunning van het vliegveld wordt aangepast zodat Van As er met zijn gyrocopters - met officiële toestem ming - mag vliegen. De vliegschool voor gemotoriseerde gyrocopters kan einde lijk lessen gaan geven en dat zal hij dan ook doen. De tweezitter die hij daar voor zelf heeft gebouwd - net als al zijn andere gyrocopters trouwens - is klaar, moet alleen nog worden getest en ver fijnd. Aanmeldingen Aan leerlingen zal hij geen gebrek heb ben, verwacht Van As. „Ik heb al zeven tig aanmeldingen. Maar goed, laten er daar 35 serieuze bij zitten, van wie er misschien vijftien overblijven, dan heb ik nog mijn handen vol." Eerlijk is eer lijk, erkent Van As, directeur Geysen van vliegveld Midden-Zeeland heeft de laatste tijd hard zijn best gedaan om een vergunning te krijgen voor de gyro copters. „Hij heeft zich wat mij betreft gerehabiliteerd." Omzien in wrok doet hij daarom niet. „Het was een samen komst van gekke factoren." De blijd schap over het nieuws dat de toestem ming eraan zit te komen, laat hij deson danks nog met de vrije loop. „Ik geloof het pas als het in de Staatscourant staat." BERGEN OP ZOOM - De Raacl van State plaatst op nieuw vraagtekens bij de plannen om ten zuiden van de Markiezaatsweg woningen te bouwen. De plannen voor de Augustapolder maken de bouw van 1700 woningen en een bedrijventerrein voor kermisexploitanten mogelijk. Een aantal omwonenden en plaatselijke milieugroeperin gen vinden dat het bestemmingsplan rammelt. De wonin gen komen volgens hen te dicht bij het beschermde na tuurgebied van het Markiezaatsmeer te liggen. Vorig jaar nog schorste de Raad van State het bestemmingsplan om dat het grote twijfels had bij woningbouw vlak bij een na tuurgebied. Het Markiezaat is immers een uitermate be langrijk gebied voor water- en weidevogels. Over enkele weken zal de Raad van State een definitief oordeel vellen. Zowel de woordvoerster van de provincie Noord-Brabant als die van de gemeente Bergen op Zoom benadrukte dat de vogels en de rest van de natuur niet te lijden zullen heb ben van de woningbouw. De gemeentewoordvoerster zei bovendien dat Bergen op Zoom volgende maand een na tuurbeschermingswetvergunning voor het bouwplan krijgt. Of het plan ongeschonden de eindstreep haalt, valt te bezien. De staatsraden zetten grote vraagtekens bij de gevolgde procedure. Volgens het Brabantse streekplan ligt een deel van het bouwgebied in de zogenoemde na- tuurparel, waarin in principe geen woningbouw mogelijk is. Staatsraad Scholten wees er op dat de provincie voor een dergelijke ingrijpende wijziging beter eerst het streek plan had kunnen wijzigen. 's-HEER HENDRIKSKINDEREN - De onrust die in 's-Heer Hendrikskinderen is ontstaan over zwaar verkeer door het dorp voor de bouw van nieuwe woningen, lijkt onnodig. De bouwweg die is aangelegd voor de nieuw bouw van veertig huizen aan de oostkant van het dorp, mag ook door andere aannemers dan Fraanje worden ge bruikt, aldus A. van Gilst. „Laten ze maar contact opne men. We kunnen het dan bespreken." Van Gilst is de' eigenaar van de grond waarop de bouw weg ligt. Hij heeft met Fraanje afspraken gemaakt over gebruik van de bouwweg. Fraanje is de ontwikkelaar van de meeste huizen in 's-Heer Hendrikskinderen-Oost, maar er zijn ook zes vrije kavels. De kopers daarvan kun nen naar andere aannemers stappen en die mogen dus ook, zoals Van Gilst zegt, op verzoek de bouwweg benut ten. Het bouwverkeer hoeft dan niet door 's-Heer Hen drikskinderen. NIEUW- EN SINT JOOSLAND - De katten en egels die onlangs in Nieuw- en Sint Joosland dood werden gevon den zijn bezweken aan een zwaar landbouwgif. Dat blijkt uit onderzoek van de politie. Tussen eind april en begin mei werden negen katten en twee egels vergiftigd. Twee van die dieren zijn onderzocht bij het Centraal Dierge neeskundig Instituut in Lelystad. De kat en de egel ble ken vis te hebben gegeten die was bewerkt met het land bouwgif Temik. De kattenhater die het gif heeft ver spreid, kan opzettelijke vernieling van een dier en mis bruik van bestrijdingsmiddelen ten laste worden gelegd. Volgens politiewoordvoerder A. Don zijn personen die die- x-en vergiftigen lastig op te sporen. „Als je niks anders hebt dan de dode beesten, is het zoeken naar een speld in een hooiberg." zaterdag 24 en zondag 25 juni 2006 CENTRAAL ALARMNUMMER 112 Huisartsen Huisartsenpost De Bevelanden 's Gravenpolderseweg 114b, Goes, tel. 0900-1785 (geopend ma. t/m vr. van 18.00 tot 8.00 uur, in weekeinde of tij dens feestdagen, spreekuur volgens af spraak) Patiënten huisartsenpraktijk de Pij lers v. Dusseldorpstraat 3, Goes, tel. 0113-272000 Spreekuur zat. en zon. 10.00-10.30 en 17.00-17.30 uur. Tholen/St. Phlipsland Van vrijdag 17.00 tot maandag 8.00 uur: Huisartsenpraktijk Bergen op Zoom, Pa- raselsuslaan 2, tel. 0164 273855. Tandartsen Noord- en Zuid-Beveland J. T. Castelein, v. d. Spiegelstraat 35, Goes, tel. 06-53257131. Spreekuur 10.00-11.00 uur. Tholen en Bergen op Zoom (leden NMT): telefonisch contact opnemen met eigen tandarts. Apotheken Avond- en weekenddiensten wor den verzorgd door De Zeeuwse Apo theek, Stationspark 35, tel. (0113) 270620. Dierenartsen Dierenartsenpraktijk Mosselman, Verboom en Boer: A. C. Mosselman, tel. (0113) 381233 of (0113)228866. Dierenartsenpraktijk Karelse, van Dijk, Stokman, van Anrooy: H. van Dijk, Simonswei 2, Heinkens- zand, tel. (0113) 561290. Praktijk voor gezelschapsdieren. L. Huiskes-Cornelisse en M. Berrevoets, Molenlaan 24, Yerseke, tel.( 0113) 572756. Spreekuur zat. 9.30-10 uur. Dierenkliniek Goes, kliniek voor Ge zelschapsdieren, C.W. Dreesman en M.A.R. van den Boomgaard, 's Graven polderseweg 92, Goes, tel.(0113) 270072 (24 uurs spoeddienst). Spreek uur zat. 10.00 tot 15.00 uur. Dierenambulance Dierenambulance Bevelanden, tel. 0623466221. Tholen W. Brons, tel. (0166) 612596. Weekend spreekuur Poortvliet, Kalfsdamseweg 2, zat. van 8.30-9.00 uur en Tholen, Boter markt 10, zat.van 11.00-12.00 uur. Wijkverpleging Allévo. tel.(0113)249111. Stichting Thuiszorg Nederland tel. (0113) 229003. Stichting Woonzorg Bevelanden tel. (0113) 218290 RST Zorgverleners tel. 0342-405454 Verloskundigen Verloskundige Maatschap Goes, vrij. 19.30-zon. 19.30 uur: M. de Winter en M. Verschelling, tel. 0113 224099 Bij geen gehoor via alarmcentrale Vlissingen, 0118 414444. WISSENKERKE - Apollo geeft vanavond op het parkeerterrein aan de Sportlaan in Wissenker ke een zomeravondconcert. Het optreden begint om 19.30 uur. Zowel de slagwerkgroep als de harmonie van muziekvere niging Apollo laat zich horen. Voor koffie en limonade wordt door Apollo gezorgd. Luiste raars wordt aangeraden zelf een stoel mee te nemen. Met Vodafone Passport bel je heel voordelig in het buitenland, nu al in 19 landen. Voor n euro starttarief per gesprek bel je in het buitenland voor je ThuisTarief. Met een abonnenr ThuisTarief al vanaf €0,25, met Prepaid al vanaf €0,29 p.min. Dus wil je ook lekker voordelig b deze vakantie, meld je dan gratis aan voor Vodafone Passport. SMS 'AAN' naar 4444. Voor meer informatie en voorwaarden: kijk op wwwvodafone.nl, ga naar de winkel of bel 0800-0560. make the most of now

Provinciale Zeeuwse Courant | 2006 | | pagina 31