IC zet turbo op reïntegratie Mantelzorgers mogen zich laten horen METEM? WI^iUyiilWIMiS Streekproductenmarkt als ultieme aanjager Werkstraf geëist voor veroorzaken fataal ongeval GRATIS WIMi PIT D kaalslag moet 220 mensen aan werk helpen emeente ijkt naar ansen catebaan Mosseldag mag weer knallen Erepenning voor Van Kempen NBU moet grond Mannee verkopen bin uit modern living easy living (ZSa www.hetoranjeplein.nl zeeuwse almanak Spandoek 0113-315649 ipzc.nl iV tredactie@pzc.nl kl nis 31» 4460 AA Goes M (tentie-exploitatie: W jj.en Midden-Zeeland: 0113-315520; 1 Ws-Vlaanderen: 0114-372770; naai: 020-4562500. AR iann ni 2 DO (tin ille O ui )pl j 23 juni 2006 editie Bevelanden-Tholen rFrank Balkenende jS - De gemeente Goes wil dit jaar 220 extra bijstand- chtigden en jongeren aan baan of vrijwilligerswerk _en. Met die inhaalslag S idi volgens wethouder Bra driaanse (SGP/ Christen- §9 e, sociale zaken) het reïnte- - liegeld volledig besteed. ids- n dit jaar bleek dat van de niljoen euro die Goes jaar kan besteden om bijstands- chtigden aan een baan of nlligerswerk te helpen, in negen ton was overgeble- Dat kwam onder meer door schrappen van de gesubsidi- e Melkertbanen en omdat emeente eind vorig jaar een op de plaats maakte met het op de invoering van de nieu- ft'et Werk en Bijstand, leidde niettemin tot forse fek van de WD-fractie, die perde dat de afdeling socia- raken zich onvoldoende in- ïde om werklozen snel een n te bezorgen. Overigens zou in 2006 reïntegratiegeld schieten als de gemeente op voet doorgaat: zeven den die nog niet in een begelei dingstraject zitten, te scholen, vrijwilligerswerk te laten doen en/of aan een baan te helpen. De kaartenbak van de sociale dienst telt momenteel zo'n ze venhonderd cliënten. Banenjagers De gemeente kan dat niet hele maal zelf behappen en huurt twee extra banenjagers in die be drijven moeten interesseren voor deze categorie werkzoeken den. Daarnaast wil de gemeente spe ciaal voor jongeren arbeidsplaat sen scheppen. Het gaat dan om jongeren clie zelf geen baan kun nen vinden en die van een uitke ring afhankelijk dreigen te wor den. Insteek is van werkgevers de garantie te vragen dat de ge plaatste jongeren voor langere tijd zeker zijn van hun baan. Wethouder Adriaanse denkt dat het mogelijk moet zijn zeker der tig jongeren te plaatsen. „De Goese werkgevers zien het idee zitten en bovendien hebben we het voordeel dat de werkgelegen heid in onze gemeente fors groeit." De andere dertig moeten eerst worden bijgeschoold of in vrij willigerswerk werkervaring op doen, zodat ze over een poosje kans maken op de arbeids markt. Betje Overigens is er flink wat ruimte vrijgekomen op de Oosterschel- dewerf, het werkervaringspro ject van de gemeente Goes. Sinds begin april zijn dertien mensen vertrokken, van wie er negen een vaste baan hebben ge vonden. Momenteel werken er nog 23 mensen aan Betje, de Zeeuwse schouw waarvan de restauratie voor 1 januari klaar moet zijn, omdat Stichting De Zeeuwse Schouw anders twee ton Europe se subsidie misloopt. Eerder was al besloten twee extra des kundige medewerkers aan te trekken om te zorgen dat het schip daadwerkelijk afkomt. ■cordtijd je van burgemeester en houders laat het zover niet icn. Gisteren besloot het een e inhaalslag te maken. Het bedoeling dit jaar het tota- budget en het overschot van 15 te besteden. Bij elkaar is f\ ruim drie miljoen euro. SGS naanse: „De afdeling sociale j ten heeft in recordtijd een ac- f| plan ontwikkeld. Dat is een pliment waard." is 160 bijstandsgerechtig- SSENKERKE - De gemeente »rd-Beveland heeft momen geen plannen voor de aan- ran een skatebaan in Wissen- ke, maar wil wel nagaan of voorziening op termijn mo- jk en haalbaar is. reageert daarmee op een ïdtekeningenactie die de tien- ige Wessel Blok voert voor de ileg' van een skatebaan, om- er volgens hem in het dorp iwelijks mogelijkheden zijn veilig te skaten. Blok en zijn itevrienden hebben 166 hand- leningen verzameld. Het pak- tje wordt volgende week be- :gd op het gemeentehuis. Igens een woordvoerster zal gemeente het verzoek van de igeren serieus bekijken. Er t echter geen geld voor op de Een basale skatebaan it al gauw zo'n 25.000 euro. jaar trekt Noord-Beveland nduizend euro uit voor jeugd- orzieningen zoals jongerenont- etingsplaatsen, crossterrein en skatebanen. Het is dus kwestie van sparen, tenzij gemeenteraad extra geld uit- kt om de skatebaan snel van grond te krijgen, zoiets direct lukt, is vaak nog aar de vraag. In Colijnsplaat 'rdt binnenkort een skate- an geopend. Het heeft dik vijf geduurd voordat die baan g, onder meer door bezwa- van leden van de tennisclub len de gekozen locatie: op het aniscomplex. a veel vijven en zessen ging ah de kogel door de kerk. De atebaan kwam er en is bijna aar voor gebruik. Er moet al- nog een veiligheidscontrole aatsvinclen. De openingsda- m wordt nog bekendgemaakt. In Colijnsplaat is het seizoen voor de Zeeuwse streekproductenmarkt geopend. door Harmen van der Werf COLIJNSPLAAT - Succes baart succes. De Zeeuwse streekproductenmarkt in Colijnsplaats is het levende bewijs. De vismijn Colijnsplaat schuift er dit sei zoen bij aan en elke marktdag, op donder dag, is er een historische dorpswande- ling. Stonden er vorig jaar gemiddeld acht ver kopers op de nieuwe streekproducten markt aan de oude haven in Colijnsplaat, dit jaar komen er tot eind augustus ge middeld veertien. Bert Sandee uit Kam perland die groenten en zachtfruit ver koopt, staat donderdag te glunderen als hij voor het eerst dit seizoen zijn plek in richt. Met veilingkisten, gewoon op het gras. „Zoals ze op veel markten in Frank rijk doen, eenvoudig." De eregast is provinciaal bestuurder Toi- ne Poppelaars. Hij mag de opening ver richten van de eerste streekproducten markt deze zomer. Stichting Streekpro ducten van 't Zeeuwse Land heeft daar voor iets speciaals in petto, in samenwer king met de visafslag. Poppelaars mag in de mijnzaal plaatsnemen en bieden op een grote mand vol streekproducten. Zo als deze zomer alle bezoekers in de ver koopzaal van de visafslag streekproduc ten mogen 'mijnen', elke donderdag van 10.00 tot 10.30 uur. Poppelaars 'mijnt' op de veilingklok de streekproductenmand voor 78,51 euro. Het geld is hij kwijt. Dat gaat naar de Eu robus, waarmee vrijwilligers voor één eu ro Noord-Bevelandse bejaarden en ge handicapten vervoeren. Poppelaars mag de mand ook niet meenemen. Die is voor zorgcentrum Cleijenborch in Colijns plaat. Het geschenk wordt in dank aan vaard. De huifkar van Ina de Kok staat inmid dels klaar om iedereen terug te brengen naar de streekproducentenmarkt, waar - zoals elke donderdag tot eind augustus - door Harmen van der Werf HEINKENSZAND - Wie voor man, vrouw, vader, moeder, zus, broer of andere bekenden zorgt, mag in een enquête van de ge meente Borsele aangeven waar aan hij of zij behoefte heeft. Met de informatie wil Borsele een doelgericht steunpunt voor on betaalde zorgverleners, voor mantelzorgers, opzetten. Onbetaald zorg verlenen aan fa milieleden en andere bekenden komt veel voor. Dat blijkt al uit het aantal enquêteformulieren dat Borsele heeft laten maken: vijftienhonderd stuks. Van de enquêtes zijn er duizend recht streeks verstuurd aan mensen van wie de gemeente wil weten of zij mantelzorg geven. De rest is naar onder meer zorginstellin gen en kerkenraden gezonden om te worden verspreid. Borsele wil onder meer weten of en hoeveel uren per week inwo ners mantelzorg geven, hoe lang ze dat al doen, aan wie en welke zorg wordt verleend. Zorg kan uiteenlopen van hulp in de huis houding (bijvoorbeeld bood schappen doen of schoonma ken), hulp bij de lichamelijke verzorging (bijvoorbeeld aankle den of douchen) tot 'slechts' het bieden van gezelschap of voorle- (Advertentie) nardM^no. - B Zaterdag a.s. speciaal voor u een exemplaar van Buitenleven t.w.v. 4,95 via uw dagblad het alfabet van Zeeland -r—M'f let op de abonneevoordelbon a.s. zaterdag door Aector Dooms MIDDELBURG - Een 24-jarige inwoner van 's-Gravenpolder hoorde gisteren bij de recht bank in Middelburg 240 uur werkstraf eisen wegens het ver oorzaken van een dodelijk onge val. Daarnaast eiste officier van justitie M. Overmeer twee jaar voorwaardelijke rijontzegging en tweeduizend euro boete voor waardelijk. Ook wil hij dat de man duizend euro stort in het Fonds Slachtofferhulp. De chauffeur van de vrachtauto met (lege) aanhangwagen raak te vorig jaar 15 september op de Deltaweg tussen Zierikzee en Goes op de verkeerde weghelft, waarna hij in botsing kwam met een tegemoetkomende motorrij der. De 40-jarige bestuurder van de motor kwam daarbij om het leven. De officier vond dat de verdach te aanmerkelijk onvoorzichtig en onoplettend had gereden toen hij die ochtend de lang zaam voor hem rijdende auto's te laat bemerkte en vervolgens vol in de remmen ging. Daar door blokkeerden de wielen en schaarde de vrachtwagencombi natie, met als gevolg het fatale ongeluk. „U was er met uw hoofd niet bij." De officier meende dat de jonge bestuurder, die nog niet zo lang zijn rijbewijs heeft, ook te hard had gereden. De man was be kend met de (drukke) Deltaweg, maar wist niet dat het krachtige remmen van invloed is op een le ge aanhangwagen. Die onwe tendheid werd ook door raads man E. Schute aangevoerd. „Hij is een onervaren chauffeur. Hij reed op honderd meter van zijn voorligger, die hij een tikkeltje te laat heeft bemerkt. Hij reed met 78 kilometer per uur, maar dat was niet te hard." Veel respect was er bij de recht bank voor een goede vriendin van het slachtoffer, die namens de nabestaanden zei dat het een hard gelag was voor de familie maar die benadrukte dat het een ongeluk is geweest. Het ge zin is eerder getroffen door het verlies van een broer van het slachtoffer, die ook bij een onge val om het leven kwam. Uitspraak op 5 juli. Omdat scheepsbouw- en restau ratie specifieke deskundigheid vereist en eigenlijk te ingewik keld is voor de meeste bijstands gerechtigden, overweegt Goes het werkervaringsproject over een andere boeg te gooien. De ge meente overlegt momenteel met sociale werkvoorziening De Betho over simpeler projecten. Adriaanse: „Misschien kan de Oosterscheldewerf iets voor de Betho doen. Denk bijvoorbeeld aan kruiwagens of kaasvaatjes maken." YERSEKE - Het ziet ernaar uit dat de organisatoren van de jaarlijkse mosseldag in Yerseke hun vuurwerk dit jaar weer mogen afsteken in de Julianahaven. De mosseldag - die dit jaar plaatsvindt op zaterdag 19 augustus - wordt sinds jaar en dag afgesloten met een groots opgezet vuurwerk in de Julianahaven. Vorig jaar stak de provincie daar echter een stokje voor. Het geknal zou de foeragerende vogels te veel afschrikken. Een voorstel om de pijlen vanuit de nieuw te bouwen wijk Steehof de lucht in te sturen, werd door de organisatoren afgewezen vanwege de aanwezigheid van een paardenhou- derij. Na enige aarzeling gingen ze in Middelburg akkoord met een kleinschalige show op het havenplateau. Er werd al leen consumentenvuurwerk afgestoken. I. Sinke van de organisatie heeft goede hoop dat bezoe kers dit jaar weer wel getrakteerd kunnen worden op een groot vuurwerkspektakel. „De officiële toestemming van de provincie is nog niet binnen, maar ze hebben al laten doorschemeren dat het goed zit", zegt ze. Volgens Sinke zullen op de dag zelf waarschijnlijk medewerkers van de provincie aanwezig zijn om te controleren of alles goed verloopt. THOLEN - De onlangs gestopte Thoolse wethouder Wim van Kempen is gisteren, tijdens zijn afscheidsreceptie, on derscheiden met de erepenning van de gemeente Tholen. CDA'er Van Kempen is 35 jaar actief geweest in de Thool se politiek. Eerst als raadslid en later als wethouder. GOES - De gemeente Goes sommeert de Nederlandse Bouw Unie (NBU) uit Etten-Leur gronden te verkopen bij de aan te leggen wijk Mannee in het noordoosten van de stad. De NBU verwierf, net als enkele andere projectontwikke laars, enkele jaren terug gronden rond Mannee, met name in het gebied waar een verbindingsweg moet komen. Goes heeft de grond onder en om het wegtracé snel nodig. De gemeente wil de verbindingsweg aanleggen voordat de wijk wordt ontwikkeld. De weg is nodig om het bouwver- keer naar de noordkant van Mannee, waar hét eerste deel van de wijk wordt ontwikkeld, te leiden. Als NBU geen za ken doet met de gemeente, dan zal die de bewuste perce len onteigenen. Die procedure hoeft volgens wethouder M. Dieleman niet tot vertraging van het woningbouwplan Mannee te leiden. „We kunnen op die plek namelijk ver sneld onteigenen." De Nederlandse Bouw Unie heeft meer belangen in Goes. Ze ontwikkelt momenteel Oostmolenpark-Noord in Kloe- tinge. (Advertentie) Welk model geniet uw voorkeur? foto Willem Mieras om 13.30 uur een historische dorpswan deling begint met een bezoek aan de Nehalenniatempel aan de haven en op nieuw de visafslag. Pim Schenkelaars van stichting Promotie Colijns- plaat-Kats zegt nog meer in petto te heb ben: een Oosterschelde-aquarium en een oude viskotter als varend museumschip in de haven. Met een gezonde jaloezie wordt ondertus sen naar Colijnsplaat gekeken. Een amb tenaar van Kapelle is aanwezig om te 'spioneren', want - wie weet - is zo'n streekproductenmarkt iets voor Wemel- dinge. Een beetje recreatief dorp wil ook wel zo'n toeristische aanjager. Nu 20% t/m 40% korting op onze topmodellen. Snel leverbaar! non de Jonge Hoek van Dijke U vindt ons aan de Schouwersweg 7 (industrieterrein Noordzak) Heinkenszand, Tel. 0113 561482. Openingstijden: maandag gesloten, dinsdag t/m vrijdag 9.30-17.30 uur. vrijdagavond is onze vaste koopavond tot 20.30 uur, zaterdag 9.30-16.30 uur. www.binnenuit.nl Advertentie zen. Het is bekend dat onbetaal de zorgverleners het niet altijd gemakkelijk hebben. Een be roepskracht kan meer afstand nemen. Welke problemen erva ren mantelzorgers?, is dan ook één van de vragen uit de Borsel- se enquête. Lichamelijke, prakti sche, emotionele of financiële problemen, dan wel te weinig tijd voor sociale contacten en hobby's. In het verlengde daar van wordt gevraagd aan welke ondersteuning de mantelzorgers behoefte hebben. Als voorbeel den worden gegeven: contact met andere onbetaalde zorgver leners, cursussen zoals een til- cursus of een cursus omgaan met dementie en/of hulp bij fi nanciële problemen die voortko men uit het geven van mantel zorg. De belangstelling voor mantel zorgers vloeit voort uit de Wet Maatschappelijke Ondersteu ning (WMÓ) die waarschijnlijk 1 januari 2007 wordt ingevoerd en waarmee gemeenten meer zorgtaken krijgen. De wmo heeft tot doel de zorg beter te or ganiseren en de kosten te beper ken, waarbij meer inzet van mantelzorgers zal worden ge vraagd. De uitslag van de Borsel- se enquête wordt eind augustus, begin september verwacht. Het zijn echte oranjefans, het koppel uit Zierikzee. Het de signinterieur is tijdelijk omge toverd tot oranjetempel. Vlag getjes, oranje hoeden van een bierfabrikant en ook een span doek dat te bestellen was bij een landelijke omroep. 'Type hier uw tekst' stond op de website en, zo beloofde de omroep, dan krijgt u per ke rende post uw spandoek met persoonlijke tekst toege stuurd. Het spandoek is inderdaad ge komen, met in grote, niet te missen letters: 'Type hier uw tekst'.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2006 | | pagina 29