zc at Serooskerke wordt gedicht PZC Met Vodafone bel je heel voordelig in het buitenland Speelgoed voor specialisten ALTENA J ,11 ndelijk schot in bouw acht huizen aan de Torenstraat Itvoermg jOostkerk ang en orgel Vlissingen Concert en les van So What Gewelddadige man hoort cel eisen Onnodige onrust over bouwverkeer Zakkenroller actief in Middelburg Auto's vernield op Walcheren weekenddiensten agenda lamp 1 vodafone vrijdag 23 juni 2006 [SelmaOsman I0OSKERKE (W) - De voor- ige bedrijfslocatie Toren- al 25-31 in Serooskerke dt waarschijnlijk dit najaar auwd. Bouwbedrijf Jobse lostkapelle verwacht op kor- frniijn overeenstemming te ikcn met de laatste bezwaar- er. de nieuwbouw mogelijk te moet de gemeenteraad inde week opnieuw een jereidingsbesluit nemen, vorige dateert van maart en is ondertussen verlopen, dergelijk besluit maakt de vrij voor bouwplannen die issen binnen een bestem- DELBURG - In de Oost- Middelburg wordt zater- 21 juni een concert gegeven van de Jeugdbond van iereformeerde Gemeente. de uitvoering wordt meege- Ict door de gemengde koren an uit Borssele, Jubilate Deo itó Middelburg en jongerenkoor man uit Krabbendijke en het muziekensemble Musi- iiovane. Het concert begint 19.30 uur een is gratis te be- iSINGEN - De gereformeer- emeente houdt zaterdag een {- en orgelavond in de Mar- ierk in Vlissingen. jngerenkoren Matthanja uit en Het Kleinood uit Aagte- fezingen, samen met het ge- koor Con Amore. •evangelist J. Witte spreekt, ipbrengst van de avond gaat de kledingbank van de agelisatiepost in Merksem, opkomt voor de armen van !ië. ezorgklachten: BOO-0231231 pmaandag t/m vrijdag ge urende de openingstijden; jterdags tot 12.00 uur ED ACTIE VALCHEREIM luitenruststraat 18 'ostbus 8070 530 EB MIDDELBURG èl: 0118-493000 ax: 0118-493009 •mail: redwalch@pzc.nl laurits Sep (chef) ladia Berkelder dith Ramakers liriam van den Broek elma Osman l/endy van den Hurk oen de Vries (sport) IENTRALE REDACTIE tationspark 28 Ostbus 31 60 AA GOES I: (0113)315500 ax: (0113)315669 •mail: redactie@pzc.nl INTERNET vww.pzc.nl •mail: web@pzc.nl mingsplan. De. oude opstallen, drie woningen en het voormali ge bedrijfspand van de firma Knipping, zijn inmiddels ge sloopt. Het bedrijf in zonwering en kunststof kozijnen verliet Serooskerke in 2002. De laatste bewoner van een van de drie naastliggende pandjes vertrok vorig jaar. Sinds de jaarwisse ling ligt het terrein braak. Bezwaren Bouwbedrijf Jobse had gehoopt veel sneller met de bouw te kun nen beginnen. Het bedrijf is eige naar van het perceel en vatte vijf jaar geleden het plan op om hebben de zaak vertraagd. Met er woningen te bouwen. Eind drie van hen is overeenstem- 2004 lag het bouwplan ter inza- ming bereikt. Het wachten is op ge. Bezwaren van omwonenden de vierde, de eigenaar van het MIDDELBURG - De stichting So What geeft zaterdag op de Vismarkt in Middelburg een zo- merconcert en een workshop Im provisatie. De So What Jazzband treedt van 10.30 uur tot 13.00 uur op. In vrijwel elk muziekstuk krij gen de muzikanten de kans een geïmproviseerde solo te bren gen. Na het concert geeft de stich ting vanaf 13.30 uur een work shop Improvisatie. Iedereen mag meedoen, maar moet dan wel zijn eigen instrument meene men. naastgelegen pand waarin een restaurant is gevestigd. Die vreest hoge kosten voor aanpas singen als toekomstige bewo ners gaan klagen over de geur. Positief gestemd Een recent gesprek heeft direc teur F. van Soelen van Bouwbe drijf Jobse positief gestemd. Hij verwacht dat het bezwaar op korte termijn wordt ingetrok ken. Als dat zo is, wil hij vaart zetten achter de werkzaamhe den. Het bedrijf heeft dan nog een bouwvergunning nodig om te kunnen beginnen. Met voorspellingen is Van Soelen intussen voorzichtig geworden. Hij denkt dat de eerste spa in oktober of no vember de grond in kan. Na de bouwvak hoopt hij te kunnen beginnen met de verkoop van de woningen. „Behalve voor mij, is het voor het dorp plezierig als het gat wordt opgevuld." Langs de Torenstraat komen vijf seniorenwoningen in blok jes van twee en drie. Op het achterliggende terrein worden een twee-onder-een-kapwo- ning en een vrijstaand huis ge bouwd. Richard van As mag waarschijnlijk binnenkort met zijn gyrocopters op vliegveld Midden-Zeeland vliegen. Van As blijft na vele jaren afwachten nog sceptisch: „Ik geloof het pas als het in de Staatscourant staat." foto Ruben Or'eel door Maurits Sep ARNEMUIDEN - Richard van As is de enige in Nederland die met gyrocopters vliegt en het anderen ook kan leren. Al leen mocht hij het jarenlang niet. Nu een definitieve toestemming binnen handbereik ligt, is hij blij en boos tege lijk. „Het heeft allemaal veel te lang ge duurd. Iedereen praat wel over gyrocop ters, maar niemand weet wat het zijn." Zelfs bij de Rijksluchtvaartdienst en de Inspectie Verkeer en Waterstaat niet, grijnst hij. Niemand dus, behalve Ri chard van As. „Soms belt de Rijksluchtvaartdienst mij op met een vraag over gyrocopters. Dan hebben ze een vraag gekregen van iemand waarop ze het antwoord niet kennen en dan denken ze: 'Even Van As bellen, die weet het wel.' En vaak is dat dan de vraag van iemand die eerst bij mij is geweest. Zo komt de cirkel vaak rond." Van As heeft op vliegveld Mid den-Zeeland in Arnemuiden een vlieg- school waar je kunt leren vliegen in een gyrocopter. Laat hem eerst maar eens uitleggen wat dat dan voor een appa raat is. Geen vliegtuig, zoveel is duide lijk, zelfs voor de leek die het toestel voor het eerst ziet. Het lijkt op een helikopter. „Het is de voorloper van de helikopter", bevestigt Van As. Ze hebben gemeen dat ze een rotor hebben en wieken en dat de wie ken door de luchtweerstand in bewe ging komen. „Het motortje dat op de gy rocopter zit, brengt de rotor lichtjes in beweging. Als de wieken voldoende snelheid hebben, gaat de gyrocopter om hoog en vervolgens vooruit. Het is een draaivleugelvliegtuig." Toen hij vijftien jaar geleden naar Midden-Zeeland kwam, werd hij met open armen ontvan gen. „Ja, omdat ze blij waren dat ie mand hier een bedrijf wilde beginnen. Niet omdat ze zo graag gyrocopters wil den hebben." Van As vloog ermee in het hele land. Al sinds 1983. Zijn brevet heeft hij in Amerika gehaald. Daarom hebben zijn gyrocopters ook een Ameri kaans nummer. Maar altijd moest hij een ontheffing aanvragen; een echte ver gunning kreeg hij nooit. Ook in Arne muiden niet. Geluid zou het probleem zijn. Maar er zijn geen geluidsmetingen voor gyrocop ters, wierp Van As tegen. Geen instan tie die hem wilde horen. Overal waar hij kwam, tot en met de Raad van State, luidde het antwoord: „Jammer, dan geen vergunning." Van As voelt zich 'een slachtoffer' van de strijd die jaren lang door omwonenden is gevoerd te gen geluidsoverlast van het vliegveld. „Herrie? Alles maakt herrie. Maar ja, een vliegtuig kun je niet verbieden. Wel kun je mij met mijn gyrocopter de toe gang tot het vliegveld ontzeggen. En dat is gebeurd. Terwijl mijn gyrocopter maar zeventig decibel produceert." 's Avonds na acht uur mocht hij op het vliegveld wel met een gyrocopter zón der motor vliegen, en les geven. „Dan wordt er niet meer gevlogen en kan ik met een auto het veld op om de glider met behulp van een kabel aan te trek ken. Die kabel blijft vastzitten. De gli der komt tot een meter of rijf boven de grond. Je kunt leren opstijgen en lan den, meer niet. Dat gliden aan een touw is geen vliegen maar vliegeren." Vliegen kan alleen een vogel, een mens niet, lacht Van As. En dus moet een mens dat met regelmaat doen om het kunstje niet te verleren. Wat hij in Arnemuiden niet mocht, deed hij elders. „Dat ding in de camper, naar Frankrijk en ik vloog de billen uit mijn broek. Het is fantastisch speelgoed. Mijn grote hobby. Je kunt mij niet zo gemakkelijk tegenhouden. Ik ben een terriër: niet te stoppen." Ook nu niet, nu hij bijna 67 is. En zeker niet nu de vergunning van het vliegveld wordt aangepast zodat Van As er met zijn gyrocopters - met officiële toestem ming - mag vliegen. De vliegschool voor gemotoriseerde gyrocopters kan einde lijk lessen gaan geven en dat zal hij dan ook doen. De tweezitter die hij daar voor zelf heeft gebouwd - net als al zijn andere gyrocopters trouwens - is klaar, moet alleen nog worden getest en ver fijnd. Aanmeldingen Aan leerlingen zal hij geen gebrek heb ben, verwacht Van As. „Ik heb al zeven tig aanmeldingen. Maar goed, laten er daar 35 serieuze bij zitten, van wie er misschien vijftien overblijven, dan heb ik nog mijn handen vol." Eerlijk is eer lijk, erkent Van As, directeur Geysen van vliegveld Midden-Zeeland heeft de laatste tijd hard zijn best gedaan om een vergunning te krijgen voor de gyro copters. „Hij heeft zich wat mij betreft gerehabiliteerd." Omzien in wrok doet hij daarom niet. „Het was een samen komst van gekke factoren." De blijd schap over het nieuws dat de toestem ming eraan zit te komen, laat hij deson danks nog niet de vrije loop. „Ik geloof het pas als het in de Staatscourant staat." MIDDELBURG - Een 34-jarige Middelburger werd giste ren tijdens de strafzaak emotioneel zodra de rechters hem confronteerden met de mishandeling van zijn zoontje in een plaatselijk café. Daar bleef het die dag (5 maart) niet bij, want daarna had hij zijn ex-vriendin bij een bushalte in Vlissingen met een baksteen geslagen. Zij liep botbreu ken in haar hand op toen ze haar gezicht wilde bescher men. Officier van Justitie M. Overmeer vond het geweld in de relatiesfeer buiten alle proporties. Zij eiste tien maanden gevangenisstraf, waarvan de helft voorwaarde lijk, 240 uur werkstraf en 160 uur aan leerstraffen. Dë man was na een ruzie met zijn ex met zijn zoontje naar het café gegaan. Bezoekers zagen dat hij kwaad werd op zijn zoontje en zagen hem vier tot vijf keer harde klappen uitdelen aan het jongetje. „En nu ga ik mijn vriendin toe takelen", had hij gezegd. Getuigen belden de politie. Hij zag zijn ex bij de bushalte staan wachten, haalde een bak steen uit zijn zak en sloeg haar daarna tegen het hoofd. „U hebt een ongelooflijk probleem met agressie", stelde de officier. „Het was de ontlading, die ingegeven was door woede, verdriet en alcohol", meende raadsman E. Smit. Hij pleitte voor eeji straf gelijk aan het voorar rest en kon zich voor het overige vinden in de eis. De rechtbank doet 5 juli uitspraak. 's-HEER HENDRIKSKINDEREN - De onrust die in 's-Heer Hendrikskinderen is ontstaan over zwaar verkeer door het dorp voor de bouw van nieuwe woningen, lijkt onnodig. De bouwweg die is aangelegd voor de nieuw bouw van veertig huizen aan de oostkant van het dorp, mag ook door andere aannemers dan Fraanje worden ge bruikt, aldus A. van Gilst. „Laten ze maar contact opne men. We kunnen het dan bespreken." Van Gilst is de eige naar van de grond waarop de bouwweg ligt. Hij heeft met Fraanje afspraken gemaakt over gebruik van de bouw weg. Fraanje is de ontwikkelaar van de meeste huizen in 's-Heer Hendrikskinderen-Oost, maai- er zijn ook zes vrije kavels. De kopers daarvan kunnen naar andere aan nemers stappen en die mogen dus ook, zoals Van Gilst zegt, op verzoek de bouwweg benutten. Het bouwverkeer hoeft dan niet door 's-Heer Hendrikskinderen. MIDDELBURG - Een 24- jarige vrouw uit de gemeente Reimerswaal is gisterochtend tussen 10.30 uur en 10.45 uur het slachtoffer geworden van een zakkenroller. De portemonnee, met daarin waardepapieren en enkele eu ro's, werd uit haar tas gestolen. VLISSINGEN - Onbekenden hebben in Vlissingen en Domburg auto's beschadigd. Tussen woensdagavond 21.30 uur en donderdagochtend 11.00 uur zijn er vernie lingen gepleegd aan een auto die geparkeerd stond aan de Vlamingstraat in Vlissingen. Alle vier de banden zijn lek gestoken. Ook stonden er voetsporen op het dak van de au to. Het schadebedrag is onbekend. In Domburg werden gistermiddag tussen twaalf en een uur de spiegels vernield van een auto aan de Doctor B Vaandragerstraat. Ook zit er een cleuk in het linkerpor tier. De schade bedraagt honderden euro's. zaterdag 24 en zondag 25 juni CENTRAAL ALARMNUMMER 112 Huisartsen Walcheren Huisartsenpost Walcheren Koudekerkseweg 86, Vlissingen tel. 0900-1985 (geopend ma. t/m vr. van 18.00 tot 8.00 uur, in het weekend of tij dens feestdagen) De Veerse Huisartsen Patiënten huisartsen: Rullens, Bats, Ubels, Van Tol, Van Eede, Spekhorst en Van der Male. vrij. 17.30-zon. 23.00 uur: R. v. Tol, Markt 36, Veere, tel. (0118) 501271. zon. 23.00-ma. 8.00 uur: R. Ubels en M. J. J. Helmes, 't Plein 2, Serooskerke, tel. (0118) 591212. Tandartsen Walcheren R. J. Arratoon, Badhuisstraat 45, Vlissin gen, tel. (0118)414643. Spreekuur 11.00-12.00 uur. Verloskundigen Vlissingen, don. 20.00-vrij. 20.00 uur: H. Hament, tel. (0118) 471140. vrij. 20.00-zon. 22.00 uur: J. van Dierendonck, tel. (0118) 471140. Middelburg, vrij. 21.30-zon. 21.30 uur: J. Drijdijk, tel. (0118) 626045. Dierenartsen Landbouwhuisdieren: tel.(0118)633803. Kleine huisdieren: Mw. J. Oostenbrug, Oude Domburgse- Advertentie) weg 33-a, Oostkapelle, tel. (0118) 581443. Spreekuur 11.00-12.00 en 17.00-18.00 Landbouwhuisdierenpraktijk Wal cheren (grote huisdieren) Oude Domburgseweg 33a te Oostkapelle tel. (0118) 633803, za. en zo. visites aanmelden van 08.00-09.00 Dierenartsenpraktijk Meliskerke R. Roskam, Kelderweg 1, tel. (0118) 592838. Vogel- en Egelopvang De Mikke Het hele weekend bereikbaar onder tel. 0118 628288. Apotheken Stadsgewest Vlissingen/Middelburg: Zaterdag 10.00-17.00 uur: Apotheek De Singel, Singel 9, Vlissin gen, tel. (0118) 412730. 24-uursdienst (voor spoedeisende re cepten): Apotheek Hummelen, Markt 69, Middel burg, tel. (0118)612134. Thuiszorg Stichting Werkt voor Ouderen (voor zorg thuis), tel. 06-51422232. Zorgstroom Voor gezinsverzorging, wijkverpleging en uitleen verpleegartikelen, tel. 0118-684000. interieur™ design scheldestraat 25-29 vlissingen STREEKACTIVITEITEN AAGTEKERKE - Kloosterweg 4, 12.00 uur: Boerengolf voor de stichting Doe-Een-Wens; DOMBURG - Kafé Domburg, 22.00 uur: Concert 0118-vier, hiphop; MIDDELBURG - Begraafplaats Weste lijke Oude Havendijk, 19.30 uur: Concer to in Memoriam, openluchtconcert voor belangstellenden die hun overlede nen willen herdenken; Bibliotheek, 19.00 uur: Concert blokfluit ensemble Annemarie de Beer; VLISSINGEN - Lammerenburch, 20.30 uur: Dream Paauwer Party; (Advertentie) Met Vodafone Passport bel je heel voordelig in het buitenland, nu al in 19 landen, euro starttarief per gesprek bel je in het buitenland voor je ThuisTarief, Met een abonn ThuisTarief al vanaf 0,25, met Prepaid al vanaf 0,29 p.min. Dus wil je ook lekker voi deze vakantie, meld je dan gratis aan voor Vodafone Passport. SMS 'AAN' naar 444 Voor meer informatie en voorwaarden: kijk op www.vodafone.nl, ga naar de'winkel of bel 0800-0560. make the most of now

Provinciale Zeeuwse Courant | 2006 | | pagina 11