ikkoord over inzet brandweer SieMatic Hoompje Sluis blijft bouwval Applaus, geblaf en knuffels Gimbrère m itefano's Maand menu 23,50 rensgemeenten komen hulpverlening door dichtstbijzijnde korps overeen 22 S leer leden uitleningen bliotheek deDRVKKERY www. de-drvkkery.nl Sabrina in Terneuzen In mineur door sluiting Rabobank Taakstraf voor hardleerse wietteler Kat vergiftigd in Clinge UITVERKOOP =»:<i 4 :7 STAPELKORTING EXTRA KASSAKORTING zeeuwse almanak Vakantiegroet ^ie; 0113-315649 :c.nl 3dactie@pzc.nl 5s 31,4460 AA Goes .etitie-exploitatie: C en Midden-Zeeland: 0113-315520; WVIaanderen: 0114-372770; Lai: 020-4562500. iderdag 22 juni 2006 editie Zeeuws-Vlaanderen Tj de an Wout Bareman ■V \T- De drie Zeeuws-Vlaam- 'eineenten hebben sluitende raken gemaakt met negen ■Vlaamse buurgemeenten |de grensoverschrijdende in de brandweerkorpsen. er het oog van koningin Bea- en het Belgisch vorstenpaar tsten de burgemeesters hun tekening onder het proto- waarin dat is geregeld, gouverneur A. Denys van -Vlaanderen en z'n Zeeuw- W. van Gelder onder- iden de overeenkomst, die id najaar van kracht Was er tot nu toe alleen re van zogeheten buren- overeenkomsten tussen bij- beeld Terneuzen en de imse Kanaalzonegemeenten sate en Gent, nu is het alle- ook officieel bekrachtigd, rtaan wordt bij een brand dichtstbijzijnde brandweer- is gealarmeei'd of dat nu een !ns korps is of een Zeeuws. ;omt, volgens de onderteke- s, een snelle hulpverlening joede. Commissaris Van Gel- vervvacht dat ook voor de iverschrijdende inzet van lolitie op niet al te lange ter- soortgelijke afspraken kun- iworden gemaakt. ïpassingen |ens burgemeester J. Schen- van grensgemeente Zelzate iter de komende tijd vooral worden gesleuteld aan de nunicatiemiddelen. Het de Vlaamse brandweer ge neerde Astridsysteem sluit aan bij het Nederlandse OO-communicatiesysteem. imaast moet nog worden René van Stee gekeken naar de aanpassing van het materieel, het instellen van uniforme commando's en an dere nevenzaken. In het proto col zijn ook afspraken opgeno men over gezamenlijke oefenin gen. Ook de brandweeroplei dingen en de bestuurlijke verant woordelijkheden zouden in de toekomst verder op elkaar moeten worden afgestemd. Het nu ondertekende protocol geldt enkel voor de Zeeuwse- en Oost-Vlaamse grensregio, maar het ligt voor de hand dat een soortgelijke overeenkomst ook tussen West-Vlaanderen en West-Zeeuws-Vlaanderen wordt afgesloten. Ook in de re gio Antwerpen wordt aan forma lisering van de 'burenhulp' ge dacht. De grenskorpsen van Sluis en Knokke-Heist werken al decen nialang samen. Ze verlenen over en weer assistentie. Eenzelfde overeenkomst werd in februari gesloten tussen Terneuzen en Gent, dat zich aansloot bij de af spraken die eerder werden ge maakt tussen Terneuzen en Zel zate, die de wederzijdse hulp al in 2004 op elkaar afstemden. Die 'burenhulpovereenkomst' houdt onder meer in dat assis tentie wordt verleend met geslo ten beurzen. Burgemeester J. Lonink van Ter neuzen zei bij de ondertekening van het convenant met Gent al: RNEUZEN - De bibliothe- in Zeeuws-Vlaanderen leen- ii vorig jaar meer dan 766.000 ïken en tijdschriften uit. Het Qtal uitleningen aan volwasse- was 393.148, de jeugd ram 373.125 keer om boeken strips. Dat blijkt uit het jaar- lag 2005 van de Bibliotheek uws-Vlaanderen. opzichte van 2004 steeg het stal uitleningen vorig jaar ruim vier "procent. Die ko- vooral voor rekening van jeugd tot en met veertien Directeur H. Spenkelink de bibliotheek Zeeuws- laMeren trekt hieruit - voor- htig - de conclusie dat het de ontlezing onder jongeren de streek wel meevalt. „Bo- dien groeide vorig jaar ons jntal. Ook die ontwikkeling tegen landelijke trends in", Spenkelink. Bibliotheek Zeeuws-Vlaan- !nj heeft 16 vestigingen en is Iverwege 2004 ontstaan na •fusie tussen de bestaande bi- itheken in de regio. Eén van redenen voor het omvormen de afzonderlijke bibliothe- tot één bibliotheek was het irichter werken. Die doel- ig is volgens Spenkelink in igrijke mate bereikt, |ekunnen nu veel beter maat- fk leveren. En dan niet alleen lat er veel kennis is gebun- maar ook doordat collec- gemakkelijker kunnen wor- uitgewisseld." ede scholen elink noemt ook andere re- die het succesvolle jaar de Bibliotheek Zeeuws- Meren verklaren. Eén daar- de ontwikkeling van bre- scholen, waarbij bibliothe- aansluiten. Daardoor berei- gemakkelijker de basis- Ijeugd. Ook initiatieven zo- &ema- en actieweken en ove- activiteiten zoals een voor- roject voor ouderen in Ter- het seniorweb in de liotheek van Breskens waar eren computercursussen en volgen en de verlengde ldag dragen volgens Spen- bij aan de voorspoed, endien is er april vorig jaar een begin gemaakt met Ala- de vx'agendienst van de Bbare bibliotheken op inter- door Frank Gijsel AARDENBURG - Toen zeven honden en him begeleidsters gis termiddag de recreatiezaal van woonzorgcentrum Coensdike in Aardenburg betraden, zaten de bewoners al vol spanning te wachten. De gezichten spraken boekdelen en de reacties waren enthousiast. Leden van de Hon denclub Aardenburg verzorg den voor de tweede keer een aai- middag. Bewoners kregen uitgebreid te (Advertentie) zien hoe de viervoeters worden opgeleid tot een sociaal dier. Re gelmatig steeg er applaus op, ge volgd door geblaf. De meeste ouderen hebben toen ze nog zelfstandig woonden een hond gehad. Dat was ook dui delijk te zien. In een mum van tijd zat Tinus op schoot bij mevrouw E. Wille (87). „Ik hou zo van honden. Het kan hier helaas niet, maar ik zou er zo een nemen", vertelt Wille ter wijl ze het troeteldier helemaal tegen zich aan drukt. „Hier geniet ik nu echt van, wat is-ie lief en hij heeft zo'n mooi kop- pie." Ook H. de Wever (79) genoot van de dieren. Gezeten in zijn rolstoel gaf hij af en toe een belo ning in de vorm van een koekje. „Ik heb heel mijn leven honden gehad en wel vei-schillende x-as- sen. Ook een Mechelse herder. Ik weet het nog goed. Hij luister de prima naar me. De opvoe ding deed ik helemaal zelf en wel met harde hand. Ik moest maar met mijn vingers te knip pen en hij deed wat ik wilde. Ik ging er elke dag mee naar de kust en als ik sliep maakte hij i.v.m. verbouwing, vandaag verkoop Interieur Brasserie alle stoelen en tafels vanavond vanaf 17.30 uur Brasseriemenu taartje van bladerdeeg, pangasiusfiletof aspergequiche en aardbeien pudding €12,50 of €10,00 (vegetarisch) reserveren: 0118 - 886 866 vrij 23-06 15.30-17.30 uur voorspeelmiddag Pianoleerlingen Edmée Maljaars Markt 51 Middelburg T0118 886 886 door Frank van Cooten SLUIS - De monumentale villa 't Hoompje aan de Sint An- nastraat in Sluis blijft voor on bepaalde tijd een bouwval. De gemeente Sluis heeft de exploita tie-overeenkomst met Resort Sint Anna bv van de Wassenaar- se projectontwikkelaar Ronny van de Putte ontbonden. Zijn jongste plan voor de bouw van 120 appartementen in com binatie met renovatie van de be staande gebouwen passen niet in het bestemmingsplan en vol doen tevens niet aan de uit gangspunten van het Nationaal Landschap. Een juridische toets wijst dit uit. Alle verleende bouwvergunnin gen voor 't Hoompje zijn dooi de gemeente ingetrokken. De ex ploitatie-overeenkomst met Van de Putte is daarom volgens het dagelijks gemeentebestuur niet meer van belang. Van de Putte kocht 't Hoompje tien jaar geleden. Het oorspron kelijke plan was een trainings centrum voor jonge sportieve mensen. Op basis van dit plan verleende de gemeente de pro jectontwikkelaar een aantal bouwvergunningen maar de bouw kwam nooit van de grond. Toen de gemeente Van de Putte dreigde de bouwvergunningen in te trekken, kwam hij met een nieuw plan op de proppen. Reno vatie van de bestaande gebou wen in combinatie met de bouw van 120 appartementen op het terrein. Uit het juridisch onderzoek blijkt echter dat het ontwerp TERNEUZEN - Zangeres Sabrina komt zondag naar Terneu zen. De Stem van het Meetjesland treedt voor de vijfde keer (aanvang 14.00 uur) op tijdens de Havendagen. Haar liedjes en de presentatie van een eigen programma op Radio Meetjesland brachten haar in eigen land en streek op talloze podia. Maar Nederland heeft ze ook al aardig veroverd. Herkenbare liedjes voor wat de tweede en derde leeftijd wordt genoemd, zijn haar handelsmerk. foto Peter Nicolai Om te beginnen een salade met gegrilde tonijn. Dan volgt een Grietfilet met een heerlijk sausje en diverse overheerlijke garnituren. Als afsluiting een flensje met gecarameliseerde sinaasappel. „Het is niet meer dan logisch dat je elkaar waar nodig de hel pende hand biedt. Het zou toch erg onlogisch zijn als de grens een obstakel zou vormen bij hulpverlening. Dat is nu alle maal goed geregeld." Voor het protocol dat gisteren in het pro vinciehuis werd bekrachtigd geldt dat zéker. tel. (0 i 18) 418 019 w w V, s t e f a n o s n I SLUIS - De sluiting per 1 oktober van het kantoor van de Rabobank in Eedè is een adei'lating en een verarming voor de inwonex-s van het grensdorp, vindt de Sluise wet houder A. Rosendaal (economische zaken). Rosendaal begrijpt de beweegx-edenen van de directie van de Rabobank West-Zeeuws-Vlaanderen voor de reorgani satie. „De sluiting van de bank in Eede kan ik nog begrij pen. Er komen te weinig klanten om het kantoor dx'aaiend te houden. Maar de halvering van de openingstijden van de Rabobanken in IJzendijke en Aardenburg kan ik niet goed plaatsen. Het digitale verkeer neemt weliswaar toe, maar voor een aantal zaken moet je nog altijd bij de bank zijn. Halvering van de openingstijden in Aardenburg en IJzendijke is dan ook niet erg klantvriendelijk." Wat met het Eedese kantoor gaat gebeuren, is nog niet be kend. De bankdix'ectie zoekt samen met cle gemeente Sluis naar een oplossing. MIDDELBURG - De Middelburgse politierechter R. La- meijer heeft gisteren een hardleerse hennepteler uit Phi lippine veroordeeld tot vijftien weken cel en 120 uur taak straf. In de woning van de 45-jax-ige man werd 30 april een professionele wietplantage aangetroffen, nadat buren de politie hadden getipt. Hij zat nog in zijn proeftijd, want vorig jaar juni had hij zich ook al schuldig gemaakt aan het kweken van hennep. De politiex-echter vroeg zich af waarom de Philippinenaar zich niets had aangetrokken van een eerdere veroordeling voor hennepteelt. „Mijn geld raakte op. Maar ik heb het ook gedaan, omdat ik goed kan telen. Ik wilde de cup voor de beste wietkweker winnen", was zijn i*eactie. Ver der hoopte hij met de opbx-engst van de hennepteelt in Bel gië een restaurant in biologische producten te willen be ginnen. Officier van justitie J. Zondex-van zag de man als een be roepskweker en eiste negen maanden gevangenisstx-af. Dat was even schrikken. „Ik moet mijn vijf honden onder houden. Al mijn geld heb ik in de kwekerij geïnvesteex-d. Bij een langdurige gevangenisstraf ga ik er aan onder door", verzekerde hij. De politiex-echter waarschuwde de man dat hij zijn levensstijl zal moeten veranderen. Met de vijftien weken gevangenisstraf en de 120 uur wex-kstx-af kon verdachte leven. De officier kondigde nog een ontne mingsvordering aan. CINGE - In de 's-Gravenstraat in Clinge is in de nacht van maandag op dinsdag een kat vergiftigd. De dieren arts heeft het dier onderzocht en bevestigd dat het dier door vergiftiging is gestorven. Er zijn geen aanhoudingen verricht. (Advertentie) Uw dealers in Zeeland: MIDDELBURG SieMatic Middelburg (naast de Baderie) Industrieterrein Arnestein Grenadierweg17a 0118-629522 TERNEUZEN BouwCenter De Hoop Kennedylaan 32 0115-680612 www.bouwcenterdehoop.nl Advertentie me zelfs wakker voor onze dage lijkse uitstap. Jammer, maar hier kan ik er geen meer hou den. Wie zou hem moeten uitla ten? Ik vind het prachtig dat de mensen van de club hier langs komen." Op 11 november krijgen de oude ren van verzorgingshuis Rozen- oord in Sluis een aaimiddag aan geboden. foto Wim Kooyman OP DE REEDS AFGEPRIJSDE PRIJS 2e ARTIKEL 10% 3e ARTIKEL 20% 4e ARTIKEL 25% HOE MEER ARTIKELEN, HOE MEER KORTING! niet past binnen de gx-enzen van de verléende bouwvergunnin gen. Omdat Resort Sint Anna bv tevens niet binnen 26 weken na de verleende vergunningen met de bouw is begonnen, tx-ekt de gemeente deze in. Wethouder J. Provoost (ruimte lijke ordening) zit behoox-lijk met deze zaak in zijn maag. „De conclusie van het onderzoek be treur ik in hoge mate. Het zag er vorig jaar nog naar uit dat 't Hoompje vlot getrokken zou worden. Maar op deze manier kan het niet." Het moest Provoost gisteren van het hart dat de gemeente jaren geleden al twijfelde aan de goe de intenties van Van de Putte. De gemeente Sluis betaalt Van de Putte ovex-igens een bedrag van zo'n 45.000 euro tex-ug. Dat bedrag betaalde de ontwikke laar jaren geleden als gax-antie- stelling voor zijn bouwplannen. Van de Putte was gisteren niet te traceren voor commentaar. (Advertentie) iyS rr» ode WALSTRAAT 199 VLISSINGEN LANGE DELFT 16 MIDDELBURG Nu de vakanties voor de deur staanbegint ook de grote poststroom weer op gang te komen. Het zijn de ansicht kaarten die vakantiestekken met onveranderlijk blauwe he mels laten zien. En hoewel die aanblik op zichzelf al vol doende aanleiding geeft om de tanden te knarsen, weten de uitgevlogen bekenden ook nog eens aan het onder de zo veelste depressie zuchtende thuisfront te melden dat de zon van geen ophouden wil weten. „We hebben de afgelopen veer tien dagen hier in Egypte mis schien tien druppels regen ge had", berichtte een Middel burger opgetogen op de ach terzijde van een afbeelding met een flink nest kamelen aan een biljartmaatje. „Het spreekt vanzelf dat we daar over bij de reisorganisatie een klacht zullen indienen. Omdat postbussen in verre landen niet altijd met een gro te regelmaat worden gelicht, kan het gebeuren dat vakan tiegroeten pas bij de aange schreven vriend of kennis arri veren als de reizigers allang op de thuisbasis zijn terugge keerd. Zo kreeg een Goesenaar die alweer een week aan het werk was, dezer dagen van een buurvrouw te horen dat zijn vanaf Kreta verzonden ansichtkaart inmiddels was aangekomen. „En", informeerde de man be langstellend, „hoe maak ik het?"

Provinciale Zeeuwse Courant | 2006 | | pagina 43