amer bezorgd over NS-stations SieMatic Zandcircus langs Bevelandse strandjes Gimbrère Groene scholieren op kunstzinnige toer RA itssecretaris Schultz zou te weinig doen om sluiting te voorkomen deDRVKKERY msweert aagt over rdrijders en indenpoep 'PRUIMING Trainster geleidehonden krijgt oranje compliment So's Maand menu 23,50 Dronken vrachtwagenchauffeur Geen optreden tegen drugsopvang Cel voor stelen elektriciteitskabels Kluis en geld gestolen in Vlissingen Diefstal in sportkantine mislukt UITVERKOOP STAPELKORTING EXTRA KASSAKORTING zeeuwse almanak Vakantiegroet rtie: 0113-315649 pzc.nl |:redactie@pzc.nl lus 314460 AA Goes tentie-exploitatie: pen Midden-Zeeland: 0113-315520; (VS-Vlaanderen: 0114-372770; paal: 020-4562500. derdag 22 juni 2006 editie Bevelanden-Tholen (Ernstjan Rozendaal HAAG - De Tweede Ka- heeft staatssecretaris z van Haegen (WD, >r en Waterstaat) gisteren aan de tand gevoeld over eigende sluiting van sta in Zeeland. Bijna alle par- hebben de indruk dat zij te j doet om die te voorko- noemde stations één keer per uur worden bediend en Oost-Souburg dus één stop kwijtraakt - met de NS wordt onderhandeld. Kamerlid Duyvendak (Groen- Links) zei het gevoel te hebben dat 'per saldo wordt uitgeko men bij wat de NS in de nieuwe regeling voorstellen'. Ook Pv- dA-Kamerlid Dijksma had het idee dat problemen worden weg geredeneerd. „Hoe langer we praten, hoe minder oplossingen er komen. Het is voor ons ondui delijk waar het met de stations in Zeeland naartoe gaat. Straks kpmen we in een onmogelijke tijdsklem en kunnen we alleen nog maar doen wat de NS wil len." Schultz ontkende 'ten stelligste' dat ze de Kamermoties niet uit voert. „Ik hecht zeer aan de be reikbaarheid van de landsde len." Ze verwacht niet in tijd nood te komen, omdat de even tuele sluiting van stations pas in 2008 is voorzien. Voorlopig wil ze nog afwachten wat het over leg tussen de regio en de NS op levert. „Waarom zou ik zolang er geen tijdsdruk is daarin in grijpen en zeggen hoe het moet?" Ze benadrukte wel dat de tellin gen van reizigers een belangrijk argument zijn voor sluiten of openhouden van de stations. Die van de NS zitten volgens haar dichter bij de werkelijk heid dan die van de gemeenten, die aanmerkelijk hoger uitvie len. Schultz: „De NS kunnen niet gedwongen worden iets in leven te houden waarvan te wei nig gebruik wordt gemaakt." Ze gaf aan dat niet per se alle drie de stations open hoeven te blijven om de bereikbaarheid van de regio te garanderen. Ze suggereerde dat het ook moge lijk is de sluiting van een of meerdere stations met busver voer op te vangen. (Advertentie) i.v.m. verbouwing, vandaag verkoop Interieur Brasserie alle stoelen en tafels vanavond vanaf 17.30 uur Brasseriemenu taartje van bladerdeeg, pangasiusfiletof aspergequiche en aardbeien pudding €12,50 of €10,00 (vegetarisch) reserveren: 0118 - 886 866 vrij 23-06 15.30-17.30 uur voorspeelmiddag Pianoleerlingen Edmée Maljaars Markt 511 Middelburg T0118 886 886 www.de-drvkkery.nl aart heeft de Kamer twee es aangenomen om sluiting ie stations in Arnemuiden, >lle-Biezelinge en Krabben- in 2008 tegen te houden, n debat over openbaar ver gaven CDA, SP, Groen- s, PvdA en WD aan niet de ik te hebben dat Schultz be- 5 die moties uit te voeren. ■Kamerlid Mastwijk zei uit 'niet tevreden' te zijn de manier waarop de staats- laris omgaat met de motie zijn partijgenoot Van n, waarin staat dat de be- laarheid van alle landsde- noet worden gegarandeerd, schrappen van stops in and doet daaraan zwaar af wijk wil dat Schultz zich ant opstelt achter het voor- ran de provincie en de be ren gemeenten. Van de intercity's die elk uur in ind gaan rijden, zou de ene en stoppen in Arnemuiden, ningen en Krabbendijke en idere in Oost-Souburg, Ka- •Biezelinge en Rilland- npromis igens wilde de provincie gis- niet bevestigen dat over impromis - waarbij alle ge- Rob Paardekam SWEERT - De helft van al- answeertenaren die de en- e van de dorpsraad hebben vuld, vindt dat het dorp verkeersonveilige punten De Boomdijk staat met op nummer één. Daar It veel te hard gereden. at betreft kwam wethou- Knuit gisteravond na de idering van de dorpsraad nieuws brengen, gewraakte molenwieken ken in de weg) worden alle- weggehaald om plaats te n voor onder meer rammel en (een soort wasbord op en enigszins verhoogde ingsvlakken. stroken en groene hagen en de weg optisch smaller n, zodat er minder hard ge- 1 wordt. iquête, waarvan de uitkom gisteren bekend werden ge it, laat verder zien dat veel ien vinden dat er ook in de lalstraat en de Schoolstraat te hard wordt gereden. Als om andere overlast gaat rt de hondenpoep als van- heel goed. '37 van de 149 hdenten ergeren zich daar- mel op straat en vernielin- door de jeugd zorgen ook ergernis. e." blijkt dat veel mensen 'reden zijn over de speel- zieningen in het dorp, dat iehoefte is aan woningen ouderen en gehandicapten at er enige onvrede bestaat de groenvoorziening, is de bedoeling dat de resul- 1 gebruikt worden voor het ellen van een dorpsvisie de lange termijn. De dorps- gaat die opstellen, is het nog te veel hap- i-beleid dat we voeren", al- dorpsraadvoorzitter A. Kort- (Advertentie) van de reepe door Rob Paardekam GOES - Derdejaars scholieren van het Groen College in Goes gaan deze week op de kunstzinnige toer in het kader van de Rembrandt-week, die is bedacht door enkele docenten van het vak Cultu rele en Kunstzinnige Vorming (CKV). „Kunst blijft voor de meeste leerlingen van deze school iets heel apparts", zegt één van hen. „Van huis uit krijgen ze er over het algemeen niet zo veel van mee. Toch merk ik dat ze het erg leuk vin den." De jongens en meiden zijn onder meer naar Leiden - de geboorteplaats van Rembrandt - geweest, hebben een film over diens leven bekeken, zijn in de weer gegaan met het maken van zelfpor tretten en hebben perken ingeplant. Wat dat laatste betreft hebben ze niet geprobeerd Rembrandts schilderijen na te bootsen, want dat was iets te moei lijk. In plaats daarvan maakten ze kleurige schilderspaletten. Gisteren stond ook nog een maaltijd op het programma. Met eten uit Rem brandt zijn tijd; dus kippenpoten, brood en bier. En natuurlijk werd alles met de handen gegeten. foto Willem Mieras door Harmen van der Werf YERSEKE - Nog ruim een week zand opspuiten en het strandje bij de Dam aan de Oosterschel- de bij Yerseke kan er voor vijf jaar weer tegen. De Goese zand- handel Faasse gaat, als het kar wei bij Yerseke klaar is, gelijk door naar Baarland. Faasse zet vier vaartuigen in om het Damstrandje op hoogte te brengen: de zelfvarende zuigers Helena F. en Paula F., het beun schip Zandkreek én de stationai re zuiger Stad Hasselt. Zoveel materieel is nodig, omdat het zand niet om de hoek ligt. De ge vraagde 10.000 kubieke meter moet uit de buurt van het Bra- bantsche Vaarwater komen, on der de 'rook' van Stavenisse, en moet dan naar Yerseke worden gebracht, waar de stationaire zuiger Stad Hasselt gereed ligt om het zand via leidingen naar de kant te pompen. Tino Faasse, directeur van zand- handel Faasse, denkt in de loop van volgende week Yerseken- dam te verlaten om met zijn 'zandcircus' door te trekken naar Baarland. Het opstellen van alle apparatuur kost een paar dagen. Faasse verwacht maandag 3 juli voor het eerst bij Baarland, ter hoogte van kam peerterrein Scheldeoord, zand te kunnen opspuiten. Dat hoeft van minder ver te komen. Faas se is een 'zuigvak' toegewezen in de E veringen, ten westen van Ellewoutsdijk. Het Yersekse Damstrandje is vaker opgespo ten, in 1994 en 1999. Voor Baar land gaat het om een primeur. Zandhandel Faasse heeft vóór het werk in Yerseke dit seizoen al het strandje bij Wemeldinge onder handen genomen. door Frank Balkenende AMSTELVEEN - Voor haar belangelo ze inzet voor het Koninklijk Neder lands Geleidenhonden Fonds (KNGF) is J. Verstrate-Eggebeen uit Wol- phaartsdijk gisteren in Amstelveen ko ninklijk onderscheiden. De Goese loco-burgemeester M. Diele- man speldde haar de versierselen op tijdens een bijeenkomst in oplei dingscentrum van de KNGF in Amstel veen. De 47-jarige Verstrate-Eggebeen fun geert sinds 1986 als 'pleeggezin' voor puppies die worden opgeleid tot blin- degeleidehond. Ze verzorgt de jonge honden en voedt ze op, zodat ze snel zindelijk zijn en goed luisteren. Ook be gint ze al vroeg pups te trainen voor de begeleiding van blinden en slechtzien den. In twintig jaar tijd heeft ze twin tig aspirant-geleidehonden afgeleverd, die in het opleidingscentrum in Amstel veen verder worden geschoold. Van de twintig pups zijn er uiteindelijk zes tien geleidehond geworden. Verder is de Wolphaartsdijkse Lid in de Orde van Oranje-Nassau geworden omdat ze vijf jaar controleur was van door de Dierenbescherming geplaatste dieren en drie jaar bestuurslid en col lectant van het lokale Comité Roeme nië. J. Verstrate-Eggebeen met de Goese loco-burgemeester M. Dieleman. foto Emiel van Lint Om te beginnen een salade met gegrilde tonijn. Dan volgt een Grietfilet met een heerlijk sausje en diverse overheerlijke garnituren. Als afsluiting een flensje met gecarameliseerde sinaasappel. 18) 418 OI9www.stefanos.nl BORSSELE - De politie heeft woensdagmorgen rond 10.45 uur een 48-jarige Hongaarse vrachtwagenchauffeur aangehouden die dronken achter het stuur zat. De chauffeur had net na het tolplein, op de N62 richting Middelburg, zijn wagen stilgezet om de kaart te lezen. Bij het aanspreken rook zijn adem naar alcohol maar de man weigerde een blaastest af te leggen waarna hij werd aan gehouden en overgebracht naar het politiebureau. Daar bleek dat hij te veel alcohol had gedronken. Hij kreeg een rijverbod van vier uur en een boete van driehonderd euro. VLISSINGEN - De gemeente Vlissingen is niet van plan de politie te laten optreden in de Coosje Buskenstraat. Buurtbewoners in belangenvereniging De Kom hadden dat gevraagd omdat zij vinden dat het Huiskamerproject voor Drugsverslaafden (HKPD) onterecht in een woon huis zit. Weliswaar ontkent de gemeente niet dat drugsop vang in strijd is met het bestemmingsplan, maar ze wil die bestemming gedogen tot het moment van verhuizen. Wél ontkent de gemeente ooit te hebben gezegd dat het HKPD binnen twee jaar na maart 2004 zou verhuizen. Ze heeft voorzitter M. Verhoeven uitgenodigd voor een ge sprek, om bij te praten over de stand van zaken. MIDDELBURG - De Middelburgse politierechter R. La- mei jer veroordeelde gisteren een 40-jarige Haarlemmer voor een poging tot diefstal tot drie weken cel. De man stal 1 juni op het Scheldeterrein in Vlissingen koperen elektriciteitskabels. Hij stopte de kabels in zijn fietstas, maar werd nog op het terrein betrapt. De Haarlemmer leidt een zwervend bestaan. Toen het geld op was besloot hij op dievenpad te gaan. De man komt vandaag vrij. VLISSINGEN - Uit een verenigingsgebouw aan de Volta- weg in Vlissingen zijn een kluis en honderden euro's gesto len. Dat moet zijn gebeurd tussen maandag 23.00 uur en dinsdag 9.30 uur. Het totale schadebedrag is niet bekend. VLISSINGEN - Een 16-jarige jongen uit Vlissingen is maandagavond om 20.45 uur op de Wildbaan in zijn woonplaats aangehouden. De jongen was de kantine van een sportvereniging binnengedrongen, maar merkte tot zijn schrik dat er mensen binnen zaten. Hij sloeg op de vlucht, maar kon worden overmeesterd. (Advertentie) Grenadierweg17a 0118-629522 TERNEUZEN BouwCenter De Hoop Kennedylaan 32 0115-680612 www.bouwcenterdehoop.nl Uw dealers in Zeeland: MIDDELBURG SieMatic Middelburg (naast de Baderie) Industrieterrein Arnestein (Advertentie) OP DE REEDS AFGEPRIJSDE PRIJS 2e ARTIKEL 10% 3e ARTIKEL 20% 4e ARTIKEL 25% HOE MEER ARTIKELEN, HOE MEER KORTING! WALSTRAAT 199 VLISSINGEN LANGE DELFT 16 MIDDELBURG Nu de vakanties voor de deur staan, begint ook de grote poststroom weer op gang te komen. Het zijn de ansicht kaarten die vakantiestekken met onveranderlijk blauwe he mels laten zien. En hoewel die aanblik op zichzelf al vol doende aanleiding geeft om de tanden te knarsen, weten de uitgevlogen bekenden ook nog eens aan het onder de zo veelste depressie zuchtende thuisfront te melden dat de zon van geen ophouden wil weten. „We hebben de afgelopen veer tien dagen hier in Egypte mis schien tien druppels regen ge had", berichtte een Middel burger opgetogen op de ach terzijde van een afbeelding met een flink nest kamelen aan een biljartmaatje. „Het spreekt vanzelf dat we daar over bij de reisorganisatie een klacht zullen indienen. Omdat postbussen in verre landen niet altijd met een gro te regelmaat worden gelicht, kan het gebeuren dat vakan tiegroeten pas bij de aange schreven vriend of kennis arri veren als de reizigers allang op de thuisbasis zijn terugge keerd. Zo kreeg een Goesenaar die alweer een week aan het werk was, dezer dagen van een buurvrouw te horen dat zijn vanaf Kreta verzonden ansichtkaart inmiddels was aangekomen. „En", informeerde de man be langstellend, „hoe maak ik het?"

Provinciale Zeeuwse Courant | 2006 | | pagina 31