f Krajicek denkt aan toernooizege Australië wil altijd winnen PZC Miami Heat wint eerste NBA-titel Nederlands elftal heeft bij Surinamers helemaal afgedaan *5 en Nederlandse verslaat titelhoudster Rosmalen Raeinon Sluiter 3itgeschakeld 19 Broer en zus weer niet samen op Wimbledon KNSB bevestigt komst De Vegt Dieven halen huis Dudek leeg Milde eis tegen Laurent Roux Ronald de Boer traint bij AZ Vierhouten wint in Leeuwarden Sterke start Van Alten Drie debutanten in Tourploeg van Euskaltel «sla tuitte ikeet ^nnnze sportredactie lOSMALEN - Michaëlla en Ri- c).,rd Krajicek zullen dit jaar jfergeen mixeddubbel op Wim- Hedon kunnen vormen. Richard jiajicek heeft last van een heup- gsure. WFardau Wagenaar p'j.1 JOSMALEN - Ze moest er flink fep voor gaan. maar Michaëlla - fjajicek vocht door en staat in jt kwartfinale van het Ordina Open in Rosmalen. De tennis ser won gisteren in drie sets an de winnares van vorig jaar, ^SMALEN - Raemon Sluiter ter niet in geslaagd de kwartfi- [ale van het Ordina Open in Ros- UdU° t... TA.. lalen te bereiken. De Rotter- lamsc tennisser verloor in de pveede ronde van titelverdedi- jerMario Ancic met 6-7 (7), 7-5 anO Ier va 111 liter ging voortvarend van I YjTÈart en leek - voor het oog an slechts een enkele toe- j [houwer - de wedstrijd te win- K1'1- Dat zou een knappe presta- 2{ ezijn geweest voor de nummer 1 van de wereld, Ancic staat recies tachtig plekken boven Jav )nkl m et Ui!311 donderdag 22 juni 2006 i is echt ongelooflijk, maar het kan weer niet doorgaan", zei Michaëlla Krajicek gisteren bij het toernooi in Rosmalen. „Natuurlijk draait het om de sin gle, maar dit dubbel is toch ook heel belangrijk voor mij. Ik zou het zo super vinden daar een keer met mijn broer te spelen, ze ker omdat hij er heeft gewon nen. Ook voor mijn vader is het natuurlijk weer erg teleurstel lend." Het optreden van broer en zus op het grandslamtoernooi in Londen stond eigenlijk al voor vorig jaar gepland. Maar toen raakte Michaëlla Krajicek bij het toernooi in Rosmalen zwaar geblesseerd aan de knie. „Ri chard heeft gezegd dat we het volgend jaar opnieuw gaan pro beren, maar hij wordt natuur lijk wel steeds ouder. Ik hoop echt dat het er dan wel van zal komen." Michaëlla Krajicek zal dit keer wel haar opwachting in het en kelspel maken en zal in het vrou- wendubbel aantreden met Sa- nia Mirza uit India. Ze debu teert op Wimbledon precies tien jaar na de eindzege van broer Ri chard in 1996. „Ook daarom had dit een mooi jaar geweest om daar te spelen. Ik zal nu proberen er in mijn eentje iets speciaals van te ma ken." ANP fe Nederlander kon nog lang ijblijven, maar uiteindelijk loonde de Kroaat net op tijd In de eerste set heb mijn beste 'tennis laten zien dit seizoen", zei Sluiter na .it®1» 3aK .Maar ik kon het in de tweede II ti niet meer bijhouden. Ancic i zien dat hij niet voor niets nummer twaalf van de we- Qk tld is en een van de beste spe- rs op gras." Voor Sluiter zit et ultrakorte grastoernooi er kov; ade twee partijen in Rosmalen .weer op. Hij is niet toegelaten het hoofdtoernooi van Wim- edon en richt zich vanaf nu eer op gravel. GPD Klara Koukalova uit Tsjechië: 6-7 (3), 6-4 en 6-3. Krajicek is naast Brenda Schultz-McCarthy de tweede Nederlandse bij de laatste acht van het enige grastoernooi in Ne derland. Makkelijk ging het niet bij het jonge halfzusje van Ri chard Krajicek. De 17-jarige ten nisster liet tijdens de partij vele malen het hoofd hangen en stui terde haar racket een paar keer uit frustratie op de grond. Na een zeer goede wedstrijd in de eerste ronde tegen de Italiaanse Pennetta, liet ze gisteren slechts bij vlagen goed tennis zien. „Ik ben toch tevreden, deze tegen standster was een stuk sterker dan Pennetta. Ik heb hard ge vochten en gewerkt en dat is heel positief. Ik heb de laatste maanden veel aan mijn fysieke vorm gewerkt, dat kwam er dui delijk uit. Ik haalde ballen die ik eerder nooit gehaald zou heb ben. Ik stond versteld van me zelf", zei ze met een lach. Het was een middag vol uiter sten in Brabant: wind, regen, zon, kou en warmte wisselden el kaar af. Bij 2-2 in de eerste set werd de wedstrijd even onder broken door een regenbui, daar na verdreef de wind de regen uit Rosmalen. „We hadden veel last van de wind, vooral tijdens het serveren. Maar ik vind dat ik me ondanks de omstandigheden goed staande heb gehouden. Dat geeft vertrouwen voor de volgen de partij." Slappe ballen De speelsters waren aan elkaar gewaagd en wisselden sterke mo menten af met slappe ballen. In het begin van de tweede set leek Krajicek de moed te lateiTzak- ken, maar ze kwam sterk terug door Nina Jurna PARAMARIBO - Niet het oranje maar de combinatie geel-grocn kleurt Suriname sinds de start van het WK-voetbal. Surinamers zijn vrijwel zonder uitzondering supporter van buurland Brazi lië. De aanhang van het Ne derlands elftal is vooral te vin den bij de in Suriname wonen de Nederlanders. Oranje laat de Surinamers zelf koud. „Dan had van Bas- ten maar meer Surinamers in team moeten opnemen", een uitgelaten Surina mer, gekleed in de kleuren san de Braziliaanse vlag. „Hij wilde waarschijnlijk een zo 'blank mogelijk ploeg, die 'beefthij nu." is een standaard ant- woord op de vraag waarom [n,0;ij Surinamers die vroeger altijd An?:j v'oor Oranje waren, nu zijn overgelopen naar Brazilië: te weinig Surinamers in het -am. „Mijn neef speelt niet meer mee dus waarom moet ik naar die wedstrijden kij- iken?", verklaart een familie lid van Edgar Davids. „Nee, onze jongens zijn er niet bij dat maakt het spel ook minder mooi. Je ziet het, ze vodden het wel. de Nederlan- ders, maar steeds is het kant- iiipp- je boord." Brazilië had altijd wel een i streepje voor bij de Surina- roers, maar de gekte was -*n°oit zo uitbundig als nu. In ...Suriname wonen ruim 40.000 ^.'Ij^züianen. De mannen wer ken meestal in de goudsector, de vrouwen veelal als prosti- y 'nee. Een goede naam hebben de Brazilianen in Suriname met. Ze worden beschouwd jds uitschot. „Het zijn eigen- j/eretf bjk de allochtonen van Suri name", zegt Rudy Bahros. -Zoals Nederlanders tegen Marokkanen aankijken." ,2-ï Bahros is een hindoestaan die getrouwd is met een Brazili aanse. Hij kijkt met zijn gezin in de Braziliaanse bar Puerto Alegre naar de wedstrijden. „Nu zie je dat iedereen hier in eens de Brazilianen ophe melt. Je ziet Surinaamse meis jes in Braziliaanse T-shirtjes, hotpants en minirokjes lopen. Net als de Braziliaanse mei den." De metamorfose verklaart Bahros vanuit het gevoel dat Surinamers ergens bij willen horen. „Nu voor ons in het Ne derlandse elftal niemand meer zit waar wij ons mee kunnen identificeren, zijn we maai* voor Brazilië. Ik heb Ryan Babel ook nog geen en kele keer zien spelen." In Suriname is door de deelna me van Trinidad Tobago aan het WK de discussie weer opgelaaid of de nationale voetbalselectie geen injectie moet krijgen zodat WK-deel- name in het vizier komt. Als Trinidad Tobago het kan bereiken, moet Suriname het toch ook kunnen. Bondscoach In 1978 bereikte Suriname bijna de WK-kwalificatie. Mexico blokkeerde dat des tijds. Sindsdien is het land nooit meer zover gekomen. „Misschien moeten we ook een Nederlandse bondcoach halen", filosofeert Jim Reem- net, een Surinaamse Oranje fan. Samen met wat vrienden kijkt hij de wedstrijden van Nederland bij het Vat, het gro te plein in het centrum van Paramaribo waar op grote schermen de duels te zien zijn. Volgens Reemnet wordt het ook tijd dat de Surinaam se profs een dubbele nationali teit krijgen zodat ze ook in Su riname kunnen spelen. Van Stanley Menzo, voorzit ter van de Suriprofs, is be kend dat hij best iets voor Su riname zou willen doen. Reemnet: „Marokkanen ko men toch ook uit voor hun land? Waarom kunnen de Su- ï'inaamse profs dan niet in Su riname spelen? Laat ze thuis komen, dan maken wij ook kans om ons te plaatsen voor het WK." GPD en wist de partij uiteindelijk naar zich toe te trekken. „Ik heb de titelhoudster eruit gegooid! Nu kan ik zelf misschien wel voor de titel gaan", sprak ze hoopvol. „Het kan nog wat te hoog gegre pen zijn, maar aan de andere kant: ik heb al twee goede speel sters verslagen." Krajicek speelt vandaag in de kwartfinale tegen Jelena Jankovic uit Servië-Mon- tenegro. Vorig jaar behaalde de Nederlandse ook al de laatste acht van het Ordina Open, maar ze moest in die partij opgeven wegens een zware knieblessure. Daardoor miste ze ook haar de buut op het gras van Wimble don. „Dit jaar gebeurt er hope lijk niets", zei ze na haar partij. Vanaf maandag hoopt ze er in Londen wel bij te zijn. maar dan alleen in de single. GPD Michaëlla Krajicek bedankt het publiek na haar zege op Klara Koukalova. Ploeg van Hiddink kan niet op 0-0 spelen foto Ruud Verhalle/ANP door Frans van den Nieuwenhof ÖHRINGEN - Ook al zou het team het willen, tot achteruit voetballen is Australië niet in staat. Bondscoach Guus Hid dink ziet niet in hoe hij zijn ploeg vanavond tegen Kroatië op een gelijkspel moet laten spe len. „The spirit is to go for ward", gaf hij het land gisteren Zonder te scoren kan Australië zich plaatsen voor de achtste fi nales, 0-0 is genoeg. Maar Hid dink gelooft niet in zo'n scena rio. „Als coach is het onmoge lijk om je team het veld in te stu ren met als opdracht gelijk te spelen. Trainers die dat zeggen, overschatten zichzelf. Los daar van: je moet een elftal voorberei den in de stijl die bij de spelers past. Australië heeft geen ploeg die achterover kan leunen. Dit team wil altijd winnen." De stemming is voortreffelijk bij de Aussies. „Normaal waren wij altijd op vakantie tijdens dit soort toernooien, nu zitten we er middenin", zegt aanvoerder Craig Moore. En Hiddink: „Al les waar we vooraf van droom den, ligt nu nog in onze eigen handen. Daar zijn we heel erg blij mee." De emoties die gepaard gaan met het duel tegen Kroatië kun nen een gevaar vormen, meent Hiddink. „Er zijn natuurlijk bloedbanden tussen beide ploe gen. Veel van mijn spelers heb ben Kroatische ouders. Kroaten zijn toch een heet volk, die kun nen door de emotie heen slaan. Dat is wel een punt van zorg. We mogen niet over de gi*ens gaan, want dat is contra-produc tief." Tactisch gezien kent Hiddink geen onzekerheid. Australië be wees tegen Nederland (vriend schappelijk), Japan en Brazilië diverse spelsystemen te beheer sen. De Kroaten spelen wéér wat anders. „Maar daar hebben wij geen moeite mee. De spelers zijn zeer goed te coachen. We hebben tot nu toe steeds een ant woord weten te vinden", zegt Hiddink. „Dat bewijst wel hoe zeer dit team in een paar maan den tijd gegroeid is. Ik vind dat steeds weer verbazingwekkend. Elke dag zie ik progressie. Spe lers die het ene moment moeite hebben om aan te klampen, zijn een week later al tot veel meer in staat." Hij geniet volop van de mentali teit van zijn spelers. „Er heerst een ruw soort wil om te winnen. Die is heel puur. De spelers en ik staan soms als bokken met de hoofden tegen elkaar, maar we hebben allemaal hetzelfde doel. Dat geeft mij ook erg veel ener gie." Hiddink verwacht vanavond in Stuttgart een zwaardere wed strijd dan tegen Brazilië. „Om dat het meer dan toen een 'clash' zal zijn. We moeten ook niet teveel zelfvertrouwen heb ben; Kroatië heeft een ervaren en sluwe ploeg, die altijd wel haar kansen zal creëren." Het voordeel is dan weer dat de Aussies nauwelijks druk voelen. HOOGLAND - De Nederlandse schaatsbond heeft de technische staf voor komend seizoen rond. De KNSB be vestigde gisteren de benoeming van Wopke de Vegt als bondscoach. Samen met technisch directeur Hans Goot jes en topsportmanager Arie Koops vormt hij de techni sche staf. De Vegt tekende een contract voor één jaar, met de intentie voor een langere termijn. ANP LONDEN - Inbrekers hebben uit de woning van Liver- pool-doelman Jerzy Dudek de medaille die hij kreeg" als winnaar van de Champions League meegenomen. Ook het shirt dat hij in mei 2005 droeg in de finale tegen AC Mi lan is ontvreemd. De inbraak werd vorige week gepleegd toen de voormalige Feyenoorder in zijn geboorteland Po len zijn familie bezocht. Ook cle dure Porsche is uit de ga rage van Dudek verdwenen. De dieven namen verder tal loze andere voetbalspullen mee, zoals ruim honderd keepersshirts gedragen in interlands en duels in de Pre mier League en Europese toernooien. ANP/AFP BORDEAUX - Oud-wielrenner Laurent Roux heeft giste ren een voorwaardelijke celstraf van 2,5 jaar tegen zich horen eisen. De voormalige wielrenner van onder meer TVM was één van de voornaamste verdachten in een Fran se dopingzaak. Roux moet zich deze week met 22 andex*e verdachten verantwoorden voor handel in dope. Bij inval len werden 3000 ampullen met de zogenoemde 'Pot Beige' gevonden, een mix van cocaïne, amfetaminen, pijnstillers en heroïne. Die zouden in Nederland en België zijn ver vaardigd voor amateurrenners. Tegen de broer van Lau rent Roux, Fabien, werd een voorwaardelijke celstraf van anderhalf jaar geëist. Hoofdverdachte is een Belgische verzorger, Freddy Sergant. Tegen hem werd een veel zwaardere straf geëist: 4 jaar onvoorwaardelijk. ANP ALKMAAR - Ronald de Boer traint de komende twee we ken mee bij AZ. De oud-speler van onder meer Ajax en FC Barcelona houdt in Alkmaar zijn conditie op peil voor de nieuwe voetbaljaargang in het Midden-Oosten. De Boer voetbalt in de competitie van Qatar. De competitie in Qatar begint in september. ANP LEEUWARDEN - xAart Vierhouten heeft de derde editie van de Noord-Nederland Tour gewonnen. De 36-jarige wielrenner van Skil-Shimano was in de straten van Leeuwarden de snelste van een kopgroep van drie. De rou tinier versloeg zijn vluchtmakkers Mathew Hayman (Ra- bo) en Roy Curvers (ProComm). Het trio ontsnapte kort voor de finish. Vierhouten begon de sprint van kop af en liet niemand voorbij komen. Voor Vierhouten was het de tweede zege in ruim een week tijd. Hij was ook de sterk ste in de openingsetappe van de Ster Elektrotoer. „Ik heb genoeg criteriums gereden om een dergelijke finale met veel bochten aan te kunnen en heb natuurlijk wat Tourer varing. Daar liggen de aankomsten er ook nog wel eens zo bij", lichtte Vierhouten toe. ANP Hiddink: „Vergeleken met mijn vorige WK's is het nu vrij rustig. In '98 zat Oranje met de erfenis van twee jaar ervoor en was er veel druk. Met Zuid-Korea móesten we de laatste zestien ha len, omdat het de vijf keer daar voor was mislukt. Nu hópen we allemaal dat het lukt. In dat ge val gaan de champagnekurken tegen het plafond, maar als het mislukt dan levert dat geen frus tratie op." Voor Hiddink is de 'erfenis' die hij straks achterlaat zijn belang rijkste voldoening. „We hebben als team iets neergezet. Er kan nu een fundament worden ge legd onder het Australische prof voetbal. Door het verbeteren de infrastructuur, de jeugdopleidin gen en het vormen van goed ka der. Op die basis kan het land verder richting Olympische Spe len van Peking en het WK van 2010. Daar ben ik vooral trots op en geeft mij persoonlijk een fijn gevoel. Zoiets is van grotere waarde dan een rondje meer of minder." GPD Guus Hiddink tijdens de wedstrijd tegen Brazilië: „De spelers en ik staan soms als bokken met de hoofden tegen elkaar, maar we hebben allemaal hetzelfde doel." foto Peter Schols/GPD van onze sportredactie DALLAS - Miami Heat heeft voor het eerst in de achttienjari ge clubhistorie de NBA-titel ge wonnen. De formatie van basket balvedette Dwyane Wade ver sloeg de Dallas Mavericks in ei gen huis, waardoor de eind stand in de best-of-seven op 4-2 kwam. Na twee play-off wedstrijden gaf niemand een cent voor deti- telkansen van Miami Heat. De Mavericks namen een 2-0-voor- sprong en leken een maatje te groot voor hun tegenstander. Terwijl ze in Dallas al de festivi teiten gingen plannen, maakte Miami een opmerkelijke come back. De formatie uit Florida slaagde er als derde ploeg ooit in een 0-2-achterstand in de NBA-finale om te draaien in een zege. Alleen Boston Celtics (1969) en Portland Trailblazers (1977) deden de Heat dat voor. „Niemand hield nog rekening met ons. Juist dat zorgde voor de ommekeer", zei Shaquille O'Neal. „Sommige mensen in Dallas wa ren de route voor de rondrit aan het plannen. Toen we dat merk ten, waren we erop gebrand de SAN SALVADOR - Wietse van Alten is het wereldbekertoer nooi in San Salvador op het on derdeel recurve voortreffelijk begonnen. De boogschutter uit Hilvaren- beek, die op de Olympische Spe len van 2000 in Sydney brons won, bezet in de kwalificatie na twee afstanden van de complete Fita-ronde (80, 70, 50 en 30 me ter) de tweede plaats met 647 punten. Alleen de Italiaan Ilario di Buo (651) deed het woensdag iets beter. Pieter Custers volgde Van Alten tot de laatste zes pijlen op 70 me ter op de voet. De Limburger gaf daarna iets toe maar is in de tussenstand verdienstelijk vijf de (641). Ook Ron van der Hoff (28e) en de junior Bas van den Berg (31e) hebben nog een goede kans om het hoofdtoernooi te bereiken. ANP play-off om te draaien. Ze ga ven ons niet het respect dat we verdienden." Heat, dat vooral steunt op oude rotten, ging steeds beter basket ballen en zette zijn opponent met elke zege steeds meer onder druk. Dallas raakte in paniek en kwam niet meer in zijn ritme te rug. In het zesde duel hadden de Mavericks 't vooral aan de Duit ser Nowitzki te danken dat ze lange tijd in het spoor van de Heat bleven. Bij rust was het verschil slechts één punt, in het voordeel van de gasten uit Miami: 48-49. In de laatste twee kwarten bleek Iieat-vedette Dwyane Wa de moeilijk af te stoppen, waar door de formatie van coach Pat Riley steeds de voorsprong in handen had. In de slotminuut verkleinde Dallas de marge nog tot één punt (91-90), maar dank zij vier vrije worpen van Wade stelde Miami de zege én het kam pioenschap veilig. „Wij hebben er nooit aan getwij feld dat ons team klaar was voor de play-offs", reageerde Wade, die werd uitgeroepen tot waardevolste speler van de NBA-finales. „Dat maakt deze zege ook zo zoet. We zijn op geen enkel moment het vertrou wen in onszelf kwijtgeraakt." ANP/RTR PARIJS - Euskaltel komt met drie debutanten naar de Ronde van Frankrijk. Dat zijn Aitor Hernandez, David Lopez en Gor- ka Verdugo. Samuel Sanchez is niet geselecteerd. De Baskisehe wielerformatie doet voor de zesde keer mee aan de Tour. Kopman is uiteraard Iban Mayo, in 2003 winnaar op l'Alpe d'Huez. Ploegleider Mi guel Madariago vertelde giste ren dat ten minste één etappe winnen de doelstelling is. De Tour-ploeg van Euskaltel be staat uit: Iban Mayo, Iker Cama- no, Aitor Hernandez, Inaki Isa- si, Inigo Landaluze, David Lo pez, Gorka Verdugo en Haimar Zubeldia (allen Spanje), Unai Etxebarria (Venezuela). ANP/AFP

Provinciale Zeeuwse Courant | 2006 | | pagina 19