bosten collectief vervoer omhoog Profiteer tijdens de WK-actieweken, var eert 11-tal wereldaanbiedingen. Gevoel delen op ervaringssite ietskijkavond Southpark Festival in Middelburg 'grief retourtje Bevelanden verdrievoudigt Kei kpn sluit je aan Gyrocopter mag vliegen Snoepen voor een schoon strand Samenwerking brandweerkorpsen 50,- donderdag 22 juni 2006 wl3 door Selma Osman WESTKAPELLE - Altijd haast en ner gens tijd voor. Zo zag het leven van Hei een van der Heijden uit Westkapelle er uit voordat ze vorig jaar de diagnose borstkanker kreeg. Nu, na een borstam- putatie, chemokuur en hormoonthera pie, leeft ze intens gelukkig. Ondanks of dankzij - ze weet nog steeds niet hoe ze het moet zeggen - de levensbedreigende ziekte. „Mijn leven is er mooier door ge worden: veel intenser en minder opper vlakkig." Plotseling voelde ik 'iets'! Paniek! Ik kreeg het ijskoud... Een knobbeltje aan de zijkant van mijn rechterborst! In wilde razernij stuurde ik een e-mail naar mijn huisarts met daarin mijn be vindingen! Twee minuten later ging de telefoon: "Kom maar meteen langs.Hui lend reed ik in de auto naar de praktijk. Op haar website www.lxxn.nl be schrijft Heieen (Lxxn) wat er in de we reld van een kankerpatiënt omgaat. Zelf zocht ze naar openheid, weten hoe andere mensen met hun gevoelens om gaan. Vreemd genoeg kon ze dat op het internet nergens vinden. Daarom deelt ze nu haar gevoelens met anderen. Voor haarzelf is het een mooie manier om al le gedachten die door haar hoofd spo ken te ordenen. Ze beschrijft het con trast van doodsangst kort na de diag nose tot zalige rust na het amputeren van haar borst. „'Kan het morgen niet meteen', vroeg ik, toen de arts voorstel de om te amputeren. Ik had vanaf het moment dat ik dat knobbeltje had ont dekt een enorme onrust in me." In de angstige fase was ze nog niet aan het schrijven toe. Dat kwam pas toen ze merkte dat ze dingen over haar ziekte begon te vergeten. Aanklampen Op straat heeft ze af en toe de neiging om mensen aan te klampen. „Ook al hebben ze de prachtigste pruiken op, ik zie het meteen: 'Och kiek, die heb che- mo', zeg ik dan tegen mijn moeder'." Soms knoopt ze daadwerkelijk een ge sprekje aan. „'Ik had de drang om even naar je toe te komen' zeg ik dan tegen zo'n vrouw." Tijdens het reorganiseren van mijn com puterkamer kom ik een deel van mijn verleden tegen. Ik zie een man, een vrouw en twee kleine knullen, zich alle vier van de prins geen kwaad wetend! Het is een foto van zo 'n acht jaar gele den. Bij alles worden mijn gedachten bij de huidige situatie bepaald! Steeds denk ik: 'Wat kon ik onbezorgd zijn...toen...' Het vliegt me naar mijn keel, raakt me, ontroert me en ik huil...tranen met tuiten! Eenzaam heeft Heieen zich gevoeld, als ze met een van haar petjes op - 'chemo- caps noem ik ze' - in de supermarkt werd aangestaard zonder te worden aangesproken. En onbegrepen als ie mand deze dagen na het informeren naar haar gezondheid opmerkt: 'Goh, ben je nu nog steeds zo met je ziekte be zig?'. „Veel mensen onderschatten de impact die kanker heeft op het leven van mensen die ziek zijn of geweest. Na de behandeling ben je er niet klaar mee. Je blijft je leven lang kankerpatiënt." Haar man is er één uit duizenden, ver telt ze. Hij staat haar bij in haar strijd tegen de kanker, troost haar als het moet wel tien keer op een dag en weet telkens het juiste te zeggen. „Ik vond het vooral zo erg voor hem, mijn gezin en mijn moeder dat ze dit moeten mee maken." Met Willem spreek ik heel vaak over on ze onzekere toekomst, over mijn wens om onze jongens te zien opgroeien, te weten waar hun toekomst ligt. Mijn wil om hen te vergezellen op hun weg naar de volwassenheid. Ik wens, hoop en bid dat het mij, ons gegeven is. Op de Middelburgse basisschool Wilgen hof, waar ze groepsleerkracht was, keert Heieen na de zomer niet meer voor de klas terug. Ze wil ten volle van het leven gaan genieten en is in de luxe positie om dat te doen. Als vrijwilliger blijft de Westkappelse nauw betrokken bij de school. Pijnlijk genoeg was ze de tweede leerkracht op school die werd geconfronteerd met borstkanker. Een afscheidsfeestje komt er op haar ver zoek niet. Wel wordt deze week op school aandacht besteed aan kanker en geld ingezameld om de collega-leer kracht te steunen die in augustus mee fietst in de Ride for the Roses, een spon- sortocht voor het KWF Kankerbestrij- dingsfonds. Naast de ervaringssite is Heieen bezig de Kids at Lxxn site te bouwen. Ze legt er uit wat kanker is. „Voor kinderen van 0 tot 99 jaar", grapt ze. „Volwasse nen weten het dikwijls ook niet." De diagnose borstkanker heeft haar le ven ingrijpend veranderd. „Stukje bij beetje ervaar je de betrekkelijkheid van de wereld om je heen. Ik roep nog steeds: het had niet op een beter mo ment in mijn leven kunnen komen. Ik geniet nu dubbel en dwars. Deze ziekte heeft me natuurlijk veel verdriet ge bracht en nog, maar vaak genoeg huil ik omdat ik zo gelukkig ben." wWendv van den Hurk hun u IISSINGEN - Een taxirit van lissingen naar Goes en weer te- Van e> kostte gehandicapten zes eu- i. Dat wordt nu achttien euro. jatschappelijke Zorg Walche- Dziet zich genoodzaakt de ta- nen voor het collectief ver erper 1 oktober te verhogen. norde Wet Voorziening Gehan- capten hoeven gehandicapten taxirit niet helemaal zelf te 5alen. Eén zone kost hen vijf cent. Dat blijft zo binnen Scheren. Maar daarbuiten, Daf de Sloedam, vervijfvou- gt de prijs voor een zone naar euro. Bijvoorbeeld een rit n Vlissingen naar Goes. Tot Sloedam telt die drie zones, daarna weer drie. Dat bete- at 1,50 euro plus 7,50 euro is ren euro. Een retourtje komt op het dubbele daarvan: [tien euro. Vroeger was dat seuro. inter noodzaak, verweert Louwerse. Plij is van Maat- happelijke Zorg Walcheren, a gemeenschappelijke rege lt ,5 van de drie gemeenten, [ergens in Nederland wordt iveel gebruikgemaakt van col- tief vervoer. Voor gemeenten :en de kosten de pan uit. Het iny dtarief zit op zes euro per zo- Gemeenten leggen dus zelf ig3,50 euro bij. Wij zijn welis- 'iar heel blij dat iedereen hier tevreden is over het vervoer, aar het is niet meer op te bren- n," Dat het voor sommige ge- ,OE uikers ook niet meer is op te engen, dat weet Louwerse. verwacht dat het vervoer zal nemen. Dat scheelt ons kos- 1. Dat geld komt gemeenten led van pas. En dan spreek ik Et alleen voor Vlissingen." erzetje Evrouw Th. van der Boven- mp, een van de vaste klanten, elt zich in een hoek geduwd, loor mijn handicap kan ik zon- r taxi nergens komen. Een ondje bingo in Heinkenszand |mijn enige verzetje in de k. Het kost me voortaan vijf- 3i euro om daar te komen, en \STREEKACTIVITEITEN IGTEKERKE - Kloosterweg 4, 12.00 I: Boerengolf voor de stichting Doe Wens; IPSKERKE - Verenigingsgebouw de Kerkring, 15.30 - 16.30 uur: Be en voor 55+; IDELBURG - Markt: Weekmarkt; jlenDe Hoop, 18.30 - 19.15 uur: Gra- luzieklessen voor kinderen; ïarkt, antiek en ambachtenmarkt; IST-SOUBURG - Palazzolihuis Oran- ein 41, 10.00 - 12.00 uur: Creatieve ..■Wiviteiten; alle ISSINGEN - Petruskerk, 9.30 uur: i'/oga; re; iliotheek 't Spui, 10.00 - 18.00 uur: koop van afgeschreven boeken; IUTELANDE - Catharinakerk, 20.30 Zomeravondconcert verzorgt door Middelburgs Kamerkoor, ISSINGEN - Op het politie- reau aan de Molenstraat in ac* issingen is maandag tussen en 20.00 uur, een fietsen- kavond. Gevonden fietsen nnen bekeken worden. lachten: ■0231231 op maandag t/m vrijdag ge durende de openingstijden; zaterdags tot 12.00 uur REDACTIE WALCHEREN luitenruststraat 18 'Postbus 8070 EB MIDDELBURG Tel: 0118-493000 Fax: 0118-493009 E-mail: redwalch@pzc.nl tMaurits Sep (chef) Nadia Berkelder Edith Ramakers Miriam van den Broek Selma Osman Wendy van den Hurk koen de Vries (sport) CENTRALE REDACTIE Stationspark 28 Postbus 31 4460 AA GOES fel: (0113)315500 Fax: (0113)315669 E-mail: redactie@pzc.nl internet V|fww. pzc.nl E-mail; web@pzc.nl MIDDELBURG - Op het Mei veld in Middelburg wordt zater dag het Southpark Festival ge houden. Middelburg viert dan feest. Er is aandacht voor muziek, sport, straat- en kindertheater. Ook zijn er ballonnenclowns en springkussens en zijn er 25 standhouders aanwezig, die hap jes en drankjes verkopen. Die dag wordt informatie ver strekt door organisaties die be trokken zijn bij maatschappe lijk, cultureel werk voor jong en oud. Seniorenhangplek Wethouder A. de Vries zal rond 18.15 uur de naam voor het nieuwe Kunst en Cultuur Cen trum in Middelburg bekendma ken. Op diverse podia zijn vanaf 12.00 uur muziekoptredens. Ook is er een seniorenhangplek, worden er debatten gehouden en worden er sport- en dansde- monstraties vertoond. Het festival eindigt omstreeks 23.00 uur. Heieen van der Heijden uit Westkapelle leeft haar leven intenser sinds ze borstkanker kreeg. Haar ervaringen beschreef ze op haar website. foto Lex de Meester weer naar huis te gaan." Dat geld heeft ze niet. „Ik leef maar van een aow'tje. Elke euro is dan meegenomen. We worden al op alles gekort. Een anti-slip- vloer krijg je al niet meer, geen speciale kranen voor mijn reu matische handen. En nu moet ik ook nog mijn bingo missen." Het is een verhaal zoals ze bij de SP zo dikwijls horen, zegt K. de Roos van de Vlissingse fractie. Zij heeft laatst nog een motie in gediend bij het college, om het collectief vervoer inkomensaf hankelijk te maken. „Wij willen dat de vervoerskosten voor men sen met een laag inkomen tot 130 procent van het minimum niet worden verhoogd. Zij wor den hier immers benadeeld. Mensen die aan het eind van hun inkomen een stukje maand overhouden. Terwijl er mensen genoeg zijn die het vervoer mak kelijk zelf kunnen betalen." „Het college van Vlissingen denkt makkelijk te kunnen be zuinigen, maar de gedupeerde mensen komen nu de deur niet meer uit. Ze moeten gedwongen thuis blijven. Of ervoor kiezen niet meer of minder te eten. Want dat gebeurt echt. Zo schrij nend is het." Advertentie Vraag naar de voorwaarden van de wereldaanbiedingen. Actie geldig tot 1 juli 2006. zolang dè voorraad strekt. De WK-actieweken van KPN zijn begonnen. En dus kun je profiteren van een 11-tal wereldaanbiedingen. Dat zijn zeer aantrekkelijke aanbiedingen op het gebied van bellen, internetten en tv kijken. Waar je heel veel euro's voordeel aan overhoudt. Makkelijk scoren dus. Kijk maar op kpn.com of ga naar de telecomspedalist. ARNEMUIDEN - Na een gevecht van vele jaren krijgt Ri chard van As eindelijk officieel toestemming om met gyro- copters te vliegen vanaf vliegveld Midden-Zeeland. Ten minste, zodra de minister van Verkeer en Waterstaat de vergunning voor het vliegveld officieel heeft aangepast. Dat moet, na het positieve advies van de commissie 28 voor de luchtvaart, geen probleem meer zijn. De commissie, die zich bezighoudt met milieu en veilig heid op het Arnemuidse vliegveld, heeft gisteren besloten de minister te adviseren Van As toe te laten tot het lucht vaartterrein. Hij is daar al jaren gevestigd, met Gyrocop ter Aviation en een vliegtuigmuseum. Een gyrocopter is een klein toestel dat net als een helikopter gebruik maakt van een rotor en wentelwieken. SLUIS - De gemeente Sluis zet de titel 'Sluis, Schoonste Noordzeestranden van Nederland 2005-2006' in als toeris tisch bindmiddel. Zo kunnen ondernemers hun gasten dit seizoen op 'smakelijke wijze' attenderen op de titel. De gemeente en het bedrijfsleven hebben samen snoepjes ontwikkeld met een wikkeltje waarop in gouden letters deze titel staat. De snoepjes zijn onderdeel van een actie ve en wervende campagne van der gemeente om de titel breed uit te dragen. GENT - De drie Zeeuws-Vlaamse gemeenten hebben slui tende afspraken gemaakt met negen Oost-Vlaamse buur gemeenten over de grensoverschrijdende inzet van de brandweerkorpsen. Onder het oog van koningin Beatrix en het Belgisch vor stenpaar plaatsten de burgemeesters hun handtekening onder het protocol, waarin dat is geregeld. Ook gouverneur A. Denys van Oost-Vlaanderen en z'n Zeeuwse collega W. van Gelder ondertekenden de over eenkomst, die komend najaar van kracht wordt. Was er tot nu toe alleen sprake van zogeheten burenhulpovereen komsten tussen bijvoorbeeld Terneuzen en de Vlaamse Kanaalzonegemeenten Zelzate en Gent, nu is het alle maal ook officieel bekrachtigd. Voortaan wordt bij een brand het dichtstbijzijnde brandweerkorps gealarmeerd of dat nu een Vlaams korps is of een Zeeuws. (Advertentie) Nu 50,- retour bij een PersoonlijkPakket Internetten, bellen en tv kijken zoals jij wilt Nu 50,- retour bij aanschaf van 2 of meer nieuwe KPN-abonnementen Korting komt bovenop de losse acties kpn stuitje aan laUfflEMIH «IDllM RwMH Advertentie Wereldkorting met BelBuitenland Beleef het WK samen met vrienden in het buitenland Betaal 3,- p/mnd en ontvang 5,-internationaal beltegoed p/mnd 6 Je belt naar Duitsland met je telefoon thuis al voor 4,5 cent per minuut Gratis commentaarbox II j) per maand kpn sluit je aan (Advertentie) Gratis draadloos modem t.w.v. 159.-* ie maand geen abonnementskosten •2 maanden gratis HotSpots Geen aansluitkosten t.w.v. 74,95 kpn sluit je aan iZ»U2t- r^lar BelCompahiy 1

Provinciale Zeeuwse Courant | 2006 | | pagina 13