Earner bezorgd over NS-stations Jeugd regelt zelf eigen kunstexposities RA Gimbrère Luchtacrobatiek bij verwijderen hoogspanningsmast \taatssecretaris Schultz zou te weinig doen om sluiting te voorkomen {PRUIMING Wietteler wilde de cup winnen ier gewonden ij aanrijding Vanuit rolstoel herinneringen ophalen tefanos Maand menu 23,50 Geen optreden tegen drugsopvang Cel voor stelen elektriciteitskabels Kluis en geld gestolen in Vlissingen Auto gestolen in Vlissingen Diefstal in sportkantine mislukt UITVERKOOP i STAPELKORTING EXTRA KASSAKORTING jr^OO zeeuwse almanak Vakantiegroet editie Walcheren n. verbouwing, wond vanaf 17.30 uur rasseriemenu artje van bladerdeeg, ^gasiusfilet of aergequiche en aardbeien- dding I2'S0 of€10,00 (vegetarisch) ■serveren: 0118 - 886 866 ^23-06 15.30-17.30 uur ^speelmiddag 'ianoleerl ingen VLISSINGEN - Delta bezuinigt. Ditmaal op hoogspanningsmasten. Het bedrijf kan masten missen en haalt die daarom de komende tijd weg. Tussen Vlissingen en Ritthem verdwijnen veertien bonken staal van elk veertig meter hoog. Het energie bedrijf is begonnen aan de Oude Veerhavenweg in Vlissingen. Vandaar dat die is afgesloten en dat gaat nog wel een tijdje duren, vertelt Delta-woordvoerder J. Nele mans. „Zeker tot medio augustus. Dat is even lastig omrijden, maar het gaat enorm veel schelen in onderhoud en ruimte. Doordat wij mastenlijnen bij elkaar kunnen maken op één mast, wordt het onderhoud voor ons veel overzichtelijker. Voor Vlis singen betekent het extra ruimte, die voor de gemeente vrijkomt." Wat de gemeen te met die grond doet, is nog niet bekend. foto Ruben Oreel Inderdag 22 juni 2006 lactie: 0113-315649 fcpzc.nl il:redactie@pzc.nl Is 31,4460 AA Goes jntie-exploitatie: l-en Midden-Zeeland: 0113-315520; •Vlaanderen: 0114-372770; naai: 020-4562500. noemde stations één keer per uur worden bediend en Oost-Souburg dus één stop kwijtraakt - met de NS wordt onderhandeld. Kamerlid Duyvendak (Groen- Links) zei het gevoel te hebben dat 'per saldo wordt uitge komen bij wat de NS in de nieu we regeling voorstellen'. Ook PvdA-Kamerlid Dijksma had het idee dat problemen worden weggeredeneerd. „Hoe langer we praten, hoe minder oplossin gen er komen. Het is voor ons on duidelijk waar het met de sta tions in Zeeland naartoe gaat. Straks komen we in een onmoge lijke tijdsklem en kunnen we al leen nog maar doen wat de NS wil." Schultz ontkende 'ten stelligste' dat ze de Kamermoties niet uit voert. „Ik hecht zeer aan de be reikbaarheid van de landsde len." Ze verwacht niet in tijd nood te komen, omdat de even tuele sluiting van stations pas in 2008 is voorzien. Voorlopig wil ze nog afwachten wat het over leg tussen de regio en de NS op levert. „Waarom zou ik zolang er geen tijdsdruk is daarin in grijpen en zeggen hoe het moet?" Ze benadrukte wel dat de tellin gen van reizigers een belangrijk argument zijn voor sluiten of openhouden van de stations. Die van de NS zitten volgens haar dichter bij de werkelijk heid dan die van de gemeenten, die aanmerkelijk hoger uitvie len. Schultz: „De NS kunnen niet gedwongen worden iets in leven te houden waarvan te wei nig gebruik wordt gemaakt." Ze gaf aan dat niet per se alle drie de stations open hoeven te blijven om de bereikbaarheid van de regio te garanderen. Ze suggereerde dat het ook moge lijk is de sluiting van een of meerdere stations met busver voer op te vangen. Ir Ernst Jan Rozendaal Ma 511 Middelburg 0H8 886 886 (Advertentie) van de reepe door Maurits Sep MIDDELBURG - De verbou wing van de oude discotheek Nighttrain tot een een nieuw cul tureel jongerencentrum begint in augustus. In januari moeten jongeren er kunnen oefenen en optreden. Diverse instellingen en bedrijven hebben interesse getoond om de jongeren ook bui ten het centrum een podium te bieden. Het Middelburgse jongerencen trum voor kunst en cultuur is een initiatief van de stichtingen Young Art en Welzijn Middel burg (SWM). Young Art ver zorgt de artistieke programme ring, SWM exploiteert en be heert het centrum. Jongeren krij gen zelf een grote verantwoorde- MIDDELBURG - De Middel burgse politierechter R. Lameij- er heeft gisteren een hardleerse hennepteler uit Philippine ver oordeeld tot vijftien weken cel en 120 uur taakstraf. In de wo ning van de 45-jarige man werd 30 april een professionele wiet- plantage aangetroffen. De politierechter vroeg zich af waarom de Philippinenaar zich niets had aangetrokken van een eerdere veroordeling voor hen nepteelt. „Ik heb het ook ge daan, omdat ik goed kan telen. Ik wilde de cup voor de beste wietkweker winnen". Officier van justitie J. Zonder van eiste negen maanden gevan genisstraf. Met de vijftien we ken gevangenisstraf en de 120 uur werkstraf kon verdachte le ven. De officier kondigde nog een ontnemingsvordering aan. bij hotelhouders de bereidheid om ruimtes beschikbaar te stel len voor optredens door jonge ren, omdat dat een aanvulling is op het aanbod voor toeristen. „We willen graag laten zien dat jongeren mooie dingen kunnen maken", stelde Verhage. Het jongerencentrum moet op 22 december klaar zijn, zodat het in januari open kan. De ope ning wordt gekoppeld aan een festival, kondigde M. Burger van SWM aan. De jongeren wer ken zelf aan het opzetten van dat festival in een aparte festi- valgroep. De klankbordgroep met jongeren die eind vorig jaar is opgericht, heeft zich de laat ste maanden beziggehouden met het voorbereiden van de ver bouwing en inrichting. Op de begane grond van het ge bouw komen de entree, de garde robe, de toiletten, de foyer en de kantoren. Op de bovenverdie ping worden de ontmoetings ruimte, de dansvloer (die ook ge bruikt wordt als zitruimte en voor workshops dans en thea ter), het podium, de twee oefen ruimtes en de technische ruimte gemaakt. Een lift stelt ook ge handicapte bezoekers in staat om boven te komen. Het hele gebouw wordt rook vrij. Alleen op de begane grond komt een aparte rookruimte. Het jongerencentrum krijgt ook een bar, maar wordt geen open baar café. De bar en de ontmoe tingsruimte zijn bedoeld voor de jongeren die er oefenen en naar repetities en optredens komen kijken. De nieuwe naam voor het jonge rencentrum, dat de opvolger wordt van Midgard, wordt zater dag aanstaande om 18.15 uur be kendgemaakt tijdens het South Park Festival in Middelburg. De naam is gekozen uit de inzendin gen voor een prijsvraag. IX HAAG - De Tweede heeft staatssecretaris jultz van Haegen (WD, Ver- i en Waterstaat) gisteren lig aan de tand gevoeld over Jreigende sluiting van sta- as in Zeeland. Bijna alle par ti hebben de indruk dat zij te jjnig doet om die te voorko- haart heeft de Kamer twee lies aangenomen om sluiting de stations in Arnemuiden, jpelle-Biezelinge en Krabben- [ein 2008 tegen te houden. :n debat over openbaar ver- jr gaven CDA, SP, Groen- [ks, PvdA en WD aan niet de ik te hebben dat Schultz be- lis die moties uit te voeren. |A-Kamerlid Mastwijk zei pit 'niet tevreden' te zijn ie manier waarop de staats- Setaris omgaat met de motie zijn partijgenoot Van an, waarin staat dat de be waarheid van alle landsde- Jmoet worden gegarandeerd. Kt schrappen van stops in md doet daaraan zwaar af- Itwijk wil dat Schultz zich Vkant opstelt achter het voor tvan de provincie en de be- gemeenten. Van de je intercity's die elk uur in Band gaan rijden, zou de ene Iten stoppen in Arnemuiden, iimngen en Krabbendijke en Jndere in Oost-Souburg, Ka- Ïe-Biezelinge en Rilland- ipromis gens wilde de provincie gis- niet bevestigen dat over raipromis - waarbij alle ge- /m®!K - Op de N61 bij Hoek gisteravond rond zes uur inzittenden van een perso- lauto gewond geraakt bij een rijding. 70-jarige Goesenaar kwam rnog onbekende oorzaak op linkerweghelft terecht. Een Kmoetkomende auto, be- ffd door een man uit de ge- inte Sluis zag dit gebeuren ar kon niet meer ontwijken. J de botsing kwamen de wa- in een sloot tot stilstand, inzittenden konden zelf uit auto komen. De 70-jarige uurder, zijn vrouw en nog e inzittenden, zijn allen met ekend letsel naar het zieken- in Terneuzen gebracht. lijkheid in het organiseren van activiteiten en het beheer van de twee oefenruimtes voor bands, het podium, de concert- vloer voor dans en theater en de ontmoetingsruimte. Op een informatiebijeenkomst voor bedrijven en instellingen boden enkele van hen gisteren aan om kleine optredens en voor stellingen door jongeren een plaats te bieden. De Drukkerij, de Zeeuwse Bibliotheek en de Rabobank lieten weten ruimte te hebben voor exposities van beeldende kunst maar óok voor optredens. Volgens C. Verhage van de Rabobank bestaat ook MIDDELBURG - Bewoners van enkele zorgcentra op Walcheren konden gisteravond genieten van een rolstoelwandeltocht. In Vlissingen werd de tocht voor de zevende keer gehouden. Bewoners, rolstoe lers, begeleiders, scholieren en paardentrams vertrokken traditiegetrouw vanaf zorgcentrum Ter Reede naar de boulevard. De route was ongeveer vier kilometer lang. In Middelburg werden de bewoners van Rustenburg begeleid naar het hart van de stad. Het was de tweede editie van de rolstoelwandeltocht. De activiteitenbegeleiders van Rustenburg werkten vorig jaar het idee uit om bewoners te brengen naar plekjes waar ze warme herinneringen aan hebben. De tocht voerde langs bekende plekken van de binnenstad. Vaak kunnen de ouderen daar niet meer op ei gen kracht heen. foto Lex de Meester (Advertentie) Om te beginnen een salade met gegrilde tonijn. Dan volgt een Grietfilet met een heerlijk sausje en diverse overheerlijke garnituren. Als afsluiting een flensje met gecarameliseerde sinaasappel. cel,(01 18) 418 OI9www.stefanos.nl VLISSINGEN - De gemeente Vlissingen is niet van plan de politie te laten optreden in de Coosje Buskenstraat. Buurtbewoners in belangenvereniging De Kom hadden dat gevraagd omdat zij vinden dat het Huiskamerproject voor Drugsverslaafden (HKPD) onterecht in een woon huis zit. Weliswaar ontkent de gemeente niet dat drugsop vang in strijd is met het bestemmingsplan, maar ze wil die bestemming gedogen tot het moment van verhuizen. Wél ontkent de gemeente ooit te hebben gezegd dat het HKPD binnen twee jaar na maart 2004 zou verhuizen. Ze heeft voorzitter M. Verhoeven uitgenodigd voor een ge sprek, om bij te praten over de stand van zaken. MIDDELBURG - De Middelburgse politierechter R. La- meijer veroordeelde gisteren een 40-jarige Haarlemmer voor een poging tot diefstal tot drie weken cel. De man stal 1 juni op het Scheldeterrein in Vlissingen koperen elektriciteitskabels. Hij stopte de kabels in zijn fietstas, maar werd nog op het terrein betrapt. De Plaarlemmer leidt een zwervend bestaan. Toen het geld op was besloot hij op dievenpad te gaan. De man komt vandaag vrij. VLISSINGEN - Uit een verenigingsgebouw aan de Volta- weg in Vlissingen zijn een kluis en honderden euro's gesto len. Dat moet zijn gebeurd tussen maandag 23.00 uur en dinsdag 9.30 uur. Het totale schadebedrag is niet bekend. VLISSINGEN - In de Dr. Callandstraat in Vlissingen is maandagnacht een rode Nissan Sunny gestolen. De auto, met kenteken YS-03-PZ, is dinsdagmorgen nog wel gesig naleerd op de Sloeweg. Daar stond de auto geparkeerd on der een viaduct van de Postweg ter hoogte van 's Heer Arendskerke. Getuigen hebben een man daar tussen 8.00 en 9.00 uur uit de auto zien stappen. Hij liep via de berm het viaduct op en gooide iets naar beneden. De politie zou meer getuigen willen horen. VLISSINGEN - Een 16-jarige jongen uit Vlissingen is maandagavond om 20.45 uur op de Wildbaan in zijn woonplaats aangehouden. De jongen was de kantine van een sportvereniging 'binnengedrongen, maar merkte tot zijn schrik dat er mensen binnen zaten. Hij sloeg op de vlucht, maar kon worden overmeesterd. De jongen is over gedragen aan de politie. Die heeft hem verhoord. (Advertentie) WW j Uw dealers in Zeeland: •MIDDELBURG SieMatic Middelburg (naast de Baderie) Industrieterrein Arnestein Grenadierweg17a 0118-629522 TERNEUZEN BouwCenter De Hoop Kennedylaan 32 0115-680612 www.bouwcenterdehoop.nl (Advertentie) OP DE REEDS AFGEPRIJSDE PRIJS 2e ARTIKEL 10% 3e ARTIKEL 20% 4e ARTIKEL 25% HOE MEER ARTIKELEN, HOE MEER KORTING! maiDE WALSTRAAT 199 VLISSINGEN LANGE DELFT 16 MIDDELBURG Nu de vakanties voor de deur staan, begint ook de grote poststroom weer op gang te komen. Het zijn de ansicht kaarten die vakantiestekken met onveranderlijk blauwe he- j mels laten zien. En hoewel i die aanblik op zichzelf al vol- doende aanleiding geeft om de tanden te knarsen, weten de uitgevlogen bekenden ook nog eens aan het onder de zo veelste depressie zuchtende thuisfront te melden dat de zon van geen ophouden wil weten. We hebben de afgelopen veer- I tien dagen hier in Egypte mis schien tien druppels regen ge had", berichtte een Middel- I burger opgetogen op de ach terzijde van een afbeelding I met een flink nest kamelen aan een bïljartmaatje. „Het spreekt vanzelf dat we daar over bij de reisorganisatie een klacht zullen indienen." Omdat postbussen in verre landen niet altijd met een gro te regelmaat worden gelicht, kan het gebeuren dat vakan tiegroeten pas bij de aange schreven vriend of kennis arri veren als de reizigers allang op de thuisbasis zijn terugge keerd. Zo kreeg een Goesenaar die alweer een week aan het werk was, dezer dagen van een buurvrouw te horen dat zijn vanaf Kreta verzonden ansichtkaart inmiddels was aangekomen. „En", informeerde de man be langstellend, „hoe maak ik het?"

Provinciale Zeeuwse Courant | 2006 | | pagina 11